Żydzi - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-04, 21:44   #121
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Żydzi

Witam .

Ten wątek zainteresował mnie już jakiś czas temu, ale dopiero teraz postanowiłam dodać coś od siebie...

W mojej rodzinie krąży od dawna informacja, że moja praprababcia ze strony babci była Żydówką ukraińskiego pochodzenia. Nie wiem, ile jest w tym prawdy (na pewno kiedyś sprawdzę to dokładniej), ale powiem Wam szczerze, że gdy się o tym dowiedziałam poczułam się dumna... Nie umiem skąd takie odczucie. Z judaizmem jednak nie mam nic wspólnego. Bliższy jest mi buddyzm. Jednakpamiętam chwile, gdy dzieliłam się tą informacją ze znajomymi. Reakcje były różne. Od zainteresowania, po dziwną niechęć . I wtedy znowu zrozumiałam, co mnie tak irytuje w innych - brak poszanowania dla inności, odrębności, brak pewnej tolerancji. Nawet w moim bliskim otoczeniu są osoby, które przejawiają rasistowskie, homofobiczne i ksenofobiczne poglądy . Głęboko zakorzenione i przekazywane z pokolenia na pokolenie uprzedzenia tkwią i będą nadal tkwiły w ludziach jeśli "pielęgnacja" będzie skuteczna. Dodatkowo podsycana radykalnymi poglądami odób, które mają spory wpływ na opinię publiczną.

Myślę, że trzeba uczyć już małe dzieci życia wpólnie z innymi kulturami i starac się wyeliminowac pewne zachowania ze społeczeństwa (tak, może jestem naiwna, ale wierzę, że odpowiednia edukacja i poznanie się może dać naprawde dobre efekty, ewentualnie zawsze można spakować cały kraj i wybrać sobie jakąś planetę do zasiedlenia , wtedy całkowicie można odizolować się od innych).

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego grona .

Pozdrawiam serdecznie .
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-04, 22:02   #122
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

Po mile spedzonym dniu nad woda przychodze sobie na watek, gdzie do tej pory panowala sielanka mimo, ze nie wszyscy ze wszystkimi sie zgadzali. Bo nie to wszakze w rozmowie jest najwazniejsze, by sobie potakiwac, ale by umiec prowadzic dialog.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 13:55   #123
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez keira24 Pokaż wiadomość
Myślę, że trzeba uczyć już małe dzieci życia wpólnie z innymi kulturami i starac się wyeliminowac pewne zachowania ze społeczeństwa (tak, może jestem naiwna, ale wierzę, że odpowiednia edukacja i poznanie się może dać naprawde dobre efekty, ewentualnie zawsze można spakować cały kraj i wybrać sobie jakąś planetę do zasiedlenia , wtedy całkowicie można odizolować się od innych).
Witaj
Nauka dzieci współżycia z innymi kulturami jest w Polskich realiach dość trudna, bo polega najczęściej tylko na przekazywaniu wiedzy teoretycznej. Jesteśmy krajem niemal jednolitym narodowościowo, wyznaniowo, rasowo i wreszcie kulturowo. Nauka tolerancji sprowadza się więc do wklepywania dzieciakom regułek "kochaj każdego bliźniego jak siebie samego", ale nigdy nie wiadomo, jak taki malec zachowa się w sytuacji, gdy regułki należy wykorzystać.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 14:57   #124
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez keira24 Pokaż wiadomość
I wtedy znowu zrozumiałam, co mnie tak irytuje w innych - brak poszanowania dla inności, odrębności, brak pewnej tolerancji. Nawet w moim bliskim otoczeniu są osoby, które przejawiają rasistowskie, homofobiczne i ksenofobiczne poglądy . Głęboko zakorzenione i przekazywane z pokolenia na pokolenie uprzedzenia tkwią i będą nadal tkwiły w ludziach jeśli "pielęgnacja" będzie skuteczna. Dodatkowo podsycana radykalnymi poglądami odób, które mają spory wpływ na opinię publiczną.
No niestety taka prawda - sa osoby, ktore nie oceniaja czlowieka za to jakim jest czlowiekiem, ale patrza na niego przez pryzmat wyznania, pogladow politycznych etc etc. W moim odczuciu to pozbawianie drugiego czlowieka jego czlowieczenstwa i proba "karania" go za to, ze "osmielil sie" dokonac innych wyborow.
To taka jakas proba personifikacji swiatopogladow, ktore budza niechec.

Ludy (bez skojarzen ) starozytne braly kozla ofiarnego i obrzucajac go przeklenstwami, grzechami i innymi bledami danej spolecznosci palili go pozniej na stosie czy wypedzali na pustynie gdzie mial zginac.
Wierzono ze w ten sposob odpedza od siebie winy, jakie oni popelnili. Nikt nie myslal o cierpieniu i bolu niewinnego zwierzecia.

W sredniowieczu byla swieta inkwizycja. Wierzono, ze kobiety prowadza zycie intymne z diablami oraz odprawiaja czary. Przypisujac im najgorsze ludzkie przywary uznawano, ze zasluguja tym samym na okrutne tortury, a nastepnie spalenie na stosie. Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu niewinnych kobiet.

W wiekach pozniejszych przywozono ciemnoskorych mezczyzn i kobiety do nowoodkrytego kontynentu, aby pracowali w nieludzkich warunkach i bez wynagrodzenia. Odbywalo sie to wsrod bicia i ponizania. Wierzono, ze skoro sa czarni to nie sa ludzmi. Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu oraz o ludzkich dramatach.

W dwudziestym wieku mezczyzna o imieniu Adolf napisal Mein Kampf, w ktorym przedstawial swoja wiare w to, ze wszystko co zle na swiecie jest zasluga wyznawcow popularnej religii. Ludzie ci zostali masowo wymordowywani, zmuszani do niewolniczej pracy, ponizani. Wierzono, ze skoro sa podludzmi to na to zasluguja. Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu, ani o ludzkich dramatach.

Zmieniaja sie epoki, zmieniaja sie ludzie, zmieniaja sie swiatopoglady. A schemat pozostaje ten sam. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kozio%C5%82_ofiarny

Wielu aby skrzywdzic drugiego czlowieka, musi go najpierw tego czlowieczenstwa pozbawic oraz przypisac mu najgorsze cechy. Bo oni wierza w to, ze nie zabijaja czlowieka takiego jak on, ale ze zabija poglady jakie reprezentuja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 20:18   #125
fjorgynn
Raczkowanie
 
Avatar fjorgynn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Chojnów
Wiadomości: 171
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No niestety taka prawda - sa osoby, ktore nie oceniaja czlowieka za to jakim jest czlowiekiem, ale patrza na niego przez pryzmat wyznania, pogladow politycznych etc etc. W moim odczuciu to pozbawianie drugiego czlowieka jego czlowieczenstwa i proba "karania" go za to, ze "osmielil sie" dokonac innych wyborow.
To taka jakas proba personifikacji swiatopogladow, ktore budza niechec.

Ludy (bez skojarzen ) starozytne braly kozla ofiarnego i obrzucajac go przeklenstwami, grzechami i innymi bledami danej spolecznosci palili go pozniej na stosie czy wypedzali na pustynie gdzie mial zginac.
Wierzono ze w ten sposob odpedza od siebie winy, jakie oni popelnili. Nikt nie myslal o cierpieniu i bolu niewinnego zwierzecia.

W sredniowieczu byla swieta inkwizycja. Wierzono, ze kobiety prowadza zycie intymne z diablami oraz odprawiaja czary. Przypisujac im najgorsze ludzkie przywary uznawano, ze zasluguja tym samym na okrutne tortury, a nastepnie spalenie na stosie. Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu niewinnych kobiet.

W wiekach pozniejszych przywozono ciemnoskorych mezczyzn i kobiety do nowoodkrytego kontynentu, aby pracowali w nieludzkich warunkach i bez wynagrodzenia. Odbywalo sie to wsrod bicia i ponizania. Wierzono, ze skoro sa czarni to nie sa ludzmi. Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu oraz o ludzkich dramatach.

W dwudziestym wieku mezczyzna o imieniu Adolf napisal Mein Kampf, w ktorym przedstawial swoja wiare w to, ze wszystko co zle na swiecie jest zasluga wyznawcow popularnej religii. Ludzie ci zostali masowo wymordowywani, zmuszani do niewolniczej pracy, ponizani. Wierzono, ze skoro sa podludzmi to na to zasluguja. Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu, ani o ludzkich dramatach.

Zmieniaja sie epoki, zmieniaja sie ludzie, zmieniaja sie swiatopoglady. A schemat pozostaje ten sam. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kozio%C5%82_ofiarny

Wielu aby skrzywdzic drugiego czlowieka, musi go najpierw tego czlowieczenstwa pozbawic oraz przypisac mu najgorsze cechy. Bo oni wierza w to, ze nie zabijaja czlowieka takiego jak on, ale ze zabija poglady jakie reprezentuja.
bardzo podoba mi się Twoja wypowiedź


A oglądaliście "Cud purymowy"? http://www.filmweb.pl/Cud+purymowy+2...tions,id=32508
fjorgynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 21:19   #126
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: Żydzi

Mnie od niedawna bardzo fascynuje temat Żydów (i ich eksterminacji w czasie wojny) Uważam, że to bardzo silny naród i podziwiam ich, że istnieją i potrafią się jednoczyć, pomimo tego, że zawsze byli skazywani na wygnanie i prześladowania.
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 06:36   #127
Audi
Przyczajenie
 
Avatar Audi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdzieś w Pyrlandii
Wiadomości: 15
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
...W dwudziestym wieku mezczyzna o imieniu Adolf napisal Mein Kampf, w ktorym przedstawial swoja wiare w to, ze wszystko co zle na swiecie jest zasluga wyznawcow popularnej religii...
I ten mężczyzna z pochodzenia (po dziadku) był jednym z, że tak powiem, "wyznawców popularnej religii". Żeby nie napisać wprost Żydem.
Jego kumple od zajmowania się obozami (pomysł założenia obozów, komendantura, właściciele banków kredytujących inwestycje obozowe) to byli "wyznawcy popularnej religii" a przynajmniej ich potomkowie. Można powiedzieć, że to swoi swoim zgotowali ten los. "Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu oraz o ludzkich dramatach"
Czytaj komentarz "starego"
Cytat:
Napisane przez fjorgynn
W tym filmie jeden Kochanowski ma zmienione nazwisko. W naszych czasach "Kochanowkich" jest o wiele więcej.
Wystarczy poszukać w sieci. Czy za samo szukanie takich informacji można zostać nazwanym antysemitą?

Edytowane przez Audi
Czas edycji: 2007-05-06 o 06:52 Powód: Uzupełnienie
Audi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 07:42   #128
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Audi Pokaż wiadomość
I ten mężczyzna z pochodzenia (po dziadku) był jednym z, że tak powiem, "wyznawców popularnej religii". Żeby nie napisać wprost Żydem.
Jego kumple od zajmowania się obozami (pomysł założenia obozów, komendantura, właściciele banków kredytujących inwestycje obozowe) to byli "wyznawcy popularnej religii" a przynajmniej ich potomkowie. Można powiedzieć, że to swoi swoim zgotowali ten los. "Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu oraz o ludzkich dramatach"
Czytaj komentarz "starego"

W tym filmie jeden Kochanowski ma zmienione nazwisko. W naszych czasach "Kochanowkich" jest o wiele więcej.
Wystarczy poszukać w sieci. Czy za samo szukanie takich informacji można zostać nazwanym antysemitą?
Zadziwiające podejście.... przeczytałam nawet podawaną w linku wypowiedź Starego. Niestety, anonimowy Stary nie jest zadnym autorytetem dla mnie....
W sieci wszystko sie zmieści. Nawet nie mam siły- nie za bardzo jeszcze zdążyłam się dobudzić- spierać się z prezentownymi przez Audiego poglądami.
Mam tylko jedno pytanie- co to za litery na tle Polski w Twoim awatarze? Rozumiem, że jakiejś organizacji roszczącej sobie prawa do reprezentowania jedyne, polskiej, słusznej racji?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 09:22   #129
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Audi Pokaż wiadomość
I ten mężczyzna z pochodzenia (po dziadku) był jednym z, że tak powiem, "wyznawców popularnej religii". Żeby nie napisać wprost Żydem.
Jego kumple od zajmowania się obozami (pomysł założenia obozów, komendantura, właściciele banków kredytujących inwestycje obozowe) to byli "wyznawcy popularnej religii" a przynajmniej ich potomkowie. Można powiedzieć, że to swoi swoim zgotowali ten los. "Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu oraz o ludzkich dramatach"

Rozumiem, że autor postu urządza sobie kpiny z 6 mln. żydowskich ofiar Holocaustu. W tym jednak przypadku wszystkie granice dobrego smaku i absurdu zostały przekroczone. Wkrótce- jak to w Polsce- dowiemy się, że miliony Żydów wymordowały się same a autorem tej rzezi był jeden z nich. Nawet antysemita nie ucieka się do metod, które go ośmieszają i nie robi kabaretu z największej zbrodni w dziejach świata.
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 09:40   #130
Audi
Przyczajenie
 
Avatar Audi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdzieś w Pyrlandii
Wiadomości: 15
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
. Niestety, anonimowy Stary nie jest zadnym autorytetem dla mnie....
Kota też jest anonimowa i pisze różne rzeczy, a w sieci wszystko się zmieści..

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
.Nawet nie mam siły- nie za bardzo jeszcze zdążyłam się dobudzić- spierać się z prezentownymi przez Audiego poglądami.
Większość tego co napisałem pochodzi z sieci. Łącznie z linkami
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
. .Mam tylko jedno pytanie- co to za litery na tle Polski w Twoim awatarze? Rozumiem, że jakiejś organizacji roszczącej sobie prawa do reprezentowania jedyne, polskiej, słusznej racji?
Oczywiście ~Kota. Jak się już obudzisz, to spróbuj sprawdzić moje zainteresowania. Stoi tam jak byk: CB Radio. Więc dobrze zrozumiłaś, że jest to organizacja (mam na myśli klub krótkofalarski) "roszcząca sobie prawa do reprezentowania jedynej, polskiej, słusznej racji" - racji krótkofalarskiej cha cha cha. Oj Kota, Kota, Obudź się wreszcie. Ale najlepiej dowalić z grubej rury o jedynych słusznych racjach roszczących sobie ......itp ble ble ble.
Pozdrawiam
Audi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 09:57   #131
Audi
Przyczajenie
 
Avatar Audi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdzieś w Pyrlandii
Wiadomości: 15
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Rozumiem, że autor postu urządza sobie kpiny z 6 mln. żydowskich ofiar Holocaustu..
Źle rozumiesz. Ale każdy rozumie tak jak chce rozumieć. Nie ma to jak nadinterpretacja.
Zaintrygowany wątkiem na który trafiłem zacząłem buszować w sieci. Znalazłem tam kilka tematów które tu nieudolnie zacytowałem, Ale widzę, że zaczyna się robić niebezpiecznie. Żegnam się więc z Wami i wątkiem.
Audi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 10:31   #132
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Żydzi

pa, pa
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 14:05   #133
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Audi Pokaż wiadomość
I ten mężczyzna z pochodzenia (po dziadku) był jednym z, że tak powiem, "wyznawców popularnej religii". Żeby nie napisać wprost Żydem.
Jego kumple od zajmowania się obozami (pomysł założenia obozów, komendantura, właściciele banków kredytujących inwestycje obozowe) to byli "wyznawcy popularnej religii" a przynajmniej ich potomkowie. Można powiedzieć, że to swoi swoim zgotowali ten los. "Nie myslano o potwornym bolu i cierpieniu oraz o ludzkich dramatach"
To chyba najlepszy przyklad, zeby nie oceniac ludzi pod katem ich pochodzenia. Zeby cos nienawidzic, trzeba to przede wszystkim znac. Jest to warunek konieczny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 18:39   #134
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Sabrina_1484 Pokaż wiadomość
Jakbyś nie wiedziała to była gazeta wydawana w PRL przez komunistyczne ścierwa. Ale nie martw się - teraz też są podobne gazety. Np. Gazeta wyborcza - kłamstwo, fałsz, wpajanie ludziom swojej chorej ideologii. Wyborcza to gazeta lewacko-żydowska więc w sam raz dla "Ludowej."
A mogę wiedzieć ile masz lat, że tak lekko idzie Ci się wypowiadać o poprzednim systemie?

Coś mi tu zalatuje dziewczątkiem wychowanym w ultraprawicowym domu, w którym horyzonty myślowe sięgają zaledwie do gałki radia, nastawionym na Radio Maryja.

W takim razie nic dziwnego, że takie brednie wypisujesz
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:37   #135
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
wychowanym w ultraprawicowym domu, w którym horyzonty myślowe sięgają zaledwie do gałki radia, nastawionym na Radio Maryja.
Radio Maryja nie jest czysto ("ultra") prawicowe, rzadko słucham ale z tego co mi wiadomo to orientację gospodarczą mają raczej na lewo

Swoją drogą zawsze fascynowało mnie, na jakiej podstawie wysnuto teorię "żydokomuny"- tak jakby wszyscy Żydzi mieli takie same poglądy polityczne.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:53   #136
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
Radio Maryja nie jest czysto ("ultra") prawicowe, rzadko słucham ale z tego co mi wiadomo to orientację gospodarczą mają raczej na lewo
nie zgadzam sie z tym, ze RM glosi lewicowe poglady.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 21:08   #137
Audi
Przyczajenie
 
Avatar Audi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdzieś w Pyrlandii
Wiadomości: 15
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Córka D'artagnana Pokaż wiadomość
Rozumiem, że autor postu urządza sobie kpiny... Nawet antysemita nie ucieka się do metod, które go ośmieszają i nie robi kabaretu z największej zbrodni w dziejach świata.
Postanowiłem jednak odpowiedzieć Ci na Twój dziki atak ociekający jadem. Poświęciłem tylko 10 minut czasu, żeby odnaleźć kilka tematów, które przybliżyłem z pamięci w jednym z poprzednich postów:
------------------------------------------------------------------------------------
http://www.insomnia.pl/Rodzina_Adolf...a-t196575.html
...Oczywiście i bez mitycznego dziadka Frankenbergera Hitler miał dość powodów, by utrzymywać swoje pochodzenie w tajemnicy. W "Mein Kampf" tylko krótko i mgliście wspomina o rodzicach. Chodzi o to, że Führer, który od swoich obywateli wymagał dostarczenia świadectwa aryjskiego pochodzenia, sam nie byłby w stanie przedstawić takiego dokumentu….
Dzisiaj o licznych Żydach wśród notabli III Rzeszy Niemieckiej oraz o finansowaniu partii hitlerowskiej przez te same żydowskie banki, które wcześniej finansowały Lenina, Trockiego i Stalina otwarcie mówi się wśród badaczy historii najnowszej…
"Zamierzano całkowicie wyniszczyć europejskich Żydów. Wykonawcą tego był jeden z najbardziej wpływowych nazistów, szef policji bezpieczeństwa i SD, SS-obergruppen-fuhrer, kierownik Głównego Urzędu Bezpieczeństwa SS, Heydrich, który sam, choć brzmi to niewiarygodnie i zarazem straszliwie, był w 50 % potomkiem żydowskiego narodu, czyli pólżydem". (Otto Ogiermann, Do ostatniego tchu, EDITIONS DU DIALOGUE, Paryż 1983, s.72). Dla nas nie brzmi to ani niewiarygodnie, ani straszliwie. Takie są fakty, a z faktami się nie dyskutuje. ....
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_40.html
Oto fragment z tej książki której autorem jest Hannecke Kardell (imię i nazwisko chyba brzmi z polska ?)

…Badając kwestię mordów na Żydach, które są faktem historycznym, zobaczymy, że wśród tych, którzy ich dokonywali trudno jest znaleźć ludzi nie mających żydowskiego pochodzenia żeby wymienić choćby trzech namiestników na Wschodzie: Heydricha, Franka i Rosenberga….

(...) Czytelnik musiałby długo szukać, by znaleźć niezwykle pouczającą, a prawie całkowicie niedostępną na rynku księgarskim książkę "Zanim przyszedł Hitler" (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje: "żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler; jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer"….

http://www.psychoterapia.nwd.pl/index.php
...Hitler będąc już u władzy wprowadził tzw. ustawę rasową, która nakładała na każdego obywatela nakaz udokumentowania swojego pochodzenia od trzech pokoleń…
… Czy przypadkiem jest, że Hitler później zechciał dokładnie wiedzieć o każdym obywatelu aż do trzeciego pokolenia wstecz, czy nie kryje się gdzieś tam żydowski przodek? Czy przypadkiem jest los, który Hitler zgotował Żydom, gdy weźmiemy pod uwagę, że jego dzieciństwo upływało w podobnym klimacie jak sytuacja Żyda w nazistowskich Niemczech?...
-----------------------------------------------------------------------------------------
Jeżeli ktoś urządza sobie kpiny to Ty z historii nie przyjmując faktów do wiadomości ani się z nimi nie licząc. W jakim Ty świecie żyjesz? W świecie zakłamania gdzie każdemu, kto wie więcej od Ciebie (bo chce mu się szukać) zarzucasz robienie kabaretu? W którym miejscu mojego posta skłamałem lub zrobiłem kabaret? Sama z siebie go zrobiłaś swoim dyletanctwem i brakiem chęci poznania prawdy. Chowanie głowy w piasek i zamykanie oczu nie zmieni rzeczywistości ani faktów.
Sięgnij po książkę "Zanim przyszedł Hitler" (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Zauważ - niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder.
Ja nie przedstawiłem w swoim poście swojej opinii - jest to opinia niemieckiego Żyda - Dietricha Bondera. Czy on też zrobił sobie kabaret?????
Pozwoliłem sobie tutaj zacytować tylko maleńkie fragmenty z zacytowanych stron. Jeśli będziesz miała odwagę i nie ogarnie Cię lenistwo (to chyba ono skłoniło Cię do wypisania tych bzdur?) to zajrzyj tam i doedukuj się. Przyda Ci się bo jak wykazałaś masz straszne zaległości.
A Złośliwiec nie będzie miał mi chyba za złe tego tasiemcowego posta ale tylko się bronię przed atakiem kogoś kto nie wie o czym pisze.
Cytat:
Napisane przez rena
To chyba najlepszy przyklad, zeby nie oceniac ludzi pod katem ich pochodzenia. Zeby cos nienawidzic, trzeba to przede wszystkim znac. Jest to warunek konieczny.
Po tym co wykazałem powyżej czy ten post nie powinien być skierowany do kogoś innego?
Podkreślenia w tekście są moje. Żeby było łatwiej odnieść się do poprzedniego mojego posta.



Audi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 22:09   #138
Córka D'artagnana
Zakorzenienie
 
Avatar Córka D'artagnana
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 957
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Audi Pokaż wiadomość
Postanowiłem jednak odpowiedzieć Ci na Twój dziki atak ociekający jadem.... będziesz miała odwagę i nie ogarnie Cię lenistwo (to chyba ono skłoniło Cię do wypisania tych bzdur?) to zajrzyj tam i doedukuj się. Przyda Ci się bo jak wykazałaś masz straszne zaległości.




Toś długo myślał, daremny twój trud i wysiłek,wypisałes tylko stek bzdur.
Nie poplułeś sie przypadkiem swoim jadem i nie zakrztusiłes sie nienawiścią?Twój post jest klasycznym przykładem jak łatwo człowiek poddaje sie praniu mózgu. Jest takie przysłowie, jak Pan Bóg chce kogos ukarac to mu rozum odbiera.
Córka D'artagnana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 06:25   #139
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Żydzi

Nono, robi się ciekawie.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 14:35   #140
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Żydzi

Audi nie wiem czy dobrze rozumiem,w uproszczeniu po prostu wskazujesz na to że w narodzie żydowskim również byli źli ludzie,nie zawsze wszyscy Żydzi byli w roli kozła ofiarnego,a czasem wręcz przeciwnie, i na to, że nie tylko rodowici Niemcy przyczyniali się do eksterminacji, nie oskarżasz jednocześnie narodu żydowskiego jako całości o te zbrodnię, czy tak?
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 15:34   #141
Audi
Przyczajenie
 
Avatar Audi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdzieś w Pyrlandii
Wiadomości: 15
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Audi nie wiem czy dobrze rozumiem,w uproszczeniu po prostu wskazujesz na to że w narodzie żydowskim również byli źli ludzie,nie zawsze wszyscy Żydzi byli w roli kozła ofiarnego,.....
Itd, itp, itd, itp. bla bla bla.
Czy wyście wszyscy poszaleli??
Ja do diabła na nic nie wskazuję, nic nie upraszczam, nikogo nie oskarżam.
Sięgnąłem do zasobów internetu i znalazłem to, co zacytowałem. W moich postach NIE MA MOJEGO ZDANIA, są cytaty m. in. pisarzy żydowskiego pochodzenia -patrz Dietrich Bonder i Hannecke Kardell. Żadnego z nich nie czytałem. Czy tak trudno jest wpisać w Googlach kilkanaście liter? Łatwiej jest pluć na forum ?
Czy mnie próbujecie przypisać ICH twórczość??
Czy tutaj naprawdę nikt nie potrafi PRZECZYTAĆ I ZROZUMIEĆ co jest napisane po polsku? Więc jak mam napisać ? W jidish? Niestety, nie umiem. Nie będę dalej podtrzymywał dyskusji przebiegającej w zacietrzewieniu i "ociekającej jadem".Niektórzy nawet nie potrafią odpowiedzieć na pytanie. Jedyną odpowiedzią jest bluzg. W związku z takim a nie innym przebiegiem tego ataku (bo to już przestała być dyskusja) znikam z tego forum.
Audi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 15:49   #142
gwendolyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 768
Dot.: Żydzi

Audi ja Ci nic nie próbuję przypisać,nie atakuję Cię, to był mój skrót myślowy i moje uproszczenie twoich cytatów, a pytam bo w jakimś celu cytujesz i ciekawi mnie po co i tyle. Zatem ja Cię o nic nie oskarżam i chyba Ty nie zrozumiałeś tego co napisałam a nie odwrotnie Z tym że Hitler miał Żydowskie pochodzenie i niektórzy jego poplecznicy również się spotkałam i dlatego chciałam wiedzieć po co to podajesz na to dowody- jeśli to nie ma jakiegoś celu konkretnego,tylko obronę przed atakiem niezasłużonym to w porządku. Moja wypowiedź ta i poprzednia nie ma żadnych podtekstów to tylko czysta ciekawość i wydaje mi się, że jednak nie oszalałam
Ja całej awantury też nie rozumiem i nie widzę,żeby Twoje wypowiedzi ociekały jadem.
Ja zaraz tez mogę stac się źródłem ataku hi hi:
Hitler's paternal grandfather was probably one of the brothers Johann Georg Hiedler or Johann Nepomuk Hiedler. There were rumours that Hitler was one-quarter Jewish and that his grandmother, Maria Schicklgruber, became pregnant while working as a servant in a Jewish household. During the 1920s, the implications of these rumours were politically explosive, especially for the proponent of a racist ideology. Opponents tried to prove that Hitler had Jewish or Czech ancestors. Although these rumours were never confirmed, for Hitler they were reason enough to conceal his origins. According to Robert G. L. Waite in The Psychopathic God: Adolf Hitler, Hitler made it illegal for German women to work in Jewish households, and after the "Anschluss" (annexation) of Austria, Hitler had his father's hometown obliterated by turning it into an artillery practice area. Thus Hitler seems to have betrayed a fear of being Jewish. Waite says that Hitler's insecurities in this regard may have been more important than whether Judaic ancestry could have been proven by his peers." -źródło WIKIPEDIA
To,że to przytoczyłam nie świadczy o moim rasiźmie, wikipedia jest w miarę wiarygodnym, obiektywnym i niezależnym od nacjonalistycznych nacisków źródłem i nie uważam, żeby Żydzi byli sami sobie winni itd...

Edytowane przez gwendolyn
Czas edycji: 2007-05-08 o 16:17
gwendolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:35   #143
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Audi Pokaż wiadomość
PZamierzano całkowicie wyniszczyć europejskich Żydów. Wykonawcą tego był jeden z najbardziej wpływowych nazistów, szef policji bezpieczeństwa i SD, SS-obergruppen-fuhrer, [B][COLOR=red]kierownik Głównego Urzędu Bezpieczeństwa SS, Heydrich, który sam, choć brzmi to niewiarygodnie i zarazem straszliwie, był w 50 % potomkiem żydowskiego narodu, czyli pólżydem
Heydrich nie był Żydem, to plotka. Cała sprawa wzięła się z tego, że po śmierci jego dziadka babcia wyszła ponownie za mąż za jegomościa o nazwisku Suess. Dodatkowo sprawę pogarszał fakt, że papa Reinharda, Bruno, grywał w lokalnym teatrze Żyda, ponoć z niezłym skutkiem, i całe Halle, rodzinne miasto Heydricha uznało, że "coś musi być na rzeczy". Była to bzdura, niemniej sam główny zainteresowany w nią wierzył.

Cytat:
Napisane przez Rena
nie zgadzam sie z tym, ze RM glosi lewicowe poglady.
RM nie jest chyba orędownikiem liberalizmu gospodarczego, a to dla mnie jeden z ważniejszych wyznaczników prawicowości.
Ogólnie pojęcia "lewica" i "prawica" są dość nieprecyzyjne i stąd te wątpliwości.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 17:29   #144
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
RM nie jest chyba orędownikiem liberalizmu gospodarczego, a to dla mnie jeden z ważniejszych wyznaczników prawicowości.
Ogólnie pojęcia "lewica" i "prawica" są dość nieprecyzyjne i stąd te wątpliwości.
Miedzy liberalizmem a lewica jest wiele alternatyw. Jest sporo pogladow czysto prawicowych z liberalizmem nie majacych nic wspolnego. Nic nie jest biale ani czarne.

cytat:
"Współcześnie określenie skrajna prawica jest używane dla opisu osób lub grup o charakterze konserwatywnym, konserwatywno-liberalnym lub monarchistycznym. Skrajną prawicę nurtu konserwatywno-liberalnego cechuje również ogromne poparcie dla kapitalizmu i liberalizmu gospodarczego. Nie oznacza to jednak poparcia dla tzw. liberalizmu obyczajowego (określanego pejoratywnie przez niektórych konserwatystów jako libertynizm)."

zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrajna_prawica
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 17:47   #145
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jest sporo pogladow czysto prawicowych z liberalizmem nie majacych nic wspolnego.
Dla mnie "czysta prawicowość" to konserwatyzm w sprawach społecznych i etycznych, np. aborcja, eutanazja, małżeństwa homoseksualne itd. połączony z liberalnym widzeniem gospodarki. Z encyklopedii Gazety Wyborczej (fragment):"W XX wieku do podstawowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę "prawa i porządku", uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m. in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych".
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 17:58   #146
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
Dla mnie "czysta prawicowość" to konserwatyzm w sprawach społecznych i etycznych, np. aborcja, eutanazja, małżeństwa homoseksualne itd. połączony z liberalnym widzeniem gospodarki.
A dla politologow ten poglad to skrajna prawica.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:02   #147
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A dla politologow ten poglad to skrajna prawica.
A jaka jest różnica między "skrajną prawicą" a "czystą prawicą"?
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:12   #148
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez wredziulek Pokaż wiadomość
A jaka jest różnica między "skrajną prawicą" a "czystą prawicą"?
chyba taka sama jak miedzy kolorem szaroburym a stonowanym
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 18:30   #149
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Żydzi

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
chyba taka sama jak miedzy kolorem szaroburym a stonowanym
A no właśnie, i można podsumować nasze rozważania stwierdzeniem, że najbardziej czysta, skrajna, hardkorowa i ortodoksyjna prawica to konserwatywny liberalizm (swoją drogą wyjątkowo dziwna nazwa)
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 20:59   #150
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żydzi

1. Kazdy szarobury jest stonowany, ale niekazdy stonowany jest szarobury
2. Szarobury brzmi smetnie, a stonowany dostojnie

Wracajac - do kultury zydowskiej - najblizszy festiwal kultury zydowskiej jest za miesiac z kawalkiem http://www.jewishfestival.pl/
23.06-01.07.2007.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2007-05-08 o 21:18 Powód: dopisek
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-01 16:40:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.