Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz. 5. - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 18:40   #1201
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Studiuję filologię polską i moja bliska koleżanka (nie przyjaciółka) poprosiła mnie, żebym napisała jej pracę maturalną na ustny polski. Od razu sama powiedziała, że zapłaci. Stwierdziłam, że mogę, bo w sumie co mi szkodzi.

A teraz się od innej koleżanki dowiedziałam, że moje zachowanie jest niewłaściwe, bo od bliskiej koleżanki nie powinnam brać zapłaty za takie coś. Zdziwiło ją, że skoro mi tamta zaproponowała, to ja wezmę kasę, bo nie powinnam, bo to nie jest ktoś obcy, tylko moja bliska koleżanka.

Z kolei mnie zdziwił jej pogląd, że to że jest to ktoś mi bliższy niż daleki znajomy, to od razu mam robić coś za darmo. Sama w trakcie studiów przecież nie będę mieć kupy wolnego czasu, a jeżeli robię coś dla kogoś, to nie zamierzam odwalić byle gówna i chcę przeczytać wszystkie potrzebne do tego książki.

U mnie w rodzinie jest tak, że jak na przykład oddawaliśmy kuzynce monitor (bo kupilismy nowy), chcielismy oddać za darmo, a oni sami chcieli zapłacić, nie chcieli wypuścić nas bez kasy, mimo że jesteśmy rodziną. I w drugą strone tak samo - jeżeli ktoś z rodziny robił moim rodzicom jakąś przysługę w jakiejś dziedzinie, to moi rodzice czuli się zobowiązani zapłacić.
Nie wiedziałam ,że to może być dziwne
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:49   #1202
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Studiuję filologię polską i moja bliska koleżanka (nie przyjaciółka) poprosiła mnie, żebym napisała jej pracę maturalną na ustny polski. Od razu sama powiedziała, że zapłaci. Stwierdziłam, że mogę, bo w sumie co mi szkodzi.

A teraz się od innej koleżanki dowiedziałam, że moje zachowanie jest niewłaściwe, bo od bliskiej koleżanki nie powinnam brać zapłaty za takie coś. Zdziwiło ją, że skoro mi tamta zaproponowała, to ja wezmę kasę, bo nie powinnam, bo to nie jest ktoś obcy, tylko moja bliska koleżanka.

Z kolei mnie zdziwił jej pogląd, że to że jest to ktoś mi bliższy niż daleki znajomy, to od razu mam robić coś za darmo. Sama w trakcie studiów przecież nie będę mieć kupy wolnego czasu, a jeżeli robię coś dla kogoś, to nie zamierzam odwalić byle gówna i chcę przeczytać wszystkie potrzebne do tego książki.

U mnie w rodzinie jest tak, że jak na przykład oddawaliśmy kuzynce monitor (bo kupilismy nowy), chcielismy oddać za darmo, a oni sami chcieli zapłacić, nie chcieli wypuścić nas bez kasy, mimo że jesteśmy rodziną. I w drugą strone tak samo - jeżeli ktoś z rodziny robił moim rodzicom jakąś przysługę w jakiejś dziedzinie, to moi rodzice czuli się zobowiązani zapłacić.
Nie wiedziałam ,że to może być dziwne
Dla mnie jest dziwne zlecanie komuś napisania pracy maturalnej/licencjackiej/magisterskiej . Dla mnie to czyste lenistwo i tyle. Niby ma się papierek ukończenia szkoły średniej czy wyższej, ale co z tego, skoro to nie nasza zasługa, tylko czyjaś?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:53   #1203
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Dla mnie jest dziwne zlecanie komuś napisania pracy maturalnej/licencjackiej/magisterskiej . Dla mnie to czyste lenistwo i tyle. Niby ma się papierek ukończenia szkoły średniej czy wyższej, ale co z tego, skoro to nie nasza zasługa, tylko czyjaś?
Ona chodzi do szkoły plastycznej i teraz w klasie maturalnej muszą robić jakieś aneksy i dyplomy (nie wnikam o co chodziło), pracę na historię sztuki (coś a'la maturalna na polski, tylko że o sztuce), no i oprócz tego teczki na studia (w jednej teczce 20 prac, a wiadomo że teczek jest potrzebnych kilka, jak się składa na różne uniwersytety), więc sama przyznała, że polski ją nie interesuje i zwyczajnie nie będzie marnować czasu na to.

Poza tym ustny polski to raczej czysta formalność, bo to i tak do niczego na studiach się nie liczy
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:56   #1204
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Też mnie dziwi, że ktoś inny pisze komuś prace.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:58   #1205
Mother Hedgehog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 892
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Ona chodzi do szkoły plastycznej i teraz w klasie maturalnej muszą robić jakieś aneksy i dyplomy (nie wnikam o co chodziło), pracę na historię sztuki (coś a'la maturalna na polski, tylko że o sztuce), no i oprócz tego teczki na studia (w jednej teczce 20 prac, a wiadomo że teczek jest potrzebnych kilka, jak się składa na różne uniwersytety), więc sama przyznała, że polski ją nie interesuje i zwyczajnie nie będzie marnować czasu na to.

Poza tym ustny polski to raczej czysta formalność, bo to i tak do niczego na studiach się nie liczy
Nikt jej nie zmuszał by szła do takiej a nie innej szkoły skoro teraz nie ma czasu i chęci do głupiego polskiego.
Mother Hedgehog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:01   #1206
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Też mnie dziwi, że ktoś inny pisze komuś prace.
Jjak komuś się nie chce pisać samemu i woli przez to zapłacić za własne lenistwo, to proszę bardzo. Ja na pieniądzach nie śpię i jakiś grosz się przyda, zwłaszcza że dla mnie napisanie czegoś to czysta przyjemność A jak się z tym czuje osoba, która dostaje pracę, to już sprawa jej sumienia
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:08   #1207
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Mother Hedgehog Pokaż wiadomość
Nikt jej nie zmuszał by szła do takiej a nie innej szkoły skoro teraz nie ma czasu i chęci do głupiego polskiego.
Aha. Bo polski jest najważniejszym przedmiotem i trzeba dla niego ze wszystkiego rezygnować? Boska logika.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 19:12   #1208
pampuszka
Raczkowanie
 
Avatar pampuszka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 308
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
Aha. Bo polski jest najważniejszym przedmiotem i trzeba dla niego ze wszystkiego rezygnować? Boska logika.
Bo polski wymaga tak dużo pracy Boska logika
pampuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:22   #1209
xaggg
Raczkowanie
 
Avatar xaggg
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 351
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Studiuję filologię polską i moja bliska koleżanka (nie przyjaciółka) poprosiła mnie, żebym napisała jej pracę maturalną na ustny polski. Od razu sama powiedziała, że zapłaci. Stwierdziłam, że mogę, bo w sumie co mi szkodzi.

A teraz się od innej koleżanki dowiedziałam, że moje zachowanie jest niewłaściwe, bo od bliskiej koleżanki nie powinnam brać zapłaty za takie coś. Zdziwiło ją, że skoro mi tamta zaproponowała, to ja wezmę kasę, bo nie powinnam, bo to nie jest ktoś obcy, tylko moja bliska koleżanka.

Z kolei mnie zdziwił jej pogląd, że to że jest to ktoś mi bliższy niż daleki znajomy, to od razu mam robić coś za darmo. Sama w trakcie studiów przecież nie będę mieć kupy wolnego czasu, a jeżeli robię coś dla kogoś, to nie zamierzam odwalić byle gówna i chcę przeczytać wszystkie potrzebne do tego książki.

U mnie w rodzinie jest tak, że jak na przykład oddawaliśmy kuzynce monitor (bo kupilismy nowy), chcielismy oddać za darmo, a oni sami chcieli zapłacić, nie chcieli wypuścić nas bez kasy, mimo że jesteśmy rodziną. I w drugą strone tak samo - jeżeli ktoś z rodziny robił moim rodzicom jakąś przysługę w jakiejś dziedzinie, to moi rodzice czuli się zobowiązani zapłacić.
Nie wiedziałam ,że to może być dziwne
też kiedyś pisałam innym matury, trochę mnie to bawiło, bo ani to nietrudne, ani jakoś megadlugo mi z tym nie schodziło... ale właśnie dlatego zawsze wymyślałam jakieś wymówki, gdy prosił mnie o to znajomy, bo pózniej niestety wychodzą takie różne kwiatki
xaggg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:24   #1210
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Ja swoją pracę na ustną maturę napisałam 2 tygodnie przed terminem tejże matury. Ale... ja zdawałam maturę 6 lat temu, więc może jakieś wymagania w tej kwestii się zmieniły i trzeba coś zdawać na bieżąco, jak w przypadku licencjatu czy magisterki. Tak czy owak, jakoś inni sobie dają radę, więc nie rozumiem takiego lenistwa. Jedyny plus taki, że ktoś na tym zarobi .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:32   #1211
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

ja swoją prezentację z polskiego zaczęłam i skończyłam pisać jakoś w połowie kwietnia albo nawet pod koniec, nie pamiętam.
ale zawsze dziwiło mnie, czemu maturzyści tak srają ogniem i przejmują się pracą już we wrześniu.

Zwłaszcza, że tak naprawdę prezentacja maturalna w ogóle się nie liczy do rekrutacji na studia itp., więc owa laska mogłaby ją na odczepnego odwalić w jeden weekend.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-09-03 o 19:33
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 19:33   #1212
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez pampuszka Pokaż wiadomość
Bo polski wymaga tak dużo pracy Boska logika
Nie wymaga i nigdzie tak nie pisałam, ale ktoś może mieć inne priorytety i nie widzę powodu, dla których powinien z nich rezygnować, "bo pooolski".

Nie do końca popieram kupowanie i pisanie jakichkolwiek prac, ale ten tok myślenia jest dziwny.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:36   #1213
pampuszka
Raczkowanie
 
Avatar pampuszka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 308
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
Nie wymaga i nigdzie tak nie pisałam, ale ktoś może mieć inne priorytety i nie widzę powodu, dla których powinien z nich rezygnować, "bo pooolski".

Nie do końca popieram kupowanie i pisanie jakichkolwiek prac, ale ten tok myślenia jest dziwny.
Skoro ktoś decyduje się na zdawanie matury to jednak powinien zdać sobie sprawę z tego, że musi zdać polski. I to w jego interesie leży napisanie pracy, którą można napisać w 2 weekendy, jak wspomniała wyżej White Cherry. Uważam, że jeśli ktoś decyduje się na maturę to priorytetem są przedmioty obowiązkowe Poza tym nie sądzę, by ktoś musiał z czegoś rezygnować, bo musi napisać tak trudną prezentację maturalną.
pampuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:41   #1214
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Tak, a potem tylko jeden krok do kupowania licencjatu czy magisterki, bo "mi się nie chce pisać" . Jak ktoś nie ma czasu na takie bzdury, to po co w ogóle podejmuje się tego. Idąc np. do liceum plastycznego koleżanka chyba zdawała sobie sprawę, że to nie bułka z masłem i rysowanie jak na plastyce w podstawówce?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:45   #1215
pampuszka
Raczkowanie
 
Avatar pampuszka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 308
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Tak, a potem tylko jeden krok do kupowania licencjatu czy magisterki, bo "mi się nie chce pisać" . Jak ktoś nie ma czasu na takie bzdury, to po co w ogóle podejmuje się tego. Idąc np. do liceum plastycznego koleżanka chyba zdawała sobie sprawę, że to nie bułka z masłem i rysowanie jak na plastyce w podstawówce?
Wyjęłaś mi to z ust

Dziwi mnie mój kolega- miał super prowadzącą ćwiczenia z analizy, cały semestr przeleżał, kolokwia mu nie poszły, bo się nie uczył i teraz wygaduje bzdury, że prowadząca taka wredna, wymaga poza program i się na nim uwzięła. No oczywiście.
__________________
No niemożliwe...
pampuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:47   #1216
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

A mnie dziwi z kolei marnowanie czasu na przygotowywanie prezentacji z polskiego. Sama jestem maturzystką 2012 i pracę pisała mi siostra. Nie widzę w tym nic złego, ja w tym czasie przygotowywałam się do pisemnych rozszerzeń. Owszem, dzień przed maturą pozmieniałam to i owo, żeby było bardziej po mojemu, ale uważam, że dobrze zrobiłam nie pisząc jej sama.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:49   #1217
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez pampuszka Pokaż wiadomość
Wyjęłaś mi to z ust

Dziwi mnie mój kolega- miał super prowadzącą ćwiczenia z analizy, cały semestr przeleżał, kolokwia mu nie poszły, bo się nie uczył i teraz wygaduje bzdury, że prowadząca taka wredna, wymaga poza program i się na nim uwzięła. No oczywiście.
No tak... ci straszni wykładowcy, każą posiadać wiedzę z przedmiotu... okropność . Po co w ogóle ludzie idą na studia, skoro nie chce im się uczyć tego, czego wymagają ?
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:49   #1218
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Mnie dziwi, że ludzie idą do liceum a potem "to mi się nie przyda, to też nie, matura z polskiego mnie nie interesuje" itd.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:53   #1219
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Mnie dziwi, że ludzie idą do liceum a potem "to mi się nie przyda, to też nie, matura z polskiego mnie nie interesuje" itd.
Mnie też. W ogóle mam wrażenie, że niektórzy to by chcieli, żeby za nich wszystko zrobić, a oni będą leżeć i pachnieć. Jakoś ja potrafiłam nauczyć się sama na 3 przedmioty rozszerzone (zdawałam podst. polski a angielski, geografię i wos rozszerzone), napisać prezentację maturalną, ją ogarnąć i jeszcze w międzyczasie pojechać sobie na wycieczkę do Pragi .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 19:54   #1220
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Prezentacje maturalne z polskiego zostały chyba wymyślone z niedoboru ustnych egzaminów Co one w ogóle mają sprawdzać? Opanowanie stresu przed komisją? Jeśli i tak nikt nie jest w stanie zweryfikować czy uczeń pisał prezentację samodzielnie, to nie widzę powodu do wysilania się.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:54   #1221
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Swoją maturalną prezentację zrobiłam o 2 w nocy, następnego dnia przed samą maturą kończyłam plakat. Nic trudnego w tym nie widzę, jak ktoś czytał swoje utwory i je zna. 100/100. Ale pisać nikomu nie będę, to tak jakbym zarabiała sznurując ludziom buty
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 19:57   #1222
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Ale ja nigdzie nie napisałam, że pochwalam kupowanie prezentacji.
Tylko uważam, że kolejna skrajność i krzyczenie "nikt jej nie zmuszał by szła do takiej a nie innej szkoły skoro teraz nie ma czasu i chęci do głupiego polskiego" jest trochę bez sensu. Sama nigdy nigdy nie kupiłabym pracy, ale z drugiej strony nie dziwię się, że ktoś woli poświęcić nawet te dwa weekendy na dopracowywanie ważnego portfolio, niż na coś, co tylko ładnie wygląda na świadectwie i do niczego się nie liczy.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:00   #1223
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
Ale ja nigdzie nie napisałam, że pochwalam kupowanie prezentacji.
Tylko uważam, że kolejna skrajność i krzyczenie "nikt jej nie zmuszał by szła do takiej a nie innej szkoły skoro teraz nie ma czasu i chęci do głupiego polskiego" jest trochę bez sensu. Sama nigdy nigdy nie kupiłabym pracy, ale z drugiej strony nie dziwię się, że ktoś woli poświęcić nawet te dwa weekendy na dopracowywanie ważnego portfolio, niż na coś, co tylko ładnie wygląda na świadectwie i do niczego się nie liczy.
Niby racja... przynajmniej sobie zarobisz
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:01   #1224
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Studiuję filologię polską i moja bliska koleżanka (nie przyjaciółka) poprosiła mnie, żebym napisała jej pracę maturalną na ustny polski. Od razu sama powiedziała, że zapłaci. Stwierdziłam, że mogę, bo w sumie co mi szkodzi.

A teraz się od innej koleżanki dowiedziałam, że moje zachowanie jest niewłaściwe, bo od bliskiej koleżanki nie powinnam brać zapłaty za takie coś. Zdziwiło ją, że skoro mi tamta zaproponowała, to ja wezmę kasę, bo nie powinnam, bo to nie jest ktoś obcy, tylko moja bliska koleżanka.

Z kolei mnie zdziwił jej pogląd, że to że jest to ktoś mi bliższy niż daleki znajomy, to od razu mam robić coś za darmo. Sama w trakcie studiów przecież nie będę mieć kupy wolnego czasu, a jeżeli robię coś dla kogoś, to nie zamierzam odwalić byle gówna i chcę przeczytać wszystkie potrzebne do tego książki.

U mnie w rodzinie jest tak, że jak na przykład oddawaliśmy kuzynce monitor (bo kupilismy nowy), chcielismy oddać za darmo, a oni sami chcieli zapłacić, nie chcieli wypuścić nas bez kasy, mimo że jesteśmy rodziną. I w drugą strone tak samo - jeżeli ktoś z rodziny robił moim rodzicom jakąś przysługę w jakiejś dziedzinie, to moi rodzice czuli się zobowiązani zapłacić.
Nie wiedziałam ,że to może być dziwne
Ja szanuję cudzy czas i pieniądze i nie rozumiem takiej podstawy że nie wypada wziąć za coś pieniędzy. Ja sama płacę za normalne usługi chyba że naprawdę tata przyjdzie mi telewizor podłączyć
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:01   #1225
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Mnie dziwi, że ludzie idą do liceum a potem "to mi się nie przyda, to też nie, matura z polskiego mnie nie interesuje" itd.
Tylko niestety obecny system edukacji został skonstruowany w taki sposób, że takie postępowanie najbardziej się opłaca. Jeśli ktoś chce studiować np. medycynę, to nakrótsza droga wiedzie przez ogólniak. Punktacja z polskiego przy rekturacji na studia nie liczy się w ogóle, z przedmiotów ścisłych musi być bardzo wysoka, a ocen na świadectwie ukończenia szkoły nikogo nie interesują. Dlatego najbardziej racjonalne jest olanie rzeczy niepotrzebnych na maturze, bo jeśli zrobisz inaczej, możesz nie dostać się na wymarzone studia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:04   #1226
pampuszka
Raczkowanie
 
Avatar pampuszka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 308
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
A mnie dziwi z kolei marnowanie czasu na przygotowywanie prezentacji z polskiego. Sama jestem maturzystką 2012 i pracę pisała mi siostra. Nie widzę w tym nic złego, ja w tym czasie przygotowywałam się do pisemnych rozszerzeń. Owszem, dzień przed maturą pozmieniałam to i owo, żeby było bardziej po mojemu, ale uważam, że dobrze zrobiłam nie pisząc jej sama.
A mnie dziwi właśnie kombinowanie jak to nie pisać tej prezentacji Oczywiście niech każdy robi, co chce, ale dziwi mnie to. Skoro ktoś chce zdawać maturę to się zgadza na ''warunki'', m.in. napisanie pracy i zdanie matematyki

Nie lubię oszustw i tyle. Dziwią mnie i irytują. Kupmy pracę maturalną, kupmy licencjat, kupmy pracę magisterską. A co! Jak można to po co samemu się męczyć

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;36304303]Tylko niestety obecny system edukacji został skonstruowany w taki sposób, że takie postępowanie najbardziej się opłaca. Jeśli ktoś chce studiować np. medycynę, to nakrótsza droga wiedzie przez ogólniak. Punktacja z polskiego przy rekturacji na studia nie liczy się w ogóle, z przedmiotów ścisłych musi być bardzo wysoka, a ocen na świadectwie ukończenia szkoły nikogo nie interesują. Dlatego najbardziej racjonalne jest olanie rzeczy niepotrzebnych na maturze, bo jeśli zrobisz inaczej, możesz nie dostać się na wymarzone studia.[/QUOTE]
Ale czy obowiązkowe przedmioty wymagają tak dużego nakładu pracy?
__________________
No niemożliwe...
pampuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:05   #1227
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

A według mnie praca maturalna z polskiego to bzdura i strata czasu. Napisanie jej to nie problem ale nie dziwię się że komuś szkoda czasu. To jest jakaś kpina nie egzamin ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:06   #1228
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja szanuję cudzy czas i pieniądze i nie rozumiem takiej podstawy że nie wypada wziąć za coś pieniędzy. Ja sama płacę za normalne usługi chyba że naprawdę tata przyjdzie mi telewizor podłączyć
U mnie w rodzinie jest na odwrót. Nikt od nikogo nie chce za nic pieniędzy, nawet, jak komuś pożycza, to nie oczekuje oddania. Mówię o rodzinie w sensie moi rodzice i brat. Co do kwoty, to nigdy nie pożyczałam od nich wielkich kwot pieniężnych typu 1000zł i więcej.

Dla mnie w ogóle matura, to jakiś śmiech na sali. Pamiętam, jak przed maturą robiliśmy na fakultetach z geografii arkusze z poprzednich lat. Wcześniejsze były znacznie trudniejsze od tej właściwe, którą napisałam w mgnieniu oka. To samo z resztą a polskim czy angielskim. Na WOS się nie uczyłam specjalnie, bo wybrałam go jako przedmiot nieobowiązkowy. I co? Zdałam . Jeśli chodzi o ustną z polskiego, to ją napisałam na odczepnego 2 tygodnie przed terminem a przeczytałam dzień przed z czego i tak założyłam, że znam wszystkie książki i jak coś zapomnę to będę improwizować. Zdałam na 90% o ile pamiętam, bo mi jedna nauczycielka zadała pytanie, którego nie zrozumiałam. No nic... w tym roku, jak przeglądałam arkusze, to też nie miałąbym problemu ze zdaniem matury tak z ulicy. Co do matmy, to się nie wypowiem, bo jestem słaba i za moich czasów nie była obowiązkowa, co mnie cieszyło.

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-09-03 o 20:12
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:07   #1229
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Niby racja... przynajmniej sobie zarobisz
No niestety chyba nie. Nie cierpię pisać.

Ogólnie nie dziwi mnie (niestety), że ludzie potrafią oszukiwać i robić wszystko żeby osiągnąć cel, czyli np zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia. Bardziej zadziwiło mnie larum, że powinna wszystko rzucić i najlepiej w ogóle nie podchodzi do matury, bo olewa prezentację z polskiego. No, ekstra powód żeby rezygnować ze swojej pasji.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 20:07   #1230
pampuszka
Raczkowanie
 
Avatar pampuszka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 308
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A według mnie praca maturalna z polskiego to bzdura i strata czasu. Napisanie jej to nie problem ale nie dziwię się że komuś szkoda czasu. To jest jakaś kpina nie egzamin ;p
No kpina, kpina

Ale nie toleruję oszustw
__________________
No niemożliwe...
pampuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.