Kto gdzie siedzi na weselu? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-22, 18:59   #151
_Iguana_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 116
Cytat:
Napisane przez madla Pokaż wiadomość
Mamy już zakupione winietki, mam tylko mały problem czy ich wypisywaniu... Część osób towarzyszących znam, więc nie ma problemu będą mieć swoją karteczkę, ale co z osobami któych kompletnie nei znam ? Czy w takiej sytuacji wypisać np. " Sz.P. Anna Kowalska z osobą towarzyszącą" Czy po prostu "Sz.P. Anna Kowalska" a obok pozostawić puste miejsce, co będzie logicznie wskazywało, że jest to miejsce dla osoby towarzyszącej....


Jak uważacie??

Moim zdaniem skoro zdecydowałaś się na winietki to każda powinna być imienna, tak zeby nikomu nie było przykro ze go pominęłas. To tak jak z wypisywaniem zaproszen, lepiej spytac kto z kim idzie niż napisać że dla... i osoby towarzyszącej.
Ale to moje zdanie a Ty masz pełną dowolność
pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez jolineczka Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwna winietkom. To jest bardzo odpowiedzialne. A już w praktyce przekonałam się o tym na ostatnim weselu. Spotkaliśmy się ze starymi znajomymi ze szkoły i kiedy już mieliśmy razem zasiadac do stołu okazało sie ze nas porozdzielano. Mieliśmy siedzieć przy stoliku z osobami których kompletnie nie znamy, a którzy się znali. Czyli bylismy 5 kołem u wozu. Na szczęscie udało sie zmienić miejsce. Szczerze mówiąć musieli zostać przy tym stoliku pewnie byśmy zjedli obiad, posiedzieli w milczeniu max 2 godzinki i podziękowali.
U mnie nie było winietek i zdecydownaie mniejsze zamieszanie niż z winietkami. Kiedy każdy szuka swojego nazwiska na talerzu (przypomniała mi się matura) i biega od stolika do stolika bo nie wie gdzie ma siedzieć - to dopiero zamieszanie!
Oczywiście każdy zrobi jak zechce. I tak zawsze ktoś będzie niezadowolony

ja też sie podpisuję pod NIE winietkom, bo mimo wszystko trochę utrudniają zasiadanie gości, co jest paradoksem :P
pozdrawiam
__________________
Iga

Jestem żonką!!! http://suwaczki.waszslub.pl/img-2006061700300330.png
Już mgr inż

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-08-07 o 22:48 Powód: post pod postem
_Iguana_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 16:31   #152
chrobra
Raczkowanie
 
Avatar chrobra
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Ja jestem 100% za winietkami,ale to naprawde ciężka praca, pomagałam w usadzaniu gości na weselu brata, spędziliśmy nad tym 3 wieczory, a "dyskusje" były bardzo burzliwe...
I trzeba pamiętać, że nigdy się wszystkich nie zadowoli, ale to dotyczy równiez przyjęć, gdzie winietek nie ma, jednakże lepiej siedzieć wśród ludzi, którzy sa do nas zbliżeni wiekiem, nawet jeśli ich nie znamy, niż otoczeni najstarszym pokoleniem ciotek...

A poza tym parę razy miałam okazję zobaczyć, gości podjeżdżających pod restaurację wyskakujących jak najszybciej z samochodu, aby "zająć" miejsca...
chrobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 09:09   #153
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Właśnie też się zastanawiam nad wizytówkami na swoim weselu. Po lekturze wątku i kilku własnych doswiadczeniach (na weselu kolegi wylądowaliśmy przy stole z dziadkami i dziecmi dochodzę do wniosku, że jednak dobrze byłoby przejąc trochę ster w kwestii usadzenia gości, żeby po pierwsze goście nie musieli stresować się "polowaniem" na miejsca, a po drugie, żeby młodzi zasiedli z młodymi, a starsi ze starszymi.
Myslałam o winietkach dla par (jedna na parę np "Jan i Janina Kowalscy"), ale rozważam też inny sposob. Na sali weselnej będzie kilka oddzielnych stolików i pomyślam, żeby kazdy jakoś fajnie nazwać (tu w zalezności od gustów, ale można potem w czasie zabawy te nazwy wykorzystać) i umieścić przy szczycie stolika listę osób do niego przyporządkowanych. Oczywiście przyporzdkowanie na zasadzie - znajomi, rodzina moja, rodzina mojego narzeczonego itp. Spotkałyście się z tym kiedyś? Co o tym myslicie?
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 17:18   #154
usagi01
Raczkowanie
 
Avatar usagi01
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Wiadomości: 39
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Na weselu mojej siostry nie było winietek i było zamieszanie. U przyjaciółki wchodziłam prawie ostatnia do sali i ledwo znalazłam z narzeczonym dwa wolne miejsca obok siebie. Dlatego ja zrobię to ten jedyny raz w życiu (bo wesele zamierzam jedno mieć, tak jak ślub, choć różnie w życiu bywa, prawda?), poświęcę nawet trzy wieczory i porozpisuję gości. Zwłaszcza, że lubię puzzle .
Pamiętam jeszcze, że na jednym weselu z winietkami wylądowałam w niesympatycznym miejscu, koło starszej części rodziny Pana Młodego (choć byłam z przeciwnej strony), ale poradziłam sobie, bo cały wieczór przetańczyłam z moim narzeczonym, starsi szybciej się wykruszyli i mieliśmy dużo luzu w koło .
usagi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 14:34   #155
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez usagi01 Pokaż wiadomość
Na weselu mojej siostry nie było winietek i było zamieszanie. U przyjaciółki wchodziłam prawie ostatnia do sali i ledwo znalazłam z narzeczonym dwa wolne miejsca obok siebie. Dlatego ja zrobię to ten jedyny raz w życiu (bo wesele zamierzam jedno mieć, tak jak ślub, choć różnie w życiu bywa, prawda?), poświęcę nawet trzy wieczory i porozpisuję gości. Zwłaszcza, że lubię puzzle .
.
Ja tez miałam podobną sytuacje.
NA weselu u brata, pobiegłam szybko poprawic makijaz bo sie popłakałam w kosciele ze wzruszenia a jak wruciłam to jedyne wolne miejsce było pomiedzy ciotkami zony brata. Masakra myslałam normalnie że znowu sie popłacze. Moja mama oczywiscie weszła zaraz do akcji i siedziałam naprzeciwko pary młodej.

Dlatego tez na swoim przyjęciu mimo tego ze bedzie tylko 40 osób robię winietki. Zawsze po obiedzie moga sie poprzesadzac wrazie czego- ale mysle ze tak nie bedzie bo wszystkich doskonale znam i wiem jak towarzystwo rozsadzic.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 17:34   #156
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Mamy nieduże wesele, ale i tak ustalimy wcześniej, kto gdzie siedzi i ustawimy wizytówki przy nakryciach. I tak w trakcie zabawy wszyscy zaczną się przesiadać, niech przynajmniej na początku będzie porządek
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 08:45   #157
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Jak większośc z Was, uważam że winietki to dobry pomysł. Wszyscy z naszych gości są uprzedzeni o tym i mniej więcej wiedzą gdzie kto ma siedzieć. Wiadomo, że zawsze (z winietkami czy bez) znajdzie się ktos niezadowolony, no ale trudno.... jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził

Nie raz byłam na weselu gdzie był totalny bałagan, wyścigi do stołu, przesadzanie, krzyki, obrażanie, dyskusje itd. Nie chce żeby na naszym weselu już na starcie zawiązała się niezdrowa atmosfera i żeby później ktoś z musu siedział obok osoby, z którą walczył o miejsce.... grrrrr!

(Raz przydarzyła mi się dziwna dla mnie sytauacja. Byłam świadkiem na slubie kuzynki, wiedziałam że na stołach są winietki. Ale... kiedy weszliśmy na salę byłam przekonana że jako świadkowa, razem ze świadkiem, siedzimy obok pańswta młodych. Okazało się że obok młodych siedzą rodzice i rodzice chrzestni, dalej babcie i dziadkowie, a my świadkowie, gdzies tam "na ogonach" razem z wszystkimi gośćmi przy stole. I to nawet nie razem (my świadkowie) tylko ja ze swoimi rodzicami, a on ze swoją rodziną. Poczułam się o tyle dziwnie, że po pierwsze nikt nas o takiej sytuacji nie uprzedził , a po drugie byłam przyzwyczajona do tego że obok młodych zawsze siedzą świadkowie, dopiero obok świadkow albo rodzice albo inni młodzi ludzie. W każdym razie był zonk. Ale to tak na marginesie )

Wg mnie usadzanie gości nie jest zbyt wielkim problemem. Przecież osoby ktore zaparaszamy na wesele to nasza rodzina i bliscy znajomi czyli osoby które dobrze znamy i wiemy kto z kim sie lubi (lub nie lubi ) kto z kim ma podobne zainteresowania itd.

Plan posadzenia gości robimy razem z naszymi mamami. One są lepiej zorientowane, ktore osoby mogą siedzieć razem, a które trzeba odseparowac od siebie Mama TZ juz zapowiedziała, że przy stole chce siedzieć ze swoimi siostrami i szwagrami. Moja mama podobne. (tatusie się nie wtrącają bo im wsio rybka )

Na naszym weselu bedziemy mieć 2 stoły w kształcie liter E zwróconych do siebie. Przy stole przy którym my siedzimy (rys.) bedzie siedzieć młode pokolenie z obu rodzin, czyli świadkowie, rodzenstwo, kuzyni, kuzynki i nasi przyjaciele. Druga literka E jest przeznaczona dla rodziców, babć, dziadkow, cioć, wujków, itd., usadzanych rodzinami.
I jak narazie pomysł ten się sprawdza. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stoły.jpg (10,3 KB, 52 załadowań)
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-12, 16:28   #158
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

u nas winietki sprawdziły sie rewelacyjnie przede wszystkim pod tym względem, że nie było zamieszania, każdy miał swoje miejsce i wszystko poszło gładko

ktoś rano przestawił dwie tabliczki i rozdzielił nam parę ale szybko problem rozwiązalismy

Bardzo polecam. Fakt, trzeba się troszkę natrudzić nad rozsadzeniem gości ale warto.



---
ciach/reklama/ciach
__________________


Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2007-08-09 o 18:27 Powód: reklama
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 08:03   #159
Yazowa
Raczkowanie
 
Avatar Yazowa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kłodzko
Wiadomości: 230
GG do Yazowa
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

o nie... nie będą sami sobie miejsc wybierać. Decyduję o tym ja i mój mąż Nie mam najmniejszej ochoty patrzeć całą noc na rodziców i teściów. To mój dzień i zamierzam się świetnie bawić po naszych bokach sadzam świadków ( mój brat i męża siostra) a potem leci ukochane kuzynostwo i ludzie z liceum... stoły są w literkę U...ym... I____I bardziej tak... po bocznych str moi rodzice i w dół rodzinka moja i po drugiej stronie teście i rodzina męża stolik dla dzieci... ze słodyczami itp, może akurat polecą tam na chwilkę odklejając się od rodziców i stolik (nie istniejący ) przy toaletach- dla wszystkich którzy marudzili...czy przyjść czy nie kuzyn stwierdził że jest tak gruby że nie ma co włożyć na siebie- fakt- gabaryty ma, ale powiedziałam mu że to ja mam być piękna a nie on oczywiście przyjdzie ale za kare zasiada przy kibelku hehe
__________________
---Żyj byś walczył. Walcz byś zwalczył. Kochaj byś się cierpieć nauczył---
Yazowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 23:43   #160
Tameka
Raczkowanie
 
Avatar Tameka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 35
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

U nas również będą winietki.Uważam że jest to dobre rozwiązanie,choć napewno niedoskonałe,ponieważ zawsze znajdzie się osoba która nie będzie zadowolona.
Ja przygotowuję się do wyprowadzenia z błędu mojej teścowej,która jest przekonana że to Ona będzie siedziała obok nas a nie świadkowie i nasi znajomi.
Czeka mnie więc ciężka przeprawa
Tameka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 20:36   #161
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Dziewczyny, a my idziemy za tydzień na wesele i dowiedzieliśmy się gdzie bedziemy siedzieć. To jest ślub naszych znajomych, na weselu nie będzie winietek, ale układ gości jest dla mnie nietypowy (tam gdzie siedzi Para Młodych).
Rysunek wykonany przeze mnie
Zawsze mi sie wydawało, że ten stół jest zarezerowany dla 6 a nie 10 osób.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg goście.JPG (29,1 KB, 146 załadowań)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-22, 21:30   #162
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a my idziemy za tydzień na wesele i dowiedzieliśmy się gdzie bedziemy siedzieć. To jest ślub naszych znajomych, na weselu nie będzie winietek, ale układ gości jest dla mnie nietypowy (tam gdzie siedzi Para Młodych).
Rysunek wykonany przeze mnie
Zawsze mi sie wydawało, że ten stół jest zarezerowany dla 6 a nie 10 osób.
Rzeczywiście dziwnie. A może to jedyny stół dla młodych ludzi?
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:35   #163
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście dziwnie. A może to jedyny stół dla młodych ludzi?
No właśnie młodych będzie dużo (znajomi, kuzyni itp)
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:43   #164
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
No właśnie młodych będzie dużo (znajomi, kuzyni itp)
No to tym bardziej dziwne
Ale w sumie to jak najlepiej usadzać gości? Koło siebie rodziców i świadków z osobami towarzyszącymi, a reszta dalej? Najpierw starsi, a potem młodzi? Powiem szczerze, że mam mętlik w głowie, jak to zrobić najlepiej. Przede wszystkim nie chcemy mieć w pobliżu marudzącego wujka mojego TŻa A rodzice to chyba lepiej, gdyby siedzieli w towarzystwie swoich rówieśników - naszych ciotek i wujków?
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 21:57   #165
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Swoje wesele wyobrażam sobie tak:
-stół dla Pary młodej, świadków z osobami towarzyszącymi (łącznie 6 osób)
-po jednej stronie sali stół dla młodych jak rodzeństwo, kuzynostwo, znajomi itp
-po drugiej: ciotki, wujki, i nasze mamy
-maly stoliczek dla orkiestry, kamerzysty

__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 11:57   #166
evi26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
GG do evi26 Send a message via Skype™ to evi26
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Kwestię usadzenia gości pozostawię samym gościom - niech usiądą według własnej woli. Zresztą przy ilości 40 osób nie są w stanie jakoś strasznie rozbiec się po sali i mimo wszystko będą ze sobą w kontakcie
__________________
16 sierpień 2008

evi26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 10:28   #167
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

U mnie było 38 osób i zrobienie winietek było strzałaem w dziesiatke. Wszyscy mi za to dziękowali. Jednak fajnie jest siedziec przy obiedzie koło bliskich. Pózniej oczywiscie kazdy siedział gdzie chciał. Ja np. na miejscu pany młodej siedziałam tylko przy obiedzie. Pózniej nie miałam czasu siedziec, ani jesc

W niedziele po naszym slubie byłam na chrzcinach córeczki mojego btara. Tez było przyjęcie w restautacji na 30 osób. Winietek nie było i moja biedna siostra wyladowała zamias koło młodych, koło babci zony brata. Kolejny raz potwierdził się sens ustawiania winietek.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 19:32   #168
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Na naszej sali jest 6-osobowy stół dla młodej pary i świadków z osobami towarzyszącymi. Reszta to okrągłe 10-osobowe stoły. Mamy zamiar dobrać gości według ich sympatii bo mniej więcej wiemy kto się z kim dogada. I prawdopodobnie będziemy przeplatać stoły, żeby po jednej stronie nie siedziała tylko moja rodzina albo rodzina TŻ,tylko jeden stolik ode mnie, drugi od TŻ.No i koniecznie winietki
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 21:40   #169
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

My dzisiaj bylismy w naszej restauracji podpytac o to i tamto. Wlasciciele powiedzieli ze winietki sa bardzo pomocne nawet dla nich, bo wiedza jak rozstawic stoliki.

Sala byla przyszykowana do wesela, i byly dwa rzedy stolow po ok. 40 gosci, a na srodkowej scianie stolik tylko dla 2 osob - mlodej pary. Wygladalo to dziwnie - jakby mieli jakies przemowienie wyglaszac.

Wlasciciele powiedzieli nam jednak, ze czesto mlodzi zycza sobie taki 2osobowy stolik w srodku jednej ze stron - latwiej jest im wychodzic, a jak wiemy wychodza czesto. Nie oddzielaja tez przez to swiadkow od reszty ludzi - i nie zostawiaja ich samych z dziura posrodku kiedy juz gdzies znikaja. Chyba sie nad tym zastanowie.
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-30, 11:02   #170
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Ja także jestem jak najbardziej za winietkami. Na moim ślubie będzie ok 200 osób więc namęcze się troszkę z ustaleniem kto gdzie będzie siedział, ale to i tak lepsze niż gdyby później po wejściu na salę trzeba było cały rząd przesuwać bo zostało np jedno miejsce na początku, a drugie na końcu a jakaś para byłaby rozbita. W ciągu ostatnich dwóch lat byłam na ok 15 weselach i winietki za każdym razem okazały się strzałem w dziesiątkę. Gdy ich nie było po wręczeniu szampanówek każdy biegł zajmować stolik zamiast śpiewać sto lat Państwu Młodym
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 21:56   #171
zumu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Też mi się podoba pomysł z winietkami. Problem w tym, że wpadliśmy na pomysł, że będą to takie imienne bileciki, które wetkniemy w mały metalowy stojaczek. No i właśnie nigdzie nie możemy znaleźć takich stojaczków Czy ktoś może gdzieś takie widział i wie, gdzie można je kupić albo skąd zamówić?
zumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 10:33   #172
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez zumu Pokaż wiadomość
Też mi się podoba pomysł z winietkami. Problem w tym, że wpadliśmy na pomysł, że będą to takie imienne bileciki, które wetkniemy w mały metalowy stojaczek. No i właśnie nigdzie nie możemy znaleźć takich stojaczków Czy ktoś może gdzieś takie widział i wie, gdzie można je kupić albo skąd zamówić?
Chodzi Ci o takie stojaczki ze zwiniętego drutu, w który włożyć można np. fotografię? Jeśli tak, to musiałabyś poszukać w sklepach z upominkami, fotograficznych. Można je zrobić również samemu - z drutu, którego drugi koniec wciska się np. w jabłko. Wszystko zależy od tematyki dekoracji.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 16:33   #173
zumu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Właśnie o to mi chodzi Dzięki wielkie Poszukam.
zumu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 23:29   #174
daruniab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Bylam ostatnio na weselu na ktorym goscie byli posadzeni wg upodobania pary mlodej lub ich rodzicow.Wielu gosci (w tym my) nie bylo zbyt szczesliwychz towarzystwa jakie bylo obok.Niestety nie zawsze posadzi sie gosci w dobrych miejscach.Bylo to 1sze wesele z takim usadzaniem i bylo zle! Natomiast bylam na wielu weselach na ktorych kazdy siadal jak chcial i nie bylo w ogole problemow z zajmowaniem miejsc!Na moim weselu kazdy bedzie siedzial gdzie bedzie chcial.
daruniab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 13:28   #175
CliniqueSimply
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kielce/Warszawa
Wiadomości: 109
GG do CliniqueSimply
Jeżeli nie znasz osoby towarzyszącej twojego gościa, napisz na winietce "osoba towarzysząca pana X"
My tak zawsze robimy i się sprawdza Oczywiście najlepiej znać wszytskie naziwska, ale czasem nie jest to mozliwe..

Rozsadzenie gości to wazna sprawa, nalezy to zrobić z wielkim namysłem, trzeba uwzględnić powiązania rodzinne, czy sie ktos lubi czy nie, dobrze usadzic samotna ciocie z samotnym wujkiem, młodziez koło siebie, najstarszych koło siebie etc...
Niewolno nam robic tego na odwal się, bo nikt nie powinien czuc sie urazony.
Oczywiscie trzeba zdawac sobie sprawe, że nie kazdego zadowolimy, ale przeciez to nie koniec swiata jesli ktos bedzie chciał sie przesiąść to tak wlasnie zrobi
Winietki i dobre rozsadzenie gości pomaga i lepiej to robić, niz nie... ale każda Para Młoda ma własne marzenia i oczekiwania i niech je spełnia wedle swego uznania

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2007-08-07 o 22:47 Powód: post pod postem
CliniqueSimply jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 09:36   #176
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez CliniqueSimply Pokaż wiadomość
Rozsadzenie gości to wazna sprawa, nalezy to zrobić z wielkim namysłem, trzeba uwzględnić powiązania rodzinne, czy sie ktos lubi czy nie, dobrze usadzic samotna ciocie z samotnym wujkiem, młodziez koło siebie, najstarszych koło siebie etc...
Niewolno nam robic tego na odwal się, bo nikt nie powinien czuc sie urazony.
Oczywiscie trzeba zdawac sobie sprawe, że nie kazdego zadowolimy, ale przeciez to nie koniec swiata jesli ktos bedzie chciał sie przesiąść to tak wlasnie zrobi
Winietki i dobre rozsadzenie gości pomaga i lepiej to robić, niz nie... ale każda Para Młoda ma własne marzenia i oczekiwania i niech je spełnia wedle swego uznania
Mam takie samo zdanie Usadzanie gości nie jest łatwą sztuką, długo nam pewnie to zajmie, ale z doświadczenia wiem, że to lepsze niż gorączką po wejściu na salę.
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 09:42   #177
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie Usadzanie gości nie jest łatwą sztuką, długo nam pewnie to zajmie, ale z doświadczenia wiem, że to lepsze niż gorączką po wejściu na salę.
A szczególnie, gdy nie chce się mieć koło siebie marudzącego wujka

Czekamy na potwierdzenia od zaproszonych gości, a wtedy rozrysujemy ułożenie stołów, wypiszemy na karteczkach nazwiska i będziemy kombinować z usadzeniem...
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:02   #178
CliniqueSimply
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kielce/Warszawa
Wiadomości: 109
GG do CliniqueSimply
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Zachęcam do czytania magazynów ślubnych, sa tam porady dotyczące także jak rozsadzić gości. Sa i ksiązki o tytułach: " Ślub idealny", " Ślubny savoir-vivre"...i inne.
Pamietajmy, że osoby starsze nie były blisko głosnika, aby dobrze widziały Parę Młodą bo wtedy czują się wyróznione
Łatwiej usadzać gości przy okrągłych stołach, sa one znacznie lepsze! 10-osobowe lub 8-osobowe naprawdę świetnie się sprawdzają!
Wszyscy wtedy dobrze sie widzą, zazwyczj maja tez dobry widok na Parę Młodą, lepiej porozumiewaja się sami goście ze soba przy takich stolikach.
CliniqueSimply jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:43   #179
daruniab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

Hmm.Wlasnie nas usadzono z tzw mlodzieza i wlasnie my nie chcielismy tak siedziec! Nie znalam znajomych kuzynki! Chcialam siedziec z rodzina!I siedzielismy tylem do sali tzn nie widzalam tanczacych ,ale niby fajnie bo prawie na przeciwko Pary Mlodej.Nie podobalo mi sie to i tyle!A zamienic raczej sie nie mozna bylo a rodziny siedzialy oddzielnie -Pana Mlodego i Pani Mlodej.Rodzice tez oddzielnie.Pierwszy raz cos takiego widzialam choc bardzo lubie te moja kuzyneczke i jej rodzicow to system usadzania nie podobal mi sie kompletnie.I wiecie co-na serio duzo lepiej wspominam wesela na ktorych kazdy siedzial jak chcial niz to bo tak na prawde to z calego wesela pamietam przede wszystkim to ze mialam problem ze zle siedze!A co do okraglych stolikow- nie bylam na weselu na ktorym by byly takie stolykojarzy mi sie to z amerykanskimi filmami.czy na serio tak zle wpominacie wesela na ktorych kazdy siadal jak chcial?

Edytowane przez daruniab
Czas edycji: 2007-08-07 o 11:52 Powód: literowki;)
daruniab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 14:44   #180
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

U nas nie będzie okrągłych stolików, tylko stoły ustawione w literę T, więc wszyscy goście bedą się widzieć i bez problemu rozmawiać. Sala do tańczenia jest osobno, więc odpada również problem siedzenia gości tyłem do parkietu. Co do wspomnień ze ślubów, to mam ich na koncie znikomą liczbę - raptem 4, z czego 2 jako dziecko Na ostatnim nie tylko sala do tańczenia była osobno, ale i druga sala dla gości, więc Pary Młodej właściwie nie widziałam. To chyba jest gorsze od z góry ustalonego rozsadzania gości.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-10 08:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.