Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-29, 12:18   #121
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Bianka - i jak sie sprawdziły Wonderoosy? Do BBH na noc dokładasz jakies dodatkowe wkłady czy dajesz tylko te co są załączone do pieluszki?

Justin
a ja nie moge zobaczyć tego wełnianego otulacza W ogóle często nie otwiera mi sie ta strona sklepu ekomaluch tzn nie moge wyświetlić żadnych info o pieluszkach, tez tak macie?

Nika
- W jakim rozmiarze używasz IB? Ile Lenka teraz waży? Ja mam IB SIO w rozmiarze L i tak sobie myślę, że mało prawdopodobne, żeby ta pieluszka pasowała aż na 17-kilowego malucha jak podaje producent Moje dziecko waży ok 9,5 kg i pasuje idealnie zapinana na najciaśniejsze napy

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Jezzebel Pokaż wiadomość
Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo maszyny do szycia nigdy wcześniej nie używałam i dopiero się uczę Korzystałam z fajnej strony, na której krok po kroku opisali, jak robić. Gdyby któraś była zainteresowana, to proszę:
http://fernandfaerie.com/sewing_fitteds.html

Jak skończę to się pochwalę efektem
koniecznie sie pochwal! ja gdybym miała jeszcze jedno dziecko, to tez na początek próbowałabym sama coś uszyc Tylko wydaje mi się, że największym problemem mogłoby być zdobycie odpowiednich materiałów na pieluszki Ty z czego szyjesz?
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:21   #122
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Pochwalcie sie, jakie IB z kolekcji limitowanej macie Ja mam takie i rzeczywiście są piekne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2872_1.jpg (33,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2874_1.jpg (30,3 KB, 11 załadowań)
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:59   #123
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Pochwalcie sie, jakie IB z kolekcji limitowanej macie Ja mam takie i rzeczywiście są piekne
My mamy paseczki i tą drugą - w maziajki niebiesko żółte - jak Wy No piękne są. Wlaśnie schną na słoneczku.

Velutto - w IB rozm L wchodzi moja 3,5 letnia córka hehe trudno w to uwierzyć, ale się mieści. Waży jakieś 14,5 - 15 kg Z pieluch już nie korzysta, ale czasami wcisną ją w jakąs żeby sprawdzić te "obietnice" producentów Także Itti Bitti nie kłamie. Chociaż pewnie wiele zależy też od proporcji dziecka

BBH zakładałam z tymi dwoma wkładkami oryginalnymi, juz nic nie dodawałam. Ostatnio Wito wszytsko mi przesikuje ale po pierwsze to zeby wychodzą, a po drgie to przecież "noworodek" je co godzine ehh

Wonderoosy są olbrzymie, naprawde wielkie. Ale chłoną też porządnie - więc nie patrząc na aspekty wizualne - dokupuje jeszcze dwie na nocki.

A wogole to laski - nie wiem czy wiecie, ale na chustoforum jest sporo wątków testowych. Można za koszty przesyłki potestować sobie przez tydzien pieluszki, otulacze itp Niebawem w taki sposob bedzie u nas formowanka i otulacz babyetty oraz jakas ponoc super formowanka Pupeko. Jak ktos nie chce inwestowac a lubi nowosci to w sam raz ))

Edytowane przez biankaaa
Czas edycji: 2011-03-29 o 22:24
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:50   #124
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Gdzie kupowałyście te IB?
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:53   #125
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ja w maminku
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 21:59   #126
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Velluto uzywamy IB w rozmiarze M- ale to po domu , bo juz nie chlona tak super, ale nadal pasuja, oraz w rozmiarze L i te chlona wiecej i zakladamy je na dluzsze wyjscia.

Lena wazy chyba cos ok 10,5 kg... moze 11 ? nie mam pojecia

a to nasze limitowane IB


oraz Lena tuz przed spaniem w welnianych porteczkach
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 23:55   #127
justin18061976
Rozeznanie
 
Avatar justin18061976
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stavanger
Wiadomości: 840
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Jezzebel Pokaż wiadomość
Justin jak już potestujesz, to napisz, czy jesteś zadowolona, bo też się na niego przyczajałam od jakiegoś czasu, bo jest śliczniasty Tylko wyczytałam na jakiejś stronie, że nadaje się bardziej do NHN, bo jako otulacz do formowanek jest niby za mały i może nie pomieścić
Jak skończę to się pochwalę efektem
jest bardzo fajna ta pielusia, ale nie jako otulaczyk, stanowczo za mala, wkazdym razie sliczna, ladnie lezy, niestety przesikana, ale to pierwzsy raz, wiec i chlonnosci nie ma wlasciwej,
obawiam sie tylko, ze szybko Maluch z niej wyrosnie,
moj Stefus ma prawie 11 mieszkow
czekam na foteczki!!!

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
I jak się sprawdził?Mam ochotę taki kupić
pieknie lezy, wyzej napisalam reszte

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Wonderoosy są olbrzymie, naprawde wielkie. Ale chłoną też porządnie - więc nie patrząc na aspekty wizualne - dokupuje jeszcze dwie na nocki.
))
a ktore wonderoosy masz?? dawaj link
no i jestem ciekawa tej nowej formowanki
ja to uwielbiam na noc flipowac Stefcia, dla nas sa bezbledne

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
a to nasze limitowane IB


oraz Lena tuz przed spaniem w welnianych porteczkach
super foteczki, juz sie nie moge doczekac gatkow welnianych, leca do nas z Polski

Malz zaczal uzywac wielo, no tak sie ciesze! (oczywiscie nie sam )
__________________
Każdy dzieciaczek jest indywidualnością i idzie swoim rytmem. Zaakceptuj to i ciesz się każdym dniem. Nie warto szukać problemów na siłę.


http://suwaczki.maluchy.pl/li-48793.png
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53
justin18061976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 06:20   #128
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
jest bardzo fajna ta pielusia, ale nie jako otulaczyk, stanowczo za mala, wkazdym razie sliczna, ladnie lezy, niestety przesikana, ale to pierwzsy raz, wiec i chlonnosci nie ma wlasciwej,
obawiam sie tylko, ze szybko Maluch z niej wyrosnie,
moj Stefus ma prawie 11 mieszkow
czekam na foteczki!!!



pieknie lezy, wyzej napisalam reszte



a ktore wonderoosy masz?? dawaj link
no i jestem ciekawa tej nowej formowanki
ja to uwielbiam na noc flipowac Stefcia, dla nas sa bezbledne



super foteczki, juz sie nie moge doczekac gatkow welnianych, leca do nas z Polski

Malz zaczal uzywac wielo, no tak sie ciesze! (oczywiscie nie sam )
Wonderoo mamy jedynke, V2 właśnie do nas idzie Zobacze, porownam która lepsza i dokupie pewnie.

Flip u nas z PULowych tez jest ulubionym otulaczem. Ale Storcheny pokochalam bezgranicznie. Wg mnie nie maja wad. Mamy czerwone, niebieskie i szare - imo szare najładniejsze, takie troche oldschoolowe

Dzisiaj wieczorkiem okaze Wam jakie cudo handmade Witkowi zakupilam.

Nika - Twoja córeczka pieknie sie prezentuje w IB. Otulaczyk chyba robiony, co? Fajne kolorki.

No i wrzuce Wam storchenowego Wita - dzis o 6 rano
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07314.jpg (102,1 KB, 69 załadowań)
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:04   #129
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez coolturka Pokaż wiadomość
ja nie rozumiem wielkiego "bum" jaki powstał przy tych pieluszkach. Niby takie eko bardzo - ja rozumiem , chodzi o czas rozkladu itp. ale na pranie ich trzeba uzyc mase wody. mase proszków. a to eko już nie jest.

jak tak bardzo chcą eko pomagac to niech ktoś mądry wymyśli dobra metodę utylizacji jednorazowych.

co do wielo..- koleżanka używa. plus za walory artystyczne. ładne kolorowe. i chyba tyle..
Były już wyliczenia, które pokazywały, że pranie pieluch wymaga zużycia mniejszej ilości wody, niż wyprodukowanie jednorazówek (podobno do produkcji jednej jednorazówki zużywa sie ogromne ilości wody, nie pamiętam dokładnie, a nie mogę teraz znaleźć tych wyliczeń). Do tego dochodzą inne koszty/aspekty.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:09   #130
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez coolturka Pokaż wiadomość
ja nie rozumiem wielkiego "bum" jaki powstał przy tych pieluszkach. Niby takie eko bardzo - ja rozumiem , chodzi o czas rozkladu itp. ale na pranie ich trzeba uzyc mase wody. mase proszków. a to eko już nie jest.
Są proszki BIO i wtedy pranie jest EKO, na pewno bardziej, niż kiszenie przez 600 lat plastiku zawierającego odchody.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:10   #131
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez coolturka Pokaż wiadomość
ja nie rozumiem wielkiego "bum" jaki powstał przy tych pieluszkach. Niby takie eko bardzo - ja rozumiem , chodzi o czas rozkladu itp. ale na pranie ich trzeba uzyc mase wody. mase proszków. a to eko już nie jest.

jak tak bardzo chcą eko pomagac to niech ktoś mądry wymyśli dobra metodę utylizacji jednorazowych.

co do wielo..- koleżanka używa. plus za walory artystyczne. ładne kolorowe. i chyba tyle..
Skoro nie rozumiesz, to domyślam się że o pieluszkach wielorazowych nie wiesz zbyt wiele. Czas rozkładu to jeden z wielu czynników. Poczytaj o tym, ile wody zużywanych jest do produkcji pieluszek jednorazowych. O tym tym że w niewinnym pampersie znaleźć można pół tablicy Mendelejewa, dioksyny i mase innego badziewia.

Wielorazówki pierzesz z innymi ubrankami dziecięcymi, w połowie zalecanej dawki środka piorącego (są również ekologiczne proszki, kule).Nie jest więc to ani masa wody, ani masa toksycznych proszków.

Pieluszki wielo kupujesz raz, potem może korzystać z nich kilkoro dzieci. Z zasikanego pampersa już raczej nikt nie skorzysta.



Aspekt urody pieluszek wielo jest niepodważalny, ale naprawdę nie to jest najważniejsze.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 10:10   #132
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Były już wyliczenia, które pokazywały, że pranie pieluch wymaga zużycia mniejszej ilości wody, niż wyprodukowanie jednorazówek (podobno do produkcji jednej jednorazówki zużywa sie ogromne ilości wody, nie pamiętam dokładnie, a nie mogę teraz znaleźć tych wyliczeń). Do tego dochodzą inne koszty/aspekty.
Woda to pikuś, na jednego pampersa idzie szklanka ropy podczas produkcji.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:17   #133
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez coolturka Pokaż wiadomość
ja nie rozumiem wielkiego "bum" jaki powstał przy tych pieluszkach. Niby takie eko bardzo - ja rozumiem , chodzi o czas rozkladu itp. ale na pranie ich trzeba uzyc mase wody. mase proszków. a to eko już nie jest.

jak tak bardzo chcą eko pomagac to niech ktoś mądry wymyśli dobra metodę utylizacji jednorazowych.

co do wielo..- koleżanka używa. plus za walory artystyczne. ładne kolorowe. i chyba tyle..
Na fakt - takie to mało ekologiczne, że powinniśmy też zrezygnować z noszenia normalnych ubrań i ubierać się w plastikowe, jednorazowe ciuchy No bo w końcu tyle wody idzie na pranie i jeszcze te detergenty (nie no, żartuję )

U nas wielorazówki są już w użyciu (pisałam kiedyś, że Nika jest jeszcze za mała i jej chyba neiwygodnie). Brakuje mi tylko wkładów i się zastanawiam, czy pocięty ręcznik będzie ok?
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:20   #134
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Na fakt - takie to mało ekologiczne, że powinniśmy też zrezygnować z noszenia normalnych ubrań i ubierać się w plastikowe, jednorazowe ciuchy No bo w końcu tyle wody idzie na pranie i jeszcze te detergenty (nie no, żartuję )

U nas wielorazówki są już w użyciu (pisałam kiedyś, że Nika jest jeszcze za mała i jej chyba neiwygodnie). Brakuje mi tylko wkładów i się zastanawiam, czy pocięty ręcznik będzie ok?
No jasne. A jak masz gdzieś niedaleko IKEA to tam są fajne, sprawdzone przez wiele mam ręczniczki frotowe. Małe i większe - akurat do poskładania dla małego i większego dziecia. Polecam!
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 10:20   #135
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Woda to pikuś, na jednego pampersa idzie szklanka ropy podczas produkcji.
a nawet gdyby pominąć aspekty ekologiczne....to pieluchy wielorazowe są po prostu zdrowsze dla dziecka. To był główny powód,dla ktorego zaczełam zagłebiać się w temat.
A teraz "zestaw startowy" lezy w komodzie i czeka na młodą

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2011-03-30 o 10:28
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 12:57   #136
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
No jasne. A jak masz gdzieś niedaleko IKEA to tam są fajne, sprawdzone przez wiele mam ręczniczki frotowe. Małe i większe - akurat do poskładania dla małego i większego dziecia. Polecam!
Akurat mam dużo ręczników niepotrzebnych w domu, więc pójdzie po kosztach
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:40   #137
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
My mamy paseczki i tą drugą - w maziajki niebiesko żółte - jak Wy No piękne są. Wlaśnie schną na słoneczku.

Velutto - w IB rozm L wchodzi moja 3,5 letnia córka hehe trudno w to uwierzyć, ale się mieści. Waży jakieś 14,5 - 15 kg Z pieluch już nie korzysta, ale czasami wcisną ją w jakąs żeby sprawdzić te "obietnice" producentów Także Itti Bitti nie kłamie. Chociaż pewnie wiele zależy też od proporcji dziecka

BBH zakładałam z tymi dwoma wkładkami oryginalnymi, juz nic nie dodawałam. Ostatnio Wito wszytsko mi przesikuje ale po pierwsze to zeby wychodzą, a po drgie to przecież "noworodek" je co godzine ehh

Wonderoosy są olbrzymie, naprawde wielkie. Ale chłoną też porządnie - więc nie patrząc na aspekty wizualne - dokupuje jeszcze dwie na nocki.

A wogole to laski - nie wiem czy wiecie, ale na chustoforum jest sporo wątków testowych. Można za koszty przesyłki potestować sobie przez tydzien pieluszki, otulacze itp Niebawem w taki sposob bedzie u nas formowanka i otulacz babyetty oraz jakas ponoc super formowanka Pupeko. Jak ktos nie chce inwestowac a lubi nowosci to w sam raz ))
Bianka dzieki za info
Ja widziałam te wątki testowe, ale ja nie mam za bardzo czasu na to Jak wracam po pracy, to zwykle zostaje mi do założenie 1 pieluszka na dzien i 1 na noc A tak przez cały dzien pieluchy zmienia teściowa.
A poza tym jak siedze teraz z mała w domu, bo się pochorowała to wczoraj np. nie zasikała mi ani jednej pieluszki Wszystko załatwiałyśmy do nocnika
Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Gdzie kupowałyście te IB?
ja kupowałam na zachustowani.pl i w pieluszkarni, ale w pieluszkarni drogo i juz mało co mają
Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Velluto uzywamy IB w rozmiarze M- ale to po domu , bo juz nie chlona tak super, ale nadal pasuja, oraz w rozmiarze L i te chlona wiecej i zakladamy je na dluzsze wyjscia.

Lena wazy chyba cos ok 10,5 kg... moze 11 ? nie mam pojecia

a to nasze limitowane IB


oraz Lena tuz przed spaniem w welnianych porteczkach
o kurcze, to nieźle, że jeszcze M są na nią dobre
ślicznie wygląda w tej pieluszce i i wełnianych porteczkach
a tak z ciekowości zapytam, ile kosztują u Was IB?

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
ja to uwielbiam na noc flipowac Stefcia, dla nas sa bezbledne

Malz zaczal uzywac wielo, no tak sie ciesze! (oczywiscie nie sam )
ale Twoj Stefciu juz chyba nie je w nocy? Jak wkłady dajesz na noc do flipa?
Gratki dla męża
Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Flip u nas z PULowych tez jest ulubionym otulaczem. Ale Storcheny pokochalam bezgranicznie. Wg mnie nie maja wad. Mamy czerwone, niebieskie i szare - imo szare najładniejsze, takie troche oldschoolowe

Dzisiaj wieczorkiem okaze Wam jakie cudo handmade Witkowi zakupilam.

No i wrzuce Wam storchenowego Wita - dzis o 6 rano
A ja Storcheny mam czekoladowe i wyglądają jak czarne
Pokazuj cudo handmade
I daj znać jak ta formowanka Pupeko.
Widać, że Wit nic sobie nie robi z wczesnej godziny
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:54   #138
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Nika - Twoja córeczka pieknie sie prezentuje w IB. Otulaczyk chyba robiony, co? Fajne kolorki.

No i wrzuce Wam storchenowego Wita - dzis o 6 rano
Nie, to kupione welniane porteczki,
http://www.kaatjekatoen.nl/webshop/p...roducts_id=444

Sliczny dzidzius!

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Bianka dzieki za info
Ja widziałam te wątki testowe, ale ja nie mam za bardzo czasu na to Jak wracam po pracy, to zwykle zostaje mi do założenie 1 pieluszka na dzien i 1 na noc A tak przez cały dzien pieluchy zmienia teściowa.
A poza tym jak siedze teraz z mała w domu, bo się pochorowała to wczoraj np. nie zasikała mi ani jednej pieluszki Wszystko załatwiałyśmy do nocnika

ja kupowałam na zachustowani.pl i w pieluszkarni, ale w pieluszkarni drogo i juz mało co mają

o kurcze, to nieźle, że jeszcze M są na nią dobre
ślicznie wygląda w tej pieluszce i i wełnianych porteczkach
a tak z ciekowości zapytam, ile kosztują u Was IB?


ale Twoj Stefciu juz chyba nie je w nocy? Jak wkłady dajesz na noc do flipa?
Gratki dla męża

A ja Storcheny mam czekoladowe i wyglądają jak czarne
Pokazuj cudo handmade
I daj znać jak ta formowanka Pupeko.
Widać, że Wit nic sobie nie robi z wczesnej godziny
Velluto, u nas w Holandii IB kosztuja prawei 18 eu za sztuke, ale limitki sprowadzilam z Anglii - stad:
http://www.cheeksandcherries.co.uk/a...tti_Bitti.html
Bo u nas jeszcze nie ma
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 19:23   #139
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Velutto - no w sumie nie wziełam pod uwagę, że pieluchuje glownie babcia. Chociaz w sumie tez mogłaby potestować na co się Malutka pochorowała?
U nas kupka już tylko w nocniku, spora część siku też. Ale to tylko jak w domu jesteśmy. A że teraz wiekszość dnia spedzamy na świeżym powierzu to i nocnik w użyciu nieco rzadziej.

Nika - fajowe te porteczki. Troche podobne do Disany ale fajniejsze kolorki. W PL z gatek to chyba tylko Storcheny poki co można kupić. No i handmade - też czasami cuda dziewczyny potrafia wydziergać.

To pieluszka, o której pisałam. W końcu jakąś prawdziwie męską mamy hehe Blanka woła za Witem- Pirat Joe (jak bohater jednej z jej książeczek).
Pieluszka uszyta przez eko_mamę. IMO jedne z najlepiej i najstaranniej uszytych pieluszek jakie mialam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07334.jpg (74,6 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07339.jpg (119,1 KB, 43 załadowań)
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 20:26   #140
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Velluto, u nas w Holandii IB kosztuja prawei 18 eu za sztuke, ale limitki sprowadzilam z Anglii - stad:
http://www.cheeksandcherries.co.uk/a...tti_Bitti.html
Bo u nas jeszcze nie ma
A u nas w Pl wszystkie są dostępne To nie jest z nami jeszcze tak źle
No to u Was podobne ceny jak u nas (63-69zł), a w UK trochę taniej
Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Velutto - no w sumie nie wziełam pod uwagę, że pieluchuje glownie babcia. Chociaz w sumie tez mogłaby potestować na co się Malutka pochorowała?
U nas kupka już tylko w nocniku, spora część siku też. Ale to tylko jak w domu jesteśmy. A że teraz wiekszość dnia spedzamy na świeżym powierzu to i nocnik w użyciu nieco rzadziej.

To pieluszka, o której pisałam. W końcu jakąś prawdziwie męską mamy hehe Blanka woła za Witem- Pirat Joe (jak bohater jednej z jej książeczek).
Pieluszka uszyta przez eko_mamę. IMO jedne z najlepiej i najstaranniej uszytych pieluszek jakie mialam.
eeee babcia okrzyknęła IB ulubioną pieluchą i innych nie tyka
Przechodziliśmy trzydniówkę, potem biegunkę i totalny brak apetytu - 3 dni tylko pierś Przyczyną są kolejne ząbki Ale powoli wszystko wraca do normy.
Ha ha ha, niezły pirat z Wita Pieluszka cudeńko
velluto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 20:34   #141
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość

Nika - fajowe te porteczki. Troche podobne do Disany ale fajniejsze kolorki. W PL z gatek to chyba tylko Storcheny poki co można kupić. No i handmade - też czasami cuda dziewczyny potrafia wydziergać.

To pieluszka, o której pisałam. W końcu jakąś prawdziwie męską mamy hehe Blanka woła za Witem- Pirat Joe (jak bohater jednej z jej książeczek).
Pieluszka uszyta przez eko_mamę. IMO jedne z najlepiej i najstaranniej uszytych pieluszek jakie mialam.
swietna pieluszka, a Twoj synus cudny! Slodziaczek!

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
A u nas w Pl wszystkie są dostępne To nie jest z nami jeszcze tak źle
No to u Was podobne ceny jak u nas (63-69zł), a w UK trochę taniej

eeee babcia okrzyknęła IB ulubioną pieluchą i innych nie tyka
Przechodziliśmy trzydniówkę, potem biegunkę i totalny brak apetytu - 3 dni tylko pierś Przyczyną są kolejne ząbki Ale powoli wszystko wraca do normy.
Ha ha ha, niezły pirat z Wita Pieluszka cudeńko
hahaha - Polska the best!
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 07:40   #142
justin18061976
Rozeznanie
 
Avatar justin18061976
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stavanger
Wiadomości: 840
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

witam,
Velluto ja do flipkow uzywam jednego wkladu z organicznej i na to wklad mam sucho, wytrzymuje cala noc, bez problemu a Stefus ma porzadny sik, naprawde polecam, dobrze, ze Malusio wraca do siebie
Bianka no ten handmade niesamowity, gdzie Ty Slonce je kupujesz, zapodaj linka i daj zdjecie tych recznikow ikeowskich, ostatnio probowalam je znalezc i same wielkie mi w rece wpadaly
Witus juz duzy chlopiec
Co do uzywania wielo- mnie przede wszystkim przekonala zdrowa skora na pupie mojego dziecka, wczesniej mial non stop odparzenia, nic nie pomagalo no i ta podwyzszona temperatura jaderek w jenorazowych...pranie wielo nie sprawia mi zadnych problemow a ze mnie raczej leniuszek jest

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
Nie, to kupione welniane porteczki,
http://www.kaatjekatoen.nl/webshop/p...roducts_id=444
swietne!

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
ale Twoj Stefciu juz chyba nie je w nocy?
praktycznie juz nie, zdarza Mu sie b.rzadko

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
. Małe i większe - akurat do poskładania dla małego i większego dziecia. Polecam!
oo, juz wiem o ktore chodzi
__________________
Każdy dzieciaczek jest indywidualnością i idzie swoim rytmem. Zaakceptuj to i ciesz się każdym dniem. Nie warto szukać problemów na siłę.


http://suwaczki.maluchy.pl/li-48793.png
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53
justin18061976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 08:21   #143
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Piszecie o ogromnym wyborze pieluszek.
My korzystamy tylko z jednego rodzaju: http://www.closeparent.com/Default.aspx?tabid=148
i jesteśmy bardzo zadowoleni.
Czekam tylko na ciepłe dni, bo wtedy będą schły o wiele szybciej.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 08:50   #144
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Mam pytanie
Kupiłam dla swojej młodej 5 kieszonek,4 formowanki bambusowe, 4 all in one ("jedna biała doskonała" ) ,no i teraz zastanawiam sie co mi jeszze będzie potrzebne?
Myślę o takich http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=12&ec=0 to dobra opcja?
Zaznaczam,ze szykuję pieluszkową wyprawkę dla niemowlaka
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 18:22   #145
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Może otulacz na te formowanki? I kilka pieluch składanych/prefoldów do tego otulacza - zanim maluch dorośnie do kieszonek. Co do Storchenkinder nie mam pojęcia, nie widziałam tego z bliska.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:14   #146
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Mam pytanie
Kupiłam dla swojej młodej 5 kieszonek,4 formowanki bambusowe, 4 all in one ("jedna biała doskonała" ) ,no i teraz zastanawiam sie co mi jeszze będzie potrzebne?
Myślę o takich http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=12&ec=0 to dobra opcja?
Zaznaczam,ze szykuję pieluszkową wyprawkę dla niemowlaka
Mam formowane Storchenkinder i mogę z czystym sumieniem polecić. Są wykonane z bardzo mięciutkiej froty bawełnianej, mają wszyty wkład. Używam rozmiaru 2 - pieluszka fajnei się dopasowuje, jest wygodna. Używam z gatkami Storchena albo Flipem. Głównie na spacery albo dłuższe drzemki. Nooo i trzeba troczki lubić ja akurat lubie - dlatego te i Tetro to moje ulubione dzienne formowanki.

Co do namiarów na hand made to tutaj: http://eko-mama.blogspot.com/

Stokrotka - dokup Flipa i jakiś otulacz rozmiarowy newborn/S (np Imse Vimse). Kilka szt tetry bambusowej Kikko (aktualnie znajdzien w ekomaluchu), kilka muślinek. To ekonomiczne rozwiazanie sprawdzi się przy sikającym czesto a niewiele noworodku. Jak chcesz możesz zainwestować w prefoldy : orginalne flipa, te pieluszkarniowe, bambino mio. Przydadzą się później jako wkłady do kieszonek.
No i jak z czystej próźności sprawiłabym sobie jaka cieszącą oko Itti Bitti ale to niekoniecznie.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:34   #147
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Macie jakiś sposób na poprawę chłonności pieluszek? Bo moje zaczęły przeciekać Pewnie od tego, że czasem się zapomnę i posmaruję dupkę kremem na odparzenia
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 20:41   #148
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ela ,Bianka dziekuję
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 21:05   #149
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Macie jakiś sposób na poprawę chłonności pieluszek? Bo moje zaczęły przeciekać Pewnie od tego, że czasem się zapomnę i posmaruję dupkę kremem na odparzenia
Namocz w ciepłwj wodzie z dodatkiem plynu do naczyn (np.na noc).Dokładnie wypłukaj i wypierz w pralce bez dodatku detergentu.Pieluszki beda odtluszczone.Powinno pomoc
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 07:27   #150
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Namocz w ciepłwj wodzie z dodatkiem plynu do naczyn (np.na noc).Dokładnie wypłukaj i wypierz w pralce bez dodatku detergentu.Pieluszki beda odtluszczone.Powinno pomoc
Dzięki
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.