Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 15:08   #1381
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Oo to niedaleko mojego miejsca zamieszkania :-D! Ja się wybrałam w góry i mi włosy lataja na wszystkie strony. Już nie mam pojęcia czym je dociążyc.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 18:11   #1382
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Kupiłam tę maseczkę wczoraj jedną, ma olej rycynowy i oliwę przed glicerynę to tak raz na tydzień mogę jej użyć. Pachnie orientalnie jak odżywka dr organic z tej serii i wydaje się być bardzo wydajna. U mnie z humektantami to im mniej tym lepiej - nie za często i niewielka porcja takiej maski-odżywki. Swego czasu lubiłam cien z lidla, bardzo fajne jak się oleju doda.
Aa pamiętam z lidla, taka chyba biało-zielona, panthenol miała

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Weźcie... a ja akurat kupiłam nowe opakowanie tej z lnem. xd Bo chciałam sprawdzić jak będzie działać po takim długim czasie odstawienia.
Może nie będzie tak źle :P

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Kurde, mam pytanie, tylko nie śmiejcie sie
Z ciekawości umyłam włosy rypaczem, potem alttera, jako bs garnier aik- tylko że moje włosy po tym wyglądały strasznie, tak jak przed 'pielęgnacja'. Zawsze tak jest z nami lokatymi? Gdy nie damy stylizatora to jest zle? Czy da sie dojsc do takiego stanu kiedy nie beda one potrzebne, tak jak np u prostowlosych.
Zastanawiam się już nad tym od jakiegoś czasu...
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie jak ugniatam to bez stylizatora jest bardziej lekko i puchato, ale często kropla oleju załatwia sprawę

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Hej, dziś byłam na próbnej fryzurze Będę mieć coś takiego, tylko z boku poproszę jednak o więcej loków aby była większa objętość. Dodam, że większość fryzury jest na moich lokach, tylko część jest podrasowana lokówką. Myślę, że nie wygląda to jak hełm o to mi chyba chodziło. W dniu ślubu jeszcze kwiaty dojdą.
Prześlicznie

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Ja wlasnie innych nie testowalam, moze kiedys sprobuje.
Ech... dzisiaj bylo OMO, i elseve niebieski, na to pianka (glutka nie chcialo im sie robic xd) i kurde...nijak jest, w sumie to beznadziejnie ;x Moze za dlugo elseve, albo wina pianki.
U mnie pianki tak dziwnie działają, żadna mi nie pasowała

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Powiem wam, ze co wakacje doceniam sile wody. Ta woda tutaj jest tak cudowna, ze moge dawac na wlosy najgorszy chemiczny rypacz i i tak wygladaja jak z reklamy. A w Krakowie chocbym szesc ton dobroci polozyla, tp nigdy nie beda tak wygladac :/
Oj miałam to samo, na wakacjach cudne, miękkie falki bez stylizacji, tutaj muszę się postarać
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 18:50   #1383
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Aa pamiętam z lidla, taka chyba biało-zielona, panthenol miała
Zielona jest bardzo humektantowa, ja lubię niebieską, skład ma taki:
Aqua, Stearyl alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl dimethylamice, Cetyl alcohol, Glycerin, Panthenol, Benzoic acid, Cetrimonium chloride, Macadamia terniofilia seed oil, Parfum, Dimethiconol, Behentrimonium chloride, Citric acid, Benzyl salicylate, Potassium sorbate, Linalool, Isopropyl Alcohol, Citronellol

aczkolwiek to stara wersja, nowa ma nieco inny - jak cię interesuje to mogę przepisać ten nowy.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 19:02   #1384
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Zielona jest bardzo humektantowa, ja lubię niebieską, skład ma taki:
Aqua, Stearyl alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl dimethylamice, Cetyl alcohol, Glycerin, Panthenol, Benzoic acid, Cetrimonium chloride, Macadamia terniofilia seed oil, Parfum, Dimethiconol, Behentrimonium chloride, Citric acid, Benzyl salicylate, Potassium sorbate, Linalool, Isopropyl Alcohol, Citronellol

aczkolwiek to stara wersja, nowa ma nieco inny - jak cię interesuje to mogę przepisać ten nowy.
A wiesz co, nie kłopocz się kochana, na razie mam tyle zapasów, że mogę zapomnieć o nowych produktach :P
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 13:08   #1385
antenka501
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 56
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jakiś czas temu zaprzestałam poczytywania ze względu na brak czasu więc na bieżąco nie jestem
Powiedzcie mi proszę czy macie już jakiegoś godnego zastępcę czarnej Isany (starej) i Cien-ia z Lidla? Oczywiście o żele chodzi
Pokończyły mi się zapasy i poszukuję na wyjazd alternatywy do gluta.
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź
antenka501 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 00:33   #1386
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja mam pogrom. Nie chce mi się za każdym razem nakładać żelu, a krem do loków niestety nie daje rady ogarnąć moich włosów. Dziś puch koszmarny, dlatego od razu poszły do związania. Już nawet nie chce mi się ich wygładzać, po prostu robię byle co na głowie. I tak będą odstawać włoski, i tak, więc lepiej sobie dać spokój i nie marnować czasu (i swoich nerwów).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15lipca2015.jpg (42,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15lipca2105_2.jpg (67,9 KB, 37 załadowań)
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 08:27   #1387
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Mnie na puszenie pomaga mycie szamponem bez soli (to bardzo istotne, inaczej jest puch), potem dokapanie do odżywki oleju, a już na pogodę ekstremalną wczoraj jak już spłukałam odżywkę to zmieszałam odżywkę bazową z kilkoma kroplami octu jabłkowego, dałam na minutę, spłukałam i wysuszyłam suszarką - nawet jeszcze dziś włosy nie są specjalnie spuszone. Ale olej do odżywki być musi, inaczej będą się puszyć nawet jeśli dana odżywka zawiera już olej.
A dodam, że mam ogrom włosów dystroficznych i nawet one były wygładzone bez grama silikonu, żelu czy kremu.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-16 o 08:30
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 10:25   #1388
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Mnie na puszenie pomaga mycie szamponem bez soli (to bardzo istotne, inaczej jest puch), potem dokapanie do odżywki oleju, a już na pogodę ekstremalną wczoraj jak już spłukałam odżywkę to zmieszałam odżywkę bazową z kilkoma kroplami octu jabłkowego, dałam na minutę, spłukałam i wysuszyłam suszarką - nawet jeszcze dziś włosy nie są specjalnie spuszone. Ale olej do odżywki być musi, inaczej będą się puszyć nawet jeśli dana odżywka zawiera już olej.
A dodam, że mam ogrom włosów dystroficznych i nawet one były wygładzone bez grama silikonu, żelu czy kremu.
A jakich szamponów używasz? Bo ja właśnie jestem załamana tym wyborem.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 10:38   #1389
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A jakich szamponów używasz? Bo ja właśnie jestem załamana tym wyborem.
Moim ulubionym jest dr organic granat, naprawdę cudowny szampon warty swojej ceny - ale używam też kinky curly straight dostępne w Poundland i Johnsons Baby, który soli ma niewiele. Ciężko mi tu podać cokolwiek bo używam kosmetyków dostępnych w UK, których w Polsce nie ma w większości.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 10:44   #1390
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Moim ulubionym jest dr organic granat, naprawdę cudowny szampon warty swojej ceny - ale używam też kinky curly straight dostępne w Poundland i Johnsons Baby, który soli ma niewiele. Ciężko mi tu podać cokolwiek bo używam kosmetyków dostępnych w UK, których w Polsce nie ma w większości.
No właśnie. Pamiętam, że Ty z UK. Moze ten Johnsons spróbuję.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-16, 10:48   #1391
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
No właśnie. Pamiętam, że Ty z UK. Moze ten Johnsons spróbuję.
Niektóre ziaje też nie mają, a są tanie więc też można spróbować. Ja miałam jeden ale jakoś mnie nie zachwycił
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 11:50   #1392
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Niektóre ziaje też nie mają, a są tanie więc też można spróbować. Ja miałam jeden ale jakoś mnie nie zachwycił
Ja nie przepadam ogólnie za Ziaja. Lubie jedynie te maskę do włosów z jedwabiem.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 06:50   #1393
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Do tego granatowego Dr Organic tez się przymierzam ale najpierw muszę porządne denko uskutecznić, bo mam 5 szamponów na stanie. Dziś właśnie testowałam lawendowy Natusan Baby, odpowiednik Johnsona, ma niemalże identyczny skład. Zobaczymy jak będzie po wyschnięciu.
Wrzucam falki po ostatnim myciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (73,0 KB, 40 załadowań)
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 09:12   #1394
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Szampon bardzo polecam, ja go uwielbiam i będę go kupować aż do znudzenia. Jeszcze ma taki ładny roślinny zapach
Rozpaczam, ulubioną odżywkę z jedwabiem mi wycofali a nowe wersje posiadają albo aminokwasy jedwabiu albo proteinę perły albo keratynę. Nie wiem co tu teraz bo poza tą odżywką nic z jedwabiem nie ma. Chyba że coś z tresemme znajdę, ale ta odżywka była jak naprawdę dobra maska. Najgorsze jest to, że jak mam kwc to po miesiącu to wycofują.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 10:00   #1395
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Tresemme chyba nie ma nic z jedwabiem, głownie keratyna jak cos
Widziałam tu w ICA coś z jedwabiem, poza tym nic ciekawego nie miała w składzie,tylko dimethicone.

Edytowane przez paulownia
Czas edycji: 2015-07-17 o 10:15
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 10:37   #1396
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ma z jedwabiem, tyle że ma też inne proteiny no i odpada. Chyba będę musiała zamówić wysyłkę z polskiej drogerii jak mi się skończy z ziają i może tą maską romantic z arganem i jedwabiem. Szkoda bo alberto Vo5 miał proteinki, dużo olei a teraz pozmieniali trochę i już nie ma wersji z jedwabiem. Może spróbuję wersji z perłą jak w poundlandzie znajdę, ale i tak pewnie już nic nie będzie tak dobre jak ta odżywka Ewentualnie biovax do ciemnych, ale poprzednie biovaxy tak okropniie działały że jestem zrażona i nie wiem czy w ogóle warto.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-17 o 10:46
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 10:45   #1397
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Używałyscie Isanę - kurację arganową? Ja ją nalozylam jako maskę, ale chyba włosy wyczuły olej arganowy, mimo że tak daleko w skladzie jest, bo są dość sztywne. Trochę nawilżyła, ale raczej będę ją stosować jako odżywkę d/s.

Klaudenc - Ty kiedyś wysłałaś link o lunatykowaniu. Mogłabyś mi go podać raz jeszcze? Bo obawiam się, że mi się to zdarza

Edytowane przez sandrek
Czas edycji: 2015-07-17 o 10:54
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 13:07   #1398
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Nie wklejałam linka, wspominałam tylko że lunatykuję. Ale ja tak mam od dziecka, w sumie nie jest to chyba nic groźnego Zdarza mi się też mieć paraliż senny albo nawet spać z otwartymi oczami.

Miała któraś z was kosmetkyi Romantic argan i jedwab maskę, balsam lub mrs potters z jedwabiem? Ciekawie wyglądają te składy.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-07-17 o 13:26
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-17, 20:49   #1399
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Miałam maskę, ale nie pamiętam którą. Chyba miała różowe napisy, albo zielone? W każdym razie była super. Moja mama też ją lubi.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 20:51   #1400
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Nie wklejałam linka, wspominałam tylko że lunatykuję. Ale ja tak mam od dziecka, w sumie nie jest to chyba nic groźnego Zdarza mi się też mieć paraliż senny albo nawet spać z otwartymi oczami.

Miała któraś z was kosmetkyi Romantic argan i jedwab maskę, balsam lub mrs potters z jedwabiem? Ciekawie wyglądają te składy.
Ja mam balsam Mrs. Potters z aloesem i jedwabiem. Często stosowana jest jako odżywka do mycia włosów. Ogólnie solo jest za lekka, ale moje włosy ją lubią.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-18, 17:16   #1401
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny, siedzę i dumam :mysli: . Jest tu ktoś kto sam ścina włosy i może coś polecić? Bo zastanawiam się, czy ścinać metodą kucykową jak Anwen http://www.anwen.pl/2010/11/jak-samo...ugie-wosy.html czy https://www.youtube.com/watch?v=Iwf0NejSuPY a może
zaangażować chłopa na coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=Y7pBLB87F3c ?

Kucyki są najłatwiejsze, a z kolei to ostatnie wygląda na coś mega dobrego i profesjonalnego....Jak żyć?
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-19, 08:32   #1402
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja się sama tnę ale moje fale nienawidzą cieniowania, wiec tnę na prosto, na kucyk związany pod broda i potem na sucho podcinam końce na lekki skos.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 10:27   #1403
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

cześć Dziewczyny przyłączam się do wątku, mam dość swoich niesfornych,spuszonych kłaczków, jestem świeżo po ścinaniu i chciałabym zacząc pielegnacje zgodna z CG moje kosmetyki ograniczaja sie obecnie do szamponu Garniera, odzywki Isany, psikacza Glisskura i pianki Welli (używanej zresztą bardzo,bardzo sporadycznie)
swego czasu bardzo dobre efekty widziałam po olejowaniu włosów olejem lnianym,włoski byly porzadnie nawilzone, lepiej sie układały, więc musze do tego wrócić od kilku myć stosuje ponownie metodę OMO, ale raz na tydzien musze uzyc szamponu, teraz planuje sobie przeczytac porządnie Waszą pigułę z początku wątku, mam wrażenie, że strasznie dużo tam informacji i nie ogarne tego wszystkiego, teraz takie pytanie do Was: chodzi mi o rozczesywanie, czy powinnam tylko i wyłącznie rozczesywac włosy po nałożeniu odzywki i wtedy ciach grzebieniem po mokrych włosach, a potem juz nic absolutnie nie rozczesywać do następnego mycia ? może cos źle zrozumiałam, obawiam się że porobią mi sie kołtuny, tym bardziej że włosy mam dośc gęste obecnie rozczesuje włosy po umyciu, a potem zawsze rano i wieczorem, wiem ,że pewnie nie służy to kręconym włosom....
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 10:44   #1404
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jak Ci służy to możesz czesać, ja czeszę włosy szczotką normalnie na sucho i efekty są bardzo dobre.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 10:54   #1405
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Klaudenc tylko widzę, że z każdym rozczesaniem robią sie bardziej proste chciałabym spróbować z tym rozczesywaniem tylko na mokro z odzywką, ale trochę obawiam się poplątania, któras może tak próbowała ? wiem, że najlepiej to samemu spróbować, tak tez zamierzam, musze tylko kupic porządną odzywkę do kręciołków, bo moja już się kończy
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 11:22   #1406
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Wiecie może czy aminokwasy jedwabiu mogą zachowywać się podobnie do jedwabiu hydrolizowanego? Przeszukałam wszystko i stacjonarnie nie ma po prostu nic z jedwabiem hydrolizowanym, znalazłam tylko 2 odżywki z aminokwasami jedwabiu, wyglądają ciekawie ale nie wiem czego się spodziewać po tym.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 12:07   #1407
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez monika1983k Pokaż wiadomość
Klaudenc tylko widzę, że z każdym rozczesaniem robią sie bardziej proste chciałabym spróbować z tym rozczesywaniem tylko na mokro z odzywką, ale trochę obawiam się poplątania, któras może tak próbowała ? wiem, że najlepiej to samemu spróbować, tak tez zamierzam, musze tylko kupic porządną odzywkę do kręciołków, bo moja już się kończy
Jak nie masz zniszczonych włosów czy rozdwojonych końców, nie powinny się włosy plątać.
Ja swego czasu przejeżdżałam tylko tyle palcami co żeby rozprowadzić żel lub piankę na włosach, nie czesałam się nawet grzebieniem i włosy się nie plątały.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 12:31   #1408
Gjanduja
Raczkowanie
 
Avatar Gjanduja
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Wiecie może czy aminokwasy jedwabiu mogą zachowywać się podobnie do jedwabiu hydrolizowanego? Przeszukałam wszystko i stacjonarnie nie ma po prostu nic z jedwabiem hydrolizowanym, znalazłam tylko 2 odżywki z aminokwasami jedwabiu, wyglądają ciekawie ale nie wiem czego się spodziewać po tym.
Hydrolizowane białko to takie które zostało "rozłożone" do aminokwasów. Więc jesli aminokwasy jedwabiu zawierają wszystkie aminokwasy, które wchodzą w skład białek w jedwabiu to działanie powinno być podobne.
Gjanduja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 12:36   #1409
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jak nie masz zniszczonych włosów czy rozdwojonych końców, nie powinny się włosy plątać.
Ja swego czasu przejeżdżałam tylko tyle palcami co żeby rozprowadzić żel lub piankę na włosach, nie czesałam się nawet grzebieniem i włosy się nie plątały.
włosy świeżo po farbowaniu, najbardziej poniszczone zostały wszystkie ścięte,raczej zdrowe, ale wiadomo - żadne farbowanie włosom nie służy spróbuje tego czesania tylko na mokro, jesli nie dam rady, trudno, będę czesała także włosy suche, kupiłam sobie hydrolizowana keratynę, jutro dokupie olej z pestek winogron i maskę, może taki zmasowany atak na włosy doda im kopa, znaczy skrętu
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 13:21   #1410
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez monika1983k Pokaż wiadomość
włosy świeżo po farbowaniu, najbardziej poniszczone zostały wszystkie ścięte,raczej zdrowe, ale wiadomo - żadne farbowanie włosom nie służy spróbuje tego czesania tylko na mokro, jesli nie dam rady, trudno, będę czesała także włosy suche, kupiłam sobie hydrolizowana keratynę, jutro dokupie olej z pestek winogron i maskę, może taki zmasowany atak na włosy doda im kopa, znaczy skrętu
Ja w tym czasie, co w ogóle nie czesałam włosów, farbowałam co miesiąc i w niczym to nie przeszkadzało. I naprawdę - potrafiłam tygodniami nie czesać włosów i nie plątały mi się. Wiadomo, że kręcone czy falowane mogą się zahaczać o siebie lekko - tzn lok o lok czy pasmo o pasmo, ale wystarczyło przetrzepać palcami i fryzura wracała do normalności.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.