Izotek - cz.II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-30, 17:26   #91
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez slow_motion Pokaż wiadomość
U mnie nie tyle się spóźnia, co jest po prostu zupełnie rozregulowany, jeden cykl 31 dni, kolejny 26, następny 33...
Rozumiem, bo ja juz zaczynam sie strasznie denerwowac dlaczego go nie ma
ale jak testy negatywne (3szt) to wykluczam ciaze prawda ?
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 17:33   #92
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, mam pytanie dotyczące Curacne, czy ten lek moze miec wpływ na długość cyklu miesiączkowego (wydłużenie się cyklu) ?
U mnie ma to wpływ. Parę razy już cykl znacznie mi się wydłużył. Kilka miesiecy temu dostałam okres 2 tygodnie później niż teoretycznie powinnam, także bez paniki
W poniedziałek jadę na dwa tygodnie nad nasze polskie morze, upałów się nie spodziewam, ale ja jestem miłośniczką leżingu i smażingu dłuugimi godzinami (choć wiem,że nie jest to zdrowe) i trochę obawiam się jak to będzie.
Myślicie,że jak ciało wysmaruję Bielendą Bikini spf30 a twarz kremem spf 50 i do tego kapelusz z wielkim rondem to mogę troszkę polezeć na słoneczku i opalić choć trochę nogi i ręce? Biorę maleńką dawkę 10-20 mg na dobę. Bo szczerze mówiąc średnio to widzę, jak będzie słońce to cienia nie ma na plaży aby się schować nawet zazwyczaj, a wydaje mi się,że najważniejsze to osłonić skutecznie twarz...
Zawsze wracałam opalona na czekoladę (tak, nad Bałtykiem, tylko raz nie miałam pogody), nie chcę wrócić całkiem blada...

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2015-07-30 o 17:45
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 18:34   #93
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez slow_motion Pokaż wiadomość
Jasne, bóle stawowo-mięśniowe przy Izo dają w kość, sama mam z tym duży problem. Ale chodzi mi bardziej o to, żeby nie traktować tej kuracji jak codzienne skreślanie kolejnych skutków ubocznych, bo to przecież nie to jest tu kluczem, co komu będzie dolegało, ale piękna cera I to na niej warto się skupić, obserwować skórę, czy lek już pomaga, jak duża jest poprawa. Myślę, że koncentrując się na pozytywach, łatwiej znieść skutki uboczne. Absolutnie nie traktuj tego jako atak na siebie
Heh, staram sie wlasnie nie myslec, czy juz dziala, bo przeciez po 2 tygodniach cudu nie bedzie. A na razie to mnie wysypalo, wiec sobie mowie, ze efekty to beda za 2-3 miesiace.


Cytat:
Napisane przez adrianna17 Pokaż wiadomość
Ja używałam wiele pomadek, tisane, blistex, neutrogene, masełka z ziaji i mogłabym tak wymieniać, ale mi usta uratował carmex nie mam już suchej skóry na ustach i samych strupków. ale dalej walcze z zajadami niestety
Moze jakis zestaw witamin B?

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Ogromnie wam dziekuje za odp ja juz od zmysłów odchodzę że coś ze mna nie tak, juz tydzien mi sie spoznia... z tej paniki zrobilam juz 3 testy (oczywiscie negatywne wyszly no bo jak inaczej.. ) Czyli czekac spokojnie i przyjdzie sam ?
W jutro mam wizyte u gina
Poczekaj na wizyte u gina Ja polecilabym jakas aktywnosc fizyczna typu kardio lub wlasnie ciepla kapiel. Masz podstawy, zeby sie tak martwic? Tzn mialas jakas podbramkowa sytuacje?

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Bylam u dermatologa. Moje leczenie potrwa jeszcze 5 miesiecy.
Nadal 40mg?
Cytat:
Napisane przez Margoza Pokaż wiadomość
A ile już trwa??

Dziewczyny ponawiam pytanie, byłam na ostatniej wizycie z miesiąc temu (jeżeli wszystko będzie ok to mam już na kontrole nie przychodzić), ale zgubiłam ostatnią receptę na 120 tabl. Myślicie, że lekarz wypisze mi za friko nową (leczyłam się prywatnie) czy muszę się normalnie na wizytę zapisać i zapłacić 100 zl??
Cytat:
Napisane przez slow_motion Pokaż wiadomość
To już zależy od dobrej woli lekarza... Ja bym zadzwoniła i zapytała.
Dokladnie, zadzwon i zapytaj Margo! Lekarz, tez czlowiek. A ludzie rozni sa. Mi gin kiedys recepty na pigulki poczta wysylal i nawet za znaczek nie chcial.

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Koncze 4 miesiac kuracji.
Zleci
Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Rozumiem, bo ja juz zaczynam sie strasznie denerwowac dlaczego go nie ma
ale jak testy negatywne (3szt) to wykluczam ciaze prawda ?
No raczej tak, ja tez mam taka nadzieje
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 18:34   #94
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie dziś dzień kryzysu

Poczułem coś na brodzie, zacząłem dziabać, efekt - czerwona plama.
Od kilku miesięcy pomiędzy brwiami mam takie 2 spore (niewidoczne) zamknięte zaskórniki. Izotek jak widać nie radzi sobie z nimi. Wycisnąłem jeden, drugiego nie dałem rady, efekt, czerwonosine ślady. Co zrobić, aby szybko to się zregenerowało?? Na razie poszła gruba warstwa kremu nawilżającego.

Tak jak do tej pory nie myślałem o tym co będzie po izo (a to już za miesiąc), tak teraz zaczynam się bać nawrotu.
I jeszcze jedno pytanie. Jako podtrzymanie kuracji za miesiąc mać stosować Epiduo. Czy ktoś z Was jest już może po kuracji doustnej i też ma jakiś retinoid zewnętrzny?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 19:19   #95
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Tak, nadal 40 mg, chociaż derma chciała zwiększyć dawkę. Nie zrobiła tego ze względu na moje miejsce pracy i ryzyko zwiększonych otarć skóry.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 20:01   #96
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Heh, staram sie wlasnie nie myslec, czy juz dziala, bo przeciez po 2 tygodniach cudu nie bedzie. A na razie to mnie wysypalo, wiec sobie mowie, ze efekty to beda za 2-3 miesiace.



Moze jakis zestaw witamin B?


Poczekaj na wizyte u gina Ja polecilabym jakas aktywnosc fizyczna typu kardio lub wlasnie ciepla kapiel. Masz podstawy, zeby sie tak martwic? Tzn mialas jakas podbramkowa sytuacje?


Nadal 40mg?



Dokladnie, zadzwon i zapytaj Margo! Lekarz, tez czlowiek. A ludzie rozni sa. Mi gin kiedys recepty na pigulki poczta wysylal i nawet za znaczek nie chcial.


Zleci

No raczej tak, ja tez mam taka nadzieje
12 lipca troche pobawiłam sie ze tak to nazwe ze swoim tż, ale wytrysk był poza mną (plecy) i penis nie mial dostepu do mnie czyt.do pochwy. Pilnowaliśmy się bardzo.
poza tym robiłam juz 3 testy wszystkie negatywne, ale ja juz schizuje... co myślicie ??
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 20:37   #97
Margoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 268
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Rozumiem, bo ja juz zaczynam sie strasznie denerwowac dlaczego go nie ma
ale jak testy negatywne (3szt) to wykluczam ciaze prawda ?
Prawda prawda Daj spokój nie wkręcaj nic sobie, przecież zrobiłaś 3 testy! Tylko przestań się stresować i nakręcać, bo to też ci okresu raczej nie przyśpieszy...Mi cały cykl ch...strzelił wszystko się rozregulowało :/

Ehh a dziś pierwszy raz w 5 miesiącu poszła mi krew z nosa...kochane izo...
Margoza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 21:21   #98
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny dziękuje wam ! Nie wiem co bym bez was zrobiła...
Czekam zatem na okres, jutro gin i zobaczymy co on na to powie : )
Jak coś moge Wam napisać co i jak u mnie
Dziękuje Kochane !!!! uspokoiłyście mnie
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 22:39   #99
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
U mnie dziś dzień kryzysu

Poczułem coś na brodzie, zacząłem dziabać, efekt - czerwona plama.
Od kilku miesięcy pomiędzy brwiami mam takie 2 spore (niewidoczne) zamknięte zaskórniki. Izotek jak widać nie radzi sobie z nimi. Wycisnąłem jeden, drugiego nie dałem rady, efekt, czerwonosine ślady. Co zrobić, aby szybko to się zregenerowało?? Na razie poszła gruba warstwa kremu nawilżającego.

Tak jak do tej pory nie myślałem o tym co będzie po izo (a to już za miesiąc), tak teraz zaczynam się bać nawrotu.
I jeszcze jedno pytanie. Jako podtrzymanie kuracji za miesiąc mać stosować Epiduo. Czy ktoś z Was jest już może po kuracji doustnej i też ma jakiś retinoid zewnętrzny?
Tez sobie rozgrzebalam zaczelam 3. tydzien cyklu, wiec mam moje zwyczajowe dwa bomble, symetrycznie po obu stronach brody. Zasmarowalam sudokremem.
Co do retioidu zewnetrznego, to bardzo mnie dziwi ten pomysl.. Przeciez ponoc skora jest bardzo wrazliwa...

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
12 lipca troche pobawiłam sie ze tak to nazwe ze swoim tż, ale wytrysk był poza mną (plecy) i penis nie mial dostepu do mnie czyt.do pochwy. Pilnowaliśmy się bardzo.
poza tym robiłam juz 3 testy wszystkie negatywne, ale ja juz schizuje... co myślicie ??
Nie baw sie w takie rzeczy bez ogumienia

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuje wam ! Nie wiem co bym bez was zrobiła...
Czekam zatem na okres, jutro gin i zobaczymy co on na to powie : )
Jak coś moge Wam napisać co i jak u mnie
Dziękuje Kochane !!!! uspokoiłyście mnie
Napisz napisz, trzymamy kciuki
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 10:50   #100
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Izotek - cz.II

Dziewczyny chcę Was w pewnym stopniu pocieszyć i zmotywować, właśnie zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i to w zasadzie powodowało u mnie większość skutków o które można było obwiniać Izo. Także dzięki tej kuracji i wymaganym badaniom właściwie dużo sobie pomogłam. Teraz skóra powoli wraca do normy dzięki temu, że znikają te dodatkowe objawy i teraz widzę pełen rezultat Izo no i wiem że włosy wypadają z innego powodu.
Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Praktycznie od dwóch miesięcy nie musiałabym stosować nawilżania twarzy. Używam kremu, bo widzę, że dzięki niemu skóra jest miękka i lepiej wygląda.
Ostatnio zdarza mi się pominąć krem i nie widzę różnicy. Smaruję na noc kremem z Sylveco i on wystarcza w zupełności.


Teraz pytanie z innej beczki: zauważyłyście, że skóra dużo lepiej wygląda gdy regularnie nakłada się podkład? Chodzi mi o to, że bez tego kosmetyku moja skóra jest jakby bardziej narażona na czynniki zewnętrzne i w moment tworzą mi się nowe pryszcze. Z podkładem nowo powstałych zmian jest bardzo mało, dlatego pozwalam sobie na cieniutką warstwę.
Ja mam takie same podejście. - moja skóra też się lepiej zachowuje z cienką warstwą podkładu.
Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość



A jakich pomadek uzywacie? Mi sie np. neutrogena zupelnie nie spardzila, mam skorupe na ustach. Kupilam dzis lypsyl z aloesem, zobaczymy co ten zdziala.

Robicie cos, zeby sie pozbyc tych twardych suchych skorek z ust?
Polecam zamiast pomadek stosować balsamy do ust. Szczególnie maść oliwkową z Ziaji, co nie jest tajemnicą na tym forum na drugim miejscu balsam z Uriage ale Ziaja lepsza i tańsza.

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
U mnie ma to wpływ. Parę razy już cykl znacznie mi się wydłużył. Kilka miesiecy temu dostałam okres 2 tygodnie później niż teoretycznie powinnam, także bez paniki
W poniedziałek jadę na dwa tygodnie nad nasze polskie morze, upałów się nie spodziewam, ale ja jestem miłośniczką leżingu i smażingu dłuugimi godzinami (choć wiem,że nie jest to zdrowe) i trochę obawiam się jak to będzie.
Myślicie,że jak ciało wysmaruję Bielendą Bikini spf30 a twarz kremem spf 50 i do tego kapelusz z wielkim rondem to mogę troszkę polezeć na słoneczku i opalić choć trochę nogi i ręce? Biorę maleńką dawkę 10-20 mg na dobę. Bo szczerze mówiąc średnio to widzę, jak będzie słońce to cienia nie ma na plaży aby się schować nawet zazwyczaj, a wydaje mi się,że najważniejsze to osłonić skutecznie twarz...
Zawsze wracałam opalona na czekoladę (tak, nad Bałtykiem, tylko raz nie miałam pogody), nie chcę wrócić całkiem blada...
Chwilowo nad morzem mamy pogodę raczej do kitu, ale ma być jeszcze kilka plażowych dni Przy 30 stopniach filtry musisz mieć bo praży nawet przy zachmurzeniu i wietrze, a twarz łapie słońce ekspresem także lepiej filtr 50 i kapelusz, ale źle nie jest

A okres może się spóźniać przez zaburzoną przez Izo krzepliwość krwi. Może też być mniej lub bardziej obfity.
Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
U mnie dziś dzień kryzysu

Poczułem coś na brodzie, zacząłem dziabać, efekt - czerwona plama.
Od kilku miesięcy pomiędzy brwiami mam takie 2 spore (niewidoczne) zamknięte zaskórniki. Izotek jak widać nie radzi sobie z nimi. Wycisnąłem jeden, drugiego nie dałem rady, efekt, czerwonosine ślady. Co zrobić, aby szybko to się zregenerowało?? Na razie poszła gruba warstwa kremu nawilżającego.

Tak jak do tej pory nie myślałem o tym co będzie po izo (a to już za miesiąc), tak teraz zaczynam się bać nawrotu.
I jeszcze jedno pytanie. Jako podtrzymanie kuracji za miesiąc mać stosować Epiduo. Czy ktoś z Was jest już może po kuracji doustnej i też ma jakiś retinoid zewnętrzny?
Retinoidu raczej Ci nie zapisze. Mnie moja zapisała Differin, bo to pochodna retinoidów jak to określiła. Rozważała nad tym i Epiduo. A na regenerację tylko kremy i czas.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 12:45   #101
q112233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 35
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Saphire_Blue Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę Was w pewnym stopniu pocieszyć i zmotywować, właśnie zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i to w zasadzie powodowało u mnie większość skutków o które można było obwiniać Izo. Także dzięki tej kuracji i wymaganym badaniom właściwie dużo sobie pomogłam. Teraz skóra powoli wraca do normy dzięki temu, że znikają te dodatkowe objawy i teraz widzę pełen rezultat Izo no i wiem że włosy wypadają z innego powodu.
Ja mam takie same podejście. - moja skóra też się lepiej zachowuje z cienką warstwą podkładu.
Polecam zamiast pomadek stosować balsamy do ust. Szczególnie maść oliwkową z Ziaji, co nie jest tajemnicą na tym forum na drugim miejscu balsam z Uriage ale Ziaja lepsza i tańsza.


Chwilowo nad morzem mamy pogodę raczej do kitu, ale ma być jeszcze kilka plażowych dni Przy 30 stopniach filtry musisz mieć bo praży nawet przy zachmurzeniu i wietrze, a twarz łapie słońce ekspresem także lepiej filtr 50 i kapelusz, ale źle nie jest

A okres może się spóźniać przez zaburzoną przez Izo krzepliwość krwi. Może też być mniej lub bardziej obfity.


Retinoidu raczej Ci nie zapisze. Mnie moja zapisała Differin, bo to pochodna retinoidów jak to określiła. Rozważała nad tym i Epiduo. A na regenerację tylko kremy i czas.
a jesteś pewna, że to nie izotek spowodował u ciebie problemy z tarczycą? takie przypadki zostały już opisywane w literaturze (choć rzadko, ale jednak). Linki poniżej: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3531957/ http://www.researchgate.net/publicat...Hypothyroidism
q112233 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 13:40   #102
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Saphire_Blue Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę Was w pewnym stopniu pocieszyć i zmotywować, właśnie zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i to w zasadzie powodowało u mnie większość skutków o które można było obwiniać Izo. Także dzięki tej kuracji i wymaganym badaniom właściwie dużo sobie pomogłam. Teraz skóra powoli wraca do normy dzięki temu, że znikają te dodatkowe objawy i teraz widzę pełen rezultat Izo no i wiem że włosy wypadają z innego powodu.
Ja mam takie same podejście. - moja skóra też się lepiej zachowuje z cienką warstwą podkładu.
Polecam zamiast pomadek stosować balsamy do ust. Szczególnie maść oliwkową z Ziaji, co nie jest tajemnicą na tym forum na drugim miejscu balsam z Uriage ale Ziaja lepsza i tańsza.


Chwilowo nad morzem mamy pogodę raczej do kitu, ale ma być jeszcze kilka plażowych dni Przy 30 stopniach filtry musisz mieć bo praży nawet przy zachmurzeniu i wietrze, a twarz łapie słońce ekspresem także lepiej filtr 50 i kapelusz, ale źle nie jest

A okres może się spóźniać przez zaburzoną przez Izo krzepliwość krwi. Może też być mniej lub bardziej obfity.


Retinoidu raczej Ci nie zapisze. Mnie moja zapisała Differin, bo to pochodna retinoidów jak to określiła. Rozważała nad tym i Epiduo. A na regenerację tylko kremy i czas.
Oby pogoda szybko się poprawiła i prędko nie zepsuła Bo jak będzie lać 2 tygodnie to nie wiem , co będę robićTrzymaj kciuki za poprawę aury
Czuję się w takim razie usprawiedliwiona i zmotywowana do delikatnej kąpieli słonecznej (oby tylko możliwości na takową były )
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 17:14   #103
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Izotek - cz.II

Napisz napisz, trzymamy kciuki [/QUOTE]


Witajcie, ja juz po wizycie u gina, dostałam tabletki duphaston na wywołanie 2x1 przez 7 dni to teraz czekam na @
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***

Edytowane przez coco1919
Czas edycji: 2015-07-31 o 17:28
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 19:30   #104
Saphire_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Saphire_Blue
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 408
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez q112233 Pokaż wiadomość
a jesteś pewna, że to nie izotek spowodował u ciebie problemy z tarczycą? takie przypadki zostały już opisywane w literaturze (choć rzadko, ale jednak). Linki poniżej: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3531957/ http://www.researchgate.net/publicat...Hypothyroidism
Jestem pewna. Objawy zaczęły się pojawiać już dawno. Po prostu dopiero teraz je potwierdzono i powiązano. Myślę że gdyby lekarz wcześniej zrobił mi jedno dodatkowe badanie to oszczędziłabym sobie sporo czasu.
Saphire_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 19:58   #105
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Saphire_Blue Pokaż wiadomość
Jestem pewna. Objawy zaczęły się pojawiać już dawno. Po prostu dopiero teraz je potwierdzono i powiązano. Myślę że gdyby lekarz wcześniej zrobił mi jedno dodatkowe badanie to oszczędziłabym sobie sporo czasu.
Mogłabyś napisać jakie to były objawy?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:38   #106
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość
Napisz napisz, trzymamy kciuki

Witajcie, ja juz po wizycie u gina, dostałam tabletki duphaston na wywołanie 2x1 przez 7 dni to teraz czekam na @[/QUOTE]

Moj okres tez sie spoznia
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 20:57   #107
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez coco1919 Pokaż wiadomość

Witajcie, ja juz po wizycie u gina, dostałam tabletki duphaston na wywołanie 2x1 przez 7 dni to teraz czekam na @
Czyli nie ciaza. Uff
Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Moj okres tez sie spoznia
A ja mam jeszcze tydzien tabletek do wybrania (anty) i juz mnie brzuch pobolewa i plamie
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 21:00   #108
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze tydzien tabletek do wybrania (anty) i juz mnie brzuch pobolewa i plamie
Eh. My, baby mamy ciezko ja anty nie biore, chlopaka mam ale nie wspolzyjemy. Duzo mi te Curacne odbiera przyjemnosci
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-31, 21:25   #109
coco1919
Rozeznanie
 
Avatar coco1919
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 516
Dot.: Izotek - cz.II

tyle poswiecenia zeby chociaz efekty byly dla nas powalające !
__________________
*** Curacne - od 20.07.2015 do 17.08.2016 ***
coco1919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 23:36   #110
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez bleuclair Pokaż wiadomość
Oby pogoda szybko się poprawiła i prędko nie zepsuła Bo jak będzie lać 2 tygodnie to nie wiem , co będę robićTrzymaj kciuki za poprawę aury
Czuję się w takim razie usprawiedliwiona i zmotywowana do delikatnej kąpieli słonecznej (oby tylko możliwości na takową były )
Przyszły tydzień ma być podobno bardzo słoneczny Ja ruszam pojutrze.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 06:24   #111
Margoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 268
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Eh. My, baby mamy ciezko ja anty nie biore, chlopaka mam ale nie wspolzyjemy. Duzo mi te Curacne odbiera przyjemnosci
Jeszcze trochę i ten celibat się skończy Ja też anty nie biorę, ale u mnie jest o tyle "lepsza" sytuacja, że w tym momencie nie mam chłopaka, więc nie faszeruję się dodatkową chemią, ale szczerze mówiąc Ciebie podziwiam za wytrwałość i konsekwencję No i chłopaka też

---------- Dopisano o 06:24 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Przyszły tydzień ma być podobno bardzo słoneczny Ja ruszam pojutrze.
Już dzisiaj widzę jednym okiem leżąc jeszcze w łóżku z kompem i popijając kawkę, że pogoda się robi Izo czy nie izo ja i moja skóra potrzebujemy słońca!
Margoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 09:05   #112
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Dzisiaj kocham moje izo
Do tej pory mylam wlosy codziennie. Czym stawalym sie dluzsze, czym bardziej zimno na zewnatrz i czym wczesniej musialam byc w pracy, tym bardziej tego nienawidzilam. No ale jak tu wyjsc z grzywka w strakach i przyklejona do czola? Bylo tak fatalnie, ze nawet na wieczor ich myc nie moglam, bo po nocy byl dramat.
A teraz co? 3. tydzien brania izo, jest sobota, a ja mylam wlosy w czwartek Wygladaja nadal ok, wiec pikole, nie myje dzisiaj Normalnie, jakby mi ktos pol godziny snu wiecej podarowal Bosko byloby, jakby to sie i po izo utrzymalo, albo chociaz, zebym wtedy co drugi dzien myc musiala...
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 10:08   #113
Margoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 268
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Dzisiaj kocham moje izo
Do tej pory mylam wlosy codziennie. Czym stawalym sie dluzsze, czym bardziej zimno na zewnatrz i czym wczesniej musialam byc w pracy, tym bardziej tego nienawidzilam. No ale jak tu wyjsc z grzywka w strakach i przyklejona do czola? Bylo tak fatalnie, ze nawet na wieczor ich myc nie moglam, bo po nocy byl dramat.
A teraz co? 3. tydzien brania izo, jest sobota, a ja mylam wlosy w czwartek Wygladaja nadal ok, wiec pikole, nie myje dzisiaj Normalnie, jakby mi ktos pol godziny snu wiecej podarowal Bosko byloby, jakby to sie i po izo utrzymalo, albo chociaz, zebym wtedy co drugi dzien myc musiala...
Hehe no każda z nas to przeżywała...fajne uczucie co? Ja nie wierzyłam, że nie będę musiała myć włosów codziennie, że będą świeże, a ja będę się czuła dobrze...a teraz myję 2 razy w tygodniu (!!!). Ty jesteś jeszcze na początku kuracji, ale z czasem będą się przetłuszczać jeszcze mniej Ehh trochę jedynie się obawiam powrotu do szarej rzeczywistości po odstawieniu izo, chociaż mój derm zapiera się, że może nie będzie takiego efektu jak podczas brania leku, ale i tak włosy będą się przetłuszczać dużo mniej niż przed kuracją...no zobaczymy...
Margoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 11:50   #114
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Margoza Pokaż wiadomość
Hehe no każda z nas to przeżywała...fajne uczucie co? Ja nie wierzyłam, że nie będę musiała myć włosów codziennie, że będą świeże, a ja będę się czuła dobrze...a teraz myję 2 razy w tygodniu (!!!). Ty jesteś jeszcze na początku kuracji, ale z czasem będą się przetłuszczać jeszcze mniej Ehh trochę jedynie się obawiam powrotu do szarej rzeczywistości po odstawieniu izo, chociaż mój derm zapiera się, że może nie będzie takiego efektu jak podczas brania leku, ale i tak włosy będą się przetłuszczać dużo mniej niż przed kuracją...no zobaczymy...
Na pewno bedzie lepiej niz przed kuracja, bo:
a) cera nie bedzie sie przetluszczac, wiec wlosy sie nie beda lepic do czola
b) czlowiek sie odzwyczaji od mycia codziennie (a tu duzo nawyk robi)
c) na ryjku nie bedzie zadnych masci antytradzikowych na noc

__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 13:30   #115
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Dzisiaj kocham moje izo
Do tej pory mylam wlosy codziennie. Czym stawalym sie dluzsze, czym bardziej zimno na zewnatrz i czym wczesniej musialam byc w pracy, tym bardziej tego nienawidzilam. No ale jak tu wyjsc z grzywka w strakach i przyklejona do czola? Bylo tak fatalnie, ze nawet na wieczor ich myc nie moglam, bo po nocy byl dramat.
A teraz co? 3. tydzien brania izo, jest sobota, a ja mylam wlosy w czwartek Wygladaja nadal ok, wiec pikole, nie myje dzisiaj Normalnie, jakby mi ktos pol godziny snu wiecej podarowal Bosko byloby, jakby to sie i po izo utrzymalo, albo chociaz, zebym wtedy co drugi dzien myc musiala...
to jest akurat super w kuracji Izotekiem ja już po pewnym czasie myłam nawet raz na tydzień to bylo super, teraz 2 tyg po skońcczeniu kuracji i już myję 2 razy w tyg, ale co tam a kiedyś myłam codziennie
Odstawiłam Skinoren skóra już nie jest czerwona i dziś nawet wyszłam do fryzjera bez makijażu
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 13:41   #116
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kropelkaa Pokaż wiadomość
to jest akurat super w kuracji Izotekiem ja już po pewnym czasie myłam nawet raz na tydzień to bylo super, teraz 2 tyg po skońcczeniu kuracji i już myję 2 razy w tyg, ale co tam a kiedyś myłam codziennie
Odstawiłam Skinoren skóra już nie jest czerwona i dziś nawet wyszłam do fryzjera bez makijażu
Ja jestem 6 tygodni po zakończeniu i wciąż włosy się nie przetłuszczają, nawet zastanawiam się czy w takim razie już mi tak nie zostanie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 14:23   #117
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja jestem 6 tygodni po zakończeniu i wciąż włosy się nie przetłuszczają, nawet zastanawiam się czy w takim razie już mi tak nie zostanie
o to jest nadzieja,że może będą się mniej przetłuszczać bym się cieszyła nawet jakbym myła 2 razy w tygodniu
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 16:29   #118
Margoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 268
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Ja jestem 6 tygodni po zakończeniu i wciąż włosy się nie przetłuszczają, nawet zastanawiam się czy w takim razie już mi tak nie zostanie
Mów nam tak jeszcze! Tak bym chciała żeby efekt nieprzetłuszczających się włosów pozostał na zawsze!!
Margoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 19:22   #119
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Izotek - cz.II

Pytanie do dziewczyn, które biorą izotek w takich żółto-fioletowych opakowaniach. Czy tylko ja zawsze się skaleczę przy wysupływaniu tabletek? Non stop mam rany pod paznokciem prawego palucha.
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-01, 22:32   #120
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn, które biorą izotek w takich żółto-fioletowych opakowaniach. Czy tylko ja zawsze się skaleczę przy wysupływaniu tabletek? Non stop mam rany pod paznokciem prawego palucha.
Nie jestem dziewczyną, ale wiem co czujesz Myślałem, że tylko ja jestem taką niezdarą.


Dziewczyny, znowu Was zmęczę pytaniami.

1) Pisałem jakiś czas temu, że mam straszne problemy z przesuszonymi oczami. Teraz problem prawie minął i już nie czuję potrzeby ich nakraplania. No i nie nakraplam Tylko nie wiem, czy dobrze robię
edit. Chodzi mi o to, że nie czuję takiego przesuszenia, pieczenia oczu jak jeszcze z 2 tygodnie temu, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy ich nawilżenie jest w 100% ok a wiem, że ktoś pisał, że stara się nie nawilżać oczu, żeby ich nie przyzwyczaić
2) Czy może ktoś z Was robi tak, że "otwiera" kilka kapsułek i np trzyma je gdzieś w kubku itp? Ja ogólnie mam pojemniczek na wszystkie tabletki które biorę i nie wiem czy mogę tak robić z Izo (po dniu zauważam, że kapsułka robi się bardzo miękka)

Edytowane przez BehindU
Czas edycji: 2015-08-01 o 22:34
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.