Grudniowe Mamusie cz. V - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-05, 12:14   #1441
antosia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 523
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Możliwe że ich nie czujesz. Ja też nie czuję żadnych skurczy a rozwarcie mam chodzenie to fajny pomysł u mnie zdecydowanie pomaga czuję wtedy moją szyjkę aż za bardzo weihnachtsmarkt chciałam jechać na niego do Berlina ale znajomi jadą 13.12. to stwierdziłam że chyba nie jestem takim hardcorem jeszcze urodzę w Niemczech i NFZ będzie mnie ścigał za jego oszukiwanie
To może wreszcie poczuję moją szyjkę
Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Nie do końca tak jest. NFZ kontroluje czy ja tam mieszkam czy nie, czy mogłam przewidzieć że poród się odbędzie itd. itp. Wolę urodzić w Polsce niż się potem tłumaczyć albo nie daj Boże jeszcze płacić za ten poród w euro. Nie można tak sobie pojechać i urodzić w Niemczech bo Ci tego nie zrefundują. Mam znajomą która pracuje w NFZ i pytałam się jej na początku ciąży jak to wygląda. Niby weszła ta cała ustawa o leczeniu transgranicznym ale wprowadzili takie obostrzenia że to o kant można rozbić.

http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=0&dzialnr=6&artnr=809
Ja wlasnie nie wiem jak to ze strony NFZ, ale z niemieckiej strony chyba tez nie jest tak do konca Moze w teorii cos zmienili, ale w praktyce chyba nie tak latwo Wiadomo, ze pewnie jak nagle sie tu jest i zacznie rodzic to przyjmą, ale inaczej to wygląda jak idziesz normalnie sie meldowac do szpitala itd. Trzeba chyba miec zameldowanie i jeszcze sporo papierologii z kasą chorych. Miałam nawet znajomą, która była z meżem tutaj jakby w ramach delegacji i niby miała ubezpieczenia NFZ, ale latwiej jej bylo tu wykupic niemieckie, bo byly jakies problemy... W sumie w temacie nie bardzo jestem, ale wiem ze nie jest to tak lekko
antosia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:32   #1442
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
Starsza ma zapalenie ucha, więc jedną noc spała z tz'em, a na ostatnie dwie wyniosla się do babci. Chyba brakuje jej bycia jedynaczką trochę mi smutno z tego powodu, ale już jej zapowiedziałam, że dziś do nas wraca.
Po malu się przyzwyczai choć pewnie łatwo nie będzie oddać władze ;-)

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez yanca1 Pokaż wiadomość
Mi poprzednio wody odeszły w czasie badania przy przyjęciu na porodówkę z 8 cm rozwarciem i skurczami co 3 minuty, a co do czopa to nie zauważyłam, żeby odchodził, ani nawet jakiejś większej ilości śluzu. Ani mi brzuch wtedy nie opadł, anie usta nie spuchły (a moa położna upiera się, że KAŻDA kobieta przed porodem ma "usta i nos Murzynki").
I rodziłam przy pełni księżyca
Teraz czekam i nic nie wskazuje na to, że to już, ale patrząc na Bimbunie...
Pełnia podobno dzisiaj ale na murzynke nie wyglądam :-D





Cytat:
Napisane przez 87agata Pokaż wiadomość
Położna na urlopie jedynie co udało mi się umówić na wizytę w poniedziałek na 9.30 recepcjonistka doradziła żeby poskakać na piłce jeżeli taka mam to może się rozkręci
I jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to się nie martwić bo cała procedura z wywoływaniem zaczyna się gdy ciąża jest przenoszona o tydzień tak więc mam czas tak więc wracam do domu biorę się ostro za porządki zaczynam podskakiwac na piłce i będę się obserwować 🔭 czy nie robią mi się usta i 👃 jak u murzyna haha 😂
Jaka szkoda ze ja piłki nie mam też bym sobie pokicala z przyjemnościa :-D
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:36   #1443
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 87agata Pokaż wiadomość
Położna na urlopie jedynie co udało mi się umówić na wizytę w poniedziałek na 9.30 recepcjonistka doradziła żeby poskakać na piłce jeżeli taka mam to może się rozkręci
I jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to się nie martwić bo cała procedura z wywoływaniem zaczyna się gdy ciąża jest przenoszona o tydzień tak więc mam czas tak więc wracam do domu biorę się ostro za porządki zaczynam podskakiwac na piłce i będę się obserwować 🔭 czy nie robią mi się usta i 👃 jak u murzyna haha 😂
Właśnie sobie przypomniałam, że mam gdzieś w domu piłkę od przyjaciółki
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:41   #1444
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Roksi cudne pyziule

Sasia Nadka miała być w weekend to pewnie czeka grzecznie na sobotę w ikei w Krakowie nie ma choinek :-( ale jutro kupimy jakąś w doniczce w jakiejś szkołce leśnej
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:47   #1445
maczuma
Rozeznanie
 
Avatar maczuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 944
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

A u mnie dziś na obiad placki ziemniaczane
__________________
Jan 20.12.14
maczuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:49   #1446
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez maczuma Pokaż wiadomość
A u mnie dziś na obiad placki ziemniaczane
To co, rodzisz dziś albo jutro?
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:49   #1447
mysza88
Rozeznanie
 
Avatar mysza88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 582
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

yanca te murzyńskie rysy to robią się jak ktoś wodę w organizmie zatrzymuje... tak mi się wydaje przynajmniej. u mnie nos jakby sie poszerzył to fakt ale usta nie

roksi ale masz slicznote
mysza88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 12:50   #1448
iwona_1987
Zadomowienie
 
Avatar iwona_1987
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 095
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Maczuma chcesz się wbić dziewczynom w kolejkę????
__________________
23.03.2003r.
13.08.2011r.
ZOSIA ur. 7.01.2015r.
HANIA ur. 1.10.2016r.
iwona_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:51   #1449
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez antosia5 Pokaż wiadomość
To może wreszcie poczuję moją szyjkę

Ja wlasnie nie wiem jak to ze strony NFZ, ale z niemieckiej strony chyba tez nie jest tak do konca Moze w teorii cos zmienili, ale w praktyce chyba nie tak latwo Wiadomo, ze pewnie jak nagle sie tu jest i zacznie rodzic to przyjmą, ale inaczej to wygląda jak idziesz normalnie sie meldowac do szpitala itd. Trzeba chyba miec zameldowanie i jeszcze sporo papierologii z kasą chorych. Miałam nawet znajomą, która była z meżem tutaj jakby w ramach delegacji i niby miała ubezpieczenia NFZ, ale latwiej jej bylo tu wykupic niemieckie, bo byly jakies problemy... W sumie w temacie nie bardzo jestem, ale wiem ze nie jest to tak lekko
Dokładnie żebym miała refundację musiałabym zacząć rodzić nagle a dla NFZ poród nagły w 9 miesiącu na tydzień przed terminem nie jest nagłym wypadkiem.


http://www.tvn24.pl/porody-domowe-rz...,495851,s.html
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Edytowane przez Paulinkus
Czas edycji: 2014-12-05 o 12:54
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 12:58   #1450
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Maczuma no wiesz :-P ja zrobię naleśniki :-D
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:01   #1451
maczuma
Rozeznanie
 
Avatar maczuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 944
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Mój mąż twierdzi, że po wtorku mogę rodzić, bo mamy wtedy spotkanie z położną Z jednej strony juz mi troszkę ciężko, ale z drugiej - niech mały jeszcze siedzi i masy nabiera, ma czas
A placki wyszły pysznie
__________________
Jan 20.12.14
maczuma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 13:17   #1452
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

A Ja po małym kryzysie przyszlam się wyzalic ... Od rana wbilam sobie do głowy ze mam pokarm do du*py bo mała po nim nawet pp 10 minutach potrafi się obudzić i szukać więcej,rozplakalam się tz ze wszystko jest na nie ze mała jest głodna i to moja wina...
Na szczęście chwile potem przyszła do mnie położna,złota kobieta obejrzała Milę,pochwaliła a potem dokładnie pokazała mi jak karmić żeby nakarmić, w jednej piersi zrobiły mi się bolesne twarde guzki,pouciskala i pokazała jak to robić żeby się ich pozbyć... Przed jej wizytą byłam juz gotowa rezygnować z KP,teraz juz na szczęście jest mi lepiej,mała nakarmiona i leży w lozeczku,a Ja mam moment na herbatę i herbatniki

Sasia tak jak dziewczyny mówią, Nadka czeka na weekend, Ja mowilam ze rodze w tygodniu i Ems grzecznie wyszła w poniedziałek

Agatka trzymam kciuki żeby piłka przyniosła efekty

Mysza u mnie się sprawdza ze największa aktywność z brzuszka i teraz się pokrywa

Roksi słodka śpioszka

To co dzisiaj w pełnię będzie wysyp ??
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:24   #1453
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Inka no ja Ci zrezygnuje z kp! :-D pokarm masz miód malina na pewno! :-D
Dobrze ze kryzys zażegnany ;-)

Maczuma nie rób smaka :-P
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:35   #1454
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Maczuma no wiesz :-P ja zrobię naleśniki :-D
Naleśniki zrobię jutro. Dostałam zupkę botwinkę i pierogi z grzybami od rodzinki także dzisiaj nie gotuję

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
A Ja po małym kryzysie przyszlam się wyzalic ... Od rana wbilam sobie do głowy ze mam pokarm do du*py bo mała po nim nawet pp 10 minutach potrafi się obudzić i szukać więcej,rozplakalam się tz ze wszystko jest na nie ze mała jest głodna i to moja wina...
Na szczęście chwile potem przyszła do mnie położna,złota kobieta obejrzała Milę,pochwaliła a potem dokładnie pokazała mi jak karmić żeby nakarmić, w jednej piersi zrobiły mi się bolesne twarde guzki,pouciskala i pokazała jak to robić żeby się ich pozbyć... Przed jej wizytą byłam juz gotowa rezygnować z KP,teraz juz na szczęście jest mi lepiej,mała nakarmiona i leży w lozeczku,a Ja mam moment na herbatę i herbatniki

Sasia tak jak dziewczyny mówią, Nadka czeka na weekend, Ja mowilam ze rodze w tygodniu i Ems grzecznie wyszła w poniedziałek


Mysza u mnie się sprawdza ze największa aktywność z brzuszka i teraz się pokrywa
Kryzysy zawsze są ważne żeby się nie poddawać.
Oby tak było bardzo na to liczę co do umawiania się na termin z dzieckiem to mam nadzieję że mój mały posłucha się mamusi i wyjdzie po 16.12. a przed 31.12
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:43   #1455
Kasiulka07
Raczkowanie
 
Avatar Kasiulka07
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 404
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Roksi śliczna ta Twoja córeczka
Maczuma Ty lepiej uważaj z tymi plackami bo pamiętasz Basia jak je zjadła to następnego dnia urodziła:p
Oj na naleśniki też mam ochotę Ja dziś na obiad zrobiłam pulpeciki w sosie pomidorowym
__________________
04.08.2012r.



Kasiulka07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:50   #1456
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Licze na ten weekend nie chcę isc na kolejną wizytę do szpitala w poniedziałek

tez idę za chwilę sprzątać, a później zrobię sobie naleśniki, a placki ziemniaczane jutro może po plackach cos sie ruszy


Agata a jakie sa procedury po tyg? ciekawe jak jest u mnie wtedy zostaje sie w szpitalu na wywolanie czy co?

Inka a urosły Ci cycki po porodzie?
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:53   #1457
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
A Ja po małym kryzysie przyszlam się wyzalic ... Od rana wbilam sobie do głowy ze mam pokarm do du*py bo mała po nim nawet pp 10 minutach potrafi się obudzić i szukać więcej,rozplakalam się tz ze wszystko jest na nie ze mała jest głodna i to moja wina...
Na szczęście chwile potem przyszła do mnie położna,złota kobieta obejrzała Milę,pochwaliła a potem dokładnie pokazała mi jak karmić żeby nakarmić, w jednej piersi zrobiły mi się bolesne twarde guzki,pouciskala i pokazała jak to robić żeby się ich pozbyć... Przed jej wizytą byłam juz gotowa rezygnować z KP,teraz juz na szczęście jest mi lepiej,mała nakarmiona i leży w lozeczku,a Ja mam moment na herbatę i herbatniki
Kochana kryzysy pewnie się będą pojawiać ale absolutnie nie wolno Ci myśleć, że masz niewartościowy albo za mało pokarmu - (.)(.) się na razie przystosowują do Emilki i musisz im dać trochę czasu na to - a głowa przy karmieniu przecież bardzo ważna
Fajną masz położną
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:59   #1458
mysza88
Rozeznanie
 
Avatar mysza88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 582
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Naleśniki zrobię jutro. Dostałam zupkę botwinkę i pierogi z grzybami od rodzinki także dzisiaj nie gotuję


Kryzysy zawsze są ważne żeby się nie poddawać.
Oby tak było bardzo na to liczę co do umawiania się na termin z dzieckiem to mam nadzieję że mój mały posłucha się mamusi i wyjdzie po 16.12. a przed 31.12
Ty na to liczysz a ja się modle żeby się nie sprawdziło bo jak tak to nocki mamy z głowy

Cytat:
Napisane przez Kasiulka07 Pokaż wiadomość
Roksi śliczna ta Twoja córeczka
Maczuma Ty lepiej uważaj z tymi plackami bo pamiętasz Basia jak je zjadła to następnego dnia urodziła:p
Oj na naleśniki też mam ochotę Ja dziś na obiad zrobiłam pulpeciki w sosie pomidorowym
a ja chyba jestem w ciąży zjadłam sledzie z cebulką i zagryzłam pączkiem z lukrem

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

i zaraz zabieram sie za pieczenie - kokosanki czekalodowe
mysza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 13:59   #1459
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez mysza88 Pokaż wiadomość
a ja chyba jestem w ciąży zjadłam sledzie z cebulką i zagryzłam pączkiem z lukrem
no co tyyyyy??

Mysza za pączka i kokosanki

Edytowane przez sasia25
Czas edycji: 2014-12-05 o 14:01
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-05, 14:04   #1460
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez mysza88 Pokaż wiadomość
Ty na to liczysz a ja się modle żeby się nie sprawdziło bo jak tak to nocki mamy z głowy



a ja chyba jestem w ciąży zjadłam sledzie z cebulką i zagryzłam pączkiem z lukrem

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

i zaraz zabieram sie za pieczenie - kokosanki czekalodowe
Nie będzie tak źle mój mały rusza się rano jak się obudzę czyli ok. 6-8 rano w ciągu dnia z reguły mam spokój a potem przejawia aktywność ok 20-22. Także jak dla mnie nie jest dramatycznie pociesze cię że mojej koleżanki córka była bardzo aktywna przez całą ciążę a jak się urodziła to jest bardzo grzeczna i trzeba ją budzić na karmienie.

Co do jedzenia na śniadanie była 1 kanapka z paprykarzem, 1 kanapka z dżemem malinowym i kabanos a zapiłam to wszystko herbatą z pokrzywy
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 14:04   #1461
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez antosia5 Pokaż wiadomość

Ja wlasnie nie wiem jak to ze strony NFZ, ale z niemieckiej strony chyba tez nie jest tak do konca Moze w teorii cos zmienili, ale w praktyce chyba nie tak latwo Wiadomo, ze pewnie jak nagle sie tu jest i zacznie rodzic to przyjmą, ale inaczej to wygląda jak idziesz normalnie sie meldowac do szpitala itd. Trzeba chyba miec zameldowanie i jeszcze sporo papierologii z kasą chorych. Miałam nawet znajomą, która była z meżem tutaj jakby w ramach delegacji i niby miała ubezpieczenia NFZ, ale latwiej jej bylo tu wykupic niemieckie, bo byly jakies problemy... W sumie w temacie nie bardzo jestem, ale wiem ze nie jest to tak lekko
W sumie dobrze wiedzieć - ja sprawdzałam jak to wygląda w listopadzie (więc to był ósmy miesiąc) i w mojej kasie chorych (czyli tylko od niemieckiej strony). Z meldowaniem do porodu też jest różnie - jak zadzwoniłam na początku listopada to termin spotkania był na 3 grudnia - na moją wątpliwość czy to nie za późno i co jak dziecko się pośpieszy usłyszałam że w razie czego i tak mnie przyjmą z biegu bo rodzących się nie odsyłaTyle że np karetka może odwieźć do najbliższego szpitala a nie wybranego.

Swoją drogą to pokręcone to wszystko - bo przepisy mówią że nawet kobieta bez ubezpieczenia ma prawo do opieki medycznej, tyle że właśnie tam gdzie mieszka i ma obywatelstwo. Tak czy owak lepiej że już do Polski się nie wybieram


U mnie dziś zupa dyniowa z wczoraj ale też bym zjadła placki ziemniaczane
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 14:10   #1462
mysza88
Rozeznanie
 
Avatar mysza88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 582
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Nie będzie tak źle mój mały rusza się rano jak się obudzę czyli ok. 6-8 rano w ciągu dnia z reguły mam spokój a potem przejawia aktywność ok 20-22. Także jak dla mnie nie jest dramatycznie pociesze cię że mojej koleżanki córka była bardzo aktywna przez całą ciążę a jak się urodziła to jest bardzo grzeczna i trzeba ją budzić na karmienie.

Co do jedzenia na śniadanie była 1 kanapka z paprykarzem, 1 kanapka z dżemem malinowym i kabanos a zapiłam to wszystko herbatą z pokrzywy
no mam nadzieję że nie będzie źle, moja często budzi sie 3-5 w nocy, w dzien ogólnie spokoj i zaczyna 17 - 18 a potem od 21 jest szał! i to naprawde szał aż boli... smiejemy sie z tż że ona jak mały kot dostaje wielkich oczu na noc i zaczyna zaleć

no sasia tak mi się może tylko wydawało
mysza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 14:21   #1463
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Ja ugotowałam rosolek z makaronem a teraz te naleśniki tylko musiałam skoczyć do sklepu po mleko ach to moje 3 piętro :-D
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 14:40   #1464
antosia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 523
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
W sumie dobrze wiedzieć - ja sprawdzałam jak to wygląda w listopadzie (więc to był ósmy miesiąc) i w mojej kasie chorych (czyli tylko od niemieckiej strony). Z meldowaniem do porodu też jest różnie - jak zadzwoniłam na początku listopada to termin spotkania był na 3 grudnia - na moją wątpliwość czy to nie za późno i co jak dziecko się pośpieszy usłyszałam że w razie czego i tak mnie przyjmą z biegu bo rodzących się nie odsyłaTyle że np karetka może odwieźć do najbliższego szpitala a nie wybranego.

Swoją drogą to pokręcone to wszystko - bo przepisy mówią że nawet kobieta bez ubezpieczenia ma prawo do opieki medycznej, tyle że właśnie tam gdzie mieszka i ma obywatelstwo. Tak czy owak lepiej że już do Polski się nie wybieram


U mnie dziś zupa dyniowa z wczoraj ale też bym zjadła placki ziemniaczane
To nieciekawie u Ciebie z meldowaniem U mnie przychodzisz kiedy chcesz w tak zwanych godzinach przyjec na porodówce (w mojej klinice 8-17 ) po 32 tygodniu (zachęcają nie czekać do ostatnich tygodni) i od reki cie meldują, kolezanki w innych miastach też tak miały Choc jak wiadomo to wszystko zalezy od landu, a i od szpitala Z tym meldowaniem to nawet fajnie, bo jak pojechalm kiedy mały sie nie ruszał, to juz wszystko o mnie wiedzieli, wiedza tez kto lekarz prowadzący i maja połaczenie z nim odnosnie różnorakich wyników

Ja w pl bylam ostatnio w sierpniu, a sie balam ze jak cos to czy nie beda robic problemow z moją niemiecką karta ubezpieczeniową Ale jak w kwietniu byłam i trafilam do szpitala, to nawet nie pytali mnie o ubezpieczenie tylko automatem wklepali dolnośląski fundusz zdrowia
antosia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 14:50   #1465
87agata
Raczkowanie
 
Avatar 87agata
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Uk Buckinghamshire
Wiadomości: 202
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Sasia zdążyłam się dowiedzieć tyle ze jak po tygodniu nic nie ruszy położna zaprasza na tzw.membrane sweeping czyli masaż szyjki specjalnym żelem z oksytocyna i do domu jak nic się nie ruszy to już zapraszają do szpitala na kroplowke z oksytocyna a jak to nie ruszy w ciągu 24 godzin to cc
A i jeszcze jedna informacja dla wszystkich Was które martwią się ze maja pozytywny wynik gbs w UK w ogóle kobiety nie są pod tym kątem badane wiec zapewne nie jest to nic koniecznego i nie żaden koniec świata jeśli się to ma
__________________
i zeby bylo coraz lepiej
87agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 14:57   #1466
antosia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 523
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 87agata Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedna informacja dla wszystkich Was które martwią się ze maja pozytywny wynik gbs w UK w ogóle kobiety nie są pod tym kątem badane wiec zapewne nie jest to nic koniecznego i nie żaden koniec świata jeśli się to ma
W de tylko na żądanie ( za co trzeba zaplacic bo kasa chorych nie pokrywa) Swoja drogą mnostwo pacjentek o tym nawet nie wie, bo nie kazdy lekarz proponuje.

Edytowane przez antosia5
Czas edycji: 2014-12-05 o 14:58
antosia5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 15:04   #1467
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
A Ja po małym kryzysie przyszlam się wyzalic ... Od rana wbilam sobie do głowy ze mam pokarm do du*py bo mała po nim nawet pp 10 minutach potrafi się obudzić i szukać więcej,rozplakalam się tz ze wszystko jest na nie ze mała jest głodna i to moja wina...
Na szczęście chwile potem przyszła do mnie położna,złota kobieta obejrzała Milę,pochwaliła a potem dokładnie pokazała mi jak karmić żeby nakarmić, w jednej piersi zrobiły mi się bolesne twarde guzki,pouciskala i pokazała jak to robić żeby się ich pozbyć... Przed jej wizytą byłam juz gotowa rezygnować z KP,teraz juz na szczęście jest mi lepiej,mała nakarmiona i leży w lozeczku,a Ja mam moment na herbatę i herbatniki

Roksi słodka śpioszka

głupoty sobie wmówiłaś ? Co dzisiaj rano pisałaś, że ile Ci mała w nocy przespała ? Poza tym wszystko w głowie siedzi i nie pozwalaj sobie na takie myślenie czasami jest tak, że dziecko chce do cyca, bo się przejadło i mu niedobrze, albo jakaś inna niedogoda, a maluch się wtedy chce cycem pocieszyć, bo czuje się bezpieczne. Jak ma silny odruch ssania to można ze smoczkiem próbować. Moja póki co jest bez i jakoś strasznie nie wisi mi na cycu, ale zdaża się, że rano, albo wieczorem szuka i szuka, a jak złapie cyca to pociągnie z raz i zasypia. Raz już mnie nerw wziął i jej smoczka zapakowałam do buzi, ale pani mojej plastik nie pasuje, bo miała odruch wymiotny

Dziękuję za komplementy dla córci te bobasy są takie słodkie, że aż nie chce się oczu odrywać. Już ma takie zakładeczki na rączkach i nóziach, policzki też pełne szczerze to aż mi szkoda, że tak szybko rośnie
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 15:15   #1468
madziqqq
Rozeznanie
 
Avatar madziqqq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 948
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Rokspae ty już ze swoją byłaś na dworzu albo ją werandujesz?
madziqqq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 15:54   #1469
mysza88
Rozeznanie
 
Avatar mysza88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 582
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

no zrobione

hmmm boli mnie od wczoraj w lewej pachwinie,nie mogę podnieść nogi nawet żeby spodni ubrać. czy to jest ten ból spojenia? takie kłucie w sumie..
mysza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-05, 16:07   #1470
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Roksape śliczna córeczka Widać że rośnie bardzo szybko

Inka hormony Ci jeszcze wariują i stad ta załamka, a z kp wszystko jest dobrze tylko musisz myśleć pozytywnie i przykładać małą, zwłaszcza że tak dobrze sobie radziłaś w szpitalu i w nocy. A mała pewnie też chce się poprzytulać, poczuć zapach mamy dlatego do cyca ją ciągnie choć głodna nie musi być.

Co do placków ziemniaczanych też miałam dziś na obiad Ale nie rodzę w najbliższym czasie.

Ja codziennie skaczę na piłce i kręcę kółeczka ale nie wiedziałam że to ma poród przyśpieszyć, myślałam że tylko mięśnie wzmacniam.
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-12 21:57:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.