Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-03-27, 22:21   #121
Camille
Raczkowanie
 
Avatar Camille
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 166
GG do Camille
Dot.: Farbowanie włosów henną

Mam włosy w kolorze średniego/ciemnego blondu, a wymyśliłam sobie że chce sobie zrobić brązową henną włoski albo kasztanem... chyba powinno wyjść...
Po wrzuceniu hasła "henna" w wyszukiwarke wcale tak dużo info nie wyskoczyło, przeszukałam też archiwum wizazu i dupa- wiele nie znalazłam, więc kobitki które farbowały włosy henną proszone są o oddanie swego głosu
Camille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 11:14   #122
0range
Przyczajenie
 
Avatar 0range
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Dot.: Henna

Mam podobny problem. Jestem średnią blondynką i miesiąc temu próbowałam się rozjaśnić farbą zawierającą hennę...i co? PUDŁO! Henna zamiast słonecznej blondynki zrobiła ze mnie rudzielca . Teraz zakupiłam farbę (już bez henny) w kolorze bardzo jasnego blondu i już nie mogę się doczekać aż jej użyję. Nie wiem tylko, czy mogę już ją nałożyć (rudość się zmyła) czy powinnam czekać aż mi włosy odrosną?? Toż to wieki potrwa! Czy jedynym skutkiem ubocznym jest szybkie zmywanie się nowego koloru? Farba rozjaśniająca się chyba nie zmyje?
Proszę poradźcie mi coś..
0range jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-17, 11:25   #123
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Question Zdrowe przyciemnianie

W jaki sposób można naturalnie przyciemnić włosy, tak aby kolor oscylował wokół czekoladowego brązu? ( bez rudych refleksów) Może taka metoda nie istnieje?- jeśli nie, to jaką farbę wybrać, aby jak najmniej zniszczyła włosy?
Za wszystkie sugestie dziekuje
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-17, 12:10   #124
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Możesz spróbować balsam koloryzujący Henna Color. Nie zawiera amoniaku ani utleniaczy, więc nie powinien niszczyć włosów. Henna ma ponoć właściwości pielęgnujące. Ja sama go używam, ale w kolorze orzech laskowy i muszę przyznać że stan moich włosów jest o wiele lepszy niż w przypadku normalnego farbowania. Zajrzyj sobie na tą stronę:http://www.twojecentrum.pl/venita/ba...e13673e1fe80ee
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-17, 13:33   #125
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Super Dzięki wielkie
Może spróbuję właśnie ten .
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-17, 13:52   #126
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

A czy kolor po tym balsamie nie wychodzi rudawy? Kupilam go sobie jakis czas temu, ale po tym jak kolezanka mi powiedziala, ze henna daje rudy oddcien, boje sie go zastosowac Bo mi rudy kolor zupelnie nie pasuje
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-17, 14:10   #127
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Również nie chcę rudości, czerwieni- żadnych ciepłych barw
Mam już sporo odrośnięte swoje włoski, ale wolałabym mieć jednak ciemniejsze i wszystkie w takim samym kolorze.
Używałam wcześniej szamponu Palette do 24 myć i teraz mam paskudne miedziano-zniszczone włosy. Ten rudy odcień wychodzi w świetle słonecznym...
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-17, 14:10   #128
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Cytat:
Napisane przez martiniątko
A czy kolor po tym balsamie nie wychodzi rudawy? Kupilam go sobie jakis czas temu, ale po tym jak kolezanka mi powiedziala, ze henna daje rudy oddcien, boje sie go zastosowac Bo mi rudy kolor zupelnie nie pasuje
Sa rozne odcienie Wydaje mi sie, ze po stosowaniu balsamu koloryzujacego z henna moje wlosy pozniej mialy rude refleksy, ale to zawsze jest moją zmorą
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-17, 18:13   #129
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Nie umiem dokładnie odpowiedzieć, czy kolor do którego link podałam nie będzie w słońcu miał rudych refleksów. Ja przy kolorze orzech laskowy, mam rude refleksy ale mam na 80 % wrażenie że jest to wynikiem wcześniejszego stosowania przeze minie czerwonych farb. Moja mama przy tym samym kolorze henny, ma odcień popielaty. Myśle więc że zależy to głównie od naszego koloru wyjściowego. Jeśli teraz mam bardzo ciepły odcień to w miarę zmywania henny, mogą wyjść rude refleksy. Jeśli kładziemy hennę na odcień np. popielaty to nie powinno wyjść na rudo. No ale musicie to sprawdzić same.
Generalnie w przypadku większości farb, brązy mają ciepłe odcienie, musiałybyście szukać brązów popielatych.
Jesli zaś chodzi o zdrowe przyciemnienie można stosować pułkanki ziołowe np. z kory dębu, wywar z szałwi. Co do ich skuteczności jednak nie umiem się wypowiedzieć. Przejżyjcie sobie post http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52254
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-17, 19:26   #130
Likiertowa
Raczkowanie
 
Avatar Likiertowa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 88
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Ja z powodu farbowania mam dosyć niejednolity brąz na głowie i też szukam czegoś naturalnego, co przyciemni. Spróbuje poszukać jutro w aptekach płukanek przyciemniających, piszcie o rezultatach.
Likiertowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-18, 08:52   #131
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

ja używam szamponu koloryzującego marion na 24 mycia i zawsze już po 2 tygodniach odcień robi się taki rudawy, u mnie to jest tak bardzo widoczne, że ludzie myślą że farbowałam się na rudo.
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 09:10   #132
NiUśKa_
Rozeznanie
 
Avatar NiUśKa_
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa/Słupsk
Wiadomości: 711
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

ja tez uzywam marionu 24 mycia, i kolor fajny, ale tylko na odrostach, bo wczesniej miałam bordowe, i to z ferii-zadne bordo ani czerwien mi sie tak mocno nie trzymało, zeby az spod ciemnych brązów, zarówno farb jak i szamponow wychodzic...
NiUśKa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-18, 12:46   #133
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Zdrowe przyciemnianie

Dzięki wszystkim za posty .
Natknęłam się w mieście na garnier 100% colour... teraz mam nr 300 na włosach, zobaczymy co z tego będzie
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-06, 06:49   #134
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Cool czy wpalecie henny jest kolor średni blond lub jasny brąz?

jestem szatynką, chce bez niszczenia dosłownie troszke rozjaśnić włoski, czy w hennie jest taki złotawy brąz, lub średni blond?poratujcie...
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-06, 11:50   #135
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: czy wpalecie henny jest kolor średni blond lub jasny brąz?

henna nie rozjaśnia włosów - niestety bez zniszczenia nie rozjaśnisz włosów - chyba że rumiankiem ale ja tam wątpie w jego działanie.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 11:45   #136
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Wink jak długo trzymać henne na włosach

zamierzam sobie pofarbować włosy henna, podobno ona farbuje dość słabo i szybko schodzi, ja chce by kolor był intensywny więc jak długo mam tą farbę trzymać na włosach by wyszedł mocny kolor?
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 11:52   #137
dissolved__girl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 604
Dot.: jak długo trzymać henne na włosach

hmm..u mnie henna bardzo słabo sie spłukiwała, wlasciwie dlatego jej używałam bo dłuzej sie trzymała niż farba wiec nie wiem o co chodzi jeśli chcesz żeby kolor był intensywny to trzymaj henne na głowie ok.60minut, najlepiej zawiń włosy w folie i ręcznik i podgrzewaj to suszarką co 10-15 minut
dissolved__girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 12:00   #138
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: jak długo trzymać henne na włosach

znaczy sie o chne chodzi? w zaleznosci jaki kolor chcesz uzyskac czy ciemniejszy czy jasniejszy to do dwoch godzin i najlepiej czepkiem przykryc przez czas trzymania na glowie nie kupuj balsamu bo nie trzyma dlugo za to ta najzwyklejsza z ziolach ladnie lapie i dosc dlugo sie utrzymuje
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 20:11   #139
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: jak długo trzymać henne na włosach

Mysle, ze nie warto dzialas na wlasna reke, tylko trzymac sie instrukcji Efekty moga byc nieprzewidywalne
__________________
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 21:12   #140
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: jak długo trzymać henne na włosach

Cytat:
Napisane przez karolina2020
Mysle, ze nie warto dzialas na wlasna reke, tylko trzymac sie instrukcji Efekty moga byc nieprzewidywalne
nie podalabym dziewczynie informacji ktore moglyby jej zaszkodzic.. to co pisalam bylo dokladnie podawane jak jest w instrukcji , wiem bo sama farbuje wlosy chna.
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-19, 17:55   #141
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436
Wink henna- CZARNA WIŚNIA kolor-opinie

hej!
farbowałyście sobie może włosy czarną wiśnią z henny?jakie efekty?
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-19, 18:08   #142
maggot
Przyczajenie
 
Avatar maggot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 10
Dot.: henna- CZARNA WIŚNIA kolor-opinie

farbowalam czyms podobnym,obecnie mam tylko jakies przeblyski a kolor sie spieral po jakichs 3,4 miesiacach ;p


http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117930 < wejdz tu ktos jak mozecie
maggot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 19:13   #143
karo1491
Przyczajenie
 
Avatar karo1491
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2
Exclamation jak naturalnie przyciemnic włosy

Hey wszystkim chciałabym się dowiedzieć jak mogę naturalnie przyciemnić włosy..:P farbowałam je i mam już duże odrosty naturalny kolorek mam brąż a teraz ten brąz jest ciutke rudy chciałabym to przyciemnić plz pomocy!!!
karo1491 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-27, 20:09   #144
Shala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 32
Dot.: jak naturalnie przyciemnic włosy

-

Edytowane przez Shala
Czas edycji: 2006-09-15 o 16:45
Shala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 23:28   #145
Mefi-86
Przyczajenie
 
Avatar Mefi-86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gostyń koło Kunowa :>
Wiadomości: 14
GG do Mefi-86
Henna - naturalne farbowanie wlosów

Witam!

Mam dziwny kolor wlosów, ktory chcialbym przyciemnić. Po szamponiku koloryzujacym z Welli (ciemny brąz) zrobila mi sie miotła z wlosow i do teraz wypadają dziesiatkami przy myciu/czesaniu wiec mysle o 'naturalnej farbie'. Pytanie: czy henna sie do tego nadaje? jesli nie to co?

Dodam, ze wlosy zapuszczam - aktualnie mam prawie zakryte uszy.

Pozdrawiam,
Mefi
Mefi-86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 09:36   #146
iuvenilis
Raczkowanie
 
Avatar iuvenilis
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 366
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

hmmm myślę, że powinaś na razie odstawić wszelkie farby itp, a jak henna to tylko w salonie fryzjerskim, bo możesz sobie spalić włosy
żeby odżywić włosy i zahamować ich wypadanie, proponuję Ci kurację Garnier Neril ( tonik + szampon) u mnie to dało zadziwiające efekty-włosy przestały wypadać i mam teraz mnóstwo takich króciutkich
__________________
...
iuvenilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 09:37   #147
Edycia15
Raczkowanie
 
Avatar Edycia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 263
GG do Edycia15
Thumbs up Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Henna nadaje sie do przyciemniania włosów. Tylko że farbuje trwale i potem raczej trzeba dłużej odczekać z farbowaniem farbami chemicznymi bo mogą być różne efekty. Ja czasami farbuję włosy henną i powiem że mama ładne lśniące włoski. Nie rozdwajaja sie i są zdrowe. Nie wiem jak to jest z brązami bo ja zawsze na rudo farbuję. Całuski.
Edycia15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 10:50   #148
Mefi-86
Przyczajenie
 
Avatar Mefi-86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gostyń koło Kunowa :>
Wiadomości: 14
GG do Mefi-86
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

heheh, ja jestem facetem - wiem ze pedalsko wyszlo ale raczej jak pedał nie wygladam (sami ocencie po avatarze zreszta) i nim nie jestem wiec nie bojcie sie:P

1) Dzieki za polecenie Nerila, napewno sprobuje jak tylko mi portfel pozwoli
2) Henna moze spalic wlosy?!?! jestescie pewne ze to jest w miare naturalne?

Zdroofko!
Mefi
Mefi-86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 14:10   #149
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Henna nie może spalić wlosów. Henna ma same zalety i jedną wade.. jest nie do zmycia. Jednym kolor sie spiera po kilku myciach, innym po kilku miesiacach, ale pokrycie henny czymkolwiek innym jest praktycznie niemożliwe. Nawet wydaje Ci się, że kolor już sie zmyl, próby potraktowania wlosów chemią mogą przynieść zaskakujące rezultaty (nie mówie tutaj o oslawionej zieleni ). Jeśli nagle zechcesz zostac blondynką, albo zrobić sobie trwala to niestety nie bedzie to możliwe. Jesli chodzi o kolory to wbrew pozorom nie ma wielkiego wyboru, glównie odcienie rudości i kasztana. Troche poprawiają sprawe sztuczne dodatki, naturalna henna i basma nia daja szerokich mozliwości. No i henna jak każda farba nie wyglada za efektownie gdy sie spiera. Mimo wszystko polecam, bo jednego nie zrobi - nie zniszczy wlosów. Henna poprostu oblepia wlos, nie wnika. Aha - i nigdy nie wiadomo, co bedziesz miala na wlosach. Kolor u każdego wyjdzie troche inny (co ma swoje plusy - efekt jest bardzo naturalny, jak z reklamy Easy&natural )
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-07, 15:00   #150
Mefi-86
Przyczajenie
 
Avatar Mefi-86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gostyń koło Kunowa :>
Wiadomości: 14
GG do Mefi-86
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

to nie ma henny czarnej?!
__________________
www.astheria.prv.pl - strona mojej kapeli
Mefi-86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.