Moje "wypieki" z masy solnej. - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 10:02   #1261
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Moje "wypieki" z masy solnej.

Cytat:
Napisane przez ulla6 Pokaż wiadomość
Jak dawno mnie tu nie było!!!!!! A Twoje Anioły są nadal tak piękne jak zawsze Ten którego mam od Ciebie wisi i dumnie pręży pierś na ścianie
Uleńko dziękuję za odwiedziny i jak zawsze miłe słowa
Nigdy nie jestem w 100% zadowolona z moich aniołów ale zawsze bardzo mnie cieszy, gdy obdarowane osoby są z nich zadowolone
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:47   #1262
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: Moje "wypieki" z masy solnej.

Hej, prześliczne aniołki Ja wczoraj ulepiłam swoje pierwsze, a dziś już potrzebuję pomocy!
Zaczęłam malować moje wypieki farbą akrylową, dobrej jakości, ale nie wiem czemu farba tak jakby się ściera, gdy przejeżdżam po niej ponownie pędzlem. Czy to może być przez to, że aniołki dobrze nie wyschły? A w ogóle to jak Ty to robisz, że Twoje są gładkie?
Byłabym wdzięczna za pomoc

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Nawet nie widziałam, że można kupić gotową
Robię pół na pół czyli kg mąki i kg soli do tego na oko oliwy (powiedzmy 2-3 łyżki) i woda uzupełniana do konsystencji ciasta.
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam bo ja wszystko robię na tzw oko
No i ciasta nie wyrabiam sama. Proszę męża bo co męska dłoń to męska
Konsystencja ciasta... Ja miałam wczoraj, taką jak rozrobioną plastelinę, za mało wody?
Ale masz dobrego męża, u mnie to wiem, że on by pierwszy z Nas dwóch odpadł przy ugniataniu ciasta, do takich rzeczy akurat nie ma siły.
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:54   #1263
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Moje "wypieki" z masy solnej.

Cytat:
Napisane przez bleu0 Pokaż wiadomość
Hej, prześliczne aniołki Ja wczoraj ulepiłam swoje pierwsze, a dziś już potrzebuję pomocy!
Zaczęłam malować moje wypieki farbą akrylową, dobrej jakości, ale nie wiem czemu farba tak jakby się ściera, gdy przejeżdżam po niej ponownie pędzlem. Czy to może być przez to, że aniołki dobrze nie wyschły? A w ogóle to jak Ty to robisz, że Twoje są gładkie?
Byłabym wdzięczna za pomoc

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------



Konsystencja ciasta... Ja miałam wczoraj, taką jak rozrobioną plastelinę, za mało wody?
Ale masz dobrego męża, u mnie to wiem, że on by pierwszy z Nas dwóch odpadł przy ugniataniu ciasta, do takich rzeczy akurat nie ma siły.
Co do malowania, może odczekaj, aż 1 warstwa farby przeschnie i wtedy maluj ponownie. Ewentualnie, używasz za dużo wody do farby, spróbuj malować "suchszym" pędzelkiem. Jeśli za bardzo te farby rozwodnisz może byc taki efekt "zmazywania".
Nie sa całkiem gładkie, ale fakt wygładzam je deczko cienko-ziarnistym papierem ściernym

Taka plastelina rozrobiona? Myślę, że dobra konsystencja. Ważne byś miała komfort lepienia.

Sadzę, że to nie to, że Twój nie ma siły Bo facet raczej ma silniejsze ręce niż kobieta Przynajmniej w większości przypadków
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:24   #1264
bleu0
Rozeznanie
 
Avatar bleu0
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 778
GG do bleu0
Dot.: Moje "wypieki" z masy solnej.

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Co do malowania, może odczekaj, aż 1 warstwa farby przeschnie i wtedy maluj ponownie. Ewentualnie, używasz za dużo wody do farby, spróbuj malować "suchszym" pędzelkiem. Jeśli za bardzo te farby rozwodnisz może byc taki efekt "zmazywania".
Nie sa całkiem gładkie, ale fakt wygładzam je deczko cienko-ziarnistym papierem ściernym

Taka plastelina rozrobiona? Myślę, że dobra konsystencja. Ważne byś miała komfort lepienia.

Sadzę, że to nie to, że Twój nie ma siły Bo facet raczej ma silniejsze ręce niż kobieta Przynajmniej w większości przypadków
O papierze ściernym nie słyszałam, ale rzeczywiście dobry pomysł, dzięki za radę
Niby mało wody dawałam, ale spróbuje z calkiem suchym pędzlem.
A mąż to tak, oczywiście ma więcej siły, bo na budowie ją po prostu musi mieć, tylko że na budowie jest i tam już zostaje;D Ale nie, że narzekam bo ogólnie to jest wspaniały

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Sprzedajesz gdzieś te Aniołki?

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Ach i jeszcze jakbyś mi powiedziała ile suszysz w piekarniku, lub innym sposobem te dzieła, np. jak jest takie płaskie do 0,5cm?
__________________
Wymienię
bleu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 10:47   #1265
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Moje "wypieki" z masy solnej.

Cytat:
Napisane przez bleu0 Pokaż wiadomość
O papierze ściernym nie słyszałam, ale rzeczywiście dobry pomysł, dzięki za radę
Niby mało wody dawałam, ale spróbuje z calkiem suchym pędzlem.
A mąż to tak, oczywiście ma więcej siły, bo na budowie ją po prostu musi mieć, tylko że na budowie jest i tam już zostaje;D Ale nie, że narzekam bo ogólnie to jest wspaniały

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Sprzedajesz gdzieś te Aniołki?

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Ach i jeszcze jakbyś mi powiedziała ile suszysz w piekarniku, lub innym sposobem te dzieła, np. jak jest takie płaskie do 0,5cm?
Sama sobie wymyśliłam ten papier

Całkiem suchym to nie Ale spróbuj z małą ilością wody

Raczej nie sprzedaje... choć kilka sprzedałam

Wiesz ja suszę, na małej temp. piekarnika 45-60 stopni. Ale czasu dokładnie nie podam. Sprawdzam czy są suche i tyle Ale to na pewno 3-4 godziny.
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.