Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-01, 14:35   #1231
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Rozumiem, czyli lakiery sa bez sylikonow, raczej każdy zawiera alkohol wiec chyba aby tego uniknąć trzeba stosować żel...

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

A jakich żeli używacie podczas CG?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 14:45   #1232
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Rozumiem, czyli lakiery sa bez sylikonow, raczej każdy zawiera alkohol wiec chyba aby tego uniknąć trzeba stosować żel...

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

A jakich żeli używacie podczas CG?
Bo lakier nie służy w ogóle do modelowania, stylizacji włosów kręconych. Można psiknąć, żeby podtrzymać dłużej efekt, ale ja nigdy nie używałam w tym celu lakierów do włosów.
Używam wyłącznie na grzywkę (prostą) w ilościach minimalnych i też nie zawsze.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 15:23   #1233
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Nigdy nie uzywalam lakierow, bo smierdza i sztywne wlosy robia :p
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 16:12   #1234
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Nigdy nie uzywalam lakierow, bo smierdza i sztywne wlosy robia :p
Ja czasem niestety muszę -.-
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 16:30   #1235
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja nie cierpię lakierów. Takie sztywne te włosy potem. Ewentualnie jak gdzieś wychodzę i wcześniej trzy godziny fryzurę robię to trochę dam, żeby się trzymala jak należy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 16:49   #1236
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ja nie cierpię lakierów. Takie sztywne te włosy potem. Ewentualnie jak gdzieś wychodzę i wcześniej trzy godziny fryzurę robię to trochę dam, żeby się trzymala jak należy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Ja psikam na grzywkę tuż po suszeniu, żeby trzymała się na miejscu. Nie wiem, co robicie, że macie po lakierze sztywne włosy. Ja po 20 minutach nie czuję nic na włosach.

Chyba że psikam go dużo - czasem mi się zdarza koka mocniej spryskać, bo wtedy wsuwki mi nie wychodzą z upięcia. Normalnie mam dość śliskie włosy i wsuwki lubią mi wyłazić i się ześlizgiwać z włosów.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 19:07   #1237
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No patrz, fenomen. Ja jak muszę też tylko trochę daję, bo generalnie nie lubię stylizatorow :-P

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 19:30   #1238
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja się nie spotkałam też z lakierem bez alkoholu.
Gdzieś mi się kiedyś w oczy rzuciło, ale nie wiem czy takowe są czy to tylko plotka

malamyszka20
a dlaczego akurat zależy ci na spróbowaniu cg? nie myślałaś po prostu o opracowaniu dopasowanej i świadomej odżywczej pielęgnacji, nie wykluczającej silikonów? (właśnie przez pewne punkty w cg nieodpowiadajace wielu osobom, cg już wyszło z użycia dawno temu, akurat na tym forum chyba już nikt takiej metody nie stosuje)
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 09:57   #1239
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Gdzieś mi się kiedyś w oczy rzuciło, ale nie wiem czy takowe są czy to tylko plotka

malamyszka20
a dlaczego akurat zależy ci na spróbowaniu cg? nie myślałaś po prostu o opracowaniu dopasowanej i świadomej odżywczej pielęgnacji, nie wykluczającej silikonów? (właśnie przez pewne punkty w cg nieodpowiadajace wielu osobom, cg już wyszło z użycia dawno temu, akurat na tym forum chyba już nikt takiej metody nie stosuje)
Szczerze mówiąc to nie wiem jaka pielęgnacje mam stosować. Moje włosy sa okropne bo umyciu i jesli nie wyprostuje to mam szopę o suszarce juz nie wspomnę... Chciałabym wiec spróbować pielęgnacji bez silikonów i sprawdzić jak to wpłynie na moje włosy...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 11:03   #1240
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Witam się po wczorajszej wizycie u Mysi! Niestety ścięłyśmy spooooro - chyba z 10 cm... Ale Mysia powiedziała, że teraz rosną mi tak piękne, gęste włosy, że nie ma sensu zostawiać tych "smutasów" na końcu. Zacisnęłam zęby i poszłooooo. Skręciły się od razu jak szalone. Tak dużego skrętu jeszcze nigdy nie miałam, nie wiem, jak Mysia to robi. xD Szkoliły się na mnie praktykantki, więc trochę puchu było, ale i tak szał. Są koszmarnie krótkie teraz, ale loki są spektakularne. Swoją drogą, wydaje mi się też, że jak sama się wystylizuję, to będą trochę dłuższe, bo mi aż takie spirale nigdy nie wychodzą. (po ostatniej wizycie u Mysi było dokładnie tak samo - szok, że krótkie, a po pierwszym myciu już nie najgorzej no ale teraz ścięłam znaaacznie więcej...)
Mysia powiedziała, że bardzo chciałaby się przyczepić do mojej pielęgnacji, bo to lubi, ale nie ma do czego. Włosy bardzo zadbane, miękkie, błyszczące, gęste i w ogóle nie wypadające. Jak miło coś takiego usłyszeć po tylu latach walki z sianem. Pozytywnie śmiała się też z mojego włosomaniactwa. Praktykantki nie mogły się napatrzeć na moje loki. xD
Wyglądają BAJECZNIE!

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
Moje włosy tak bardzo wypadają, że nie wiem juz co robić. Płakać mi się chce, bez robienia dramatu, wygląda to smutno ;/
to jest WSZYSTKO co mam. W tej chwili przerzucone na jedną stronę...
dwa lata intensywnej pielęgnacji. Przyrost praktycznie żaden. To juz drugie takie wypadanie na przestrzeni roku. Masakra
Kurczę, co to się u Ciebie dzieje kochana no
Na pewno nie stres? Nie jakaś alergia pokarmowa? Niedobór białka w diecie?



Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Jeeeej znalazłam stronę uk gdzie można kupić kallosy *.* chyba sobie sprawię bo coś ostatnio kocham oleje z omega 9 nasycone i chętnie bym spróbowała Blueberry i Banana.
Blueberry polecam całym sercem I botox, ale on jest charakterystyczny, ma oliwę i kokosa

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
A cos do stylizacji loczkow i podkrecenia skretu ?
Bardzo polecam żele, z tym, że teraz wszędzie niemalże dodali alkohol Albo glutek lniany, domowej roboty

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Od początku roku zaczęłam bardziej dbać o włosy i się załamałam... Sama nie wiem co robię źle, a co dobrze. Mam krótkie kręcone włosy, które zapuszczam. Chciałabym, abyście pomogły mi w dopracowaniu mojej pielęgnacji. Każda rada będzie bardzo cenna.

Ogólnie dbam o włosy jakieś pół roku. Od tego momentu dość sporo się zapuściły, są ładniejsze, zgęstniały. Ogólnie jest na plus. Tylko mam problem z częstym puszeniem.

Na początku napiszę, że cały czas staram się coś łykać / pić, aby włosy wzmocnić od środka. Mam za sobą dwie trzymiesięczne kuracje drożdżowe, łykałam revalid, merz special, mercel' total, piłam pokrzywę. Także zawsze staram się jakoś urozmaicić składy, aby organizm się nie przyzwyczajał.

Co do ogólnej pielęgnacji to wygląda ona tak, ze staram się myć włosy co dwa dni (bo jak po położeniu się spać, bo bokach mam oklapnięte i sterczący czubek włosów i nie potrafię tego ujarzmić, aby to jakoś wyjściowo wyglądało). Najczęściej jest tak, że trzy mycia (np poniedziałek, środa, piątek) robię najczęściej tak: na zwilżone włosy, nakładam glicerynę roślinną, później olej (próbowałam: lniany, sesa, rydzowy), chodzę tak jakieś 30 minut (bo później mi wszystko kapie), nakładam odżywkę (najczęściej tą, która mi w ogóle nie przypasowała, ostatnio była to maska z kallosa kreatynowa), chwilę tak sobie z tym wszystkim siedzę, spłukuje wodą i nakładam odżywkę do spłukiwania i zawsze jest to garnier avocado i masło carite, a potem psikam jantarem i rozczesuje szczotką TT. Czwarte mycie z kolei (czyli w tym wypadku niedziela), myję włosy normalnie szamponem dwa razy (aktualnie mam jakiś łopianowy), rozczesuje, wysychają. Później nakładam maskę (biovax lub wax), nakładam czepek, czapkę i siedzę tak z pół godziny. Później spłukuje, psikam Jantarem i rozczesuje. Jak nie mam czasu, a zależy mi, aby mieć ładne włosy to myje dwa razy włosy delikatnym szamponem dla dzieci i maska do spłukiwania avocado i masło karite i Jantar na koniec.

Mniej więcej tak wygląda moja pielęgnacja. Zamówiłam sobie ekstrakt z jojoby, bo podobno jest dobry dla kręconych włosów. Czy macie jakieś uwagi / rady? Każda wskazówka będzie dla mnie cenna!!!

Pozdrawiam!
Piszesz, że masz problem z puszeniem. Może to być spowodowane gliceryną pod olej - ja mam po niej puch stulecia, ogólnie za gliceryną nie przepadam, a mam zdrowe fale Ale lubię np. aloes jako nawilżacz Tanio można kupić litr kallosa aloe i olejować na niego - u mnie działa to cuda - nawilża, a nie puszy, jak glicerynowe produkty czy czysta gliceryna pod olej.

Puch może występować też po zbyt częstym używaniu kallosa keratin - on ma proteiny i używany kilka myć pod rząd może przesuszyć i spuszyć włosy.

Puszyć może również garnier awokado i karite - przez alkohol w składzie i być może olej palmowy - nasycony, podobny budową do kokosa, oba lubią puszyć kręciołki, choć oczywiście nie muszą tego robić i nie jest tak zawsze. Jednak często.

Często puszenie ogranicza dodatek kilku kropel oleju do maski/odżywki do spłukiwania. Również jakaś lekka odżywka bez spłukiwania powinna ograniczyć puch, można na niej również ugniatać kręciołki - od dawna chwalimy tu joannę naturię z lnem i rumiankiem. Od siebie jako odżywkę bez spłukiwania polecam bardzo balsam green pharmacy z olejem arganowym - ja go mocno rozwadniam i takiego używam jako odżywki b/s, po myciu, nie spłukuję już. Chodzi mi o ten --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-granatem.html

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez CarycaKatarzynaI Pokaż wiadomość
Dziewczyny jesteście takie pomocne, więc zadam Wam jeszcze jedno pytanie. Po definitywnym spłukaniu włosów jak i w co wycieracie włosy?
Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Ja nakładam najpierw gluta lnianego na ociekające wodą włosy, ugniatam je rękoma, robię ręcznikowanie pieluchą, po jakimś czasie ściągam i susze suszarką z dyfuzorem.
Robię prawie tak samo - żel na ociekające wodą włosy, czasem wcześniej kapka odżywki bez spłukiwania. Ugniatam i suszę suszarką z dyfuzorem Nie używam ręczników - one często puszą, jeśli już w coś musisz odgnieść, lepiej w zwykły bawełniany podkoszulek, ja podkradam mężowi

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No to efekt typowo przy quanterniunm, Kasia na przykład pisała wiele razy że nie przepada za tym składnikiem bo lubi rozprostowywać czy obciążać.
Oj tak, obciąża mnie już po jednym użyciu, a tak lubię niektóre produkty z quaternium no

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Cytat:
Napisane przez malamyszka20 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie wiem jaka pielęgnacje mam stosować. Moje włosy sa okropne bo umyciu i jesli nie wyprostuje to mam szopę o suszarce juz nie wspomnę... Chciałabym wiec spróbować pielęgnacji bez silikonów i sprawdzić jak to wpłynie na moje włosy...
Spokojnie, większość z nas tutaj tak miała na początku Sama prostowałam włosy kilka lat, codziennie, bo inaczej wyglądałam okropnie.

Pokaż nam może swoje włosy, zobaczymy, jaki mają potencjał do falowania.

Z polecanym i łatwiej dostępnych produktów - do mycia na pewno potrzebny będzie prosty, ziołowy oczyszczający szampon bez silikonów, najlepiej coś z taniej barwy, np. pokrzywowy.

Na co dzień można myć włosy odżywką - od siebie polecam balsamy mrs. potters, najbardziej ten z aloesem i jedwabiem. Możesz poczytać u mnie o myciu odżywką w tej zakładce na blogu --> http://www.kasianafali.pl/p/mycie-wosow.html

Można myć też fale delikatnym dziecięcym szamponem, ale one nie każdemu służą. Jest w rossmannie szampon babydream, ja osobiście go nie lubię i wolę hippa

Jeśli chodzi o maski i odżywki - w rossmanie jest odżywka alterry z granatem, ma alkohol, ale wiele fal i loczków bardzo ją chwali, bo oprócz alkoholu ma nawilżacze i sporo emolientów. Jest też garnier awokado i karite - też dodali alkoholu, jest sporo dalej w składzie, przez olej palmowy może puszyć, ale nie musi. Tania, jest chyba też w biedronce już Popularne są maski kallosa - np, keratin jako proteinowa. Jako emolientowa może posłużyć blueberry, cherry, omega. Z banana bym uważała, może działać świetnie albo puszyć i matowić.

Można spróbować poszukać odżywki bez spłukiwania - wiele z nas używa od dawna i chwali joannę naturię z lnem i rumiankiem. W niewielkiej ilości, można zacząć od dosłownie 2 groszków.

Do stylizacji - żel. Niestety wiele naszych hitów dostało do składu alkohol (np. żel męski z isany z rossmana, żel mrożacy, żele bielenda). Nie wiem, jakie są teraz żele bez alkoholu, ale można w domu ugotować glutka lnianego i nałożyć łyżeczkę na włosy po umyciu, tutaj masz mój przepis --> http://www.kasianafali.pl/2015/02/ze...i-sposoby.html
Można użyć 2 łyżek siemienia i szklanki wody, ja wolę taki rzadszy z 2 łyżek siemienia i 2 szklanek wody

No i stylizacja - można spróbować plunkingu, suszarki z dyfuzorem albo zostawić włosy same sobie, po ugniataniu do naturalnego wyschnięcia. Moje muszę suszyć z dyfuzorem, mają wtedy ładniejszy i trwalszy skręt. Masz suszarkę z dyfuzorem i ciepłym oraz chłodnym nawiewem?

Jak coś przyjdzie mi jeszcze do głowy - dopiszę
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 13:43   #1241
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ostatnio wrzuciłam włosy w codziennik, wyglądały nieco lepiej. Regularnie od 2 tygodni wcieram olej rycynowy, pięknie mi nawilża, do tego wybijają takie mega ostre igiełki że wyraźnie czuć pod palcami! Ale teraz 3 dni były 32 stopnie, po prostu sie topiłam mimo ze nie wychodziłam bo bym chyba padła. Co dzień była co raz większa susza za oknem jak i na głowie. W ciągu 3 dni z ładnych nawilżonych włosów osiągnęłam takie siano, że się przerywa, pęka, łamie z suchości. Wiem, że to nie żaden kosmetyk tylko pogoda. Moje włosy są i tak bardzo słabe i każdy przesusz osłabia je bardziej. Praktycznie miesiąc takiego olejowania i w ogóle poszedł na nic bo teraz nawet ich nie mogę nawilżyć - po humektantach jest tlyko gorzej. Robię co można, żeby te dziwne włosy były ok i czekam aż odrosną normalne ale już mnie to zwyczajnie męczy - bo nie wiem kiedy to nastąpi i nawet obcięcie ich na krótko rok temu nic nie dało. Cóż, bejbiki mimo tej suszy nadal są pod palcami takie 'ostre;, a wcześniej nie były więc mam nadzieję że nie ucierpią bo włosy na długości pewnie się w dużej części wyłamią Wiem że to tylko włosy ale sprawia mi to po czasie dyskomfort psychiczny bo zawsze lubiłam akurat tę część mojego wyglądu i jakoś tak mnie to irytuje i chciałam się wyżalić.
W każdym razie olej rycynowy wcieram namiętnie, jest to mój ukochany olej obecnie i z pewnością zdam relację jak wpłynął na przyrost itd. i czy warto
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 15:42   #1242
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Będzie lepiej, trzymam kciuki. :-*

Ja mam depresję ostatnio, bo mam ładne włosy, nawet mi się je udaje dociążyc. Potem idę się opalać i na siłownię, wiąże w kok i na wieczór wyglądają fatalnie. :-(

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 17:51   #1243
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jak chcę użyć olej rycynowy na skalp - mam go jakoś wcześniej podgrzać czy jak to zrobić? ;-) Dzisiaj chętnie bym spróbowała, bo włosy muszę oczyścić, więc nie będę się bała, że rycyna się nie domyje.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 20:46   #1244
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dostałam w prezencie te gumki do włosów - "kable telefoniczne". Super są dla mnie.

Wrzuciłam Wam niespodziankę w klubie.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 20:51   #1245
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Rycyna się domywa bez problemu bo to taki lej, który wchłania się praktyczne do zera, przynajmniej u mnie. Ja go nakładam na włosy mokre, gdzie smaruję je jakaś minimalną ilością b/s by były śliskie a potem opuszkami palców sobie wmasowuję ten olejek.

Chyba byłam lekko przeproteinowana i w połączeniu z pogodą był dramat. Umyłam dzisiaj takim mocnym szamponem, dałam ulubioną maseczkę z glikolem propylowym i makadamią i na końce olej słonecznikowy - po wyschnięciu siano nadal, ale po paru godzinach się znacznie zmniejszyło i jestj uż przyzwoicie. Dam jakiś olej na noc, może zniknie ten dramat całkiem

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-02 o 22:18
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 06:10   #1246
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ok, dziękuję. Będę próbować.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 09:56   #1247
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Chyba wiem czemu włosy mi z łba lecą. Odstawiłam jakiś czas temu tabletki anty, więc to pewnie dlatego
Moje włosy dobiły 80 cm (mierząc od linii czoła) więc jeszcze 6 cm i ciachamy do wcięcia w talii, żeby końcówki były gęstsze a cieniowanie mniejsze. I wtedy już spokojnie mogę zapuszczać z powrotem
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 10:07   #1248
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ależ długaśne *.* Chciałabym chociaż 1/3 z tej długości Zawsze mam wrażenie, że włosy rosną mi do ramion a potem stają w miejscu i nie ruszają dalej.

Wysmarowałam kudły ziają kakaową z olejem rycynowym, pogoda się zmieniła i da się oddychać a przesusz pięknie znika. Teraz latem chyba wróce do mycia odżywką raz na jakiś czas.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 11:48   #1249
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Chyba wiem czemu włosy mi z łba lecą. Odstawiłam jakiś czas temu tabletki anty, więc to pewnie dlatego
Moje włosy dobiły 80 cm (mierząc od linii czoła) więc jeszcze 6 cm i ciachamy do wcięcia w talii, żeby końcówki były gęstsze a cieniowanie mniejsze. I wtedy już spokojnie mogę zapuszczać z powrotem
O mamo!!! 80 cm!
Moje marzenie to 60.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 11:57   #1250
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Ależ długaśne *.* Chciałabym chociaż 1/3 z tej długości Zawsze mam wrażenie, że włosy rosną mi do ramion a potem stają w miejscu i nie ruszają dalej.
Dla mnie jeszcze za krótkie, tak do tyłka będę zadowolona
Może uda Ci się je tym razem zapuścić dłuższe!


Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
O mamo!!! 80 cm!
Moje marzenie to 60.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Ale to 80 cm od czoła, także wcale tak dużo to nie jest Sięgają jakieś 2-3 cm za wcięcie w talii
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 12:58   #1251
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Dla mnie jeszcze za krótkie, tak do tyłka będę zadowolona
Może uda Ci się je tym razem zapuścić dłuższe!
Im więcej się ma, tym więcej się chce haha Mnie nawet jakby sięgały tyłka to po skręceniu byłyby o wiele krótsze. Teraz mają mało, z 15-20 cm około więc przy moim powolnym przyroście za kilka lat powinnam mieć długie. Ale tż się uparł że podobają mu się długie loki i że chciałby żebym znowu takie miała, więc cóż, poświęcę się - mnie to bez wielkiej różnicy bo lubię i takie do ramion i dłuższe.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 14:04   #1252
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

U mnie lopatki to moj max Potem wlosie zaczyna mnie tak wkurzac, ze chodze i marze o scieciu na chlopaka I finalnie scinam na krotko i zaczynam zapuszczanie od nowa. Trzeci raz przerabiam ten cykl
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 14:51   #1253
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Dla mnie jeszcze za krótkie, tak do tyłka będę zadowolona
Może uda Ci się je tym razem zapuścić dłuższe!




Ale to 80 cm od czoła, także wcale tak dużo to nie jest Sięgają jakieś 2-3 cm za wcięcie w talii
Aaa. To i tak cudnie! Ja bym chciała właśnie do talii.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Im więcej się ma, tym więcej się chce haha Mnie nawet jakby sięgały tyłka to po skręceniu byłyby o wiele krótsze. Teraz mają mało, z 15-20 cm około więc przy moim powolnym przyroście za kilka lat powinnam mieć długie. Ale tż się uparł że podobają mu się długie loki i że chciałby żebym znowu takie miała, więc cóż, poświęcę się - mnie to bez wielkiej różnicy bo lubię i takie do ramion i dłuższe.
Skąd ja to znam - Mój ma takie samo zdanie. Co coś robię przy włosach to jest paniczne 'tylko nie Ścinaj!'. Po namysle 'i nie farbuj!'. :-D

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
U mnie lopatki to moj max Potem wlosie zaczyna mnie tak wkurzac, ze chodze i marze o scieciu na chlopaka I finalnie scinam na krotko i zaczynam zapuszczanie od nowa. Trzeci raz przerabiam ten cykl
Ja mam latem takie myśli - jak mi gorąco. Ano i jak mi się włosy źle układają kilka dni pod rząd.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 14:59   #1254
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
U mnie lopatki to moj max Potem wlosie zaczyna mnie tak wkurzac, ze chodze i marze o scieciu na chlopaka I finalnie scinam na krotko i zaczynam zapuszczanie od nowa. Trzeci raz przerabiam ten cykl
Moim zdaniem obecna długość Ci bardzo służy. W ogóle nie mogę sie napatrzeć na Twój kolor, nie wiem czemu ale bardzo mi się podoba - mi by nie pasował taki pewnie, ale kolor sam w sobie jest ładny. Jeszcze na tych prostych na blogu takie fajowskie pasemka widać
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 21:32   #1255
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Moim zdaniem obecna długość Ci bardzo służy. W ogóle nie mogę sie napatrzeć na Twój kolor, nie wiem czemu ale bardzo mi się podoba - mi by nie pasował taki pewnie, ale kolor sam w sobie jest ładny. Jeszcze na tych prostych na blogu takie fajowskie pasemka widać
Dziekuje Tez lubie obecna dlugosc, jest taka w sam raz
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 09:43   #1256
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Aaa. To i tak cudnie! Ja bym chciała właśnie do talii.
W końcu zapuścisz


Pokazuję włosie w Słoneczku Na jednym zdjęciu wyglądają na trochę suche, ale w ogóle takie nie były, przed zrobieniem zdjęcia machałam nimi dlatego tak wyglądają
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (140,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a2.jpg (103,9 KB, 36 załadowań)
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 09:51   #1257
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Piękne włosy, podobają mi się takie luźne fale. Kolor Twój naturalny?
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 10:48   #1258
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ponownie mam "kryzys" zafarbowałam włosy kilka dni temu na ciemniejszy kolor za namową TŻ tylko nie było mojej farby tej co moim zdaniem krzywdy mi nie robi i co się okazało? mam przesusz stulecia nic nie pomaga kupiłam chyba z 5 kolejnych odżywek szampon jakiegoś pantene to na dodatek wyprost i strąki nie mam już siły nie wiem czy to ta farba czy 37 stopni na dworze które właśnie termometr pokazuje. Da się jakoś zadbać w takie temperatury żeby jakoś wyglądać czy raczej nie ma na co liczyć ?

I jeszcze ten kolor nie widzę się w nim a co najlepsze 100% osób go chwali, że lepszy ja tam wolę zrudziały
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 10:50   #1259
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Spokojna sandra. Szkod po farbie nie da sie naprawic w kilka dni, takie cuda sie nie dzieja. Daj im czas i stosuj porzadna pielegnacje, a nie takie skakanie przez wszystkie produkty.
Ja na gorac nakladam oleje (obecnie awokado) i psikam je sprayem ochronnym na lato plus obowiazkowy kapelusz i sa okay.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 11:03   #1260
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ludziska, cud, olej ryżowy zwalczył mi siańsko! Mam już takie normalne te włosy, nie są już tak mocno suche.

sandra - mnie się wydaje że jesteś niezadowolona ze swoich włosów bo stosujesz wszystkiego dużo na raz i to im szkodzi. To tak jak na twarz byś na raz kilka kremów nałożyła albo je pomieszała i skutki byłyby opłakane co najmniej. Ja jak tak robię to też mam tragedię i suszę, ostatnio sobie tak narobiłam, do tego pogoda i był pogrom. Jak będziesz tak dalej robić i oczekiwać, że po 1 użyciu odżywka zadziała i coś zmieni to nigdy nie doczekasz się nawilżonych włosów niestety.
To trochę tak niektórzy na jednym party wypiją wódkę, piwo, wino i jeszcze coś do tego, a potem mdłości, kac stulecia i człowiek chory 3 dni bo za dużo mieszania xD

Aaa i napisz jakiej farby użyłaś. Ja od siebie mogę polecić loreal preference, te podstawowe odcienie nierozjaśniające - nie niszczą, nie wysuszają a miałam już 3 kolorki.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-04 o 11:10
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.