Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć II część naszego wątku?
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz.2 21 38,18%
Przyszła wiosna będzie nasza, każda będzie miała swojego Bobasa - mamusie III/IV 2014 cz. 2 0 0%
Choć jesień już zagęszcza ruchy, to my się nie smucimy - podziwiamy rosnące brzuchy 0 0%
Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 2014 cz. 2 26 47,27%
Połowa jeszcze rzyga, za niedługo im przejdzie chyba -mamusie III/IV 2014 cz. 2 8 14,55%
Głosujący: 55. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-02, 15:30   #1531
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze

USG genetyczne mam 30 sierpnia, jesli uda sie mojemu ginowi wcisnac moje USG pomiedzy liczne spotkania tego dnia i wtedy ustalimy, czy robie amniopunkcje i czy bede miala super duper usg z konsultantem w Southampton.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 15:54   #1532
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
No mój lekarz jakoś nie jest skłonny do takich dodatkowych badań jak wymaz... no a rzeczy w tym że ja od początku ciąży mam tyle sluzu i jakos do tej pory nic nie gadał... A czytałam ulotkę i pisze że to jest na grzybice a ja jej raczej nie mam tzn. żadnego swędzenia,pieczenia,bólu nic kompletnie.
Ja bym nie brala jesli nic Ci nie dokucza.


Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
Ja też ujemne Ginka powiedziała, że mam myć owoce i uważać na surowe mięso
To ja tez bede na to zwracac szczegolna uwage


Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
W ogóle dzisiaj się poirytowałam. Jak byłam u rodziców, to odwiedziłam tez babcię i u niej były 2 ciocie - jedna pielęgniarka, druga nauczycielka... Jezu, ile się nasłuchałam: na co Ci hiv - nie rób badania, odczynu coombsa też nie rób - nie byłaś w ciąży, czemu wizyty takie drogie - zmień lekarkę, nie rób więcej niż 3 usg na ciążę, i tak w kółko i w kółko. Pod koniec to już tylko potakiwałam, bo już myślałam, że wyjdę z siebie. Przecież dorosła jestem, ja jestem odpowiedzialna za zdrowie dziecka, więc ja podejmuję decyzję. Dbrze, że moja mama (ich siostra) taka nie jest, poradzi czasem, ale ogólnie bardzo wspiera wszytskie moje decyzje. No i tata również. I teściowa ogólnie czasem dobrze jest się na kogoś wpieprzyć, żeby docenić kogoś innego
Takich madrych ciotek to nie ma co sluchac


Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze

USG genetyczne mam 30 sierpnia, jesli uda sie mojemu ginowi wcisnac moje USG pomiedzy liczne spotkania tego dnia i wtedy ustalimy, czy robie amniopunkcje i czy bede miala super duper usg z konsultantem w Southampton.
Gratuluje dobrych wiesci
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 16:21   #1533
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
No właśnie też miałam pisać, że 2 razy leczyłam się nim i po niecałym miesiącu wracało z powrotem... Nie wiem już, co mam z tym zrobić. Ale wyczytałam gdzieś ostatnio, że skłonność do grzybicy (candidia) jest dziedziczna, a moja mam tez się z tym boryka.



W ogóle dzisiaj się poirytowałam. Jak byłam u rodziców, to odwiedziłam tez babcię i u niej były 2 ciocie - jedna pielęgniarka, druga nauczycielka... Jezu, ile się nasłuchałam: na co Ci hiv - nie rób badania, odczynu coombsa też nie rób - nie byłaś w ciąży, czemu wizyty takie drogie - zmień lekarkę, nie rób więcej niż 3 usg na ciążę, i tak w kółko i w kółko. Pod koniec to już tylko potakiwałam, bo już myślałam, że wyjdę z siebie. Przecież dorosła jestem, ja jestem odpowiedzialna za zdrowie dziecka, więc ja podejmuję decyzję. Dbrze, że moja mama (ich siostra) taka nie jest, poradzi czasem, ale ogólnie bardzo wspiera wszytskie moje decyzje. No i tata również. I teściowa ogólnie czasem dobrze jest się na kogoś wpieprzyć, żeby docenić kogoś innego
no takie cenne rady ja też już kilka usłyszałam, więc współczuję, bo wiem jak się przy tym można wnerwić

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze

USG genetyczne mam 30 sierpnia, jesli uda sie mojemu ginowi wcisnac moje USG pomiedzy liczne spotkania tego dnia i wtedy ustalimy, czy robie amniopunkcje i czy bede miala super duper usg z konsultantem w Southampton.
super!!
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 16:25   #1534
magduś2
Wtajemniczenie
 
Avatar magduś2
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 066
GG do magduś2
Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze

USG genetyczne mam 30 sierpnia, jesli uda sie mojemu ginowi wcisnac moje USG pomiedzy liczne spotkania tego dnia i wtedy ustalimy, czy robie amniopunkcje i czy bede miala super duper usg z konsultantem w Southampton.

Gratuluję dobrych wiadomości!
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

21.04.2012

18.03.2014 Agatka
magduś2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 16:54   #1535
komciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do komciak
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze

USG genetyczne mam 30 sierpnia, jesli uda sie mojemu ginowi wcisnac moje USG pomiedzy liczne spotkania tego dnia i wtedy ustalimy, czy robie amniopunkcje i czy bede miala super duper usg z konsultantem w Southampton.
świetne wieści, gratulacje!

dziewczyny, macie moze jakiś dobry sposób na wzdęcia? Wykończą mnie mam Espumisan i biorę go w ostateczności, ale ciężko to wytrzymać, szczególnie w pracy!
komciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 17:03   #1536
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
No właśnie też miałam pisać, że 2 razy leczyłam się nim i po niecałym miesiącu wracało z powrotem... Nie wiem już, co mam z tym zrobić. Ale wyczytałam gdzieś ostatnio, że skłonność do grzybicy (candidia) jest dziedziczna, a moja mam tez się z tym boryka.



W ogóle dzisiaj się poirytowałam. Jak byłam u rodziców, to odwiedziłam tez babcię i u niej były 2 ciocie - jedna pielęgniarka, druga nauczycielka... Jezu, ile się nasłuchałam: na co Ci hiv - nie rób badania, odczynu coombsa też nie rób - nie byłaś w ciąży, czemu wizyty takie drogie - zmień lekarkę, nie rób więcej niż 3 usg na ciążę, i tak w kółko i w kółko. Pod koniec to już tylko potakiwałam, bo już myślałam, że wyjdę z siebie. Przecież dorosła jestem, ja jestem odpowiedzialna za zdrowie dziecka, więc ja podejmuję decyzję. Dbrze, że moja mama (ich siostra) taka nie jest, poradzi czasem, ale ogólnie bardzo wspiera wszytskie moje decyzje. No i tata również. I teściowa ogólnie czasem dobrze jest się na kogoś wpieprzyć, żeby docenić kogoś innego
dobre rady ciotek

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze

USG genetyczne mam 30 sierpnia, jesli uda sie mojemu ginowi wcisnac moje USG pomiedzy liczne spotkania tego dnia i wtedy ustalimy, czy robie amniopunkcje i czy bede miala super duper usg z konsultantem w Southampton.
super
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 17:27   #1537
Gianna M
Zakorzenienie
 
Avatar Gianna M
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 602
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
W ogóle dzisiaj się poirytowałam. Jak byłam u rodziców, to odwiedziłam tez babcię i u niej były 2 ciocie - jedna pielęgniarka, druga nauczycielka... Jezu, ile się nasłuchałam: na co Ci hiv - nie rób badania, odczynu coombsa też nie rób - nie byłaś w ciąży, czemu wizyty takie drogie - zmień lekarkę, nie rób więcej niż 3 usg na ciążę, i tak w kółko i w kółko. Pod koniec to już tylko potakiwałam, bo już myślałam, że wyjdę z siebie. Przecież dorosła jestem, ja jestem odpowiedzialna za zdrowie dziecka, więc ja podejmuję decyzję. Dbrze, że moja mama (ich siostra) taka nie jest, poradzi czasem, ale ogólnie bardzo wspiera wszytskie moje decyzje. No i tata również. I teściowa ogólnie czasem dobrze jest się na kogoś wpieprzyć, żeby docenić kogoś innego
Bardzo madrze nie ma co sluchac rad ciotek klotek ktore rodzily pol wieku temu i nie bylo takich mozliwosci jak teraz nie z ich kieszeni to idzie wiec wiesz pogadac musza a ty i tak wiesz co bedzie najlepsze dla ciebie i fasolki

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Pula Mialam taka sytauacje ze zrobilam najperw cytologie u jednego lekarza i tez pow.mi ze mam stan grzybiczy i przepisala pimafucin a na drugi dzien bylam znow u gin mojej zbadala mnie wziela wymaz sluzu (sporo go mialam na poczatku taki mleczny ale nic mi nie dolegalo) i powiedziala ze trzeba wziac globulki dala Nystatyne...Ze znam sie troszku na tym wybralam ta nystatyne do konca a za tydzien dowiedzialam sie ze mam 1 gr cytologiczna...JAk to mozliwe skoro niby byl stan grzybiczy???Do dzis tego nie rozumiem ale rzeczywiscie ilosc sluzu sie zmniejszyla i nie mam juz tak ciagle mokro(co mnie irytowalo bo sie denerwowalam jak bylam poza domem co tam splywa).
Pimafucin nie zaszkodzi na pewno kuracje jest tez szybka no 3 gora 6 dni ja bym wziela dla spokoju bo infekcja jest znacznie gorsza dla bobaska.
A za 19tcJeszcze 9 tc musze czekac,oby szybko zlecialo
__________________
Nasz dzień 21.08.2010
II kreseczki na tescie 25.06. 13





Gianna M jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 17:55   #1538
mmhym
Zadomowienie
 
Avatar mmhym
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 1 188
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze

USG genetyczne mam 30 sierpnia, jesli uda sie mojemu ginowi wcisnac moje USG pomiedzy liczne spotkania tego dnia i wtedy ustalimy, czy robie amniopunkcje i czy bede miala super duper usg z konsultantem w Southampton.
Gratulacje

To w którym tygodniu będziesz wtedy? Bo ja mam mieć genetyczne w 12 tygodniu i mi wychodzi, że to będzie gdzieś połowa wrzesnia, a TP mam 17.03

Cytat:
Napisane przez komciak Pokaż wiadomość
świetne wieści, gratulacje!

dziewczyny, macie moze jakiś dobry sposób na wzdęcia? Wykończą mnie mam Espumisan i biorę go w ostateczności, ale ciężko to wytrzymać, szczególnie w pracy!
Hm, a czytałaś ulotkę? Bo mi ginekolog zabroniła w I trymestrze brać espumisan... A poleciła mi pić herbatki koperkowe, parzę sobie torebkę i rzeczywiście pomaga


I dzięki dziewczyny - nie przejmuję się nimi. A jedna z nich bezdzietna jest, ale pedagoga ciężko przegadać
__________________
"Lub robić coś , kochaj kogoś , nie bądź gałganem , żyj poważnie."

Drugie serce
mmhym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 17:59   #1539
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez runaway_star Pokaż wiadomość
Tylko mam ten komfort, że przez wakacje nie pracuję i dopiero od września wracam, jedynie pod koniec sierpnia jakaś rada pedagogiczna
witaj koleżanko po fachu ja też w tej sytuacji

w sumie to ja nie wiem, czy od razu powiedzieć po powrocie do pracy, czy nie - już teraz wiem, że naładują mi nadgodzin, bo koleżanka na urlop zdrowotny poszła i jej etat będzie do podziału na 2 inne, w tym mnie (chyba że kogoś jeszcze znajdą, ale w to wątpię po doświadczeniach naszej szkoły) - czy ja to pociągnę?

w ogóle to mieliśmy dzisiaj sesję zdjeciową ślubną (pogoda wcześniej była do niczego, a dzisiaj piękne słoneczko) i.. aż mi oczy się zapociły jak mąż wyszeptał "kocham was" gdzieś pomiędzy ujęciami
bardzo się martwi niebieborak, bo co w rodzinie ciąża, to albo poronienie albo zagrożona (oj wysyp ciąż w jego rodzinie spory), ale ja mu tłumaczę, że zawsze byłam okazem zdrowia i mam zamiar przekazać to naszemu Maluszkowi i tej wersji będę się trzymać
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 18:27   #1540
komciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do komciak
Odp: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Mmhym wiesz co wystraszylas mnie! Czytałam ulotkę i było, że brak przeciwwskazań, ale skoro Tobie gin zabronila ... spróbuje tej herbatki a tych tabletek już nie rusze !


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
komciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 18:29   #1541
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Witam dziewczyny gratulacje za wizyty , katekat przykro mi kochana ..... A ja sie czuje okropnie. Mdlosci mam straszne nawet po wodzie. Fujjjjj gorzej niz jak z moja cora bylam w ciazy ..... W pon mam gin ..mam nadziejje ze bedzie wsio ok. Sny tez mam okropne przez to sie nie wysypiam ....humoor mam okropny wole do nikoogo sie nie nie odzywac. To chyba wszystko trzymacie sie cieplo ... Ja tu z wami pisu pisu a moje dziecko popisalo sie dlugopisem na kolanach ma slonce i chmure. Na rece zegarek a na ramieniu duza biedronke hehhe
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 18:46   #1542
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Wszystkim dziekuje za mile slowa
Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
To w którym tygodniu będziesz wtedy? Bo ja mam mieć genetyczne w 12 tygodniu i mi wychodzi, że to będzie gdzieś połowa wrzesnia, a TP mam 17.03
usg genetyczne robi sie pomiedzy 11 a 14 tygodniem, a ja bede miala robione w 11t 2d ciazy.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 19:11   #1543
Gianna M
Zakorzenienie
 
Avatar Gianna M
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 602
Dot.: Odp: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez komciak Pokaż wiadomość
Mmhym wiesz co wystraszylas mnie! Czytałam ulotkę i było, że brak przeciwwskazań, ale skoro Tobie gin zabronila ... spróbuje tej herbatki a tych tabletek już nie rusze !


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
espumisan mozesz brac ale moze bezpieczniej herbatka z kopru
Myslalm ze wy rozmawialyscie o heviranie nie ogarniam tyle tu nas ze sie pogubilam
Ciazowy mozg
__________________
Nasz dzień 21.08.2010
II kreseczki na tescie 25.06. 13






Edytowane przez Gianna M
Czas edycji: 2013-08-02 o 19:30
Gianna M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 19:11   #1544
BrykBryk
Raczkowanie
 
Avatar BrykBryk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 60
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

hej dziewczyny, nie było mnie chwilę ale podczytuję sumiennie, po prostu nie mam kiedy pisać
u mnie ok, serducho bije, 9 mm ma mam tylko małe mdłości z rana ale nie ma pawików, w pierwszej ciąży było duuuuużo gorzej
Mi też się śnią pierdoły jakieś, przez to też nie mogę się wyspać ale też przez to, że synek do mnie przychodzi w środku nocy i śpi w poprzek, dobrze że mamy duże łóżko
mmhym takie dobre ciocie to omijaj szerokim łukiem bo mogą nieźle w głowie namącić a po co się denerwować niepotrzebnie? niestety pewnie jeszcze niejedna się znajdzie
ja mam TP na 21.03 a wizytę następną dopiero 29 sierpnia, będzie wtedy 11 tydzień, chyba za wcześnie na genetyczne co? fajnie by było zrobić od razu bo chodzę prywatnie i nie chciałabym jeszcze raz kasy wywalać 2 tygodnie później

mariolasl super wieści

co do toxo to racja, że lepiej myć dokładnie owoce i warzywa (szczególnie te, co się blisko ziemi zbiera- jagody, truskawki), żeby jakieś larwy nie załapać. Ostatnio słyszałam, że warto umyć najpierw w kwasku cytrynowym a potem w sodzie oczyszczonej ale przepisu dokładnego nie znam

Trisdom ale Ci fajnie, że możesz tak sama podejrzeć malucha, jeśli oczywiście wiesz co tam widać bo dla mnie czasami te zdjęcia to jeden wielki kosmos

23Paula23 a nie chcesz sobie zrobić niespodzianki? Myślę, że emocje przy porodzie muszą sięgać zenitu kiedy dowiadujesz się, co się urodziło. Ja bym tak chciała ale mój szanowny małż nie chce się zgodzić

Ela87 gratulacje, szczęścia na nowej drodze życia
komciak ja też puchnę, szczególnie rano budzę się taka opuchnięta, pierścionek już zdjęłam, obrączka jakoś się trzyma. Brzuch mi strasznie wywaliło i już 2 osoby mówiły, że mi się przytyło a ja na razie na osiedlu się nie odzywam, wiedzą tylko najbliżsi
__________________
Małżon 26.06.2010
Szymon 25.05.2011
styczeń 2013 - cp [mój Jaś]
Elżbieta 25.03.2014
BrykBryk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 19:13   #1545
Gianna M
Zakorzenienie
 
Avatar Gianna M
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 602
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

.
__________________
Nasz dzień 21.08.2010
II kreseczki na tescie 25.06. 13






Edytowane przez Gianna M
Czas edycji: 2013-08-02 o 19:28
Gianna M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 19:26   #1546
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Hejka
Jestem
Szykujemy własnie Młodego do spania.Wiec niedługo nadrobie
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 19:32   #1547
runaway_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 132
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
witaj koleżanko po fachu ja też w tej sytuacji

w sumie to ja nie wiem, czy od razu powiedzieć po powrocie do pracy, czy nie - już teraz wiem, że naładują mi nadgodzin, bo koleżanka na urlop zdrowotny poszła i jej etat będzie do podziału na 2 inne, w tym mnie (chyba że kogoś jeszcze znajdą, ale w to wątpię po doświadczeniach naszej szkoły) - czy ja to pociągnę?
Myślę, że trochę głupio podpisać umowę np. 31.08. a powiedzieć o ciąży 01.09. Więc poczekam może ze dwa tygodnie chociaż. Zawsze będę miała argument, że chciałam poczekać aż się skończy I trymestr. Chociaż w zasadzie nie muszę się tłumaczyć, bo prawnie kobieta może w dowolnym momencie poinformować pracodawcę o ciąży.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez BrykBryk Pokaż wiadomość

co do toxo to racja, że lepiej myć dokładnie owoce i warzywa (szczególnie te, co się blisko ziemi zbiera- jagody, truskawki), żeby jakieś larwy nie załapać. Ostatnio słyszałam, że warto umyć najpierw w kwasku cytrynowym a potem w sodzie oczyszczonej ale przepisu dokładnego nie znam
Ja wszystkie owoce sparzam gorącą wodą - po prostu je trochę nią polewam. Mam nadzieję, że takie coś wystarczy. Ale nie zamierzam popadać w paranoję.
runaway_star jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 19:59   #1548
komciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do komciak
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Gianna M Pokaż wiadomość
espumisan mozesz brac ale moze bezpieczniej herbatka z kopru
Myslalm ze wy rozmawialyscie o heviranie nie ogarniam tyle tu nas ze sie pogubilam
Ciazowy mozg
Jej dobrze, bo już się serio wystraszyłam, że mogłam przypadkiem porządnie zaszkodzić fasolce! Ale na wszelki wypadek już go nie będę brać herbatka się parzy i mam szczerą nadzieję, że pomoże

Cytat:
Witam dziewczyny gratulacje za wizyty , katekat przykro mi kochana ..... A ja sie czuje okropnie. Mdlosci mam straszne nawet po wodzie. Fujjjjj gorzej niz jak z moja cora bylam w ciazy ..... W pon mam gin ..mam nadziejje ze bedzie wsio ok. Sny tez mam okropne przez to sie nie wysypiam ....humoor mam okropny wole do nikoogo sie nie nie odzywac. To chyba wszystko trzymacie sie cieplo ... Ja tu z wami pisu pisu a moje dziecko popisalo sie dlugopisem na kolanach ma slonce i chmure. Na rece zegarek a na ramieniu duza biedronke hehhe
Jejciu współczuję! Ja mdłości jeszcze nie mam, mam nadzieję, że za prędko nie dojdą bo u mnie w pracy wszystko z toalety słychać i zaraz by się każdy domyślił

Cytat:
Myślę, że trochę głupio podpisać umowę np. 31.08. a powiedzieć o ciąży 01.09. Więc poczekam może ze dwa tygodnie chociaż. Zawsze będę miała argument, że chciałam poczekać aż się skończy I trymestr. Chociaż w zasadzie nie muszę się tłumaczyć, bo prawnie kobieta może w dowolnym momencie poinformować pracodawcę o ciąży.
Ja się stresuję powiedzeniem szefostwu o ciąży... Co prawda są bardzo w porządku i mamy dość luźne relacje, dodatkowo mam stałą umowę na czas nieokreślony... Ale ostatnio coś dziwnie do nas, pracowników podchodzą i boję się czy to nie koniec sielanki! Jeszcze się okaże, że moja umowa jednak ma swój określony czas i masz babo placek!

Dziewczyny, mam jeszcze pytanie, czy żeby zrobić toxo muszę być na czczo? Jutro punkt pobrań w szpitalu jest czynny od 9:30 dopiero i raczej nie dotrwam do tej pory bez śniadania
komciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 20:03   #1549
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Bryk bryk dziekuje
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 20:05   #1550
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez komciak Pokaż wiadomość

Dziewczyny, mam jeszcze pytanie, czy żeby zrobić toxo muszę być na czczo? Jutro punkt pobrań w szpitalu jest czynny od 9:30 dopiero i raczej nie dotrwam do tej pory bez śniadania
nie musisz byc na czczo
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 20:09   #1551
komciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
GG do komciak
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
nie musisz byc na czczo
dzięki, tak myślałam, ale wolałam dopytać
komciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 20:28   #1552
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Olapoznan Pokaż wiadomość

Elunka i teraz wszystko ok ?
Tak, nawet bardzo - nie zapeszając
I powiem więcej - nie cackam sie bardzo ze sobą, podchodzę do sprawy naturalnie.
Cytat:
Napisane przez komciak Pokaż wiadomość

Eh postaram się o tym nie myśleć i jakoś może dotrwam Dziewczyny, czy Wy też tak źle śpicie? Budzę się co chwilkę a ok 4-5 to już budzę się i spowrotem nie zasypiam, a potem chodzę taka śnięta cały dzień i ziewam! Piłam do 5 kaw dziennie, teraz 2 to absolutne maksimum, no i oczywiście z mlekiem, a nie czarne jak wcześniej. Trudno jednak zacząć dzień o 5 rano bez kawy
O nie, w I trymestrze nic mi tak łatwo nie przychodzi jak spanie wcześniej piłam po 2-3 kawy dziennie, teraz wcale

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość

Jutro się hajtam Nie czuję tego w ogóle Totalny nostres.
Ale super!! Już dzisiaj życzę najlepszego dla Was! A potem czekamy na relację i foto
Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość


a ja już po wizycie i standardowo mam pecha nie dość że nie poznałam płci uparty lekarz stwierdził że powie mi za miesiąc bo nie chce mnie wprowadzać w błąd bo sam nie jest do końca pewny... To na dodatek znowu mam brać duphaston raz dziennie, no-spe forte 2 razy dziennie bo mam znowu problemy z za twardą macicą i jeszcze przepisał mi pimafucin bo niby że śluzu w pochwie za dużo ale ja mam tak całą ciąże i co najlepsze wcześniej go to nie niepokoiło a nie chce się niepotrzebnie faszerować tą chemią i zastanawiam się czy to wziąć czy odpuścić...
O kurcze....
Pimafucin można "używać" w ciąży? Czy poczekać tydzień i zapytać mojej ginki?


Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
ja pimafucin własnie brałam na grzybicę... i wg mnie jest o kant dupy roztrzaskać, bo w ogóle mi nie przeszło
To już lepszy clotrimazolum

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj u ginekologa. Ciaza urosla, serduszko bilo, termin porodu mam na 19.03. Jakze sie ciesze
Super wieści


Wczoraj sie spotkałam z koleżanką ze studiów, spojrzała na mój brzuch i się uśmiechnęła i mówi "Naprawdę? " czyli przytyło mi się
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]

Edytowane przez elunka88
Czas edycji: 2013-08-02 o 20:30
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 20:38   #1553
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Sukni nie będzie tylko lekka sukienka
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/su...5p1295772.html
dokładnie taka. Zawsze chciałam cichy i skromny ślub, bez wielkiego halo i stresu. Ja ogółem nie chodzę w ogóle w sukienkach. Ostatni raz miałam na sobie sukienkę na studniówce 6 lat temu więc i tak będzie mi troszkę nieswojo najbardziej szkoda mi tżta w taką pogodę w tym gangolu... ale na szczęście w kościele jest chłodno
na ślub cywilny jak najbardziej ok, oby pogoda wam dopisała

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
Potwierdzam. Aby zarazić się pierwotniakiem toksoplazmozy trzeba go zjeść nikt raczej kocich kup nie zajada do zakażenia najczęściej dochodzi przez spożywanie źle umytych owoców i warzyw albo surowego mięsa

Ja wczoraj miałam delikatne plamienie zmartwiłam się, bo w zeszłym roku miałam taką samą sytuację. Zaczęłam plamić, okazało się że to krwiak, później się wchłonął i wszystko wyglądało ok, a 2 tygodnie później zarodek obumarł czemu urodzenie dziecka to czasem taka trudna sprawa?

Katekate, ściskam Cię mocno
Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze w zeszłym roku po usunięciu ciąży obumarłej przysługiwał kobiecie płatny urlop macierzyński 8 tygodni. Jeśli tylko szpital wysłał do usc akt urodzenia dziecka z adnotacją, że urodziło się martwe.
Teraz będzie dobrze
Ja też miałam plamienia i przeszło...........też jestem dobrej myśli,gdyż jedna obumarła ciąża już jest za mną

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
witaj koleżanko po fachu ja też w tej sytuacji

w sumie to ja nie wiem, czy od razu powiedzieć po powrocie do pracy, czy nie - już teraz wiem, że naładują mi nadgodzin, bo koleżanka na urlop zdrowotny poszła i jej etat będzie do podziału na 2 inne, w tym mnie (chyba że kogoś jeszcze znajdą, ale w to wątpię po doświadczeniach naszej szkoły) - czy ja to pociągnę?

w ogóle to mieliśmy dzisiaj sesję zdjeciową ślubną (pogoda wcześniej była do niczego, a dzisiaj piękne słoneczko) i.. aż mi oczy się zapociły jak mąż wyszeptał "kocham was" gdzieś pomiędzy ujęciami
bardzo się martwi niebieborak, bo co w rodzinie ciąża, to albo poronienie albo zagrożona (oj wysyp ciąż w jego rodzinie spory), ale ja mu tłumaczę, że zawsze byłam okazem zdrowia i mam zamiar przekazać to naszemu Maluszkowi i tej wersji będę się trzymać
Oj z tym fachem to my mamy
Ja do 19 sierpnia mam urlop, później rada,przygotowywanie sal bla bla, 15 mam wizyte i cały czas mam dylemat,brać zwolnienie czy nie..............w sumie umowę mam na czas nieokreślony więc moze to i komfort w mojej sytuacji...........zreszt ą same plusy przemawiają za L4, nie musiałabym jeździć 20km do pracy,wozić córki do teściowej lub zapisywać ja do prv przedszkola i też wozić te 20 km

Cytat:
Napisane przez runaway_star Pokaż wiadomość
Myślę, że trochę głupio podpisać umowę np. 31.08. a powiedzieć o ciąży 01.09. Więc poczekam może ze dwa tygodnie chociaż. Zawsze będę miała argument, że chciałam poczekać aż się skończy I trymestr. Chociaż w zasadzie nie muszę się tłumaczyć, bo prawnie kobieta może w dowolnym momencie poinformować pracodawcę o ciąży.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------.....



Ja wszystkie owoce sparzam gorącą wodą - po prostu je trochę nią polewam. Mam nadzieję, że takie coś wystarczy. Ale nie zamierzam popadać w paranoję.
Poczekaj poczekaj................z eby nikt krzywo nie patrzył

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
nie musisz byc na czczo
Ja dziś robiłam
mocz,wr,tsh, cytomegalie,toxo 120 zł
byłam na czczo...........chyba ze do toxo nie trzeba a do innych badan tak......
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 20:53   #1554
mmhym
Zadomowienie
 
Avatar mmhym
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 1 188
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez komciak Pokaż wiadomość
Mmhym wiesz co wystraszylas mnie! Czytałam ulotkę i było, że brak przeciwwskazań, ale skoro Tobie gin zabronila ... spróbuje tej herbatki a tych tabletek już nie rusze !
Oj nie chciałam Cię straszyć Przekazuję tylko, choć moja ginekolog chyba z tych ostrożnych jest z tego, co czytam jak u innych

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny gratulacje za wizyty , katekat przykro mi kochana ..... A ja sie czuje okropnie. Mdlosci mam straszne nawet po wodzie. Fujjjjj gorzej niz jak z moja cora bylam w ciazy ..... W pon mam gin ..mam nadziejje ze bedzie wsio ok. Sny tez mam okropne przez to sie nie wysypiam ....humoor mam okropny wole do nikoogo sie nie nie odzywac. To chyba wszystko trzymacie sie cieplo ... Ja tu z wami pisu pisu a moje dziecko popisalo sie dlugopisem na kolanach ma slonce i chmure. Na rece zegarek a na ramieniu duza biedronke hehhe
No to współczuję, ja czuję się w miarę okej

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
Ja dziś robiłam
mocz,wr,tsh, cytomegalie,toxo 120 zł
byłam na czczo...........chyba ze do toxo nie trzeba a do innych badan tak......
Ja się właśnie obawiam tych badań, bo zauwazyłam, że jeśli zjedzenie śniadania nie jest moją pierwszą czynnością rano, to niestety przytulanie kibelka murowane. Sprawdziło się już kilka razy
Choć nie narzekam, bo w ciągu dnia mnie nie mdli, tylko przed śniadaniem.
I nie wiem jak zniosę to, żeby dojść na badania i wrócić i to wszytsko na czczo...
__________________
"Lub robić coś , kochaj kogoś , nie bądź gałganem , żyj poważnie."

Drugie serce
mmhym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 21:32   #1555
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

pisze z tel. Bo mój mąż gra na kompie. Kurcze chłop 30 letni , a jak małolat zapatrzony w gry. Jak jutro wstane to poczytam co u Was,bo przez tel to ciężko,a i z cytowaniem miałabym problem . Dobrej nocki
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 21:33   #1556
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Oj nie chciałam Cię straszyć Przekazuję tylko, choć moja ginekolog chyba z tych ostrożnych jest z tego, co czytam jak u innych



No to współczuję, ja czuję się w miarę okej



Ja się właśnie obawiam tych badań, bo zauwazyłam, że jeśli zjedzenie śniadania nie jest moją pierwszą czynnością rano, to niestety przytulanie kibelka murowane. Sprawdziło się już kilka razy
Choć nie narzekam, bo w ciągu dnia mnie nie mdli, tylko przed śniadaniem.
I nie wiem jak zniosę to, żeby dojść na badania i wrócić i to wszytsko na czczo...
ja wstałam wczesniej niz zwykle czyli 7.30 córa jeszcze spała,dziadzio jej pilnował a ja skoczyłam szybko na pobranie krwi z bułką w torebce
jadłam ją już podczas schodzenia ze schodów w lab
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 21:38   #1557
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez BrykBryk Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, nie było mnie chwilę ale podczytuję sumiennie, po prostu nie mam kiedy pisać
u mnie ok, serducho bije, 9 mm ma mam tylko małe mdłości z rana ale nie ma pawików, w pierwszej ciąży było duuuuużo gorzej
Mi też się śnią pierdoły jakieś, przez to też nie mogę się wyspać ale też przez to, że synek do mnie przychodzi w środku nocy i śpi w poprzek, dobrze że mamy duże łóżko
mmhym takie dobre ciocie to omijaj szerokim łukiem bo mogą nieźle w głowie namącić a po co się denerwować niepotrzebnie? niestety pewnie jeszcze niejedna się znajdzie
ja mam TP na 21.03 a wizytę następną dopiero 29 sierpnia, będzie wtedy 11 tydzień, chyba za wcześnie na genetyczne co? fajnie by było zrobić od razu bo chodzę prywatnie i nie chciałabym jeszcze raz kasy wywalać 2 tygodnie później

mariolasl super wieści

co do toxo to racja, że lepiej myć dokładnie owoce i warzywa (szczególnie te, co się blisko ziemi zbiera- jagody, truskawki), żeby jakieś larwy nie załapać. Ostatnio słyszałam, że warto umyć najpierw w kwasku cytrynowym a potem w sodzie oczyszczonej ale przepisu dokładnego nie znam

Trisdom ale Ci fajnie, że możesz tak sama podejrzeć malucha, jeśli oczywiście wiesz co tam widać bo dla mnie czasami te zdjęcia to jeden wielki kosmos

23Paula23 a nie chcesz sobie zrobić niespodzianki? Myślę, że emocje przy porodzie muszą sięgać zenitu kiedy dowiadujesz się, co się urodziło. Ja bym tak chciała ale mój szanowny małż nie chce się zgodzić

Ela87 gratulacje, szczęścia na nowej drodze życia
komciak ja też puchnę, szczególnie rano budzę się taka opuchnięta, pierścionek już zdjęłam, obrączka jakoś się trzyma. Brzuch mi strasznie wywaliło i już 2 osoby mówiły, że mi się przytyło a ja na razie na osiedlu się nie odzywam, wiedzą tylko najbliżsi
Gratuluje wizyty

Eeee tam ja chce wiedzieć muszę normalnie ciekawość mnie zżera od środka

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Tak, nawet bardzo - nie zapeszając
I powiem więcej - nie cackam sie bardzo ze sobą, podchodzę do sprawy naturalnie.
O nie, w I trymestrze nic mi tak łatwo nie przychodzi jak spanie wcześniej piłam po 2-3 kawy dziennie, teraz wcale


Ale super!! Już dzisiaj życzę najlepszego dla Was! A potem czekamy na relację i foto

O kurcze....
Pimafucin można "używać" w ciąży? Czy poczekać tydzień i zapytać mojej ginki?


To już lepszy clotrimazolum


Super wieści


Wczoraj sie spotkałam z koleżanką ze studiów, spojrzała na mój brzuch i się uśmiechnęła i mówi "Naprawdę? " czyli przytyło mi się
Pimafucin można tak pisze w ulotce a Clotrimazolum 1trymesrt nie wolno a później tylko "jeśli są większe korzyści dla matki niż szkody dla dzidzi"
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 21:41   #1558
All_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Witam was mamusie marcowo-kwietniowe

Pozwolę sobie dołączyć z TP 1.04.2012
All_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 21:50   #1559
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez All_21 Pokaż wiadomość
Witam was mamusie marcowo-kwietniowe

Pozwolę sobie dołączyć z TP 1.04.2012
Witaj serdecznie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 22:42   #1560
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Wczoraj sie spotkałam z koleżanką ze studiów, spojrzała na mój brzuch i się uśmiechnęła i mówi "Naprawdę? " czyli przytyło mi się
Ty taka chudzina no to musi już być widać

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Pimafucin można tak pisze w ulotce a Clotrimazolum 1trymesrt nie wolno a później tylko "jeśli są większe korzyści dla matki niż szkody dla dzidzi"
No właśnie tak mi się wydawało

Cytat:
Napisane przez All_21 Pokaż wiadomość
Witam was mamusie marcowo-kwietniowe

Pozwolę sobie dołączyć z TP 1.04.2012
Cześć
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.