Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-29, 17:46   #1681
zbycia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Cytat:
Napisane przez ladymilady Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wyglada ekstrakcja osemki gornej? Przesledzilam watek, ale duzo napisane nie bylo na ten temat.

Co do mojej dolnej - chyba naleze do tych 5% ktorzy przechodza ten zabieg najbardziej drastycznie. w ciagu 5 dni mam juz 3 antybiotyk, lykam metronidazol, rozcieli mi szwy, potem znowu zszyli, musze plukac codziennie. bol ciagle NIE DO ZNIESIENIA a do tego zaczelam goraczkowac. strasznie jestem wymeczona, a jeszcze 3 osemki przede mna.

stad moje pytanie, bo wiem, ze kolejnej tak bolacej ekstrakcji nie zniose: czy gorne bola mniej?
Miałam wyrywaną miesiąc temu górną prawą ósemkę, jutro wyrywam lewą. Nie masz się czego bać. Zabieg przebieg szybko, opuchlizna jest dużo mniejsza i rana szybko się boi.
zbycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 15:46   #1682
niworum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: szpara/y miedzy zębami

siemka,
jest ktos moze z gdanska? chcialabym "pozaklejać" sobie szpary miedzy zebami, tyle że chciałabym u dobrego specjalisty - a nie konowala ;p
dajcie znac
niworum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 08:04   #1683
jagussia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzym
Wiadomości: 35
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Cytat:
Napisane przez Kama24 Pokaż wiadomość
Witam!
Ja równierz mam problem z diastma!
Diastma ma 3mm moze mi ktos powiedziec czy kompozyt by pomogł w tym przypadku?? Zęby mam rowniutkie i wszystkie ladnie zlaczone tylko miedzy jedynkami jest na 3mm urwisko prosze o pomoc!!!! Obawiam sie ze jak bede mial kompozyt to jedynki beda potwornie wielkie.Dołączam zdjecia...
znajdz dobrego dentyste to Ci zmniejszy te przerwe, ja zrobilam - "pozaklejalam" jak mowi niworum jedynki, dwojki i jedna trojke juz chyba z 7 lat temu. co jakis czas tylko chodze na szlifowanie.... pomiedzy jedynkami zostala mala przerwa, ale juz jest o niebo lepiepiej niz przedtem! taka mala rzecz a odmienila mi zycie
jagussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 20:57   #1684
Callanthe
Zakorzenienie
 
Avatar Callanthe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 007
Dot.: szpara/y miedzy zębami

Cytat:
Napisane przez jagussia Pokaż wiadomość
znajdz dobrego dentyste to Ci zmniejszy te przerwe, ja zrobilam - "pozaklejalam" jak mowi niworum jedynki, dwojki i jedna trojke juz chyba z 7 lat temu. co jakis czas tylko chodze na szlifowanie.... pomiedzy jedynkami zostala mala przerwa, ale juz jest o niebo lepiepiej niz przedtem! taka mala rzecz a odmienila mi zycie
możesz wkleić foto? jestem ciekawa, bo też mam przerwę miedzy jedynkami ok. 1mm i myśle nad kompozytem

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

http://img455.imageshack.us/i/gadgets0050tu.jpg/ a to chyba coś dla ludzi z diastemą, ciekawe
Callanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 21:38   #1685
newkirk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pozostało pogodzić się z tym? -ale jak? (eh te zęby!)

Witam,
pisalem kiedyś o wątku tych gumek na zęby. NIE POLECAM, SZKODA CZASU. FAKT, może każdy jest inny. Ale nie wierzcie w te gumki, to pic na wodę. Mnie nie pomogły. Zęby bolały i stały w miejscu.



//już się zdecydowałem na KOMPOZYT. Szkukam dobrego lekarza. Zna ktoś? ŚLĄSK: okolice Mysłowic, Sosnowiec.
newkirk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 07:05   #1686
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Pozostało pogodzić się z tym? -ale jak? (eh te zęby!)

mnie interesowałby ktos z wrocławia
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:57   #1687
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Witam Was
Jestem nowa na tym forum. Po usunięciu dwóch dolnych ósemek.
Po pierwszym zabiegu nic mi nie dolegało oprócz silnego bólu, ale po ketonalu dało się normalnie funkcjonować. Drugą ósemkę usuwałam w czwartek i to co się teraz dzieje to jakaś tragedia.. Nie dość, że boli 2x mocniej to jeszcze spuchłam jak muminek! Ale nie wybieram się póki co do lekarza, poczekam do czwartku, żeby minął tydzień, jak nie przejdzie to się przejdę. W każdym razie kilka słów dla dziewczyn, które zabieg mają przed sobą. Usuwanie nie jest bolesne, ale sam zabieg nie należy do przyjemnych (najgorsze chyba wstrzykiwanie znieczulenia;p) U mnie trwało to ok. 13-15 min. Nie jest źle, mi bardzo pomogło to, że pan chirurg i pani, która mu asystowała byli bardzo mili i uprzejmi. Polecam udać się do mężczyzn, mają więcej siły, więc zabieg będzie trwał krócej. Po zabiegu oczywiście boli, nie można jeść normalnych rzeczy, ale z dnia na dzień jest co raz lepiej. Trzymajcie się ciepło dziewczyny! Pozdrawiam!
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 17:46   #1688
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

ania_wu
dokladnie, zabieg ok, w sumie najbardziej nie lubilam wstrzykniecia tego znieczulenia, a reszta naprawde do przezycia, nie wiem czy na zabieg ma wplyw plec lekarza, ale ja tez bylam u mezczyzny i cala "akcja" trwala 2-3minuty ze szwami max 5 + oczywiscie znieczulenie

a spuchniecie to indywidulana sprawa, ja przy pierwszej 8 do calkowitej funkcjonalnosci wrocilam po tygogodniu, a po drugiej8 po 3 dniach
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 22:07   #1689
marleyki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 28
Dot.: Pozostało pogodzić się z tym? -ale jak? (eh te zęby!)

Ja mam kompozyt od ponad dwóch lat między jedynkami i baaardzo polecam!
Kolor ładnie dobrany, ząby wyglądają proporcjonalnie i na razie nic się nie kruszy, ani nie odbarwia. Płaciłam 160zł.
I ja NIGDY nie uwarzałam, że diastema jest fajna:/ Już jej nie mam i na pewno za nią nie tęsknie... A teraz jest po prostu super
marleyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 23:57   #1690
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

A coś takiego jak włóknik, czyli białe coś powstające na rance po usuniętej ósemki, jak długo się trzyma/powinno się trzymać/samo odpada?
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 14:42   #1691
Agniesiaxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: wyrywanie ósemek, które jeszcze nie wyrosły

Miałam usuwaną ósemke wczoraj, i do wszystkich co się boją mówie nie ma czego. W gabinecie spędziłam może 10 minut, zabieg nic nie bolał, ponieważ nic nie czułam , po powrocie do domu gdy mineło znieczulenie nic mnie nie bolało ,tylko troche spuchłam , ale przykładałam lód i wyglądam w miare normalnie, jem już też normalnie tylko że drugą stroną żeby sie nie urazić Więc zazwyczaj jest więcej strachu niż bólu.
Agniesiaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 08:21   #1692
Siska
Raczkowanie
 
Avatar Siska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ja będe miała na NFZ, za tydzień mam spotkanie wstępne.. szczerze mówiąc już chciałabym mieć to wszystko za sobą nie ze względu na strach ale na ból. U mnie sytuacja jest taka, ze ząb mam prosto wyrżnięty ale niestety dopuściłam się ogromnej dziury, z którą dentysta sobie nie może poradzić dlatego zostałam skazana na kastrację. Tydzień zwlekałam z zadzwonieniem do chirurga i żałuje bo od 3 dni mam potworne bóle.

Oprócz zęba boli mnie niesamowicie ucho, gardło, oczodół i pół głowy. Cały czas na tabletkach. I jeszcze pewnie z 2, 3 tygodnie przyjdzie mi sie tak męczyc. Boje się aby nie wyniknęły z tego jakies powazne komplikacje..
Biorę nurofen ultra forte i zastanawiam się jaki to może miec wpływ na tabletki antykoncepcyjne, narazie biorę go 2 razy dziennie ale pewnie z kazdym dniem będzie coraz wiecej:/
__________________
“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.”

Siska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 21:10   #1693
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

czyli najlepiej wyrwac najpierw po jednej stronie 2 osemki a zponiej po 2 stronie 2 osemki? moge wiedziec ile placilyscie za usowanie z tym 'glupim jasiem"? i gdzie to bylo wykonywane?...
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 22:16   #1694
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ja miałam usuwane prywatnie 2 dolne ósemki. Miałam podane znieczulenie, za każdy zabieg zapłaciłam 300 zł. Jeśli jesteś wrażliwa na ból i nie lubisz dentystów itd. to polecam jednak każdą ósemkę z osobna wyrwać. Zabieg taki trwa ok. 10 minut, ale najgorsze są chyba 3 doby po zabiegu. Nie zdecydowałabym się wyrwać 2 zębów na raz, tymbardziej po różnych stronach. Nie wyobrażam sobie wtedy jedzenia
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 06:27   #1695
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

nie przezyje tego 4 razy... dlatego chce wyrwac po 2 naraz... najlpierw prawe pozniej lewe... albo na odwrot... tylko musze sie zorientowac ile to mniej wiecej kosztuje i gdzie najlepiej robic... a ile ten glupi jas kosztuje?
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 14:54   #1696
zyzzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11
GG do zyzzz
Dot.: szpara/y miedzy zębami

oo! to jest to! ja też chciałabym pozbyć sie tej szpary ;/
można wiedzieć gdzie to robiłas? i jak duża miałas przerwe?
zyzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 20:02   #1697
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

Ja jeździłam do ortodonty od małego, bo moje jedynki u góry ułożone były w trójkąt. Miałam wyrwane dolne piątki, bo były mleczne (w wieku 15 lat...) pod jedną nie było zawiązka zęba stałego, ale szpara już niemal jest niewidoczna. Wydaje mi się, że nie mam też zawiązków ósemek, bo już niedługo 2 dychy na karku, a ich ni widu, ni słychu. Może dlatego, że mam bardzo malutką szczękę i po prostu 7mki są już na jej krańcu więc nie ma więcej miejsca. Nie rozpaczam za tymi 8mkami, bo podobno bardzo boli ich wyrzynanie się, a zazwyczaj i tak są do usunięcia, więc to jeszcze gorsze...
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 09:15   #1698
Siska
Raczkowanie
 
Avatar Siska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Udało mi się, już dziś mam zabieg- 2 dni czekania (NFZ) no z tym, ze jak wspomniałam miałam ogromne bóle, poszłam do chirurga wcześniej, wyżaliłam mu się i jakoś mnie "wcisnął" boje się bardzo..
Napiszę jak poszło choć pewnie nie dziś, bo nie będe miała dostępu do neta.

A ja osobiście wyrywałabym ósemki co jakiś czas nie wszystkie na raz, bo już w ogóle nie będziesz mogła jeść, leżeć na boku i w ogole - o ile wyrywając jeden ząb jest to mocno ograniczone a mając wyrwane kilka na raz? :O a jakoś trzeba żyć..
__________________
“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.”

Siska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 11:04   #1699
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Ja miałam wyrywane po 2 zęby- najpierw jedna strona a po dwóch miesiącach druga strona. Nie miałam żadnych problemów z jedzeniem. Wiadomo troszke boli ale przynajmniej przeżyłam ból tylko 2 razy a nie aż 4 !!!
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 13:32   #1700
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

ponawiam pytanie o ta cene :P ile kosztuje mniej wiecej? aha i ja mam tylko w polowie widoczne te zeby ... czyli bedzie gorzej prawda?
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 14:47   #1701
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Wenja, nie będzie gorzej :P Podczas zabiegu i tak nic nie czujesz bo jesteś znieczulona, a zabieg będzie się różnił tylko tym że chirurg rozetnie dziąsło, żeby mieć dostęp do zęba
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 14:56   #1702
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

na sama mysl prawie mdleje... jakie to jest znieczulenie?... zastrzyk? taki jak u dentysty?.......
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 14:58   #1703
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Tak, zastrzyk w dziąsło, chyba najbardziej nieprzyjemna część zabiegu :P Po 2-3 minutach już nic nie czujesz. Nie ma się czego bać! (mówi to ta która po każdym zabiegu płakała by dać ujście emocjom )
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 15:26   #1704
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

tez Ci nacinali dziąsła?... tak strasznie sie boje ze chyba juz teraz zemdleje a ile placilas za zabieg?
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 16:27   #1705
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

tak ale to nic nie boli przy obu dwóch ósemkach miałam nacinane dziąsło a potem zaszywane :P Jutro jadę ściągnąć szwy za każdy zabieg płaciłam 300 zł.
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 16:48   #1706
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

w sensie za kazdy zab tak?... caly dzien mi slabo... mimo to ze najpierw musze wyleczyc 3 zabki no moze 4 a dopiero pozniej usunac te oseki wszystkie... to juz teraz o tym mysle i sie stresuje...najbardziej boje sie tego ze jak juz usune jedna polowe szczeki i bedzie bolec to juz 2 nie usune i nici z aparatu ;/...
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 17:15   #1707
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

tak, każdy ząb 300, ale ja jeszcze do tego mialam jakies torbiele czy cos takiego wycinanego spod tych ósemek więc może dlatego taka cena. Nie stresuj się tak bólem no :P Jest źle tylko jakies 4 dni po zabiegu Dasz radę, ja przy jutrzejszym ściąganiu szwów muszę się umówić na zabieg piłowania kości żeby ściągnąć mleczaka do łuku Obawiam się, że to będzie gorsze niż ekstrakcja ósemek. Trzymaj się ciepło i naprawdę nie bój się bo zabieg jest bezbolesny i bardzo krótki (10-15 min.)
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 17:41   #1708
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

po swietach wylecze zeby i w styczniu usune te 8... jak umre z bolu to bedzie twoja wina :P bo ci uwierzylam ze nie boli :P
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 20:32   #1709
ania_wu
Zadomowienie
 
Avatar ania_wu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 068
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

zabieg nie boli Potem kilka dni to okropnie jest :P ale to ponoć zależy od zęba i organizmu. np. przy pierwszej ósemce bolało jak cholera ale wszystko było ok, a teraz to spuchłam jak muminek normalnie ale po kilku dniach opuchlizna schodzi, ból przemija więc nie ma się czym przejmować ;p a od lekarza i tak dostaniesz antybiotyk i ketonal albo coś innego na ból więc da sie przeżyc
ania_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 21:07   #1710
Wenja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 442
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

nie boje sie wogole bolu po :P boje sie tylko samego zabiegu bo mam strasnzie traumatyczne przezycia z dziecinstwa zwiazane z dentysta... mimo ze bylo to prawie 15 lat temu to strasz pozostal...
Wenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.