Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 12:08   #1261
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Nam tak babka na warsztatach pokazywala, zeby robic, bo wyciaganie na sile to jest masakra. Kiedys sie zapomnialam i chcialam Alkowi wyciagnac, to myslalam, ze sie posikam z bolu Wspolczuje bolu, jak Ty tak robilas.
Ten sposob naprawde dziala
uczucie posikania z bólu też mi jest znane
Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
Tak na dzisiejszy dzień (pilotka, dzięki Tobie będę miała dobry nastrój do końca dnia )

Załącznik 5541178




Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Mój już od jakiegoś czasu ma takie trzepotania, tak jakby wstrząsały nim dreszcze . Zdarza się to mniej więcej co kilka dni. Przekopałam internet i na różnych forach kobiety pisały, że też tak mają/miały i że to podobno nic groźnego. Niedojrzały układ nerwowy.
W środę idę do gina (jak zdążę), więc dopytam.
to normalne (ja czułam wręcz takie jakby drgawki w brzuchu), pytałam o to trzech różnych lekarzy, tak samo o czkawkę.
właśnie niedojrzały układ nerwowy chociaż dla mnie ten niedojrzały też brzmiał groźnie.
apropo czkawki to moja córka ma codziennie
tak samo jak w ciąży u mnie w brzuchu.
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:09   #1262
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

nie wiem już jak usiąść i jak się ułożyć- tak mnie uciska w mostku, że nie mogę oddychać. Nie wiem czy to cycki mi gniotą flaki czy fałda pod cyckami- w każdym razie mało komfortowo
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:10   #1263
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Kurde, zazdroszczę Wam tych nocy. U mnie znów jak wczoraj...

22h00h-22h30 - karmienie
22h30-1h30 - spanie
1h30-4h30 - impreza
4h30-7h30 - spanie
7h30 - karmienie i koniec spania

Chyba jakiś zakon mnisi żyje w podobnym rytmie, tylko zamiast imprezy maja modlitwę

migotka Emil czasem tez wymiotuje. Jakby mu sie ulewalo, tylko duuuzo wiecej i z chlustem. Przybiera aż nadto, więc sie nie przejmuje.

Pawmaj gratulacje
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:10   #1264
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Mój już od jakiegoś czasu ma takie trzepotania, tak jakby wstrząsały nim dreszcze . Zdarza się to mniej więcej co kilka dni. Przekopałam internet i na różnych forach kobiety pisały, że też tak mają/miały i że to podobno nic groźnego. Niedojrzały układ nerwowy.
W środę idę do gina (jak zdążę), więc dopytam.
Moja też tak czasami ma, już myślałam że ma jakąś padaczkę czy coś
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:14   #1265
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanko, czy maluszka będziecie od razu kładły spać w oddzielnym pokoiku w łóżeczku, czy na jakiś czas przeniesiecie łóżeczko do swoich sypialni???
U nas w sypialni.



Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Kurde, zazdroszczę Wam tych nocy. U mnie znów jak wczoraj...

A może za mocne swiatło jest w nocy zapalane? Może tylko takie minimalne światło,nie odzywać się do niego zbytnio,spróbować nakarmić szybciutko i po cichu odłożyć? Nie wiem jak to u was wygląda,ale koleżanka tak robiła,że miała zbyt mocną lampkę nocną i jeszcze dość głośno gadała do dziecka,a jak to zmieniła to było lepiej.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:17   #1266
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanko, czy maluszka będziecie od razu kładły spać w oddzielnym pokoiku w łóżeczku, czy na jakiś czas przeniesiecie łóżeczko do swoich sypialni???
Próbuję jakoś sensownie zorganizować pokoik dla małej, ale mi nie wychodzi ustawianie tych wszystkich sprzętów...buuu

A i jeszcze jedno...jak Wy miałyście wyliczane terminy porodu? Ostatnio położna mnie zaskoczyła, że u mnie wypada 11.02 zgodnie z regułą Naegelego tzn. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki – 3 miesiące + 7 dni + rok. Ale zawsze na wszystkich usg system wyliczał, że to będzie 08.02, tak samo wszelkie kalkulatory i aplikacje internetowe. Z ostatniego usg, to wogóle wyszedł 03.02.

łóżeczko jest u nas w sypialni- na początek będzie to chyba wygodniejsze. Potem planujemy zlikwidować garderobę i zrobić małemu tam pokoik ale to pewnie za jakiś rok.
Co do TP- mi wyliczali z kółeczka i z USG choć na każdym późniejszym USG termin był inny. Z kółeczka OM wyszło mi 3/02, z pierwszego USG 28/01, drugie USG 30/01 a położna policzyła wg OM na 2/02.
Jak widać mam sporo zapasu czasowego w karcie ciąży mam wpisane wg USG 28/01 wg OM 3/02

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Kurde, zazdroszczę Wam tych nocy. U mnie znów jak wczoraj...

22h00h-22h30 - karmienie
22h30-1h30 - spanie
1h30-4h30 - impreza
4h30-7h30 - spanie
7h30 - karmienie i koniec spania

Chyba jakiś zakon mnisi żyje w podobnym rytmie, tylko zamiast imprezy maja modlitwę

oj to Emilek nocne życie preferuje
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:17   #1267
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
(...)
U mnie za tydzień zaczyna się wojna. Przyjeżdża były - kurczątko - tak go nazwała moja mama. Brzmi to pieszczotliwie jednak kpina w nazwie polega na porównaniu teściowej do matki kwoki chroniącej za wszelką cenę swojego małego niewinnego kurczątka. Tak więc kurczątko przybywa za tydzień do mnie do miasta podpisać ojcostwo. Pomyślałam, że chętnie kopnęłabym go w 4 litery, ale przy gabarytach mojego brzucha nie podniosę tak nogi...
Kurde, czuję że kurczątko będzie od tej pory nazwą operacyjną Twoja mama trafiła kapitalnie


Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
To użyj patelni, a na komisariacie zalej się łzami i tłumacz sie hormonami, w moim przypadku sie sprawdziło gdy policja chciała mi wlepić mandat
(...)
Najlepiej byłoby żeby użyła czegoś co akurat znajdzie się na miejscu. Patelnię łatwo tylko w kuchni wytłumaczyć. Ja sugerowałabym ewentualnie spacer po lesie i jakieś polanko znalezione przypadkiem


Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
Już zakładałam żądanie pochylenia się odpowiednio, aby moja szanowna ciążowa opuchnięta stópka wylądowała w miejscu docelowym
On już i tak boi się ze mną spotkać na żywo. Jego brat napisał mi na fb, że kurczątko już woli dostać po facjacie od mojego ojca. Mój tata - typ musztry wojskowej, ludzie się go boją i zawsze schodzą mu z drogi.
Sporo więc woli mojego rodziciela to już musi sobie zdawać sprawę z potęgi hormonów ciążowych
To dobrze że się Ciebie boi. Powinien.
Wszystko będzie dobrze Przynajmniej nie na Twojej głowie jest pilnowanie tej ofermy


Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
SHITZU Wierzę że to literówka bo jeżeli specjalnie to dawno nikt mnie tak nie obraził Aż tżta swoim śmiechem obudziłam (śpi do tej pory bo o 6 się dopiero położył)
Mój TŻ kiedyś podczas nabijania się że "książkę piszę" - on tak mówi o forum - zajrzał mi przez ramię, zauważył nick Shiloh, i od tej pory regularnie pytał czy silos już zbożem urodził Ostatnio pokazałam mu zdjęcie Marcelka, a on "widać że na porządnej pszenicy karmiony" No offence, Shiloh


Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
(...)
Mój TŻ oszalał . Właśnie udostępnił na fejsie:
Z miłości oszalał


Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość

na swoje usprawiedliwienie mam "tylko" fakt iż dwa tygodnie temu zostałam matką
tym samym straciłam chwilowo zdolność odczytywania bez pomyłek nicków
Żelek nie znika tak szybko?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.

Edytowane przez Roane
Czas edycji: 2014-01-12 o 12:36
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 12:18   #1268
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanko, czy maluszka będziecie od razu kładły spać w oddzielnym pokoiku w łóżeczku, czy na jakiś czas przeniesiecie łóżeczko do swoich sypialni???
Próbuję jakoś sensownie zorganizować pokoik dla małej, ale mi nie wychodzi ustawianie tych wszystkich sprzętów...buuu

A i jeszcze jedno...jak Wy miałyście wyliczane terminy porodu? Ostatnio położna mnie zaskoczyła, że u mnie wypada 11.02 zgodnie z regułą Naegelego tzn. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki – 3 miesiące + 7 dni + rok. Ale zawsze na wszystkich usg system wyliczał, że to będzie 08.02, tak samo wszelkie kalkulatory i aplikacje internetowe. Z ostatniego usg, to wogóle wyszedł 03.02.
Jeszcze nie wiem, zobaczymy jak to będzie, raczej będę starać się żeby zasypiała u siebie w pokoiku,w łóżeczku.
Mój termin jest z OM ale teraz robiąc pomiary małej mówiła + - 2 dni...wiec już sama nie wiem, trzymam się 29 stycznia
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:22   #1269
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Kurde a wy malenstwa w nocy macie przy zgaszonym swietle?? Ja mam lampke i moze mu za jasno. Dzis mial imprezki jak emil..... nie plakal ale spac nie chcial. Zasnal przy karmieniu a ja z nim...


Dziekuje za rady az mi lepiej....
Bedziemy masowac kanalik,

Jak u was z przewijaniem, u mnie masakra. Po jedzeniu - budzi sie uleje mu sie czkawka i znow zlego trzeba karmic, albo napoic chociaz, to samo z odbiciem. Nakaramie wezme do odbicia obudzi sie i znow jest zly wola cycka, a zeby bylo zabawniej zadko mu sie odbija

Kiedy najlepiej przebierac, bo zaraz po pierwszym baku z wkladka nie ma co, zaraz leci kolejna kupa. Jak sie zdejmie pieluche to kupa jest wszedzie! Kiedy przewijacie? Przef karmieniem? Po? Miedzy? Zaraz po kupce?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:23   #1270
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
U nas w sypialni.






A może za mocne swiatło jest w nocy zapalane? Może tylko takie minimalne światło,nie odzywać się do niego zbytnio,spróbować nakarmić szybciutko i po cichu odłożyć? Nie wiem jak to u was wygląda,ale koleżanka tak robiła,że miała zbyt mocną lampkę nocną i jeszcze dość głośno gadała do dziecka,a jak to zmieniła to było lepiej.
W ogóle nie zapallamy. Świeci sie tylko daleko w przedpokoju, więc jest polmrok wszędzie. Nie gadamy wcale do niego w nocy.

On by może nawet zasnął po karmieniu od razu, ale potem zaczyna sie akcja kupa. Robi 2-3 pod rząd i to to totalnie rozbudza.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:24   #1271
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanko, czy maluszka będziecie od razu kładły spać w oddzielnym pokoiku w łóżeczku, czy na jakiś czas przeniesiecie łóżeczko do swoich sypialni???
Próbuję jakoś sensownie zorganizować pokoik dla małej, ale mi nie wychodzi ustawianie tych wszystkich sprzętów...buuu
(...)
A jak zamierzasz karmić? Bo jeśli piersią, to chyba wygodniej na początku mieć dziecko w tym samym pomieszczeniu, żeby całą noc nie biegać tam i spowrotem. Przy butli chyba rzadziej się karmi w nocy, więc ma to trochę mniejsze znaczenie.
Ja koszyk zamierzam trzymać w sypialni, a potem się zobaczy.


Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
nie wiem już jak usiąść i jak się ułożyć- tak mnie uciska w mostku, że nie mogę oddychać. Nie wiem czy to cycki mi gniotą flaki czy fałda pod cyckami- w każdym razie mało komfortowo
Też tak mam. Solucja - nie siadać. Ja leżę albo stoję głównie
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 12:25   #1272
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
to normalne (ja czułam wręcz takie jakby drgawki w brzuchu), pytałam o to trzech różnych lekarzy, tak samo o czkawkę.
właśnie niedojrzały układ nerwowy chociaż dla mnie ten niedojrzały też brzmiał groźnie.
apropo czkawki to moja córka ma codziennie
tak samo jak w ciąży u mnie w brzuchu.
Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Moja też tak czasami ma, już myślałam że ma jakąś padaczkę czy coś
Co do pogrubionego, miałam takie same obawy. Ale dobrze słyszeć, że to nic złego i też tak macie/miałyście.
Jeśli chodzi o czkawkę to Kacper ma ją po 5-6 razy dziennie, więc pewnie jak się urodzi to też będzie tak czkać .

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Kurde, zazdroszczę Wam tych nocy. U mnie znów jak wczoraj...

22h00h-22h30 - karmienie
22h30-1h30 - spanie
1h30-4h30 - impreza
4h30-7h30 - spanie
7h30 - karmienie i koniec spania

Chyba jakiś zakon mnisi żyje w podobnym rytmie, tylko zamiast imprezy maja modlitwę
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:25   #1273
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
to chociaż przylej mu czymkolwiek....
np. albo....
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:26   #1274
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Mój TŻ kiedyś podczas nabijania się że "książkę piszę" - on tak mówi o forum - zajrzał mi przez ramię, zauważył nick Shiloh, i od tej pory regularnie pytał czy silos już zbożem urodził Ostatnio pokazałam mu zdjęcie Marcelka, a on "widać że na porządnej przenicy karmiony" No offence, Shiloh
Haha, fajny z niego facet Szczególnie z tym pisaniem książki Ja musiałam mojemu wyjaśnić czemu tak się śmiałam i teraz świnia co chwilę mi poszczekuje co przechodzę koło niego
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:29   #1275
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
nie wiem już jak usiąść i jak się ułożyć- tak mnie uciska w mostku, że nie mogę oddychać. Nie wiem czy to cycki mi gniotą flaki czy fałda pod cyckami- w każdym razie mało komfortowo
u mnie brzuch przywitał sie z udami a młody miażdży piczkę ale za to oddychać mogę głęboko
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:30   #1276
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

AgatkaL, my mamy łóżeczko w sypialni i plan, że mały będzie z nami tak do roku. Później prawdopodobnie my się przeniesiemy do garderoby (czeka nas mały remont i przeorganizowanie przestrzeni) a małemu zrobimy pokoik w dotychczasowej sypialni.

demonyianioły, sugeruję użyć wyobraźni i łomotać tym co będzie pod ręką

Mój też ma czasem takie drgawki.
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:31   #1277
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
nie wiem już jak usiąść i jak się ułożyć- tak mnie uciska w mostku, że nie mogę oddychać. Nie wiem czy to cycki mi gniotą flaki czy fałda pod cyckami- w każdym razie mało komfortowo
Mam to samo Stoję źle, leżę źle, siedzę najgorzej, a z każdą godziną boli coraz bardziej, właśnie najbardziej na żebrach + Jackie Chan roznosi mnie i bez uprzedzenia nagle wystawi łokieć na parę centymetrów a ja na wdechu czekam aż puści, o tym oddychaniu jęczę co chwilę i w którymś momencie już matka mnie zjechała że czego się spodziewałam skoro jestem w ostatnim miesiącu ciąży.. Pewnie ma rację, ale od tych duszności i niewygody w jakiejkolwiek pozycji czasami płakać się już chce :/
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:33   #1278
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cześć Dziewczyny
Podczytuje ale cos weny do pisania brak, zmeczona jestem skurczami które nic nie ruszaja do przodu i w ogóle tym czekaniem bo liczyłam że po odejściu "czopka" wszystko wartko się potoczy.

Co do niemowlaczków ostatnia rada Gosi jest bardzo dobra i ja ją stosowałam. Czyli w nocy żadnych dźwięków. Mały się budził, to zapalałam bardzo słabą lampkę (jeszcze przykrytą pieluszką) brałam na ręce, karmiłam, przytulałam ale w ciszy totalnej. Za to w dzień nigdy nie było martwej ciszy, zawsze tv grał albo radio, mówiłam do niego, albo jak z kimś rozmawiałam to głosno. Uczyłam synka różnic między dniem i nocą od pierwszych dni. To nam bardzo ułatwiło życie.

Mam pytanie do mamuś które korzystają z wizażu na smartfonie bo ja korzystam z tego diabelskiego urządzenia od wczoraj dopiero i o ile FB ogarnełam to jak zainstalowałam wizaż to pokazało mi że mam wirusa, do tego na dole strony wizażu wyświetlaja mi sie reklamy które żrą mi dane i chyba go odinstaluje bo mnie coś trafi zaraz. Chyba ze jest jakaś inna metoda na to. Ale jak nie to się muszę uśmiechnąć o przyjęcie mnie do grupy na fb co miałam już uczynic dawno ale nie pamiętam która z was podjęła się administrowania. W razie czego na fb dam znać jeśli młody się wykluje w końcu.
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:34   #1279
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Dziewczyny czy Wasze dzieci maja jakieś zabawki w łóżeczku typu: chustki przytulanki, szmatki z metkami, szmatki z gryzakami, pluszaki????????
Słyszałam ze takie szmatki z metkami wokół są fajne....może bym coś małej kupiła na poprawę humoru????????
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 12:37   #1280
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

migotka ja przewijam przed karmieniem, po karmieniu Alek zazwyczaj zasypia. Co do odbijania to w nocy tylko go biore delikatnie do pionu, jak nie odbije to odkladam do gondolki i spi dalej, on w nocy je spokojniej i pewnie dlatego mu sie nie odbija. W dzien nosze go dluzej, ale jak mu sie nie odbije to tez go odkladam.
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:39   #1281
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanko, czy maluszka będziecie od razu kładły spać w oddzielnym pokoiku w łóżeczku, czy na jakiś czas przeniesiecie łóżeczko do swoich sypialni???
Próbuję jakoś sensownie zorganizować pokoik dla małej, ale mi nie wychodzi ustawianie tych wszystkich sprzętów...buuu

A i jeszcze jedno...jak Wy miałyście wyliczane terminy porodu? Ostatnio położna mnie zaskoczyła, że u mnie wypada 11.02 zgodnie z regułą Naegelego tzn. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki – 3 miesiące + 7 dni + rok. Ale zawsze na wszystkich usg system wyliczał, że to będzie 08.02, tak samo wszelkie kalkulatory i aplikacje internetowe. Z ostatniego usg, to wogóle wyszedł 03.02.
Podobno (zostałam przekonana tu na wizażu i na SR) lepiej przez kilka pierwszych tygodni mieć je u siebie, potem przestawimy

Mi z tych wyliczeń wyszedł 24.01(tu podany) i to po korekcie długości cyklu (czyli jak dłuższy niż 28 dni to dodajemy o ile, jak krótszy to odejmujemy), z kółeczka 23.01( w karcie ciąży) a z usg 17.01 i tego się trzymam
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:39   #1282
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Ale jak nie to się muszę uśmiechnąć o przyjęcie mnie do grupy na fb co miałam już uczynic dawno ale nie pamiętam która z was podjęła się administrowania. W razie czego na fb dam znać jeśli młody się wykluje w końcu.
Napisz do Seleny, podaj jej swój email którym się logujesz na fejsie to prześle Ci na niego zaproszenie Im będzie nas tam więcej tym lepiej
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:39   #1283
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasze dzieci maja jakieś zabawki w łóżeczku typu: chustki przytulanki, szmatki z metkami, szmatki z gryzakami, pluszaki????????
Słyszałam ze takie szmatki z metkami wokół są fajne....może bym coś małej kupiła na poprawę humoru????????
Ja mam kocyk ze sterczącymi metkami, coś takiego.
Tylko że trzeba pamiętać, że do 6 miesiąca dziecku nie wolno spać z czymś takim w łóżeczku, ze względu na zagrożenie SIDS.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:40   #1284
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Podczytuje ale cos weny do pisania brak, zmeczona jestem skurczami które nic nie ruszaja do przodu i w ogóle tym czekaniem bo liczyłam że po odejściu "czopka" wszystko wartko się potoczy.

Co do niemowlaczków ostatnia rada Gosi jest bardzo dobra i ja ją stosowałam. Czyli w nocy żadnych dźwięków. Mały się budził, to zapalałam bardzo słabą lampkę (jeszcze przykrytą pieluszką) brałam na ręce, karmiłam, przytulałam ale w ciszy totalnej. Za to w dzień nigdy nie było martwej ciszy, zawsze tv grał albo radio, mówiłam do niego, albo jak z kimś rozmawiałam to głosno. Uczyłam synka różnic między dniem i nocą od pierwszych dni. To nam bardzo ułatwiło życie.

Mam pytanie do mamuś które korzystają z wizażu na smartfonie bo ja korzystam z tego diabelskiego urządzenia od wczoraj dopiero i o ile FB ogarnełam to jak zainstalowałam wizaż to pokazało mi że mam wirusa, do tego na dole strony wizażu wyświetlaja mi sie reklamy które żrą mi dane i chyba go odinstaluje bo mnie coś trafi zaraz. Chyba ze jest jakaś inna metoda na to. Ale jak nie to się muszę uśmiechnąć o przyjęcie mnie do grupy na fb co miałam już uczynic dawno ale nie pamiętam która z was podjęła się administrowania. W razie czego na fb dam znać jeśli młody się wykluje w końcu.
Musisz wysłać wiadomość prywatną ze swoim adresem email i nazwą z wątku do Roane albo Seleny, któraś z nich wyśle Ci zaproszenie
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:40   #1285
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Shizu48 Pokaż wiadomość
Napisz do Seleny, podaj jej swój email którym się logujesz na fejsie to prześle Ci na niego zaproszenie Im będzie nas tam więcej tym lepiej
Ja też mogę, jeśli Seleny nie ma za kompem.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:42   #1286
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

lolita Alek ma w lozeczku w rogu takiego malego kroliczka, gryzaczka. Na roznych warsztatach i SR mowili nam, ze nie powinno sie dziecku wkladac do lozeczka zabawek, zeby sie nimi nie przydusilo, czy cos takiego.
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:43   #1287
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Ja mam kocyk ze sterczącymi metkami, coś takiego.
Tylko że trzeba pamiętać, że do 6 miesiąca dziecku nie wolno spać z czymś takim w łóżeczku, ze względu na zagrożenie SIDS.
Super!!! Właśnie o coś takiego mi chodziło...zaraz się rozejrzę na allegro
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:43   #1288
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość

Mój TŻ kiedyś podczas nabijania się że "książkę piszę" - on tak mówi o forum - zajrzał mi przez ramię, zauważył nick Shiloh, i od tej pory regularnie pytał czy silos już zbożem urodził Ostatnio pokazałam mu zdjęcie Marcelka, a on "widać że na porządnej pszenicy karmiony" No offence, Shiloh

Ja pierdziele,o mało co dziecka nie obudziłam tak się śmiechem zaniosłam hahahahahaha chłopy to mają prze teksty.

A nick w sumie wzięłam ze względu na jego znaczenie,a nie dlatego, że jestem fanką zboża

Mój mówi, że jestem uzalezniona od wizażu

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Kurde a wy malenstwa w nocy macie przy zgaszonym swietle?? Ja mam lampke i moze mu za jasno. Dzis mial imprezki jak emil..... nie plakal ale spac nie chcial. Zasnal przy karmieniu a ja z nim...


Dziekuje za rady az mi lepiej....
Bedziemy masowac kanalik,

Jak u was z przewijaniem, u mnie masakra. Po jedzeniu - budzi sie uleje mu sie czkawka i znow zlego trzeba karmic, albo napoic chociaz, to samo z odbiciem. Nakaramie wezme do odbicia obudzi sie i znow jest zly wola cycka, a zeby bylo zabawniej zadko mu sie odbija

Kiedy najlepiej przebierac, bo zaraz po pierwszym baku z wkladka nie ma co, zaraz leci kolejna kupa. Jak sie zdejmie pieluche to kupa jest wszedzie! Kiedy przewijacie? Przef karmieniem? Po? Miedzy? Zaraz po kupce?
Marcel śpi z nami w sypialni przy zgaszonym świetle, lampkę zapalam jak wstaję go karmić/przewijać itp.
Przewijam zwykle po tym jak już zje, ale czasami jest tak, że jak go przewinę to się domaga jeszcze cyca, czasem jeszcze raz muszę przewinąć a czasem nie.
Jak słyszę, że idzie kupa to czekam te 5 min, aż zrobi do końca, bo wcześniej nie czekałam i musiałam po dwa razy zmieniać pieluchę
.
Najgorsze jest to, że jak go przewijam to zwykle jest ryk na cały regulator, czasami się zdarza, że śpi i jest spokojny. A jak u Was?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:45   #1289
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Ja też mogę, jeśli Seleny nie ma za kompem.
O widzisz, nawet nie wiedziałam, przepraszam za wprowadzanie w błąd

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Ja pierdziele,o mało co dziecka nie obudziłam tak się śmiechem zaniosłam hahahahahaha chłopy to mają prze teksty.
Ucałuj od nas swoje zboże
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:46   #1290
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
lolita Alek ma w lozeczku w rogu takiego malego kroliczka, gryzaczka. Na roznych warsztatach i SR mowili nam, ze nie powinno sie dziecku wkladac do lozeczka zabawek, zeby sie nimi nie przydusilo, czy cos takiego.
No tak
Ale chodzi mi właśnie o cos takiego szmatkowego i tylko na czas aktywności, pod moim okiem w łóżeczku
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 09:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.