Aparaty ortodontyczne cz. X - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-08, 22:32   #1441
syllunia_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 32
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

To ja Was może pociesze Miałam aparat rok temu, nosiłam go rok i chyba 2 miesiące (to bardzo krótko, bo mam już 23 lata i ciężko podobno w tym wieku naprostować zęby). Ale problemów było mnóstwo. Musiałam usunąc dwie dolne 8, któe nawet jeszcze nie wyrośl, więc wiadomo rozcinanie dziąsła, szwy, ból, gojenie itd.

A na górze musiałam przez wstępne pół roku nosić tzw "Hyraxa" możecie sprawdzić na internecie- który musiał rozszerzyć moją szczękę, aby ząbki mogły się naprostować... Bolało, przeszkadzało, prawie nic wtedy nie jadłam tylko papki, bo zeby były w takim silikonie...
Przeszłam chyba wszystko, co mogło być związane z tymi zębami, ale chciałam mieć proste i mam, na szczęście Więc warto pocierpieć !
syllunia_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 23:15   #1442
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Wyobrazam sobie jak sie czujesz. Moje pierwsze dni z wyciagami byly snem. Koszmarnym oczywiscie. Zeby bola do tygodnia. Potem bol zazwyczaj mija. Do zakladania wyciagow mam takie specjalne szydelko. Jedna koncowka do zakladania a druga do zdejmowania wyciagow. Pozniej nauczysz sie robic to takze palacami, ale do 6ek ciezko czasem jest dosiegnac.

Trzymaj sie!
E, trochę praktyki i się śmiga jak nie wiem co.
Ja pierwsze moje założenie zrobiłam paluchami i też mam od 3 do 6

Swoją drogą donoszę, że noszę
Wizyta za dwa tygodnie, może uda mi się zataić, że nie nosiłam do tej pory
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 00:54   #1443
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość

Alice in Wonderland
zakładałaś w moje urodziny
noo cooo Tyy gaadasz, a ja mam za pare dni... 23

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Dzisiaj bylam na mojej konsultacji odnosnie aparatu i okaząło sie ze nie bedzie tak łatwo jak myslalam. (mam słoczenie zebów, dolna 2 jest mocno cofnieta do tyłu) poza tym ogolnie zeby wygladaja na proste ale podobna sa krzywe no wiecie jak to jest..

do czego zmierzam: mam miec aparat "metalowy niskiego tarcia za 2900zł" gdyż zwykły sobie nie poradzi z moja wadą..
na góre moge juz miec normalny tzn kosmetyczny zwykły.

czy ten aparat to ten słynny DAMON? Mozecie mi cos o nim powiedziec?
Mam 24.11 jeszcze jedną konsultacje u babki, ktora sie specjalizuje w tym typie aparatów wiec tak jak myslalam na poczatku grudnia (na mikołajki ) bede miała aparat


(ps. orto nie dala mi gwaracji 100% ze ząb mi wroci do łuku nawet ptzy tym aparacie. potrzebny będzie skaling. jesli nei wejdzie do łuku trzeba bedzie wyrwac no i wiecie cała historia... od nowa.)


prosze o słowa pociechy gdyz jestem dobita Myslaam ze to bedzie proste: aparat na gore i na dol na 2 latat i koniec a tu?

ps2. czas leczenia max 2,5 roku chcoiaz ona powiedziala ze przy tym DAMONIE czy jak mu tam podobnioszybciej idzie niz przy zwykłych \\
jest osobny watek na temat aparatów samoligaturujących - staralam sie w pierwszym poscie zamiescic istotne info.

zastanawia mnie jednak cena Twojego hmmm 2900 za metalowy?
ja mam smartclipa, za kosmetyczny placilam 2800? jakos takoś metalowy 2500zł nie bylo dużej rożnicy wzialam kosmetyczny, moja kumpela zakładała teraz i za samoliagturujacy metalowy placila chyba 2000-2200?

aczkolwiek nie siedziałam i nei sprawdzałam czy coś nowego nie powstało, może damon wypuścił coś mega ekstra nowego - ale ja bym to BARDZO DOBRZE sprawdziła /cene/

co do szybkosci widze po swoich ząbkach, jak i oponii orto, iż jest bdb co prawda jedynka ukruszona i 2jka tez nie wyciagana- przez co dziwnie wyglada zgryz (oba zeby będą nadbudowywane) ale reszta
jak najbardziej ładnie się wyprostowała, ładne efkty widzialam już po 3miesiacach, ale wszystko zalezy od wady!

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
A ja mam damona, bo moja orto pracuje tylko na tym... ale z tego co wiem, to aparaty samoligaturujące szybciej leczą i większe wady. U mnie jest kilka wad zgryzu, do tego stłoczenia i powiedziała mi, że kosmetyczny u mnie nie wchodzi w grę - i nie tylko ona mi to mówiła (już wcześniej kilku orto mówiło to samo).... więc może coś w tym jest... nie wiem

Dużo tu ślubów planujecie na 2012 rok hehe... będzie wysyp Mam nadzieję, że zdejmę złomka do dnia ślubu lub chociaż orto da mi "przepustkę" na niego
moja rowniez tylko pracuje na samoligaturujaych i tak jak pisałam wyżej u mnie leczenie przebiega pozytywnie i pierwsze mocne efekty były w pierwszych 3miesiącach, teraz się doprostowywują - mało efektowne wizyty co 3miesiace i zawsze wymienia drucik

a co do ślubow to faktycznie dużo a można ściągać aprat na jeden dzień??? a nie płaci się jak za nowy? zamki po ściagnięciu do śmietnika - chyba, że sie nie znam - jak to jest???

Cytat:
Napisane przez syllunia_87 Pokaż wiadomość
To ja Was może pociesze Miałam aparat rok temu, nosiłam go rok i chyba 2 miesiące (to bardzo krótko, bo mam już 23 lata i ciężko podobno w tym wieku naprostować zęby). Ale problemów było mnóstwo. Musiałam usunąc dwie dolne 8, któe nawet jeszcze nie wyrośl, więc wiadomo rozcinanie dziąsła, szwy, ból, gojenie itd.

A na górze musiałam przez wstępne pół roku nosić tzw "Hyraxa" możecie sprawdzić na internecie- który musiał rozszerzyć moją szczękę, aby ząbki mogły się naprostować... Bolało, przeszkadzało, prawie nic wtedy nie jadłam tylko papki, bo zeby były w takim silikonie...
Przeszłam chyba wszystko, co mogło być związane z tymi zębami, ale chciałam mieć proste i mam, na szczęście Więc warto pocierpieć !
FOTKI! masz?
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 08:14   #1444
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
a co do ślubow to faktycznie dużo a można ściągać aprat na jeden dzień??? a nie płaci się jak za nowy? zamki po ściagnięciu do śmietnika - chyba, że sie nie znam - jak to jest???
Twoja wypowiedź skłoniła mnie do rozmowy z 'wujkiem google' No i w sumie nieciekawych rzeczy się dowiedziałam... Można zdjąć aparat na kilka dni, to zależy od orto czy chce to zrobić. Płaci się (z doświadczenia dziewczyn które śiągały, około 500 zł) Zdjęcie na kilka dni może wiązać się z cofnięciem wady, znacznym osłabieniem zębów (zdejmowanie + ponowne nakładanie) poza tym zęby często w czasie noszenia aparatu żółkną/przebarwiają się, a wybielać można po ok 3 miesiącach od zdjecia (jak sie zęby znów wzmocnią)...
Kurcze, chyba wyrzucę z głowy pomysł zdejmowania aparatu na ślub...
18 idę na założenie separatorków, to wypytam o cenę aparatu kosmetycznego... Jeśli nie będzie znacząco droższy, to na górę wezmę kosmetyczny.
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 10:06   #1445
Teczowaa
Raczkowanie
 
Avatar Teczowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 241
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
ale napiane to zostalo tak jakby to bycie ze soba przed slubem sie tak nie liczylo :P przynajmniej ja to tak odebralam :P ale wiem o co chodzi juz tobie ja mieszkam z moim TZ i dla mnie sie nic nie zmieni :P
Dobrze, że już się zrozumiałyśmy

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
Ej to wy wychodźcie za tych mężów przed końcem świata , co tak wszytskie w tym 2012? a po ślubach wyż demograficzny skoczy hehe
Może wszystkie to fanki piłki nożnej i mistrzostw na euro 2010?

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Ja jedną miałam już usuwaną chirurgicznie- rosła całkowicie pod dziąsłem, pod kątem 45 stopni i zepchnęła mi w bok wszystkie dolne ząbki... Dziadówa!

Bardzo bolało? Kurczę mam stracha jeśli faktycznie będzie miała być usuwana...

Cytat:
Napisane przez Duniaaa Pokaż wiadomość
Twoja wypowiedź skłoniła mnie do rozmowy z 'wujkiem google' No i w sumie nieciekawych rzeczy się dowiedziałam... Można zdjąć aparat na kilka dni, to zależy od orto czy chce to zrobić. Płaci się (z doświadczenia dziewczyn które śiągały, około 500 zł) Zdjęcie na kilka dni może wiązać się z cofnięciem wady, znacznym osłabieniem zębów (zdejmowanie + ponowne nakładanie) poza tym zęby często w czasie noszenia aparatu żółkną/przebarwiają się, a wybielać można po ok 3 miesiącach od zdjecia (jak sie zęby znów wzmocnią)...
Kurcze, chyba wyrzucę z głowy pomysł zdejmowania aparatu na ślub...
18 idę na założenie separatorków, to wypytam o cenę aparatu kosmetycznego... Jeśli nie będzie znacząco droższy, to na górę wezmę kosmetyczny.
Nieciekawie, ale pocieszająca jest myśl, że takie przypadki zdejmujące aparat na chwilę były Już chyba wolę iść z przebarwionymi zębami niż z druciakiem Z tym kosmetycznym też niezły pomysł, muszę się dowiedzieć ile u mojego by to kosztowało.
Teczowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 10:14   #1446
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Hmmm... wiadomo ślub raz w zyciu, ale ja bym sie bała zdejmować, właśnie z takich powodów tak jak napisałaś Duniaaa 500 zł (plus minus, zalezy pewnie od orto) moim zdaniem lepiej dorzucić już na wstepie, na mniej widoczny /kosmetyczny/, niz potem plakac i kase dodatkowa wyciagac, a i jeszcze wada mialaby sie cofnac TFU, TFU
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 14:08   #1447
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
zastanawia mnie jednak cena Twojego hmmm 2900 za metalowy?
ja mam smartclipa, za kosmetyczny placilam 2800? jakos takoś metalowy 2500zł nie bylo dużej rożnicy wzialam kosmetyczny, moja kumpela zakładała teraz i za samoliagturujacy metalowy placila chyba 2000-2200?

aczkolwiek nie siedziałam i nei sprawdzałam czy coś nowego nie powstało, może damon wypuścił coś mega ekstra nowego - ale ja bym to BARDZO DOBRZE sprawdziła /cene/

bardzobardzobardzo Ci dziękuję!
wzieałam tyłek w troczki poszprerłam w google i znalazłam w warszawie gabinet gdzie bezligaturowy metalowy kosztyuje 2500 a bezligaturowy ceramiczny (czli taki jak chce miec) koszytuje 2800!
czyli roznica jest 300zł a nie jak w MOIM POPRZEDNIM GABINECIE tysiac złotych...


we wt ide na wizyte!
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 14:10   #1448
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

a ja za chwilę wyruszam na wizytę wreszcie bo już te gumki mi się znudziły
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 14:52   #1449
karnaaa
Raczkowanie
 
Avatar karnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 67
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
ja na bank do liceum pójdę z aparatem
miałam sen, że poszłam do liceum, witam się z dziewczyną i ona 'Paulina jestem' i się uśmiechnęła (aparat na zębach). ja w śmiech i jej zaczynam tłumaczyć, że ja też Paulina. Zaczynamy się śmiać. Podchodzi dziewczyna -> też z aparatem i też Paulina.


to żółwik. tylko ja to tak do 2-3 liceum będę miała.
ja też 3 gimn
Ja też 3 gim i też idę na 100% do liceum z aparatem
__________________
aparatka
góra+bihelix: 29.09.2010r.
dół: plan. na 2011 r.
karnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 15:50   #1450
Hebe5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
Fajne ogumienie , ja mam "haczyki" tylko na 3-kach, koleżanka ma 3,4, i chyba na 5 nawet o.0
ja u góry mam na 3 i 4, a na dole 3,4,5
Cytat:
Napisane przez karnaaa Pokaż wiadomość
Ja też 3 gim i też idę na 100% do liceum z aparatem
podpinam się:p
__________________
Aparatka:

góra
: 30.10.09r
dół: 16.04.10r
W drodze do pięknego uśmiechu...
Hebe5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 16:42   #1451
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

No to powitamy nowe szkoły, śluby weźmiemy, będziemy na komuniach synów i co to tam jeszcze było w naszych kochanych drucianych przyjecielach! :P
Będzie śmiesznie dziewczyny
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 16:50   #1452
jajajajaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

dziękuje Wam bardzo za odpowiedź

ja do liceum niestety poszlam bez aparatu. i zapewne założę Go dopiero w te wakacje ;c bo ten hyrax czy cos ponad 6 miesięcy trza będzie ponosić ;c

pozdrawiam!
jajajajaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 16:58   #1453
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość



bardzobardzobardzo Ci dziękuję!
wzieałam tyłek w troczki poszprerłam w google i znalazłam w warszawie gabinet gdzie bezligaturowy metalowy kosztyuje 2500 a bezligaturowy ceramiczny (czli taki jak chce miec) koszytuje 2800!
czyli roznica jest 300zł a nie jak w MOIM POPRZEDNIM GABINECIE tysiac złotych...


we wt ide na wizyte!
aaaaaa widzisz
warto posprawdzać, ja kiedy zakładalam aparat nie miałam zielonego pojęcia, że jest coś takiego jak aparat samoligaturujący
widzisz u Ciebie tez kosmetyczny 2800 /ceramiczny a kosmetyczny - to samo, czy cos innego? bo sie zmieszałam / a wiem ze nawet chca 3200 /kosmetyczny/, ale metalowe nie widzialam aby przekraczaly 2500! a ta Twoja chciala 2900 wow.... a za kosmetyczny 3900? wow... ... ...
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 17:13   #1454
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Widzę właśnie, że niektórzy ortodonci szaleją. Przecież, te aparaty są takie same jak u innego ortodonty, a jednak ceny mają kosmiczne. Ja rozumiem, że może większe miasto ale bez przesady znowu.
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 17:22   #1455
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez karnaaa Pokaż wiadomość
Ja też 3 gim i też idę na 100% do liceum z aparatem
Cytat:
Napisane przez Hebe5 Pokaż wiadomość
podpinam się:p
ooo... a z jakich miast jesteście?
bo ja z Warszawy

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
No to powitamy nowe szkoły, śluby weźmiemy, będziemy na komuniach synów i co to tam jeszcze było w naszych kochanych drucianych przyjecielach! :P
Będzie śmiesznie dziewczyny
i będziemy prawdopodobnie na ślubie brata ciotecznego, na jednym już byliśmy

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
aktualnie znow zyje na pudlach
a większe miasta, które Ci pasują, to...?
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 17:52   #1456
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez karnaaa Pokaż wiadomość
Ja też 3 gim i też idę na 100% do liceum z aparatem
ja aparat założyłam w wakacje między 1 a 2 klasą liceum i pójdę z nim na studia ;p


po dzisiejszej wizycie mam zielone gumeczki
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 18:07   #1457
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

A ja wreszcie zdjęłam aparat z góry

Na początku byłam trochę zawiedziona tym co zobaczyłam i czułam się jak koń bo zęby wydawały się ogromne, ale teraz jest już ok.
Niestety na efekt ostateczny muszę jeszcze trochę poczekać. Żadnego aparatu retencyjnego, tylko szyna podklejona z tyłu od trójki do trójki, która ma za zadanie wszystko utrzymać na miejscu i pociągnąć wystającą jedynkę do tyłu.

Ehh, powiem tylko tyle - WARTO
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 18:13   #1458
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

aktualnie juz nigdzie nie zdarze bo wyjezdzam za granice ... bede musiala z tymi plamami prochiczymi chodzic do stycznia... myslicie ze pocno sie prochnica posunie w nich do tego czasu

a tak to opole, wroclaw, zielona gora i te okolice albo w czasie letnim mazury bo tam mam rodzicow i czasem ich odwiedzam
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 18:24   #1459
Agnesik_
Raczkowanie
 
Avatar Agnesik_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
A ja wreszcie zdjęłam aparat z góry

Na początku byłam trochę zawiedziona tym co zobaczyłam i czułam się jak koń bo zęby wydawały się ogromne, ale teraz jest już ok.
Niestety na efekt ostateczny muszę jeszcze trochę poczekać. Żadnego aparatu retencyjnego, tylko szyna podklejona z tyłu od trójki do trójki, która ma za zadanie wszystko utrzymać na miejscu i pociągnąć wystającą jedynkę do tyłu.

Ehh, powiem tylko tyle - WARTO

Zazdroszczę bardzo mocno! Sama tego doświadczę już niedługo ( 2-3 miesiące) i nie mogę się doczekać. Wstawiaj zdjęcia!
Agnesik_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 18:51   #1460
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Duniaaa Pokaż wiadomość
Twoja wypowiedź skłoniła mnie do rozmowy z 'wujkiem google' No i w sumie nieciekawych rzeczy się dowiedziałam... Można zdjąć aparat na kilka dni, to zależy od orto czy chce to zrobić. Płaci się (z doświadczenia dziewczyn które śiągały, około 500 zł) Zdjęcie na kilka dni może wiązać się z cofnięciem wady, znacznym osłabieniem zębów (zdejmowanie + ponowne nakładanie) poza tym zęby często w czasie noszenia aparatu żółkną/przebarwiają się, a wybielać można po ok 3 miesiącach od zdjecia (jak sie zęby znów wzmocnią)...
Kurcze, chyba wyrzucę z głowy pomysł zdejmowania aparatu na ślub...
18 idę na założenie separatorków, to wypytam o cenę aparatu kosmetycznego... Jeśli nie będzie znacząco droższy, to na górę wezmę kosmetyczny.
Dziękuję za informację zastanawiałam się coraz bardziej jak to z tym zdejmowaniem... nie wiem czy bym się zdecydowała. Mam cichą nadzieję, że skończę leczenie przed lipcem 2012 roku

A jutro wizyta... ciekawe czy coś mi poszpera i pozmienia w tej paszczusi... trzymajcie kciuki
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 18:55   #1461
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
aaaaaa widzisz
warto posprawdzać, ja kiedy zakładalam aparat nie miałam zielonego pojęcia, że jest coś takiego jak aparat samoligaturujący
widzisz u Ciebie tez kosmetyczny 2800 /ceramiczny a kosmetyczny - to samo, czy cos innego? bo sie zmieszałam / a wiem ze nawet chca 3200 /kosmetyczny/, ale metalowe nie widzialam aby przekraczaly 2500! a ta Twoja chciala 2900 wow.... a za kosmetyczny 3900? wow... ... ...
tak, tak- kosmetyczny=ceramiczny
i TAK za kosmetyczny bezligaturowy chciala 3900 !!!
(*ze zwykłych jest jeszcze kryształowy) ja sama jestem mało zorientowana dlatego zapytałam se tej babki w gabinecie, do ktorego dzwoniłam -ze chodzi mi o aparat, który jest mało widoczny i ona powiedziała, że to ten ceramiczny

ja bede miała na góre i na doł i strasznie mi zalezało na kosmetycznym
no ale wiadomo ze roznica w przypadku zwykłego aparatu pomiedzy metalowym a kosmetycznym jest spora a tutaj 300zł wiec wezme na gore i na doł kosmetyczny wtedy dopłata bedzie 600zł do dwóch łuków a nie 2 tysiące...
[naprawde porazka z tym cennikiem]
Mam nadzieje, tylko ze ta ortodontka nowa bedzie dobra.. Co do tej babki, do ktorej teraz 3 razy chodzilam nie moge miec zadnych zastrzezen gdyż jest baaardzo kompetenta i z cierpliwoscia mi wszystko tłumaczyła, ale cena aparatu..
Także mam wziac cala swoja dokumentacje łacznie z planem leczenia i isc do nowej orto we wtorek. Ciekawa jestem czy cos zmieni w planie leczenia czy nie

Hm. Czy jest taka możliwosc ze załoze aparat w gabinecie nr B a leczyć bede się w gabinecie nr A (ten gdzie juz chodzilam) ?


jezu. juz chce miec aparat!
__________________
.

Edytowane przez BlackCat1990
Czas edycji: 2010-11-09 o 18:57
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:05   #1462
dzidka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez yourenglish Pokaż wiadomość
Wiedzialam, ze sie pojawisz. Moje zdanie odnosnie komunikacji sie nie zmienilo. Za kazdym razem slysze cos, co mi sie srednio podoba. A jesli chodzi o efekty, to poczekam az nadejdzie czas zdjecia aparatu. Nie lubie robic czegos co sie po angielsku slusznie nazywa jump into conclusions.

Na Twoje zyczenie wklejam "pelne ogumienie". Gumki mam wieksze i mniejsze.
nie moglabym sie nie pojawic

dziekuje za zdjecie! a ligatury masz w bardzo fajnym kolorze! ale ja juz sie zrazilam do wyraznych kolorow po moich obecnych i nastepnym razem biore tylko zolte tez chce juz wyciagi! bo wtedy i zgryz lepszy i sciagniecie druta na horyzoncie usmiech masz bardzo ladny

betti, cos ciekawego dzialo sie na Twojej wizycie??
dzidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:14   #1463
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Lilllith Pokaż wiadomość
aktualnie juz nigdzie nie zdarze bo wyjezdzam za granice ... bede musiala z tymi plamami prochiczymi chodzic do stycznia... myslicie ze pocno sie prochnica posunie w nich do tego czasu

a tak to opole, wroclaw, zielona gora i te okolice albo w czasie letnim mazury bo tam mam rodzicow i czasem ich odwiedzam
uu... to nie pomogę. Mam dentystkę na zachód od Wawy, super i wytłumaczy i pomoże i wg. super. Jak coś mogę dać namiary, tylko ona zębów nie wyrywa, tylko jej mąż
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:32   #1464
jajajajaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ja też mam jutro wizytę
zakładanie śrub czy coś

no ja jestem z Warszawy. i moim zdaniem strasznie drogo płace za te wizyty. bo, aż 250 zł. i jak na razie to chodzę co tydzień. więc miesięcznie idzie z 750 zł ;c
ech. ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu
jajajajaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:33   #1465
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez dzidka Pokaż wiadomość

betti, cos ciekawego dzialo sie na Twojej wizycie??

nic ciekawego... to samo co zawsze... czyli zmiana gumek... chociaż chyba orto się zdziwiła że nie biorę kolorowych tylko 1 kolorek
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:34   #1466
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

ja mam 220zł i wizytę co miesiąc mniej-więcej. z Wawy
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:36   #1467
betti_888
Wtajemniczenie
 
Avatar betti_888
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 101
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez jajajajaaaa Pokaż wiadomość
ja też mam jutro wizytę
zakładanie śrub czy coś

no ja jestem z Warszawy. i moim zdaniem strasznie drogo płace za te wizyty. bo, aż 250 zł. i jak na razie to chodzę co tydzień. więc miesięcznie idzie z 750 zł ;c
ech. ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu
ja nie jestem z Warszawy ale leczę się w Wawie i płace po 150 zł a wizyty mam co 7-8 tygodni
__________________
była aparatka


betti_888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:39   #1468
Nusia_15
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia_15
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 531
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Jezus maria ile Wy dziewczyny za wizyty płacicie ? 250zł ? Jak raz zapłaciłam 100zł to byłam w szoku, teraz płacę 50zl ale żeby 250 .. jeeny
__________________
kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634573 #post45634573

ciuchy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=45634451 #post45634451

Nusia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 20:47   #1469
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

To zależy gdzie. Ten temat już był kilka razy poruszany
Osobiście wolę zapłacić więcej, ale mieć pewność, że będzie ok
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 21:02   #1470
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. X

Cytat:
Napisane przez Nusia_15 Pokaż wiadomość
Jezus maria ile Wy dziewczyny za wizyty płacicie ? 250zł ? Jak raz zapłaciłam 100zł to byłam w szoku, teraz płacę 50zl ale żeby 250 .. jeeny
Ja place za wizyte 50zl, jak zmiana druta to 80zl a z dwoma lukami zawsze 100zl tanioche mam ALE za sam aparat kosmetyczny 2500zl a metal 1800zl, wiec tak wlasciwie to wychodzi na jedno, czy wizyty drozsze czy aparat tanszy
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.