Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-30, 12:03   #1501
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
hej znowu przychodzę po poradę
powiedzcie mi proszę jaki kolor pasowałby do kuchni (załączam zdjęcia)
kompletnie nie mam koncepcji, jedynie wiem, że nie chcę jakiś jaskrawych barw
czy ściany maja być w jednym kolorze, czy może w różnych?
macie jakieś pomysły?
Kuchnia ma bardzo fajne mebelki, takie trochę wiśniowe, ale cała jest szarobura. Delikatna, pewnie chcesz troszkę ożywić.
Ja bym pomalowała tą krótką ścianę tuż przy drzwiach na jakiś świeży kolorek, radosny, wiosenny.

Dwie moje propozycje:
fioletowy: (kolor szafranu, krokusa)
http://idealnydom.pl/images/stories/...ale/fiolet.jpg

wiśniowy (będzie pasował do mebli)
http://projektkuchni.blox.pl/resourc...wa_kuchnia.jpg

resztę ścian zostawiłabym w takim delikatnym kremie lub beżu (podobnie jak jest teraz)

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez nik2328 Pokaż wiadomość
Witajcie , mam pewien problem - przeprowadzamy się do nowego mieszkania , w którym w kuchni są białe meble z czerwonym blatem i okropne białe ściany (brudne itd.) Kuchnia jest duża i wysoka (ok. 3,20). Chciałabym ją optycznie ocieplić i pomniejszyć aloe nie wiem jaki kolor wybrać - może pomarańcz, ale nie wiem czy nie będzie się gryzł z czerwienią. Mam jeszcze problem z pokojem córki - chciałabym zielone, słoneczne ściany ale czy różowe dodatki nie będą wyglądać strasznie? plis help z góry dziękuję pozdr
Nie wiem czy to bardziej czerwony blat wpadający w brąz czy raczej żywy?
Nie wiem jak to wygląda-ale też bym szła w kolor pomarańczowy a właściwie kolor curry:
http://www.dulux.pl/images/img/img_colourwheel.jpg
"kolor harmonizujący" z czerwonymi

jeżeli bardziej zależy Ci na różowych dodatkach do pokoju córy - to zrób delikatne zielone (oliwkowe) lub żółte ściany. Ponieważ różowy to intensywny kolor, nie dawałabym mocnych, żywych kolorów na ścianę. Chyba że jako akcent (jedna ściana)
Przykłady:

http://www.bloblo.pl/image/17120/default/1.jpg

http://www.bloblo.pl/image/17121/default/2.jpg
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 12:30   #1502
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

KasDi super pomysły, muszę powiedzieć mężowi o tym wiśniowym kolorku, bo akurat fiolet mamy zarezerwowany na przedpokój, to chyba byłoby za dużo żeby jeszcze w kuchni był fiolet
zastanawiałam się też nad jakąś tapetą na tą ścianę za stołem
aha a w rogu koło drzwi gdzie teraz stoi szafka będzie stała lodówka, bo w stare miejsc lodówki mamy zamiar dorobić szafkę żeby była w niej zabudowana zmywarka, no i myślałam o szafkach wiszących dodatkowymi
właśnie kuchnia ma dziwny kształt, jest niezbyt ustawna, a nie mamy też funduszy na nowe meble, więc myślałam, że tylko ją odświeżymy kolorami, i dorobimy te szafki dodatkowe
a drzwi mam zamiar ściągnąć i zamontować tylko barierkę ochronną żeby synek nie wchodził do kuchni bez mojej wiedzy
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:27   #1503
Justysska4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

w tej Twojej kuchni troche mdlo, nudno i monotonnie...
ja osobiscie lubie zywe kolory, moze pomysl nad seledynem bardziej pastelowym jesli wolisz. A poza tym charakterne dodatki moze jakis szablon na sciane... mi osobiscie podoba sie rowniez fiolet w sliwkowej odslonielub tzw biskupi... ozyw troche to wnetrze bedzie cieplej i przyjemniej...
Justysska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 17:13   #1504
Artemidasa
Raczkowanie
 
Avatar Artemidasa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NO
Wiadomości: 445
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

z zieleni polecam... wiosnę leszczynową mam taką i wiem, że ożywia
__________________
Na najważniejszych skrzyżowaniach życia nie stoją żadne drogowskazy...
Artemidasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 18:41   #1505
pani_wiosna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam
Widzę, że w tym wątku pojawia się wiele ciekawych porad i pomysłów, dlatego postanowiłam również się dołączyć z prośbą o pomoc.

Za niedługi czas nareszcie będę mogła odświeżyć swój pokój.
Jest spory, jakieś 4.20x4.50 metra. Okno wychodzi na wschód, drzwi naprzeciwko okna, z szybkami, więc jest stosunkowo jasno. Meble w kolorze miodowej olchy, tapczan i foteliki nieistotne, bo w ramach organizacji wystroju zafunduję im nowe okrycia.

Zawsze marzyła mi się bordowa/wiśniowa ściana, choć jedna, w takim intensywnym, ciemnym odcieniu. Tylko nie mam pojęcia, z czym taki kolor połączyć. Owszem, pasuje beżowy, kremowy, brzoskwiniowy - ale już dawno postanowiłam, że żaden z tych odcieni mi nie odpowiada (wybredne babsko :P) I tu tkwi problem. Co dalej? Jedna, dwie ściany bordo? Co z kolejnymi? Które na ten ciemny kolor? Dodam, że na ciemnej ścianie chciałam zrobić galerię czarno-białych fotografii, w formacie A4. Ewentualnie zastanawiałam się nad jakimś rysunkiem na ścianie, jeszcze nie jestem pewna.
Póki co kolor ścian mnie gnębi. Kiedy już się doczekałam obietnicy remontu, pustka w głowie i brak konkretnego pomysłu.
Pomocy
pani_wiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 19:46   #1506
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
KasDi super pomysły, muszę powiedzieć mężowi o tym wiśniowym kolorku, bo akurat fiolet mamy zarezerwowany na przedpokój, to chyba byłoby za dużo żeby jeszcze w kuchni był fiolet
zastanawiałam się też nad jakąś tapetą na tą ścianę za stołem
aha a w rogu koło drzwi gdzie teraz stoi szafka będzie stała lodówka, bo w stare miejsc lodówki mamy zamiar dorobić szafkę żeby była w niej zabudowana zmywarka, no i myślałam o szafkach wiszących dodatkowymi
właśnie kuchnia ma dziwny kształt, jest niezbyt ustawna, a nie mamy też funduszy na nowe meble, więc myślałam, że tylko ją odświeżymy kolorami, i dorobimy te szafki dodatkowe
a drzwi mam zamiar ściągnąć i zamontować tylko barierkę ochronną żeby synek nie wchodził do kuchni bez mojej wiedzy
jak żywy kolorek to już nie tapeta żeby to nie konkurowało ze sobą.
Ewentualnie tą najkrótszą ścianę na wiśniowy, a na tej ścianie ze stolikiem jakiś szablon w kolorze wiśniowym -np gałązka albo:
http://www.szabloneria.pl/images/gal...-flora_236.jpg
http://www.szabloneria.pl/images/gal...-flora_119.jpg
http://www.wally.com.pl/galerie/g/ga...a-lub_1364.jpg

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_wiosna Pokaż wiadomość
Witam
Widzę, że w tym wątku pojawia się wiele ciekawych porad i pomysłów, dlatego postanowiłam również się dołączyć z prośbą o pomoc.

Za niedługi czas nareszcie będę mogła odświeżyć swój pokój.
Jest spory, jakieś 4.20x4.50 metra. Okno wychodzi na wschód, drzwi naprzeciwko okna, z szybkami, więc jest stosunkowo jasno. Meble w kolorze miodowej olchy, tapczan i foteliki nieistotne, bo w ramach organizacji wystroju zafunduję im nowe okrycia.

Zawsze marzyła mi się bordowa/wiśniowa ściana, choć jedna, w takim intensywnym, ciemnym odcieniu. Tylko nie mam pojęcia, z czym taki kolor połączyć. Owszem, pasuje beżowy, kremowy, brzoskwiniowy - ale już dawno postanowiłam, że żaden z tych odcieni mi nie odpowiada (wybredne babsko :P) I tu tkwi problem. Co dalej? Jedna, dwie ściany bordo? Co z kolejnymi? Które na ten ciemny kolor? Dodam, że na ciemnej ścianie chciałam zrobić galerię czarno-białych fotografii, w formacie A4. Ewentualnie zastanawiałam się nad jakimś rysunkiem na ścianie, jeszcze nie jestem pewna.
Póki co kolor ścian mnie gnębi. Kiedy już się doczekałam obietnicy remontu, pustka w głowie i brak konkretnego pomysłu.
Pomocy
Moim zdaniem na pewno jedna intensywna ściana. Jedna czerwona- która? hmmm na pewno odpada ta z oknem i ta z drzwiami, więc zostają dwie - na tą na którą pada dłużej słońce.

Teraz jaki kolor do tego : bordo, wiśnia ... hmmm ... pomyślmy a z czym te kolory łączą się w naturze: róża np z ciemną zielenią, ale nie chcemy żebyś miała przytłaczająco w pokoju, więc może po prostu zieleń? fajna delikatna wiosenna zieleń.
A jeśli nie zieleń to spójrzmy na wisienkę, w środku ma pestkę -niby beżowa, trochę brązowa - może więc delikatny orzechowy brąz?

Nie znajdziesz inspiracji w internecie bo ludzie zwykle się boją takich połączeń - bo pokój będzie intensywny, nie będzie się dało w nim odpocząć. Ja sama bałabym się takich połączeń.

Najlepiej kupić próbki koloru i pomalować w konkretnym pomieszczeniu. Wtedy będziesz miała pewność że dany kolor Ci odpowiada.

A odnośnie czarno białych zdjęć ilustracji -super pomysł! Dobrze myślisz że na tej czerwonej ścianie będą najlepiej pasowały - tylko ja bym ich nie rozrzucała po całej ścianie - tylko wyznaczyła pasek - pionowy i od sufitu po podłogę czarno białe zdjęcia.

Powodzenia w renowacji!
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 20:05   #1507
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

KasDi no właśnie chodziło mi tylko o jedną ścianę z tapetą a reszta w jakimś delikatnym kolorku
no i co ciekawe, możliwe że pójdziemy jednak w ten fiolet
mąż zmienił zdanie i do przedpokoju woli zielony, bo przedpokój z założenia miał być bardziej energetyczny a reszta mieszkania stonowana i delikatna
a w kuchni chciałam tą jedną ścianę żeby była wyraźniejsza, taki akcent a reszta ścian np. w beżu, szarości taki lekki efekt żeby nie przytłaczać
najgorsze, że kafelki na ścianie są takie raczej ciepłe i wiele kolorków odpada
bo najbardziej podoba mi się taki błękitno szary odcień, ciężko mi to wytłumaczyć ale to też taki delikatny kolor
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-02, 20:30   #1508
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

zanka205 Tak jak to opisujesz to wydaje mi się że wyjdzie Ci ciekawego mieszkanko. Bardzo żywe, energiczne. Nie takie szaro-bure.

Fajnie, że udało Ci się męża przekonać do fioletu. Ważne żeby Tobie też kolory pasowały.

A co do koloru w kuchni to rzeczywiście taka przymglona szarość nie będzie pasowała do Twoich płytek. Bardziej szła bym w kremy/beże.

Trzymam kciuki żeby się udało!
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 10:19   #1509
pani_wiosna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 7
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

KasDi - świetny pomysł. Najlepsze pomysły to te, które pochodzą z natury. Pestka, oto sedno jasna pestka. Skomponuje się z panelami, z meblami. I z wiśnią, przede wszystkim.
Wielkie dzięki

Teraz jeszcze tylko muszę jakoś ogarnąć rozmieszczenie mebli. Raczej mentalnie tudzież za pomocą jakichś rysunków, bo gdzie ja znajdę takiego naiwnego, który mi będzie biegał z szafkami tu i tam, podczas gdy ja będę myśleć twórczo?
Chciałabym odmiany, czegoś innego. Marzy mi się zupełna rewolucja. Pokój piętnastolatki czas zmienić na bardziej kobiecy, a to wcale nie taka prosta sprawa
pani_wiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 21:08   #1510
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Na pewno się znajdzie jakiś naiwny Jeśli zaproponujesz jakąś ciepłą czekoladę w zamian to na 100% znajdziesz!
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:06   #1511
adamo260
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Angry Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witam ja też mam ogromny problem w doborze kolorków kominek rogowy z kamienia (jasny beż + marmur rosso del garda) i olchowa ścianka ,proszę doradźcie jaki zestaw kolorów myślę o zieleni ale czy to będzie pasowało?? i jeden odcień czy dwa ,aha podłoga i sufit też olcha
adamo260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-07, 18:06   #1512
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

adamo206 najlepiej by było jakbyś dodał/dodała jakieś zdjęcia - byłoby łatwiej, bo tak to nie mam pojęcia jaki odcień olchy podobnie z kominkiem-bardziej czerwień czy bordo?
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 11:34   #1513
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez pani_wiosna Pokaż wiadomość
Raczej mentalnie tudzież za pomocą jakichś rysunków, bo gdzie ja znajdę takiego naiwnego, który mi będzie biegał z szafkami tu i tam, podczas gdy ja będę myśleć twórczo?


Aby oszczędzić komuś nadwyrężenie mięśni to na początek radzę zrobić wirtualną aranżację http://www.dobreprogramy.pl/Bezplatn...kul,11315.html
lub (jeśli z komputerem jesteśmy na bakier) narysować i wyciąć "meble" i potem przesuwać je na tej kartce papieru, aby za każdym razem nie zaczynać szkicowania od nowa.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 20:59   #1514
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Dziewczyny,
i ja poproszę o opinię, liczę na nią bardzo, a czasu mam bardzo mało, bo lada dzień mam kupować farby, póki jest ekipa, która mieszkanko remontuje.
Chodzi o mój pokój, który jest też pokojem dziennym, bo drugi do wynajęcia. Mój pokój ma ok. 14-15 m2, jest jasny przez cały dzień. Niestety nie mam innych punktów odniesienia, ponieważ teraz są to same gołe ściany. Postanowiłam, że jeden z kolorów będzie taki jak na tym zdjęciu - taki wrzos: http://img9.imageshack.us/i/p2258369sypl.jpg/ Ale problem mam z drugim, a nie wiem jaki do niego dobrać. Biały odpada, bo jest jakiś nudny, myślałam o czymś ciepłym np. waniliowym albo takim cafe latte. Proszę Was bardzo o rady.
I jeszcze jedno: czy ten kolor z linka jest dla Was ciepły czy zimny, już zgłupiałam, bo ciepły kolor może mieć zimny odcień, już sama nie wiem..

Edytowane przez Marbella85
Czas edycji: 2010-11-14 o 22:41
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 08:22   #1515
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

to jest zimny odcień. Do tego najlepiej pasowałby przymglony szary
http://3.bp.blogspot.com/_c6Ge9rZWln...pialnia_01.jpg

Odnośnie ciepłych zimnych barw:
http://edu.oeiizk.waw.pl/~sp172b_14/...yki/rys/B2.jpg

Nawet jeśli masz zimny odcień ale dodasz do tego miękkie poduszki, włochaty dywan, oświetlenie ledowe białe ciepłe (bo też tu można dobierać), pokój nie będzie zimny. Ten wrzosowy kolorek jest naprawdę bardzo przyjemny
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 09:34   #1516
asik85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 159
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

To może i ja się 'przypnę' do tematu
Zastanawiam się nad kolorem ścian w kuchni. Meble będą w kolorze fino: http://www.stylmeb.pl/materialy/FOLDER/folie/25.jpg

Płytki podłogowe mam dosyć ciemne, natomiast płytki ścienne są jasnokremowe.
Czy ściany wypada pomalować pod kolor płytek?
asik85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 19:20   #1517
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Nie wiem dokładnie jak to u Ciebie wygląda. Ale ja raczej nie dodawałabym kolejnego koloru. Pomalowałabym ściany w kolorze płytek i dała ewentualnie jedną ścianę lub jakiś szablon w kolorach brązu mebli, ale niekoniecznie.
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 23:04   #1518
kkkkarolajn
Raczkowanie
 
Avatar kkkkarolajn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 298
GG do kkkkarolajn
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Mi też do tego wrzosowego pasuje taki szary.

W każdym razie, też mam problem.
Mam sobie zaplanować cały pokój i wszystko mi się ze sobą kłóci.
Jestem zakochana w łóżku z Ikei, które niestety jest białe. Teoretycznie można by je chyba przemalować, ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł.
http://www.ikea.com/PIAimages/0094212_PE231955_S4.JPG

Oprócz tego marzą mi się żywe ściany - myślałam o różowym, ale nie takim, sralimuchybędziewiosna, pudrowym, tylko takim bardziej żywym.
http://1.bp.blogspot.com/_sSNnSe77ys...00/magenta.gif oczywiście kapkę ciemniejszy.

ale do zdjęć potrzebuję też szarej ściany, ciemnoszarej.

Co robić? To wszystko się ze sobą gryzie, nie?
kkkkarolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 09:41   #1519
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Z różowym jest kilka problemów. Po pierwsze kojarzy się trochę z tandetą, więc ja za bardzo nie przepadam za takim rozwiązaniem. Po drugie trudno dobrać dodatki do takiego. (szczególnie ten kolor który pokazałaś-taki intensywny)
Są 2 rozwiązania:
-zrobić białe/lub delikatnie szare ściany i bawić się akcentami różowymi typu poduszki, zasłonka, pościel, wazon
http://lh4.ggpht.com/_LH26YBvXpwo/TI...jpg?imgmax=800
Ewentualnie zrobić różową ścianę za łóżkiem, ale żeby to był taki brudny róż, wpadający lekko w fiolet.(reszta ścian biały lub jasnoszary)
http://www.bloblo.pl/image/17120/default/1.jpg


Dodaje jeszcze 'koło kolorów' może coś dobierzesz:

http://www.dulux.pl/images/img/img_colourwheel.jpg


P.S. nie dodawałabym różowego 'ton w ton' bo może wyjść przytłaczająco.
http://wnetrzator.pl/wp-content/uplo...sypialnia1.jpg
http://projektywnetrz.files.wordpres...06/rozowa1.jpg
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 11:48   #1520
kkkkarolajn
Raczkowanie
 
Avatar kkkkarolajn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 298
GG do kkkkarolajn
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

o właśnie chodziło mi o taki róż jak na tym 2 zdjęciu : ) dzięki!
mam jeszcze jeden problem, bo mój pokój jest ścięty z dwóch stron i pojęcia nie mam jakiego koloru te skosy zrobić.
kkkkarolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 12:08   #1521
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

jeśli masz skosy z dwóch przeciwległych stron to proponuje tak jak na zdjęciu

Albo pomalować na intensywniejszy kolor, jedną ze ścian kolankowych-najlepiej tam gdzie będzie stało łóżko.

Nie maluj skosów intensywniejszym kolorem bo będą przytłaczające. Raczej kremy lub jasnoszary.
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 12:14   #1522
kkkkarolajn
Raczkowanie
 
Avatar kkkkarolajn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 298
GG do kkkkarolajn
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

właśnie skosy mam obok siebie...
czyli tak, jeśli pomaluję ściany na ten różowofioletowy to resztę ścian wezmę jasnoszarą. właściwie to tylko jedną. i skosy też takie szare, tak?
kkkkarolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 13:48   #1523
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Trudno mi się zorientować jak Twój pokój wygląda dokładnie, gdzie te skosy, jakiej wysokości masz ścianki kolankowe, najlepiej jakbyś wstawiła zdjęcia-to wtedy pomogę.
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 18:12   #1524
kkkkarolajn
Raczkowanie
 
Avatar kkkkarolajn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 298
GG do kkkkarolajn
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

kurcze, zdjęć nie mam niestety, bo budowa w toku.

http://www.wybieramydom.pl/images/me...ut_1_71825.gif

pokój nr 3, skosy są przy "zewnętrznych" ścianach
kkkkarolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 18:24   #1525
dea_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Witajcie!
Po Nowym Roku będę miała na nowo malowany pokój. Chciałabym jakiś romantyczny styl, ale nie przesłodzony. Mam meble w kolorze olchy: http://zsko.pl/images/R4647.jpg
Poza tym, takie lekko bordowe łóżko. Ale mogę je przykryć białą kapą i będzie miodzio, już tak wiele razy robiłam. Drzwi mam białe, więc pasują. Poza tym posiadam dużo dodatków w białych i kremowych odcieniach- stolik, lampka, stary budzik, pudła (białe w lekko pomarańczowe kwiaty- maki), obraz z kwiatami od cioci (piękny, naprawdę romantyczny), kosze wiklinowe białe. Poza tym wiele białych, postarzanych ramek. Moje pytanie brzmi: czy olchowe meble nie będą gryzły się z romantycznym stylem? Ściany chcę przemalować następująco- te, na których jest okno i drzwi (naprzeciwległe) będą kremowo-białe, a dwie pozostałe lekko pudrowe. Poza tym na jednej ścianie chcę nakleić takie drzewko: http://allegro.pl/naklejki-na-sciane...310431266.html (Drzewo 1).
Ponad to, być może w okolicach wakacji babcia da mi swoje białe meble. A jak nie w wakacje, to kiedyś na pewno.
~~
Z góry dziękuję za odpowiedź
dea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 18:28   #1526
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kkkkarolajn Pokaż wiadomość
kurcze, zdjęć nie mam niestety, bo budowa w toku.

http://www.wybieramydom.pl/images/me...ut_1_71825.gif

pokój nr 3, skosy są przy "zewnętrznych" ścianach
Super! to mi pomogło.
Są 3 wersje:
1. ściana ta długa i duża z telewizorem
2. ściana kolankowa za łóżkiem
3. tak jak ty mówiłaś- 3 ściany kolankowe przy łóżku, tylko że wtedy ściana przy klatce schodowej powinna też być pomalowana w kształcie prostokąta (nie trapezu) - jakby odcięty kolor na tej samej wysokości co wysokości ścianek kolankowych

Ja bym wybrała wersję 2. Ale decyzja należy do Ciebie
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 18:30   #1527
kkkkarolajn
Raczkowanie
 
Avatar kkkkarolajn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 298
GG do kkkkarolajn
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

zabrzmi to dość głupio, ale jeszcze nie rozgryzłam czym jest ściana kolankowa...
kkkkarolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 18:31   #1528
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez dea_ Pokaż wiadomość
Witajcie!
Po Nowym Roku będę miała na nowo malowany pokój. Chciałabym jakiś romantyczny styl, ale nie przesłodzony. Mam meble w kolorze olchy: http://zsko.pl/images/R4647.jpg
Poza tym, takie lekko bordowe łóżko. Ale mogę je przykryć białą kapą i będzie miodzio, już tak wiele razy robiłam. Drzwi mam białe, więc pasują. Poza tym posiadam dużo dodatków w białych i kremowych odcieniach- stolik, lampka, stary budzik, pudła (białe w lekko pomarańczowe kwiaty- maki), obraz z kwiatami od cioci (piękny, naprawdę romantyczny), kosze wiklinowe białe. Poza tym wiele białych, postarzanych ramek. Moje pytanie brzmi: czy olchowe meble nie będą gryzły się z romantycznym stylem? Ściany chcę przemalować następująco- te, na których jest okno i drzwi (naprzeciwległe) będą kremowo-białe, a dwie pozostałe lekko pudrowe. Poza tym na jednej ścianie chcę nakleić takie drzewko: http://allegro.pl/naklejki-na-sciane...310431266.html (Drzewo 1).
Ponad to, być może w okolicach wakacji babcia da mi swoje białe meble. A jak nie w wakacje, to kiedyś na pewno.
~~
Z góry dziękuję za odpowiedź
Wszystko masz wymyślone. Olchowe meble nie będą się gryzły ze stylem sielankowo romantycznym wręcz przeciwnie będą fajnie współgrać.
Powodzenia!
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 18:37   #1529
kkkkarolajn
Raczkowanie
 
Avatar kkkkarolajn
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 298
GG do kkkkarolajn
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

jeeej, jesteś jakąś dekoratorką wnętrz? :O
podziwiam!
kkkkarolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 11:03   #1530
Elziutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 83
GG do Elziutka
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ja mam takie pytanko - zastanawiam się jaki kolor ścian zrobić w przedpokoju i na klatce schodowej - schody są dąb jasny z dodatkiem stali matowej i nie wiem jak pomalować
Elziutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.