Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-03, 14:18   #1621
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

myslicie ze mozna znalezc prace z normalnymi STALYMI godzinami i z umowa o prace?;/
powoli trace nadzieje;/
jakby nie tz, to bym chyba pomyslala o wyjezdzie. praca rownie chu**** jak tu ale lepiej platna.
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:26   #1622
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
myslicie ze mozna znalezc prace z normalnymi STALYMI godzinami i z umowa o prace?;/
powoli trace nadzieje;/
jakby nie tz, to bym chyba pomyslala o wyjezdzie. praca rownie chu**** jak tu ale lepiej platna.
też tracę nadzieję

ps. jeśli któraś z Was czytających pracuje w HR lub pracowała do bardzo proszę o priv mam 2 pytania
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:33   #1623
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48782687]Przypomnisz w jakiej branży pracujesz?

Jak to 3/10?! Matko lepiej tego podzielić nie mogli. [/QUOTE]

Hmm, branża przedziwna
Takich miejsc w Polsce jest 3. Ogólnie zarządzanie w kulturze, ja to specjalistka ds. wszystkiego

3/10 etatu, ale choć UoP, pracuje w sieciówce odzieżowej, eh



Cytat:
Wysłałam dzisiaj CV na stanowisko, na które idealnie się nadaję (w sumie teraz tylko na takie wysyłam). Ktoś je obejrzał pół godziny temu i znowu
Powiedzcie mi, osoba przeglądająca CV dzwoni od razu przy przeglądaniu czy magazynuje sobie jakoś kandydatów i potem dzwoni hurtowo?
Z tego co zaobserwowałam zawsze jest tak, że z ofertą pracy dzwonią tylko raz. Wiem to, bo zazwyczaj nie odbieram
(bo zwykle dzwonią jak śpię, albo nie mogę odebrać) to potem dopiero wpisuję sobie nr telefonu w google, sprawdzam kto dzwonił i oddzwaniam.

U mnie w zakładzie HR-em zajmuję się ja.
Po wystawieniu ogłoszenia "zbierałam" CV 3 dni na specjalnie utworzonego maila. Potem je usuwałam i każde CV przeglądałam wg kryteriów ustalonych przez kierownictwo i mnie.
Zazwyczaj przychodziło od 200-400 CV i KAŻDE przeglądnęłam, to jest kupa roboty. I z tego odsiewałam dobre CV, tj. bez weselnego/dzióbkowego/plażowego zdjęcia, osoby pełnoletnie i z jakimkolwiek doświadczeniem w obsłudze/sprzedaży, chociażby miesiąc.
Rekrutacji na to samo stanowisko, ale w różnych filiach, były 4. I za każdym razem 70 % do odstrzału .
Drukowałam te, którymi ja byłam i kierownictwo zainteresowane. Zazwyczaj ok. 50, potem dzwoniłam do każdej z osób. Podawałam termin z 2-3 dniowym wyprzedzeniem, z godziną do wyboru (11-16), staraliśmy się być elastyczni. Ale +- połowa osób nie odbierała w ciągu 3 dni, próbowałam 3 razy, taki obraliśmy "system". Potem połowa z tych osób i tak nie przychodziła...A naprawdę, proponowaliśmy u. o pracę, 10 zł/h netto i nie kryliśmy się z tym.
Zebrane CV "nieodebrane telefony" i "nie przyszedł" i tak wrzucaliśmy do folderu, na wszelki wypadek
__________________
_____________________

Edytowane przez _nouvelle_
Czas edycji: 2014-11-03 o 14:36
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:34   #1624
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
myslicie ze mozna znalezc prace z normalnymi STALYMI godzinami i z umowa o prace?;/
powoli trace nadzieje;/
jakby nie tz, to bym chyba pomyslala o wyjezdzie. praca rownie chu**** jak tu ale lepiej platna.
Można. Chociaż ja już wiem, że po stażu JEŚLI zostanę to dostanę tylko zlecenie. Ciekawe jeszcze za jaką kasę
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:36   #1625
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
myslicie ze mozna znalezc prace z normalnymi STALYMI godzinami i z umowa o prace?;/
powoli trace nadzieje;/
jakby nie tz, to bym chyba pomyslala o wyjezdzie. praca rownie chu**** jak tu ale lepiej platna.
Dzisiaj do mnie oddzwonili z tej pracy co wypelnialam kwestionarusz z 242 pytaniam i jutro mam rozmowe z dyrektorem. Niby fajna firma ale pracuje sie 6 dni w tygodniu co srednio mi sie podoba a do tego firma jest na drugim koncu kraju (900km od miejsca gdzie terzz mieszkam )ale jako, ze czas mnie goni to chyba sie zgodze jak mnie zechca :/

Myslicie, ze w taki wypadku przzysluguje wicej wolnego?
[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48782687]Przypomnisz w jakiej branży pracujesz?

Jak to 3/10?! Matko lepiej tego podzielić nie mogli.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Wysłałam dzisiaj CV na stanowisko, na które idealnie się nadaję (w sumie teraz tylko na takie wysyłam). Ktoś je obejrzał pół godziny temu i znowu
Powiedzcie mi, osoba przeglądająca CV dzwoni od razu przy przeglądaniu czy magazynuje sobie jakoś kandydatów i potem dzwoni hurtowo?
Z tego co zaobserwowałam zawsze jest tak, że z ofertą pracy dzwonią tylko raz. Wiem to, bo zazwyczaj nie odbieram (bo zwykle dzwonią jak śpię, albo nie mogę odebrać) to potem dopiero wpisuję sobie nr telefonu w google, sprawdzam kto dzwonił i oddzwaniam.[/QUOTE]

zalezy, ja dzisiaj wyslalm cv po angielsku do pewnej polskiej firmy (ogloszenie bylo wystawione dzisiaj)i pani po 5 minutach mi napisala emaila czy mge jej wyslac cv po polsku. Ja odpisalam, ze teraz nie moge i ze w czwartek jej wysle i odpisala, ze nie trzeba, za sama przetlumaczy bo juz dzisiaj chciala przekazac je do dalszego etapu.
Czyli tu widac, ze odrazu przekazuja dalej kanydatury co speniaja wymogi. Pewnie w kazdej firmie jest inaczej.
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:46   #1626
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Dzisiaj do mnie oddzwonili z tej pracy co wypelnialam kwestionarusz z 242 pytaniam i jutro mam rozmowe z dyrektorem. Niby fajna firma ale pracuje sie 6 dni w tygodniu co srednio mi sie podoba a do tego firma jest na drugim koncu kraju (900km od miejsca gdzie terzz mieszkam )ale jako, ze czas mnie goni to chyba sie zgodze jak mnie zechca :/

Myslicie, ze w taki wypadku przzysluguje wicej wolnego?
Rozmowę masz telefoniczną czy jedziesz na rozmowę te 900 km ?
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:51   #1627
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

potrzebuje szybkiej porady.
normalnie mam w cv najpierw wyksztalcenie, potem doswiadczenie.

a jeesli aplikuje na stanowisko gdzie wyksztalcenie ma mniejsze znaczenie. a wazniejsze jest doswiadczenie i takowe posiadam w branzy, to czy dobrze bedzie jak najpierw dam doswiadczenie a potem wyksztalcenie?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 14:53   #1628
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
Hmm, branża przedziwna
Takich miejsc w Polsce jest 3. Ogólnie zarządzanie w kulturze, ja to specjalistka ds. wszystkiego

3/10 etatu, ale choć UoP, pracuje w sieciówce odzieżowej, eh






U mnie w zakładzie HR-em zajmuję się ja.
Po wystawieniu ogłoszenia "zbierałam" CV 3 dni na specjalnie utworzonego maila. Potem je usuwałam i każde CV przeglądałam wg kryteriów ustalonych przez kierownictwo i mnie.
Zazwyczaj przychodziło od 200-400 CV i KAŻDE przeglądnęłam, to jest kupa roboty. I z tego odsiewałam dobre CV, tj. bez weselnego/dzióbkowego/plażowego zdjęcia, osoby pełnoletnie i z jakimkolwiek doświadczeniem w obsłudze/sprzedaży, chociażby miesiąc.
Rekrutacji na to samo stanowisko, ale w różnych filiach, były 4. I za każdym razem 70 % do odstrzału .
Drukowałam te, którymi ja byłam i kierownictwo zainteresowane. Zazwyczaj ok. 50, potem dzwoniłam do każdej z osób. Podawałam termin z 2-3 dniowym wyprzedzeniem, z godziną do wyboru (11-16), staraliśmy się być elastyczni. Ale +- połowa osób nie odbierała w ciągu 3 dni, próbowałam 3 razy, taki obraliśmy "system". Potem połowa z tych osób i tak nie przychodziła...A naprawdę, proponowaliśmy u. o pracę, 10 zł/h netto i nie kryliśmy się z tym.
Zebrane CV "nieodebrane telefony" i "nie przyszedł" i tak wrzucaliśmy do folderu, na wszelki wypadek
Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Dzisiaj do mnie oddzwonili z tej pracy co wypelnialam kwestionarusz z 242 pytaniam i jutro mam rozmowe z dyrektorem. Niby fajna firma ale pracuje sie 6 dni w tygodniu co srednio mi sie podoba a do tego firma jest na drugim koncu kraju (900km od miejsca gdzie terzz mieszkam )ale jako, ze czas mnie goni to chyba sie zgodze jak mnie zechca :/

Myslicie, ze w taki wypadku przzysluguje wicej wolnego?


zalezy, ja dzisiaj wyslalm cv po angielsku do pewnej polskiej firmy (ogloszenie bylo wystawione dzisiaj)i pani po 5 minutach mi napisala emaila czy mge jej wyslac cv po polsku. Ja odpisalam, ze teraz nie moge i ze w czwartek jej wysle i odpisala, ze nie trzeba, za sama przetlumaczy bo juz dzisiaj chciala przekazac je do dalszego etapu.
Czyli tu widac, ze odrazu przekazuja dalej kanydatury co speniaja wymogi. Pewnie w kazdej firmie jest inaczej.
Dzięki za odpowiedzi, w sumie w tym wypadku podejrzewam, że wysłałam CV jako pierwsza, bo było chyba tylko 10 wyświetleń. No ale i tak sprawdza się moja teoria, że z miejsc, na które nadaję się idealnie nikt nie dzwoni.

Dlaczego więcej wolnego? Bo mieszkasz na drugim końcu kraju?

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
potrzebuje szybkiej porady.
normalnie mam w cv najpierw wyksztalcenie, potem doswiadczenie.

a jeesli aplikuje na stanowisko gdzie wyksztalcenie ma mniejsze znaczenie. a wazniejsze jest doswiadczenie i takowe posiadam w branzy, to czy dobrze bedzie jak najpierw dam doswiadczenie a potem wyksztalcenie?
Ja mam najpierw doświadczenie, a później wykształcenie. Raz mi koleżanka powiedziała, że powinno być na odwrót bo dzięki wykształceniu zdobyłam doświadczenie i przez to powinno być pierwsze bo jest ważniejsze. Ale i tak zostawiłam tak jak mam i uważam, że doświadczenie z przodu lepiej wygląda.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:53   #1629
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Szefowa, bo praca jest 6 dni w tygodniu; )
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:55   #1630
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Czytałam chwilę ten wątek o jedzeniu i już wiem skąd się biorą takie wysokie kwoty. Ktoś piszę ze za 7 kromek chleba daje 8-9 zł , oprócz obiadu bogata kolacja . Jak ja jadłabym tyle co niektórzy tam wymieniają to bym się nie uniosła, taka gruba bym była. Obiad jem zawsze jednodaniowy sama zupa mi starcza, czy same naleśniki lub ziemniaki z czymś tam. Na kolacje kanapkę z wędliną itp. Ktoś napisał, że je jajecznice na śniadanie, na obiad zupa i coś tam jeszcze. Ktoś napisał, że to głodówka. Jajecznice uważałam za normalne jedzenie, nie głodówkę. Co ci ludzie teraz jedzą na obiad, śniadanie jak zwykłe Polskie jedzenie jest złe.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 14:55   #1631
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Szefowa, bo praca jest 6 dni w tygodniu; )
O ja nieogar.

To nie wiem.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 14:59   #1632
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
potrzebuje szybkiej porady.
normalnie mam w cv najpierw wyksztalcenie, potem doswiadczenie.

a jeesli aplikuje na stanowisko gdzie wyksztalcenie ma mniejsze znaczenie. a wazniejsze jest doswiadczenie i takowe posiadam w branzy, to czy dobrze bedzie jak najpierw dam doswiadczenie a potem wyksztalcenie?
Ja mam najpierw wykształcenie, a potem doświadczenie . Wg mnie wielkiej różnicy to nie robi.
Dostałam zaproszenie na rozmowę na telemarketera, ale że to nie w moim mieście to sobie odpuszczam. Do mojego miasta to mogę iść robić nawet jako telemarketer.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:06   #1633
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48783631]Dzięki za odpowiedzi, w sumie w tym wypadku podejrzewam, że wysłałam CV jako pierwsza, bo było chyba tylko 10 wyświetleń. No ale i tak sprawdza się moja teoria, że z miejsc, na które nadaję się idealnie nikt nie dzwoni.
[/QUOTE]

Powiem Ci szczerze, że ja wysłałam CV z tydzień temu na stanowisko, na które spełniam wszystkie wymagania, nie potrzebowali doświadczenia a wiedzy lub szkolenia z pewnego zakresu które posiadam... No i nikt nie oddzwonił do dzisiaj, ogłoszenie dalej wisi... Cóż, też mam wrażenie, że tam, gdzie spełniam wszystkie wymagania nikt nie dzwoni
A mam naprawdę zwykłe CV, tabele kolorowe (stonowane), zdjęcie z dowodu... no nic czekam dalej, póki nie zniknie ogłoszenie to poczekam

W jakim formacie wysyłacie CV? Ja wysyłam w .pdf i nie wiem, czy tak lepiej czy lepiej .doc?

Edytowane przez Nemme
Czas edycji: 2014-11-03 o 15:08
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:06   #1634
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

mam pytanie;p glupie, szczeniackie ale mam. czy zwalniala sie ktoras z was z pracy a na pytanie 'dlaczeg0' odpowiadala zgodnie z prawda? tzn mam na mysli czy na moim miejscu odpowiedzialybyscie <oczywiscie ladnie i kulturalnie> ze uwazacie ze ciagle zmiany grafikow, pogarda ze strony dyrektorki oraz podejscie kierownictwa do pracownikow a takze wprowadzenie w blad na rozmowie kwalifikacyjneuj bylo glownymi powodami waszego odejscia? tak mnie naszlo na refleksje;p
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:08   #1635
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
mam pytanie;p glupie, szczeniackie ale mam. czy zwalniala sie ktoras z was z pracy a na pytanie 'dlaczeg0' odpowiadala zgodnie z prawda? tzn mam na mysli czy na moim miejscu odpowiedzialybyscie <oczywiscie ladnie i kulturalnie> ze uwazacie ze ciagle zmiany grafikow, pogarda ze strony dyrektorki oraz podejscie kierownictwa do pracownikow a takze wprowadzenie w blad na rozmowie kwalifikacyjneuj bylo glownymi powodami waszego odejscia? tak mnie naszlo na refleksje;p
Odpowiedz sobie na pytanie - czy zależy Ci na referencjach? Bo jak tak, to nawet po ładnej odpowiedzi o wyzysku - możesz nie dostać.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:09   #1636
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
mam pytanie;p glupie, szczeniackie ale mam. czy zwalniala sie ktoras z was z pracy a na pytanie 'dlaczeg0' odpowiadala zgodnie z prawda? tzn mam na mysli czy na moim miejscu odpowiedzialybyscie <oczywiscie ladnie i kulturalnie> ze uwazacie ze ciagle zmiany grafikow, pogarda ze strony dyrektorki oraz podejscie kierownictwa do pracownikow a takze wprowadzenie w blad na rozmowie kwalifikacyjneuj bylo glownymi powodami waszego odejscia? tak mnie naszlo na refleksje;p
Ja ostatnio powiedziałam wprost, ze odchodzę bo nie dostałam podwyżki, tylko ja wiedziałam, że cokolwiek się nie wydarzy to rozstanie się w zgodzie, wiec pewnie to inna sytuacja...
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:11   #1637
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Czytałam chwilę ten wątek o jedzeniu i już wiem skąd się biorą takie wysokie kwoty. Ktoś piszę ze za 7 kromek chleba daje 8-9 zł , oprócz obiadu bogata kolacja . Jak ja jadłabym tyle co niektórzy tam wymieniają to bym się nie uniosła, taka gruba bym była. Obiad jem zawsze jednodaniowy sama zupa mi starcza, czy same naleśniki lub ziemniaki z czymś tam. Na kolacje kanapkę z wędliną itp. Ktoś napisał, że je jajecznice na śniadanie, na obiad zupa i coś tam jeszcze. Ktoś napisał, że to głodówka. Jajecznice uważałam za normalne jedzenie, nie głodówkę. Co ci ludzie teraz jedzą na obiad, śniadanie jak zwykłe Polskie jedzenie jest złe.
Ok, ale Ty teraz nie pracujesz, tak? Praca jednak zżera siły.... wtedy ciężko się najeść zupą...

antidotum89 - ja bym odpowiedziała szczerze, ale grzecznie
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:13   #1638
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Odpowiedz sobie na pytanie - czy zależy Ci na referencjach? Bo jak tak, to nawet po ładnej odpowiedzi o wyzysku - możesz nie dostać.
referencje po umowie zlecenie? skoro nawet na swiadectwo pracy nie mam co liczyc?

tak sie zastanawialam poprostu...
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:15   #1639
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
referencje po umowie zlecenie? skoro nawet na swiadectwo pracy nie mam co liczyc?

tak sie zastanawialam poprostu...
Referencje możesz dostać zawsze
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-03, 15:17   #1640
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

zastanawiam sie <mam dzien na myslenie;p> czy ludzie zarzadzajacy firma w ktrej pracuje nie potrafia sie uczyc na bledach? rotacja w moim dziale jest kosmiczna, co ok miesiac -dwa sie ktos zwalnia, zawsze z tego samego powodu. i nikt wnioskow nie wyciaga....
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:21   #1641
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Może wyciągają wnioski, ale zależy im na zysku - a zawsze podkolorują na rozmowie i kolejny człowiek da się złowić na miłe słówka i pracować.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:50   #1642
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
mam pytanie;p glupie, szczeniackie ale mam. czy zwalniala sie ktoras z was z pracy a na pytanie 'dlaczeg0' odpowiadala zgodnie z prawda? tzn mam na mysli czy na moim miejscu odpowiedzialybyscie <oczywiscie ladnie i kulturalnie> ze uwazacie ze ciagle zmiany grafikow, pogarda ze strony dyrektorki oraz podejscie kierownictwa do pracownikow a takze wprowadzenie w blad na rozmowie kwalifikacyjneuj bylo glownymi powodami waszego odejscia? tak mnie naszlo na refleksje;p
Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Odpowiedz sobie na pytanie - czy zależy Ci na referencjach? Bo jak tak, to nawet po ładnej odpowiedzi o wyzysku - możesz nie dostać.

Otóż to.

Nigdy bym nie powiedziała o prawdziwych powodach odejścia.
Kto wie, czy twój były pracodawca i twoim nowi, potencjalni pracodawcy sie nie znają. No i wtedy byłaby kaszana.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 15:55   #1643
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ale chodziło chyba o argumentację odejścia wobec starego pracodawcy, a nie tłumaczenie się nowemu. A przynajmniej ja tak zrozumiałam.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:08   #1644
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez _nouvelle_ Pokaż wiadomość
A naprawdę, proponowaliśmy u. o pracę, 10 zł/h netto i nie kryliśmy się z tym.
Boże, dziewczyno daj namiary - lecę do was
Tylko co miałabym robić na tym stanowisku, bo może się nie nadaję?

Byłam dziś na rozmowie. Zaproponowali 8 zł/h brutto
Już sama nie wiem czy brać bo bardzo potrzebuję jakiejkolwiek kasy ze względu na długi i opłatę za coś tam. Ale kurcze ja po chwili i tak bym odeszła jak tylko znajdę lepszą. Może mogłam się targowac by to było chociaż 8 netto?
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:10   #1645
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez antidotum89 Pokaż wiadomość
referencje po umowie zlecenie? skoro nawet na swiadectwo pracy nie mam co liczyc?

tak sie zastanawialam poprostu...
Referencje zawsze można dostać, ba, często jest tak, że samemu się je pisze, a szef tylko podpisuje, żadna wielka filozofia
Świadectwo pracy obowiązuję chyba tylko przy umowach o pracę
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:13   #1646
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że ja wysłałam CV z tydzień temu na stanowisko, na które spełniam wszystkie wymagania, nie potrzebowali doświadczenia a wiedzy lub szkolenia z pewnego zakresu które posiadam... No i nikt nie oddzwonił do dzisiaj, ogłoszenie dalej wisi... Cóż, też mam wrażenie, że tam, gdzie spełniam wszystkie wymagania nikt nie dzwoni
A mam naprawdę zwykłe CV, tabele kolorowe (stonowane), zdjęcie z dowodu... no nic czekam dalej, póki nie zniknie ogłoszenie to poczekam

W jakim formacie wysyłacie CV? Ja wysyłam w .pdf i nie wiem, czy tak lepiej czy lepiej .doc?
Ja czasami mam ochotę napisać maila z pytaniem czemu do mnie łaskawie nawet nie zadzwonili.

Oczywiście, że w pdf. W .doc to się może komuś rozjechać jak otworzy.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:14   #1647
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Nemme Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że ja wysłałam CV z tydzień temu na stanowisko, na które spełniam wszystkie wymagania, nie potrzebowali doświadczenia a wiedzy lub szkolenia z pewnego zakresu które posiadam... No i nikt nie oddzwonił do dzisiaj, ogłoszenie dalej wisi... Cóż, też mam wrażenie, że tam, gdzie spełniam wszystkie wymagania nikt nie dzwoni
A mam naprawdę zwykłe CV, tabele kolorowe (stonowane), zdjęcie z dowodu... no nic czekam dalej, póki nie zniknie ogłoszenie to poczekam

W jakim formacie wysyłacie CV? Ja wysyłam w .pdf i nie wiem, czy tak lepiej czy lepiej .doc?
Minął dopiero tydzień, jeszcze nic nie jest stracone ani przesądzone, jeszcze się odezwą W pdf, żeby nic się nie rozjechało i żeby potem nie było, że nie umiem robić czegoś w officie kiedy napisałam, że mam znajomość obsługi pakietu bardzo dobrą
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:16   #1648
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Referencje możesz dostać zawsze
Nawet gdy nie pracuję od kilku miesięcy ale wciąż mam przyjazny kontakt z moją byłą pracodawczynią? Myślałam , że tylko takie to na umowę o pracę.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:20   #1649
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Nawet gdy nie pracuję od kilku miesięcy ale wciąż mam przyjazny kontakt z moją byłą pracodawczynią? Myślałam , że tylko takie to na umowę o pracę.
Oczywiście, że tak, poprosić nie zaszkodzi
Nie, nie, dostałam referencje, niedługo mam zamiar poprosić o kolejne, a na umowę o pracę nie pracowałam
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-03, 16:23   #1650
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Referencje to tylko opinia, możesz dostać nawet jak pracowałaś bez umowy co innego świadectwo pracy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.