Farbowanie henną - część IV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-09, 15:49   #1381
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Farbowanie henną - część IV

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48065751]Raczej nie wyjdą kruczoczarne. Dla uzyskania takiego efektu musiałabyś zrobić farbowanie dwustopniowo (najpierw sama henna, potem samo indygo), albo ewentualnie farbować samym indygo. Dużo zależy od twojego obecnego koloru włosów. Nie wiadomo jak wyszedłby Khadi ciemny brąz czy czarny. Jedyne co można podejrzewać, to że ciemny brąz będzie ciemniejszy od czerni . Nie można powiedzieć, że ciemny brąz ma bordową poświatę, bo u każdego to wyjdzie inaczej.
Kolejna sprawa to wypłukiwanie. Nie ma co liczyć na to, że kolor zostanie taki sam jak tuż po farbowaniu, więc nawet jeśli wyjdzie za ciemny czy w kiepskim odcieniu, to i tak się wypłucze. Indygo z reguły nie jest zbyt trwałe, szczególnie po pierwszym farbowaniu.
To prawda, że krócej trzymana farba łapie mniej intensywnie. Myślę, że w niektórych przypadkach po godzinie niewiele będzie widać.[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź. No właśnie czytałam, że pierwsza henna szybko się wypłukuje więc chyba nie ma się czego obawiać. Chyba kupię jednak czerń, mieszankę potrzymam około 1,5 h, moje włosy zawsze szybko łapią kolor. Włosy mam w dwóch kolorach: naturalny ciemny blond i kilka cm zrudziałych, starych farbowańców. Za jakiś czas pochwalę się efektami .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 00:02   #1382
saintfreak
Raczkowanie
 
Avatar saintfreak
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 228
Dot.: Farbowanie henną - część IV

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;48018379]A nie możesz użyć kilka razy szamponetki?[/QUOTE] O szamponetkach całkiem zapomniałam, dzięki za radę! Problem się jednak szczęśliwie rozwiązał, TŻ zauważył w końcu moje odrosty i postanowił wspomóc w kupnie henny od Pola
Cytat:
Napisane przez metalowaa Pokaż wiadomość
Pewnie to kwestia lata - upałów, słonej wody. Mi też lecą ostatnio, ale się nie przejmuję, bo przynajmniej raz w roku mam taką sezonówkę.
Możesz spróbować pić pokrzywę ze skrzypem albo drożdże.
Piję od jakiegoś czasu już sok z pokrzywy i robię napary ze skrzypu, ale wiadomo, trochę minie do jakichś widocznych efektów suplementacji
saintfreak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 09:14   #1383
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Po farbowaniu henną (farbuję się od roku, ciągle tą samą, ciągle taki sam sposób) okropnie swędzi mnie skóra głowy. co robić?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 12:04   #1384
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Po farbowaniu henną (farbuję się od roku, ciągle tą samą, ciągle taki sam sposób) okropnie swędzi mnie skóra głowy. co robić?
- mieszaj hennę z odżywką albo nawet z olejem
- spróbuj umyć włosy szamponem po farbowaniu
To może trochę osłabić intensywność koloru, ale pomaga na swędzenie. Ja od kilku lat farbuję włosy mojej mamie i od początku miała problem ze swędzeniem (pewnie mechaniczne podrażnienie drobnym pyłkiem). Najlepiej się sprawdziło mieszanie papki z odżywką Alterra. Dodaję zazwyczaj 1/4 lub 1/5 objętości papki.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 13:07   #1385
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A ja słyszałam że z olejem to bardzo ciężko łapie, i nie powinno się dodawać.

ja z kolei jestem człowiekiem, że jak coś swędzi to znaczy, że nie służy i po prostu trzeba odstawić.
__________________
07.2012 Włosowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwią grzywę.
20.12.2013 Świadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 13:51   #1386
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Joanku Pokaż wiadomość
A ja słyszałam że z olejem to bardzo ciężko łapie, i nie powinno się dodawać.

ja z kolei jestem człowiekiem, że jak coś swędzi to znaczy, że nie służy i po prostu trzeba odstawić.
Nie aż tak ciężko jak mogłoby się wydawać. Zobacz sobie skład kostek Lush i efekty farbowania nimi

Samo swędzenie może być albo uczuleniem albo podrażnieniem mechanicznym. Z pierwszym nie bardzo można cokolwiek zrobić, ale drugie to tak na prawdę tylko kwestia wypłukania resztek proszku.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 15:49   #1387
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

ale właśnie to "stało się" przy ostatnim farbowaniu, przedtem przeciwnie, zawsze po farbowaniu skóra była ukojona.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 16:24   #1388
Fibby
Raczkowanie
 
Avatar Fibby
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 41
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
ale właśnie to "stało się" przy ostatnim farbowaniu, przedtem przeciwnie, zawsze po farbowaniu skóra była ukojona.
Czynników może być mnóstwo, nie koniecznie winna jest henna.
Fibby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 18:53   #1389
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Jak przygotować hennę Khadi orzechowy brąz? Co mogę dodać do niej?

Słyszałam że do henny najlepiej dodać coś kwaśnego (sok z cytryny albo czarną herbatę) oraz odżywkę bezsylikonową. Czy mogę dodać maskę do włosów Bioetika (Skład: Aqua, Propylene Glycol, Mirystyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Aloe Barbadenis, Coconut Oil, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone)? Poprosiłabym o jakąś jasną instrukcje i porady co do ulepszenia henny Chciałabym także jakichś porad jak najłatwiej zaaplikować ją na włosy. Mam włosy średniej gęstości do połowy łopatek. Czy jedno opakowanie starczy?
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 22:14   #1390
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak przygotować hennę Khadi orzechowy brąz? Co mogę dodać do niej?

Do henny można dodać coś kwaśnego, ale ciemny brąz Khadi to głównie indygo, a nie henna (patrz skład). Nie dodawaj żadnego kwasu.
Jeśli zależy ci na intensywnym kolorze, to nie dodawaj niczego. Wnioskuję, że to twoje pierwsze farbowanie. Do ulepszania mieszanki musisz mieć najpierw jakikolwiek punkt odniesienia. Możesz dodać tamtą maskę, tylko po co?
Wygoda nakładania to kwestia indywidualna. Ja sobie radzę pędzelkiem do farby albo samymi rękami i przylepiam pasma na czubku głowy.
Czy wystarczy jedno opakowanie? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie znając tylko długość włosów. To zależy jeszcze od gęstości włosów i objętości przygotowanej farby. Bo gęstość papki też możesz regulować wedle upodobań.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 13:16   #1391
hello_nka
Raczkowanie
 
Avatar hello_nka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czesc wszystkim wlosomaniaczkom!
Chcialabym zaczac farbowac wlosy henna. Moje wlosy byly wczesniej farbowane na rozne brazy szamponami koloryzujacymi ale teraz zamarzyl mi sie kolor kasztanowo-miedziany.
Wiem ze henna jest duzo lepsza dla wlosow niz farby, dlatego chce zaczac nimi farbowac wlosy sle troche obawiam sie tego co wyjdzie na glowie. Henna khadi ma w swojej ofercie henne miedziano-kasztanowa i to ona mi sie marzy.
Wlosomaniaczks jestem stosunkowo krociotko ale juz widze poprawe w kondycji moich wlosow, poza tym je zapuszczam wiec nie chce ryzykowac nawet z kapielami rozjasniajacymi.
Czy mozecie powiedziec mi kilka slow o waszych przygodach z henna i czego moge sie spodziewac nakladajac ja na wlosy? Bede bardzo wdzieczna za wszelkie rady


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.05.2013

zapuszczamy! cel- 60cm
hello_nka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 17:40   #1392
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Nieudane farbowanie henną (rude włosy). Co robić?

Postanowiłam pofarbować swoje włosy henną Khadi orzechowy brąz i tak też zrobiłam. Z efektów nie jestem zadowolona Mój naturalny kolor to średni brąz, który wystepował tylko na odrostach. Pozostała część włosów jest ciemniejsza po farbach chemicznych. Według obietnic miał wyjść chłodny odcień brązu, a na mojej głowie na odrostach jest poprostu rudy, i to dość intensywny w świetle słońca. Reszta włosów też mieni się delikatnie na rudo. Teraz już wiem że to zasługa czystej henny zawartej w tej mieszance. Chciałabym pozbyć się chociaż trochę tych rudości ale nie wiem jak Myślałam także nad zafarbowaniem włosów zwykłą farbą. Jednak najbardziej bym chciała aby mimo rozczarowania zastać przy hennie. Chciałabym wypróbować czarny kolor który zawiera tylko indygo które nie barwi na czerwień. Czy takie rozwiązanie pomogłoby?
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 18:53   #1393
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Nieudane farbowanie henną (rude włosy). Co robić?

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
Postanowiłam pofarbować swoje włosy henną Khadi orzechowy brąz i tak też zrobiłam. Z efektów nie jestem zadowolona Mój naturalny kolor to średni brąz, który wystepował tylko na odrostach. Pozostała część włosów jest ciemniejsza po farbach chemicznych. Według obietnic miał wyjść chłodny odcień brązu, a na mojej głowie na odrostach jest poprostu rudy, i to dość intensywny w świetle słońca. Reszta włosów też mieni się delikatnie na rudo. Teraz już wiem że to zasługa czystej henny zawartej w tej mieszance. Chciałabym pozbyć się chociaż trochę tych rudości ale nie wiem jak Myślałam także nad zafarbowaniem włosów zwykłą farbą. Jednak najbardziej bym chciała aby mimo rozczarowania zastać przy hennie. Chciałabym wypróbować czarny kolor który zawiera tylko indygo które nie barwi na czerwień. Czy takie rozwiązanie pomogłoby?

wklej zdjęcie, będziemy miały lepszy pogląd

nie wiem, czy zaznajomiłaś się przed farbowaniem henną o jej specyfice. Na każdych włosach może wyjśc inaczej.

Ja z koleżanką farbują też henną i ona ma marchewkę a ja ciemny kasztan, a farba niby ta sama.

Dawaj zdjęcie to zobaczymy co da się zrobić
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 20:00   #1394
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Nieudane farbowanie henną (rude włosy). Co robić?

Zdjęcie dodam jutro jak będzie lepsze swiatło Kiedyś już farbowałam się na ciemny brąz i wszystko było w jak najlepszym porządku. I teraz zastanawiam się nad tym żeby za jakiś miesiąc znaowu dać hennę ale już inny kolor. Żeby nie ryzykować dałabym samo indygo bo w ciemnym brązie henna też występuje. Wolałabym mieć brąz na włosach a nie czerń ale boję się teraz tej henny. Jak myślicie, czy jeśli kiedyś ciemny brąz wyszedł ok, to teraz też powinno być dobrze? Wtedy to był mój pierwszy raz z farbowaniem jakimkolwiek, no ale ten pomarancz jest głównie na odrostach. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej, bo podobno kolor stopniowo z czasem ciemnieje i te rudości bedą mniej widoczne. Zaraz po odsunięciu ręcznika byłam załamana bo była niemalże marchewka ale teraz już widzę że jest troszkę lepiej. Trochę zraziłam się do tej henny ale jak widzę ten blask i opinie o tym jaki ma zbawienny wpływ na włosy to nie chcę z niej rezygnować tylko znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie

Edytowane przez balbinka95
Czas edycji: 2014-09-13 o 20:02
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 21:19   #1395
metalowaa
Raczkowanie
 
Avatar metalowaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez hello_nka Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim wlosomaniaczkom!
Chcialabym zaczac farbowac wlosy henna. Moje wlosy byly wczesniej farbowane na rozne brazy szamponami koloryzujacymi ale teraz zamarzyl mi sie kolor kasztanowo-miedziany.
Wiem ze henna jest duzo lepsza dla wlosow niz farby, dlatego chce zaczac nimi farbowac wlosy sle troche obawiam sie tego co wyjdzie na glowie. Henna khadi ma w swojej ofercie henne miedziano-kasztanowa i to ona mi sie marzy.
Wlosomaniaczks jestem stosunkowo krociotko ale juz widze poprawe w kondycji moich wlosow, poza tym je zapuszczam wiec nie chce ryzykowac nawet z kapielami rozjasniajacymi.
Czy mozecie powiedziec mi kilka slow o waszych przygodach z henna i czego moge sie spodziewac nakladajac ja na wlosy? Bede bardzo wdzieczna za wszelkie rady


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Po kilku pierwszych hennowaniach możesz spodziewać się szybkiego wypłukiwania koloru , ale mimo wszystko warto jeżeli zależy Ci na ich kondycji. Z czasem kolor znacznie dłużej jest intensywny i się nie wypłukuje. Oczywiście jak wyjdzie henna zależy od koloru wyjściowego Twoich włosów (jeżeli włosy są zbyt ciemne henna może uderzyć w mahoń).
__________________
włosy, włosy, włosy 03.2013

metalowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 21:22   #1396
hello_nka
Raczkowanie
 
Avatar hello_nka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez metalowaa Pokaż wiadomość
Po kilku pierwszych hennowaniach możesz spodziewać się szybkiego wypłukiwania koloru , ale mimo wszystko warto jeżeli zależy Ci na ich kondycji. Z czasem kolor znacznie dłużej jest intensywny i się nie wypłukuje. Oczywiście jak wyjdzie henna zależy od koloru wyjściowego Twoich włosów (jeżeli włosy są zbyt ciemne henna może uderzyć w mahoń).

Tak, zalezy mi i dlatego chce sie przeżucić wazne zeby nie wyszly czarne!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.05.2013

zapuszczamy! cel- 60cm
hello_nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 22:07   #1397
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Nieudane farbowanie henną (rude włosy). Co robić?

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
Zdjęcie dodam jutro jak będzie lepsze swiatło Kiedyś już farbowałam się na ciemny brąz i wszystko było w jak najlepszym porządku. I teraz zastanawiam się nad tym żeby za jakiś miesiąc znaowu dać hennę ale już inny kolor. Żeby nie ryzykować dałabym samo indygo bo w ciemnym brązie henna też występuje. Wolałabym mieć brąz na włosach a nie czerń ale boję się teraz tej henny. Jak myślicie, czy jeśli kiedyś ciemny brąz wyszedł ok, to teraz też powinno być dobrze? Wtedy to był mój pierwszy raz z farbowaniem jakimkolwiek, no ale ten pomarancz jest głównie na odrostach. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej, bo podobno kolor stopniowo z czasem ciemnieje i te rudości bedą mniej widoczne. Zaraz po odsunięciu ręcznika byłam załamana bo była niemalże marchewka ale teraz już widzę że jest troszkę lepiej. Trochę zraziłam się do tej henny ale jak widzę ten blask i opinie o tym jaki ma zbawienny wpływ na włosy to nie chcę z niej rezygnować tylko znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie

tez robilam orzechowy braz i wyszedl z mocno rudawa poswiata ;/,
na szczescie po jakims miesiacy czy 2-ch zasadniczo sie wyplukal..

przy ciemnym brazie khadi tego rudego nie zauwazylam, kolor rzeczywiscie byl chlodny i radzilabym Ci machnac wlasnie ciemny braz - indygo jest czarne (taka zimna, niebieskawa tonacja) i nie rozjasnisz go potem za bardzo - takze lepiej schodzic do coraz ciemniejszych powoli
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 22:22   #1398
balbinka95
Raczkowanie
 
Avatar balbinka95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 76
Dot.: Nieudane farbowanie henną (rude włosy). Co robić?

Znalazłam na kwc taką opinię: "
  • Rude włosy za pierwszym razem, za drugim piękny brąz.
  • Kupiłam henna zachęcona opiniami włosoaniaczek. Liczyłam na chłodny odcień , którego nie mogłam uzyskać farbami chemicznymi. Nie rozumiem jak to się stało, ale moje włosy wyszły rude, wręcz marchewkowe Naturalnie mam włosy mysi ciemny blond, od dawna farbuję kiedyś na blond, od roku na brąz. Proszę dziewczyny doradźcie czemu u mnie tak to wyszło? Henne utleniałam całą noc, na głowie trzymałam 2 godziny. Wszystko chyba jak należy, może woda była za zimna, bo nie miałam termometra. Rozpuściłam ją w dobrze ciepłej. Proszę bardzo o radę. Taką opinie wystawiam ,ponieważ u mnie efekt jest absolutnie nie zachęcający. Kolor brzydki, ciężka aplikacja, dużo zachodu, efektu brak, a wręcz jest straszny. Szukałam opini, ale nie mogę znaleźć podobnego problemu do mojego. Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: Pół opakowania

    Korekta: Położyłam wczoraj henne drugi raz. Tym razem nie utleniałam, tylko od razu po wymieszaniu nałożyłam na głowę. Trzymałam około 3 godzin. Podobno tego koloru nie wolno utleniać , bo zawiera indygo. Niestety wcześniej to zrobiłam, za radą popularnego bloga i u mnie efektem był kolor rudy. Teraz bez utleniania henna dała bardzo ładny, ciemny, chłodny brąz. Także polecam ale bez utlenianiaWłosy wydają się również bardziej błyszczące i zdrowe.
    Oceniono na 4.00 na 5 gwiazdek." Tak więc pewnie problem było utlenienie indygo przez co ciemny kolor został wyparty przez rudości henny. Także jest nadzieja że nie jestem skazana na niepowodzenie w kwestii naturalnych farb i jest dla mnie jakieś wyjście w postaci ponownej koloryzacji tym razem bez pozostawiania farby na noc do utlenienia Nocna Nimfo, a ty utleniałaś farby przed aplikacją? Mam także kolejne pytanie: po jakim czasie od koloryzacji henną mogę zrobić następną?
balbinka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 16:33   #1399
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Nieudane farbowanie henną (rude włosy). Co robić?

Cytat:
Napisane przez balbinka95 Pokaż wiadomość
Znalazłam na kwc taką opinię: "
  • Rude włosy za pierwszym razem, za drugim piękny brąz.
  • Kupiłam henna zachęcona opiniami włosoaniaczek. Liczyłam na chłodny odcień , którego nie mogłam uzyskać farbami chemicznymi. Nie rozumiem jak to się stało, ale moje włosy wyszły rude, wręcz marchewkowe Naturalnie mam włosy mysi ciemny blond, od dawna farbuję kiedyś na blond, od roku na brąz. Proszę dziewczyny doradźcie czemu u mnie tak to wyszło? Henne utleniałam całą noc, na głowie trzymałam 2 godziny. Wszystko chyba jak należy, może woda była za zimna, bo nie miałam termometra. Rozpuściłam ją w dobrze ciepłej. Proszę bardzo o radę. Taką opinie wystawiam ,ponieważ u mnie efekt jest absolutnie nie zachęcający. Kolor brzydki, ciężka aplikacja, dużo zachodu, efektu brak, a wręcz jest straszny. Szukałam opini, ale nie mogę znaleźć podobnego problemu do mojego. Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: Pół opakowania

    Korekta: Położyłam wczoraj henne drugi raz. Tym razem nie utleniałam, tylko od razu po wymieszaniu nałożyłam na głowę. Trzymałam około 3 godzin. Podobno tego koloru nie wolno utleniać , bo zawiera indygo. Niestety wcześniej to zrobiłam, za radą popularnego bloga i u mnie efektem był kolor rudy. Teraz bez utleniania henna dała bardzo ładny, ciemny, chłodny brąz. Także polecam ale bez utlenianiaWłosy wydają się również bardziej błyszczące i zdrowe.
    Oceniono na 4.00 na 5 gwiazdek." Tak więc pewnie problem było utlenienie indygo przez co ciemny kolor został wyparty przez rudości henny. Także jest nadzieja że nie jestem skazana na niepowodzenie w kwestii naturalnych farb i jest dla mnie jakieś wyjście w postaci ponownej koloryzacji tym razem bez pozostawiania farby na noc do utlenienia Nocna Nimfo, a ty utleniałaś farby przed aplikacją? Mam także kolejne pytanie: po jakim czasie od koloryzacji henną mogę zrobić następną?
tzn utlenianie znaczy nienakladanie od razu ? jesli tak to dziewczyna uzywa zlego slownictwa fo henna ( i indygo) defacto utlenia sie na wlosach (juz po nalozeniu i splukaniu) i wtedy z nimi wiaze - ten proces trwa do 48 czy 72h (juz nie pamietam) dlatego nie wolno od razu po nakladaniu myc wlosow czy uzywac zcegos z silikonami,

ale konczac offtop to nie ''utlenialam'' wiem,ze mieszanki z indygo naklada sie od razu,

zreszta u mnie byl braz (ale ja tez mam ciemne wlosy) ale z taka mocno ruda poswiata... moze po kilku uzyciach rezcywiscie bylaby mniej ruda ..ale poki co to probuje zapuscic naturalki wiec tego nie sprawdze

ale Ty probuj smialo-przy hennie nic nie musisz odczekiwac (poza tymi 3 dniami na utlenienie sie farby) - mozesz machnac kolejna nawet od razu
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 18:04   #1400
metalowaa
Raczkowanie
 
Avatar metalowaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez hello_nka Pokaż wiadomość
Tak, zalezy mi i dlatego chce sie przeżucić wazne zeby nie wyszly czarne!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czarne bez indygo nie wyjdą, więc nie masz się czego obawiać
__________________
włosy, włosy, włosy 03.2013

metalowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-14, 20:02   #1401
hello_nka
Raczkowanie
 
Avatar hello_nka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez metalowaa Pokaż wiadomość
Czarne bez indygo nie wyjdą, więc nie masz się czego obawiać

Dobrze wiedziec poczekam jeszcze ze dwa miesiace bo miesiac temu sie farbowalam i chce jeszcze je przetrzymac i sporobuje henny


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.05.2013

zapuszczamy! cel- 60cm
hello_nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 12:42   #1402
metalowaa
Raczkowanie
 
Avatar metalowaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez hello_nka Pokaż wiadomość
Dobrze wiedziec poczekam jeszcze ze dwa miesiace bo miesiac temu sie farbowalam i chce jeszcze je przetrzymac i sporobuje henny


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Pamiętaj, że henna nie wyrówna koloru włosów z kolorem odrostów
__________________
włosy, włosy, włosy 03.2013

metalowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 13:03   #1403
hello_nka
Raczkowanie
 
Avatar hello_nka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez metalowaa Pokaż wiadomość
Pamiętaj, że henna nie wyrówna koloru włosów z kolorem odrostów

To w takim razie jak powinnam postapic? Od razu zabrac sie za farbowanie?
I mam jeszcze jedno pytanie- moje wlosy sa farbowane na braz z czerwonym podbiciem: ostatnia farba to loreal casting ognisty kasztan. Myslisz, ze henna wyjdzie bardziej ruda czy brazowa? Zalezy mi byc bardziej ruda niz teraz, mniej wiecej jak na tym zdjeciu:
ImageUploadedByWizaz Forum1410782628.288884.jpg



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.05.2013

zapuszczamy! cel- 60cm
hello_nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 17:54   #1404
metalowaa
Raczkowanie
 
Avatar metalowaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez hello_nka Pokaż wiadomość
To w takim razie jak powinnam postapic? Od razu zabrac sie za farbowanie?
I mam jeszcze jedno pytanie- moje wlosy sa farbowane na braz z czerwonym podbiciem: ostatnia farba to loreal casting ognisty kasztan. Myslisz, ze henna wyjdzie bardziej ruda czy brazowa? Zalezy mi byc bardziej ruda niz teraz, mniej wiecej jak na tym zdjeciu:
Załącznik 5791473



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie ma znaczenia czy nałożysz hennę na świeżo farbowane włosy czy też nie, bo nie ma to na nią wpływu. Moje pierwsze hennowanie też było na ognisty kasztan castinga z tym, że mocno "sprany" już był, a na włosach wyszedł mi przepiękny rudy. Im włosy jaśniejsze tym bardziej ogniste wyjdą.Po zdjęciu widać, że nie chcesz ekstremalnych rudości, więc raczej powinny wyjść, tym bardziej, że Casting jaki położyłaś jest raczej jaśniejszy niż ciemniejszy (przynajmniej taki powinien wyjść). Jeżeli wyjdzie zbyt ognisty to i tak Ci się wypłucze w ciągu tygodnia, więc nic nie ryzykujesz
__________________
włosy, włosy, włosy 03.2013

metalowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 18:25   #1405
hello_nka
Raczkowanie
 
Avatar hello_nka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez metalowaa Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia czy nałożysz hennę na świeżo farbowane włosy czy też nie, bo nie ma to na nią wpływu. Moje pierwsze hennowanie też było na ognisty kasztan castinga z tym, że mocno "sprany" już był, a na włosach wyszedł mi przepiękny rudy. Im włosy jaśniejsze tym bardziej ogniste wyjdą.Po zdjęciu widać, że nie chcesz ekstremalnych rudości, więc raczej powinny wyjść, tym bardziej, że Casting jaki położyłaś jest raczej jaśniejszy niż ciemniejszy (przynajmniej taki powinien wyjść). Jeżeli wyjdzie zbyt ognisty to i tak Ci się wypłucze w ciągu tygodnia, więc nic nie ryzykujesz

Dzieki, teraz to juz mnie przekonalas


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

A powiedz mi jeszcze jaka farbowalas? Zwykla czy ta miedziano-kasztanowa?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.05.2013

zapuszczamy! cel- 60cm
hello_nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 20:06   #1406
metalowaa
Raczkowanie
 
Avatar metalowaa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 159
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez hello_nka Pokaż wiadomość
Dzieki, teraz to juz mnie przekonalas


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

A powiedz mi jeszcze jaka farbowalas? Zwykla czy ta miedziano-kasztanowa?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Pierwsze hennowanie zrobiłam czystą henną Khadi, drugie Khadi amla & jatropha. Jaśniejszy efekt daje czysta henna i to ona najbardziej przypadła mi do gustu. Ta druga na moich włosach uderza bardziej w mahoń i czerwienie.
Koniecznie wstaw zdjęcie przed i po hennowaniu, bo jestem ciekawa
__________________
włosy, włosy, włosy 03.2013

metalowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 21:46   #1407
hello_nka
Raczkowanie
 
Avatar hello_nka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez metalowaa Pokaż wiadomość
Pierwsze hennowanie zrobiłam czystą henną Khadi, drugie Khadi amla & jatropha. Jaśniejszy efekt daje czysta henna i to ona najbardziej przypadła mi do gustu. Ta druga na moich włosach uderza bardziej w mahoń i czerwienie.

Koniecznie wstaw zdjęcie przed i po hennowaniu, bo jestem ciekawa

Dzieki! W takim razie tak sprobuje
Pewnie! Mysle ze niebawem sie za to zabiore, tylko troche kaski musi wpasc


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.05.2013

zapuszczamy! cel- 60cm
hello_nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 11:47   #1408
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A ma któraś dziewczyna porównanie Khadi amla&jentropha z tą kasztanowo miedzianą?
Generalnie zależy mi na jak największym podbiciu czerwieni. Mam dość ciemny odrost + reszta włosów czarna po farbowaniu ciepłą czernią khadi. Dzisiaj nałożyłam khadi amla&jentropha z domieszką czystej khadi. Zobaczę jeszcze jak ściemnieje przez 24h ale już raczej widzę ze wolałabym bardziej czerwoną poświatę i ciekawa jestem czy ta kasztanowo-miedziana khadi była by do tego ok

i jeszcze jedno pytanie... na blogu http://polehenny.wordpress.com/ jako ostatni jest post "Recenzja Herbal Wine Red". Na jakiej zasadzie odbywa się sprzedaż na tej stronie? da radę jeszcze dorwać ten odcieni w przyszłości czy to są raczej jednorazowe akcje.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 12:36   #1409
hello_nka
Raczkowanie
 
Avatar hello_nka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
A ma któraś dziewczyna porównanie Khadi amla&jentropha z tą kasztanowo miedzianą?
Generalnie zależy mi na jak największym podbiciu czerwieni. Mam dość ciemny odrost + reszta włosów czarna po farbowaniu ciepłą czernią khadi. Dzisiaj nałożyłam khadi amla&jentropha z domieszką czystej khadi. Zobaczę jeszcze jak ściemnieje przez 24h ale już raczej widzę ze wolałabym bardziej czerwoną poświatę i ciekawa jestem czy ta kasztanowo-miedziana khadi była by do tego ok

i jeszcze jedno pytanie... na blogu http://polehenny.wordpress.com/ jako ostatni jest post "Recenzja Herbal Wine Red". Na jakiej zasadzie odbywa się sprzedaż na tej stronie? da radę jeszcze dorwać ten odcieni w przyszłości czy to są raczej jednorazowe akcje.

Mam podobna sytuacje tyle, ze mam brazowe wlosy i tu dostalam rade zeby uzyc naturalnej henny zeby je bardziej ocieplic


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.05.2013

zapuszczamy! cel- 60cm
hello_nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:47   #1410
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno pytanie... na blogu http://polehenny.wordpress.com/ jako ostatni jest post "Recenzja Herbal Wine Red". Na jakiej zasadzie odbywa się sprzedaż na tej stronie? da radę jeszcze dorwać ten odcieni w przyszłości czy to są raczej jednorazowe akcje.
pole henny teraz testowała 2firmy, a i b, przedsprzedaż firmy a już była, niedługo powinna ruszyć firmy b (czyli tej z tą mieszanką, ale w przedsprzedaży można zamówić 1, 2 albo 3kg). najlepiej do niej napisać i się dowiedzieć, a tak to sprzedaje na allegro
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.