Przesada? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-12, 17:10   #91
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: Przesada?

również nie rozumiem dzielienia się na pół. Nie lepiej by było gdybyście się dzielili inaczej? np tydzień płacisz za zakupy Ty, a tydzień Twój Tż??
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 17:34   #92
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Przesada?

A może oni są studentami i dziewczynie nie uśmiecha się płacenie za 18 jogurtów faceta?

edit: odwołuję, bo autorka będzie mamusią lipcowo-sierpniową 2012, a facet ma 32 lata W wypadku studentów zrozumiałabym dzielenie się kosztami i rozliczanie.

Edytowane przez 201605020943
Czas edycji: 2012-01-12 o 17:38
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:55   #93
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
(...)
edit: odwołuję, bo autorka będzie mamusią lipcowo-sierpniową 2012, a facet ma 32 lata W wypadku studentów zrozumiałabym dzielenie się kosztami i rozliczanie.
O f... No to pozostaje jej życzyć powodzenia.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:11   #94
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Przesada?

faktycznie jest w ciąży...hmm. No i znowu rozliczanie..
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:26   #95
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
edit: odwołuję, bo autorka będzie mamusią lipcowo-sierpniową 2012, a facet ma 32 lata W wypadku studentów zrozumiałabym dzielenie się kosztami i rozliczanie.


Nie no, po prostu nie wierzę w to co czytam. Naprawdę są takie związki, które tak funkcjonują? Nigdy tego nie zrozumiem. Kiedy przed ślubem mieszkałam z Tżtem dzieliliśmy się na pół tylko kosztami wynajmu. Poza tym zakupy robił ten, kto akurat miał po drodze albo szybciej wyszedł z pracy (zazwyczaj byłam to ja), obiady w pracy płacił on i w życiu nie zdarzyła się sytuacja, żeby jedno albo drugie wypomniało jakieś pieniądze, nigdy nawet tego nie podliczaliśmy ile co wychodzi. Jeszcze jestem w jakimś tam stopniu zrozumieć, że takie skrupulatne liczenie jest dobre, gdy się nie jest kogoś pewnym (to po co w takim razie razem mieszkać ze sobą bez wiary we wspólną przyszłość?) ale jak już ma się do tego dziecko? No loool
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:33   #96
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: Przesada?

Autorko, mysle,ze powinnas powaznie porozmawiac ze swoim facetem i zmienic te sytuacje... Mieszkacie razem, macie miec dziecko...W moim rozumieniu zaczynacie tworzyc rodzinę= wspolnotę . To jest absurdalne

A na marginesie nie dziwie sie,ze ta sytuacja Cie wkurza. Tez bylabym zla jakby najpierw moj facet narzucil na siłę ten dziwny system, a potem podjadal "moje" jogurty
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:34   #97
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
A może oni są studentami i dziewczynie nie uśmiecha się płacenie za 18 jogurtów faceta?

edit: odwołuję, bo autorka będzie mamusią lipcowo-sierpniową 2012, a facet ma 32 lata W wypadku studentów zrozumiałabym dzielenie się kosztami i rozliczanie.
No to kwestia poruszonych wcześniej kosztów "pieluch" zostanie wyjaśniona
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 19:50   #98
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez 1MONIKA8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam was zapytać czy przesadzam. Mieszkam ze swoim Tż-tem i robimy zakupy zazwyczaj razem pozniej dzieliliśmy rachunek na pół odliczając np kawę czy moje maszynki do golenia ;p i w zależności kto płacił sie rozliczaliśmy ale od niedawana w związku z tym, że jemy różne rzeczy, zauważyłam że płace za coś czego nie jem a niby czego ma tak być? Np kupujemy 24 jogurty a ja zjem może 6... nie ma takiej rzeczy za która Tż musiałby "przepłacić" i w ostatnim rozliczaniu o tym powiedziałam i niby jest okej. Tż zaczął pieniężną "wojnę" dlatego tak wypaliłam z tymi zakupami ostatnio i zastanawiam się czy nie przesadzam... ale wsumie skoro on chce się rozliczać dokładnie to chyba ja też mam prawo nie? On mówi, że ceni sobie nowoczesne związki gdzie nikt nikogo nie musi utrzymywać

O matko. Takie związki istnieją? Kurcze, ja nie wiem, ale dla mnie to jest nie do zaakceptowania.
Doczytałam, że jesteś w ciąży - czy za pieluszki też tak będziesz wyliczana? Kurcze, związek dla mnie oznacza "co moje to i twoje". Chyba, że ja jakieś stare poglądy mam:/

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Zapach deszczu Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać, że za podróż jego samochodem też przedstawiał mi rachunek.
Moi rodzice to robili oczy jak 5zł jak to zobaczyli...
Mieli racje


---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez sillvvia Pokaż wiadomość
Kompletnie tego nie rozumiem. Ja też mieszkam z TŻ i czasami on robi zakupy czasami ja, i nie patrzymy czy ja kupuje jemu maszynki do golenia a on mi tampony.. jestesmy razem, mieszkamy razem i nie dzielimy tak skrupulatnie kasy.. dziwne..
Dokładnie. Ile razy TŻ kupuje mi podpaski czy dezodorant, a ja jemu skarpetki bo akurat któreś z nas jest w sklepie i to drugie czegoś potrzebuje. Nie dałabym rady w takim związku. Podziwiam autorkę.
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:34   #99
Kejti_el
Raczkowanie
 
Avatar Kejti_el
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: prawdopodobnie z własnego łóżka:)
Wiadomości: 351
Dot.: Przesada?

No tak, w głowie się nie mieści taka sytuacja.
Rozumiem, że to całe 'po równo co do złotówki' i 'każdy za siebie' to całkowicie to pomysł Twojego TŻta, na który Ty po prostu przystałaś? Jeśli tak, to teraz masz pełne prawo domagać się by oddawał Ci pieniądze dosłownie za wszystko. Może takimi przesadnym rozliczaniem i domaganiem się swoich pieniędzy otworzysz mu oczy na to jak bardzo dziwny i nietrafiony jest ten pomysł?
Choć obawiam się, że taka 'wojna pienieżna' to tylko pogorszy sytuację między Wami.
Pogadaj z nim, może zaczniecie dzielić sie wydatkami w jakiś racjonalniejszy sposób.
Lub róbcie zakupy osobno, choć w tym wypadkuto już w ogóle dziwnie bym się czuła w takim związku:P
Kejti_el jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:37   #100
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przesada?

no coz... cos takiego jest dla mnie mocno dziwne... i nie wyobrazam sobie takiego zachowania w swoim zwiazku. z moim ostatnim partnerem wszelkie koszta dzielilismy, ale nie na pol. jak kupowalismy jakies rzeczy na sniadanie to placila jedna albo druga osoba. podobnie bylo z wyjsciami. jak razem zamieszkalismy to zasada sie nie zmienila. bywalo nawet tak, ze ja np. placilam za ogromne zakupy, a on tankowal mi auto. i uwaga - sam jezdzac komunikacja miejska!!!
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 23:04   #101
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Przesada?

Jesli faktycznie macie miec dziecko a on Ci wylicza za maszynki do golenia to wspolczuje...
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 23:46   #102
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Przesada?

Chyba czytamy rozne watki, bo ja np. zrozumialam, ze chlopak wprowadzil zasade liczenia sie po polowie, ona sie zgodzila, w praktyce ona placi za polowe a zjada za 1/4. Do tego chlopak chetnie pomija, gdy ona kupuje rzeczy do domu, a on przypomina sie o kazdy zwrot, wydatek jaki poniosl.
Zaloz sobie zeszyt i notuj w nim wklad jego i swoj, swoj to na pewno, i masz racje, nie powinnas placic za to co on zjada. +do maszynek powinnien sie dokladac, w koncu tez korzysta z tego, ze masz gladkie nogi, a moze Nie tylko nogi.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2012-01-12 o 23:48
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 23:55   #103
zfieszak
Raczkowanie
 
Avatar zfieszak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 95
Dot.: Przesada?

Opisana sytuacja bardziej przypomina moje wspólne zakupy ze współlokatorami ze stancji niż z chłopakiem, pomimo że jesteśmy oboje studentami
Tez uznajemy w związku dzielenie się kosztami W MIARĘ po równo, bo nic raczej nie wyliczamy - po prostu płacimy paragony na zmianę, bez względu na to, że facet zje więcej kotletów Bo następnym razem to ja "sobie" kupię droższą herbatę którą uwielbiam a która chłopakowi tak nie smakuje itd.
Bez paranoi
zfieszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 01:17   #104
marieann
Raczkowanie
 
Avatar marieann
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 38
Dot.: Przesada?

Tak jak kilkadzeisiąt przede mną ja też tego nie rozumiem. Mój dobrze zarabia, ja-biedna studentka, ale zawsze jest tak 2/3 on płaci. wyjazdy na wakacje, zakupy itp. Ale ostatnio jak ja dostałam ze stypendium niezłą sumkę to stawiałam caały wyjazd 4 dniowy, on robił drobne zakupy jak akurat płacił. To tylko taki przykład, bo chodzi o to że nie ważne kto płaci i jak często, chodzi o to że jak jesteście razem to nikt nikomu nie załuje i daje ile może z drugiej strony jak bym była z nierobem, sknerą itp to pewnie zaraz sama bym tak zaczęła myśleć, bo do póki każdy daje na ile ma możliwości to taki system działa.
__________________


Myśląc o sobie
marieann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 01:53   #105
patrysiowa_
Zakorzenienie
 
Avatar patrysiowa_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 25 563
Dot.: Przesada?

Ej, a myjecie się wspólnie, żeby zobaczyć kto ile mydła zużyje?

---------- Dopisano o 02:53 ---------- Poprzedni post napisano o 02:41 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja to chyba zacznę TŻta na rękach nosić, nigdy nie przypuszczałam, że mam takiego szlachetnego chłopa, bo mi nie wypomina, że kilka litrów pysznych lodów Grycana dzisiaj do chałupy przywiezie i ZA SWOJE kupi bez roszczenia o zwrot połowy poniesionych kosztów A że akurat u mojej mamy rezydujemy, ona zapewne też zje część lodów, to by mógł przecież ją też podliczyć, za to moja mama by go skasowała za zużycie wody, chleba i takich tam. Chociażby nam się nie nudziło, jakbyśmy tak podliczać siebie zaczęli nawzajem
Zawsze to jakieś zajęcie, gorzej jak ktoś ma problemy z matmą.

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
A może oni są studentami i dziewczynie nie uśmiecha się płacenie za 18 jogurtów faceta?

edit: odwołuję, bo autorka będzie mamusią lipcowo-sierpniową 2012, a facet ma 32 lata W wypadku studentów zrozumiałabym dzielenie się kosztami i rozliczanie.


Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
No to kwestia poruszonych wcześniej kosztów "pieluch" zostanie wyjaśniona
nawet wiem czemu!

Kupił gumki,chciał za nie połowę ceny, ona nie miała z czego mu dać, więc jej nie założył, teraz będzie bejbi i problem z pieluchami za to.
__________________
mogę mieć świat u stóp, ja nie przypuszczam - ja to wiem
mogę mieć takie życie, jaki inni mają sen!
patrysiowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 07:02   #106
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Chyba czytamy rozne watki, bo ja np. zrozumialam, ze chlopak wprowadzil zasade liczenia sie po polowie, ona sie zgodzila, w praktyce ona placi za polowe a zjada za 1/4. Do tego chlopak chetnie pomija, gdy ona kupuje rzeczy do domu, a on przypomina sie o kazdy zwrot, wydatek jaki poniosl.
(...)
Moim zdaniem dobrze zrozumiałaś - problemem jest właśnie to, że on chce się wręcz z uporem maniaka rozliczać po połowie, a w praktyce wychodzi na to, że bardziej na tym korzysta, niż ona. Szkoda, że dziewczyna "obudziła się" dopiero teraz, jak jest w ciąży z tym panem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 17:34   #107
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez eeela Pokaż wiadomość
Nigdy, przenigdy w życiu nie zrozumiem takiego skrupulatnego rozliczania się z facetem, z którym mieszkam, którego kocham. Dla mnie to paranoja. Ciekawa jestem kto kupowałby pieluchy dla dziecka, gdyby się pojawiło
Ten kto zmienia A tak serio dla mnie to niezrozumiałe dzielić się aż tak skrupulatnie... Mieszkałam z Tż 1,5 roku raz płaciłam ja, raz on, zazwyczaj ta osoba która miała akurat więcej w portfelu. Nie wyobrażam sobie wyliczania kto ile zjadł i rozliczania się co do złotówki jeśli razem się mieszka
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 18:25   #108
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez patrysiowa_ Pokaż wiadomość
Ej, a myjecie się wspólnie, żeby zobaczyć kto ile mydła zużyje?
Właśnie o to chciałam zapytac
Autorko, jak u Was z rzeczami typu mleko, olej, środki czystości ?
Też dzielicie się kosztami wedle zużycia czy jak?


Miałam taką znajomą parkę : rozliczali się co do kilku groszy. Np. on poszedł do baru po piwo, a po powrocie ona mu pyk! piątkę za piwko.
Ze wszystkim u nich tak było, rozwaliło mnie na łopatki, kiedy on coś kupił, ona chciała mu zwrócic ale brakło jej 1 zł. Rzekł, wielkodusznie: ok, oddasz mi w domu! Masakra, jak dla mnie nie pomyślenia.
__________________



kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 23:53   #109
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Przesada?

Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
Właśnie o to chciałam zapytac
Autorko, jak u Was z rzeczami typu mleko, olej, środki czystości ?
Też dzielicie się kosztami wedle zużycia czy jak?
Myślę że mają licznik na kartonie z mlekiem
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 09:00   #110
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Przesada?

Przypuśćmy, że on zarabia 3 razy więcej on niej. chcą wyjechać na wakacje - oczywiście każdy płaci za siebie - to jak rozumiem, on pojedzie do ciepłych krajów na wypasie, a ona co najwyżej do Rabki zdroju na 2 dni do schroniska młodzieżowego?
Jak pojawi się dziecko, będzie milion nieprzewidzianych wydatków, leki, środki czystości, kaszki, zupki, pieluchy, itp, itp... Czyli za każdym razem, po każdym wyjściu do sklepu ona lub on będą wyjmować kajecik i rozpisywać ile wydali na każdą pierdołę, apotem rozliczać się z partnerem? Naprawdę, dziwi mnie to, zwłaszcza, że będziecie mieli dziecko...
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.