Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-25, 08:55   #1531
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Zebra:
też mnie kiedyś to ciekawiło i znalazłam informację, że w 8 miesiącu rozpoczyna się kolejny etap rozwoju płuc i lepiej, żeby dziecko wtedy było albo w brzuchu, albo już w inkubatorze, zamiast się rodzić.




Mam pytanie dot. wód płodowych. Na jednym z ostatnich usg w szpitalu AFI wyszło 18, a na usg 2 tygodnie temu - 15. Czy to jest istotna różnica? Pytać o to lekarza?


W następnym tygodniu minie rok od śmierci Kamilka.
Tak strasznie się boję, bo w tamtym roku to był ostatni tydzień jak czułam, że z Kamilkiem jest wszystko w porządku.

W czwartek zaczynam 32 tydzień i coraz częściej nachodzą mnie wspomnienia z 32 tygodnia sprzed roku....
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 09:13   #1532
czarnula 1982
Rozeznanie
 
Avatar czarnula 1982
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 874
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Hej Hej

Ja tez slyszalam to z 7 i 8 miesiacem, ale uwazam ze to glupi przesad. Jak wiecie nalezalam sie ostatnio na patologii i napatrzylam na dziewczyny rodzące od 23tc do 33tc (tu mowie o tych patologicznych, wczesniaczych urodzeniach, jak to okreslaja lekarze). Z tego co wiem, kazda po 22 czy 23tc jak trafia na patologie, dostaje celeston na rozwoj plucek.. I wtedy mozna nawet rodzic po 2 tygodniach. Moja kolezanka z sali urodzila w 26tc i maly nadal w inkubatorze.. Ale powinno byc ok. Druga kolezanka urodzila trojaczki w 23tc (jedno niestety zmarlo jeszcze w kanale rodnym), pozostale 2 po 350 gr walcza o zycie w inkubatorach. Wiele dziewczyn rodzilo miedzy 28 a 32 tc, czyli w 7miesiacu i wiele rodzilo miedzy 32 i 35 tc czyli w 8 miesiacu i szanse ich dzieci sa porownywalne.
Nie mozna generalizowac. Wiadomo, im dluzej male beda w brzuchu tym lepiej. Ale jak dostana celeston na rozwoj pluc to nie ma znaczenia czy sie urodza w 7 czy 8 miesiacu - plucka sa wczesniej wyksztalcone..


A ja od soboty wyczuwam pukanie od srodka i mysle ze to wlasnie to

A wczoraj kupilam wózek dla moich Maluchów


A co do przezycia dziecka... W naszym szpitalu klinicznym z 3 stopniem referencyjnosci ratuja nawet dzieci z 23tc, takie po 300-400gr. I one tez maja szanse na przezycie.. Ale ich zycie moze byc rozne... Na porzadku dziennym jest ratowanie dzieci 500- 800 gr.. Zalezy od szpitala. Im lepszy i lepiej wyposazony, tym wieksze szanse... A 1,5 kg dziecko to praktycznie bulka z maslem. Bez problemu ratuja.
W naszym szpitalu klinicznym lezy masa dziewczyn spoza Lublina, ktore w swoich szpitalach nie mialyby szansy na uratowanie dzieci. Nie raz slyszalam historie jak tracily dzieci rodzone w szpitalach powiatowych nawet w 7 miesiacu ciazy, bo zaden konowal nie umial tym dzieciom pomoc..
Niestety, jak sie ma jakiekolwiek problemy, to trzeba szukac jak najlepszego szpitala i modlic sie zeby przyjeli na IP :/
Eliza-dla maluszków za pukanie mamusi cudowne uczucie poczuć
Pokaż wózek

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Zebra:
też mnie kiedyś to ciekawiło i znalazłam informację, że w 8 miesiącu rozpoczyna się kolejny etap rozwoju płuc i lepiej, żeby dziecko wtedy było albo w brzuchu, albo już w inkubatorze, zamiast się rodzić.




Mam pytanie dot. wód płodowych. Na jednym z ostatnich usg w szpitalu AFI wyszło 18, a na usg 2 tygodnie temu - 15. Czy to jest istotna różnica? Pytać o to lekarza?


W następnym tygodniu minie rok od śmierci Kamilka.
Tak strasznie się boję, bo w tamtym roku to był ostatni tydzień jak czułam, że z Kamilkiem jest wszystko w porządku.

W czwartek zaczynam 32 tydzień i coraz częściej nachodzą mnie wspomnienia z 32 tygodnia sprzed roku....
Hosenka,teraz na pewno jest i będzie wszystko dobrze,Kamilek czuwa nad Wami,nie martw się
__________________
Wiktoria-29.01.2008r
Amelia-13.12.2012r
Aniołek 9tc(19.07.2011)
czarnula 1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 09:34   #1533
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Berbie Ty już jutro wizyta Zleciało... Ja w czwartek, też lada moment.

Margot. Nie rozumiem skreślania ciąży w 5/6 tygodniu... Czy u którejś był w tym czasie zarodek z sercem? U mnie w 5 i pół tygodnia był sam splaszczony pęcherzyk, a za 9 dni zarodek i tętno 135.
jeszcze 53 godziny do wizyty

u mnie w 5t 5d było serduszko ale każda ciążą rozwija się inaczej ja mam bardzo krótkie cykle i miałam owulację zaraz po @.
Cytat:
Napisane przez h0pe Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu moja historia tak mocno zapada w niektore z Was... U mnie na watku majowym tez dziewczyny przezywaja... Z jednej strony to czuje wtedy taka wiez z Wami, ale z drugiej tej waznuejszej nie chcialabym by szczegolnie te w ciazy tak sie utozsamialy bo nie chce siac postrachu...
nie powiedziałaś za dużo. każda strata na nas oddziałuję. myślę, że twoja strata bardziej nami wstrząsnęła, bo przyszłaś do nas na początku ciąży z podejrzeniem # a jednak wszytsko wskazywało na to, że jednak będzie dobrze. takie historie dają nadzieję i zapadają w pamięć. jesteśmy tu po to żeby dzielić się bólem, obawami, więc nie miej skrupułów
Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Na "normalnych" wątkach tego nie rozumieją.
czasami wchodzę na mamusie zbliżone do mnie terminem i przeglądam co piszą. chce mi się śmiać jak dziewczyny zaraz po zobaczeniu 2 kresek oglądają wózki, łóżeczka itp. jest to dla mnie tak niepojęte, ale bardzo zazdroszczę im tej beztroski. dwa lata temu też taka byłam. wczoraj z tż przechodziliśmy obok Smyka i zażartowała, że może wózki obejrzymy. spojrzał na mnie taki przestraszony. czasami zapominam, że jego strach jest równie duży jak mój.
Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
A ja od soboty wyczuwam pukanie od srodka i mysle ze to wlasnie to

A wczoraj kupilam wózek dla moich Maluchów

okaż wózek
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
W następnym tygodniu minie rok od śmierci Kamilka.
Tak strasznie się boję, bo w tamtym roku to był ostatni tydzień jak czułam, że z Kamilkiem jest wszystko w porządku.

W czwartek zaczynam 32 tydzień i coraz częściej nachodzą mnie wspomnienia z 32 tygodnia sprzed roku....
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 09:37   #1534
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez h0pe Pokaż wiadomość
Kochane przepraszam Was zawszelkie troski jakie przysporzylam Waszej codziennosci, to nieporzebnie Was straszy tylko. Wierze, ze wszystkie doczekamy sie i ciąż, i szczęśliwych rozwiązań, czesc z nas juz ma swoje malenstwa i wierzcie w swoje dzieci bo one z kazdym dniem sa przeciez coraz wieksze i coraz silniejsze! nalezy im sie spokoj i nasza wiara w nie. Nie bojcie sie. A my staraczki tez jak zandziemy to bedziemy wierzyc.
Jest ciezko, bywa bardzo ciezko, ale jest nadzieja
nie myslcie o tragediach. ja nie mysle o tym od strony mojej tragedii. Po prostu tesknie za moim maluszkiem, tesknie i przykro mi ze odszedl tak szybko, ale i tak jestem z niego dumna ze tak dzielnie walczyl z przeciwnosciami. Dal mi niespelna 5 miesiecy szczescia, poustawial priorytety, zyl niby krotko, a tyle mnie nauczyl... Chwala mu za to! Badzcie dumne z Waszych dzieci i wierzcie w nie kazdego dnia.

Milego dnia kobietki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kochana podziwiam cię za twoją siłe
Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość


A ja od soboty wyczuwam pukanie od srodka i mysle ze to wlasnie to
No widzisz
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość


W następnym tygodniu minie rok od śmierci Kamilka.
Tak strasznie się boję, bo w tamtym roku to był ostatni tydzień jak czułam, że z Kamilkiem jest wszystko w porządku.

W czwartek zaczynam 32 tydzień i coraz częściej nachodzą mnie wspomnienia z 32 tygodnia sprzed roku....
Kochana odganiaj złe mysli,teraz wszystko musi być dobrze



Jestem.Wszystko jest ok,mały pięknie przypakowałWaży 3100 g gin powiedział że waga i wymiary idealneSiedzi już bardzo nisko,gin na badaniu czuł już główke.Zrobił mi posiew na paciorkowca,powiedział że fenoterol do soboty i w sumie moge już rodzić.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
jeszcze 53 godziny do wizyty
Mocne kciuki

Eliza
pokaż wózek
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 09:46   #1535
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Zrobił mi posiew na paciorkowca,powiedział że fenoterol do soboty i w sumie moge już rodzić.[COLOR="Silver"]
no to do roboty, bierz tż w obroty i do dzieła. z tego co pamiętam jeśli mały urodzi się przed terminem to będziesz miała zasiłek/kuroniówkę, tak?
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 09:50   #1536
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
no to do roboty, bierz tż w obroty i do dzieła. z tego co pamiętam jeśli mały urodzi się przed terminem to będziesz miała zasiłek/kuroniówkę, tak?
To jest tak że do 20 grudnia mam prawo do zasiłku.Jak urodze do miesiąca od tej daty to dostane z urzędu pracy 5 miesięcy macierzyńskiego płatnego tyle ile zasiłek.Zawsze coś,a potem bede musiała szukać pracy.Ale damy rade,jestem dobrej mysli.

A co do roboty od kilku dni już sie bardzo delikatnie przytulamy
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek

Edytowane przez iza243
Czas edycji: 2013-11-25 o 09:52
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 09:54   #1537
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Hope, zgadzam się z tym, co pisała Zeberka. My wiemy, jak to jest, dlatego tak to przeżywamy. A dodatkowo u Ciebie było olewactwo przez lekarzy... Smutne to

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Zebra:
też mnie kiedyś to ciekawiło i znalazłam informację, że w 8 miesiącu rozpoczyna się kolejny etap rozwoju płuc i lepiej, żeby dziecko wtedy było albo w brzuchu, albo już w inkubatorze, zamiast się rodzić.




Mam pytanie dot. wód płodowych. Na jednym z ostatnich usg w szpitalu AFI wyszło 18, a na usg 2 tygodnie temu - 15. Czy to jest istotna różnica? Pytać o to lekarza?


W następnym tygodniu minie rok od śmierci Kamilka.
Tak strasznie się boję, bo w tamtym roku to był ostatni tydzień jak czułam, że z Kamilkiem jest wszystko w porządku.

W czwartek zaczynam 32 tydzień i coraz częściej nachodzą mnie wspomnienia z 32 tygodnia sprzed roku....
Z tymi płuckami - dokładnie to samo słyszałam.
Jednak jest to jedna wielka BZDURA, dla dziecka każdy dzień w brzuchu mamy jest ważny. Lekarze nam to powtarzali za każdym razem na obchodzie.

Wg mnie taka różnica nie jest istotna. Ja miałam wody w okolicach 2-3..... :/

Trudny czas przed Tobą. Ale jesteś bardzo silna, dasz radę, a potem już tylko - oby do szczęśliwego porodu.

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość

czasami wchodzę na mamusie zbliżone do mnie terminem i przeglądam co piszą. chce mi się śmiać jak dziewczyny zaraz po zobaczeniu 2 kresek oglądają wózki, łóżeczka itp. jest to dla mnie tak niepojęte, ale bardzo zazdroszczę im tej beztroski. dwa lata temu też taka byłam. wczoraj z tż przechodziliśmy obok Smyka i zażartowała, że może wózki obejrzymy. spojrzał na mnie taki przestraszony. czasami zapominam, że jego strach jest równie duży jak mój.


okaż wózek


Mój TŻ do samego końca ciąży w ogóle nie interesował się zakupami dla dziecka. Mogłam kupować, pokazywać mu, nie przeszedł mu nawet cień uśmiechu.


Iza za wizytę i za małego pączuszka A teraz zadzwoń do teściów (czy rodziców? przepraszam, nie pamiętam, kto Ci tak mącił) i triumfalnie im to powiedz.

Eliza za ruchy (u Ciebie musi być podwójnie:P).

Ja rodziłam w klinice z 3 st. ref.
Jak brałam Arturka do domu, to widziałam ludzi, którzy przychodzili do swojego dziecka, też malutkiego wcześniaka.
Ja leżałam w szpitalu 5 dni po porodzie i mogliśmy wyjść.
Jeśli stan dziecka nie pozwala na to, to matka jest wypisywana po 2 tygodniach, a dziecko zostaje. Wyobrażacie to sobie? Dziecko w szpitalu, a Wy możecie do niego tylko dojeżdżać na parę godzin? No jak dla mnie to koszmar, ja wyłam w poduszkę, jak nie mogłam mieć Artusia ze sobą na sali (był za mały), a co dopiero takie coś. Dlatego te teorie o 7-8 miesiącu są tak głupie, że święcie w nie wierzyć mogą tylko osoby, które mało, mało wiedzą...
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 09:59   #1538
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Taki mam wózek
Nowy kosztuje 3 tys, a ja kupilam uzywany za 750. W stanie idealnym. (na zdj widac), dostalam do tego w gratisie drugi wózek uzywany , (przyda sie), 2 gondolki, 2 spiworki i huste do noszenia Maluchow

A to pukanie jest cudowne Szkoda ze tak rzadko


BERBIE trzymam kciuki za wizyte

iza243 dacie rade, musicie !!

czarnula 1982
masz racje, piekne uczucie

Hosenka*
smutny czas przed Toba, ale Kamilek na pewno czuwa nad Wami

Perse, fajne uczucie. Raz puka z jednej strony, raz z drugiej Ujawniają sie pod wieczor

A co szpitala, to fakt. Po 2 tygodniach wypisuja matki i te musza dojezdzac do dzieci.. Ale dzieje sie to glownie z braku miejsc na polozniczym. I te matki czasami musza 100 km dziennie dojezdzac.. Ale powiem szczerze, ze wolalabym meczyc sie bez dziecka na sali a potem dojezdzac i 200km codziennie niz stracic dzieciątko gdzies w byle jakiej powiatowej umieralni...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3683152241.jpg (107,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3683152241_1.jpg (71,0 KB, 38 załadowań)
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA

Edytowane przez elizabarbara
Czas edycji: 2013-11-25 o 10:03
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:01   #1539
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Taki mam wózek
Nowy kosztuje 3 tys, a ja kupilam uzywany za 750. W stanie idealnym. (na zdj widac), dostalam do tego w gratisie drugi wózek uzywany , (przyda sie), 2 gondolki, 2 spiworki i huste do noszenia Maluchow
superowy.
na allegro kupiłaś?
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:05   #1540
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
superowy.
na allegro kupiłaś?
Tak, Wczoraj jezdzilam po niego do Warszawy

Poczytalam wczesniej o wózkach, chcialam hartana, ale cena zaporowa.. Na bobowozkach kosztowal ok 5 tys (z gondolkami i fotelikami maxi cosi).

A w testach wypada bardzo dobrze i okupuje pierwsze miejsca rankingów wózkowych ( pojedynczych tez ). Poza tym mozna dokupic do niego adaptery i wpiac w stelaż foteliki maxi cosi, a na tym tez mi zalezalo
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA

Edytowane przez elizabarbara
Czas edycji: 2013-11-25 o 10:07
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:10   #1541
BERBIE
Zakorzenienie
 
Avatar BERBIE
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7 119
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

elizabarbara czy rozmawiałaś ze swoim lekarzem o porodzie? słyszałam, że bliźniaki zwykle wcześniej przychodzą na świat.
__________________
27.06.2011 ".... poznamy się po oczach ..." 5.11.2011
Każdego dnia dziękuję Bogu za to, że Cię mam
BERBIE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 10:12   #1542
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość

A co szpitala, to fakt. Po 2 tygodniach wypisuja matki i te musza dojezdzac do dzieci.. Ale dzieje sie to glownie z braku miejsc na polozniczym. I te matki czasami musza 100 km dziennie dojezdzac.. Ale powiem szczerze, ze wolalabym meczyc sie bez dziecka na sali a potem dojezdzac i 200km codziennie niz stracic dzieciątko gdzies w byle jakiej powiatowej umieralni...
Nie, no oczywiście, że tak, ale chodzi mi o takie beztroskie myślenie: a najwyżej się urodzi, w 7 miesiącu lepiej...
Przepraszam, Zeberko, bo chodzi o Twoją rodzinę, ale sama wiesz - my za dużo przeżyłyśmy, żeby przejść obok takich (głupich) słów obojętnie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:17   #1543
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Dzień dobry
U Was też zrobiło się tak zimowo?? u mnie w nocy zaczął padać śnieg i pada nadal i jest już zupełnie biało za oknem a na termometrze mam -3st, więc na dobrą resztę dnia dla każdej po zimowym bananku



Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Dzięki za kciuki, ale niestety się nie udało
Fiol przykro mi, współczuję tż - wiem jak mężczyźni przeżywają takie niepowodzenia. Oby następnym razem się udało!!!


Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
A ja od soboty wyczuwam pukanie od srodka i mysle ze to wlasnie to
Elizka i jak ? cudaśne uczucie, co


Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
W następnym tygodniu minie rok od śmierci Kamilka.
Tak strasznie się boję, bo w tamtym roku to był ostatni tydzień jak czułam, że z Kamilkiem jest wszystko w porządku.
Hosenko odganiaj złe myśli. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu Twój Maluszek będzie Cię tak intensywnie kopał, że nie będziesz miała powodów do żadnego niepokoju.
Jak dzisiejsze ktg?


Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Jestem.Wszystko jest ok,mały pięknie przypakowałWaży 3100 g gin powiedział że waga i wymiary idealneSiedzi już bardzo nisko,gin na badaniu czuł już główke.Zrobił mi posiew na paciorkowca,powiedział że fenoterol do soboty i w sumie moge już rodzić.
Izka super wiadomości! Dominiki to już duży chłopczyk W takim razie od soboty zaczynamy wielkie odliczanie


Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Taki mam wózek
Nowy kosztuje 3 tys, a ja kupilam uzywany za 750. W stanie idealnym. (na zdj widac), dostalam do tego w gratisie drugi wózek uzywany , (przyda sie), 2 gondolki, 2 spiworki i huste do noszenia Maluchow
Elizka super furka i super cena + gratisy

Edytowane przez anitaxas
Czas edycji: 2013-11-25 o 10:20
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:27   #1544
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;43872392]


Iza za wizytę i za małego pączuszka A teraz zadzwoń do teściów (czy rodziców? przepraszam, nie pamiętam, kto Ci tak mącił) i triumfalnie im to powiedz.
[/QUOTE]
Byliśmy u teściów zaraz po wizycie bo tż chciał pożyczyć książki.Był tylko teść, tż mówi jak mały ładnie przypakował,a teść "No widzicie,a wy się martwiliście"
Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Taki mam wózek
Nowy kosztuje 3 tys, a ja kupilam uzywany za 750. W stanie idealnym. (na zdj widac), dostalam do tego w gratisie drugi wózek uzywany , (przyda sie), 2 gondolki, 2 spiworki i huste do noszenia Maluchow

A to pukanie jest cudowne Szkoda ze tak rzadko
Piekny wózekMaluchy bedą miały wygodnie

Spokojnie,jak oba cię zaczną kopać to jeszcze będziesz miała dość
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:28   #1545
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez BERBIE Pokaż wiadomość
elizabarbara czy rozmawiałaś ze swoim lekarzem o porodzie? słyszałam, że bliźniaki zwykle wcześniej przychodzą na świat.
Moja prowadzaca mowila ze jak skoncze 36tc to moze juz byc cc bez zadnych komplikacji, bo bliznieta sa donoszone wczesniej.. Takze, jak nic sie nie wydarzy po drodze, to szykuje sie na marzec

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;43872691]Nie, no oczywiście, że tak, ale chodzi mi o takie beztroskie myślenie: a najwyżej się urodzi, w 7 miesiącu lepiej...
Przepraszam, Zeberko, bo chodzi o Twoją rodzinę, ale sama wiesz - my za dużo przeżyłyśmy, żeby przejść obok takich (głupich) słów obojętnie.[/QUOTE]
Ja Cie rozumiem Perse... Ale nie kazdy to rozumie niestety...
W 7 miesiacu jest szansa na uratowanie dziecka, ale tylko w dobrym szpitalu. A nie kazdy to rozumie niestety

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U Was też zrobiło się tak zimowo?? u mnie w nocy zaczął padać śnieg i pada nadal i jest już zupełnie biało za oknem a na termometrze mam -3st, więc na dobrą resztę dnia dla każdej po zimowym bananku


Elizka i jak ? cudaśne uczucie, co


Elizka super furka i super cena + gratisy
U nas jeszcze bez sniegu, ale zapowiadaja zamiecie i śniezyce w lubelskim, az strach sie bac...
A ja sie jutro umowilam do fryzjera na 9 rano.. Mam nadzieje, ze nie obudzi mnie blady świt i zadymka za oknem

Pukanie od środka jest tak przedziwne ze az ciezko to opisac
Mam nadzieje ze beda sie mocno uaktywniac bo sie martwie jak są cicho

A co do wózka, mam z głowy Jeszcze tylko zostalo 1 fotelik dokupic i dwa lozeczka z calym osprzetem i bede mniej wiecej wyposazona
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:29   #1546
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Przed chwilą siska przywiozła mi wyniki moich sobotnich badań - robiłam morfologię i mocz. No i morfologia chyba ok, hemoglobina 12,2 reszta też mieści się w ciążowych normach, ale mocz oczywiście lipny Oczywiście odczyn obojętny, mam liczne luekocyty, bakterie i wzmożony urobilinogen.. Co to może oznaczać?
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:29   #1547
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Byliśmy u teściów zaraz po wizycie bo tż chciał pożyczyć książki.Był tylko teść, tż mówi jak mały ładnie przypakował,a teść "No widzicie,a wy się martwiliście"


Piekny wózekMaluchy bedą miały wygodnie

Spokojnie,jak oba cię zaczną kopać to jeszcze będziesz miała dość

Eh tescie tescie
Najwazniejsze ze z Syniem wszystko w porzadku

A Maluchom chyba sie podobal wozek, bo jak go kupilismy to sie uaktywnily mocniej z pukaniem
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:35   #1548
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Moja prowadzaca mowila ze jak skoncze 36tc to moze juz byc cc bez zadnych komplikacji, bo bliznieta sa donoszone wczesniej.. Takze, jak nic sie nie wydarzy po drodze, to szykuje sie na marzec


Pukanie od środka jest tak przedziwne ze az ciezko to opisac
Mam nadzieje ze beda sie mocno uaktywniac bo sie martwie jak są cicho
Wow marzec! To już przecież tak blisko Ja to mam przeczucia, że urodzę po terminie, nie wiem dlaczego, ale tak czuję jak myślę o porodzie

A pukanie to póki co będzie chyba jeszcze przez jakiś czas takie nie regularne Ja w sumie już drugi tydzień czuję mojego Skarbka, ale też nie są to regularne ruchy. Na razie czuję się "spokojna" jak poczuję rano i wieczorem, w ciągu dnia jakoś rzadziej udaje mi się wyłapać. Myślę, że Maluszki jeszcze mają dużo miejsca w środku, więc nie ma co panikować. Dopytam dzisiaj gina na wizycie.
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:40   #1549
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Przed chwilą siska przywiozła mi wyniki moich sobotnich badań - robiłam morfologię i mocz. No i morfologia chyba ok, hemoglobina 12,2 reszta też mieści się w ciążowych normach, ale mocz oczywiście lipny Oczywiście odczyn obojętny, mam liczne luekocyty, bakterie i wzmożony urobilinogen.. Co to może oznaczać?
A ile tych leukocytow masz?
Ja raz tak mialam ze jednego dnia mialam okropny mocz, a drugiego idealny Czasami jest tak ze z pochwy pojda jakies bakterie, ktorych nie doczyscisz i zafalszuja caly obraz. Powtorz mocz jak sie niepokoisz (ale porzadnie sie wyszoruj wpierw) i jak sie nie zmieni to do lekarza
A w miedzyczasie mozesz brac 3x1 żurawit. Mi pomogl

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
Wow marzec! To już przecież tak blisko Ja to mam przeczucia, że urodzę po terminie, nie wiem dlaczego, ale tak czuję jak myślę o porodzie

A pukanie to póki co będzie chyba jeszcze przez jakiś czas takie nie regularne Ja w sumie już drugi tydzień czuję mojego Skarbka, ale też nie są to regularne ruchy. Na razie czuję się "spokojna" jak poczuję rano i wieczorem, w ciągu dnia jakoś rzadziej udaje mi się wyłapać. Myślę, że Maluszki jeszcze mają dużo miejsca w środku, więc nie ma co panikować. Dopytam dzisiaj gina na wizycie.
Koniecznie dopytaj Mi ostatnio jak robil usg w szpitalu w 18tc to powiedzial ze moge nawet zaczac czuc w 21-22tc i to jest norma
Ale ja sie ciesze ze juz teraz czasami do mnie zapukaja

Ano marzec To jak rzut beretem
A u Ciebie bedzie kwietniowy dziec, bardzo CI tego zycze Oby nie za wczesnie.. Przenosic mozna
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 10:48   #1550
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez h0pe Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu moja historia tak mocno zapada w niektore z Was... U mnie na watku majowym tez dziewczyny przezywaja... Z jednej strony to czuje wtedy taka wiez z Wami, ale z drugiej tej waznuejszej nie chcialabym by szczegolnie te w ciazy tak sie utozsamialy bo nie chce siac postrachu... Tu owszem moze za duzo powiedzialam ale to ze wzgledu na swoistosc watku i szukanie pomocy... Wybaczcie mi te, ktore nastraszylam... U siebie odeszlam bez slowa, zeby nie schizowac dziewczyn bo wiele z nich bylo takich zbłąkanych... Tylko w klubie dziewczyny wiedzą i sa poruszone... W tej ciazy pod wzgledem kolezanek to wiecej mam ich teraz tutaj, dlatego wracam i dziele sie. Ale nie przezywajcie, ja daje rade, juz sie podnosze i licze na cud, a Wasze dzieci, czy planowane, czy juz poczete zasluguja na 100% wiary w nie! Wierzcie ze wszystko bedzie dobrze. Przeciez to to najlepsze co mozemy im dac
hope, przeżywamy bo rozumiemy, bo przypominają się nam nasze Maleństwa, nasze przeżycia, strachy. Ja przez większość ciąży ciesząc się z kolejnego tygodnia myślałam o dziewczynach, które w takim tygodniu straciły maleństwa, nie zawsze da się to przeskoczyć. z drugiej strony mamy na wątku sporo Cudów dających nadzieję, że może być dobrze. Tragedie wyczulają nas na pewne rzeczy, pewnie częściej jesteśmy u lekarzy i na IP, bardziej się martwimy, ale pewnie też nie raz wychodzi to na dobre naszym dzieciom jeśli w porę zareagujemy.

Jeśli czujesz potrzebę pisania o swoich przeżyciach teraz, po prostu pisz. Gdyby nagle wszyscy przestali pisać żeby nie urazić kogoś ten wątek przestałby istnieć.

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
dziewczyny czy któraś wytłumaczy mi/lub obali teorię dlaczego lapiej urodzić dziecko w 7 niż w 8 miesiącu jeżeli już rodzi sie wcześniej?
Nijak ma się to do walki o każdy kolejny dzień dłużej w brzuchu Mamy...
często spotykałam się z taką teorią ale bez uzasadnienia...
wczoraj Tz-et mi wmawiał, że nawet na Szkole Rodzenia Pani B. mówiła, że dziecko z 7 ma większe szans przeżycia niż z 8
(nie pamiętam, on chyba na inną szkołe chodził)
Zastanawi mnie ten temat bo mamy ciężarną w rodzinie w 7 miesiącu po dwóch szczęśliwych ciążach i mimo, że w tej od poczatku miała wskazania oszczędzania się to szaleje(gotuje, maluje ściany itp...)
teraz dostała już mocny przykaz od gna- leżeć bo dziecko może się urodzić lada dzień. Rozmawiałam z nią ostatnio przez tel i wręcz prosiłam aby leżała, zapewnia, że zaczęła sie "oszczędzać" no ale tekst, że w sumie lepiej aby dziecko urodziło sie w 7 miesiącu niż w 8 jest dla mnie nadal niezrozumiały...
czy mżecie się jakś ustosunkować bo ja to słyszłam w życiu kilka razy od różnych osób, które nie potrafiły tego wytłumaczyć (lub ja się wtedy tymnie interesowałam bo to dawno było) i za każdym razem pojawiało się nawiązanie do tego, że w 8m intensywnie wykształcają się płuca i poród jest niebezpieczny
nie mam pojęcia choć słyszałam to wiele razy.

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
A ja od soboty wyczuwam pukanie od srodka i mysle ze to wlasnie to

A wczoraj kupilam wózek dla moich Maluchów

A co do przezycia dziecka... W naszym szpitalu klinicznym z 3 stopniem referencyjnosci ratuja nawet dzieci z 23tc, takie po 300-400gr. I one tez maja szanse na przezycie.. Ale ich zycie moze byc rozne... Na porzadku dziennym jest ratowanie dzieci 500- 800 gr.. Zalezy od szpitala. Im lepszy i lepiej wyposazony, tym wieksze szanse... A 1,5 kg dziecko to praktycznie bulka z maslem. Bez problemu ratuja.
W naszym szpitalu klinicznym lezy masa dziewczyn spoza Lublina, ktore w swoich szpitalach nie mialyby szansy na uratowanie dzieci. Nie raz slyszalam historie jak tracily dzieci rodzone w szpitalach powiatowych nawet w 7 miesiacu ciazy, bo zaden konowal nie umial tym dzieciom pomoc..
Niestety, jak sie ma jakiekolwiek problemy, to trzeba szukac jak najlepszego szpitala i modlic sie zeby przyjeli na IP :/
za ruchy

za wózek, niezła bryka

u nas chyba wszystkie szpitale mają 3 stopień, prawda?
ale co do tej wagi to nie jestem pewna czy tak można powiedzieć że ratowanie dziecka z jakąś wagą jest proste. przecież to nie tylko od wagi zależy..

Cytat:
Napisane przez zebrawpaski Pokaż wiadomość
wszystkim świętującym dzisiaj Paniom, Kasiom, Kaśkom, Katarzynkom -100 latw zdrowiu i radości!
Najlepszego Kasiom!!!

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mam pytanie dot. wód płodowych. Na jednym z ostatnich usg w szpitalu AFI wyszło 18, a na usg 2 tygodnie temu - 15. Czy to jest istotna różnica? Pytać o to lekarza?
15-18 to sporo. nie znam się na normach dla tych tygodni ciąży, wiadomo, że na koniec jest mniej, u mnie było ok 3 w dzień porodu, wcześniej lekarze mi o tym nie mówili.

wierzę, że Kamilek nad Wami czuwa.

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Jestem.Wszystko jest ok,mały pięknie przypakowałWaży 3100 g gin powiedział że waga i wymiary idealneSiedzi już bardzo nisko,gin na badaniu czuł już główke.Zrobił mi posiew na paciorkowca,powiedział że fenoterol do soboty i w sumie moge już rodzić.
A tak się martwiłaś wagą

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;43872392]Jeśli stan dziecka nie pozwala na to, to matka jest wypisywana po 2 tygodniach, a dziecko zostaje. Wyobrażacie to sobie? Dziecko w szpitalu, a Wy możecie do niego tylko dojeżdżać na parę godzin? No jak dla mnie to koszmar, ja wyłam w poduszkę, jak nie mogłam mieć Artusia ze sobą na sali (był za mały), a co dopiero takie coś. Dlatego te teorie o 7-8 miesiącu są tak głupie, że święcie w nie wierzyć mogą tylko osoby, które mało, mało wiedzą...[/QUOTE]

Na pewno koszmar, a z drugiej radość, że dziecko żyje.
Głupich i beztroskich historii jest niestety pełno

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Jakub za niecałe 4 godziny kończy 8 m-cy. Kiedy to zleciało
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 10:50   #1551
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość



za ruchy

za wózek, niezła bryka

u nas chyba wszystkie szpitale mają 3 stopień, prawda?
ale co do tej wagi to nie jestem pewna czy tak można powiedzieć że ratowanie dziecka z jakąś wagą jest proste. przecież to nie tylko od wagi zależy..

Jakub za niecałe 4 godziny kończy 8 m-cy. Kiedy to zleciało
Dla Jakubka
A co do szpitali to na pewno SPSK4 i 1. Reszta nie.

Najmniejsze dzieci ratuja tylko na jaczewskiego, ale masz racje, nie tylko od wagi to zalezy..
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:00   #1552
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
czyli w 7miesiacu i wiele rodzilo miedzy 32 i 35 tc czyli w 8 miesiacu i szanse ich dzieci sa porownywalne.
N
Być może ich szanse są porównywalne, ale w późniejszym etapie dzieci z późniejszego miesiąca są lepiej przystosowane do życia. Przecież układ nerwowy rozwija się do samego końca ciąży, bodajże do 36 tc. Wolałabym, żeby dziecko miało problemy z oddychaniem niż z oun.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:02   #1553
anitaxas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
A ile tych leukocytow masz?
W badaniu moczu mam przy leukocytach 3plusy, a w osadzie 15-20wpw. Co do higieny oddawania moczu, to ja właśnie zawsze robią tak jak piszesz a tabletki z żurawiną zapodają średnio co 2 dzień, bo w 8tc miałam zapalenie pęcherza. Zobaczymy co gin powie, pewnie dla pewności każe powtórzyć badanie.


Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Koniecznie dopytaj Mi ostatnio jak robil usg w szpitalu w 18tc to powiedzial ze moge nawet zaczac czuc w 21-22tc i to jest norma
Ale ja sie ciesze ze juz teraz czasami do mnie zapukaja
No dokładanie choć nie będę palcem pokazywać która pierwsza panikowała, że jeszcze nie czuje ruchów


Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Jakub za niecałe 4 godziny kończy 8 m-cy. Kiedy to zleciało
Monia to całuski dla Jakuba
anitaxas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:04   #1554
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość


Mam pytanie dot. wód płodowych. Na jednym z ostatnich usg w szpitalu AFI wyszło 18, a na usg 2 tygodnie temu - 15. Czy to jest istotna różnica? Pytać o to lekarza?
Co do wód to zapytaj gina o to, nie pamiętam dokładnie jak to jest, ale w późniejszych etapach ciąży może ich być mniej po prostu dlatego, że dziecko więcej wypiło i nie zdążyło ich oddać Tak mówili w szpitalu.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:15   #1555
h0pe
Wtajemniczenie
 
Avatar h0pe
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 269
GG do h0pe
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Dziewczyny Blagam o szybka pomoc: prosze powiedzcie mi co z bwdan na trombofilie mam zrobic, co z tych oznaczen wybrac? Czy wszystko ? Bo to strasznie duzo kosztuje na same pc antyfosfolipidowe glikp kardio z 300 zl jak nic plus te na trombofilie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
h0pe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:17   #1556
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Być może ich szanse są porównywalne, ale w późniejszym etapie dzieci z późniejszego miesiąca są lepiej przystosowane do życia. Przecież układ nerwowy rozwija się do samego końca ciąży, bodajże do 36 tc. Wolałabym, żeby dziecko miało problemy z oddychaniem niż z oun.
Ja nie lekarz, zatem nie bede sie wypowiadac naukowo Mowilam tylko tyle, ile przez miesiac lezenia w szpitalu zdążylam zaobserwowac. Lekarze mowili ze szanse tych dzieci sa porownywalne, dlatego tak napisalam. Sama tego nie wymyslilam
Ale wiadomo, im dluzej w brzuchu tym lepiej

Cytat:
Napisane przez anitaxas Pokaż wiadomość
W badaniu moczu mam przy leukocytach 3plusy, a w osadzie 15-20wpw. Co do higieny oddawania moczu, to ja właśnie zawsze robią tak jak piszesz a tabletki z żurawiną zapodają średnio co 2 dzień, bo w 8tc miałam zapalenie pęcherza. Zobaczymy co gin powie, pewnie dla pewności każe powtórzyć badanie.



No dokładanie choć nie będę palcem pokazywać która pierwsza panikowała, że jeszcze nie czuje ruchów



Monia to całuski dla Jakuba
Hmmm, to ja nie wiem Moze do wizyty bierz czesciej ten zurawit. W ciazy infekcje pecherza sa bardzo częste ... Bedzie dobrze

A co do ruchów, to wlasnie zrobilam sobie slodką kawe i mam 1 zachomikowane ciasteczko. Moze jak to zjem wypije i poleze, to znowu zapukają

Milego popoludnia laseczki, ja zmykam leżec
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:17   #1557
h0pe
Wtajemniczenie
 
Avatar h0pe
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 269
GG do h0pe
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Jestem w tej diagnostyce ale przyjechalam do duzego miasta i mam jeszcze pol h do konca pobran.
Na trombofilie sa takie badania: Pt, Aptt, fibrynogen, d-dimer. Wszystkie robimy???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
h0pe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:20   #1558
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez h0pe Pokaż wiadomość
Dziewczyny Blagam o szybka pomoc: prosze powiedzcie mi co z bwdan na trombofilie mam zrobic, co z tych oznaczen wybrac? Czy wszystko ? Bo to strasznie duzo kosztuje na same pc antyfosfolipidowe glikp kardio z 300 zl jak nic plus te na trombofilie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Na zespol trzeba zbadac antykoagulant tocznia i przeciwciala antykardiolipinowe. Jak tego nie ma to najprawdopodobniej zespolu nie ma. Jak wyjda te 2 dodatnie to dopiero wtedy dodatkowe sie robi

Na trombofilie bialko c, białko s - ilosc i aktywnosc oraz antytrombina III
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:20   #1559
czarnula 1982
Rozeznanie
 
Avatar czarnula 1982
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 874
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Eliza-super bryka
Monia-buziaki dla Jakuba
Iza-super,że wszystko ok,maluszek ma piękną wage
__________________
Wiktoria-29.01.2008r
Amelia-13.12.2012r
Aniołek 9tc(19.07.2011)
czarnula 1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:21   #1560
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Wspieramy się, gadulimy o różnościach... perypetie Aniołkowych Mam - cz. XX

Cytat:
Napisane przez h0pe Pokaż wiadomość
Jestem w tej diagnostyce ale przyjechalam do duzego miasta i mam jeszcze pol h do konca pobran.
Na trombofilie sa takie badania: Pt, Aptt, fibrynogen, d-dimer. Wszystkie robimy???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To nie sa badania na trombofilie, tylko panel krzepliwosci. Nie musisz teraz tego robic.
Tylko to co napisalam wyzej

Czarnula, dziekuje
bardzo ladna focia w avku



Dobra lece
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 14:14:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.