Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-04, 11:35   #1261
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Kochane chodzi mi raczej o to czy to wina tej nowej farby czy pogody, ja tak mam, że jak coś użyje i te włosy nie zaczynają jakoś wyglądać to znaczy, że już nie będą przerabiałam to a jak zaczynam używać czegoś ciągle to przestaje to robić cokolwiek muszę często zmieniać tak było zawsze a farbowałam tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oryzujacy.html swędział mnie po tym łeb niemiłosiernie siedziałam i grzebałam w tych włosach patyczkiem do czyszczenia uszów żeby choć trochę się podrapać to jej wina bo już jak ją rozrabiałam to śmierdziała amoniakiem miałam od nich jeszcze tą farbe z kwasem hialuronowym nie wierzę w jego istnienie tam ale włosy były na prawdę w cudownej kondycji, nic nie swędziało i nie śmierdziało kupiłam teraz tego pantena z biedronki te 6 saszetek za 2,50 zł porażka totalna i jeszcze odżywkę timotei tą brązową z arganem pewnie też nie wypał. Wczoraj zrobiłam porządki wyrzuciłam masę kosmetyków największa porażka to ta odżywka do kręconych z yves rocher takiego czegoś co po tym miałam to nie widziałam nigdy susz, puch, wyprost i szopa. A olejuje cały czas teraz kupiłam wiesiołka i pestki winogron fajne są

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

A farbę z loreala miałam niestety bardzo szybko się zmyła ale też dobrze ją wspominam
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 11:52   #1262
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

No to nie wiem co by tu poradzić, jak dla mnie to mało jest możliwe by kondycja polepszyła się tylko po 1 użyciu produktu, szczególnie że pielęgnacja wymaga czasu i czasami miesiące trwa nim będzie lepiej. Nie mówię, by używać kosmetyku który po 1 użyciu robi siańsko bo nie warto, ale takim neutralnym kosmetykom warto dać szansę bo często zależy to od aplikacji, czasu trzymania i pogody także. Akurat po Pantene bym cudów poza minimalnym wygładzeniem nie oczekiwała bo nie ma w tym nic wartościowego, ot, silikonowy śmietnik.
No nie wiem, może zamiast kupować tak dużo kosmetyków żeby je i tak wyrzucić to lepiej już kupić Twoją ulubioną maskę z loreal albo poszukać czegoś podobnego składowo? Masz jakiś inny kosmetyk, który lubisz?

Co do farby to czy robiłaś test na uczulenie przed ufarbowaniem? Mogła cię podrażnić.Co do pogody to jeśli punkt rosy jest powyżej 16 to włosy będą się prawdopodobnie puszyć, szczególnie jeśli użyjesz humektantów. Punkt rosy możesz sprawdzić tutaj:
http://www.wunderground.com

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-04 o 11:56
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 12:08   #1263
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No to nie wiem co by tu poradzić, jak dla mnie to mało jest możliwe by kondycja polepszyła się tylko po 1 użyciu produktu, szczególnie że pielęgnacja wymaga czasu i czasami miesiące trwa nim będzie lepiej. Nie mówię, by używać kosmetyku który po 1 użyciu robi siańsko bo nie warto, ale takim neutralnym kosmetykom warto dać szansę bo często zależy to od aplikacji, czasu trzymania i pogody także. Akurat po Pantene bym cudów poza minimalnym wygładzeniem nie oczekiwała bo nie ma w tym nic wartościowego, ot, silikonowy śmietnik.
No nie wiem, może zamiast kupować tak dużo kosmetyków żeby je i tak wyrzucić to lepiej już kupić Twoją ulubioną maskę z loreal albo poszukać czegoś podobnego składowo? Masz jakiś inny kosmetyk, który lubisz?

Co do farby to czy robiłaś test na uczulenie przed ufarbowaniem? Mogła cię podrażnić.Co do pogody to jeśli punkt rosy jest powyżej 16 to włosy będą się prawdopodobnie puszyć, szczególnie jeśli użyjesz humektantów. Punkt rosy możesz sprawdzić tutaj:
http://www.wunderground.com


Wiem ja te neutralne zostawiam i stosuje np w inną pogodę czy z innym stylizatorem ale są takie jak ten yves , że drugi raz nie odważę się tego nałożyć w sumie 3 bo nakładałam dwa razy kupiłabym ten loreal tylko to jest mała maska, nie wydajna i kosztuje 50 zł szkoda mi szczerze mówiąc a składem nic podobnego nie znam ja od maski oczekuje, że te włosy jakoś będą wyglądały, układały się od poprawy ich stanu to mam oleje, ampułki, serum czy wcierki na skalp niestety jedyne co mi pasowało to ten loreal i mycie kallosem keratyną i na to yves pod czepek ale do zniszczonych ta odżywka te wszystkie garniery, panteny to sobie można wiadomo... mieszkam też na granicy mam DM niedaleko chciałam coś kupić ale nawet nie wiem po co jechać jak wszystko okazuje się porażką i kończy dokręcaniem się włosów stożkiem

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Pokazuje punkt rosy 13 to możliwe jak jest ponad 30 stopni ? mieszkam w górach
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 12:23   #1264
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Tak, to dosć typowy punkt rosy. U mnie jak jest 30 stopni to punkt rosy dobija nawet 18 bo tu gdzie mieszkam jest bardzo wilgotno calutki rok i blisko wody - zamiast wróbelków to mi mewy skrzeczą xD Chociaż 13 to już sporo, wtedy lepiej uważać z humektantami bo wrażliwe włosy spuszy.
Ja już bym wolała kupić chyba maskę za 50 zł, niż np. wyrzucić 25 na różne kosmetyki, które wylądowałyby w koszu. Do DM warto zajrzeć, mają tam fajne kosmetyki np. Alverde. Ale każdy zakup rozważyć, sprawdzić skład i zapisać sobie przed wypadem na zakupy. U mnie takim pewniakiem jest maska i odżywka Ziaja Intensywne wygładzanie Jedwab. Pięknie nawilżają i wygładzają, ostatnio rzuciłam aż fotkę do codziennika. W ogóle uwielbiam Ziaje - dobre działanie i składy, pięknie pachną i są dosć wydajne. Może spróbuj tej Ziaji, 5 zł to nie masakra a jak nie podpasuje to będzie super jako b/s.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 12:41   #1265
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Sandra jestes z nami od dluzszego czasu i twoj problem polega na tym, ze ty po prostu nie masz nawilzonych wlosow. Wiec kazda odzywka ci to wyciagnie na wierzch, bo sa zbyt slabe aby ogarnac taki susz. Zamiast zbudowac porzadna pielegnacje od podstaw i trzymac sie jej jakis czas, skaczesz jak narwana. Wlosy to odczuwaja i to je niszczy. Wyluzuj, skup sie na sprawdzonej bazie i daj im zyc.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 12:48   #1266
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Piękne włosy, podobają mi się takie luźne fale. Kolor Twój naturalny?
Dziękuję ślicznie! Tak, naturalny
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 12:52   #1267
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie! Tak, naturalny
Piękny masz ten kolor, chciałabym taki mieć. W sumie mam również takie ciemne włosy, ale przez suchosć szybko płowieją

Polecam ten wpis:
http://www.blondhaircare.com/2014/06...w-na-czym.html
naprawdę pomocny jeśli ktos jest chaotyczny i ma problem by sobie rutynę włosową ogarnąć.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-04, 13:11   #1268
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Normalnie na miejscu Sandry to każdy by się cieszył, że włosy potrzebują niewiele i nie trzeba się wysilać. Ja w sumie lubie dbać o włosy choć różnie bywa z efektem.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 13:59   #1269
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No to nie wiem co by tu poradzić, jak dla mnie to mało jest możliwe by kondycja polepszyła się tylko po 1 użyciu produktu, szczególnie że pielęgnacja wymaga czasu i czasami miesiące trwa nim będzie lepiej. Nie mówię, by używać kosmetyku który po 1 użyciu robi siańsko bo nie warto, ale takim neutralnym kosmetykom warto dać szansę bo często zależy to od aplikacji, czasu trzymania i pogody także. Akurat po Pantene bym cudów poza minimalnym wygładzeniem nie oczekiwała bo nie ma w tym nic wartościowego, ot, silikonowy śmietnik.
No nie wiem, może zamiast kupować tak dużo kosmetyków żeby je i tak wyrzucić to lepiej już kupić Twoją ulubioną maskę z loreal albo poszukać czegoś podobnego składowo? Masz jakiś inny kosmetyk, który lubisz?

Co do farby to czy robiłaś test na uczulenie przed ufarbowaniem? Mogła cię podrażnić.Co do pogody to jeśli punkt rosy jest powyżej 16 to włosy będą się prawdopodobnie puszyć, szczególnie jeśli użyjesz humektantów. Punkt rosy możesz sprawdzić tutaj:
http://www.wunderground.com
O, Ty się widzę znasz. Pozwolę sobie zapytać, bo to jest akurat czarna magia dla mnie. Czego najlepiej używać a czego nie, jeśli punkt rosy jest w danym przedziale (jakim?).

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:23   #1270
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandra1515 Pokaż wiadomość
Ja od siebie polecam mleczko marion kosztuje grosze a może akurat Tobie tak jak mi spasuje

Mam trochę dylemat odrost na głowie, wypłowiałe włosy ale tak bardzo już bym chciała ich nie farbować no ale cóż ja nie wytrzymam z siwakami na głowie bo samoocena spada momentalnie na dół w lustro nie mogę patrzeć. Wydaje tyle kasy na te olejki, szampony, maski, odżywki a w taki sposób je niszczę i niszczę niestety henna nie wchodzi w grę bo mam okropny przesusz po niej waszym zdaniem można mieć zadbane i ładne włosy farbując regularnie farbą fryzjerską ? coś czuje, że nie bardzo zaliczam się do włosomaniaczek
Hmm nie bede sie chwalic ale moje farbowane na jasny blond wlosy kazdy chwali a farbuje odrosty co miesiac lub poltora.Moje zelazne zasady to rezygnacja z rozjasniacza i nakladanie farby tylko na odrost i potem ew. Na minute malaks z woda Ogolnie moje wlosy ostatnio sa swietne,geste, nie lamia sie i rosna Mleczko Marion to moj stylizator i szampony z silikonami i mam zero problemow z lokami
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 14:46   #1271
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Więc co mam zrobić ? stosować dłuższy czas coś mimo iż zbytnio zadowolona z produktu nie jestem ? ja od zawsze mam suche włosy ale gdy już osiągnę jakąś minimalną poprawę to jest bum i znowu od nowa dlatego pytałam o to farbowanie czy jest aż tak tragiczne bo właśnie je o to posądzam też robię tak jak wizażanka nade mną napisała odrost i chwila na długość ogólnie nie trzymam długo farby max 20 minut

Jak pomyślę ile ja na te włosy wydaje to jestem w szoku a dalej nie mam takiego sprawdzonego zestawu kosmetyków i pomyśleć, że potrafię opanować wypadanie, tłustą cerę na którą dermatolog nie pomógł nawet zakład psychiatryczny odkąd jestem pielęgniarką a z kilkoma kłakami mam problem kiedyś miałam przez te kudły ksywkę szczotka a teraz im dłuższe to wyglądam jak miotła

Kupuje wszystko co ktoś poleci ma 5 gwiazdek a i tak dalej coś jest nie tak chyba ten typ tak ma...

Pokaże wam kilka zdjęć odkąd z wami jestem a więc:

1. Tak mi spierniczył fryzjer włosy (nie wiem co to jest, być miało?)
2. Tak wyglądają moje włosy jak im coś nie służy to akurat biowax do zniszczonych
3. A tak jak postanowiłam je dociążyć (czyt. stronczki)
4. A tutaj raz w życiu coś im spasowało krem do stóp cedrowy którego już nie produkują.
5. A to taki neutral nie za dobrze nie najgorzej.
6. To jest przybliżenie tego 4 zdjęcia najładniejsze jakie mi w życiu wyszły włosy oczywiście.

Dodam iż podcinam je często tego ogona jeszcze tak do końca się nie pozbyłam ale to kwestia czasu. Jakieś sugestie, rady? przyjmę wszystko porównując pierwsze zdjęcie do tego co jest teraz to i tak sukces..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00329.jpg (125,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00243.jpg (116,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00327.jpg (151,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00622.jpg (121,9 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00710.jpg (110,4 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00724.jpg (91,9 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez sandra1515
Czas edycji: 2015-07-04 o 14:48
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-04, 16:25   #1272
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Piękny masz ten kolor, chciałabym taki mieć. W sumie mam również takie ciemne włosy, ale przez suchosć szybko płowieją
Dziękuję! W końcu je na pewno ogarniesz, zresztą i tak ładnie wyglądają, masz ładne loki, strasznie mi się takie podobają
Ja dopiero na zdjęciach zauważyłam, że włosy przy skórze głowy wyglądają prawie na czarne, a na długości brązowieją. Jestem ciekawa, czy to tak w słońcu wyglądają, czy faktycznie takie są, bo wcześniej tego nie widziałam



Sandra1515 w kupowaniu kosmetyków do włosów nie chodzi o to, by kupować tylko to, co ma 5 gwiazdek i co każdy poleca, tylko na obserwowaniu włosów i dojściu do tego, co Twoim włosom służy i kupowaniu tego, nawet jeżeli wszystkim innym dookoła to nie pasuje.
Piszesz, że pasował Ci krem cedrowy to stóp, a pamiętasz może, co on miał w składzie? Jeżeli cedrowy to może miał olej cedrowy, który na przykład można znaleźć w balsamie cedrowym Planeta Organica. Jeżeli coś Ci służy trzeba ogarnąć co ma w składzie i szukać tego w innych kosmetykach.
Doczytałam, że pasuje Ci też YR odżywka odbudowująca, ona ma jojobę w składzie, więc możesz poszukać czegoś z jojobą, Kallos Keratin ma niewiele keratyny, też Ci pasuje, więc nie widzę przeszkód w stosowaniu tych produktów dalej, jeżeli Ci pasują.
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"

Edytowane przez zagubiona94
Czas edycji: 2015-07-04 o 16:38
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 19:52   #1273
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny rano nalozylam olej, a teraz jestem tak zmeczona ze nie chce mi sie go zmyc. Czy to zaszkodzi wlosa jesli sie z nim przespie i rano zmyje?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 19:58   #1274
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Dziewczyny rano nalozylam olej, a teraz jestem tak zmeczona ze nie chce mi sie go zmyc. Czy to zaszkodzi wlosa jesli sie z nim przespie i rano zmyje?
Raczej nie
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 20:35   #1275
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
O, Ty się widzę znasz. Pozwolę sobie zapytać, bo to jest akurat czarna magia dla mnie. Czego najlepiej używać a czego nie, jeśli punkt rosy jest w danym przedziale (jakim?).

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Punkt rosy poniżej 4 tylko emolienty i proteiny małocząsteczkowe bo jest wtedy suche i włosy oddają wilgoć do powietrza, od 4-16 można stosować humektanty, emolienty jak i proteiny każdego rodzaju, co kto lubi aczkolwiek Tobie może bardziej odpowiadać np. 10 i będzie to dla Ciebie optymalnie, a dla mnie może być np.13. Nie zmienia to faktu że te 4-16 stopni to taka wyraźna granica. Powyżej 16 tylko emolienty, od reszty będzie puch raczej bo jest bardzo wilgotno i włosy pochłaniają wodę i się rozgumiają albo rozpulchniają. Tylko musisz patrzeć na punkt rosy, a nie na temperaturę powietrza bo punkt rosy 4 stopnie, a 4 stopnie temperatury powietrza to inna sprawa.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 16:46   #1276
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Punkt rosy poniżej 4 tylko emolienty i proteiny małocząsteczkowe bo jest wtedy suche i włosy oddają wilgoć do powietrza, od 4-16 można stosować humektanty, emolienty jak i proteiny każdego rodzaju, co kto lubi aczkolwiek Tobie może bardziej odpowiadać np. 10 i będzie to dla Ciebie optymalnie, a dla mnie może być np.13. Nie zmienia to faktu że te 4-16 stopni to taka wyraźna granica. Powyżej 16 tylko emolienty, od reszty będzie puch raczej bo jest bardzo wilgotno i włosy pochłaniają wodę i się rozgumiają albo rozpulchniają. Tylko musisz patrzeć na punkt rosy, a nie na temperaturę powietrza bo punkt rosy 4 stopnie, a 4 stopnie temperatury powietrza to inna sprawa.
Wielkie dzięki, dobra kobieto. :-*

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 19:54   #1277
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Witajcie dziewczyny
Chcialam sprobowac metody Curly Girl. Mam jeszcze w domu ta odzywke Isany https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...z-spulung.html
Czy moge nia umyc wlosy? Szukalam jej na liscie w podpietym poscie ale nie znalazlam
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 22:04   #1278
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Chcialam sprobowac metody Curly Girl. Mam jeszcze w domu ta odzywke Isany https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...z-spulung.html
Czy moge nia umyc wlosy? Szukalam jej na liscie w podpietym poscie ale nie znalazlam
Do mycia odżywką się nie nada, ma składnik quanternium
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 05:35   #1279
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziękuję! W takim razie zuzyje ja do OMO
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 08:27   #1280
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Tylko że do zmycia quanternium jest mocniejszy szampon potrzebny, taki z SLS więc cg to by wykluczało. Generalnie cg to trochę 'ekstremistyczna' metoda, mocno przesadzona, więc lepiej sobie po prostu kupić odżywcze maski, odżywki nawet z silikonami i sobie ich używać - brak silikonów nie każdemu służy.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:05   #1281
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja mam przesusz stulecia
tydzień nie myłam włosów, dwa dni nad wodą niby związane i pod kapeluszem ale masakra teraz jest
umyłam wczoraj szamponem alberto, potem rosyjska odżywka od myszki (), i dalej czułam sztywne włosy to dałam garnier AiK na chwilę żeby złagodzić ale nic nie dało rady. Dzisiaj nałożę olej - kupiłam sezamowy bo z orzecha nie było to może będzie lepiej?
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:23   #1282
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny którym odgniatają się łatwo włosy - jak je traktujecie po umyciu? Bo zazwyczaj zawijam je w koszulkę, ale to nie ma sensu, bo nie mogę chodzić tak do wyschnięcia albo przez noc nie schną, a jak się rano obudzę to i tak do niczego się to nie nadaje, a jeśli wyciągnę je mokre to i tak muszę je rozczesać bo są nie na swoim miejscu a to trochę nie ma sensu bo tracę loki....Jakieś rady? Zazwyczaj myję włosy rano i czekam aż wyschną, ale znowu jak się ich nie zawija to przy skalpie jest przyklap. I tak źle i tak niedobrze
Ps Klaudens, gdzie kupiłaś tą nawilżającą piankę?
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:27   #1283
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Dziewczyny którym odgniatają się łatwo włosy - jak je traktujecie po umyciu? Bo zazwyczaj zawijam je w koszulkę, ale to nie ma sensu, bo nie mogę chodzić tak do wyschnięcia albo przez noc nie schną, a jak się rano obudzę to i tak do niczego się to nie nadaje, a jeśli wyciągnę je mokre to i tak muszę je rozczesać bo są nie na swoim miejscu a to trochę nie ma sensu bo tracę loki....Jakieś rady? Zazwyczaj myję włosy rano i czekam aż wyschną, ale znowu jak się ich nie zawija to przy skalpie jest przyklap. I tak źle i tak niedobrze
Ps Klaudens, gdzie kupiłaś tą nawilżającą piankę?
Wychodzę spod prysznica, zawijam w kapturek z mikrofibry na 5 min, nakładam stylizatory i układam palcami. Nie rozczesuję bo bym miała koszmarne gniazdko. Palce w tym przypadku są najlepsze I albo chodzę aż wyschną albo jak nie mam czasu to kładę się spać w mokrych tylko przerzucam za poduszkę a przynajmniej się staram.
na przyklap to podpinanie może działać
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:39   #1284
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Wychodzę spod prysznica, zawijam w kapturek z mikrofibry na 5 min, nakładam stylizatory i układam palcami. Nie rozczesuję bo bym miała koszmarne gniazdko. Palce w tym przypadku są najlepsze I albo chodzę aż wyschną albo jak nie mam czasu to kładę się spać w mokrych tylko przerzucam za poduszkę a przynajmniej się staram.
na przyklap to podpinanie może działać
Wiem, wiem, tylko chodzi o to że jak z kapturka wyjmuję mokre i potem przerzucę włosy do tyłu żeby już wisiały tak jak normalnie to wszystkie włosy mam z przodu wyglądające jak makarony, każdy w inną stronę i żaden nie na swoim miejscu, więc i tak muszę je przeczesać czy to palcami czy grzebieniem żeby wróciły na swoje miejsce i wtedy mam po lokach...W mokrych albo nawet wilgotnych u mnie nie ma szans spania bo się zaraz odgniatają....
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:44   #1285
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, tylko chodzi o to że jak z kapturka wyjmuję mokre i potem przerzucę włosy do tyłu żeby już wisiały tak jak normalnie to wszystkie włosy mam z przodu wyglądające jak makarony, każdy w inną stronę i żaden nie na swoim miejscu, więc i tak muszę je przeczesać czy to palcami czy grzebieniem żeby wróciły na swoje miejsce i wtedy mam po lokach...W mokrych albo nawet wilgotnych u mnie nie ma szans spania bo się zaraz odgniatają....
hmmm.. a jak myjesz? ja myje na prosto to w ostatnim plukaniu woda je rozgarniam na pol a pozniej kapturek zakladam stojac prosto ze guzik mam na czole.
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:48   #1286
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
hmmm.. a jak myjesz? ja myje na prosto to w ostatnim plukaniu woda je rozgarniam na pol a pozniej kapturek zakladam stojac prosto ze guzik mam na czole.
Z głową w dół, bo też mam prysznic a włosy bardziej się odbijają od skalpu wtedy, po ostatnim płukaniu przeczesuję z głową w dół i zawijam w kaptur wtedy i dopiero się prostuję. Nie wyobrażam sobie zakładania kapturka stojąc prosto
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:51   #1287
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Z głową w dół, bo też mam prysznic a włosy bardziej się odbijają od skalpu wtedy, po ostatnim płukaniu przeczesuję z głową w dół i zawijam w kaptur wtedy i dopiero się prostuję. Nie wyobrażam sobie zakładania kapturka stojąc prosto
Nie przeczesuj po ostatnim plukaniu. Ja czesze, myje, w kapturek, potem rekami nakladam bootsa, podsuszam i ide na miasto
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 11:52   #1288
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A no właśnie może dlatego masz poplątane!
Ja zakładam część szeroką na górę głowy resztą zawijam włosy i do góry wszystko. I też wpija Robię wszystko na stojąco bo nie domywałam odżywki i szamponu z czubka głowy co powodowało łupież i przyklap
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:03   #1289
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Dziewczyny którym odgniatają się łatwo włosy - jak je traktujecie po umyciu? Bo zazwyczaj zawijam je w koszulkę, ale to nie ma sensu, bo nie mogę chodzić tak do wyschnięcia albo przez noc nie schną, a jak się rano obudzę to i tak do niczego się to nie nadaje, a jeśli wyciągnę je mokre to i tak muszę je rozczesać bo są nie na swoim miejscu a to trochę nie ma sensu bo tracę loki....Jakieś rady? Zazwyczaj myję włosy rano i czekam aż wyschną, ale znowu jak się ich nie zawija to przy skalpie jest przyklap. I tak źle i tak niedobrze
Ps Klaudens, gdzie kupiłaś tą nawilżającą piankę?
W Poundlandzie są, zazwyczaj na samym dole półki z kosmetykami i ma białe opakowanie ta pianka.
Ja myję, odsączam, susze suszarą przeczesując co jakiś czas i ta da - czasami w koczek upinam żeby nadać objętości.

Mam super kudły po oleju ryżowym, kupię też migdałowy koniecznie *,* w Aldiku jeszcze kupiłam odżywę z olejem sojowym bo akurat tresemme pokończyłam. Bardzo tania była, a skład ładny.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:08   #1290
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Nie przeczesuj po ostatnim plukaniu. Ja czesze, myje, w kapturek, potem rekami nakladam bootsa, podsuszam i ide na miasto
Właśnie dzisiaj idę polować na tego bootsa Tylko że przy ostatnim delikatnym przeczesaniu palcami mi się loczki rozdzielają...No ale spróbuję i dam znać
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
A no właśnie może dlatego masz poplątane!
Ja zakładam część szeroką na górę głowy resztą zawijam włosy i do góry wszystko. I też wpija Robię wszystko na stojąco bo nie domywałam odżywki i szamponu z czubka głowy co powodowało łupież i przyklap
Może czas zmienić kilkuletnie przyzwyczajenia...Z tego wszystkiego jeszcze opatentuję jakąś swoją metodę, haha
Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
W Poundlandzie są, zazwyczaj na samym dole półki z kosmetykami i ma białe opakowanie ta pianka.
Ja myję, odsączam, susze suszarą przeczesując co jakiś czas i ta da - czasami w koczek upinam żeby nadać objętości.

Mam super kudły po oleju ryżowym, kupię też migdałowy koniecznie *,* w Aldiku jeszcze kupiłam odżywę z olejem sojowym bo akurat tresemme pokończyłam. Bardzo tania była, a skład ładny.
Właśnie szukałam w poundlandzie, ale była jakaś inna, nie nawilżająca tylko z 4 jako tym jak mocno utrwala...Zrobię jeszcze rozeznanie, dziękuję
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.