Co jest w Polsce czego u was nie ma ? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-30, 11:02   #121
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

No restauracje są otwarte to wiadomo A ze sklepów to tylko pakistańskie, chińskie i polskie, nie wiem szczerze mówiąc czy to znaczy że obcokrajowcy mogą otwierać, czy po prostu Hiszpanie nie chcą, czy tylko małe sklepiki mają pozwolenie, sądzę że to ostatnie.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 11:09   #122
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

nie nie we francji roznie ( pakistanskich ani polskich sklepow u tz-a w miescie nawet nie widzialam ) bo czasem markety duze byly do poludnia otwarte i czasem francuzi otwierali swoje sklepiki

moze kiedy chca to otworza jak jakis planow nie maja
sama niewiem
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:29   #123
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Mi np nie odpowiada to, ze ktos mi mowi jak mam spedzac niedziele. W Polsce - przynajmniej w moim srodowisku - kazdy mial wybor i spotykal sie z kim chcial i wtedy gdy akurat pasowalo obu stronom.

Wracajac do programow tv to przypomnialam sobie ze jest pelno programow i konkursow kulinarnych, np kto najlepiej ugotuje (czesto na czas), sprawdzania co sie je z zamknietymi oczami itp.

A bagietki sa tez w wersji razowej (complet) i jak sie kupuje polowe a nie cala to raczej nie jest to az takie szkodliwe dla figury. A takie traditionel complet w piekarni typu artisant boulangerie to mistrzostwo. Ja je jem same, bez dodatkow serow (wiekszosc franc serow jest bardzo kaloryczne).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:36   #124
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

No restauracje czy Inbis to wiadomo ze otwarty, u mnie tez. Piekarnia tez ze 3 h do poludnia otwarta i stacje benzynowe, ale normalne sklepy i butiki zamkniete. Chcieli otworzyc, ale poki co to to nie przeszlo, co mnie cieszy.
A pracowanie od poniedzialku do soboty mnie nie przekonuje. ja tez tak w PL pracowalam i po pracy umialam do spozywczaka podskoczyc. Na 2-3h sa male spozywczaki w Pl tez otwarte. jak jeden na jednym osiedlu zamykaja to otwieraja na innym na te 2h, ale ogolem to jak spozywczak otwarty do 22.giej jest to zawsze nawet o 19-tej mozna podskoczyc i kupic cos do jedzienia i sie w niedziele nie umrze.
No nie wiem, ale ja jakos nie czuje tego. Wspolczuje osobom pracujacym w takich sklepach, zwalszcza jak jest mobing i musze w kazda niedziele przychodzic do pracy. Co innego wymieniac sie i w jedna w miesiacu przyjsc, ale tak w kazdy tydzien? To gdzie ta rodzina? Malzonek pracuje normalnie, dzieci chodza do szkoly, to kiedy maja wszyscy razem pobyc? Tylko w niedziele i nie czepiam sie tego ze ksiac na ambonie wypomina ludziom, ze zamiast do niego to ida na zakupy do Lidla obok, ale ogolem chodzi mi o ta pielegnacje rodziny. Moj chlop pracuje od poniedzialku do soboty i nie wyobrazam sobie zeby jeszcze w kazda niedziele musial isc do pracy. Kiedy czas dla nas? na wieksze spozywcze zakupy to maz podjezdza do Aldika w czwartek po pracy i kupuje na caly tydzien, ja potem rowerem tylko podjezdzam jak mi cos braknie, czy mi chlop nie kupi bo zapomni. No nie wiem ja juz tak zostalam wychowana, ze niedziela to swiety dzien i sie nie pracuje. Nie sprzata, nie myje okien, ze to czas dla rodziny i jestem zadowolona ze u mnie tak jest. Niedziela to taki spokojny dzien tutaj, odrazu widac na ulicy ze to niedziela, a w PL? jakos nie czuje tej innosci gdy jestem u mojej mamy w miescie bo u tesciow na wsi to oczywiscie czuje, sklepy pozamykane, pielgrzymki do kosciola ciagna.
ja to staromodna jestem, za pozno sie urodzilam ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 13:42   #125
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
No restauracje są otwarte to wiadomo A ze sklepów to tylko pakistańskie, chińskie i polskie, nie wiem szczerze mówiąc czy to znaczy że obcokrajowcy mogą otwierać, czy po prostu Hiszpanie nie chcą, czy tylko małe sklepiki mają pozwolenie, sądzę że to ostatnie.
Hiszpanie nie chca i Wlosi tez nie chca, a pozniej tylko narzekaja, ze im obcokrajowcy klientow zabrali.... to samo dotyczy u mnie chinskich fryzjerow. tez sie Wlochom oberwalo...


a ja lubie sobie podjechac w niedziele do centrum handlowego
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 14:38   #126
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3440644 6]Hiszpanie nie chca i Wlosi tez nie chca, a pozniej tylko narzekaja, ze im obcokrajowcy klientow zabrali.... to samo dotyczy u mnie chinskich fryzjerow. tez sie Wlochom oberwalo... [/QUOTE]

Może i dobrze że się szanują? Nie mówię o sjestowaniu nie wiadomo ile, ale jeśli teraz cały świat zacznie się ścigać z Chińczykami w wydajności, żeby nie stracić pracy to wszyscy skończymy z 12h etatem za 1,5 euro/h.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 15:27   #127
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
lozka : wlosi podwijaja koldre i narzude pod lozko tak,ze ma sie wrazenie spania w kokonie nie mozna sobie nawet nogi spod koldry wystawic,ja tak nie lubie,wiec te koldre zawsze wyciagam i sobie moge trzymac noge na zewnatrz ....
hehe moj tz jest francuzem a tak samo scieli lozko
zawsze sie smieje ze mnie ze musze noge wystawic a ja mowie czlowieku jak sie tak cala poprzykrywam to sie dusze



Cytat:
Napisane przez sadia Pokaż wiadomość
U mnie prysznice sa porazka, sluchawka jest na stale wmurowana w sciane.

:
u mnie juz w 4 domu w Irlandii sluchawka wbudowana w sciane i wez tu sie normalnie wykap


Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mi np nie odpowiada to, ze ktos mi mowi jak mam spedzac niedziele. W Polsce - przynajmniej w moim srodowisku - kazdy mial wybor i spotykal sie z kim chcial i wtedy gdy akurat pasowalo obu stronom.

Wracajac do programow tv to przypomnialam sobie ze jest pelno programow i konkursow kulinarnych, np kto najlepiej ugotuje (czesto na czas), sprawdzania co sie je z zamknietymi oczami itp.

A bagietki sa tez w wersji razowej (complet) i jak sie kupuje polowe a nie cala to raczej nie jest to az takie szkodliwe dla figury. A takie traditionel complet w piekarni typu artisant boulangerie to mistrzostwo. Ja je jem same, bez dodatkow serow (wiekszosc franc serow jest bardzo kaloryczne).
a ktos mowi jak masz spedzac niedziele?

bagietki razowe uwielbiam , zwykle tez
a te programy w tv to moge ogladac na okraglo jakpojade
oczywiscie w wolnym czasie bo nie po to lece do Fr ,. zeby tv ogladac


Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No restauracje czy Inbis to wiadomo ze otwarty, u mnie tez. Piekarnia tez ze 3 h do poludnia otwarta i stacje benzynowe, ale normalne sklepy i butiki zamkniete. Chcieli otworzyc, ale poki co to to nie przeszlo, co mnie cieszy.
A pracowanie od poniedzialku do soboty mnie nie przekonuje. ja tez tak w PL pracowalam i po pracy umialam do spozywczaka podskoczyc. Na 2-3h sa male spozywczaki w Pl tez otwarte. jak jeden na jednym osiedlu zamykaja to otwieraja na innym na te 2h, ale ogolem to jak spozywczak otwarty do 22.giej jest to zawsze nawet o 19-tej mozna podskoczyc i kupic cos do jedzienia i sie w niedziele nie umrze.
No nie wiem, ale ja jakos nie czuje tego. Wspolczuje osobom pracujacym w takich sklepach, zwalszcza jak jest mobing i musze w kazda niedziele przychodzic do pracy. Co innego wymieniac sie i w jedna w miesiacu przyjsc, ale tak w kazdy tydzien? To gdzie ta rodzina? Malzonek pracuje normalnie, dzieci chodza do szkoly, to kiedy maja wszyscy razem pobyc? Tylko w niedziele i nie czepiam sie tego ze ksiac na ambonie wypomina ludziom, ze zamiast do niego to ida na zakupy do Lidla obok, ale ogolem chodzi mi o ta pielegnacje rodziny. Moj chlop pracuje od poniedzialku do soboty i nie wyobrazam sobie zeby jeszcze w kazda niedziele musial isc do pracy. Kiedy czas dla nas? na wieksze spozywcze zakupy to maz podjezdza do Aldika w czwartek po pracy i kupuje na caly tydzien, ja potem rowerem tylko podjezdzam jak mi cos braknie, czy mi chlop nie kupi bo zapomni. No nie wiem ja juz tak zostalam wychowana, ze niedziela to swiety dzien i sie nie pracuje. Nie sprzata, nie myje okien, ze to czas dla rodziny i jestem zadowolona ze u mnie tak jest. Niedziela to taki spokojny dzien tutaj, odrazu widac na ulicy ze to niedziela, a w PL? jakos nie czuje tej innosci gdy jestem u mojej mamy w miescie bo u tesciow na wsi to oczywiscie czuje, sklepy pozamykane, pielgrzymki do kosciola ciagna.
ja to staromodna jestem, za pozno sie urodzilam ;o)

a ja Ci powiem ze czasem pracujac do wieczora moze zabraknac czasu na wieksze zakupy w tygodniu
szczegolnie jak sie auta niema a wiekszy sklep czynny do 6 albo 9 a koncze prace o 21-22 wychodzac z domu po 11 to czasem wcale nie jest takie latwe

fakt ze w kazda niedziele pracuje to mam ulatwione bo w tygodniu mam wolne 2 dni ale jakbym miala pracowac od pon -pt czy sob to czasem moze nie starczyc czasu

takie czasy , ludzie czesto robia zakupy w czasie kiedy maja wolne i nie kazdy ma prace od 8-15 zeby po pracy zrobic spokojnie zakupy
niezawsze mozna niestety sobie pozwolic na to zeby nie pracowac w niedziele
oczywiscie zalezy gdzie sie pracuje ale dla mnie w obecnej sytuacji jestem bardziej zadowolona z tego ze ide do pracy w niedziele i ze mam wolne w tygodniu i moge np. cos zalatwic w urzedzie kiedy mam te wolne w tygodniu a nie musze brac specjalnie wolnego dnia
puki co jak mieszkam w Irlandii i obydwoje pracujemy w podobne dni nie zalezy mi jakos na wolnych niedzielach
uwazam tez ze jak zrobie pranie , czy cos poukladam / posprzatam to sie swiat nie zawali w niedziele
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-30, 16:21   #128
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Ja w Pl jak wyszlam z domu o 6-tej to wracalam o 19-tej i nie mialam auta i wiekszych zakupow nie robilam, a jednak wracajac z przystanku do domu wchodzilam do osiedlowego spozywczaka i kupowalam jedzenie. fakt nie zawsze mi sie to podobalo, bo i kompa nie mialam wiec jak by cos do ubrania itp to tez nie mialam jak kupic, trzeba bylo czaic sie na jakas sobote i jak sie dalo to wyskoczyc do sklepu. Jak bym tak paracowala jak ty mowisz to bym do spozywczaka podskakiwala przed praca. No, ale tak u mnie bylo pol roku przed wyjazdem z Pl, a to juz 10,5 roku temu bylo. teraz nie pracuje, zajmuje sie domem i ciesze sie z tego komfortu co mam ;o)

A i mnie zdarzy sie wrzucic cos do automatu w niedziele, ale w PL mialam Franie i niedziela byla dla mnie swieta, zadnego prania, chyba ze cos w lapskach szybko przeprac. przy Frani to pranie prawie jak za czasow przedwojennych, brytwanna , tarka i jedziemy, wiec sie czlowiek narobil jak sporo prania bylo.

jak ktos pracuje jak ty to ja sie nie dziwie ze mu nie zalezy na wolnych niedzielach. Pielegnujesz swoj zwiazek w inny dzien tygodnia. Pewnie jak by u mnie tak bylo to tez bym sie wkoncu przestawila ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 16:26   #129
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

nieno z frania to bym tez sie nie brala za pranie w niedziele
pol dnia by zlecialo

przed praca za bardzo niema kiedy bo jak tak pozno wracam to i spac pozniej chodze i wstaje najwczesniej o 9 no max przed 10 a to sniadanie a to cos tam jeszcze i zleci a sklepow osiedlowych u nas niema
sa gdzies daleko i straszna drozyzna i to tez w sumie nie takie osiedlowe jak w Polsce byly na kazdym kroku tylko takie bardziej male sieciowki
kompletnie nie oplaca sie tam nic kupowac
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 16:48   #130
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

No to przerabane, coraz bardziej sie przekonuje ze powinno byc w tej kwesti jak w Pl za komuny
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 18:24   #131
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Może i dobrze że się szanują? Nie mówię o sjestowaniu nie wiadomo ile, ale jeśli teraz cały świat zacznie się ścigać z Chińczykami w wydajności, żeby nie stracić pracy to wszyscy skończymy z 12h etatem za 1,5 euro/h.
tzn ze w Polsce sie nie szanuja, bo nie maja siesty? jeszcze te mniejsze sklepiki, to moge zrozumiec, ale np apteka zamknieta w niedziele, w czwartki po poludniu i jeszcze w godz siesty, to juz dla mnie przesada. pewnie sie czlowiek nie moze rozchorowac w tych dniach i godzinach ...
Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość


u mnie juz w 4 domu w Irlandii sluchawka wbudowana w sciane i wez tu sie normalnie wykap



my tez w jednym mieszkaniu mielismy taki prysznic, ale ta koncowke dalo sie wykrecic i zalozyc normalny dlugi prysznic. ciekawe, jak ja niby bym miala umyc psa takim czyms, albo umyc sam brodzik
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-30, 19:49   #132
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No to przerabane, coraz bardziej sie przekonuje ze powinno byc w tej kwesti jak w Pl za komuny
no przerabane


[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3441179 4]tzn ze w Polsce sie nie szanuja, bo nie maja siesty? jeszcze te mniejsze sklepiki, to moge zrozumiec, ale np apteka zamknieta w niedziele, w czwartki po poludniu i jeszcze w godz siesty, to juz dla mnie przesada. pewnie sie czlowiek nie moze rozchorowac w tych dniach i godzinach ...


my tez w jednym mieszkaniu mielismy taki prysznic, ale ta koncowke dalo sie wykrecic i zalozyc normalny dlugi prysznic. ciekawe, jak ja niby bym miala umyc psa takim czyms, albo umyc sam brodzik [/QUOTE]

psa niemam to o wykrecaniu nie myslalam ale w drugiej lazience jest chyba z dlezszym wezykiem ( niepamietam nie korzystam z niej bo mamy ,,swoja" a wynajmujemy tylko pokoj ) ale wiecie co mnie dobija w IE ( chociaz coraz czesciej widze wersje normalna juz ) 2 osobne krany z zimna i goraca woda i wez tu sie umyj
niby to zeby wode oszczedzac bo zatkac zlew trzeba taaa jasne nie umieli pewnie instalacji dobrze zrobic to komplikuja sobie zycie
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 21:39   #133
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
hehe moj tz jest francuzem a tak samo scieli lozko
zawsze sie smieje ze mnie ze musze noge wystawic a ja mowie czlowieku jak sie tak cala poprzykrywam to sie dusze
potwierdzam - moj eks Francuz tez zawsze wkladal kołdrę pod materac, ze mu niby zimno w nogi i zawsze byla o to wojna - potrafil kilka razy wstac specjalnie w ciagu nocy by "poprawic" posciel. Ale mi zazwyczaj wystarczylo dobrze przekrecenie sie w lozku by rozwalic cala misterna konstrukcje i tak w kolko. Co ciekawe do konca nie spasowal, ogolnie byl pedantem i chodzil i sprzatal wszystko po mnie. A to juz nietypowe, bo Francuzi sa raczej brudasami. A tak apropos - brakuje mi czystej (wzglednie) komunikacji miejskiej, wiekszego spokoju na ulicach, czystych stolikow w knajpach. To mialam w Krakowie, a tu niestety jest halasliwie i brudno. Kiedys jechalam metrem, obrzygana szyba, a jakas pani siedzi oparta (o ta szybe wlasnie) i w najlepsze sobie szydelkuje. W Polsce tego nie widzialam - nie mowie, ze mamy wypolerowane tramwaje, ale jakies minimum jest zachowane. No i ludzie tak nom stop na siebie nie krzycza, az tak blisko siebie nie staja, nie ma wiecznych zaczepek.

Aha co do niedzieli - jesli ktos mi zamyka sklepy i mowi, ze to dzien dla rodziny, bo taka jest tradycja katolicka, to mimo wszystko mam poczucie, ze mowi mi jak mam zyc i jakie mam miec wartosci. Ale nie bojcie sie ja jestem asertywna - tylko zakupy staram sie zrobic w sobote wieczorem tez na niedziele. Mial byc nowoczesny zachod - a jest konserwa, brud i jakies kasty spoleczne, ktore sie ledwo toleruja nawzajem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 23:24   #134
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3441179 4]tzn ze w Polsce sie nie szanuja, bo nie maja siesty? jeszcze te mniejsze sklepiki, to moge zrozumiec, ale np apteka zamknieta w niedziele, w czwartki po poludniu i jeszcze w godz siesty, to juz dla mnie przesada. pewnie sie czlowiek nie moze rozchorowac w tych dniach i godzinach ... [/QUOTE]

Sklepy, które mają sjestę, są czynne odpowiednio dłużej. A nigdzie nie napisałam, że się w Polsce nie szanują, bo nie mają sjesty, chyba nie zrozumiałaś. W ogóle nie pisałam o Polsce ani o Polakach.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 01:00   #135
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
potwierdzam - moj eks Francuz tez zawsze wkladal kołdrę pod materac, ze mu niby zimno w nogi i zawsze byla o to wojna - potrafil kilka razy wstac specjalnie w ciagu nocy by "poprawic" posciel. Ale mi zazwyczaj wystarczylo dobrze przekrecenie sie w lozku by rozwalic cala misterna konstrukcje i tak w kolko. Co ciekawe do konca nie spasowal, ogolnie byl pedantem i chodzil i sprzatal wszystko po mnie. A to juz nietypowe, bo Francuzi sa raczej brudasami. .
o patrz a ja z obserwacji po rodzinie tz-a i jego znajomych nie moge powiedziec ze brudasy
moze zalezy gdzie itd i wiadomo - od kultury w rodzinie itd
moj co wieczor poprawia ta koldre bo mi to wisi zeby miec nogi zakryte i on dobrze o tym wie ale ja i tak tak zawsze zrobie ze spie prawie odkryta a przynajmniej nogi mam odkryte
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:15   #136
alex171
Raczkowanie
 
Avatar alex171
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 342
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Chleba. Razowego. A i wody Muszynanki, musze znalezc jakos mocno mineralizowana.
Autorka tematu pisała, że we Włoszech nie ma wyboru w marketach. We Francji- przeciwnie! Uwielbiam L'elcerc gdzie s naaaj wina, i naaj tańsze A i wybór słodyczy, płatków, serów, jogurtów ogromniasty


A.. konstrukcje kołdrowo- kocowe !haa znam to Robię 20 / dzień więc sniła mi się w nocy nawet
__________________
2010-au pair -Dublin
2011- Francja- Provance
2012 - Francja - Nimes
2014-licencjat
2015- ... ?


http://le-nouveau-chapitre.blogspot.fr/

Edytowane przez alex171
Czas edycji: 2012-06-09 o 18:17
alex171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 22:59   #137
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

hej Alex

heh konstrukcje kocowo/ koldrowe .. skad ja to znam

oj markety we Fr. uwielbiam juz sie doczekac nie moge
leclerki , auchan i inne

tu w Irlandii tez jakos maly wybor
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 17:06   #138
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

sprawdzalam - sa kolo mnie paluszki i wafelki z nadzieniem kakaowym najczesciej. Wybor slodyczy faktycznie duzy - ja za zadnym polskim slodyczem nie tesknie. Malo jadam slodkie, a jak juz, to to nie zdazylam jeszcze przetestowac nawet polowy tego co moge kupic za rogiem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 16:07   #139
bazylcias
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

W Szwecji nie ma galaretek owocowych, smakowej wody niegazowanej (jest tylko o zapachu jakichś tam owoców), no i porządnego chleba przywożonego codziennie rano z piekarni!!! Tragedia. Jest spory wybór chleba, ale przeważnie tylko paczkowany, no i słodki, fuuj. A margaryna tylko słona!!
Sephora jest; wiem, bo byłam (ktoś tu pisał że nie ma). Ale faktycznie brakuje sklepów z eleganckimi ciuchami i butików z butami.
Najlepiej zarabiac w Szwecji, w Polsce wydawać
bazylcias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 19:38   #140
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez bazylcias Pokaż wiadomość
W Szwecji nie ma galaretek owocowych, smakowej wody niegazowanej (jest tylko o zapachu jakichś tam owoców), no i porządnego chleba przywożonego codziennie rano z piekarni!!! Tragedia. Jest spory wybór chleba, ale przeważnie tylko paczkowany, no i słodki, fuuj. A margaryna tylko słona!!
Sephora jest; wiem, bo byłam (ktoś tu pisał że nie ma). Ale faktycznie brakuje sklepów z eleganckimi ciuchami i butików z butami.
Najlepiej zarabiac w Szwecji, w Polsce wydawać
Tragedia? Ja dostałam normalne pieczywo razowe, nie paczkowane, także bagietki, nie są słodkie więc nie jest źle.

W jakim mieście jest Sephora?
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 21:18   #141
SimplyDivine
Zakorzenienie
 
Avatar SimplyDivine
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Koszalin/UK (DE74)
Wiadomości: 5 836
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Jedyne czego mi brakuje to polskiej wolowiny. Nie wiem czym oni te krowy tu karmia, ale wolowina mi smierdzi i nie smakuje. a cala reszte moge sobie zamowic z dowozem z ASDY albo kupic w polskim sklepie
Kosmetyki dobralam sobie idealne w UK, lubie tutejsze jedzenie a chleb Rich & Toasted z Hovis podpieczony w tosterze to niebo w gebie
Teskni mi sie czasem za maminymi golabkami czy bigosem, ale po to latamy do PL zeby sie objesc smakolykami. Nawet moj TZ (Anglik) pije teraz tylko Tyskie jesli moze (bo brytyjskie piwo to siuski) i uwielbia kotlety mielone i bigos mojej Mamy.
__________________
12.01.2008 - 14.05.2012 - 10.05.2014
SimplyDivine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:59   #142
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

a mi brakuje a raczej mojej corce takich zwyklych chrupek kukurydzianych
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 14:44   #143
Kolaszka
Raczkowanie
 
Avatar Kolaszka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Göteborg
Wiadomości: 61
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Mi w Szwecji brakuje twarogu, piw Redds i soków typu Kubuś
Kolaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 15:59   #144
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
A mi w Londynie raczej nic polskiego nie brakuje, jedynie ceny mnie przerazaja niektorych produktow, ale Pl sklepy sa do rze zaopatrzone.

cucciola gdzie jestes, ze chrupek nie ma?
Wysyłane z mojego SA3CNT za pomocą Tapatalk 2
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 16:21   #145
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez Kolaszka Pokaż wiadomość
Mi w Szwecji brakuje twarogu, piw Redds i soków typu Kubuś
ja wczoraj bylam w polskiej restauracji w Paryzu i byl kubus. Moj chlopak tez taki wzial sok i nie mogl sie nadziwic co my widzimy w tym soku, zwlaszcza ze patrzyl na stolik obok tez wzieli kubusie. We Francji nie pije sie sokow do obiadu.

Czasem (rzadko) sa w sklepie soki marchewkowe w kartonach lub szklanych butelkach, czesto w dziale ekologicznym. Ale nie sa specjalne. Kubusie mozna tez dostac w polskim sklepie oraz wyzej wspomnianej restauracji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:29   #146
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Ja w ogole zauwazylam ze w polskich sklepach jest duuuuzo wiekszy i bardziej urozmaicony wybor artykulow spozywczych.
W weloszech np maja chyba jedynie chipsy solone i paprykowe jak mowilam ze w polsce mamy chipsy smietankowo-szczypiorkowe, kebabowe o smaku pizzy itp....to szok dla nich...... poza tym my mamy wlasnie duzy wybor sokow rzeczy takich jak kisiel slodma chwila, rozne zupki na szybko....poprostu wszystkiego jest duzoo.....
ja wlasnie wrocilam z wakacji w polsce i po wejsciu do supermarketu dostalam poprostu oczoplasu..... a teraz moje wspolokatorki z wloch sa zachwycone tymi pilingami owocowymi z frmy joanna jak sie nie myle
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 14:43   #147
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Ja w ogole zauwazylam ze w polskich sklepach jest duuuuzo wiekszy i bardziej urozmaicony wybor artykulow spozywczych.
W weloszech np maja chyba jedynie chipsy solone i paprykowe jak mowilam ze w polsce mamy chipsy smietankowo-szczypiorkowe, kebabowe o smaku pizzy itp....to szok dla nich...... poza tym my mamy wlasnie duzy wybor sokow rzeczy takich jak kisiel slodma chwila, rozne zupki na szybko....poprostu wszystkiego jest duzoo.....
ja wlasnie wrocilam z wakacji w polsce i po wejsciu do supermarketu dostalam poprostu oczoplasu..... a teraz moje wspolokatorki z wloch sa zachwycone tymi pilingami owocowymi z frmy joanna jak sie nie myle
tylko chowaj je, zeby Ci nie podkradly skad ja to znam tutaj w supermarketach nic nie maja. nawet nie wiem, co do koszyka wkladac, zeby zjesc cos tresciwego. a jeszcze zauwazylam ze w Polsce czesto daja cos w prezencie, np ostatnio kupilam zestaw GlissKur szampon i odzywka w prezencie za 12 zl. tutaj NIGDY nic w prezencie nie dali
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 15:27   #148
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Ja w ogole zauwazylam ze w polskich sklepach jest duuuuzo wiekszy i bardziej urozmaicony wybor artykulow spozywczych.
W weloszech np maja chyba jedynie chipsy solone i paprykowe jak mowilam ze w polsce mamy chipsy smietankowo-szczypiorkowe, kebabowe o smaku pizzy itp....to szok dla nich...... poza tym my mamy wlasnie duzy wybor sokow rzeczy takich jak kisiel slodma chwila, rozne zupki na szybko....poprostu wszystkiego jest duzoo.....
ja wlasnie wrocilam z wakacji w polsce i po wejsciu do supermarketu dostalam poprostu oczoplasu..... a teraz moje wspolokatorki z wloch sa zachwycone tymi pilingami owocowymi z frmy joanna jak sie nie myle
Uwielbiam te peelingi Joanny ,zwlaszcza truskawkowy
nigdzie nie ma takiego wyboru kosmetykow jak u nas zawsze jak jestem w polsce to dostaje kosmetykowo-ciuchowej goraczki ,az mam mroczki przed oczami nie to co tutaj ... we wloszech jestem zmuszona do kupowania tego co jest ,bo wybor to tutaj zaden ...
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 16:50   #149
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Uwielbiam te peelingi Joanny ,zwlaszcza truskawkowy
nigdzie nie ma takiego wyboru kosmetykow jak u nas zawsze jak jestem w polsce to dostaje kosmetykowo-ciuchowej goraczki ,az mam mroczki przed oczami nie to co tutaj ... we wloszech jestem zmuszona do kupowania tego co jest ,bo wybor to tutaj zaden ...
powiedz to Wlochom, to Cie zjedza
ja osobiscie wole peeling geomar. ten truskawkowy z joanny ladnie pachnie ale scieralnosc prawie zadna
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 18:06   #150
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Co jest w Polsce czego u was nie ma ?

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3662992 6]powiedz to Wlochom, to Cie zjedza
ja osobiscie wole peeling geomar. ten truskawkowy z joanny ladnie pachnie ale scieralnosc prawie zadna[/QUOTE]

wiem ,powiedzialam ,ale poki co zyje ,nie zjedli mnie ,ale to przeciez prawda oczywista
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-23 13:23:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.