INOA - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-28, 09:00   #121
waxi1000
Raczkowanie
 
Avatar waxi1000
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 53
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Ja odkąd pamiętam zawsze robiłam u fryzjera balejaż albo pasemka. W końcu moje włosy zbuntowały się , jasne pasma w połowie łamały się wykruszały. Za namową koleżanki poszłam do salonu gdzie używają farby Inoa. To co ta farba zrobiła z moimi włosami nie da się opisać. Każdy fryzjer zawsze powtarzał, że muszę mieć balejaż albo chociaż refleksy, bo to rozjaśni moją twarz. A w tym salonie fryzjerka tak dobrała kolor farby ( zmieszała 2 kolory),że nie były potrzebne żadne refleksy. Po kilku farbowaniach mogłam wreszcie zapuścić włosy do ramion , które wcześniej wiecznie wyglądały jakby były popalone do połowy ( w miejscu refleksów), włosy mają piękny, ciepły miedziany kolor, taki słoneczny, który super rozświetla twarz. A gdy zrobię kucyk , to jest prawdziwy kucyk a nie jakąś chuda kitka z pięcioma włosami na krzyż i wypadającymi z niego ukruszonymi włosami. Koloryzacja z podcięciem w mojej miejscowości kosztuje 120zł. Polecam.
__________________
Olejowanie od 17.04.2012r.
waxi1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 14:13   #122
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez waxi1000 Pokaż wiadomość
Ja odkąd pamiętam zawsze robiłam u fryzjera balejaż albo pasemka. W końcu moje włosy zbuntowały się , jasne pasma w połowie łamały się wykruszały. Za namową koleżanki poszłam do salonu gdzie używają farby Inoa. To co ta farba zrobiła z moimi włosami nie da się opisać. Każdy fryzjer zawsze powtarzał, że muszę mieć balejaż albo chociaż refleksy, bo to rozjaśni moją twarz. A w tym salonie fryzjerka tak dobrała kolor farby ( zmieszała 2 kolory),że nie były potrzebne żadne refleksy. Po kilku farbowaniach mogłam wreszcie zapuścić włosy do ramion , które wcześniej wiecznie wyglądały jakby były popalone do połowy ( w miejscu refleksów), włosy mają piękny, ciepły miedziany kolor, taki słoneczny, który super rozświetla twarz. A gdy zrobię kucyk , to jest prawdziwy kucyk a nie jakąś chuda kitka z pięcioma włosami na krzyż i wypadającymi z niego ukruszonymi włosami. Koloryzacja z podcięciem w mojej miejscowości kosztuje 120zł. Polecam.
Napisz na priva gdzie dokłądnie robisz?
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 19:07   #123
Dragonblood
Rozeznanie
 
Avatar Dragonblood
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 565
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Witam wszystkie Panie!

Z farbą Inoa jest trochę inaczej niż z innymi farbami. Ja farbuję włosy już...czas jakiś:P Jak do tej pory nie zrobiłam sobie krzywdy, pomimo, że wszystkie zawierały amoniak. Włosy farbować muszę raz w miesiącu w zdarzało się, że i po trzech tygodniach.
Jak do tej pory włosy są w niezłej kondycji, a dodam, że odżywek nie stosuję jakoś często i dużo.
Z Inoą zetknęłam się w sklepie z zaopatrzeniem fryzjerskim. Pani, która mnie"prowadzi" jako klienta doradziła mi tę farbę jeśli chcę zadbać o włosy.
Farba jest łatwa w użyciu - te mity o trudności użytkowania to sposób na zachęcenie klientów na odwiedzenie salonów. Bez urazy dla kogokolwiek, ale tam też pracują zwykli ludzie a nie profesorowie fryzjerstwa stosowanego=farba nie może być aż tak trudna w użyciu=nie dajmy się zwariować. Zwłaszcza jeśli pomyśli się o kosztach koloryzacji Inoą w salonie:\
Zakupiłam miedź. Wyszła w moim odczuciu za ciemna. Dwa tygodnie później kupiłam ciemny miedziany blond. Jest lepiej, ale to jeszcze nie to. Owszem, oba kolory są śliczne, głębokie, wielowymiarowe, jednak w moim odczuciu wyglądam zbyt...poważnie i na trochę zmęczoną. Dlatego dążę do rozjaśniania i wiem, że mi się uda
W ogólności ta farba jest doskonała, odżywia włosy, wypełnia je i pogrubia. Dawno nie miałam tak zadbanych włosów. Jest świetna Polecam
Dragonblood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 17:05   #124
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Dlaczego osoby wypowiadające się w temacie mają dziwnie malo postów?
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 06:45   #125
Dragonblood
Rozeznanie
 
Avatar Dragonblood
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 565
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

No cóż...ja jestem tu w zasadzie nowa - jak do tej pory zajmowałam się głównie recenzjami a i to także nie od tak dawna
Postanowiłam zajrzeć na forum i poszukać interesujących mnie informacji i podzielić się własnymi doświadczeniami
Dragonblood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 08:21   #126
ewela100
Przyczajenie
 
Avatar ewela100
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 8
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Dlaczego osoby wypowiadające się w temacie mają dziwnie malo postów?
bo może to zwykli ludzie co nie siedzą non stop na forach i piszą trzy po trzy z nudów. moę po prostu ktos chce sie podzielic z innymi swoimi spostrzezeniami jak ma na to ochotęwięc nie sugeruj tu niczego
ewela100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 16:16   #127
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Dlaczego osoby wypowiadające się w temacie mają dziwnie malo postów?
Ja ni zauwazylam nic podjrzanego, wrecz przeciwnie zgadzam sie z opinja dragonblood?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 19:08   #128
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Napisane przez Zuziunia
Dlaczego osoby wypowiadające się w temacie mają dziwnie malo postów?

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Ja ni zauwazylam nic podjrzanego, wrecz przeciwnie zgadzam sie z opinja dragonblood?
a mi to tez smerdzi:/
__________________
Miej wyj...ane a bedzie ci dane
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 07:20   #129
Dragonblood
Rozeznanie
 
Avatar Dragonblood
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 565
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Cóż...podejrzewam, że pewnie chodzi o lobbowanie za produktem. Słyszałam, że dużo firm tak właśnie robi, bo sporo kobiet korzysta z porad na forum i sugeruje się wypowiedziami. Ale to samo dotyczy filmików na You Tube i recenzji tzw. sponsorowanych.
Szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi, bo jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktokolwiek namówił mnie na coś, czego kupić nie chciałam. Nawet jak zachwalał produkt jako "cud - miód - orzeszki".
Ja osobiście polecam farbę - a czy ktokolwiek ją wypróbuje? Każdy ma wolny wybór na szczęście
Dragonblood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 13:44   #130
Newday5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 133
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Pofarbowałam Inoą 7,31 na 6% wodzie, sama w domu. Z ciekawości, jak to właściwie jest z tą farbą..., mam podatne włosy i z efektu JESTEM zadowolona. Nawet ok 30% siwych pokryła.
Cały proces wykonałam wg instrukcji, z zaangażowaniem i w efekcie uzyskałam bardzo równomiernie pofarbowane włosy na całej długości.
Niesamowite, jak włosy stały się miękkie i w ogóle nie były suche.
Kolor wyszedł rzetelnie tak jak na podanej wyżej palecie.

A co z wypłukiwaniem? Nie nastąpiło prawdopodobnie, bo włosy umyłam po 5 czy 6 dniach dopiero od farbowania , aby pigmenty dobrze się umocniły i nawet jeśli nieco kolor straciłam, to na rzecz blond poświaty w świetle.
Ten ton zniwelował miedź w poprzednim kolorze też na poziomie 7.

Jest OK, teraz chcę 8 pofarbować, jednak na amoniak jeszcze nie przechodzę)
Newday5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 16:25   #131
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Hej a co myślicie o kolorze 6,13?? czy wyjdzie ciemno? jaki oxydant do tego ?
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 15:11   #132
snowquinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Wlasnie ufarbowalam wlosy farba inoa w domu. Odcien 6.32. Sam proces farbowania przebiegl bardzo sprawnie i bez problemowo. Nie rozumiem wpisow uzytkowniczek, ktore po wyjsciu od fryzjera mialy tluste wlosy ( zle odklejona farbe). Frzyzjer chyba sie nie przylozyl.Nie jestem fryzjerka i wszystko usunelo sie bez problemu. Wlosy sa piekne, blyszczace, latwo sie rozczesuja, jak po dobrej maseczce. Przemyslcie tylko wybor odpowiedniego odcienia. Wychodzi zdecydowanie jasniej niz w palecie.
snowquinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 14:53   #133
konstancja01
Raczkowanie
 
Avatar konstancja01
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 189
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

iNOA 8.04... swoją drogą piękny kolor, ale podkład niestety musi być chyba jasny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maija6-630x419.jpg (32,0 KB, 169 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inoa8.04.jpg (13,9 KB, 151 załadowań)
__________________
jestem księżniczką...
tylko oczy podkrążone
i zgubiłam gdzieś koronę...
KOCHAM <3
zapuszczam włoski

konstancja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 11:55   #134
AnneDaphne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Ratujcie! Pofarbowałam włosy u fryzjerki Inoa. Nie wiem jaki to był numer ale miał to byc brąz (była to moja pierwsza koloryzacja). Kolor zamiast brązu wyszedł rudawy, jaśniejszy od mojego naturalnego, ogólnie ohydny. W akcie desperacji poszłam do innego fryzjera, który pofarbował mi włosy na ciemniejszy kolor inna farbą chyba l'orealem. Końcówki złapały, ale przy twarzy nadal mam ten okropny rudawy odcień i widzę, że po myciu wciąż wychodzi ten rudawy. Powiedzcie mi czy to zejdzie czy muszę czekać aż odrośnie? Czy jest szansa, że ta Inoa się wypłucze? Co moge zrobić? Nie mogę na siebie patrzeć
AnneDaphne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 12:37   #135
wiszer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 93
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Witam, chcialabym sie zapytac czy mozna mieszac odcienie INOA:
9,01 z 9,2
9,31 z 9,2
9,13 z 9,2
9,3 z 9,2
Do tej pory farbowalam 10.1 z 9.2 ale odcien jest zbyt popielaty.
Mam taki problem, ze odroty sa zlociste, nawet lekko rudawe, ale reszta wlosow ma bardzo zimny odcien, taki niebieskawy, nie podoba mi sie to do konca, bo jest dosc smutny, wolalabym zimny odcien, ale bez tej niebieskawej poswiaty, a z drugiej strony mam duzo czerwonego pigmentu we wlosach i przez to jest roznica miedzy odrostami i reszta wlosow, dlatego chcialabym to wyposrodkowac. Ma ktos jakies pomysly? Bede wdzieczna za porady.
wiszer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 00:23   #136
Newday5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 133
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Ja bym pomieszała odcienie: 9, 31 lub 9,3 lub 9,13 z tą 9,2. 3 właśnie dodaje ciepła, lekkiej rudości, i wydaje mi się, że dopasuje się do Twojego zimnego koloru. Tylko musisz zdecydować czy w czerwien chcesz wpadać czy w rudości. Dodaj te numerki po przecinkach i sprawdź w palecie odcienie.

Jak pofarbujesz, napisz jak wyszło, może innym się ta opinia przyda
Powodzenia!

Edytowane przez Newday5
Czas edycji: 2012-02-18 o 00:29
Newday5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 12:39   #137
daisy333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Czesć, jakiego odcienia brązu uzyałaś? ja przed tem farbowałam włosy loreal majirel i chce teraz kupic ino jakis piekny chłodny odcień brązu.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez snowquinn Pokaż wiadomość
Wlasnie ufarbowalam wlosy farba inoa w domu. Odcien 6.32. Sam proces farbowania przebiegl bardzo sprawnie i bez problemowo. Nie rozumiem wpisow uzytkowniczek, ktore po wyjsciu od fryzjera mialy tluste wlosy ( zle odklejona farbe). Frzyzjer chyba sie nie przylozyl.Nie jestem fryzjerka i wszystko usunelo sie bez problemu. Wlosy sa piekne, blyszczace, latwo sie rozczesuja, jak po dobrej maseczce. Przemyslcie tylko wybor odpowiedniego odcienia. Wychodzi zdecydowanie jasniej niz w palecie.
Mam na głowie średni brąz lekko ciepły odcień farbowany 6. loreal majirel chciałabym teraz pofrabować sie inoa, uzyskac głeboki odcień brązu nieco jasniejszego jak średni brąz. Jaki odcień polecasz moze pomożesz? naprawde farba wychodzi jasniej? To niezwykłe zawsze nawet profesjonalan farba wychodziła mi ciemniej jak w palecie.Bedę bardzo wdzieczna za wszelką pomoc))
daisy333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 12:59   #138
daisy333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: inoa

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Dziewczyny pamiętajcie, że INOA wychodzi na włosach o ton jaśniej niż na palecie i jeśli będziecie sie gdzieś farbować to zwróćcie uwagę czy fryzjer to wie.

Tak, to mój kolor Na początku byłam wierna Majirel 7.44 ale ostatnio testowałam kilka innych firm na sobie:
Revlon 7.44 - bardzo podobny do Majirel, nie wypłukuje się szybko i wygląda jak w avatarze
Renee Blanche - 7 CC absolutnie odradzam! Kolor wyszedł prawie kasztanowy i do tego nie rozjaśnił porządnie odrostów. Byłam na siebie wściekła, że sobie to położyłam na włosy...
Londa - 7.4 za mało intensywnie wychodzi
Rusk - nowa kanadyjska firma, całkiem ładne 7.44 mają choć spłukało się z końcówek po jakiś 3 tygodniach...
Witam, może pomożesz i mi mam obecnie na głowie średni brąz ładny kolorek z majirel ale chciałabym uzyskać ładny zimny i głęboki średni brąz farba inoa polecasz zmieszać odcien podstawowy z jakimś innym? Może pomozesz mi jaki numer wybrać.
daisy333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 11:34   #139
madzia590
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 18
GG do madzia590
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Bardzo proszę o radę dotyczącą wyboru odcienia farby INOA. Chodzi mi o brąz, zbliżony do koloru mokka. To znaczy, żeby był to brąz bez czerwonego barwika, ale też nie za ciemny (nie wpadający w czerń). Niestety, u nas w mieście nie ma salonu fryzjerskiego, który pracowałby na farbie INOA, jak również profesjonalne stacjonarne sklepy czy też hurtownie fryzjerskie nie mają jej w asortymencie. Na stronach internetowych palety nie są zbyt czytelne. Wydaje mi się, że odcienie o numerach 5; 5,12 lub 6 i 6,23 mogłyby się dobrze spisać.
Będę bardzo wdzięczna za każdą radę. Proszę również o polecenie sprawdzonej strony, z której mogłabym złożyć zamówienie.
Pozdrawiam
madzia590 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 10:29   #140
MrowkiBigbitowki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 22
Dot.: inoa - wątek zbiorczy

Mialam farbowane wlosy z uzyciem inoa w salonie, mieszanka 5 i 5.12. Z zamiarem ciecia kosztow chce zamowic zestaw z allegro i tu mam pytanie - wiem, ze w zaleznosci od stanu wlosow, wlosow siwych robi sie mieszanke w roznym stosunku. Na allegro sa zestawy 2tubki po 8g+aktywator+oksydant ale tez i same zestawy tubek 60g+oksydant. I teraz nie wiem co mam wziac. Dodatkowo nie wiem iluprocentowy oksydant mam wybrac :P
Ten kolor nie jest daleki od mojego naturalnego (troche ciemniejszy), wlosow siwych nie mam, wlosy w dobrej kondycji, farbowane poprzednio. Chodzi tu tylko o przyciemnienie przy skorze.
Czy ktos moglby mi doradzic?
MrowkiBigbitowki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 16:45   #141
Olinka9
Przyczajenie
 
Avatar Olinka9
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Unhappy Włosy zniszczone po Inoa?

Hej, mam pytanie do kogoś, kto od dłuższego czasu farbuje włosy tą farbą i będę bardzo wdzieczna za odpowiedź
Jestem w tej chwili po szóstej albo nawet siódmej koloryzacji. Ostatnie dwa razy kolor był mieszany w proporcji 2:3, jasne blondy. Robię to zawsze u fryzjera z sieci l0real...
Trudno było mi osiagnąć kolor, który wybierałam, zwykle co druga koloryzacja była zadowalająca, ale nigdy nie udało się osiągnąć tego samego efektu. Ale to nie problem. Problemem jest to, że moje włosy są teraz w katastrofalnym stanie, mimo ze używam dobrych szamponów i odżywek. Na dwóch trzecich długości włosów jest "siano" , mokre włosy można rozciagać, jakby były z gumy, a po wysuszeniu wyglądają jak sfilcowane. To stwierdzenie fryzjerek, które potwierdziło moje obserwacje. Włosy łamią się na kawałki, a przecież miała to byc farba niezwykle delikatna i oszczędzająca? Początki tego stanu to chyba ostatnie trzy farbowania. jednak każde z nich było bardziej rujnujące. Chociaz muszę przyznać, że po pierwszym i drugim użyciu inoa byłam zachwycona, włosy były błyszczace, ładnie sie układały. A teraz - sumie po ponad roku (od kwietnia ub roku) mam połowę włosów na głowie
Dzisiaj fryzjerka obcięła mi kilka cm z długości i oczywiście końcówki, bo wygladały na spalone.

Może ktoraś z Was ma podobne doświadczenia?

Zastanawiam się dlaczego tak to wyszło i żałuję, że tak długo zwlekałam podjęciem decyzji o zmianie farby.
Olinka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:03   #142
marlene1
Przyczajenie
 
Avatar marlene1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: z domu :P
Wiadomości: 4
GG do marlene1
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

na tej stronie są ładnie zaprezentowane kolory inoa:

http://www.anjou-esthetique-coiffure...chnologie-ods?

może komuś się przyda.
marlene1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 21:00   #143
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Włosy zniszczone po Inoa?

Powiem Ci, dlaczego tak się stało: jak wiadomo Inoa jest farbą bez amoniaku, więc zamiast niego ma jego pochodne (coś w końcu musi przecież wprowadzić barwnik do włosa), czyli sole amonowe, kryjące się pod nazwami: MEA, ethanolamine (najczęściej) i w ogóle wszystkie nazwy kończące się na -loamine, -lamine.
I - jeśli amoniak - jako gaz - wprowadza barwnik do włosa i wyparowywuje, tak sole amonowe zostają we włosie na dłuuuugo, rozpulchniają go i po prostu rozrywają od wewnątrz a efektem tego są sianowate, tępe włosy przesuszone na maksa, dlatego o wiele zdrowsze dla włosa są farby z amoniakiem tak naprawdę, no ale L'Oreal bazuje na niewiedzy konsumentek wciskając kit, że bezamoniakowa formuła = zdrowsze włosy - g***wno prawda, jak sama się przekonałaś, więc już teraz wiesz, co się stało i tak jak ja - czytaj skład farby zanim zafarbujesz, a L'Oreal często też umieszcza w farbie i amoniak i ethanolamine (Garnier Color Sensation, Garnier Nutrisse), więc włosy i tak są poddane działaniu soli. Jak dotąd fajny skład ma jedynie farba syoss pronature, ale u mnie akurat kolor wychodzi....zielony, więc też odpada, a szkoda, bo w życiu nie miałam tak gładkich kłaczków jak po niej właśnie. I teraz chodzę z 2 cm odrostu, bo szukam farby bez soli a to trudne.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 16:28   #144
Olinka9
Przyczajenie
 
Avatar Olinka9
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 16
Dot.: Włosy zniszczone po Inoa?

Vea, dzięki. Teraz rozumiem przynajmniej dwie sprawy problemu. Po pierwsze dlaczego wydając więcej niż trzeba wydać na farbowanie, zaszkodziłam swoim włosom.
Po drugie - fryzjerka powiedziała, że facet z Loreala pytał ją, jak tam idzie im z Inoa. Przypuszczam, że nie jestem wyjątkiem, wiele osób, które dłużej stosowały tę koloryzację, musi mieć podobne do moich doświadczenia. Piszę "dłużej", bo ja po pierwszej koloryzacji Inoa byłam zachwycona, i z każdą kolejnącoraz bardziej zaniepokojona.
A firma i tak szybko z Inoa nie zrezygnuje, bo duzo wydała ma reklamę i wprowadzenie farby na rynek.
Teraz czeka mnie poszukiwanie nowej farby.
Vea, pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Olinka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:33   #145
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Włosy zniszczone po Inoa?

a farby lou color z loreala? czy sa rownie szkodliwe... bo jest to zelowa konsystencja, ktora sie trzyma 20 minut, na wodzie 7,5 % wiec pewnie tez musi robic niezłą penetracje...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 17:26   #146
olaxyz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Włosy zniszczone po Inoa?

Hej, zastanawiam się nad inoa i dlatego chciałabym się zapytać czy któraś z Was próbowała odcienia 8.34 (jasny blond złocisto-miedziany)? Nie wiem też który utleniacz zamówić, bo mam ciemne odrosty a resztę blond...
olaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 20:23   #147
wiszer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 93
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Farbuje Inoa od ponad roku, wczesniej uzywalam innych firm, wlosy sa zdrowsze, kolor dluzej trzyma, wlosy nie sa tak przesuszone, a koncowki nie skruszaja sie, ale jakos nie umiem trafic w swoj kolor, pierwsze farbowalam 10.1 z 9.2 jak byly 2 tubki, pozniej 9.13 (jesli taki faktycznie dala fryzjerka) i byl za cieply, 9.12 jest znowu za zimny, chcialabym taki:

http://g-ecx.images-amazon.com/image...r_John_2_L.jpg
http://www.moviefanatic.com/gallery/...vannah-curtis/
http://www.glogster.com/iregina/dear...27knbuunak5ja0

Blond bunny napisala mi ze to 9.1 ale on jest strasznie szary na palecie, chcialabym taki neutralny, babby blond.
wiszer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 07:10   #148
Sanders21
Przyczajenie
 
Avatar Sanders21
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Wiadomości: 12
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny! Mam nadzieję, że jeszcze któraś z Was używa obecnie INOA. Mam pytanie całkiem z innej beczki. Mianowicie jak się kreują ceny w Waszych salonach? Wiem, że nie jest to tania sprawa, do tej pory wydawałam na wizytę 160 zł i mimo iż już były to niemałe pieniążki, to po wczorajszej wizycie, gdzie fryzjerka zaśpiewała 10% więcej (176zł!) trochę oniemiałam...czy tak już jest wszędzie i trzeba się z tym liczyć...?
Sanders21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 14:48   #149
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sanders21 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam nadzieję, że jeszcze któraś z Was używa obecnie INOA. Mam pytanie całkiem z innej beczki. Mianowicie jak się kreują ceny w Waszych salonach? Wiem, że nie jest to tania sprawa, do tej pory wydawałam na wizytę 160 zł i mimo iż już były to niemałe pieniążki, to po wczorajszej wizycie, gdzie fryzjerka zaśpiewała 10% więcej (176zł!) trochę oniemiałam...czy tak już jest wszędzie i trzeba się z tym liczyć...?
ja jestem w szoku jak widzę takie ceny, w moim mieście płacę za farbowanie (akurat nie farbą inoa ale np. lecher geneza) + podcięcie włosów 50-60zł, a włosy mam średniej długości i średniej gęstości (moim zdaniem)
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 07:32   #150
Sanders21
Przyczajenie
 
Avatar Sanders21
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Wiadomości: 12
Dot.: INOA - wątek zbiorczy

No widzisz...ja rozmawiałam z koleżankami i innymi starszymi nawet babkami i niestety potwierdziły to co pisałam...fryzjerzy się cenią! Być może dlatego, że mieszkam w mieście przy granicy z Niemcami i większość cen w salonach jest też trochę nastawiona pod Niemców...heh...
Sanders21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 12:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.