Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 11:02   #1591
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Kurcze to czemu dermatolog mi nic nie powiedzial o zadnych filtrach i nawilzaczach?
Dobre pytanie... też sie zastanawiam, czemu oni o tym nie mówią.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 11:15   #1592
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Kurcze to czemu dermatolog mi nic nie powiedzial o zadnych filtrach i nawilzaczach?
Bo oni nigdy o tym nie mówią.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 11:40   #1593
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Bo oni nigdy o tym nie mówią.
No tak, ale nurtuje mnie pytanie dlaczego oni o tym nic nie mowia???
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 12:09   #1594
Wallender
Raczkowanie
 
Avatar Wallender
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
No tak, ale nurtuje mnie pytanie dlaczego oni o tym nic nie mowia???
Nie wiem, dlaczego nie mówią. ..

EDIT:
Bardzo przepraszam, ale wpisałam się nie w tym watku!
Mój wpis dotyczył kuracji retinoidami, dlatego przepraszam jeszcze raz i się usuwam...

Edytowane przez Wallender
Czas edycji: 2010-02-12 o 14:38
Wallender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 16:36   #1595
seape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Przemków
Wiadomości: 28
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

czesc hej elo ;>
przyszłam tu bo chciałam sie was poradzic ; >
mam cere, chyba tłusta nie wiem do konca ale raczej tak ;>
czesto mam pryszcze -,-
chociaz przez jakis czas miałam ładna czysta cere, to byl okres jak stosowałam diete ; > czy to zalezało od tego ze stan mojej cery sie poprawił? ;> bo skonczyłam diete i juz sie pograsza moja cera
a stosowałam baardzo duzo roznych tonikow pilingow i kremow ;< juz nie wiem jaki stosowac, doradzcie mi?
;*
__________________

58 ..

63 kg!
60...
51 kg


industrialagain -> anti helix -> tragus -> rook -> surface
seape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 19:02   #1596
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hej.mam do Was pytanie czy stosowała któraś z Was specyfiki na przebrwienia dr Różańskiego (Łuskiewnika)?? tak wiem wiem nie jest on na wizażu autorytetem ja również nie zgadzam się z wieloma jego opiniami na temat składników itd. ale te receptury na przebarwienia wyglądają nieźle:
Rp. Płyn 1

Polopiryna S – 5 tabletek (rozpuścić w 50 ml wody)

Witamina C – draż. 200 mg – 5 drażetek (zmyć żółtą otoczkę i rozpuścić w roztworze polopiryny S)

Sok cytrynowy – 15 ml

Spiritus salicylowy lub mrówczany – 100 ml

Olejek cytrynowy, grejpfrutowy lub Geranium – 5 kropli

Składniki wymieszać. Skórę przemywać 2 razy dz. w ciągu dnia. Jednocześnie stosować krem Tointex, preparaty allantoinowe lub preparat z kwasem azelainowym (np. na noc).



Rp. Płyn 2

Roztwór kwasu mlekowego 5% w wodzie - 50 ml

Sok cytrynowy – 15 ml

Witamina C – draż. 200 mg – 5 drażetek (zmyć w ciepłej wodzie żółtą otoczkę i rozpuścić w soku cytrynowym)

Azulan – 5 ml

Woda mineralna gazowana – 50 ml

Spirytus kamforowy – 30 ml

Składniki wymieszać. Skórę przemywać 2 razy dziennie. Jednocześnie stosować preparaty z nadtlenkiem benzoilu do mycia i smarowania.



Rp. Płyn 3

Benzacne – żel 5% - 1 tubka

Żel do mycia ciała lub szampon dla dzieci – 200 ml

Imbir sproszkowany – 2 łyżki
Olejek cytrynowy – 1 ml

Składniki wymieszać. Skórę myć 2-3 razy dziennie (masować kilka minut, spłukać woda).



Rp. Płyn 4

Mocznik – 5 g

Woda mineralna bogata w siarkę, np. Zuber - 55 ml

Spirytus kamforowy – 45 ml

Składniki wymieszać. Skórę przemywać 2 razy dziennie.









Najlepiej wiem że działają kwasy próbowałam i czasem robię sobie peelingi ale niestety na obecne miesiące nie mogę sobie pozwolić na zbytnie łuszczenie a to przy peelingach salicylowych czy migdałowych nieuniknione dlatego szukam czegoś nowego czy ktoś stosował te miksturki będę wdzięczna za odpowiedz
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 20:01   #1597
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
No tak, ale nurtuje mnie pytanie dlaczego oni o tym nic nie mowia???
Może dlatego że za parę lat jak będziemy miały przebarwienia posłoneczne to zwiększy im się klientela i więcej zarobią
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 20:33   #1598
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Ogólnie mi się wydaje, że idąc takim tokiem myślenia można by powiedzieć, że krost przy zaburzeniach hormonalnych nie można nazwać trądzikiem, bo jak się wyreguluje hormony to przechodzi więc to na pewno nie jest trądzik .
zaburzenia hormonalne są JEDNĄ Z PRZYCZYN POWSTAWANIA TRĄDZIKU, a chore migdały albo angina nie, więc Twoje porównanie teraz nie ma w ogóle sensu.
Rozumiem, że Ty masz problemy z cera gdy chorujesz - ok. Nie wiem co to za krosty i czemu Ci się pojawiają. A le Twoim tokiem rozumowania skoro ja jestem przewlekle chora na zapalenie zatok, a w zatokach jest przecież ropa, to powinnam mieć krosty na czole wyobraź sobie, że nie mam
Twój przypadek jest dość indywidualny.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 20:38   #1599
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
zaburzenia hormonalne są JEDNĄ Z PRZYCZYN POWSTAWANIA TRĄDZIKU, a chore migdały albo angina nie, więc Twoje porównanie teraz nie ma w ogóle sensu.
Rozumiem, że Ty masz problemy z cera gdy chorujesz - ok. Nie wiem co to za krosty i czemu Ci się pojawiają. A le Twoim tokiem rozumowania skoro ja jestem przewlekle chora na zapalenie zatok, a w zatokach jest przecież ropa, to powinnam mieć krosty na czole wyobraź sobie, że nie mam
Twój przypadek jest dość indywidualny.
Nie jest Moja siostra cioteczna miała trądzik i baaardzo powiększone migdałki, niedawno wycięła i cera jej się w niesamowitym tempie poprawia. Więc to musi mieć jakiś związek. Ale nie zawsze tak, są przecież różne przypadki
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 21:13   #1600
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Chyba, że tak... przejrzałam forum i w sumie zdarzają sie takie przypadki, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć kompetentnej opinii np. lekarskiej, ze to jest powiązane
Jedynie w tym wypadku piszą, że trzeba migdałki usunąć :P
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 21:19   #1601
Arekusandora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No dobra... mam pytanie - stosował ktoś maśc cynkową? Bo chciałabym zacząc - podobno pomaga.
Tylko że ja nie chciałabym punktowo tylko tak na całośc pójśc - bo mam trądzik okropny i taki jakby "podskórny" nie wiem jak to nazwac ^^'' no i chciałabym spróbowac ale sie boje czy nie pogorsze .
Dawac na całośc? ;3

Przepraszam jeżeli już coś było na ten temat ale albo wyszukiwarka mi nie działa albo się obsłużyc nią nie umiem ^^''
Arekusandora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 21:40   #1602
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Nie maść tylko pastę.
Nie stosuje jej się na całośc, bo podrażnia. Jedynie punktowo
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:25   #1603
Arekusandora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No dobra , sorki - paste.
Czyli ogólnie tylko na pryszcze się nadaje? Bo ja mam wysyp takich malutki krostek czy jak to nazwac.
Arekusandora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:54   #1604
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Może dlatego że za parę lat jak będziemy miały przebarwienia posłoneczne to zwiększy im się klientela i więcej zarobią
Tez o tym pozniej pomyslalam

Czy ten krem, ktory Wam wskazalam w linku bedzie sie nadawal jako nawilzacz?

W ogole to jak dzis mylam buzie to byla ona niesamowicie gladka w dotyku. Jak nigdy... Niestety blizny podskorne nadal sa
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 01:29   #1605
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
No tak, ale nurtuje mnie pytanie dlaczego oni o tym nic nie mowia???

Ja kiedyś mówię do dermatolog; "no ale z epiduo trzeba stosowac wysokie filtry, nie wiem czy to dobre na lato bo filtr moze szybko spłynąć, a po sloncu moga mi sie porobic przebarwienia" to powiedziala "no tak moga, nie powinno sie z tym opalac, ale ja to zapisuje na lato moim pacjentom" dziwna odpowiedz
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 07:23   #1606
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja stosowała chyba wszystko,setki maści,płynów itd.Pomógł mi dopiero izotek,wiem,ze wiele osób przeraża ten lek,ale u mnie oprócz wysuszonych ust(i jeśli je regularnie nawilżam nie ma problemu)nie spotkały mnie żadne inne skutki uboczne.Kieruję tą wypowiedz do osób,które mają mocny/uporczywy trądzik.Wiem jaki to koszmar i dlatego dzielę się doświadczeniami.
A gdy nie brałam izoteku najbardziej pomagał mi tetralysal(...tylko w trakcie brania) i acne derm ładnie wygadza skórę,ale mi na ropniaki i tak nie pomógł.
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 09:31   #1607
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Chyba, że tak... przejrzałam forum i w sumie zdarzają sie takie przypadki, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć kompetentnej opinii np. lekarskiej, ze to jest powiązane
Jedynie w tym wypadku piszą, że trzeba migdałki usunąć :P

Jak nie ma w google to nie istnieje . Po to jest forum, żeby się dowiedzieć czegoś nowego, a nie powtarzać w kółko to samo.
W tym wątku pojawił się ktoś, kogo dermatolog wysłał do laryngologa, ja chciałam wyjaśnić, że to ma sens a czuje się jakbym herezje głosiła! No i ja nie pisałam, że trzeba usunąć, migdałki są całkiem przydatne i jak się da to lepiej wyleczyć.
Przewlekłe zapalenie zatok też mam ale aktualnie wyciszone i w sumie aż się zaczęłam zastanawiać, czy ono jakoś nie wpływało na moją skórę a też zwykle czoło miałam czyste. Teraz do tego pewnie nie dojdę, bo jak chorowałam na zatoki to miałam takie bóle głowy, że trądzik był ostatnią rzeczą o której myślałam.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 19:04   #1608
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Ja teraz w środę 17 będę szła do jakiejś podobno dobrej pani dermatolog, zobaczymy co ona powie. Z migdałami mam coś na pewno ale boję się wycinać trochę, jednak jak to by miało mi pomóc to oczywiście zdecyduję się. A też z 10 lat już się męczę. Zarówno skóra jak i te ciągłe przeziębienia. Z leków pomogły mi brevoxyl, differin, skinoren, ale nie na trwałe, jak to migdały to nic dziwnego chyba że tylko na jakiś czas lek pomógł. A Twojej mamie wycięcie migdałów pomogło?
moja mama byla hospitalizowana ze względu na trądzik bo miała bardzo bolące chrosty i najpierw zlikwidowali jej wszystkie możliwe ogniska bakteri w ogranizmie poczym leczli dalej. Czyli nie można powiedzieć że jak wytniesz migdały to wszystki zniknie. Później wysuszyli jej wszystko na twarzy zrobili badania na występowanie bakterii i dopiero jak wiedzieli co jej wywołuje trądzik to leczyli antybiotykami na konkretną bakterie.
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 14:53   #1609
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość

Czy ten krem, ktory Wam wskazalam w linku bedzie sie nadawal jako nawilzacz?
Jaki krem?

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
W ogole to jak dzis mylam buzie to byla ona niesamowicie gladka w dotyku. Jak nigdy... Niestety blizny podskorne nadal sa
Bo na to trzeba czasu, żeby znikły.

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Arekusandora Pokaż wiadomość
No dobra , sorki - paste.
Czyli ogólnie tylko na pryszcze się nadaje? Bo ja mam wysyp takich malutki krostek czy jak to nazwac.
Najpewniej Cię coś pozapychało. Przeanalizuj swoją pielęgnację i spróbuj znaleźć winowajcę.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 15:03   #1610
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jaki krem?
Stosuje taki:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...draznienia.htm


Ale posiadam w domu tez zapisane dawno temu przez dermatologa to:


http://www.apteo.pl/product/id/2144,solcoseryl-masc-20g
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 15:10   #1611
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ten kremik jest fajny, też go mam
A to drugie to jakaś maść na rany
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 15:24   #1612
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ten kremik jest fajny, też go mam
A to drugie to jakaś maść na rany
Czyli moge bezpiecznie uzywac tego pierwszego kremu, choc nie mam tradziku rozowatego?

Tak, to masc. Poprzedni dermatolog mi ja przepisal jak mu powiedzialam, ze mi sie bardzo skora luszczy...
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 16:10   #1613
Shelleen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdynia-Ciasteczkowo
Wiadomości: 29
GG do Shelleen
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Drogie Wizażanki!

Od dwóch lat niemal nic innego nie robię jak siedzę na Wizażu i szukam cudownego sposobu na trądzik Dlatego muszę się z Wami podzielić wynikami poszukiwań i eksperymentów. Od siedmiu lat męczyłam siez trądzikiem a dwa lata temu jeszcze wierzyłam naiwnie, że to zniknie samo jak skończy się burza hormonów. Figa! Nie zniknęło! Zaczęłam drażyć i dotarłam do olejków rycynowych, maści cynkowych, owsianek, pokrzyw i innych specyfików Zaczełam eksperymenty...
Ale do sedna.... Zaczęłam jeś owsiankę ale po tygodniu jedzenia wolałam umrzeć niż wziać jeszcze jedna łyżkę tej papki (lubię, ale bez przesady xD) Wybawił mnie mój Tata, który powiedział, że nie trzeba jesć owsianki żeby pomagała Wystarczy zrobić z nij tonik i przemywać twarz....
No i tak zrobilam Dwie łyżki płatków do małej miseczki i zalewam niewielką ilością mineralnej wody (w pokojowej temperaturze ) Po 40 min. nasączam wacik i przemywam tonikiem twarz. Swędzi niebotycznie! Ściąga lekko skórę, a na małych rankach może delikatnie piec, ale bez przesady Skóra robi sie sucha i owszem może się łuszczyć ale to akurat bardzo pomogło mi zamiast peelingów, których nie mogę robić. Owsianka wybiela blizny (jest ich coraz mniej!!) A żadne nowe niespodzianki nie wychodzą, czasami przed okresem jak coś wyskoczy to smaruję owsianką a na noc maścią cynkową. Pod makujaż baaaardzo nawilżam cerę albo olejkiem rycynowym lekko (ale potem szybko makijaż spływa) albo kosmetykami SVR albo IWOSTIN, które są do cery suchej i atopowej. Po powrocie do domu poerwsze co to zmycie makijażu, wyczyszczenie dokładnie buzi i znowu owsianka. Naprawdę zaczęłam wychodzic bez makijażu z domu.
Muszę dodać, że tonik z płatków musi mieć lekko białawe zabarwienie, można ew. wycisnąć płatki przez sitko po tym jak się namoczą. Polecam tą metodę, bo stosuje ją razem z Mamą, która od 20 lat męczy się z trądzikiem i młodszą siostrą....

Pozdrawiam
Shelleen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 21:33   #1614
seape
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Przemków
Wiadomości: 28
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Shelleen Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!

Od dwóch lat niemal nic innego nie robię jak siedzę na Wizażu i szukam cudownego sposobu na trądzik Dlatego muszę się z Wami podzielić wynikami poszukiwań i eksperymentów. Od siedmiu lat męczyłam siez trądzikiem a dwa lata temu jeszcze wierzyłam naiwnie, że to zniknie samo jak skończy się burza hormonów. Figa! Nie zniknęło! Zaczęłam drażyć i dotarłam do olejków rycynowych, maści cynkowych, owsianek, pokrzyw i innych specyfików Zaczełam eksperymenty...
Ale do sedna.... Zaczęłam jeś owsiankę ale po tygodniu jedzenia wolałam umrzeć niż wziać jeszcze jedna łyżkę tej papki (lubię, ale bez przesady xD) Wybawił mnie mój Tata, który powiedział, że nie trzeba jesć owsianki żeby pomagała Wystarczy zrobić z nij tonik i przemywać twarz....
No i tak zrobilam Dwie łyżki płatków do małej miseczki i zalewam niewielką ilością mineralnej wody (w pokojowej temperaturze ) Po 40 min. nasączam wacik i przemywam tonikiem twarz. Swędzi niebotycznie! Ściąga lekko skórę, a na małych rankach może delikatnie piec, ale bez przesady Skóra robi sie sucha i owszem może się łuszczyć ale to akurat bardzo pomogło mi zamiast peelingów, których nie mogę robić. Owsianka wybiela blizny (jest ich coraz mniej!!) A żadne nowe niespodzianki nie wychodzą, czasami przed okresem jak coś wyskoczy to smaruję owsianką a na noc maścią cynkową. Pod makujaż baaaardzo nawilżam cerę albo olejkiem rycynowym lekko (ale potem szybko makijaż spływa) albo kosmetykami SVR albo IWOSTIN, które są do cery suchej i atopowej. Po powrocie do domu poerwsze co to zmycie makijażu, wyczyszczenie dokładnie buzi i znowu owsianka. Naprawdę zaczęłam wychodzic bez makijażu z domu.
Muszę dodać, że tonik z płatków musi mieć lekko białawe zabarwienie, można ew. wycisnąć płatki przez sitko po tym jak się namoczą. Polecam tą metodę, bo stosuje ją razem z Mamą, która od 20 lat męczy się z trądzikiem i młodszą siostrą....

Pozdrawiam
o to brzmi bardzo ciekawie :p
chyba wypróbuje :p tylko pwoiedz mi jakich płatkow ? ;.
bo nie za bardzo kminie
pozderki ;*
__________________

58 ..

63 kg!
60...
51 kg


industrialagain -> anti helix -> tragus -> rook -> surface
seape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 21:50   #1615
Shelleen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdynia-Ciasteczkowo
Wiadomości: 29
GG do Shelleen
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zwykłe płatki owsiane Ja kupuję górskie za niecałe 3 zł za paczkę. Byle nie drapać i nie trzeć posmarowanej twarzy bo łapki mogą być brudne i tylko można poroznosić sobie bakterie
Powodzenia i wytrwałości
__________________
Zapraszam na bloga Everyday-Woman

Kosmetyki, pielęgnacja,porady, makijaże i wiele innych
Shelleen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 21:58   #1616
koko19891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 424
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić
__________________
koko19891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-15, 22:34   #1617
Shelleen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdynia-Ciasteczkowo
Wiadomości: 29
GG do Shelleen
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Jasne, że w jeden dzień wszystko nie zniknie Ale jeśli się regularnie stosuje to naprawde widać poprawę Ja z tą owsianką chodzę przy każdej możliwej okazji Polecam, bo naprawdę lepiej czuję się sama ze sobą, a wiem jakim utrapieniem są wypryski co i rusz na twarzy :/
__________________
Zapraszam na bloga Everyday-Woman

Kosmetyki, pielęgnacja,porady, makijaże i wiele innych
Shelleen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 00:48   #1618
mala_czarna91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam was!!!!
Jestem tu nowa i kompletnie nieobeznana na tym forum:P mam pewien problem i chciałam się Was poradzić. Już od ponad pół roku nękają mnie zaskórniki zamknięte. Przedtem też miałam problemy ze skórą, ale oprócz ppojedynczych wyprysków i standardowo wągrach na nosie, nic poważniejszego mnie nie dręczyło. A teraz pojawiło się to okropieństwo i rozkładam ręce, pozostaje tylko płacz. Wiem, że jest już mnóstwo wątków na ten temat i pewnie zaraz polecicie mi Effeclar K albo coś w tym stylu, tylko że mi zależy na oplaeniźnie zbliża się wesele mojej kuzynki i nie mogę oślepiać bielą, a z tego co wiem przy kwasach konieczne są filtry i zero Solarium. Proszę Was, pomóżcie!!! Jestem totalnie zdesperowana, a nie mam czasu na wertowanie tylu wątków - w tym roku matura...
mala_czarna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 01:27   #1619
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Shelleen Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!

Figa! Nie zniknęło! Zaczęłam drażyć i dotarłam do olejków rycynowych, maści cynkowych, owsianek, pokrzyw i innych specyfików Zaczełam eksperymenty...
Czuję się wezwana;-)
Dziewczyny przyznaję się bez bicia, że nie czytałam całego wątku, a biochemię tylko ogólnie przejżałam. Nie wgłębiałam się w szczegóły, bo moja dermatolog z tego co widzę prowadziła ze mną sprawę ok, a mam malutkie dziecko, więc i czasu brak. Dermatolog poza brakiem filtrów w zimie spisywała się ok (wg niej od późnej wiosny do późnej jesieni min. 40). Z trądzikiem walczę około 16 lat, tylko przez ostatnie 3 stosowałam mądrą kurację (skończyłam na Effaclar K i Differinie + filtry) i było ok. Potem musiałam chwilowo wszystko odstawić, zaszłam w ciąże, cera się poprawiła. Teraz karmię piersią 5 miesięcznego ssaka. I niestety cera wróciła do swojej normy (znowu jakbym miała 16 lat). Mieszkam teraz dość daleko od mojej dermatolog, więc nie chce jechać na darmo. Orientuje się ktoś czy ona mi coś pomoże przy karmieniu piersią? Czy będzie mi mogła coś przepisać?

mala_czarna91: ze swojego doświadczenia powiem, że nie ma chyba niczego co by zdziałało w chwilę cuda. Skoro nie możesz/chcesz kwasów to jedyne co mogę doradzić to nawilżaj czymś lekkim (czymś co Cię nie zapcha) cerę. Tylko nie matuj i peelinguj co drugi dzień, bo to tylko pogorszy sprawę.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 09:29   #1620
mala_czarna91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

To znaczy mam bardzo dużo czasu (ślub dopiero w maju) więc dlatego myślę wcześniej, żeby podjąć jakąś kurację
mala_czarna91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.