Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-04, 10:46   #121
malekssandra
Zadomowienie
 
Avatar malekssandra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 921
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie zdziwilabym sie, jesli by jej rzekli, ze ma Ci zwrocic kase, to sprawy nie bedzie
Jestem prawie pewna, że tak jej powiedzieli - dlatego jak zadzwoniła do mnie z informacją, ze przeleje pieniądze, nawet nie probowała sie tłumaczyć ani nie wspomniała nic na temat przedmiotu sporu, tylko zalezało jej na odesłaniu "perfumy" jak otrzymam przelew.
Swoją drogą to "przepraszam" też nie usłyszałam.

A ja jestem zadowolona, że dostałam pieniadze z powrotem, bo bez zgłoszenia na Policję i Twojego wsparcia, Siarko na pewno bym nic nie dostała.
__________________
WYMIENIĘ
malekssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 17:59   #122
Baska1979
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 63
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Moja koleżanka miała kiedyś taką sytuacje ze sprzedawcą, że skończyła się w sądzie. Kolezanka była niezadowolona z obsługi sprzedawcy, z kontaktu mailowego, wiec wystawila negatywny komentarz i dodala tez, ze kosmetyk, ktory zamowila, odbiegal jakosciowo od oryginalu. Podobno wyszla z tego straszna afrera. Babka zglosila sprawe do allegro (to byl jej pierwszy negatywny komentarz po kilku latach w allegro), oskarzyla kolezanke o znieslawienie, poprosila o dokumenty potwierdzajace, ze kolezanka skonczyla kursy kosmetyczne i ze moze sie wypowiadac na temat jakosci kosmetyku. Wysylala do niej obrazliwe maila, wyzywajac ja od kurew i innych takch. Ogolnie masakra.. Musze sie dowiedziec koniecznie, jaki jest jej nick. Jak sie dowiem, dam Wam znac ; Z daleka od takich ludzi
Baska1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 13:14   #123
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Baska1979 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka miała kiedyś taką sytuacje ze sprzedawcą, że skończyła się w sądzie. Kolezanka była niezadowolona z obsługi sprzedawcy, z kontaktu mailowego, wiec wystawila negatywny komentarz i dodala tez, ze kosmetyk, ktory zamowila, odbiegal jakosciowo od oryginalu. Podobno wyszla z tego straszna afrera. Babka zglosila sprawe do allegro (to byl jej pierwszy negatywny komentarz po kilku latach w allegro), oskarzyla kolezanke o znieslawienie, poprosila o dokumenty potwierdzajace, ze kolezanka skonczyla kursy kosmetyczne i ze moze sie wypowiadac na temat jakosci kosmetyku. Wysylala do niej obrazliwe maila, wyzywajac ja od kurew i innych takch. Ogolnie masakra.. Musze sie dowiedziec koniecznie, jaki jest jej nick. Jak sie dowiem, dam Wam znac ; Z daleka od takich ludzi
I jak się ta sprawa zakończyła?
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 12:33   #124
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Jestem maksymalnie wkurzona. Właśnie przyszły perfumy, które miały być nowe, a nie są. Co prawda w opisie nie było ani słowa, o tym że są nowe - ale też nie było ani słowa o tym, że ktoś je "testował". Pytałam sprzedawcę w mailu czy są aby na pewno nowe, ale zbył to milczeniem, więc uznałam, że są. Nie miały nawet folii, cały flakonik wypalcowany, w rurce perfumy - atomizer psikał od razu. I radość prysła.

Mogłam poprosić o zdjęcie flakonika, ale skupiona byłam na badaniu ich oryginalności - i jakoś tak zupełnie nie wpadłam na to, że ktoś mi będzie usiłował wcisnąć używane perfumy jako nowe... Widać za krótko jeszcze żyję Teraz się zastanawiam, co z komentarzem

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-12-08 o 12:35
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 13:09   #125
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
I jak się ta sprawa zakończyła?
A co to za ziólko, ta kobita? Czy można prosić nicka na PW?
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 13:26   #126
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Jestem maksymalnie wkurzona. Właśnie przyszły perfumy, które miały być nowe, a nie są. Co prawda w opisie nie było ani słowa, o tym że są nowe - ale też nie było ani słowa o tym, że ktoś je "testował". Pytałam sprzedawcę w mailu czy są aby na pewno nowe, ale zbył to milczeniem, więc uznałam, że są. Nie miały nawet folii, cały flakonik wypalcowany, w rurce perfumy - atomizer psikał od razu. I radość prysła.

Mogłam poprosić o zdjęcie flakonika, ale skupiona byłam na badaniu ich oryginalności - i jakoś tak zupełnie nie wpadłam na to, że ktoś mi będzie usiłował wcisnąć używane perfumy jako nowe... Widać za krótko jeszcze żyję Teraz się zastanawiam, co z komentarzem
z jednej strony tez bym sie wkurzyla w tej sytuacji...ale z drugiej strony powinnas to ustalic przed licytacja...tym bardziej, ze info o nowosci/zuzyciu nie bylo w opisie...
moze sprobuj to wyjasnic ze sprzedawca...to chyba najrozsadniejsze rozwiazanie...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 13:58   #127
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
z jednej strony tez bym sie wkurzyla w tej sytuacji...ale z drugiej strony powinnas to ustalic przed licytacja...tym bardziej, ze info o nowosci/zuzyciu nie bylo w opisie...
moze sprobuj to wyjasnic ze sprzedawca...to chyba najrozsadniejsze rozwiazanie...
No tak, ale strona aukcji wyglądała bardzo profesjonalnie - jak perfumerii. Był dokładny opis perfum - co do oryginalności nie miałam większych obaw, bo to była limitowanka. To nie wyglądało na aukcję z używka po prostu. Przed zakupem wymieniłam ze sprzedawcą kilka maili i on wiedział, że zależy mi na NOWYCH perfumach i że jestem przekonana że te które on sprzedaje są nowe, a mimo to mnie nie wyprowadził mnie z błedu. Co innego gdybym kliknęła bez korespondencji. Chodzi mi o to, że oszukał mnie z pełną świadomością- i to jest przykre.

Pominę już fakt, że perfumy w ogóle nie były zabezpieczone i mimo, że zapłaciłam 15 zł za przesyłkę, to dostałam listem poleconym za 5,70 (w starej paczce) - czyli 10 zł dodatkowo wpłynęło do jego kieszeni ;]
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 14:39   #128
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
No tak, ale strona aukcji wyglądała bardzo profesjonalnie - jak perfumerii. Był dokładny opis perfum - co do oryginalności nie miałam większych obaw, bo to była limitowanka. To nie wyglądało na aukcję z używka po prostu. Przed zakupem wymieniłam ze sprzedawcą kilka maili i on wiedział, że zależy mi na NOWYCH perfumach i że jestem przekonana że te które on sprzedaje są nowe, a mimo to mnie nie wyprowadził mnie z błedu. Co innego gdybym kliknęła bez korespondencji. Chodzi mi o to, że oszukał mnie z pełną świadomością- i to jest przykre.

Pominę już fakt, że perfumy w ogóle nie były zabezpieczone i mimo, że zapłaciłam 15 zł za przesyłkę, to dostałam listem poleconym za 5,70 (w starej paczce) - czyli 10 zł dodatkowo wpłynęło do jego kieszeni ;]
tez mam alergie na zawyzanie kosztow przesylki...
mimo wszystko sprobowalabym wyjasnic sytuacje ze sprzedawca (zwrot perfum lub obnizenie ceny - w zaleznosci co Cie satysfakcjonuje)...i trzymam kciuki za powodzenie...daj znac czy sie udalo
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 15:00   #129
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
tez mam alergie na zawyzanie kosztow przesylki...
mimo wszystko sprobowalabym wyjasnic sytuacje ze sprzedawca (zwrot perfum lub obnizenie ceny - w zaleznosci co Cie satysfakcjonuje)...i trzymam kciuki za powodzenie...daj znac czy sie udalo
ja tez

i podobnie jak Magda, uwazam, ze powinnas, Laylo, wyjasnic sprawe ze sprzedawca.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 15:34   #130
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
tez mam alergie na zawyzanie kosztow przesylki...
mimo wszystko sprobowalabym wyjasnic sytuacje ze sprzedawca (zwrot perfum lub obnizenie ceny - w zaleznosci co Cie satysfakcjonuje)...i trzymam kciuki za powodzenie...daj znac czy sie udalo
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ja tez

i podobnie jak Magda, uwazam, ze powinnas, Laylo, wyjasnic sprawe ze sprzedawca.
Dziękuję za kciuki

Wiecie, zrobiło mi się po prostu przykro jak zobaczyłam co dostałam, ale jak odkryłam te koszty przesyłki, to dosłownie krew mnie zalała i strasznie po facecie pojechałam. Póki co mi nie odpisał. Liczę na polubowne załatwienie sprawy, ma prawie 500 pozytywów - chyba mu się nie opłaca ryzykować negatywa. Chociaż, kto go tam wie...

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-12-08 o 15:43
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 16:58   #131
studentkaAM
Zakorzenienie
 
Avatar studentkaAM
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kłobuck/Zabrze
Wiadomości: 4 171
GG do studentkaAM Wyślij wiadomość przez MSN do studentkaAM
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość

Pominę już fakt, że perfumy w ogóle nie były zabezpieczone i mimo, że zapłaciłam 15 zł za przesyłkę, to dostałam listem poleconym za 5,70 (w starej paczce) - czyli 10 zł dodatkowo wpłynęło do jego kieszeni ;]
Dlatego ja jak widzę zawyżone kwoty przesyłek po prostu nie klikam. Ostatnio była licytacja Kelly Calache ale jak zobaczyłam kwotę 12 zł za list polecony to dałam sobie spokój... Taki mały ot.
__________________
Zapachy na wymianę

Szukam odlewki N. Ricci Love in Paris. Proszę o PW
studentkaAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 18:32   #132
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez studentkaAM Pokaż wiadomość
Dlatego ja jak widzę zawyżone kwoty przesyłek po prostu nie klikam. Ostatnio była licytacja Kelly Calache ale jak zobaczyłam kwotę 12 zł za list polecony to dałam sobie spokój... Taki mały ot.
Ja też, ale to była limitowanka, bardzo mi na niej zależało - sama zaproponowałam cenę i sprzedawca wcześniej skończył aukcję. Dlatego cenę przesyłki wkalkulowałam w koszty.

No i ok, ktoś porządnie pakuje, ja za to płacę - ale to jest sytuacja, w której ja płacę 15 zł, a facet wrzuca mi flakonik w stare pudełko i wysyła za 5,7 zł. Zero zabezpieczenia, owinięcia nawet w głupią gazetę. Jak zobaczyłam taką "walajacą się" po paczce buteleczkę, to osłupiałam. Przecież gdyby się stłukła, to na pewno nie oddałby mi pieniędzy. Patrze na flaszkę - używana. No, a potem patrzę na znaczki - a tam 5,7 czyli polecony

EDIT: Pan mnie bardzo przeprasza - to brat dał mu takie perfumy - i na pewno nie są używane! Co więcej, pragnie bym je zwróciła, gdyż z pewnością uda mu się je upchnąć jako nowe mniej kumatej "ofierze". Ręce opadają.

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2009-12-08 o 18:45
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:42   #133
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Może na tyle wycenił pudelko, światło przy pakowaniu, radio dla umilenia czasu, bilet tramwajowy na pocztę/benzyna, kanapkę po wszystkim?
A moze ubezpieczył paczkę?
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:48   #134
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Może na tyle wycenił pudelko, światło przy pakowaniu, radio dla umilenia czasu, bilet tramwajowy na pocztę/benzyna, kanapkę po wszystkim?
A moze ubezpieczył paczkę?
Mogę sobie pożyczyć pierwsze zdanie do kolejnego listu do Pana Sprzedawcy? Bo o kosztach wysyłki mu nie wspominałam wylewając swój jad. Ale teraz to już jadę po całości.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:53   #135
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

będzie mi bardzo miło
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:57   #136
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ależ ja jestem wredna ale naprawdę mnie wkurzył...
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 19:10   #137
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Nie jesteś. Ja też mam za sobą parę akcji, jak widzę niechęć współpracy, zaraz piszę do allegro, chcą tylko fotki przekazu i treść korespondencji.

Na ebayu jest podobno jeszcze gorzej, raz chcialam się zarejestrować ale sobie odpuściłam
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 19:12   #138
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Layila, Ty wiedzmo
Co postanowilas? Oddajesz perfumy? Czy domagasz sie zwrotu czesci kosztow wysylki?

Cytat:
Może na tyle wycenił pudelko, światło przy pakowaniu, radio dla umilenia czasu, bilet tramwajowy na pocztę/benzyna, kanapkę po wszystkim?
Szalenie mi sie to podoba
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 19:59   #139
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Layila, Ty wiedzmo
Co postanowilas? Oddajesz perfumy? Czy domagasz sie zwrotu czesci kosztow wysylki?
Napisałam mu, że mu nie odeślę, bo nie jest uczciwy i finał byłby taki, że po odesłaniu nie miałabym ani perfum, ani pieniędzy - dostanie negatywa. Nie za używkę - za całokształt - czyli pazerność.

Nie domagam się pieniędzy, bo będzie mnie posądzał o wyłudzanie. Wszak twardo twierdzi, że wysłał mi nowe. O koszty wysyłki nie będę się wykłócała, szkoda nerwów dla 9 zł. Chyba, że sam zaproponuje finansowe zadośćuczynienie, ale na to w ogóle nie liczę. Mnie już nawet nie chodzi o zadośćuczynienia jakiekolwiek - tylko uświadomienie facetowi, że nie jest w porządku. Btw to jakiś znany (i drogi) fotograf ;]
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 20:21   #140
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Napisałam mu, że mu nie odeślę, bo nie jest uczciwy i finał byłby taki, że po odesłaniu nie miałabym ani perfum, ani pieniędzy - dostanie negatywa. Nie za używkę - za całokształt - czyli pazerność.

Nie domagam się pieniędzy, bo będzie mnie posądzał o wyłudzanie. Wszak twardo twierdzi, że wysłał mi nowe. O koszty wysyłki nie będę się wykłócała, szkoda nerwów dla 9 zł. Chyba, że sam zaproponuje finansowe zadośćuczynienie, ale na to w ogóle nie liczę. Mnie już nawet nie chodzi o zadośćuczynienia jakiekolwiek - tylko uświadomienie facetowi, że nie jest w porządku. Btw to jakiś znany (i drogi) fotograf ;]
no to wszystko jasne...Kochana...to co Ty sie dziwisz, ze Ci za wysylke podwojnie policzyl...moze on ma taki nawyk...w koncu drogi jest...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 20:47   #141
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez magda s. Pokaż wiadomość
no to wszystko jasne...Kochana...to co Ty sie dziwisz, ze Ci za wysylke podwojnie policzyl...moze on ma taki nawyk...w koncu drogi jest...
Może powinien pomyśleć nad obniżeniem stawek - widać cienko przedzie, skoro dorabia sprzedawaniem perfum brata

A tak serio, to mu tego negatywa pewnie nie wystawię. Nie zaszkodzi jednak, jak się chłop trochę zestresuje. Może następnym razem pomyśli. Do propozycji Iloneczki dorzuciłam jeszcze 1. taśmę - bo paczka obklejona była solidnie, no i 2. zużycie butów - może szedł tam na piechotę, skoro taka u niego bida z nędzą?
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 20:58   #142
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Do propozycji Iloneczki dorzuciłam jeszcze 1. taśmę - bo paczka obklejona była solidnie, no i 2. zużycie butów - może szedł tam na piechotę, skoro taka u niego bida z nędzą?
Laylo, Ty uwazaj - jesli liczysz za piechote, to ujmij kosztow z biletu tramwajowego/benzyny
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 21:31   #143
Vilga
Raczkowanie
 
Avatar Vilga
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 164
GG do Vilga
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
A tak serio, to mu tego negatywa pewnie nie wystawię. Nie zaszkodzi jednak, jak się chłop trochę zestresuje. Może następnym razem pomyśli.
Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji, ale też miałam kilka miesięcy temu nieprzyjemność kupowania na Allegro u osoby, która naliczyła sobie podwójnie koszty przesyłki. Po zwróceniu uwagi na ten fakt odpisała mi co następuje (pisownia orginalna):

Cytat:
Witam,
niestety dziwi mnie Pani mail..Na allegro działam tak ok 4 lat(wczesniej inna firma) i jak dotad nikt nie pisałaczegos takiego...Koszty wysyłki sa takie jak ja uważam i Pani klikajac na kup teraz zgadza sie na nie..Więc nie bardzo wiem czego Pani teraz oczekuje...
Pozdrawiam,
......
Myślę, że to po prostu taka mentalność Dopóki się na te drobnostki macha ręką i odpuszcza to zwracanie uwagi po prostu spływa po nich jak po kaczce

Ja bym na Twoim miejscu dała negatywa... Należy się jak nic. Jeśli perfumy były używane to powinna być o tym informacja w opisie. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki również nie świadczy o tym Panu najlepiej.
Vilga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:02   #144
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Laylo, Ty uwazaj - jesli liczysz za piechote, to ujmij kosztow z biletu tramwajowego/benzyny
Dlatego dałam do wyboru - tramwaj/benzyna/buty. Chociaż, tak na dobrą sprawę, to tej trasy z samochodu/tramwaju do poczty też nie robił w skarpetkach... Matko, aż do tej pory nie zdawałam sobie sprawy ile ja dokładam do każdej sprzedawanej flaszki!

Cytat:
Napisane przez Vilga Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu dała negatywa... Należy się jak nic. Jeśli perfumy były używane to powinna być o tym informacja w opisie. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki również nie świadczy o tym Panu najlepiej.
Ja się na te koszty zgodziłam ( z bólem serca) - tylko tak jak napisałam, realny koszt mojej wysyłki wyniósł 5,7 zł. Gdyby mi pan wysłał dobrze zabezpieczoną paczkę, to bym się tych 4 złociszy już nie czepiała. Bardzo często płacę 12 zł za poleconą paczkę, a dostaję list i nie robię afery, trudno. Ale tutaj te 15 zł mnie rozdrażniło w kontekście całej sytuacji.

No nie wiem, może facet serio sprzedawał perfumy brata i o użyciu nie wiedział - choć ciężko mi w to uwierzyć. Tylko co mnie to obchodzi - on dostał kasę, on za to odpowiada. Nie zwrócę ich, bo nie zamierzam dopłacać do tej imprezy. Poza tym, cieszę się że je w końcu mam - tylko, że zapłaciłam jak za nowe, a używkę mogłabym upolować za połowę tej ceny, więc interes żaden. No i przyjemność też żadna, bo zależało mi bardzo na nowych.

Tak czy owak, nie mogę mu z czystym sumieniem wystawić negatywa, bo w końcu zaproponował zwrot.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:19   #145
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Doliczcie jeszcze zużycie mydła, wody i gazu na umycie łapsk
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:27   #146
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Doliczcie jeszcze zużycie mydła, wody i gazu na umycie łapsk
plus radzilabym sprawdzic czy tego dnia, kiedy pan szedl na poczte, nie padalo - bo jakby co, wypadaloby doliczyc koszty zuzycia parasola
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:30   #147
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Doliczcie jeszcze zużycie mydła, wody i gazu na umycie łapsk
Łapska musiały być brudne już przed pakowaniem, bo flaszka była wypalcowana. Widać mydło nie zmieściło się już w kosztach. W końcu to nie była taka duża kwota, zaledwie 9,30, nie wymagajcie Bóg wie czego!
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 23:14   #148
Vilga
Raczkowanie
 
Avatar Vilga
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 164
GG do Vilga
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość

Ja się na te koszty zgodziłam ( z bólem serca) - tylko tak jak napisałam, realny koszt mojej wysyłki wyniósł 5,7 zł. Gdyby mi pan wysłał dobrze zabezpieczoną paczkę, to bym się tych 4 złociszy już nie czepiała. Bardzo często płacę 12 zł za poleconą paczkę, a dostaję list i nie robię afery, trudno. Ale tutaj te 15 zł mnie rozdrażniło w kontekście całej sytuacji.

No fakt, takie małe 'oszustewko' o parę złotych na przesyłce samo w sobie się nie kwalifikuje na negatywa, ale w kontekście całej sytuacji jest chyba jak taka 'wisienka inaczej' na torcie... I sporo mówi o tym Panu. Pomijając kwestie wysyłki powinien wiedzieć co sprzedaje i w razie zwrotu pokryć koszty wysyłki w obie strony, skoro wprowadził Cię w błąd.

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
No nie wiem, może facet serio sprzedawał perfumy brata i o użyciu nie wiedział - choć ciężko mi w to uwierzyć. Tylko co mnie to obchodzi - on dostał kasę, on za to odpowiada.
dokładnie

Oczywiście nie namawiam Cię do niczego. Życzę Ci, żeby sprawa się szybko 'załatwiła', bo szkoda nerwów...
Vilga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 23:57   #149
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 631
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Gość się uparł, żeby mu to odesłać. Ja mu nie wyślę, bo czuję, że on mi z czymś wyskoczy - np. że jest ubytek, że je już użyłam i straciły na wartości albo coś w ten deseń. No i zobaczymy. Pewnie sprawa rozejdzie się po kościach - ale trochę mu krwi napsułam.

Jestem przekonana, że znowu sprzedawałby to jako "nówkę". Ale plus za dobrą wolę - nie mogę mu wystawić negatywa w tej sytuacji. W sumie to mam mieszane uczucia - z jednej strony jestem rozczarowana, a z drugiej to już chyba wolę odżałować tych kilkadziesiąt złotych i mieć go z głowy, niż bawić się w odsyłanie, jakieś pretensje itd. W ubiegłym roku odesłałam kobiecie sukienkę - miała być Zary, okazała się jakiejś zupełnie nieznanej firmy. Niestety, zwrotu pieniędzy sie nie doczekałam, bo Pani orzekła iż sukienka do niej nie dotarła. Miałam złożyć reklamację na poczcie, ale zgubiłam potwierdzenie (paczkę wysłałam rano w sylwestra żeby nie myslała, że poszłam na imprezę, a potem oddałam). I tym sposobem straciłam 200 zł. Dlatego i z tą flaszką chyba dam sobie spokój. Trudno.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 16:58   #150
asiiek
Raczkowanie
 
Avatar asiiek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Witam. Czy mogłabym prosić kogoś o rady. Nie znam się na perfumach za bardzo. Po pierwsze mam pytanie czy ktoś miał perfum GIORGIO ARMANI EMPORIO DIAMONDS ? Czy mógłby ktoś opisać jak pachnie ?
Po drugie chciałabym zapytać o tą aukcje na allegro http://allegro.pl/item846544861_gior..._oryginal.html
To jest oczywiście wiadome że perfum nie jest oryginalny ale może ktoś powie coś więcej na temat aukcji i perfum ? Czy rzeczywiście opłaca się kupić go ? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
asiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.