Mamy sierpniowe 2018 cz. IV - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-03, 19:50   #1501
tezewe
Raczkowanie
 
Avatar tezewe
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 89
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Mnie też już zrobiła gbs.
Zrobiłam mocz,białka nie ma,a stopy mam takie banie że ledwo chodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A w którym tygodniu mialas pobrany? Bo ja bylam dokladnie w 33t 1 d i nie planuje urodzic w ciagu najblizszych 4 tyg :p. Dzis mnie mąż uszczesliwil wiadomoscia, ze wyjezdza prawdopodobnie za 2 tyg na kilka dni wiec chocby skaly sraly.. Nie ma opcji nie moge urodzic do konca lipca ( do tego tesciowie wyjezdzaja, moja mama bedzie po zabiegu a tata wziac wolnego w pracy nie moze, wiec nie mam co zrobic ze starszakiem).
tezewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 19:53   #1502
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Angelajnaa szaleńcu, 7godzin! Szacun
Mi GBS pobrał w 33+5.

Dziś typowy dzień lenia, chociaż już w południe mnie nosiło ale nie bardzo miałam co robić to tak chodziłam z kąta w kąt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:02   #1503
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Ja mam nadzieję, że jutro mi pobierze tego GBS, muszę się przypomnieć lekarce. To będzie 35+4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Energia mnie opuściła coś dzisiaj... poprane i poprasowane mam wszystko już od jakiegoś czasu. Nie będę jednak kupować trzeciej koszuli do karmienia, najwyżej tz mi dowiezie wyprana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:07   #1504
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez tezewe Pokaż wiadomość
A w którym tygodniu mialas pobrany? Bo ja bylam dokladnie w 33t 1 d i nie planuje urodzic w ciagu najblizszych 4 tyg :p. Dzis mnie mąż uszczesliwil wiadomoscia, ze wyjezdza prawdopodobnie za 2 tyg na kilka dni wiec chocby skaly sraly.. Nie ma opcji nie moge urodzic do konca lipca ( do tego tesciowie wyjezdzaja, moja mama bedzie po zabiegu a tata wziac wolnego w pracy nie moze, wiec nie mam co zrobic ze starszakiem).
W 33 t 0d miałam pobierany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Fizjoterapeutka w szkole rodzenia mówiła mi, że to może być spowodowane tym ze sie pije za mało wody i organizm sobie ją celowo zatrzymuje i się puchnie. No wiesz to będzie moje pierwsze dzieciątko więc ja nie mam obowiązków związanych ze starszakami. W tych sprawach nam pierworodkom trochę łatwiej też długo zwlekałam z tym praniem... cieszę się że mam to za sobą

No mi nigdy nie zleciał posiewu mimo bo zawsze mówił że bakterie mogą być... A polozna twierdzila ze powinien bo skoro zawsze wychodził to coś jest na rzeczy ale zwróć lekarzowi uwagę... ;P

To wezmę sobie 10szt i się zobaczy myślę że więcej wrazie czego nie pójdzie mi pierwszego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Dzięki! Wezme wrazie czego 10szt a stanik planuje wziąć ten nocny bez fiszbin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pije wode,staram się dużo,może taka moja uroda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:17   #1505
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Dziewczyny czy zaznaczać w pierwszym poście kto już jest donoszony? Jeśli tak to od którego tygodnia ostatecznie ustalamy i jakie oznaczenie ja proponuję po informacji o płci postawić znaczek
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:23   #1506
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Dziewczyny, nawet pozaznaczałam, co której odpisać, ale jakoś nie mam weny.
Mała wyszła w pomiarach głowy i brzuszka nawet 4 tygodnie młodsza niż wg OM. Waży niby 2350g, ale ja mam dziś 36t5d a np. brzuszek odpowiada 32.2 a główka 32.3, dwuciemieniowy wymiar główki 35.3, kość udowa 36.2. Lekarz twierdzi, że może być tak, że będzie mała po prostu, mówił też o błędach pomiaru, no ale wiadomo - martwię się. Przepływy dobre, ilość wód prawidłowa, łożysko wydolne, więc właściwie nie ma powodów do hospitalizacji. Ot, może taka jej uroda.
Męża nie ma, rodzice na urlopie, uśpiłam córkę i teraz siedzę sama i kładę sobie do głowy, czemu tak
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:34   #1507
tezewe
Raczkowanie
 
Avatar tezewe
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 89
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nawet pozaznaczałam, co której odpisać, ale jakoś nie mam weny.
Mała wyszła w pomiarach głowy i brzuszka nawet 4 tygodnie młodsza niż wg OM. Waży niby 2350g, ale ja mam dziś 36t5d a np. brzuszek odpowiada 32.2 a główka 32.3, dwuciemieniowy wymiar główki 35.3, kość udowa 36.2. Lekarz twierdzi, że może być tak, że będzie mała po prostu, mówił też o błędach pomiaru, no ale wiadomo - martwię się. Przepływy dobre, ilość wód prawidłowa, łożysko wydolne, więc właściwie nie ma powodów do hospitalizacji. Ot, może taka jej uroda.
Męża nie ma, rodzice na urlopie, uśpiłam córkę i teraz siedzę sama i kładę sobie do głowy, czemu tak
Rozumiem, ze się stresujesz też bym się denerwowała, ale Twoja starsza córeczka też urodziła się mała więc myślę, że taka uroda Twoich dzieci
Mój syn tez urodzil sie malutki (2930) mimo, ze 5 dni po terminie. Wizyty na końcówce były dla mnie stresujące bo termin coraz bardziej sie oddalal, maluch ciagle malutki. Powtarzalam sobie ciągle, ze i ja i mąż urodzilismy sie malutcy (maz 3 kg, ja 2,8 kg) więc ma to po nas. Dostał 10 pkt, byl caly i zdrowy więc myślę, ze nie masz powodów do paniki. Malutka nadgoni po opuszczeniu brzucha
tezewe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 20:34   #1508
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Angelajnaa szaleńcu, 7godzin! Szacun
Mi GBS pobrał w 33+5.

Dziś typowy dzień lenia, chociaż już w południe mnie nosiło ale nie bardzo miałam co robić to tak chodziłam z kąta w kąt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja to jestem zawzieta, raczej jak zacznę to muszę kończyć. Ale tak sie wypompowalam z sił ze do szpitala spakuje się dopiero jutro a później będę się lenic caly dzien !

Mi jeszcze nikt nic nie pobierał. Zapytam się w czwartek kiedy planują
Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nawet pozaznaczałam, co której odpisać, ale jakoś nie mam weny.
Mała wyszła w pomiarach głowy i brzuszka nawet 4 tygodnie młodsza niż wg OM. Waży niby 2350g, ale ja mam dziś 36t5d a np. brzuszek odpowiada 32.2 a główka 32.3, dwuciemieniowy wymiar główki 35.3, kość udowa 36.2. Lekarz twierdzi, że może być tak, że będzie mała po prostu, mówił też o błędach pomiaru, no ale wiadomo - martwię się. Przepływy dobre, ilość wód prawidłowa, łożysko wydolne, więc właściwie nie ma powodów do hospitalizacji. Ot, może taka jej uroda.
Męża nie ma, rodzice na urlopie, uśpiłam córkę i teraz siedzę sama i kładę sobie do głowy, czemu tak
Mi też wychodzą różne tygodnie z pomiarów, nie bardzo się tym martwię bo przecież niektórzy mają dłuższe nogi np grunt że przepływy, wody i łożysko w porządku moja Majeczka też jest malutka
Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zaznaczać w pierwszym poście kto już jest donoszony? Jeśli tak to od którego tygodnia ostatecznie ustalamy i jakie oznaczenie ja proponuję po informacji o płci postawić znaczek
Ja jestem za, ale nie wiem jaki tydzień jest tym donoszonym czy 36 czy 38 ;P słyszałam obie wersje. Chyba bym była za 38...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:41   #1509
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nawet pozaznaczałam, co której odpisać, ale jakoś nie mam weny.
Mała wyszła w pomiarach głowy i brzuszka nawet 4 tygodnie młodsza niż wg OM. Waży niby 2350g, ale ja mam dziś 36t5d a np. brzuszek odpowiada 32.2 a główka 32.3, dwuciemieniowy wymiar główki 35.3, kość udowa 36.2. Lekarz twierdzi, że może być tak, że będzie mała po prostu, mówił też o błędach pomiaru, no ale wiadomo - martwię się. Przepływy dobre, ilość wód prawidłowa, łożysko wydolne, więc właściwie nie ma powodów do hospitalizacji. Ot, może taka jej uroda.
Męża nie ma, rodzice na urlopie, uśpiłam córkę i teraz siedzę sama i kładę sobie do głowy, czemu tak

Najważniejsze że przepływy i łożysko jest w porządku, gdyby coś było nie tak na pewno lekarz by zwrócił uwagę. Nie martw się na zapas
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:45   #1510
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez tezewe Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze się stresujesz też bym się denerwowała, ale Twoja starsza córeczka też urodziła się mała więc myślę, że taka uroda Twoich dzieci
Mój syn tez urodzil sie malutki (2930) mimo, ze 5 dni po terminie. Wizyty na końcówce były dla mnie stresujące bo termin coraz bardziej sie oddalal, maluch ciagle malutki. Powtarzalam sobie ciągle, ze i ja i mąż urodzilismy sie malutcy (maz 3 kg, ja 2,8 kg) więc ma to po nas. Dostał 10 pkt, byl caly i zdrowy więc myślę, ze nie masz powodów do paniki. Malutka nadgoni po opuszczeniu brzucha
Dzięki za dobre słowa. Ta racjonalna część mojej głowy też się stara tak tłumaczyć, ale mam oczywiście milion podszeptów, że czegoś nie dopatrzyłam itd. Ale tak na prawdę do zeszłego poniedziałku wszystkie USG, badania itp. były ok, więc to chyba bez sensu tak myśleć...

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Mi jeszcze nikt nic nie pobierał. Zapytam się w czwartek kiedy planują Mi też wychodzą różne tygodnie z pomiarów, nie bardzo się tym martwię bo przecież niektórzy mają dłuższe nogi np grunt że przepływy, wody i łożysko w porządku moja Majeczka też jest malutka Ja jestem za, ale nie wiem jaki tydzień jest tym donoszonym czy 36 czy 38 ;P słyszałam obie wersje. Chyba bym była za 38...
No teraz mam kontrolę za dwa tygodnie, nie widział sensu po tygodniu, nie siał paniki, tylko moja matczyna głowa potrzebuje chyba czasu, żeby to sobie tak poukładać.

To może krakowskim targiem - 37.0?

Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Najważniejsze że przepływy i łożysko jest w porządku, gdyby coś było nie tak na pewno lekarz by zwrócił uwagę. Nie martw się na zapas
Dziękuję
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 20:45   #1511
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nawet pozaznaczałam, co której odpisać, ale jakoś nie mam weny.
Mała wyszła w pomiarach głowy i brzuszka nawet 4 tygodnie młodsza niż wg OM. Waży niby 2350g, ale ja mam dziś 36t5d a np. brzuszek odpowiada 32.2 a główka 32.3, dwuciemieniowy wymiar główki 35.3, kość udowa 36.2. Lekarz twierdzi, że może być tak, że będzie mała po prostu, mówił też o błędach pomiaru, no ale wiadomo - martwię się. Przepływy dobre, ilość wód prawidłowa, łożysko wydolne, więc właściwie nie ma powodów do hospitalizacji. Ot, może taka jej uroda.
Męża nie ma, rodzice na urlopie, uśpiłam córkę i teraz siedzę sama i kładę sobie do głowy, czemu tak
Nie martw się kochana! Skoro lekarz mówi, że może tak być i nie dał Ci skierowania do szpitala to widocznie córcia będzie drobnej budowy. Dobrze, że pozostałe parametry w normie. Jak leżałam w szpitalu to była ze mną dziewczyna, która w 35 tc miała córcię 1800g, dostała tylko zastrzyki na rozwój płuc i wypuścili ją do domu po 4 dniach, u Ciebie już ciąża bardziej zaawansowana, a malutka powinna teraz przybierać więcej z każdym tygodniem.
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 20:57   #1512
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka - U mnie wizyt co tydzien. Oni tak praktykują w tej przychodni. Co prawda ja powinnam być jeszcze na etapie co 2 tyg, ale z racji tych przepływów kazał mi przyjść szybciej i w sumie się cieszę bo będę spokojniejsza

Będę spała jutro jak suseł jesli mnie nikt za wcześnie nie obudzi. Plecy tak mnie bolą że w głowie się nie mieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 21:18   #1513
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Kurde moja gin nic nie wspomniała dziś o gbs, a ja zapomniałam zapytać. I teraz nie pamiętam czy ja robiłam to badanie przed ostatnią cc czy to się robi tylko przed porodem naturalnym?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 21:50   #1514
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka najważniejsze że mała przybiera i że wszystkie inne parametry są w normie. Lekarz też nie skierował Cię do szpitala więc będzie wszystko dobrze.

Co do terminu ciąży donoszonej to wg mnie 37t0d.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 21:50   #1515
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Limonka nie mam jeszcze terminu cc, pewnie po 15.08, o ile wcześniej nie będzie się nic działo. Co do acardu mój gin twierdzi, że mam brać do końca, nie podejmować ryzyka. Niby 34 tc to za wcześnie na jego odstawienie. Ja natomiast boje się o serducho Młodej. W pierwszej ciąży acardu nie brałam, więc nie miałam rozważań, kiedy rezygnować. Raczej będe brała do końca.

Acidka bardzo Ci współczuje stresu. Podejrzewam, że taka uroda Twoich córeczek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 21:51   #1516
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny które już rodziły, ile wkładek laktacyjnych wziąć do szpitala ? Ile mniej więcej dziennie ich się zużywa w tych pierwszych dniach?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja spakowalam sobie około 10 par, jakby co to mąż mi dowiezie. Mi juz cieklo od samego porodu.



Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nawet pozaznaczałam, co której odpisać, ale jakoś nie mam weny.
Mała wyszła w pomiarach głowy i brzuszka nawet 4 tygodnie młodsza niż wg OM. Waży niby 2350g, ale ja mam dziś 36t5d a np. brzuszek odpowiada 32.2 a główka 32.3, dwuciemieniowy wymiar główki 35.3, kość udowa 36.2. Lekarz twierdzi, że może być tak, że będzie mała po prostu, mówił też o błędach pomiaru, no ale wiadomo - martwię się. Przepływy dobre, ilość wód prawidłowa, łożysko wydolne, więc właściwie nie ma powodów do hospitalizacji. Ot, może taka jej uroda.
Męża nie ma, rodzice na urlopie, uśpiłam córkę i teraz siedzę sama i kładę sobie do głowy, czemu tak
Nie martw się, moja przyjaciolka miała tak w ciąży, nawet gin dal jej skierowanie do szpitala. Sprawdzili jeszcze raz, wszystko wyszło w porządku, wie powiedzieli, ze takie poprpstu małe dziecko będzie. Drugie urodzilo sie z prawie taką samą wagą, około 2600g z tego co pamiętam. Obaj zdrowi

Mi dzisiaj dwie osoby powiedziały, że nie dość że mi z dnia na dzień wywalilo większy brzuch, to jeszcze mi opadł wg nich.. ja tez mam takie wrażenie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 22:20   #1517
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Kurde moja gin nic nie wspomniała dziś o gbs, a ja zapomniałam zapytać. I teraz nie pamiętam czy ja robiłam to badanie przed ostatnią cc czy to się robi tylko przed porodem naturalnym?
Wg moich informacji przy cc też. Ja mam gbs dodatni i mówił, że jeśli skończy się jednak cięciem to też dostanę antybiotyk.

Cytat:
Napisane przez kasia. Pokaż wiadomość
Acidka najważniejsze że mała przybiera i że wszystkie inne parametry są w normie. Lekarz też nie skierował Cię do szpitala więc będzie wszystko dobrze.

Co do terminu ciąży donoszonej to wg mnie 37t0d.
Dzięki za miłe słowa!

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Limonka nie mam jeszcze terminu cc, pewnie po 15.08, o ile wcześniej nie będzie się nic działo. Co do acardu mój gin twierdzi, że mam brać do końca, nie podejmować ryzyka. Niby 34 tc to za wcześnie na jego odstawienie. Ja natomiast boje się o serducho Młodej. W pierwszej ciąży acardu nie brałam, więc nie miałam rozważań, kiedy rezygnować. Raczej będe brała do końca.

Acidka bardzo Ci współczuje stresu. Podejrzewam, że taka uroda Twoich córeczek.
Dziękuję za wsparcie!

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;84596466]Nie martw się, moja przyjaciolka miała tak w ciąży, nawet gin dal jej skierowanie do szpitala. Sprawdzili jeszcze raz, wszystko wyszło w porządku, wie powiedzieli, ze takie poprpstu małe dziecko będzie. Drugie urodzilo sie z prawie taką samą wagą, około 2600g z tego co pamiętam. Obaj zdrowi
[/QUOTE]

Dziękuję za tą historię
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 04:29   #1518
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nawet pozaznaczałam, co której odpisać, ale jakoś nie mam weny.
Mała wyszła w pomiarach głowy i brzuszka nawet 4 tygodnie młodsza niż wg OM. Waży niby 2350g, ale ja mam dziś 36t5d a np. brzuszek odpowiada 32.2 a główka 32.3, dwuciemieniowy wymiar główki 35.3, kość udowa 36.2. Lekarz twierdzi, że może być tak, że będzie mała po prostu, mówił też o błędach pomiaru, no ale wiadomo - martwię się. Przepływy dobre, ilość wód prawidłowa, łożysko wydolne, więc właściwie nie ma powodów do hospitalizacji. Ot, może taka jej uroda.
Męża nie ma, rodzice na urlopie, uśpiłam córkę i teraz siedzę sama i kładę sobie do głowy, czemu tak
Myślałam o Tobie jak tam na wizycie, ale zdążyłam usnąć zanim napisałaś. Skoro lekarz nie widzi powodów do obaw to staraj się nie martwić... kurczę, miesiąc rozbieżności to dużo. Ale od ubiegłego tygodnia odnotowała równy przyrost pomiarów, tak? To widocznie faktycznie taka jej uroda
Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy zaznaczać w pierwszym poście kto już jest donoszony? Jeśli tak to od którego tygodnia ostatecznie ustalamy i jakie oznaczenie ja proponuję po informacji o płci postawić znaczek
Hmm, 37 lub 38 (skończony). Też jestem Za, czemu nie
Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Kurde moja gin nic nie wspomniała dziś o gbs, a ja zapomniałam zapytać. I teraz nie pamiętam czy ja robiłam to badanie przed ostatnią cc czy to się robi tylko przed porodem naturalnym?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed cc też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 07:22   #1519
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Hej, ja już po ktg, cisza i spokoj wiec chyba dziś wyjdę do domu z moim przeziębieniem też już lepiej, mam nadzieję że kilka dni i będzie po wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-04, 07:26   #1520
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Myślałam o Tobie jak tam na wizycie, ale zdążyłam usnąć zanim napisałaś. Skoro lekarz nie widzi powodów do obaw to staraj się nie martwić... kurczę, miesiąc rozbieżności to dużo. Ale od ubiegłego tygodnia odnotowała równy przyrost pomiarów, tak? To widocznie faktycznie taka jej uroda
Dzięki... Myślałam o konsultacji z innym lekarzem, ale sama już nie wiem, chyba odpuszczę.
Nie posłałam dziś córki do żłobka, pojedziemy na kilka dni na działkę, żal takiej pogody w mieście.

Pranie białe mam zrobione, jak popatrzyłam, ile tego jest (kaftaników, bodów, śpioszków), to starczyłoby dla noworodka bez problemu. Może dziwnie wyglądałaby cała na biało/jasno, ale w razie W głowę mam spokojną.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 07:30   #1521
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka ja myślę że dziecko będzie po prostu drobniejsze, skoro cała reszta jest ok. Nie wszyscy rodzą się 3,5 albo 4kg. Nie zamartwiaj się!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 07:31   #1522
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka też sądze, że nie ma powodów do obaw, szczególnie że masz porównanie z pierwszym dzieckiem. Wiem, że latwo się mówi i każda z nas się tym przejmuje. Ja panikuje przed każdą wizytą, czy mała dobrze przybiera przy mojej cukrzycy skoro ja nic nie tyje.... Dzieci rosną w swoim tempie, nie możemy ich wrzucać do jednego worka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Berenika ja jestem co niedziele u teściowej i co niedziele slyszę, że mam dużo większy brzuch i ze mi opadł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 07:57   #1523
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka juz kiedyś pisalam chyba, ze będąc z synem w ciąży było podejrzenie hipotrofii. Synek urodził się 3250,więc nie martw się, napewno wszystko będzie dobrze
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 08:28   #1524
malaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 366
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka takie pomiary są obarczone duzym błędem i zapewne poprostu będziesz miała kruszynke. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz.

U mnie dzisiaj 32tydz0d jeszcze tyle czasu eh...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 09:25   #1525
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

MALA zgodzę się jeszcze tyle czasu

Za wcześnie dzień zaczęłam. Tkwie w łóżku-mała szaleje i myślę co robić później jak juz pozwoli wstać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 09:40   #1526
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Acidka, więcej niż dziewczyny Ci nie napiszę, ale też myślę, że będziesz mieć po prostu mniejsza kruszynkę. Ja osobiście jakbym miała pewność, że moje dziecko będzie w 100% zdrowe i sprawne bez względu na wagę, wolałabym mieć takie maleństwo 2700g. Jak słyszę o porodach 3,5 - 4 kg to jestem przerażona, a moja raczej się zapowiada taki standard 3,5. Wydaje mi się takie duże to dziecko i takie nierealne, żeby je urodzić...powyżej 4 kg dla mnie to już abstrakcja poród sn.


Byliśmy wczoraj z mężem na tej szkole rodzenia. W sumie to pierwsze spotkanie takie organizacyjne. "zwiedzaliśmy porodówkę i sale, gdzie już się leży po porodzie. Sale, na których się leży już z dzieciątkiem są bardzo ładne, prawie jak Leśna Góra, aż byłam w szoku Na każdej sali jest np. wanienka do mycia dziecka i przewijak, co myślę, że jest bardzo wygodne. Te do porodu też nówki, czyste i w ogóle nie ma się do czego przyczepić, ale aż mi się słabo zrobiło jak je zobaczyłam...Wszystko tak czekało na przyjęcie na poród dosłownie... Ja nigdy na to nie będę gotowa

Po cc zachęcają do kangurowania przez tatusia, więc całkiem fajnie.

Musze mieć już imię i nazwisko tej położnej środowiskowej, jak już trafię na oddział więc muszę jakiejś poszukać, chociaż szczerze to nie znam żadnej, ani nie ma mi kto polecić, więc to będzie czysty przypadek.


Kupiłam wczoraj dwie pary bucików dla małej, ale nie mogłam się powstrzymać...jeszcze na dodatek były po 10 zł Moje dziecko będzie miało więcej butów ode mnie, a myślałam, że to niemożliwe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180703_121145.jpg (51,8 KB, 54 załadowań)
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 09:47   #1527
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Acidka, więcej niż dziewczyny Ci nie napiszę, ale też myślę, że będziesz mieć po prostu mniejsza kruszynkę. Ja osobiście jakbym miała pewność, że moje dziecko będzie w 100% zdrowe i sprawne bez względu na wagę, wolałabym mieć takie maleństwo 2700g. Jak słyszę o porodach 3,5 - 4 kg to jestem przerażona, a moja raczej się zapowiada taki standard 3,5. Wydaje mi się takie duże to dziecko i takie nierealne, żeby je urodzić...powyżej 4 kg dla mnie to już abstrakcja poród sn.


Byliśmy wczoraj z mężem na tej szkole rodzenia. W sumie to pierwsze spotkanie takie organizacyjne. "zwiedzaliśmy porodówkę i sale, gdzie już się leży po porodzie. Sale, na których się leży już z dzieciątkiem są bardzo ładne, prawie jak Leśna Góra, aż byłam w szoku Na każdej sali jest np. wanienka do mycia dziecka i przewijak, co myślę, że jest bardzo wygodne. Te do porodu też nówki, czyste i w ogóle nie ma się do czego przyczepić, ale aż mi się słabo zrobiło jak je zobaczyłam...Wszystko tak czekało na przyjęcie na poród dosłownie... Ja nigdy na to nie będę gotowa

Po cc zachęcają do kangurowania przez tatusia, więc całkiem fajnie.

Musze mieć już imię i nazwisko tej położnej środowiskowej, jak już trafię na oddział więc muszę jakiejś poszukać, chociaż szczerze to nie znam żadnej, ani nie ma mi kto polecić, więc to będzie czysty przypadek.


Kupiłam wczoraj dwie pary bucików dla małej, ale nie mogłam się powstrzymać...jeszcze na dodatek były po 10 zł Moje dziecko będzie miało więcej butów ode mnie, a myślałam, że to niemożliwe
No to musisz zadzownic do swojej przychodzi oni Ci powiedzą jaka ma Twoj rejon u mnie do porodu poza wybrana polozna środowiskowa trzeba też wskazać przychodnie do której dziecko bedzie zapisane.

Fajne butki
Moje dziecko ma więcej par spodni niz ja haha
Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Hej, ja już po ktg, cisza i spokoj wiec chyba dziś wyjdę do domu z moim przeziębieniem też już lepiej, mam nadzieję że kilka dni i będzie po wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści :-* w domu najlepiej

Ja lezakuje sobie jeszcze... Ale wstaje zaraz zjeść śniadanie w porze prawie obiadowej
U mnie dziś piękna pogoda, może wypiore kokon...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 10:00   #1528
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Przychodnie też muszę podać ale nie mam wątpliwości co do wyboru, a położne jak się nie mylę to są 3 u nas chyba
Moja ma napewno więcej sukienek ode mnie, a najlepsze jest to, że ja nie kupiłam jej ani jednej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 11:07   #1529
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

Zamknelam w końcu temat planu porodu. Czeka na wydruk i kopie mam w tel

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 11:52   #1530
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz. IV

A ja nie wiem która mam przychodnie wybrać,bo nie wiem ile tu będę mieszkać. Ale chyba narazie wezmę tu gdzie bliżej a później ją przepisze. I nie ogarniam w ogóle tematu szczepień dla mnie to czarna magia, nie wiem co lepsze gorsze... czy szczepic odrazu czy poczekać:/ a do tego między innymi ta przychodnia chyba bo chodzi o kartę szczepień.

Pytanie z innej beczki na ktg lepiej iść w spodniach a nie w sukience prawda ?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-04 09:49:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.