Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 06:54   #1621
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Tak, znam Masdar.

W podanym przez Ciebie linku zawarte są wszystkie informacje.

Co dokładnie chcesz wiedzieć?


chodzi mi najbardziej o opinie o stronie edukacyjnej czy jakieś już zaczęły krążyć bo instytut działa ponoć od niedawna
akurat na uczelni mam teraz ciekawy program stypendialny z owym instytutem, więc chciałam podpytać
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 07:41   #1622
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
chodzi mi najbardziej o opinie o stronie edukacyjnej czy jakieś już zaczęły krążyć bo instytut działa ponoć od niedawna
akurat na uczelni mam teraz ciekawy program stypendialny z owym instytutem, więc chciałam podpytać

To nowy projekt, faktycznie jest zbyt krótko aby mieć w pełni ukształtowane opinie, jednak dobór kadry jest wyselekcjonowany w taki sposób iż można przypuszczać, że będzie to naprawdę dobra inwestycja.

Jeśli masz możliwość przyjazdu tutaj, to śmiało korzystaj, jest to naprawdę dobry moment aby widzieć w jaki sposób Masdar powstaje od podstaw.

Brałam udział w pewnej Konferencji, gdzie był poruszny aspekt Masdaru i według mnie jest to niezwykłe przedsięwzięcie, warto wziąć w nim udział.
Osoby związane z Masdarem i popierajace ten projekt, to prawdziwa elita międzynarodowa.

W tamtym roku byłam na spotkaniu z Bertrandem Piccard, promuje on Szwajcarskie miasteczko w Masdar.

EDIT: gdzie Ty studiujesz? Jaki wydział?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-03-01 o 07:57
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 10:00   #1623
alessac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

czesc Wszystkim bardzo bym chciala wyemigrowac do emiratow...jak pracy szukac???prosze o porady!dziekuje.moze warto zaczepic sie jako student?(choc pewnie to kosztowne)?
alessac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:54   #1624
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez alessac Pokaż wiadomość
czesc Wszystkim bardzo bym chciala wyemigrowac do emiratow...jak pracy szukac???prosze o porady!dziekuje.moze warto zaczepic sie jako student?(choc pewnie to kosztowne)?

Witaj Alessac, nie ma możliwości emigracji do Emiratów, to państwo daje prawo pobytu - rezydenta tylko osobom mającym tutaj pracę lub inny biznes.

Na temat szukania tutaj pracy było już w tym wątku już wszystko wyjaśnione, polecam przeszukać wątek.

BTW, nie odpowiadam na PW.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-03-01 o 11:58
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:33   #1625
alessac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Witaj Alessac, nie ma możliwości emigracji do Emiratów, to państwo daje prawo pobytu - rezydenta tylko osobom mającym tutaj pracę lub inny biznes.

Na temat szukania tutaj pracy było już w tym wątku już wszystko wyjaśnione, polecam przeszukać wątek.

BTW, nie odpowiadam na PW.
A Tobie jak sie udalo tam wyjechac?Dostalas prace najpierw?Prosze o wiecej detali.
alessac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 12:38   #1626
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez alessac Pokaż wiadomość
A Tobie jak sie udalo tam wyjechac?Dostalas prace najpierw?Prosze o wiecej detali.

Mnie się nie udało wyjechać, opisywałam już, zostałam znaleziona przez firmę headhunterską i zaproponowano mi tutaj pracę, którą zgodziłam się przyjąć, to wszystko.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:35   #1627
alessac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Mnie się nie udało wyjechać, opisywałam już, zostałam znaleziona przez firmę headhunterską i zaproponowano mi tutaj pracę, którą zgodziłam się przyjąć, to wszystko.
masz szczescie,...super...a na jakim portalu dalas cv?i gdzie pracujesz jesli moge spytac?
alessac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 23:34   #1628
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
To nowy projekt, faktycznie jest zbyt krótko aby mieć w pełni ukształtowane opinie, jednak dobór kadry jest wyselekcjonowany w taki sposób iż można przypuszczać, że będzie to naprawdę dobra inwestycja.

Jeśli masz możliwość przyjazdu tutaj, to śmiało korzystaj, jest to naprawdę dobry moment aby widzieć w jaki sposób Masdar powstaje od podstaw.

Brałam udział w pewnej Konferencji, gdzie był poruszny aspekt Masdaru i według mnie jest to niezwykłe przedsięwzięcie, warto wziąć w nim udział.
Osoby związane z Masdarem i popierajace ten projekt, to prawdziwa elita międzynarodowa.

W tamtym roku byłam na spotkaniu z Bertrandem Piccard, promuje on Szwajcarskie miasteczko w Masdar.

EDIT: gdzie Ty studiujesz? Jaki wydział?
wygląda to wszystko na prawdę imponująco!! czytałam sporo o Masdar City wczoraj wieczorem i, jak zwykle jeżeli chodzi o Emiraty, jestem pod ogromnym wrażeniem!

Dziekuję Evo za wypowiedź, to z pewnością zachęcające, co piszesz

studiuję w bezwydziałowej Szkole Głównej Handlowej kierunek związany z Ekonometrią i Informatyką i właśnie zniechęca mnie jedynie to, że musiałabym zdać jeszcze jeden egzamin, bardziej techniczny, a mam już 'co robić' (w sensie, że przygotowuję się do innego trudnego egzaminu na kolejną uczelnię)
ale muszę przyznać, że oferta Masdar Institute jest niezwykle zachęcająca!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 07:07   #1629
agni 1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Wiesz, że metrem jeszcze nie jechałam? Możesz opisać jak się kupuje bilet, jaki bilet, na jak długo i jaką trasę? jakie ceny?
Wsiadałaś przy Ibn Battuta? Gdzie jechałaś?

Masz jakieś zdjęcia?
Ewo, sorki,ze odpowiadam z takim opoznieniem; juz raz napisalam wyczerpujaca notke o metrze ,probowalam wyslac I klik! Zniknęła…a potem jakos czasu brakowalo.Wiec teraz wszystko co wiem:


METRO w Dubaju- POLECAM ! szybko, latwo i wygodnie!
-jest na razie czynna tylko jedna linia tzw.”czerwona” i to tez nie do samego konca; pierwsza stacja od strony Abu Dhabi jest” Ibn Battuta” ale kierunek nazywa się „***el Ali”; kierunek w strone centrum/lotniska nazywa się „Rashidiya”- istotne przy wyborze peronu.
- na stacji sa wylozone broszurki z trasa metra- jasnoniebieskie, male ulotki, niestety z tekstem po arabsku,ale nazwy stacji tez po angielsku; sa tez ksiazeczki z info o biletach po angielsku, bardzo przydatne; personel komunikuje się po angielsku, chetnie pomaga i informuje; wszystkie informacje z głośników na stacjach i w pociągu sa tez w dwujęzyczne i bardzo wyrazne!
-bilety kupuje się na stacji w automatach lub kasie; cena zalezy od długości przejazdu i strefy wiec lepiej kupowac w kasie podajac nazwe stacji docelowej; sa bilety jednokrotne i rozne karty wielokrotne tzw. NOL, do kupienia w kasie; ja kupilam karte „ Nol Silver Card” – jest wazna na metro ,autobusy i tramwaje wodne przez 5 lat; można doładowywać; cena 20dir., kwota do wykorzystania 14dr.;daje spora zniżkę na przejazdy wiec warto jej używać ( przykładowo : z centrum Khalid Bin Al. Waleed do Ibn Battuta bilet zwykly 6,50dr a na karte 4,50)
- WAZNE : każdy bilet przyklada się do czytnika przy WEJSCIU i przy WYJSCIU z peronu ; przy wyjsciu czytnik sciaga odpowiednia kwote z karty wielokrotnej i podaje jej stan.
- metrem można dojechac do najważniejszych punktow turystycznych jak Burj Khalifa; muzeum i stare miasto sa przy Khalid Bin Al. Waleed , ale trzeba się kawalek przespacerowac; jest super nowoczesne i nieprzyzwoicie czyste (!); „zwiedzilam” toalety- porządny hotel w Polsce by się takich nie powstydzil… w ciagu dnia nie ma specjalnie tloku; pociagi odjeżdżają co 5-10min; niestety nie wiem w jakich godzinach dziala tzn.czy w nocy tez.
Mam nadzieje ze ta info się przyda!
agni 1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 14:57   #1630
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

metro nie dziala w nocy a ostatni pociag jest chyba o 22 wiec troche niefajnie - jezdze czasem metrem jest rzeczywiscie czysto ale malo miejsc do siedzenia i jedzie sie strasznieeeeeeeeeeee dlugo np.z MOE do lotniska --chyba z godzine
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 13:41   #1631
Sole
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Właśnie wróciłam z 2-tygodniowych wakacji w Emiratach.
Co do metra to wydaje mi się, że jest czynne do 23.00, ale – uwaga – zdaje się, że nie działa do godz. 13.00 w piątki ( tak nam powiedział taksówkarz - ale nie sprawdziłam osobiście ).
Zweryfikowałam natomiast czas jazdy metrem dubajskim od lotniska do końcowego przystanku w rejonie przemysłowym : 1 godz. i torchę ponad 10 minut. Odniosłam wrażenie i ja, że to metro jakoś powoli jedzie ( warszawskie jest szybsze i w warszawskim czasem można znaleźć siedzące miejsca – w przeciwieństwie do dubajskiego ).
Ogólnie, moim zdaniem, warto było Emiraty zobaczyć.
Do plusów zaliczam bezwzględnie poczucie bezpieczeństwa, do minusów głównie duże i wyczuwalne zanieczyszenie powietrza poprzez spaliny samochodowe i samoltowe -bo tu lotniska ma się wszędzie „nad głową”.
Zanieczyszczenie „ niewyczuwalne” ( ale widoczne dla tych co mają oczy otwarte) też jest obecne, bo chemtrails widziałam na własne oczy.
Najbardziej podobała mi się Medina. W Europie chodzi się di centrum czy na Starówkę, czego niestety brak w Dubaju, więc niejako z konieczności wróciliśmy parę razy w to sugestywne i względnie spokojne miejsce. Pierwszym wieczorem w Medinie byłam zauroczona, ale już inny okazał się zbyt „zachodni” ( z okolicznych restauracji wydobywały się znane mi, okropne i narzucone rytmy, niesamowicie kontrastujące z egzotycznym tłem ).
Duże i pozytywne wrażenie zrobiła na mnie społeczność hinduska: młodzi chłopcy pracujący jak mrówki, wszędzie obecni, mili, uprzejmi, o stoickim podejściu do otaczajacej ich rzeczywistości, niewzruszeni, spokojni i pogodni.
To właśnie oni ( a nie – jak w Europie – zmęczone, dobiegające emerytury kobiety ) zajmują się cła sferą usług. Kobiety arabskie, jak wyczytałam tu na forum, pięknie pachną ( co potwierdzam ! ) i nie widać by pracowały „zawodowo” – pracują głównie Azjatki ale i tak dużo mniej niż mężczyźni i w ogóle nie widziłam pracujących osób starszych. Duży to plus na rzecz kultury arabskiej !
C.d.n.
Sole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 06:58   #1632
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziewczyny, zastanawiam się, jak jest z emeryturami w Emiratach, skoro nie płaci się żadnych podatków ani skladek. Odklada sie samemu, czy jak ?
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 12:26   #1633
Sole
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Jak to jest z emeryturami w Emiratach, to bardzo ciekawy argument !

Ja czytałam, że w Emiratach kobiety arabskie, które ukończyły 40 lat ale nie wysyły za mąż, przechodzą całkowicie na utrzymanie państwa.
Czytałam też, że przychody z ropy naftowej to tylko 20 % dochodów państwowych.
Skąd biorą Emiraty pozostałe 80 % to , moim zdaniem, super ciekawy temat, który otwiera pole do prawdziwie głębokich refleksji.
Może Eva mogłby pomóc tu danymi z " pierwszej ręki" ,
jednocześnie próbując wyjaśnić nam
jak to jest że ( o ile mi wiadomo ) państwo emirackie nie ma żadnego długu publicznego,
a co za tym idzie nie musi obkładać podatkami własnych obywateli.
Zwracam uwage przy tym wszystkim, że tylko mitem okazuje się być dochód z ropy....
Sole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 14:28   #1634
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

w emiratach duzo sie inwestuje w turystyke, duza czesc dochodow stanowia wlasnie wplywy z niej, wladze zdaja sobie sprawe z tego ze kiedys ropa sie skonczy a jakos finanse panstwowe dzaialc musza ... dlatego powstaje min park historii naturalnej (chyba z dinozaurami)czy jakos tak, gdzies pod Dubajem... tor F1 powstal i inne obiekty wiecej o atrakcjach pewnie wie Eva (ktora wie wszystko ;P ) dodatkowow Dubai sciaga biznes (ale jak na tym zarabiaja to nie wiem...)
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 08:10   #1635
Sole
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Tak mi się jawi, że gdyby wpływy z turystyki dawały aż tyle,
to Italia byłaby dziś super bogatym państwem,
a jest wręcz odwrotnie ...

Trzeba drążyć dalej.

Punktem wyjścia jest tu na pewno
prawo islamskie,
zabraniające stosowania lichwy i oszustawa
na każdym polu, w tym w rozrachunkach państwowych.
Jestem autentycznie bardzo ciekawa jak to wygląda
w praktyce państwowej właśnie
Sole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:03   #1636
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Ale ja dalej nie wiem, co z tymi emeryturami? Może nie ma, czyli, co sobie ktoś odłoży to jego, albo dzieci utrzymują. Zastanawiam się, bo tyle u nas teraz o tych emeryturach grzmią, a ja cały ten wątek przeczytałam i stąd moje pytania. A swoja droga bardzo przyjemnie się czytało o tym cieplutkim kraju, jak u nas za oknem na minusie.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:09   #1637
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

gdzies byl artykul na ten temat w nationa geographic chyba tak z 3 lata temu ;P albo jakims innym podrozniczym wiem ze przed wyjazdem na wycieczke czytalam go... a poza tym to hotele chyba cos placa... jest 10% podatek miejski przy rezerwacji pojawia sie taka informacja i 10% koszt obslugi...
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:03   #1638
Sole
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Tak, będąc w Emiratach zauważyliśmy, że na rachunkach holelowych 10 % tego, co płaciliśmy, szło na konto miasta.
Jeśli brać pod uwagę, że podatków się nie płaci ( !!! )
a administracja lokalna uzyskuje 10% od wymiany,
to może okazać się - jak tak bliżej zacząć wszystko liczyć -
że cywilizacja Islamu dużo przewyższa chrześcijańską ...

Jako że prawo Islamu - sharia -
reguluje wszystkie dziedziny życia,
to zapewne właśnie tam znajdziemy temat "islamskich emerytur".
Sama tego nie sprawdzałam, ale wydaje mi się,
że ludźmi w wieku emerytalnym opiekuje się rodzina
- jest to jej obowiązkiem i prawnym i moralnym ( a to jedno i to samo w Islamie ).
Jak to wygląda w rzeczywistości
to najlepiej powinny wiedzieć nasze polskie Emiratki
więc czekamy na szczegóły
Sole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 10:22   #1639
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Sole Pokaż wiadomość
...w ogóle nie widziłam pracujących osób starszych.
Prawo pracy w Emiratach zabrania zatrudniania osób po 60 roku życia, jednak są wyjątki i Specjaliści, którzy są potrzebni mogą nadal pracować po przekroczeniu 60 lat jednak nie w firmach państwowych lecz prywatnych.

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiam się, jak jest z emeryturami w Emiratach, skoro nie płaci się żadnych podatków ani skladek. Odklada sie samemu, czy jak ?
Wszelka forma emerytury dotyczy tylko Emiratczyków, wszyscy emigranci pracujący tutaj mają obowiązek wyjazdu po zakończeniu pracy.


Cytat:
Napisane przez Sole Pokaż wiadomość
.... przychody z ropy naftowej to tylko 20 % dochodów państwowych.
Skąd biorą Emiraty pozostałe 80 %
Odpowiedź jest prosta, odpowiednie inwestycje kapitału. Mam na myśli Giełdę.


Cytat:
Napisane przez r k Pokaż wiadomość
... wiecej o atrakcjach pewnie wie Eva (ktora wie wszystko ;P
Dziękuję, ale przeceniasz mnie

Cytat:
Napisane przez Sole Pokaż wiadomość
że cywilizacja Islamu dużo przewyższa chrześcijańską ...
Ahahahaha... zbyt daleko posunięta Twoja ocena i w całości błędna.

Opieka państwa Emiratów nad swoimi obywatelami jest tradycją, którą zapoczątkował Sheikh Zayed... obecy Rząd prowadzi podobną politykę, ot i wszystko.

Jest to ewenement na skalę światową, żadne inne państwo nie ma takiej polityki.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-03-10 o 10:23
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 16:35   #1640
Darth Vader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 64
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Z tego co wiem, Emiraty gwarantują emeryturę i opiekę socjalną tylko i wyłącznie swoim obywatelom. Emigranci raczej nie opłacają żadnych ubezpieczeń.

A co do mądrości o wyższości cywilizacji islamu nad chrześcijańską, mam dwa pytania:
1. Czy Emiraty Arabskie to cały muzułmański świat? Proponowałbym zobaczyć Somali czy Pakistan, żeby porównywać.
2. Kim byli 100 lat temu tutejsi Arabowie, kiedy nikt nic nie wiedział o ropie? Hodowali wielbłądy, czasami walczyli między sobą na dosłownie kamienie i kije.
3. Chrześcijaństwo i islam niewiele się różnią w sprawach społecznych. Chrześcijaństwo bardziej z szacunkiem odnosi się do innowierców i kobiet, islam bardziej dba o porządek.

Edytowane przez Darth Vader
Czas edycji: 2011-03-10 o 16:40
Darth Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:57   #1641
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziekuje za rozjaśnienie sytuacji. Dobrze rozumiem, ze jak ktos z Europy np. pracuje w Emiratach, to nie nabiera prawa do emerytury, czyli ma np. kilka lat ciemnej dziury, czy sam musi sobie na jakis fundusz placić, czy jak?
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 17:21   #1642
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
... jak ktos z Europy np. pracuje w Emiratach, to nie nabiera prawa do emerytury, czyli ma np. kilka lat ciemnej dziury, czy sam musi sobie na jakis fundusz placić, czy jak?

To zależy, czy też jest tutaj oddelegowany i jest na kontrakcie ze swojego lub innego kraju, gdzie Pracodawca ma obowiązek zapewnić wszelkie opłaty socjalne, czy też jest zatrudniony przez Pracodwacę z Emiratów i wtedy sam może dokonywać odpowiednich opłat na Fundusz Emerytalny.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 11:10   #1643
Sole
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,


Ciao Vader,
Emiraty Arabskie to nie cały muzułmański świat, oczywiście.
Emiraty Arabskie mają tę przewagę nad innymi państwami o islamskiej kulturze, że... nie zostały opanowane przez USA,
tylko z USA zawarły pakt polegający na tym,
że za ropę ( na całym świecie ), płaci się tylko w dolarach.
No i ten petro-dolar zrobil reszte.
Spróbował Saddam w Iraku zaoferować swoją ropę za euro i
... został momentalnie podbity
i nikt już za iracką ropę nie płaci w euro czy rublach ...
Co do szacunku do kobiet, to w Emiratach nie widziałam ani jednej pracującej Arabki.
Widziałam je natomiast zajęte zakupami w luksusowych sklepach
( też w sektorze bielizny super skąpej )
oraz w kafejkach, grupkami
Piękne, zadbane, wypieszczone, pachnące.
Gdybym miala teraz 20 lat
to bym sie chetnie z nimi zamienila ....


---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Do Evy:
Faktycznie, może źle się wyraziłam.
Nie należałoby przerzucać się formułkami wyższości jakiejś cywilizacji na inną,
ale próbować wyodrębnić to, co dobre i mądre wszędzie tam,
gdzie tylko to możliwe.
Bez wątpienia – i tu zapewne przyznasz, że spór nie istnieje –
cywilizacja Islamu potępia lichwę i oszustwo
nie tylko słowami,
ale przede wszystkim czynem.
Przeciwnie do cywilizacji chrześcijańskiej
która „ lichwą stoi”.
Te 80 % emirackich przychodów
to są , zapewne, też „odpowiednie inwestycje”
ale to jest któraś-tam odbita od środka.
Jądrem emirackich sukcesów jest
bankowość i gospodarka
BEZ lichwy i oszustwa,
a co za tym idzie,
brak długów lichwiarskich
które w cywilizacji Zachodu
są przerzucane na poddanych...

Powiedz mi jak może
jakikolwiek zachodni rząd
otoczyć opieką swoich obywateli
jeśli nie ma z czego
bo pieniądze idą ...
do prywatnych kieszeni bankierskiej światowej elity
tej co to „pożyczyła” ( na procent oczywiście )
pieniądze rządowi ...
Spróbuj pożyczyć cokolwiek na procent szejkowi :
on tego nie przyjmie !
I to nie dlatego że „ nie potrzebuje, bo ma ropę”
( zwracam uwagę, że mówimy tu stale o tych 80 % przychodów Nie z ropy )
On tego nie przyjmie
bo mu lichwy zakazuje
jego religia.
A jak to jest z zakazem lichwy
w świecie mieniącym się
chrześcijańskim
to myślę, że sama najlepiej wiesz ....
Sole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 06:47   #1644
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Sole Pokaż wiadomość
Do Evy:
Faktycznie, może źle się wyraziłam.
Nie należałoby przerzucać się formułkami wyższości jakiejś cywilizacji na inną, ale próbować wyodrębnić to, co dobre i mądre wszędzie tam,
gdzie tylko to możliwe.
Bez wątpienia – i tu zapewne przyznasz, że spór nie istnieje – cywilizacja Islamu potępia lichwę i oszustwo nie tylko słowami,
ale przede wszystkim czynem.
Przeciwnie do cywilizacji chrześcijańskiej która „ lichwą stoi”.
Traktuję ten wątek jako informacyjny z lekkim poczuciem humoru.

Przykro mi, że powiem brzydko, ale uczepiłaś się tej "lichwy" i na niej budujesz jakieś swoje rozkminy, niestety wygląda na to, że nie masz żadnej wiedzy z podstaw Ekonomii, Politologii i Historii szczególnie, a już o Religiach wiedzę czerpiesz chyba tylko z Wikipedii, nie rozumiem szczególnie Twojego ataku na Chrześcijaństwo, no nie wiem, nie chcę Ciebie obrazić, po prostu pragnę być dobrze zrozumiana.

To nie miejsce na to aby kogoś uczyć podstaw, więc sobie daruję tłumaczenie oczywistych oczywistości i odsyłam do książek.




Tymczasem mieliśmy całkiem miły weekend w Dubaju wspaniały koncert dał Usher, natomiast Abu Dhabi zakręcili chłopaki z 30 Seconds to Mars... Jared Leto przeszedł samego siebie, dał tak świetny pokaz jak nawiązać bliski kontakt z publicznością, że kto nie był ich fanem to po tym koncercie będzie na pewno
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 09:41   #1645
Sole
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Do EVY :
Jak ja słyszę z ust chrześcijanki, że „ uczepiłam się lichwy” to jest tak,

jakbym słyszała, że „uczepiłam się 10 przykazań i na nich buduję ...”

( a propos: terminu „rozkminy” nie znam ).
Lichwa zabija - dzień w dzień – setki tysiące osób, czyżbyś tego nie widziała ?
Wiedza, zawarta w tej ekonomii, politologii i historii, którą propagujesz,

to kodyfikacja tej właśnie lichwy, która jest przyczyną aktualnego stanu rzeczy

i to właśnie w świecie cywilizacji lichwy ( chrześcijańsko-żywdowskim ).
„ Drzewo poznasz po owocach” – znasz-li tę naukę ?
Owoce skodyfikowanej i wdrożonej w praktykę lichwy właśnie zbiera USA

i cały podległy USA świat.
Czyżbyś tego nie dostrzegała ?
„Nie można służyć dwum panom naraz ( Bogu i mamonie ) ”- znasz-li tę naukę ?
Chrześcijaństwo, natomiast, nie potępiając i nie wyrzekając się lichwy,

a przeciwnie: uczestnicząc w niej, rozmija się z Ewangelią,

którą udaje, że propaguje.
Słusznie zauważasz, że to nie miejsce żeby kogoś uczyć podstaw,

ale ponieważ widzę, że termin „lichwa” to dla Ciebie abstrakcja,

to muszę Ci uzmysłowić, że odsetki a lichwa to jedno i to samo.
A czy wiesz, że w obrocie nie istnieją pieniądze wolne od lichwy ,

tj. wolne od odsetek ?
Nie ma, ot tak, pieniądza, który byłby jedynie

( jak powinien - jako że nie odzwierciedla żadnych dóbr )

zwykła miarą wartości.
Pieniądze w obrocie to dług: niespłacalny i stale rosnący, siejący głód, zbrodnie

i dewastację życia i całego ekosystemu.
Tymi właśnie pieniędzmi posługuje się praktycznie cały świat,

w tym głównie chrześcijański

( tj. ten, co zasłania się Jezusem – przeciwnikiem lichwy ).
No i dlatego „uczepiłam się lichwy”.
„ Bądźcie jak węże i gołębie” – znasz-li tę naukę ?
Przebiegli jak węże i jednocześnie potulni jak gołębie.
Czyli od chrześcijan wymaga się, by byli na tyle przebiegli,

by nie brać za złoto świecidełek.

Tymi świecidełkami jest praktycznie cała akademicka wiedza,

pozbawiona prawdy i logiki,

którą nie należy brać bezkrytycznuie za złoto....
Celem wprowadzenia Cię w temat, polecam filmik:
Zniewolenie finansowe świata:

mając nadzieję, że prędzej czy później przejdziemy do właściwej dyskusji ...

Edytowane przez Sole
Czas edycji: 2011-03-14 o 09:44 Powód: pominięcie adresata ...
Sole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 07:39   #1646
agni 1706
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Abu Dhabi
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

DO SOLE / EVY
Cytat:
Napisane przez Sole Pokaż wiadomość
Do EVY :
.
Lichwa zabija - dzień w dzień – setki tysiące osób, czyżbyś tego nie widziała ?
Wiedza, zawarta w tej ekonomii, politologii i historii, którą propagujesz,

to kodyfikacja tej właśnie lichwy, która jest przyczyną aktualnego stanu rzeczy

i to właśnie w świecie cywilizacji lichwy ( chrześcijańsko-żywdowskim ).
„ Drzewo poznasz po owocach” – znasz-li tę naukę ?
Owoce skodyfikowanej i wdrożonej w praktykę lichwy właśnie zbiera USA

i cały podległy USA świat.


Pieniądze w obrocie to dług: niespłacalny i stale rosnący, siejący głód, zbrodnie

i dewastację życia i całego ekosystemu.


Celem wprowadzenia Cię w temat, polecam filmik:
Zniewolenie finansowe świata:

mając nadzieję, że prędzej czy później przejdziemy do właściwej dyskusji ...

Towarzyszko Sole / Ya saiydah Sole / Szanowna Pani!

Czytam i oczom nie wierze.... totalne deja vu... przeciez mysmy juz to slyszeli -60, 50 , 40, 30 lat temu! Tylko takie "agitki" podlane byly sosem calkiem czerwonym a w Pani wypowiedziach czuje i "nute zieleni" ( dla niewtajemniczonych : zielony to tez kolor Proroka) . Czy czytal to ktos na tyle stary zeby to potwierdzic ??!!
Poniewaz MY mamy juz demokracje od ponad 20 lat ma Pani pelne prawo wyrazac swoje takie czy inne poglady , dyskutowac i przekonywac do nich ale chyba pomylila Pani fora.... Ja oczywiscie moglabym podyskutowac z Pania o " wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkanocy" - kuma Pani o co chodzi i do czego nawiazuje?- ale szkoda mi na to czasu i miejsca...
Wydaje mi sie, ze to forum powstalo przede wszystkim po to abysmy mogly wymienic sie doswiadczeniami, udzielic sobie rad i wskazowek dotyczacych naszego zycia tutaj, w tym kraju- a co wy sadzicie, Wizazystki -Emiratki?
Zeby nie byc goloslowna mam pytanie:

Czy ktos moze mi polecic dobra FRYZJERKE po w miare przystepnej cenie ? Gdzies w centrum Abu Dhabi - tzn. od Corniche w dol do jakiejs 17th str. , raczej po stronie wschodniej bo te okolice juz mniej wiecej znam.
Pozdrowki!
agni 1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 16:51   #1647
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

ja cie prosze Eva -ja cie tak bardzo pokornie prosze nie komentuj tego wpisu nade mna
dubajowe dziewczyny polecam zobaczyc 2 nowe hotele na palmie
Jumeirah Zabeel Saray, One&Only One the Palm wielkie wow warto sie przejechac i powdychac zapach swiezej farby

Edytowane przez bogotta
Czas edycji: 2011-03-15 o 16:58
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 21:28   #1648
A z Z
Raczkowanie
 
Avatar A z Z
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: زاكوباني
Wiadomości: 50
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam wszystkie wizażanki! Szczególne całusy dla Evy, dziękuję za troskę o moje zdrowie.
Cieszę się, że mogę tutaj zaglądać. Będzie chyba więcej czasu na to niż się spodziewałam ;D
Cytat:
Tymczasem mieliśmy całkiem miły weekend w Dubaju wspaniały koncert dał Usher, natomiast Abu Dhabi zakręcili chłopaki z 30 Seconds to Mars... Jared Leto przeszedł samego siebie, dał tak świetny pokaz jak nawiązać bliski kontakt z publicznością, że kto nie był ich fanem to po tym koncercie będzie na pewno
Moja córka 14.12.2010 r. była na koncercie 30 Seconds to Mars w Warszawie i też wróciła zachwycona. Jared ma niesamowitą energię! Widziałam ostatni jego film Mr. Nobody i nie umiem go zdefiniować. Po nim zaczęłam inaczej potrzeć na swoje życiowe wybory.
Jak możesz wstaw zdjęcia z koncertu braci Leto, jeśli oczywiście posiadasz, z góry dziękuję. *
Evo popieram prośbę bogotty,

Edytowane przez A z Z
Czas edycji: 2011-03-15 o 21:29
A z Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 08:32   #1649
Zollerki
Raczkowanie
 
Avatar Zollerki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Bogotta, a gdzie na Palmie jest statek Queen Elisabeth 2.. Powinien gdzies tam byc, bo czytalam w zeszlym roku, a bylam po prawej stronie i nic nie bylo.. moze stoi po lewej?

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Ewa,
Ty jestes moderatorem.. mozesz tez kasowac wpisy niektorych, co? hihi ;-)
Zollerki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 09:32   #1650
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

z tego co wiem ze zrodla ktore cumuje tuz przy QE2 heheheh to poczciwa staruszka miala byc na palmie i byloby jej tam super -niestety wciaz jest w port rashid -stoi i niszczeje nic sie z nia nie dzieje
dziewczyny !!!!czy kapelusze juz gotowe na wielka gonitwe ?????to bedzie moj pierwszy raz na konskiej imprezie -CHYBA JESTEM NAWET PODEKSCYTOWANA hehehehheheh

Edytowane przez bogotta
Czas edycji: 2011-03-16 o 09:40
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.