Mamusie kwietniowo - majowe:))) - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-26, 16:21   #1591
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Eh, dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę. Grzecznie stoję na szarym końcu kolejki i nie wpycham się przed szereg. Zastanawiam się tylko czy jak urodzę w czerwcu to będę musiała zmienić wątek?

Bebe z tym sprzątaniem na raty to nie taka głupia sprawa. Ja na ten przykład mam straszną zadyszkę jak tylko kibel umyję. A po przeleceniu chaty odkurzaczem padam na twarz. Jakbym miała jeszcze kurze wycierać to chyba bym umarła. Ale tym sposbem mam fajnie, bo małżon musi się bardziej angażować no bo przecież nie mogę się przemęczać

A ja dzisiaj w ramach pięknej pogody spędziłam ponad 2 godziny w urządzie! Tragedia mówię Wam. Chcieć coś załatwić to trzeba się w cierpliwość anielską uzbroić. Ale jaka byłam dumna i blada jak jakiś pan w kolejce ustąpił mi krzesełka. Śmieję się, że dzieciak jeszcze się nie urodził, a ja już go wykorzystuję i np. siedzę w kolejce zamiast

Widzę, że wszystkich dopadła chęć zakupienia nowych kosmetyków. Jako że wiosna już piękna za oknem sprawiłam sobie nowy błyszczyk a za jakiś czas wybiorę siędo fryzjera, żeby fajna ze mnie laska była hehehe
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 16:26   #1592
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Dzieki Bede musiala tez sie wybrac po newborny bo kupilam wczesnej mini ale lepiej zaczac od mniejszych
joasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 16:54   #1593
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Właśnie objadłam się sporą porcją suma afrykańskiego zagryzionego młodymi ziemniakami z koperkiem i przepysznymi korniszonkami słodko-kwaśnymi. Rozczulają mnie te ogóreczki, takie 5 cm chude maleństwa, chrupiace i w ogóle... odbija mi?

Też zamierzam się wybrać do fryca i to chyba w tym tygodniu, potem już mogę nie zdążyć.

Adam dziś wyjeżdża do pracy, ciekawe czy powiozą mnie w tym tygodniu czy doczekam jego powrotu. Mam nadzieję, że jednak nie bo w przyszłym tygodniu mają nam robić szafę w salonie, wszystko jest porozwalane po całym domu, łóżeczko załadowane po same brzegi dzieciowymi rzeczami, stoi nadal w salonie czekając na przestawienie do sypialni.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:54   #1594
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

A ja w sobotę się wybieram do szpitala obejrzeć porodówkę i pogadać z położną. Jako że cierpię czasami na zanik pamięci, to spiszę sobie pytania na kartce chyba... a potem odpowiedzi też co by nie zapomnieć

Skorzystam tez zaraz że małżon w domu, a ja ładna taka to zdjęcia sobie porobię to może się zamieszczę na brzuszkowym. Może trafię na jakąś dziwną pozycję syna, bo ostatnio lubi mocno wypychać różne części ciała i zabawnie to wygląda
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 17:54   #1595
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Asika co Ty gadasz jestes z nami nie oddamy Cie zreszta Pyciaczek tez grzecznie czeka na nas i mam nadzieje, ze nie ucieknie nam do marcowek
Gosik Ty to sie z zawodem pomylilas powinnas do tego zalozyc swoja restauracje takie pysznosci robisz, ze szok no.. az mi slinka leci mam nadzieje, ze potem nie bedziesz nam "fundowac" takich pysznosci jak bedziemy wszytskie na diecie

a my z TŻ poszlismy na spacer i wrocilismy po 15 min:/ tak wieje, ze normlanie nawet ja nie umialam isc a mam maly tobolek w sobie u Was tez tak wieje??
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 18:31   #1596
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

byłam u lekarza ,leci mi 38 tydz .,a gin na to że nawet jeszcze z mies. pochodze z mała w brzuszku/no cóż dobrze jej tam/,Kaśka ma 2,84 kg czyli obrasta tłuszczykiem,poza tym wszystko ok,znowu zlecił mi masę badań,ale to już te ostatnie przed porodem ,poza tym piekna pogoda,aż miło

dziewczyny się nie wymądrzam,ale nie szalejcie z pampersami,bo może się okazać ,że dzidzia uczulona i trzeba przejść na tetre, ja kupiłam paczke 44 szt i zobaczymy jak będzie pozdrawiam
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 19:23   #1597
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Właśnie wróciłam od lekarza - dał mi skierowanie na konsultację do ortopedy. Może konieczna będzie cesarka. Myślałam, że sama będę dziecko wypychać na świat, a może ono będzie "wyjęte"
W piątek robiłam test szybkości chodzenia. Dystans, który jeszcze 2 - 3 m-ce temu pokonywałam w 8 minut teraz zajął mi 15, a spowrotem aż 20 min.
A wczoraj pierwszy raz kierowca nie zatrzymał się na przystanku MPK, z którego miałam dużo bliżej, chociaż poprosiłam (jechałam dalekobieżnym).
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 19:44   #1598
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Dzięki Baska. Bo już się martwiłam. Gosiku, ale mi smaka narobiłaś tymi młodymi kartofelkami. Jutro chyba sobie takowe sprawię. Niestety na razie u nas w warzywniku są tylko greckie, ale trudno. Tylko skąd wezmę suma? Mimo ze zostały mi jeszcze 2 miesiące to chyba też przejdę się do Rossmana po pampersy. Tylko ciekawe czy we wszystkich rossmanach jest ta promocja? Mam malutką paczkę Huggisów. Będzie można porównać które lepsze.
Ewa, Ty nie strasz. Nie wyobrażam sobie używania pieluch tetrowych. Bleeee.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:02   #1599
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Aatena a co ma ortopeda do cesarki? Pytam z ciekawości.

Sumy są w hipermarketach, inne sklepy też często mają je w ofercie, bardzo lubię tę rybę, szczególnie podpieczoną na ruszcie, samo zdrowie. Teraz Adam pojechał do roboty więc nie będę się już pakować w gotowanie dobrych obiadków, jak zwykle przejdę na mrożonki warzywne.

Ewa mam nadzieję, że Majka nie będzie uczuleniowcem, w rodzinie nie ma podobnych problemów a ja nie wyobrażam sobie używania tetry tak jak i Asia. Poza tym nie wiedziałam, że może coś takiego występować, żadne ze znanych mi maluchów nie jest uczulone na pieluchy.

Acha, kupiłyście te gaziki z spirytusem do pępka czy jest na to jakiś inny patent?

Edit: Już nie będę oglądać ciuchów na allegro, zakochałam się na zabój w jednej bluzce i będę przez nią cierpieć.

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2007-03-26 o 20:40
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 20:41   #1600
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Moja siostra zamiast gazikow uzywala płatki do demakijazu i niby sie sprawdziły.
Co do uczulenia na pieluszki to tez słyszalam ze niektore dzieci nie toleruja pampersow ale mam nadzieje ze moj maly nie bedzie mial problemow bo rowniez nie wyobrazam sobie uzywania tetry.
Gosik ja ostatnio nabralam ochotki na ogórki malosolne jak zobaczylam w jednym ze sklepow ze juz maja.
joasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 21:38   #1601
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Gosiu, spokojnie. U mnie też nie ma uczuleń więc nie sądzą żeby coś było nie tak. U Ciebie na pewno też tak będzie. A poza tym jak nie pampersy to huggisy.
Dziewczyny, przestancie. Najpierw Gosik wyjeżdża z młodymi ziemniakami, a teraz Ty joasiu, moja imienniczko z małosolnymi Jęzor mi ucieknie mniam i nie wytrzymam do jutra! Buuu, wszyscy przeciwko mnie.

Gosiu, a te gaziki to są takie 2 w 1? Już nasączone spirytusem?

Edytowane przez Asika
Czas edycji: 2007-03-26 o 22:10
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 22:20   #1602
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Gosik, ortopeda ma stwierdzić stan mojego spojenia. Z tego co gdzieś wyczytałam, jeśli za bardzo się rozchodzi (powyżej jakiejś wielkości) to jest to wskazanie do cesarki. Mój gin mnie przestraszł, że po porodzie naturalnym może być tak, że nie będę mogła chodzić, choć również wszystko może być dobrze. Ale to ortopeda ma zdecydować.

A mi jutro rodzice przywiozą całą pięciolitrową butlę ogórków kiszonych. Też pyszne, mimo, że nie małosolne.
Asika, to chyba nawet lepiej, że te kartofelki są z Grecji - mniej w nich prawdopodobnie chemii, niż gdyby były pędzone o tej porze roku w Polsce.
A Huggisów zamówiłam sobie bezpłatną próbkę
http://www.pieluszki.pl/index.php?probka=1

No i zapomniałam - byłam dziś z moim dzieckiem na placu zabaw. Tzn. wybrałam się z koleżanką, która ma trzyletnią córeckę i miesięcznego synka. Ale moje Maleństwo też pobujało się na huśtawce, ale zjeżdżalnię sobie darowaliśmy
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 23:07   #1603
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Bezpłatną próbkę z Haggisów zamawialam juz w zeszlym roku w listopadzie i do tej pory nic nie dostalam. Wysylalam do nich juz dwa maile czy wogole dostane, to prosza o cierpliwosc i czekac. Ciekawe czy dostane do porodu
joasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 01:12   #1604
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

no dziewczyny wielkimi krokami zbliża się kwiecień i maj życzę wam szybkich i bezproblemowych porodów
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 08:22   #1605
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Madziorka dziekujemy zyczenia napewno sie przydadza a tak w ogole to o ktorej Ty jeszcze nie spisz
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 08:24   #1606
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Dziękujemy, pewnie każda z nas tego samego sobie życzy.

Maluję się i zmykam do lekarza, potem zahaczę o jakąś drogerię i zrobię zakupy, mam dość mojego koloru włosów, może jutro wybiorę się do fryzjera.
Życie byłoby takie łatwe gdyby nie ten brzuch, który wysuwa się na pierwszy plan hehe.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 08:27   #1607
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Mam te gaziki nasaczone spirytusem ale czytalam ze sa takie sobie ,i najlepiej to moczyc spirytusem patyczek do uszkow taki dla dzieci i przecierac pępus.

Moje spojenie tez sie niezle rozchodzi bo tak strasznie boli juz od jakis 2 miesiecy .I zostane pewnie szersza w biodrach i pupie a i tak zawsze mialam szerokie.


Zjedlismy sniadanko pierozki z truskawami i nic sie nie najedlismy .
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 08:35   #1608
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Gosik to rob sie na bóstwo i powodzenia u lekarza.. ciekawe co Ci powie zdaj relacje jak wrocisz
ja dzis tez jade na centrum.. polaze pol dnia kto wie moze cos sie ruszy
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 10:19   #1609
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Kurcze, a mnie nie boli żadne spojenie. Może mi się nic nie rozchodzi ? Eeee i tak źle i tak nie dobrze.
Dziewczyny, może glupie pytanie ale po prostu nie wiem. Ten spirytus to taki, że tak powiem spożywczy? Co się do gardła leje? Czy salicylowy z apteki?
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-27, 11:27   #1610
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Jaki to jest spirytus to nie wiem, miałam kupić te gaziki po drodze ale zapomniałam, tak uszczęśliwił mnie nowy tusz i błyszczyk. Żeby czara zadowolenia była pełna, umówiłam się na jutro do fryca niech mnie tną.

Majce się nie śpieszy na świat, podobno doczekam do świąt. Niestety.

Dziś jest po prostu przepięknie a ja mam znów tłumaczenie do zrobienia i korki. Widziałam na mieście masę ludzi z wózkami albo małymi dziećmi, niedługo my też będziemy zabierać więcej miejsca na chodniku.

Ponieważ mój lekarz stwierdził, że mało przytyłam i "może w końcu zacznę jeść jak kobieta w ciąży" zaraz zaserwuję sobie fryty z kapustą kiszoną a co tam, raz się żyje. Po porodzie i tak trzeba się będzie przerzucić na zabójczo zdrowie jedzenie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 11:30   #1611
beauty
Raczkowanie
 
Avatar beauty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 358
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Asika, spirytus jak najbardziej spożywczy ale rozrobiony z wodą tak by otrzymać ok 70% zawartości alkoholu.

ja miałam rozrobiony w słoiczku i przed użyciem wstawiałam go do ciepłej wody żeby się troszkę ogrzał.

Pamiętam też że moja mama zawsze po kąpieli smarowała mi małą takim spirytusem wzdłuż kręgosłupa i stópki ( podobno działa wzmacniająco)

Dobra szykuję się i też wyruszam w miasto
beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:09   #1612
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Cytat:
Napisane przez baska201 Pokaż wiadomość
Madziorka dziekujemy zyczenia napewno sie przydadza a tak w ogole to o ktorej Ty jeszcze nie spisz
nie było mnie trzy dni na wizazu bo wyjechałam na mazury, no a wczoraj wróciłam i trzeba było nadrobić zaległości
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:31   #1613
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Okulista wystawił zaświadczenie, że nie ma bezwzględnych wskazań do cięcia cesarskiego, a to znaczy, że będę rodzić naturalnie
odwiedziłam też swoją pracę, byłam macana i podziwiana, hehe

Mam spirytus salicylowy zwykły kosmetyczny + pałeczki i tym zamierzam przemywać pępuszek dzidziusiowi.

Mam wielki dylemat!!! Otóż chce kupić pokrowce na siedzenia do naszego gruchotka i zupełnie nie mogę się zdecydować jaki kolor. Biorę pod uwagę niebieski i srebrny. Hm... Niebieski wydaje się bardziej praktyczny zwłaszcza przy naszym Reksiu, który nie zawsze ma czyste łapy, z kolei srebrny jest chyba ładniejszy no i nie będzie się tak nagrzewał w słońcu... i będzie pasował do dywaników... Z kolei nasz samochód jest biały, a niebieski trochę go ożywi... Wrrr, w momencie wyboru nie znoszę być kobietą, bo nie potrafię się zdecydować nawet w tak błahej sprawie! Pomóżcie mi wybrać, prooooszę
http://allegro.pl/item176788819_pokr...3_kolory_.html
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 12:58   #1614
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

ja doradzam srebrne lubie niebieski ale ten srebny prezentuje sie moim zdaniem zdecydowanie lepiej
a ja siedze w domku piore i sie obijam, moze jak wroci tz to wyjde choc do sklepu

ostatnio cos mnie tak sciska po bokach czyzby to byly jakies skurcze??
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:04   #1615
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Gosik to raz dwa do kuchni robic sobie żarełko trzeba dokarmic mala zartuje z jednej str Ci zazdroszcz, ze Twoja Niunia taka malutka jest.. moja to bedzie panna, jak ja ja urodze
a widzisz, myslalas, ze wczesniej urodzisz a Tu malutka nie bardzo chce wyjsc ja w pt dowiem sie, co tam slychac w srodku

Bebe chyba za duzo Ci nie podpowiemy mi znowu bardziej podbaja sie niebieskie a do tego nie bedzie na nich brudu widac
no i super, ze mozesz rodzic naturalnie po co niepotrzebnie ingerowac
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 13:23   #1616
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Fryty pożarte, mam jeszcze 10dkg ciasteczek z dżemem z pobliskiej cukierni, zjem je wieczorem. Kurcze jaki rozpasany dziś dzień, sam tłuszcz i kalorie.

Co do wcześniejszego porodu - nigdy więcej czytania o jego oznakach, drżenia czy TO są właśnie te skurcze i nerwowego zagryzania palców. Mam na dużo gazet o dzieciach, 2 książki, można zgłupieć od tego wszystkiego.

Bebe ja wybrałabym niebieskie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 14:12   #1617
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Mam te gaziki nasączone spirytusem. Podobno lepiej sprawdzają sie patyczki maczane w gancjanie, czy jak to tam sie mówi (to fioletowe). Tzn. tak poleciła położna mojej przyjaciólce.
Gosik, Ty się tak nie oszczędzaj z tym jedzeniem, potem Twoja mała będzie taka chuda bidulka. Z resztą teraz, to i tak juz chyba za późno, żeby ją podtuczyć, czy nie?
Spotkałam znajomego, który powiedział, żebym oddała dzieciom tą piłkę. każdy mi mówi, że mam piłkę, no i rzeczywiście tak to wygląda.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 14:51   #1618
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Nie mozna stosowac spirytusu salicylowego do przemywania pepuszka! Ma byc 70 % spirytus! Wszystkie poradniki o tym trabia.
Mozna samemu spirytus rozrobic ale nie wiem w jakich proporcjach i jak. Najlepiej kupic gotowy.

U nas tez bardzo wiosennie, nie mieszcze sie w swoje wiosenne kurtki, wiec bylam w miescie i u poloznej w rozpietej z wystajacym tylko wielkim brzucholem. Nie bylo osoby ktoraby nie zwrocila na mnie uwagi .
Oj ciezki dzien mam dzisiaj, jeszcze czeka mnie sprzatanie po malowaniu. Jak poustawiamy wszystko to wkleje zdiecia. Szkoda ze kolor wyszedl nie calkiem taki jaki powinien. Jak dla mnie za niebieski a za malo szary

Mnie na szczescie spojenie lonowe coraz mniej boli a czasami wcale. Tez czytalam o tym ze jak za bardzo sie rozchodzi to trzeba robic cesarke. W tym celu wskazane jest usg wlasnie u ortopedy, brawa dla gina ktory skierowal do ortopedy!!! Wiem ze to rzadkosc.
Aby powstrzymac nadmierne rozchodzenie sie spojenia mozna tez ubierac specjalny pas podtrzymujacy. Ale to wszystko musi doradzic specjalista.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 15:06   #1619
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Słyszałam, ze te gotowe gaziki do przemywania (firmy Lek) są do chrzanu. Lepiej rozrobic sobie spirytus (taki jak do picia ) z wodą i tym przemywać pępuszki.

Ja dzis wybrałam się na długi spacer nad morzem (uroki trójmiasta) i mam teraz bóle . Jakoś się musi to rozejść.

Ile wózków na ulicy się pojawiło wraz ze słoneczkiem. Aż miło popatrzeć. Ja już odliczam dni kiedy i ja bedę śmigać z dzidziusiem na zewnątrz A pamiętam, że jak urodził się mój synek to marzyłam momentami, żeby wszedł spowrotem Jaka ta natura głupia....
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 15:52   #1620
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Własnie dzwoniłam do koleżanki, która jest pielęgniarką i mówiła mi, żeby nie kupować tych gazików Leko czy Lek. Przy wypisie ze szpitala dostaniemy receptę na spirytus 70%, trzeba będzie dokupić jałowe gaziki, nawinąć je na patyczki do uszu i tym przemywać pępek.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.