Grudniówki 2017 ❤ - cz. II - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-26, 22:03   #1531
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

[QUOTE=acapella;76629066]Z
Paradoksalnie najbezpieczniejsze są ubranka z lumpeksu, bo są juz wielokrotnie prane.

To że ubranka z lumpeksu są wielokrotnie prane nie daje Ci gwarancji że są bezpieczniejsze. Pracowałam kiedyś w takim miejscu i ubrania te też są sypane różną chemią i proszkami aby przetrwały podróż i zanim się je wystawi na sklep swoje przechodzą też na sortowni gdzie są odświeżane kolejną chemią. Pracując w tym miejscu nabawiłam się alergii i wychodząc do domu miałam całe ciało w plamach. Ubranka takie nie są złe ale zanim je maluszek ubierze trzeba je wyprać kilka razy i wyprasować.

Zapisz


---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupujecie sterylizator do butelek?
Miałam przy pierwszym dziecku, w sumie na początku był mi przydatny ale później już nie bo nie używałam butelek. Jeśli ktoś wie że będzie karmił mm to dobrze mieć w domu bo masz więcej czasu dla dziecka a sterylizuje się samo.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudianawizazu Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------


Właśnie tak robila moja mama pamietam. Taki sterylizator kosztuje 200 zl... Chyba tez odpuszcze. Mam malutka kuchnie, nawet nie będzie gdzie tych wszystkich przyrządów trzymac 😎


Sterylizator nowy jest drogi, ja kupiłam używany za 50zł i w zupełności wystarczał

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie elektryczny? To duże ułatwienie. Nie wyobrażam sobie siedzieć z ręcznym i działać.
A ja mam w głowie, że jeśli można sobie życie ułatwić to czemu nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laktator polecam kupić wcześniej, bo jak przyjdzie nawał pokarmu to mogą się zrobić zastoje a potem zapalenie piersi co jest mega bolesne. A kupując gdzieś na szybko można nie trafić z wyborem.

Mam ręczny i elektryczny. Elektryczny był fajny na początek, jak przyszedł nawał to dawał radę, a potem w razie potrzeby to dało się ściągnąć ale trwało to dość długo, natomiast ręczny nie jest wcale tak męczący i nie trzeba się nimi wcale namachać. Ręczny lepiej ściągał mleko i szybciej co w związku z tym oszczędzało czasu. Można też ręcznie ściągać
Zapisz


---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Co do poduszki to maluszek powinien leżeć na płasko jak najdłużej aby później nie miał problemów z kręgosłupem. A poduszka motylek polecana jest do spacerówki pod główkę jak dziecko siedzi, tylko nie każdy maluch ją akceptuje, mój wywalał z wózka i poszła do szafy bo nie była przydatna.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Staram się Was czytać na bieżąca ale moja apka na tel nie dodaje moich komentarzy? Dopiero jak na kompie napiszę to ładuje bez problemu.
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 22:06   #1532
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Tak wiem, że w lumpeksach tez jest chemia ale barwnika juz nie ma niby w takim stężeniu. Tak czy siak ja czy nowe czy z lumpeksu piorę i prasuję

Wg mnie sterylizatory, super butelki antykolkowe, stojaki na butelki itp. można kupić dopiero jak się nie uda z karmieniem i wiadomo, że dziecko będzie karmione sztucznie. Przy sporadycznym dokarmianie z butelki takie gadżety są zbędne.
A laktator to jak nie chcecie kupować przed porodem to tez warto mieć chociaż upatrzony konkretny model, który nam pasuje, żeby potem móc możliwie szybko zakupić jak będzie potrzebny a nie dopiero robić rozeznanie lub co gorsza zdać się na obsługę w sklepie
acapella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 22:12   #1533
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Super napisane: https://mataja.pl/2017/08/etykieta-z...nych-rodzicow/

Ja najchętniej bym się zamknęła z dzieckiem i TŻ na dwa tygodnie po porodzie. Ale mamy ustalone, że wizyty dopiero po kilku dniach, nie dłuższe niż 30 minut.
Fajny artykuł, dodała bym jeszcze aby wstrzymać się z "dobrymi radami" o które rodzice nie proszą.
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 22:31   #1534
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Też myślę, że na foteliku nie ma co oszczędzać. Oglądałam dziś takie od 0 do 18kg (np. Britax Römer☠First Class plus 2017), czyli do około 4 lat. I na początku dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, a jak już będzie większe to można fotelik odwrócić. Kąt nachylenia też się reguluje i jest wkładka dla niemowląt 😊
Także kolejny wydatek byłby za około 4 lata 😋

Podobno ten fotelik jest tak samo bezpieczny jak te mniejsze, przenośne z tą bazą ISOFIX.

Ale decyzji jeszcze nie podjęłam. Tak samo z wózkiem jeszcze się nie mogę ogarnąć 😅
Widziałam dziś ABC Design salsa 4 race.
https://www.abc-design.de/en/strollers/salsa-4/
I jest naprawdę z dobrych jakościowo materiałów zrobiony. Sam materacyk z gondoli jest lepszy niż nawet w Stokke 😋
Może sam wygląd wózka nie podoba mi się tak bardzo jak Mutsy iGo, ale za to możliwości ABC Design do mnie bardziej przemawiają 😅
Mam nadzieję, że mi się przyśni dzisiaj w nocy który wybrać 😁 hehehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 22:32   #1535
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Tak wiem, że w lumpeksach tez jest chemia ale barwnika juz nie ma niby w takim stężeniu. Tak czy siak ja czy nowe czy z lumpeksu piorę i prasuję

Wg mnie sterylizatory, super butelki antykolkowe, stojaki na butelki itp. można kupić dopiero jak się nie uda z karmieniem i wiadomo, że dziecko będzie karmione sztucznie. Przy sporadycznym dokarmianie z butelki takie gadżety są zbędne.
A laktator to jak nie chcecie kupować przed porodem to tez warto mieć chociaż upatrzony konkretny model, który nam pasuje, żeby potem móc możliwie szybko zakupić jak będzie potrzebny a nie dopiero robić rozeznanie lub co gorsza zdać się na obsługę w sklepie
Mój był długo kp ale do 6 miesiąca dość często używałam butelek i laktatora. Ja miałam tylko butelki i sterylizator, tż kupił jeszcze podgrzewacz ale dla mnie to była strata kasy i w ogóle nie używałam. Przy drugim też chce kp ale mając doświadczenie z pierwszym wolę być przygotowana i nie musieć się martwić i zawracać sobie głowy.

Zapisz
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-26, 23:02   #1536
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Chemisette no to jak widać różnie bywa ja też długo karmiłam, ale butelek używałam raptem kilka razy na samym początku. Potem już odrzucił totalnie, jak nie mogłam raz karmić to przez 20 h nie wziął do buzi smoczka od butelki i mi się nic nie przydało. Fakt, że lepiej mieć niż nie, ale z drugiej strony teraz łatwo wszystko dostępne jest i nie ma co za dużo na zapas kupować. Zależy od podejścia

Takie foteliki 0-18 nie są chyba zbyt polecane dla maluchów. I te tylko tyłem bezpieczniejsze niż obracane. Ale to tylko moja teoretyczna wiedza z tego zakresu fajnie piszą na tyłem pl albo na osiemgwiazdek, myśle że warto poczytać
My nie mamy samochodu, wiec jeszcze aż tak szczegółowo nie zglebialam tematu
acapella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 04:58   #1537
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Też myślę, że na foteliku nie ma co oszczędzać. Oglądałam dziś takie od 0 do 18kg (np. Britax Römer☠First Class plus 2017), czyli do około 4 lat. I na początku dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, a jak już będzie większe to można fotelik odwrócić. Kąt nachylenia też się reguluje i jest wkładka dla niemowląt 😊
Także kolejny wydatek byłby za około 4 lata 😋

Podobno ten fotelik jest tak samo bezpieczny jak te mniejsze, przenośne z tą bazą ISOFIX.

Ale decyzji jeszcze nie podjęłam. Tak samo z wózkiem jeszcze się nie mogę ogarnąć 😅
Widziałam dziś ABC Design salsa 4 race.
https://www.abc-design.de/en/strollers/salsa-4/
I jest naprawdę z dobrych jakościowo materiałów zrobiony. Sam materacyk z gondoli jest lepszy niż nawet w Stokke 😋
Może sam wygląd wózka nie podoba mi się tak bardzo jak Mutsy iGo, ale za to możliwości ABC Design do mnie bardziej przemawiają 😅
Mam nadzieję, że mi się przyśni dzisiaj w nocy który wybrać 😁 hehehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawiałam się też nad salsą. Ale mnie odstraszyły te koła piankowe. U mnie tereny takie średnio równe i jednolite i pomimo terenu zurbanizowanego, ja spacery planuję na przedmieścia a tam to już w ogóle ze świecą szukać kawałka asfaltu

Ja laktaktor jeśli już to planuję właśnie kupić po porodzie. I tak jak acapella pisze, jakiś sobie muszę w razie w upatrzeć, żeby potem paniki nie było. Póki co dalej siedzę w kocykach i śpiworkach i łeb mi pęka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2017-08-27 o 05:01
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-27, 06:55   #1538
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Kocyki są śliczne od lullalove albo colorstories, zobacz sobie
Ja marzę o takim i mam nadzieję, że jakoś uda mi się uda kupić mimo że mam chyba z 5 innych po synku 😁
acapella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 06:57   #1539
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Hej dziewczyny 😊
Piszecie o tym, że maluch jak najdluzej powinien spać bez poduszki. Powiedzcie w takim razie co zakupić do łóżeczka i w czym powinien spać? W rozku? Jeszcze przykryty czy jak ? Sorry za głupie pytania, ale to jest dla mnie czarna magia. Myślałam, że kupię ten zestaw minky: niby kocyk czy kołderka, płaska poduszka która wygląda jak tylko zeszyty materiał i te ochraniacze w koło. Dziewczyny na listopadowkach piszą, że lepiej nie dawać ochraniaczy bo blokują dopływ powietrza i przyczyniają się do śmierci łóżeczkowej 😲 i teraz jestem zielona. W takim razie co należy kupić do łóżeczka, na czym kłaść dziecko itp. Proszę o rady bo przeraża mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 07:01   #1540
Bibson
Raczkowanie
 
Avatar Bibson
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 143
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dziewczyny dostanę chyba zawału z rana!
W piątek zawiozłam zwolnienie do pracodawcy i dziś tak mnie tknęło i spojrzałam sobie na jego zdjęcie i mam źle wpisany adres pobytu! Przekręcone są cyferki w numerze domu (podawałam go pierwszy raz, nawet miałam zapisany na karteczce specjalnie)
To już nie pierwszy raz chyba, bo kiedyś dostałam pismo z zusu żebym wypełniła taki formularz z zadresem pobytu, korespondencyjnym itp ponieważ mam różnice w zwolnieniach...
Nie wiem co mam teraz robić? mój lekarz przyjmuje tylko w środy, więc najwcześniej wtedy mogliby mi wypisać nowe zwolnienie... A to będzie już za późno. Do zusu dodzwonię się dopiero jutro...
Przecież oni teraz nie dadzą mi spokoju z kontrolami.. Już miałam jedną...

---------- Dopisano o 07:01 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny 😊
Piszecie o tym, że maluch jak najdluzej powinien spać bez poduszki. Powiedzcie w takim razie co zakupić do łóżeczka i w czym powinien spać? W rozku? Jeszcze przykryty czy jak ? Sorry za głupie pytania, ale to jest dla mnie czarna magia. Myślałam, że kupię ten zestaw minky: niby kocyk czy kołderka, płaska poduszka która wygląda jak tylko zeszyty materiał i te ochraniacze w koło. Dziewczyny na listopadowkach piszą, że lepiej nie dawać ochraniaczy bo blokują dopływ powietrza i przyczyniają się do śmierci łóżeczkowej 😲 i teraz jestem zielona. W takim razie co należy kupić do łóżeczka, na czym kłaść dziecko itp. Proszę o rady bo przeraża mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weź przestań, bo ja mam właśnie taki zestaw
Bibson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 07:13   #1541
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cześć lalki o ja kocyków mam w brud już, także nic nie dokupuję. Jestem właśnie w drodze do Warszawy. Pół nocy nie spałam, bo się nie mogłam ułożyć, a drugie pół śniły mi się takie pierdoły, że mąż mnie zdradza itp. Masakra totalna. Jeszcze 3h jazdy i w końcu wypiję kawę, bo ledwo na oczy patrzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:13 ---------- Poprzedni post napisano o 06:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Bibson Pokaż wiadomość
Dziewczyny dostanę chyba zawału z rana!
W piątek zawiozłam zwolnienie do pracodawcy i dziś tak mnie tknęło i spojrzałam sobie na jego zdjęcie i mam źle wpisany adres pobytu! Przekręcone są cyferki w numerze domu (podawałam go pierwszy raz, nawet miałam zapisany na karteczce specjalnie)
To już nie pierwszy raz chyba, bo kiedyś dostałam pismo z zusu żebym wypełniła taki formularz z zadresem pobytu, korespondencyjnym itp ponieważ mam różnice w zwolnieniach...
Nie wiem co mam teraz robić? mój lekarz przyjmuje tylko w środy, więc najwcześniej wtedy mogliby mi wypisać nowe zwolnienie... A to będzie już za późno. Do zusu dodzwonię się dopiero jutro...
Przecież oni teraz nie dadzą mi spokoju z kontrolami.. Już miałam jedną...

---------- Dopisano o 07:01 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------


Weź przestań, bo ja mam właśnie taki zestaw
Bibson dzisiaj i tak nic nie zrobisz, więc się nie stresuj. Jutro zadzwoń do ZUS, one Ci powiedzą co masz zrobić. A z L4 musisz zwracać szczególną uwagę co masz wpisane, bo lekarze często się mylą.
Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny 😊
Piszecie o tym, że maluch jak najdluzej powinien spać bez poduszki. Powiedzcie w takim razie co zakupić do łóżeczka i w czym powinien spać? W rozku? Jeszcze przykryty czy jak ? Sorry za głupie pytania, ale to jest dla mnie czarna magia. Myślałam, że kupię ten zestaw minky: niby kocyk czy kołderka, płaska poduszka która wygląda jak tylko zeszyty materiał i te ochraniacze w koło. Dziewczyny na listopadowkach piszą, że lepiej nie dawać ochraniaczy bo blokują dopływ powietrza i przyczyniają się do śmierci łóżeczkowej 😲 i teraz jestem zielona. W takim razie co należy kupić do łóżeczka, na czym kłaść dziecko itp. Proszę o rady bo przeraża mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam kołderkę i płaską podusię i ochraniacz. Każde dziecko mojej siostry tak spało, dzieci koleżanek również. Jeśli mała nie będzie tak chciała spać, to wtedy będę kombinować z rożkiem itd, ale nie dajmy się zwariować. Z pewnością dziecko będzie miało wystarczająco dużo powietrza, żeby przeżyć mając ochraniacz na łóżeczku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-27, 07:19   #1542
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny 😊
Piszecie o tym, że maluch jak najdluzej powinien spać bez poduszki. Powiedzcie w takim razie co zakupić do łóżeczka i w czym powinien spać? W rozku? Jeszcze przykryty czy jak ? Sorry za głupie pytania, ale to jest dla mnie czarna magia. Myślałam, że kupię ten zestaw minky: niby kocyk czy kołderka, płaska poduszka która wygląda jak tylko zeszyty materiał i te ochraniacze w koło. Dziewczyny na listopadowkach piszą, że lepiej nie dawać ochraniaczy bo blokują dopływ powietrza i przyczyniają się do śmierci łóżeczkowej 😲 i teraz jestem zielona. W takim razie co należy kupić do łóżeczka, na czym kłaść dziecko itp. Proszę o rady bo przeraża mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie ja myślę też o tym intensywnie i zastanawiam się nad woombie do łóżeczka. I do łóżeczka byłoby wtedy tylko prześcieradło. Czy tak może być czy nie bałdzo? albo po prostu body, pajac plus kocyk? a do wózka albo śpiworek albo kombinezonik plus kocyk?

A i jeszcze odnośnie do kombinezonika jeśli chodzi o podróże samochodem. My akurat z TŻ jesteśmy cieplolubni. Myślałam, że będę wyganiac TŻta do samochodu najpierw, żeby go rozgrzał a potem ja dopiero wkraczam z małym i go rozbieram z kombinezonika, ewentualnie go nim przykrywam. I w tej opcji Meeedzik, ten Twój wypatrzony kombinezonik za 40 zł byłby ok. Ja tez o takim myślałam do wózka.

Ale ja ogólnie też zielona i tak sobie myślę luźno. Prosimy ładnie doświadczone mamy o pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Aaa i jeszcze znalazłam w necie takie porównanie http://www.magoistka.pl/woombie-vs-tulik-testujemy

Czy któraś z Was potwierdzi bądź zaprzeczy, albo dorzuci swoje trzy grosze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 07:52   #1543
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Loula - Właśnie o takim zestawie myślałam na początek, ale jak zaczęłam się coraz bardziej zagłębiać to jestem coraz bardziej głupia 😣 nie chce zaszkodzić dziecku, a tu z każdej strony inne rady, że człowiek już nie wie czego ma sluchac.

Baby blues - hehe widzę nie ja jedna mam takie wątpliwości. Ja też zastanawiam się nad tym woombie i wtedy myślałam, że będę ubierać w sam pajac i na to woombie ewentualnie właśnie ten kocyk z zestawu minky.
W ogóle do spania myślę sam pajac wystarczy, nie wiem czy dziecku będzie wygodnie spać w tylu warstwach, żeby jeszcze body pod pajaca ubierać. No ale to takie moje odczucie nie znam się 😜
No właśnie też mi się wydaje, że taki kombinezon by się sprawdził do wózka. Tylko w o ubrać dziecko do takiego kombinezonu haha masakra im bliżej tym mam coraz więcej wątpliwości. Boję się jak ja to wszystko ogarnę. W życiu nie miałam styczności z takim niemowlęciem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 07:59   #1544
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Medzik to racja z tym ochraniaczem i kolderka. Nie są potrzebne. Ochraniacz może się przyczyniac do śmierci łóżeczkowej, ale tak naprawdę nie jest wcale potrzebny, przeciez taki maluch się nie rusza za bardzo, wiec po co? Dopiero jak ma kilka miesięcy to się zaczyna obracać a i wtedy są fajniejsze takie jakby każdy osobny ochraniacz na każdy szczebelek, wtedy jest przewiew
Tak więc ochraniacz jest zbędny no i zasłania widok na dzieciątko
Kolderki są za grube i ciężko i tez dziecko może się nakryć.
Najlepszy zestaw to prześcieradło i śpiworek/woombie plus jak zimno to kocyk cieniutki
Te zestawy gotowe to dla conajmniej roczniakow jak nie dwulatkow
acapella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 08:04   #1545
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Mrówaaa Pokaż wiadomość
Też myślę, że na foteliku nie ma co oszczędzać. Oglądałam dziś takie od 0 do 18kg (np. Britax Römer☠First Class plus 2017), czyli do około 4 lat. I na początku dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, a jak już będzie większe to można fotelik odwrócić. Kąt nachylenia też się reguluje i jest wkładka dla niemowląt 😊
Także kolejny wydatek byłby za około 4 lata 😋

Podobno ten fotelik jest tak samo bezpieczny jak te mniejsze, przenośne z tą bazą ISOFIX.

Ale decyzji jeszcze nie podjęłam. Tak samo z wózkiem jeszcze się nie mogę ogarnąć 😅
Widziałam dziś ABC Design salsa 4 race.
https://www.abc-design.de/en/strollers/salsa-4/
I jest naprawdę z dobrych jakościowo materiałów zrobiony. Sam materacyk z gondoli jest lepszy niż nawet w Stokke 😋
Może sam wygląd wózka nie podoba mi się tak bardzo jak Mutsy iGo, ale za to możliwości ABC Design do mnie bardziej przemawiają 😅
Mam nadzieję, że mi się przyśni dzisiaj w nocy który wybrać 😁 hehehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma potrzeby obracać przodem im dłużej tyłem tym lepiej moja w październiku kończy 4 lata jeździ tyłem, wygodnie jej i jak kiedyś w innym aucie zamontowalismy ten fotelik przodem to ani mi ani jej to nie pasowało

Nie wiem jak te 0-18 dla niemowląt, bo my po lupince się przenieśliśmy w 9-25. Tych 0-18 to chyba już nie weźmiesz pod pachę i do lekarza np?

Cytat:
Napisane przez meeedzik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny 😊
Piszecie o tym, że maluch jak najdluzej powinien spać bez poduszki. Powiedzcie w takim razie co zakupić do łóżeczka i w czym powinien spać? W rozku? Jeszcze przykryty czy jak ? Sorry za głupie pytania, ale to jest dla mnie czarna magia. Myślałam, że kupię ten zestaw minky: niby kocyk czy kołderka, płaska poduszka która wygląda jak tylko zeszyty materiał i te ochraniacze w koło. Dziewczyny na listopadowkach piszą, że lepiej nie dawać ochraniaczy bo blokują dopływ powietrza i przyczyniają się do śmierci łóżeczkowej 😲 i teraz jestem zielona. W takim razie co należy kupić do łóżeczka, na czym kłaść dziecko itp. Proszę o rady bo przeraża mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja spała w rozku, ale krótko bo niewygodnie nam było w nocy, do karmienia, przebierania itp. Więc później po prostu przykrywalam ja kocykiem albo kołderka. Ochraniacze w łóżeczku miałam, poduszki nie. Teraz czaiłam się na otulacz albo woombie ale najpierw kupię taki zwykły bawełniany albo bambusowy otulacz w formie kocyka i tym spróbuję owijać na noc, jak się sprawdzi to wtedy kupię coś gotowego nie wszystkie dzieci lubią być ograniczane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 08:07   #1546
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Acapella - ja właśnie nad tymi ochraniaczami i zestawem minky zastanawialam się głównie dla ozdoby, żeby w tym łóżeczku nie było tak pusto, że same prześcieradło i kocyk. Z tym zestawem jakoś tak przytulniej mi się wydaje. W dodatku teściowa zaoferowała, że kupi nam łóżeczko wraz z całym zestawem do środka więc tak zaczęłam się zagłębiać w temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 08:09   #1547
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

A ten śpiwór do fotelika trzeba potraktować jak własną kurtkę, też niewiadomo jakie będą temperatury tej zimy. To jest o tyle fajne że jak już się auto rozgrzeje to można śpiwór rozwiać i dziecku nie jest gorąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

I pamiętajcie że minky jest jednak sztuczne i jako zewnętrzna warstwa jest fajne tak jako pościel w domu to ja już wybieram naturalne i oddychajace tkaniny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 08:22   #1548
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Jak się zagłębiam w temat woombie to mam coraz bardziej wrażenie, że te wpisy blogowe to wszystkie sponsorowane są. TŻ jak mu pokazałam woombie, powiedział, że jest na nie, bo wygląda to jak kokon bezpieczeństwa i dziecko chyba lepiej oswajac z przestrzenią niż mu ją ograniczać. Kurczę no sama nie wiem. Może jednak śpiworek zwykły będzie lepszy.

Oszaleć można. Chyba zapytam się mamy, pod czym ja spałam, jak byłam mała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 08:26   #1549
car00lina
Zakorzenienie
 
Avatar car00lina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: StW
Wiadomości: 3 313
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Witam się w 26 tygodniu
car00lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-27, 09:10   #1550
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dziewczyny błagam Was.... czy my miałyśmy ochraniacze na łóżeczka? Nie. Niemowlę nie czołga się po łóżku. Druga sprawa, ochraniacz nie napadnie na dziecko, nie zwije go. Jak czytam to wszystko to mi słabo czasami, bo same sobie problemy robimy. Ochraniacz tak naprawdę nie jest potrzebny. Dzieci mojej siostry nie miały i żyją, my nie miałyśmy i żyjemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 09:10   #1551
Ola_1988
Raczkowanie
 
Avatar Ola_1988
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 415
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez car00lina Pokaż wiadomość
Witam się w 26 tygodniu
Ja dzisiaj też zaczynam 26 tydzień 🌹🌹🌹
I zdecydowaliśmy wczoraj z Małżem że będzie Jan 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 09:12   #1552
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ola_1988 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj też zaczynam 26 tydzień 🌹🌹🌹
I zdecydowaliśmy wczoraj z Małżem że będzie Jan 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne imię! Mam do niego wyjątkowe uczucia, bo tak mój tata miał na imię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 09:21   #1553
Loulaa
Raczkowanie
 
Avatar Loulaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 382
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

O Jasiek - cudnie. Janki to fajne chłopaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.
ks. Jan Twardowski
Loulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 09:33   #1554
Mrówaaa
Rozeznanie
 
Avatar Mrówaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 957
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Hej dziewczyny 😊

Z a m ó w i ł a m nareszcie wózek i fotelik 😎
900003406-1103074_0.jpgFOTELIK_BRITAX_ROMER_FIRST_CLASS_PLUS_0-18_KG_czarny_dziecko.jpg2096411-003_0.jpg2096411-003_5.jpg2096411-003_6.jpg2096411-003_4.jpg2096411-003_7.jpg2096411-003_2.jpg2096411-003_3.jpg2096411-003_1.jpg

TŻet przestudiował wszystko o fotelikach i ten jest naprawdę bezpieczny i dziecko przez bardzo długi czas może jeździć tyłem do kierunku jazdy. I się go fajnie reguluje. A na nosidełku mi nie zależy 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mrówaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 09:40   #1555
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Flower23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam Was.... czy my miałyśmy ochraniacze na łóżeczka? Nie. Niemowlę nie czołga się po łóżku. Druga sprawa, ochraniacz nie napadnie na dziecko, nie zwije go. Jak czytam to wszystko to mi słabo czasami, bo same sobie problemy robimy. Ochraniacz tak naprawdę nie jest potrzebny. Dzieci mojej siostry nie miały i żyją, my nie miałyśmy i żyjemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noworodek się nie czolga, ale taki starszy niemowlak to już różne cuda wyczynia wierz mi może to bardziej kwestia wyglądu itp. Ale szykuj się na nogi między szczebelkami

I ja się zgadzam że wiele rzeczy kiedyś nie było i żyjemy, ja w foteliku w samochodzie też nie jeździłam, tz jeździł w gondoli w bagażniku teraz sobie nie wyobrażam jazdy autembez fotelika. Każda kupi co uważa, jednej się przyda, innej nie. Nie dajmy się zwariować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 09:53   #1556
babeczkabezowa
Raczkowanie
 
Avatar babeczkabezowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 415
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Medzik to racja z tym ochraniaczem i kolderka. Nie są potrzebne. Ochraniacz może się przyczyniac do śmierci łóżeczkowej, ale tak naprawdę nie jest wcale potrzebny, przeciez taki maluch się nie rusza za bardzo, wiec po co? Dopiero jak ma kilka miesięcy to się zaczyna obracać a i wtedy są fajniejsze takie jakby każdy osobny ochraniacz na każdy szczebelek, wtedy jest przewiew
Tak więc ochraniacz jest zbędny no i zasłania widok na dzieciątko
Kolderki są za grube i ciężko i tez dziecko może się nakryć.
Najlepszy zestaw to prześcieradło i śpiworek/woombie plus jak zimno to kocyk cieniutki
Te zestawy gotowe to dla conajmniej roczniakow jak nie dwulatkow
Też trochę poczytałam o tym i zdecydowałamsię na opcję, prześcieradło, śpiworek i to wszystko bez żadnych ochraniaczy itp. My mamy ciepłe mieszkanko, a tym bardziej sypialnie gdzie będzie Maluch więc podejrzewam, że kocyk będzie zbędny ale i tak planuję zakup kilku (bo wiadomo i tak się przydadzą).
Moja mama jak usłyszała, że wnuk będzie bez poduchy i kołderki to stwierdziła, że zwariowałam

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Jak się zagłębiam w temat woombie to mam coraz bardziej wrażenie, że te wpisy blogowe to wszystkie sponsorowane są. TŻ jak mu pokazałam woombie, powiedział, że jest na nie, bo wygląda to jak kokon bezpieczeństwa i dziecko chyba lepiej oswajac z przestrzenią niż mu ją ograniczać. Kurczę no sama nie wiem. Może jednak śpiworek zwykły będzie lepszy.

Oszaleć można. Chyba zapytam się mamy, pod czym ja spałam, jak byłam mała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja byłam podjarana woombie ale mam wrażenie, że to kolejna moda. Na pewno teraz się nie zdecyduje, może jak się okaże, że Maluch będzie miał problemy ze snem.
Ogólnie z zakupami staram się skupić na rzeczach niezbędnych i na tych najważniejszych. Dodatkowo preferuję niezbędny minimalizm, wszystko co ponad może być ewentualnym prezentem a jak okaże się niezbędne to zamówimy
babeczkabezowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 10:08   #1557
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Dla mnie jeszcze do niedawna było logiczne, że do łóżeczka kupimy podusie i kocyk do przykrycia, jednak jak zaczęłam zagłębiać się w temat i po kilku rozmowach z koleżankami też stwierdziłam że wystarczy prześcieradło i otulacz lub spiworek. Często jest tak że dziecko odruchowo zakryje się kocykiem w nocy i nie jest w stanie sobie z nim poradzić. A co myślicie o monitorze oddechu? Tyle sie słyszy o śmierci lozeczkowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 10:16   #1558
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Jeszcze jak chcecie o fotelikach to na fb jest grupa: Zapytaj Osiem Gwiazdek- foteliki, RWFy, isofixy, top tethery i inne bajery. Tylko odrazu mówię, że tam dla starszego dziecka nikt Wam nie poleci fotelika przodem
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 10:24   #1559
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kahunia Pokaż wiadomość
Noworodek się nie czolga, ale taki starszy niemowlak to już różne cuda wyczynia wierz mi może to bardziej kwestia wyglądu itp. Ale szykuj się na nogi między szczebelkami

I ja się zgadzam że wiele rzeczy kiedyś nie było i żyjemy, ja w foteliku w samochodzie też nie jeździłam, tz jeździł w gondoli w bagażniku teraz sobie nie wyobrażam jazdy autembez fotelika. Każda kupi co uważa, jednej się przyda, innej nie. Nie dajmy się zwariować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wiem co robią dzieci w łóżeczku Mam dwójkę siostrzeńców i zajmowałam się nimi od ich urodzenia. Różne dziwne pozycje widziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 10:28   #1560
invi_08
Zakorzenienie
 
Avatar invi_08
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5 935
Dot.: Grudniówki 2017 ❤ - cz. II

Hej

Ja na poczatek nie bede miala ochraniacza. Dopiero jak mala sie zacznie przemieszczac, przekręcac itp.

Co do poscieli, bedzie spala bez poduszki. W spiworku albo na przescieradle przykryta kocykiem jak juz podrosnie.

Co do fotelika ja wyznaje zasade ze lepszy uzywany niz zaden. Ogladalam reportaz i matka nie wozila wcale dziecka w foteliku tylko na kolanach "bo blisko jezdzimy, nie oplaca sie kupowac". Cycki mi opadly po same kolana.

Nie kazdego stac na dobry fotelik, wiec lepiej, zeby mial nawet po kims niz zaden. Wiecie zaraz ktos powie ze jak kogos nie stac na dziecko to nie powinien sie decydować. Ale jest cos takiego jak wpadka no i coz zycie jest jakie jest, trzeba kompletowac wyprawke na takim poziomie jakim sie jest w stanie.

Ja dzis siade i zamowie reszte ubranek i pierdół. Mam liste i malo co odchaczone. Trzeba sie za to zabrac.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invi_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 09:15:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.