Laserowa korekta wady wzroku - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-02, 16:26   #1621
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wiesz nie miałaś się czym stresować bo dużo wiedziałaś.

Jeśli poszła byś na wizytę kwalf. Następnego dnia czy za dwa dni dostała byś propozycję zabiegu. Nikt by ci nic nie powiedział nagle w pewnym momencie jesteś ślepa to też byś srala w gacie.

30% wady jest dziwne. Raczej czytasz na 0,7 pozostałość to lekka korekcja i niedowidzenie którego lepiej nie będzie.
Raczej wątpię w pozostawienie tak dużej wady bo u ciebie by to bylo ok -2,5D

W optegrze tak jak pisałem wyproszono nas bo następni a lezenie po jest wskazane. Nie mówiąc już o tym że nikt nie podawał mi kropli po zabiegu jedynie przed.

Więc tak jak pisałem różnica jest w opiece.

Pytanie tylko czy jest ona warta 1 - 2 K pln

To co zrobili ci po zabiegu jeśli nie masz zamglenia itd. To mniej więcej to co będziesz widzieć.
Dokładnie to nie ma znaczącej różnicy po tygodniu i po pół roku np.
Bo w smile komórki muszą się jedynie połączyć.
Co prawda nabłonek odbudowuje się do roku. Ale jw.

Ty miałaś ciut nie za dobre oko więc obstawiam że do miesiąca max 2 może ci się coś tam zmieniać.

Coś mi się w twoich zapisach nie zgadza piszesz ze zeszła z -11 a niżej że z -8 to w końcu jak ?
Z - 11 minimum ci -2 zostanie. Obstawial bym 2,5
-9 to max jakie laser smile ściągnie.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

A sory ty piszesz że zeszła o 30%...

Patrzyłaś na wyciąg z autorefrakto ?
Raczej powinno wyjść ok - 2D

A nie widzisz bo twoje oko po prostu nie dowidzi. Wynika to jak sama widziałaś z złego kształtu oka. Więc to będzie trwało ciut nim sie wyrówna. Może po prostu widzisz mgłe a nie wadę?

Przez 2 3 dni po zabiegu powinnaś mieć mgłę a o niej nic nie mówisz.

Mgłę możesz łatwo poznać po tym że widzisz wyraźnie duże litery a małe ci się rozjeżdżają. Dodatkowo jak patrzysz na żarówkę też powinnaś ją widzieć.

Wynika ona z braku połączeń między komórkami.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 18:03   #1622
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

homman7 dzieki za odp

Nie pytalam ile komp badanie wykazalo ale zapytam w poniedzialek na kontroli. Jak dr powiedziala ze zeszla wada z -11 o 30% to obliczylam ze to jakies -7/-8 zostalo JAK NARAZIE.

Mgly nie widze. Patrzylam na tablice okulistyczne w telefonie: duze litery ostre a male po prostu nie widze jak przy za slabych okularach zero rozjezdzania.

Dzis 4 dzien po SMILE i wada ta sama ale do tego doszlo-
1) Nietolerancja na dexafree: po wpuszczeniu oko ZARABISCIE MOCNO piecze, potem ZARABISCIE MOCNO swedzi a potem lzawi z kilku miejsc a ja krzycze z bolu doslownie i placze. Jak wyplacze krople to tylko swedzi do parunadtu minut. Lekarka mi kazala wpuszczac krople nawilzajace 15 min przed dexafree bo niestety nie moge go jeszcze odstawic. Mowi ze tak piecze bo oko sie wysusza. No ok dalam krople nawilz przed dexafree to tylko troche ciszej krzyczalam i mniej plakalam bo dalej piecze i boli i swedzi ale nie az tak.
2) bol glowy jakby mi ktos ją miażdżył
3) helikopter jak po najpodlejszym spiciu alkoholowym
4) czasem lzawi oko.

No to tak. Takze tego. Jestem smutna ze wada nie schpdzi ale jak to homman mowisz moze ja przez to niedowidzenie nie odrozniam... tylko ze np siedzac na lozku mam przed soba ksiazki. W okularach prawym okiem przeczytalam wszystkie tytuly. A teraz po operacji nie przeczytam - jeden ktory jest na czarnym tle zlotymi litermi tak. A z 20 ksiazek to biale ksiazki i czarne napisy to nie widze zadnego napisu, po prostu biale ksiazki widze.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-06-03 o 18:05
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 00:55   #1623
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czyli jak na moje oko jest ok.

Ból mózgu, helikopter itd masz od astygmatyzmu i zmiany optycznej o czym ci mówiłem.
Pierwszy tydzień ja np przespałem. A ty po 4 dniach panikę siejesz.

Natomiast pieczenie mi się nie podoba.sytuacji ci pomogą. I dopóki płatek się nie zrośnie będziesz to miała. Czyli swędzenie pieczenie, przyklejanie się powieki do oka itd.

Jak ci się płatek przyklei pewnie z 2 tyg w takim przypadku. To
Czujesz jeszcze płatek na oku? Piasek na godzinie 13 i 11 ?
Jeśli dostałaś dexafree to raczej się nie goisz super tylko własnie nie najlepiej.
I o tym świadczy to co piszesz że NIE ZSZEDŁ CI SIĘ PŁATEK.

Używaj do oporu kropli nawilżających. Nie ma ograniczeń. W takiej powinnaś widzieć lepiej.

Na 90% masz powietrze jeszcze jak płatek nie sklejony.
Masz nierówne oko więc musi się na nowo wyrównać.
Tak że jw daj temu z 2 3 tyg.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 11:59   #1624
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

homman7 jestem Ci szalenie wdzięczna za odp, teraz się uspokoiłam i już opanowuję emocje, jak to normalne że trzeba poczekać 2-3 tyg to już jestem spokojna.
Po prostu naczytałam się że po 3-4 dniach to już super się widzi a ja nie i to mnie strasznie mocno martwiło.

(...)
Natomiast pieczenie mi się nie podoba.sytuacji ci pomogą. I dopóki płatek się nie zrośnie będziesz to miała. Czyli swędzenie pieczenie, przyklejanie się powieki do oka itd.
Jak ci się płatek przyklei pewnie z 2 tyg w takim przypadku. To
Czujesz jeszcze płatek na oku? Piasek na godzinie 13 i 11 ?

Płatka nie czuję.
Powieka mi się przykleja - tak 100% prawda.
Od wtorku czułam z 3-4 razy dosłownie piasek na 13 i 11 ale po wpuszczeniu kropli mijał więc w ciągu 3 dni zużyłam całą butelkę kropli nawilżających i tym tempem idąc nawilżając za Twoją radą mam nadzieję że ten piasek nie wróci
Piecze mnie po wpuszczeniu kropli szczegolnie kącik oka i dolna powieka, potem zaczyna cale oko piec.
Piecze delikatnie kącik oka (tam gdzie są śpiochy) po wpuszczeniu nawilżających od wczoraj.


Jeśli dostałaś dexafree to raczej się nie goisz super tylko własnie nie najlepiej.
I o tym świadczy to co piszesz że NIE ZSZEDŁ CI SIĘ PŁATEK.
Używaj do oporu kropli nawilżających. Nie ma ograniczeń. W takiej powinnaś widzieć lepiej.

Tak zrobię, dziękuję
Horodyńska drugiego dnia po zabiegu mówiła że jest super no ale i ja super sę czułam.
Ciekawe co mi powie na wizycie w poniedziałek.
Czyli jak prawe kiepsko sie goi to tak samo będzie goiło się kiepsko lewe oko? Bo Horodyńska mówiła że chcą zobaczyć prawe oko jak się goi by przewidzieć lewe, i że takie mają procedury przy operowaniu niedowidzącego oka że muszą robić oddzielnie oczy.
Mam na prawe oko operowane przepisane:
4 x floxal
2 x dexafree
co 2 h nie rzadziej Dexoftyal
(nawilżające bo Hyabak nie daje mi żadnego efektu)

Na lewe czekające na operację mam krople nawilżające:
1) Dexoftyal
2) Artelac różowy min. 3 x
3) Bepanthen eye min. 3x
4) Vidisic 1 x
5) VitaPos na noc


(na badaniu nawilżenia oka prawe miało poziom 8 a po 2 tyg nawilżania już 10 (minimum nawilżenia) ale lewe oko miało poziom 4 i po 2 tyg nawilżania wciąż 4...)

Ale Horodyńska powiedziała że jak prawe będzie się dobrze goiło to robimy lewe oko już w przyszłym tygodniu.

Na 90% masz powietrze jeszcze jak płatek nie sklejony.
Masz nierówne oko więc musi się na nowo wyrównać.
Tak że jw daj temu z 2 3 tyg.

Oki to czekam spokojnie
I śpię po jakieś 16-18h na dobę więc tak jak i Ty


Od 22.06, czyli za niecałe 3 tyg mam zacząć nową pracę.
I teraz trochę się stresuję bo po operacji 2 oczu okularów nie założę bo za duże, robić nowych nie ma co, soczewek też nie założę - ciekawe jak będę pracować przy komputerze, a przesunęli mi już 1 raz termin rozpoczęcia pracy, kurcze ciekawe czy dam radę zacząć 22.06. (a to taka praca wymarzona, długo jej szukałam no ale oczy ważniejsze...)
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-06-04 o 12:30
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 23:44   #1625
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ech.. skup się
Przy smile nie ma PIASKU bo ci nie tną całego oka.
CZUJESZ jedynie nacięcie które ci się nie goi i dlatego dostałaś dexafree.
Może ci lekarz je troszkę rozszarpał a może po prostu sie nie najlepiej goisz.

Nacięcie jest jak pisałem lewe oko godzian 13 (kierunek góra i do nosa)
A prawe odwrotnie godz 11 ( też bliżej nosa)

I to jest właśnie cięcie płatek a nie piasek.
Nie wróci bo jak się wygoi to będzie minimalne zgrubienie na 4mm a nie na całym oku jak przy lasiku.

Jak ostałaś dexafree obstawiam ok 3 tyg

Piecze cię kącik oka bo jak sie skupisz to tam masz dziurkę odprowadzajacą łzy do nosa.
Dlaczego piecze? Bo przeginasz.

Miałaś z tydzień dzień w dzień spać a ty przy kopie i uj wie co.
im więcej śpisz tym szybciej się goisz.

Dobrze by było jak byś następne nawilrzające zmieniła np na thalez duo gel.

Co ci powie w poniedziałek? Może płatek się jakoś poderwał przyklepie ci i tyle.

Tia oczy zazwyczaj goją się tak samo.


Jak piszesz że tyle śpisz to raczej trzeba ci płatek przyklepać.
Luknie ci szczelinówką przejedzie pałeczką może zabezpieczy soczewką 0 wka i tyle.

No z tą pracą to kiepsko to widzę. Mówiłem ci że to że ci piszą następnego dnia praca to ściema. I 2 3 miesiące to ok ale wcześniej.... różnie może być.
Jestem niemal na 100% pewny że jak chcesz operować ta 2 oko to nie ma szans.

Może nie rób drugiego oka tylko po wakacjach?
Jak byś robiła 2 na raz to byś zdarzyła pewnie

Licząc że ci w poniedziałek przyklepie płatek. 3 dni na związanie max 2 tyg na brak "piasku" no to jw z tym okiem zdążysz z drugim na 90% nie.
W zasadzie to na 1000%.
14 operacja 22 chcesz być w pracy ? Niby jak?

Najszybciej znana mi osoba po smile doszła do siebie po 3 4 dniach.
Czyli licząc tak szybkie leczenie o tego z 2 dni na badania wstępne i już masz po terminie.

W zasadzie to nie lapie czemu poszłaś w takim terminie na operacje.
Jeśli wiadomo było że chcesz robić osobno oczy i tak jak pisałem 2 tyg minimum liczyć co daje ponad miesiąc minium już na start.

A tak jak pisałem PRZY OPERACJI OBU oczu trzeba sobie liczyć ok 2 MIESIACE przerwy. W razie w.
Czyli robiąc osobno minimum 3 miesiące. A ty widzę policzyłaś 3 tygodnie albo nawet nie.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-06-04 o 23:51
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 15:18   #1626
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dziekuje ci homman za twoje madre wypowiedz w tym temacie. Jestes super)
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 08:43   #1627
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem 7 dni po SMILE na prawe oko i po wizycie kontrolnej:


1) wada zeszła z -8.00 i astygm -2.25 na -1.00 i 0.25 astyg !!!! nie wierzęęęę ))) tzn wierzę bo czytałam z tablic i komputerowe badanie tyle wykazało a możliwe że jeszcze wada zejdzie bo pani dr mowiła że oko jest jeszcze nierówne i jak gałka oczna się będzie zmieniać na bardziej równą to wada może spaść

2) oko super się goi, żadnych problemów, wszystko ładnie, a temu mnie piekło bo się podsusza, ale na badaniach nie wykazuje oznak podsuszania, po prsotu piekło bo dawałam krople na suche oko i tak oko reaguje nawet przy nawilżających, i że nie ma się czym martwić, wszystko super

3) oko lewe mam za tydzień we wtorek o 9.30 wtedy będzie dla mnie extra bo na prawe zoperowane mimo że mam -1 to mam też 40% niedowidzenia więc nie widzę jak zdrowa osoba, ale podsumowując napewno nie będę nosic okularów

4) pani dr powiedziała że jak 14.06 będę mieć operację to spokojnie 22.06 mogę iść do pracy, tylko muszę pamiętać o przerwach i nawilżać oczy. Ze to prawe jest już prawie wygojone, czyli 7 dni to czas regenracji i potem można do pracy.




homman7 -czemu zdecydowałam się na operację 2 oczu oddzielnie:
1) bo pani dr w mavicie powiedziałą że NIE MOŻNA ROBIĆ RAZEM OCZU bo takie są procedury przy oku niedowidzącym, nie zgodziła się jak p-rosiłam o dwoje oczu naraz
2) obiecała że po tygodniu to już będę smigać jak nowa, a napewno 22.06 yo zacznę pracę.
No to ją dziś wypytam jak to w takim razie widzi... Bo widzę co piszesz i ma to sens dla mnie jak najbardziej, a pani dr mowi ze po smile to taaak szybko sie dochodzi do siebie. No dzis bede wiedziec po kontroli co i jak.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-06-06 o 14:32
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 22:16   #1628
ericahbadu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Optegra i Smorawski.

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Wg Optegry Lentivu to rozwinięcie SMILE (klik)
czyli ściema...jak się zmobilizuję to napiszę więcej w temacie zabiegu u tych Państwa
ericahbadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 08:25   #1629
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Optegra i Smorawski.

Cytat:
Napisane przez ericahbadu Pokaż wiadomość
czyli ściema...jak się zmobilizuję to napiszę więcej w temacie zabiegu u tych Państwa

Z tego co ja zrozumiałam jak pisał homman7 (który ma imponującą wiedzę, i jest bardzo zorientowany w temacie i można mu śmiało ufać ) to lentiviu to nazywają żeby nie płacić za używanie marki RELEX SMILE. A że używają tego samego lasera czyli RELEX SMILE, choć czytam na ich stronie optegry i właśnie nie widzę jakim sprzętem to robią....

Mi lekarz Smorawski w Optegra jak dopytywałam o wyniki i czy mam kwalifikację (bo sam nie powiedział musiałam zn iego wyciągać :/ ) powiedział: dostała pani kwalifikację na SMILE u nas. Tzn my mówimy na to lentiviu.

Ze są tacy super w optegra bo dają Ci np dodatkową opiekę czyli leżankę po zabiegu - ale ja w Mavicie miałam też leżankę i to 2h i co 20 min Pani mi podchodziła i wpuszczała kropelki nawilżające, plus antybiotyk plus antybiotyk inny. I potem lekarka mnie oglądała i wypuściła do domu. A homman7 pisał że go wyprosili z optegry bo kolejka była i inni czekali no to słabe troszkę...


ericahbadu - czekamy na Twoje relacje Napisz proszę u jakiego lekarza byłeś, bo wg mnie to baardzo ważne jeśli komuś zależy na podejściu.

__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-06-07 o 08:28
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 21:36   #1630
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Optegra i Smorawski.

Nie mam czasu tu pisać bo targi mam.

Zalezy jaka to praca. Ale JW skad wytrzaśniesz badania lekarskie?
Teoretycznie dała byś radę coś robić ale nie przy kompie cały dzień itd. Ale jw ja patrzę na powyższą przyczynę a nie na zasadzie czy dasz radę się 2 tyg pomęczyć z wzrokiem.

Co do SMILE si. Tylko laser to VISU max a nie RELEX smile. relex to nazwa zeissowska metody.

Nie ma na świecie innego lasera który to wykonuje poza visumaxem zeiss.


Oficjalnie gdzies optegra pisze że lentifiu to ROZSZERZONA METODA SMILE OPARTA O SPECJALNA TROSKE ITD.
W papierach które tu podawałem na pewno jest tak zapisane.
A ta specjalna troska to wypier... po zabiegu z leżanki.

JW SMILE wykonuje tylko OPTEGRA, MAVIT i z Krk ci ci.
Pisałem to juz tutaj z 15 razy.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 12:04   #1631
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Dot.: Optegra i Smorawski.

z cyklu. co będzie po laserowej korekcie wzroku, cytat za kliniką z W-wy:
"Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości wykonania zabiegu IntraCOR u osób, które wcześniej miały przeprowadzony zabieg laserowej korekcji wad wzroku (nie zważając na metodę i rodzaj wykonanego zabiegu)".
Chciałem pozbyć się prezbiopii po zabiegu lentivu... niestety drogę mam zamkniętą!!! No tak, ale mądry Polak po szkodzie
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 18:55   #1632
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Optegra i Smorawski.

Mocno mi to śmierdzi jakąś antykliniką.
Kliniki zacznijcie dbać o pacjenta a nie wypisywać coraz większe bzdury...

Intra cor to nazwa własna pewnej kliniki. W dodatku małej i do dupy. Chińskie lasery albo włoskie nie chce mi się sprawdzać.

W dodatku to metoda prezbioptri czyli do dali i do bliży.

INTRA COR =Zwykły femto lasik 2 ogniskowy który obecnie robi niemal każda klinika.

Po smile można sobie zrobić femto jeśli masz na tyle dużą rogówkę.

I teraz masz odpowiedź dlaczego zawsze zalecam zostawić sobie te -0,75. Po to by właśnie później nie potrzebować REKOREKCJI lub okularów do czytania. Bo zrobi ci się na starość np +0,25 +0,5 i nie będziesz potrzebował okularów. A -0,75 teraz ci absolutnie w niczym nie przeszkadza a na starość te +0,5 też w niczym. Jak zrobisz sobie teraz na 0,0 lub jak niektórzy przeciągają na +0,25 to nie dziw się że na starość będzie +2.
Ale przecież dla kliniki liczy się 0,0 albo lepiej a nie dobro pacjenta na przestrzeni 10 czy 15 lat.

Bo potem jak najbardziej może być tak że nie masz już rogówki żeby zebrać a wada zaczyna się robić coraz bardziej plusowa.
ALE NIE MA TU ZNACZENIA JAKĄ METODĄ WYKONASZ ZABIEG i tak na starość idzie na plus.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-06-15 o 18:59
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 21:00   #1633
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Talking Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Właśnie dlatego zastosowano u mnie, mam 50+, monowizję, czyli prawe oko dominujące na 0,0 a lewe 0,5. Co z tego skoro prawym okiem i tak czytam lepiej? Lepiej nie znaczy dobrze, bo dla komfortu potrzebuje na prawe i lewe oko po +1,5 D. Pani doktor stwierdziła, nie oczekujmy cudu, ma pan niedowidzenie na lewe oko 40%. Nie powiedziała o tym przed zabiegiem, pocieszyla, że do czytania też używa okularów. Rezultat jest taki, 3 tygodnie po zabiegu lewym okiem ani nie czytam wyraźnie ani nie widzę na dal. Dlatego myślałem o intraCOR
Co o tym myślisz?
PS Gdzieś w necie wyczytałem nt. kropli do oczu na presbiopię, artykuł sprzed 3 lat, ale miały być testowane na naszym rynku, do dziś ich nie ma

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-06-15 o 22:42
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 11:37   #1634
ewelina11234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam,
w środę byłam na wizycie kwalifikacyjnej do mikrosoczewkowej korekcji wzroku i zostałam zakwalifikowana do zabiegu. Ale ciągle się zastanawiam czy powinnam to zrobić i dlaczego zostałam zakwalifikowana jeśli wada zmieniła mi się w ciągu ostatnich dwóch lat. Na lewym oku z -2,5 na -2,75, a na prawym oku z -3,75 na -4,5. Czy ktoś miał podobny przypadek.
Dodatkowo lekarz mi powiedział że mam podwyższone ciśnienie w prawym oku...
Nie wiem co teraz robić bo na zabieg zapisali mnie już 30 czerwca a ja mam wątpliwości...
ewelina11234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 13:50   #1635
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

hej wszystkim! a ja w końcu sie zdecydowałam, zabieg w sierpniu Optegra w Krakowie bo jak sie dowiedziałam już od wakacji mają tam wykonywać Lentiviu, badania kwalifikacyjne miałam już w grudniu zeszłego roku ale wtedy sie nie zdecydowałam, jestem umówiona do dr Szoturmy, któś miał z nią styczność?
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 17:58   #1636
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez ewelina11234 Pokaż wiadomość
Witam,
ciągle się zastanawiam czy powinnam to zrobić i dlaczego zostałam zakwalifikowana jeśli wada zmieniła mi się w ciągu ostatnich dwóch lat. Dodatkowo lekarz mi powiedział że mam podwyższone ciśnienie w prawym oku...
kwalifikacja do zabiegu polega m.in. na wywiadzie z pacjentem. Mnie pytano, każdy leczy się i kontroluje u swojego dotychczasowego okulisty, czy moja wada jest stabilna, czy coś zauważyłem? Do tego dostałem do wypełnienia formularz z pytaniami. Lekarz okulista nie może być duchem świętym, co było rok, czy dwa lata temu. Musi zaufać pacjentowi, tak aby wywiad był rzetelny i zabieg się udał. Gorzej, jak opisywałem wyżej, z informacją przed zabiegiem. Lepiej poczytaj w necie, bo ulotki reklamowe i zdjęcia celebrytów w recepcji Optegry, to tylko pic na wodę, fotomontaż. Zresztą Andrzej Polan tak zachwalający Optegrę, jest na zdjęciach, nosi NADAL okulary. Wystarczy obejrzeć "Czy na pewno umiesz gotować ?" z Jego udziałem...

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-06-17 o 17:59
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 20:26   #1637
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Optegra i Smorawski.

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość

I teraz masz odpowiedź dlaczego zawsze zalecam zostawić sobie te -0,75. Po to by właśnie później nie potrzebować REKOREKCJI lub okularów do czytania. Bo zrobi ci się na starość np +0,25 +0,5 i nie będziesz potrzebował okularów. A -0,75 teraz ci absolutnie w niczym nie przeszkadza a na starość te +0,5 też w niczym. Jak zrobisz sobie teraz na 0,0 lub jak niektórzy przeciągają na +0,25 to nie dziw się że na starość będzie +2.
Ale przecież dla kliniki liczy się 0,0 albo lepiej a nie dobro pacjenta na przestrzeni 10 czy 15 lat.

Bo potem jak najbardziej może być tak że nie masz już rogówki żeby zebrać a wada zaczyna się robić coraz bardziej plusowa.
ALE NIE MA TU ZNACZENIA JAKĄ METODĄ WYKONASZ ZABIEG i tak na starość idzie na plus.
A mialem cie za inteligetnego czlowieka...

Dawno nie widzialem takiego pieprzenia glupot.
Jak mozna robic korekcje wzorku po to aby nadal miec wade!?
Przeciez to jest skrajny debilizm, -0,75 to ZA DUZO aby fynkcjonowac bez okularow i rownoczenie ZA MALA aby na STAROSC WIDZIEC Z BLISKA.
Za duzo internetu, za malo realiow.
Znajdz mi JEDNA osobe ktora miala idealny wzrok w mlodosci a na starosc ma tylko +2.

Ludziom co mieli duze minusy i tak prawie zawsze wada nie wychodzi na 0 tylko -0,25 czy - 0,5.
Wiec jak skorygujecie na -0,75 (o ile jakis idiota wam taki zabieg zrobi)to zostanie wam ponad -1.
Paradoksalnie lepiej by bylo osobie ktora ma minusy skorygowac na +0,25 bo wtedy by byla wieksza szansa, ze bedzie idealne 0 po kilku latach.
Ale co ja tam moge wiedziec... przeciez ja sie tylko opieram na efektach znajomych co robili korekcje wzorku...

A co do ludzi co chca korygowac wzrok pomimo, ze im sie nadal wada zmienia. Nikt wam tego nie zabroni... ale kto normalny tak robi??
Moze sie okazac, ze nie kwalifikujecie sie na rekorekcje, i co wtedy? Wracacie do okularow!


Jak korygowac wade to tylko w 100% albo w ogole!



Edytowane przez krzynu
Czas edycji: 2016-06-17 o 20:31
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 23:46   #1638
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Optegra i Smorawski.

AD 1
Przecież wyraźnie ci powiedziała że masz 40% niedowidzenie.
CZYLI twoje oko jest w jakiś nie optyczny sposób uszkodzone w 40%.
Np brak pręcików, złe połączenie z nerwem itd.

Na to ci operacja wzroku nie pomoże. Chyba że powodem NIEDOWIDZENIA jest budowa optyczna. Jak u koleżanki powyżej > blizna i bardzo nierówna powierzchnia oka.

AD 2 krople czy soczewki zakładane na noc. TEORETYCZNIE istnieją w praktyce mało kto widział.

AD 3
Podwyższone ciśnienie jest przeciwwskazaniem. Rozumie że optegra. Idź pierwsze leczyć oko żebyś za 10 lat jaskry lub zaćmy nie miała.

Ad 4
Pójdziesz jako królik doświadczalny. To idź taniej i lepiej w krk do tego... voigh medica. Oni tam z pół roku już mają wprawy a może i rok nawet.

AD 5
RUFI po pierwsze że ktoś zabiegu nosi okulary jest raczej pozytywne niż negatywne wiesz?
Natomiast co do stabilności wady. W bardzo dużych - trudno o stabilność wady. Wiec jeśli nie mówimy o - 2 i np 19 latce to jw norma.

ad 6 Krzynu
Chyba 3 raz coś masz do mnie raz sie zgadzasz raz nie.

Multum osób z wadami po -10 zostaje z dość sporymi wadami. Skrajny debilizm?

Znam ludzi funkcjonujących z -2D
W pełni funkcjonujących. Dlaczego? Bo wada wadą a widzenie widzeniem.

W skrócie człowiek ma oko myśliwego i dzięki ćwiczeniom naprawdę jesteś wiele wstanie osiągnąć.

Realia ? Mam -1D szczątkowej jeżdżę codziennie samochodem. Dawniej przy -7D robiłem średnio 30 - 50k. Teraz wyjdzie nawet do 80K rocznie.

Mój ojciec?
Ma 1,75D

No właśnie coś mydlisz oczy.
Ludzie którzy mają duże wady zazwyczaj nie ćwiczą oczu.
Ciagle skupiają wzrok na bliskich obiektach. Przez co często następuje regresja minusowa.
Jesteśmy przyzwyczajeni patrzeć pod nogi a nie w dal. Ciągle ksiązki laptop itd.
Stąd wynika wciąż zbyt mocne działanie na soczewkę i stąd wynika wada szczątkowa.
Optycznie oko najczęściej jest na 0,0. Bo przecież tak dobrał aparat badając naszą optykę czyż nie ?

Prosty przykłąd autorefraktometr mówi że mamy -2D ale czytamy dobrze dopiero na -2,5D dlaczego?
Ponieważ nie jest to już wada układu optycznego. A napięcia mięśniowego. Uszkodzeń spowodowanych wadą itd.

Więc jw na 90% po operacji wzroku nasz system optyczny jest na 0,0.
Czyż nie ?
Ale nie czytamy wszystkiego potrzebujemy np -0,25 jak sam mówisz. Właśnie przez sposób napinania soczewki. Na starość te mięśnie funkcjonują coraz gorzej w drugą stronę.
Dlatego też wada idzie na +.

Wobec tego rozważ to tak:
Jeśli osoba idąca na operacje ma zwykle ok 30 lat.
Wada + zacznie się pojawiać po 15 latach życia tak?(45lat)
Czyli 15 lat ewentualnie noszenie -1D max tak?
A następnie 45 do 75 r życia (statystyczny wiek ) = 30 lat.
Czyli 2 razy dłuższy czas mnieć mniejsze plusy ?
Czy mieć 15 lat idealny wzrok a potem niemal koniecznie używać cały czas plusów? Bo będzie ktoś miał z +4>

Czy lepiej teraz delikatne do bliży a potem delikatne do czytania ?

ZROZUM że dla wielu osób to chodzi o zmniejszenie wady a nie o pozbycie się okularów.
Widocznie nigdy nie miałeś problemu że nie widzisz swego ptaka jak się myjesz. Czy nie potrafiłeś zrobić sobie makijażu. A patrzysz z perspektywy reklamy. Że cyk i bez okularów na całe życie.

DLATEGO TWOJE ROZUMOWANIE potwierdza to o czym mówię.
Że operacje wzroku nie są dla ludzi z -2D tylko dla ludzi z -5D wzwyż.

Panimajesz?

Więc właśnie NIE nie należy korygować wady na 100% i nie nie powinny jej się poddawać osoby z -2D bo takie mają widzimisie.


I jw kolejny raz mówię że moim celem było własnie uświadomienie tego.
Że to nie jest bajka i cud miód reklamowy następnego dnia bez okularów i do końca życia tak.
Bo komplikacji może być sporo.

I że to ma naprawdę sens dla osób z dużą wadą. Zmniejszenie jej teraz do poziomu -1 i na starość okolice +2 ALE NIE JEST TO POZBYCIE SIĘ OKULARÓW.

Dodaj do tego takie osoby jak tu pisały.
Pozbycie się problemów z zakażeniami, problemów suchego oka. Problemów z nie widzeniem prosto itd itd. To że kobitka jest wstanie rano wstać. Przejrzeć się w lustrze jako tako. Umalować. A nie że nie widzi własnej twarzy w lustrze.

Że nawet jak zostanie jej -0,5 i z -2D to kobitka będzie happy.
JW ja miałem -7 i mi osobiście jest trudno sobie -12 wyobrazić.
Bo -7D to widzenie na 15 20 cm.
D to skala logarytmiczna.
Czyli przy -12 masz 5 razy gorszy wzrok.
Czyli że ona widziała tylko z 5 cm ?

Nie patrz tylko z perspektywy własnej dupy.

Operacje wzroku są naprawdę dobre. ALE NALEŻY ROZWAŻYĆ ICH SENS. A nie myśleć tu i teraz.
Ale hmm kurde znów wracam do początku gdzie pisałem że ludzie idący z -2 To debile. A ty dalej jakoś tak czytasz i w koło dupska chodzisz.

Jak właśnie taki natręt mam -1,75 chce uprawiać sport okularki mi przeszkadzają. TO SE KUP SOCZEWKI. Ale nie zrobię sobie operacje. No i nie inaczej zrobię sobie +0,25 będę sie chwalił jaki to mam super wzrok jak to wszystko widzę. PRZEZ 10 lat!
A na starość będę robił filmy na YT jak to żałuje operacji wzroku bo mam 50 lat i muszę +6D nosić.
I teraz rozumie jak to taki jeden pisał..

Jak opisany przeze mnie współtowarzysz operacji -2 i -1,75 zbyt cienka rogówka robione EBK z lekami utwardzającymi...


-------------
ALE NIE MYŚL ZE CIE NIE ROZUMIE
Tylko popatrz na swoje wpisy np.
1 twój post pytanie czy zeszli mu do zera.
Potem coś o policji itd.
Rozumie że zrobił się popyt na tego typu zabiegi. I że chcesz 0,0 bo policja czy coś.
Tylko zobacz jak to jest płytkie myślenie.
Słuchasz w dodatku głupot że jakie to EBK dobre jakie to operacje cacy.

TO POMYŚL TAK:
Nazywasz mnie psorem tak? Więc ciul czy dobrą czy złą wiedzę jakąś mam tak?
Wadę miałem nie małą tak ? -7 -7,5D
To teraz zadaj sobie pytanie czemu tak zwlekałem z tą operacją?

I pomyśl czy naprawdę warto ją robić mają -2D tylko po to by dostać się do policji...

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-06-18 o 00:13
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 10:07   #1639
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ad. 3 Przyczyną zaćmy nie jest podwyższone ciśnienie w oku.

Co do kropli na presbiopię, słuch o nich zaginął. A szkoda...

Co do niedokorekcji, skoro dokorekcję można zrobić za pół roku, to zawsze (jeśli rogówka będzie OK!) można zrobić dokorekcję za kilka lat. I widzenie do bliży znów wróci do normy.

Co do Pana Polana, reklama, taki był jej przekaz, miała pokazać, że po zabiegu okulary pójdą w zapomnienie. Jak jest w rzeczywistości, można zobaczyć na ekranie TV.

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-06-18 o 10:12
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-18, 23:28   #1640
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie bardzo się da rekorekcję.

Smile zabiera ci zwykle około 300 350 um.
Średnio masz 500 550um.

Niezostawienie tych chociaż 120um zapasu może być za słabe.

Mi zostało 140 albo 170um nie pamietam teraz nie chce mi się szukać.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 11:11   #1641
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Nie bardzo się da rekorekcję.

Smile zabiera ci zwykle około 300 350 um.
Średnio masz 500 550um.

Niezostawienie tych chociaż 120um zapasu może być za słabe.

Mi zostało 140 albo 170um nie pamietam teraz nie chce mi się szukać.
Mnie chodziło o dokorekcję, wyraźnie tak pisałem.
Poza tym pisałem o zaćmie i innych sprawach, ale to przemilczałeś.
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 17:53   #1642
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wybacz ale nie mam czasu i pisze pobieżnie

DOKOREKCJA zajmuje prawie tyle rogówki co i korekcja.
Dlatego tak jak ci napisałem jest NIEMAL niemożliwa.

Możliwe jest wykonanie metody głębokiej + metody powierzchniowej.
Ale nie dwóch głębokich przy dużej wadzie.

Rozumiesz czemu nie można dokorekcji ?
PO PROSTU BRAKNIE CI ROGÓWKI.
Nie ma fizycznej możliwości zrobienia 2* smile

Jest teoretyczna możliwość Smile + femto czy epi lasik.
W praktyce często brakuje.
Czasem da się 2* Lasik.
Ale często musi być lasik + ebk np.

Przyczyną jaskry i zaćmy również jest ciśnienie w oku.
Główne przyczyny to ciśnienie, cukrzyca i wiek. A CO CIEKAWE według badań również wszelkie osłabienia oka. A ściślej światło UV i niebieskie. Wiec tnąc sobie oko również zwiększasz możliwość wystąpienia chorób.

Co do kropli i soczewek twardych jw niby istnieją a nie istnieją. Gdzieś kiedyś w Polsce byłą jedna placówka która sprowadzała wykonane soczewki zakładane na noc. Czy istnieje dalej wątpię. Kosztowały coś koło 1,5 2 tyś pln. Pogoogluj "ortosoczewki"
Płyny się nie przyjęły ze względu na koszty.
Ortosoczewki też nie są dobre bo powodują ścieranie nabłonka. Mogą powodować stożek rogówki itd.

Na wszystko ci odpowiedziałem ?

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-06-19 o 17:56
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 20:02   #1643
ericahbadu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 4
Dot.: Optegra i Smorawski.

Cytat:
Napisane przez ericahbadu Pokaż wiadomość
czyli ściema...jak się zmobilizuję to napiszę więcej w temacie zabiegu u tych Państwa

Mój zabieg: koniec marca tego roku Optegra wawa.Tak jak wcześniej ktoś pisał Lentivju to marketing, jest to zwykły zabieg smile.
Wada prawe -10. oraz astygmatyzm -2 , lewe -9.75 i jeszcze większy astygmatyzm. Z natury jestem dociekliwa (mąż używa innego słowa), więć wszystko wcześnij sprawdziłam.
Przy takiej wadzie otrzymałam propozycję kombinacji 2 zabiegów (smile+smile lub smile+lasek) jako jedyną możliwą opcja.
Poinformowana zostałam o możliwości innej metody laserowej ale z większym ryzykiem powstania blizny i wady pozostającej po zabiegu.
Do Doktora Smorawskiego trafiłam z polecenia okulisty z kliniki do której chodziłam przez lata na kotrole siatkówki.
Część zabiegowa bardzo sprawnie , nic nie czułam, ciągle mówił co robi.
W czasie zabiegu nie byłam w stanie odpowiednio patrzeć, ale po zmniejszeniu światła prawie do zera ( było lepiej (jak sądzę tylko dla mnie ).
Łzwienie i szczypanie przez kilka godzin po zabiegu. Widzenie po zabiegu przez prawie miesiąc za dość mocną, ale przejasniająca się z czasem mgłą.
Po 3 tygodniach, był rzeczywiście okres kiedy zaczełam wątpić czy wszystko jest naprawdę ok.teraz jest naprawdę super.
Ogólnie- doktor to najmocniejszy punkt programu,solidny, rozważny.
Minusy- Klinika b. mocno zatłoczona, odczuwa się "przemiał" Pacjentów, do recepcji trzeba czekać nawet pół godziny, w czasie badania przed wizytą w
pomieszczeniu ze mną przebywało dwóch innych pacjentów- mało intymnie opowiadać o swoich chorobach.
Harmider informacyjny- to co usłyszałam w recepcji i przeczytałam na stronie nie pokrywa się zupełnie rzeczywistością.
Przed zabiegiem dużo czytałam na zagranicznych forach, pytałam okulistów o skorygowanie wady. Smile to co innego niż zwykły laser,wprawdzie jest on lepszy dla oka trudniejszy w wykonaniu a powikłania są po nim znacznie bardziej groźne-
to chyba była najważnejsza dla mnie informacja, którą Wam przekazuję.
pytajcie, odpiszę jak będę, ale raczej rzadko
ericahbadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 23:36   #1644
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Optegra i Smorawski.

Tak prostując:

Piszesz o KOMBINACJI 2 zabiegów.
Czyli najpierw większość wady a potem zgrubnie.
A raczej tak nie miałaś.
Miałaś tylko 1 operację. A na drugim oku wyraźnie miałaś cieńszą rogówkę i nie wiedzieli czy się w smile zmieszczą.

"Ogólnie- doktor to najmocniejszy punkt programu,solidny, rozważny. "
Ogólnie doktor to przy smile gówno robi
Klika enter i wyjmuje tylko lentikulę.

Nie umieszcza ci ani keratomu nie wykonuje obliczeń do zabiegu ani nic. Nie zakłada ci nawet zerówek po zabiegu.

"trudniejszy w wykonaniu a powikłania są po nim znacznie bardziej groźne- "

Zabieg jest nowy więc wielu lekarzy może obawiać się zabiegu. Natomiast zabieg jest prostszy. Powikłania ?
Jedyne możliwe w zasadzie to zakażenie ci oka przez niewysterylizowanie oraz stałe zmętnienie rogówki. I pozostałe takie same dla wszystkich innych zabiegów.

W porównaniu do ektazji z Lasika itd...

Co do obsługi pacjenta jest jak jest. I tutaj ta co poszła do Mavitu może dobrze porównać.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 08:29   #1645
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Moja wada PRZED operacją SMILE w Mavit (dr Horodyńska, odradzam wszystkim optegrę Warszawa i Smorawskiego jeśli mają poważniejsze wady / problemy)

Prawe: -8.00 i astygm -2.25 i niedowidzenie 40%
Lewe: -6.25 i astygm -0.5


(W Optegra Warszawa u Smorawskiego mówili że mam chwilową dyskwalifikację przez suche oko, że nie da się smile [ich lentiviu] zrobić na moim oku, że trzeba czekać. Np zrobili mi 1 badanie na nawilzenie oczu, a Mavit zrobil 3. Mavit zdecydowal ze robimy zabieg i .... nie mam efektu podsychania oczu, nie jest suche, a mam co chwilę kontrole w mavicie. Dodatkowo w mavicie badanai trwaly 3h i 1h w lekarzem w gabicnecie omawiajac wszystkie plusy, minusy , co sie moze stac zlego przy takim oku jakie mam itp. W Optegrze - jakies 45 min badania i 15 min w gabinecie z lekarzem ktory nie powiedzial mi NIC o zabiegu tylko kazal nawilzac oczy i ze lentiviu jak cos)

Zabieg SMILE na prawe oko 31.05. Leczyło się super, zero powikłań i zero bólu.
Spałam 20h, wpuszczałam co 1-2 h krople.
Wada: 6.06: -1.00 i 0.25 astyg
Wada 14.06: -1.75
Wada 17.06
: -2.00


Zabieg SMILE na lewe oko 14.06. Zero powikłan, super się leczyło, zero objawów suchego oka.
Wada 14.06: -0.25 (wszystkie rządki bez problemu czytam)
Wada 17.06
: -0.25 (wszystkie rządki).


Jestem ogromnie szcześliwa Wczoraj wyszłam już na zewnątrz na spacer to co chwilę płakałam ze szczęścia! Kolory są takie mocne ! Kontrasty! Wszystko jakby podkręcone w photoshopie ahh... ))) tak bardzo bardzo się cieszę!

Chociaż: mam wieczorami extra efekty specjalne przy światłach.
Tzn bardzo mi się światła wieczorami rozszczepiają. Bardzo. Latarnie to jeszcze pikuś ale U SAMOCHODÓW jest czad.
Mam nadzieję że to minie, ale jak naet nie to i tak szalenie mocno się cieszę z operacji bo dużo dużo dużo mi dała!

W prawym mam -2 i 40% niedowidzenia i lekarka mówila ze ode mnie zalezy czy chce nosic okulary ale szczrze nie potrzebuje bo widzę jakbym miala soczewke w prawym oku, po prostu te moje niedowidzenie sprawia ze te oko nie jest tak uzywane.


ale jestem ogromnie, ogromnie SZCZESLIWA!


PS: dodam że mi lekarka moja powiedziałą przed zabiegiem szczerze ze na lewym zabiorą mi całą wadę ale na prawym muszą zostawić i będize maksymalnie -2.00. Ze mozliwe że zejdzie trochę bo jak oko będzie się odbudowywać to jest szansa ale zebym była świadoma że 100% nie zabiorą z prawego.
Dla mnie: Fair enough







Cytat:
Napisane przez enlevé Pokaż wiadomość
hej wszystkim! a ja w końcu sie zdecydowałam, zabieg w sierpniu Optegra w Krakowie bo jak sie dowiedziałam już od wakacji mają tam wykonywać Lentiviu, badania kwalifikacyjne miałam już w grudniu zeszłego roku ale wtedy sie nie zdecydowałam, jestem umówiona do dr Szoturmy, któś miał z nią styczność?
Ja nie ale jaką masz wadę?
Jakieś problemy z oczami?

Bo ja mam mocne zastzreżenia do optegry, bo byłam u nich w Wawie i ogromnie cieszę się że od nich uciekłam i zrobiłam gdzie indziej bo mój przypadek był dla nich zbyt skomplikowany i nie zbadali mi tego wszystkiego co moja klinika a mialam problemy z suchym okiem i okazało się że mam bliznę na oku czego optegra nawet nie zauwazyła (i jakby byla bardziej w lewo to byloby to miejsce cięcia lasera i ciekawe co wtedy)



Cytat:
Napisane przez ewelina11234 Pokaż wiadomość
Witam,
w środę byłam na wizycie kwalifikacyjnej do mikrosoczewkowej korekcji wzroku i zostałam zakwalifikowana do zabiegu. Ale ciągle się zastanawiam czy powinnam to zrobić i dlaczego zostałam zakwalifikowana jeśli wada zmieniła mi się w ciągu ostatnich dwóch lat. Na lewym oku z -2,5 na -2,75, a na prawym oku z -3,75 na -4,5. Czy ktoś miał podobny przypadek.
Dodatkowo lekarz mi powiedział że mam podwyższone ciśnienie w prawym oku...
Nie wiem co teraz robić bo na zabieg zapisali mnie już 30 czerwca a ja mam wątpliwości...
Jaka to klinika i jaki lekarz?
Ile masz lat?

Z wadą: ma stać stabilnie ROK aby dostać kwalifikację.
Ja jednak bym nie ryzykowała bo co jak Ci podskoczy po operacji...
Moja stała stabilnie od ponad 4 lat, i jestm po 24 roku życia. Po roku bym się nie zdecydowała napewno

Szalenie bardzo Ci zależy na tej operacji czy jesteś w stanie się wstrzymać?
To tylko moje zdanie, no i ... nie masz takiej dużej wady jeszcze, polecam przeczytać wpisy homman7 - no i poczekać aż może Ci odpisze bo jest super i ma ogromną wiedzę, i mi bardzo bardzo pomógł gdy zasdtanawiałam się czy robić czy nie operację


Edit: widzę że Ci odpisał I ja Mu przyklaskuję.

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
AD 1
(...)
AD 3
Podwyższone ciśnienie jest przeciwwskazaniem. Rozumie że optegra. Idź pierwsze leczyć oko żebyś za 10 lat jaskry lub zaćmy nie miała.

_________________________ ___________

Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
(...)
Ludziom co mieli duze minusy i tak prawie zawsze wada nie wychodzi na 0 tylko -0,25 czy - 0,5.
Wiec jak skorygujecie na -0,75 (o ile jakis idiota wam taki zabieg zrobi)to zostanie wam ponad -1.
Paradoksalnie lepiej by bylo osobie ktora ma minusy skorygowac na +0,25 bo wtedy by byla wieksza szansa, ze bedzie idealne 0 po kilku latach.
(...)
Jak korygowac wade to tylko w 100% albo w ogole!
Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
(...)
ZROZUM że dla wielu osób to chodzi o zmniejszenie wady a nie o pozbycie się okularów.
Widocznie nigdy nie miałeś problemu że nie widzisz swego ptaka jak się myjesz. Czy nie potrafiłeś zrobić sobie makijażu. A patrzysz z perspektywy reklamy. Że cyk i bez okularów na całe życie.

DLATEGO TWOJE ROZUMOWANIE potwierdza to o czym mówię.
Że operacje wzroku nie są dla ludzi z -2D tylko dla ludzi z -5D wzwyż.

Panimajesz?

Więc właśnie NIE nie należy korygować wady na 100% i nie nie powinny jej się poddawać osoby z -2D bo takie mają widzimisie.

(....)
Operacje wzroku są naprawdę dobre. ALE NALEŻY ROZWAŻYĆ ICH SENS. A nie myśleć tu i teraz.
Ale hmm kurde znów wracam do początku gdzie pisałem że ludzie idący z -2 To debile. A ty dalej jakoś tak czytasz i w koło dupska chodzisz.

Jak właśnie taki natręt mam -1,75 chce uprawiać sport okularki mi przeszkadzają. TO SE KUP SOCZEWKI. Ale nie zrobię sobie operacje. No i nie inaczej zrobię sobie +0,25 będę sie chwalił jaki to mam super wzrok jak to wszystko widzę. PRZEZ 10 lat!
(...)
Ja też zgadzam się z hommanem - nie zawsze zabiera się do 0.00.
I szczerze NIE ROZUMIEM ludzi którzy tak cierpią mając -2.00 i że muszą koniecznie mieć operację, homman ma rację, te zabiegi stały się popularne i pacjenci chcą bo to ich widzimisię... Ale warto rozważyć co będzie za np 20 lat.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-06-20 o 08:39
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 08:53   #1646
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dlaczego musieli ci zostawić -2?
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 09:00   #1647
ewelina11234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mam 31 lat więc wada powinna dawno już się zatrzymać. Klinika to Optegra w Szczecinie.
Chyba jeszcze pójdę do innej kliniki czy tam by mnie zakwalifikowali.
Dodatkowo w tygodniu jeszcze poszłam do innego okulisty, a tam powiedzieli i że przy tak dużej różnicy między oczami to nawet okularów nie powinna nosić tylko szkła.
A mnie szkła strasznie szybko męczą i nie mogę wytrzymać cały dzień.
I że lepiej nie robić operacji, bo nie wiadomo co będzie za klika lat, a lekarze z Optegry sami chodzą w soczewkach.
Więc już mam totalny mętlik w głowie.
W dodatku dzieci mnie w weekend grypą zaraziły więc operacja stoi pod dużym znakiem zapytania.
ewelina11234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 10:32   #1648
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Dlaczego musieli ci zostawić -2?
1. niedowidzenie ktore mam (40%)
2. żeby nie przekombinować zbyt blisko 0.00 żeby na starość nie było problemów z plusami (czyli co powtarza homman )
3. zawsze mogę zrobić raz jeszcze korektę inną metodą ale polecają PO URODZENIU DZIECI bo niestety my kobiety mamy ten problem że w ciazy wada moze podskoczyc przez te zmiany ktore dzieja sie w organizmie

---> temu tez robili mi dwoje oczu oddzielnie.
bo mam niedowidzenie i zaczeli od tego oka.
gdyby sie tak stalo ze niedowidzenie by mi sie pogłębiło po laserowej korekcie to nie mogliby mi zrobic drugiego oka, albo by dyskutowali nad tym.
na szczescie nic takiego sie nie stalo i nawet 1 rządek nizej czytam czyli niedowidzenie troszke zmalało


Cytat:
Napisane przez ewelina11234 Pokaż wiadomość
Mam 31 lat więc wada powinna dawno już się zatrzymać. Klinika to Optegra w Szczecinie.
Chyba jeszcze pójdę do innej kliniki czy tam by mnie zakwalifikowali.
Dodatkowo w tygodniu jeszcze poszłam do innego okulisty, a tam powiedzieli i że przy tak dużej różnicy między oczami to nawet okularów nie powinna nosić tylko szkła.
A mnie szkła strasznie szybko męczą i nie mogę wytrzymać cały dzień.
I że lepiej nie robić operacji, bo nie wiadomo co będzie za klika lat, a lekarze z Optegry sami chodzą w soczewkach.
Więc już mam totalny mętlik w głowie.
W dodatku dzieci mnie w weekend grypą zaraziły więc operacja stoi pod dużym znakiem zapytania.
nie możesz być chora w czasie zabiegu - moze dojsc do infekcji, a takie infekcje to nie jest zart, naewt moga uszkodzic Ci wzrok

Polecam pojsc tez do innej kliniki, te 200 czy 300 zl na kwalifikacje to naprawde nic w porownaniu ze ROBISZ SOBIE OCZY NA CALE ZYCIE

Ja nieznosze optegry, dla mnie to jak firma masówka, jak ktos wymaga wiecej uwagi to daja dyskwalifikacje bo przeciez pelno jest prostych wad bez problemow ktore naklepią na laserze do oporu. Ah.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 12:17   #1649
ewelina11234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dzięki, właśnie taki mam zamiar jak mi mnie przeziębienie to umówię się w innej klinice i tam jeszcze sprawdzę co mi powiedzą. Bo w Optegrze rzeczywiście strasznie masowo to wyglądało nawet na kwalifikacji miałam tam być 1 h do 1,5 h a spędziłam około 3h i to większość na korytarz.
ewelina11234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 12:30   #1650
adamnom8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witajcie ponownie czytam Was regularnie i teraz zabieram głos, żeby potwierdzić to co homman7 pisał o pozostawieniu niewielkiej wady -075. To prawda Ja jak pisałem wcześniej, miałem duży astygmatyzm (-5 i -4), wada nieduża -1. I podczas kwalifikacji od razu mnie uprzedzili, że wada może nie zejść do 0 i nie będą nawet próbowali, bo mogą być problemy z widzeniem po 40-tce itd. Ja oczywiście oburzenie! że po to płacę, żeby było 0! ale uznałem, że lepiej mieć -0,5 niż -5 astygmatyzmu.

Po prawie 2 latach efekt jest taki, że wada została właśnie -0,5 na obydwu oczach, od kilku tygodni widzę super! Znaczy oko lewe słabsze mi się nie męczy w ogóle względem prawego. Pytałem tu wcześniej homman7, czy zaleca rekorekcję. Bo bardzo się upierałem w klinice I już się nie upieram, czekam czy po 40-tce coś się zmieni i najwyżej wtedy jeszcze raz pod laser. Teraz nie widzę takiej potrzeby, bo funkcjonuję i widzę normalnie. A po 40-tce może mi się przydać rogówka do ponownego cięcia
adamnom8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.