Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-11, 16:05   #151
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

No dobra, my tu smiechu chichu, ale juz powiedzcie, kto te lawke zaprojektowal i zbudowal, moze czyjs ziec, tesciu czy kolega?, no juz nie trzymajcie dalej w niepewnosci.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 18:15   #152
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Czy jestem strasznym człowiekiem jeżeli sądzę, że coś jest nie tak z panią z pary "Life on Wheelz"? Nie chodzi o związek z osobą w tak ciężkim stopniu niepełnosprawną, ale coś w tej kobiecie jest takiego, że aż się boję o tego faceta.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 18:23   #153
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czy jestem strasznym człowiekiem jeżeli sądzę, że coś jest nie tak z panią z pary "Life on Wheelz"? Nie chodzi o związek z osobą w tak ciężkim stopniu niepełnosprawną, ale coś w tej kobiecie jest takiego, że aż się boję o tego faceta.
Głupio mi było głośno o tym pisać, ale też mam takie wrażenie. Aczkolwiek nie obserwuję, zajrzałam tam kiedyś okazyjnie jak został temat tego profilu wywołany na wizażu, może mi się więc wydawać.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 18:50   #154
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Głupio mi było głośno o tym pisać, ale też mam takie wrażenie. Aczkolwiek nie obserwuję, zajrzałam tam kiedyś okazyjnie jak został temat tego profilu wywołany na wizażu, może mi się więc wydawać.
Wiadomo, subiektywne wrażenie. Po prostu czasami się kogoś widzi i aż się włos jeży na głowie. Mam tak, jak na nią patrzę - na ten uśmiech, oczy, mimikę. Teraz tak przy okazji ich ślubu mi się nasunęło.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 19:39   #155
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czy jestem strasznym człowiekiem jeżeli sądzę, że coś jest nie tak z panią z pary "Life on Wheelz"? Nie chodzi o związek z osobą w tak ciężkim stopniu niepełnosprawną, ale coś w tej kobiecie jest takiego, że aż się boję o tego faceta.

Obserwuje ich i przykro coś takiego czytać.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:26   #156
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89345782]Obserwuje ich i przykro coś takiego czytać.[/QUOTE]Ja ich obserwowałam, ale niestety teraz mam co do tej pory nieco mniej pozytywnych uczuć, głównie po aferze z poszukiwaniem opiekunki dla Wojtka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:35   #157
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja ich obserwowałam, ale niestety teraz mam co do tej pory nieco mniej pozytywnych uczuć, głównie po aferze z poszukiwaniem opiekunki dla Wojtka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co to za afera?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-11, 21:39   #158
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Co to za afera?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
W skrócie - duże wymagania (plus bardzo mało wolnego czasu), kiepska pensja.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:40   #159
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Co to za afera?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Najpierw Agata pisała o tym, jak trudna i wymagająca jest opieka nad Wojtkiem, że po 2 tygodniach opieki przy nim bez asystentki musiała wyjechać na wakacje, bo to było tak wyczerpujące, po czym na Instagramie szukali kogoś z wykształceniem medycznym dostępnego 24/7 (dając łaskawie kilka godzin wolnego w nocy na sen i to nie w każdą noc, bodajże 90% nocy było tylko wolnych) 7 dni w tygodniu, nazwali to "przygodą", a zarobki to było 5 tys netto i to po edycji, bo wydaje mi się, że wcześniej było mniej albo nie dawali nawet tych nocy. Przy okazji bardzo byli zdziwieni, że chętni nie walą drzwiami i oknami, a opiekun będzie potrzebny, bo planują dziecko. Internet ich nieźle zjechał i trudno się dziwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2022-09-11 o 21:42
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:52   #160
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Najpierw Agata pisała o tym, jak trudna i wymagająca jest opieka nad Wojtkiem, że po 2 tygodniach opieki przy nim bez asystentki musiała wyjechać na wakacje, bo to było tak wyczerpujące, po czym na Instagramie szukali kogoś z wykształceniem medycznym dostępnego 24/7 (dając łaskawie kilka godzin wolnego w nocy na sen i to nie w każdą noc, bodajże 90% nocy było tylko wolnych) 7 dni w tygodniu, nazwali to "przygodą", a zarobki to było 5 tys netto i to po edycji, bo wydaje mi się, że wcześniej było mniej albo nie dawali nawet tych nocy. Przy okazji bardzo byli zdziwieni, że chętni nie walą drzwiami i oknami, a opiekun będzie potrzebny, bo planują dziecko. Internet ich nieźle zjechał i trudno się dziwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze było, że ma gotować. A to wiadomo, że dla Agaty, bo Wojtek odżywka się dojelitowo.
To też później edytowali i usunęli. Kwotę później chyba zmienili na 6 tys.
Tłumaczyli się, że opłaca też tej osobie dwupokojowe mieszkanie w centrum Gdyni, a to spory koszt.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 22:06   #161
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89345914]Jeszcze było, że ma gotować. A to wiadomo, że dla Agaty, bo Wojtek odżywka się dojelitowo.
To też później edytowali i usunęli. Kwotę później chyba zmienili na 6 tys.
Tłumaczyli się, że opłaca też tej osobie dwupokojowe mieszkanie w centrum Gdyni, a to spory koszt.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Pamiętam, że przed edycją w punkcie o gotowaniu był tekst "jestem łakomczuszkiem" (że niby Wojtek).
No i dochodziło jeszcze dźwiganie Wojtka kilka razy dziennie, on coś pisał, że to nic takiego, bo dużo nie waży (nie pamiętam ile, ale jednak przenoszenie takiego ciężaru kilka razy dziennie to nie jest nic takiego).

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-09-11 o 22:07
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-11, 22:16   #162
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Pamiętam, że przed edycją w punkcie o gotowaniu był tekst "jestem łakomczuszkiem" (że niby Wojtek).
No i dochodziło jeszcze dźwiganie Wojtka kilka razy dziennie, on coś pisał, że to nic takiego, bo dużo nie waży (nie pamiętam ile, ale jednak przenoszenie takiego ciężaru kilka razy dziennie to nie jest nic takiego).
Generalnie cały ten pierwotny wpis był... dziwny. Infantylny (i moim zdaniem infantylizujący Wojtka) i umniejszający fakt, że praca przy kimś z gotowością właściwie 24 h na dobę 7 dni w tygodniu to ciężki kawałek chleba.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 22:34   #163
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Z drugiej strony każdy może walnąć jakas gafę. Ja tam go podziwiam, 99,99% ludzi w takiej sytuacji nie ma nic z życia.
On próbuje i całkiem dobrze mu idzie.
Ja sobie nie wyobrażam być w jego skórze, więc dla mnie szacun.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 22:35   #164
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Teraz też widzę niezły pojazd po dziewczynie, a teraz już żonie Wojtka na wiadomym portalu - nie spotkała się z przychylnościa czytelników...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 22:56   #165
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czy jestem strasznym człowiekiem jeżeli sądzę, że coś jest nie tak z panią z pary "Life on Wheelz"? Nie chodzi o związek z osobą w tak ciężkim stopniu niepełnosprawną, ale coś w tej kobiecie jest takiego, że aż się boję o tego faceta.
Ja nie lubię ich oboje i bynajmniej nie chodzi o niepełnosprawność, obserwuję kilka osób niepełnosprawnych i lubię ich oglądać, czytać, ale tutaj... Weszłam kilka razy i totalny odrzut.
Na pewno wielki szacunek dla niego, że próbuje normalnie żyć mimo choroby, ale nie wiem... Jakoś tak, irytują mnie oboje.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 23:29   #166
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Ubiegłej zimy i w Warszawie i w mojej rodzinnej miejscowości kontrolowały. Jednak nie zdziwię się jeśli w tym roku nie będą latać, raczej nie będą dowalać mieszkańcom w tak trudnym czasie.
Chyba ze będą szukać pieniędzy, żeby łatać dziury w budżecie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89345572]No dobra, my tu smiechu chichu, ale juz powiedzcie, kto te lawke zaprojektowal i zbudowal, moze czyjs ziec, tesciu czy kolega?, no juz nie trzymajcie dalej w niepewnosci.[/QUOTE]Nie wiem kto, ale ta Ławka jest przeokropna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 23:33   #167
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja nie lubię ich oboje i bynajmniej nie chodzi o niepełnosprawność, obserwuję kilka osób niepełnosprawnych i lubię ich oglądać, czytać, ale tutaj... Weszłam kilka razy i totalny odrzut.
Na pewno wielki szacunek dla niego, że próbuje normalnie żyć mimo choroby, ale nie wiem... Jakoś tak, irytują mnie oboje.
Również kojarzę kilku innych niepełnosprawnych "influencerów" i jakoś nie czuję od nich dziwnych wibracji, jak ze strony tej pary, a w szczególności tej pani. Mam nadzieję, że nie ubiorą w to jeszcze dziecka, co swego czasu zapowiadali.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 00:06   #168
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Najgorsze jest właśnie to, że oni planują mieć dziecko. Egoizm level już tak wysoki, że nie mieści się w skali. On żyje z tego, co dadzą mu inni, sam wymaga specjalistycznej opieki i nie zrobi NIC, ona też chyba ma problemy psychiczne, nie pracuje, na zmianę z innymi opiekuje się mężem - kto zadba o to dziecko? Jego bezpieczeństwo psychiczne, fizyczne i finansowe? Kto będzie się niemowlakiem non stop zajmował? Babcia i matka Wojtka na zmianę? Nianie zatrudnią zw zbiórki? Rozumiem próbę funkcjonowania jak najlepiej w obecnej sytuacji, ale sprowadzać do takich warunków dziecko, to już niedobrze się robi.

To jest dla mnie taki kosmos, że straciłam do obojga cały szacunek, jak się dowiedziałam o tych planach. Jak chcą żyć razem, kochają się, wspierają, no spoko. Ale robić dzieciaka, kiedy samemu nie jest sie w stanie poruszyć ręką to sorry, jak oni sobie to wyobrażają? Ani własnych pieniędzy (poza tymi od obcych ludzi - czy ci ludzie mają to dziecko utrzymywać do osiemnastki?), ani siły na zajmowanie się (skoro ona nawet od pełnej opieki nad nim musi odpoczywać). Gdyby było mądrzy, to by nawet im to do głowy nie przyszło. Współczuję mu choroby, bardzo bardzo. Ale to mi pokazuje, że z nim jest co mocno nie tak, skoro chce robić dziecko, samemu nie potrafiąc nawet sobie (przepraszam) lub temu dziecku tyłka podetrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 06:55   #169
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Dla mnie Wojtek to mądry facet, ale Agata ma coś w sobie takiego na nie. W sumie też obawiam się jak to się dalej potoczy.
Mój synek jest w podobnym stanie. I tak opieka nad nim to 24g na dobę. Jest ciężko ale daje radę. Mąż nie dźwignął tematu chorego dziecka w tej chwili łączą nas tylko dzieci. Nie mam nikogo do pomocy, urlopu nie miałam od 9 lat. Nie stać mnie na wynajęcie kogokolwiek do synka mam czas jak przychodzą jego nauczycielki. Jak uda mi się wyjść samej na kilka godzin raz w tyg to jest dobrze (mąż wtedy zostaje ) a mam jeszcze młodszego synka. Ostatnio prawie popłakałam się w restauracji jak udało mi się wyjść na 3 godziny samej na kawę.
Siedzialam i cieszyłam się chwilą to takie moje małe chwilę łapania i oddechu... tak trzeba dużo poświęcić ale miłość i uśmiech synka mi wynagradza wszystko.

co do żywienia synek też na dojelitowym ale do pega można bez problemu podawać normalne zmiksowane jedzenie (synkowi gotuje bo ma dietę bez glutenu laktozy i org cukru - te przemysłówki to niestety sama chemia i syf).
Co do Agaty to nie wiem co o niej myśleć mam mocno mieszane odczucia do niej. Życzę im dobrze ale sama miłość to czasem za mało i obawiam się czy dadzą radę jak przyjdą kryzysy a będzie ich mnóstwo...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2022-09-12 o 07:03
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-12, 07:04   #170
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Również kojarzę kilku innych niepełnosprawnych "influencerów" i jakoś nie czuję od nich dziwnych wibracji, jak ze strony tej pary, a w szczególności tej pani. Mam nadzieję, że nie ubiorą w to jeszcze dziecka, co swego czasu zapowiadali.
Akurat o planach na dziecko nie słyszałam i chyba wolałabym, żeby tak zostało. Skrajna nieodpowiedzialność. Teraz będą szukać opiekunki dla niego i dziecka.

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Dla mnie Wojtek to mądry facet, ale Agata ma coś w sobie takiego na nie. W sumie też obawiam się jak to się dalej potoczy.
Mój synek jest w podobnym stanie. I tak opieka nad nim to 24g na dobę. Jest ciężko ale daje radę. Mąż nie dźwignął tematu chorego dziecka w tej chwili łączą nas tylko dzieci. Nie mam nikogo do pomocy, urlopu nie miałam od 9 lat. Nie stać mnie na wynajęcie kogokolwiek do synka mam czas jak przychodzą jego nauczycielki. Jak uda mi się wyjść samej na kilka godzin raz w tyg to jest dobrze (mąż wtedy zostaje ) a mam jeszcze młodszego synka. Ostatnio prawie popłakałam się w restauracji jak udało mi się wyjść na 3 godziny samej na kawę.
Siedzialam i cieszyłam się chwilą to takie moje małe chwilę łapania i oddechu... tak trzeba dużo poświęcić ale miłość i uśmiech synka mi wynagradza wszystko.
Co do Agaty to nie wiem co o niej myśleć mam mocno mieszane odczucia do niej. Życzę im dobrze ale sama miłość to czasem za mało i obawiam się czy dadzą radę jak przyjdą kryzysy a będzie ich mnóstwo...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałam tylko napisać, że przytulam Cię mocno.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:10   #171
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Wiadomo, subiektywne wrażenie. Po prostu czasami się kogoś widzi i aż się włos jeży na głowie. Mam tak, jak na nią patrzę - na ten uśmiech, oczy, mimikę. Teraz tak przy okazji ich ślubu mi się nasunęło.
Aż sobie ich pooglądałam, ale nie wiem o czym piszesz, ona mi się zupełnie normalna wydaje, a zwykle mam dobry radar na creepy vibe.
A szkoda, że już nie ma nigdzie tego ich słynnego ogłoszenia o pracę dla opiekuna.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:12   #172
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 280
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89345958]Najgorsze jest właśnie to, że oni planują mieć dziecko. Egoizm level już tak wysoki, że nie mieści się w skali. On żyje z tego, co dadzą mu inni, sam wymaga specjalistycznej opieki i nie zrobi NIC, ona też chyba ma problemy psychiczne, nie pracuje, na zmianę z innymi opiekuje się mężem - kto zadba o to dziecko? Jego bezpieczeństwo psychiczne, fizyczne i finansowe? Kto będzie się niemowlakiem non stop zajmował? Babcia i matka Wojtka na zmianę? Nianie zatrudnią zw zbiórki? Rozumiem próbę funkcjonowania jak najlepiej w obecnej sytuacji, ale sprowadzać do takich warunków dziecko, to już niedobrze się robi.

To jest dla mnie taki kosmos, że straciłam do obojga cały szacunek, jak się dowiedziałam o tych planach. Jak chcą żyć razem, kochają się, wspierają, no spoko. Ale robić dzieciaka, kiedy samemu nie jest sie w stanie poruszyć ręką to sorry, jak oni sobie to wyobrażają? Ani własnych pieniędzy (poza tymi od obcych ludzi - czy ci ludzie mają to dziecko utrzymywać do osiemnastki?), ani siły na zajmowanie się (skoro ona nawet od pełnej opieki nad nim musi odpoczywać). Gdyby było mądrzy, to by nawet im to do głowy nie przyszło. Współczuję mu choroby, bardzo bardzo. Ale to mi pokazuje, że z nim jest co mocno nie tak, skoro chce robić dziecko, samemu nie potrafiąc nawet sobie (przepraszam) lub temu dziecku tyłka podetrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dodatkowo czy ta jego choroba nie jest dziedziczna?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:16   #173
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

choroba jest dziedziczna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:18   #174
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 280
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
choroba jest dziedziczna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko! Kto by się w takiej sytuacji decydował na dziecko??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:26   #175
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Maruda80, tez cie mocno sciskam. Twoj post uswiadomil mi, ze powinnam doceniac to co mam. Zycze ci wszystkiego dobrego.

Co do Life on Wheelz, jesli choroba jest dziedziczna i oni wiedza jak duze jest ryzyko, to chyba juz nic co do ich planu zeby miec dziecko nie trzeba chyba dodawac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:30   #176
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 280
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Dla mnie Wojtek to mądry facet, ale Agata ma coś w sobie takiego na nie. W sumie też obawiam się jak to się dalej potoczy.
Mój synek jest w podobnym stanie. I tak opieka nad nim to 24g na dobę. Jest ciężko ale daje radę. Mąż nie dźwignął tematu chorego dziecka w tej chwili łączą nas tylko dzieci. Nie mam nikogo do pomocy, urlopu nie miałam od 9 lat. Nie stać mnie na wynajęcie kogokolwiek do synka mam czas jak przychodzą jego nauczycielki. Jak uda mi się wyjść samej na kilka godzin raz w tyg to jest dobrze (mąż wtedy zostaje ) a mam jeszcze młodszego synka. Ostatnio prawie popłakałam się w restauracji jak udało mi się wyjść na 3 godziny samej na kawę.
Siedzialam i cieszyłam się chwilą to takie moje małe chwilę łapania i oddechu... tak trzeba dużo poświęcić ale miłość i uśmiech synka mi wynagradza wszystko.

co do żywienia synek też na dojelitowym ale do pega można bez problemu podawać normalne zmiksowane jedzenie (synkowi gotuje bo ma dietę bez glutenu laktozy i org cukru - te przemysłówki to niestety sama chemia i syf).
Co do Agaty to nie wiem co o niej myśleć mam mocno mieszane odczucia do niej. Życzę im dobrze ale sama miłość to czasem za mało i obawiam się czy dadzą radę jak przyjdą kryzysy a będzie ich mnóstwo...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo Ci współczuję... również postawy męża

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 07:42   #177
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

ta chorobe co ma Wojtek dziedziczą tylko chłopcy.

U mnie była taka sytuacje że przez 7 lat żyliśmy z błędna diagnoza lekarska wpisali nam chyba z sufitu że to dzpm.
Sama szukałam przyczyny stanu synka, pomógł trochę znajomy ktory jest genetykiem ale laboratoryjnym i on ma też synka w podobnym stanie namowił na badania genetyczne i okazało się że synek wcale nie ma dzpm tylko choruje na bardzo rzadka chorobę genetyczna o podłożu metabolicznym.

Jest drugim żyjącym chłopcem na świecie z tą chorobą, jego kolega ma 12 lat i mieszka w małej wiosce pod Paryżem. Udało mi się nawiązać kontakt z jego rodzicami przez lekarkę która opublikowała art. naukowy dot. tej choroby właśnie opisując przypadek tego chłopca.
Zbierałam kasę na badania genetyczne wes bo NFZ tego nie refunduje niestety. No szok jak dostałam wyniki. Tym bardziej że się okazało że choroba jest dziedziczna młodszy synek na szczęście jest tylko nosicielem.
Rozmawiałam z genetykiem prof. Płoskim z instytutu genetyki w Warszawie no i ręce opadają że lekarze tego nie wykryli po urodzeniu synka niestety olali cała diagnostykę a wpisali diagnozę na odwal...



Płoski coś mówił że w przypadku planowania dziecka przy wysokim procencie dziedziczenia choroby trzeba by było już pomyśleć nad in vitro w sensie selekcji zarodków i cała zabawa z genetyka ale dla mnie to już wyzszy level i nie chciałabym bawić się w Boga...
Zresztą problem sam się rozwiązał bo nie jestem z mężem i więcej dzieci nie planuje.
Nie wiem może oni chcą iść tą drogą ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2022-09-12 o 07:57
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 08:20   #178
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
ta chorobe co ma Wojtek dziedziczą tylko chłopcy.

U mnie była taka sytuacje że przez 7 lat żyliśmy z błędna diagnoza lekarska wpisali nam chyba z sufitu że to dzpm.
Sama szukałam przyczyny stanu synka, pomógł trochę znajomy ktory jest genetykiem ale laboratoryjnym i on ma też synka w podobnym stanie namowił na badania genetyczne i okazało się że synek wcale nie ma dzpm tylko choruje na bardzo rzadka chorobę genetyczna o podłożu metabolicznym.

Jest drugim żyjącym chłopcem na świecie z tą chorobą, jego kolega ma 12 lat i mieszka w małej wiosce pod Paryżem. Udało mi się nawiązać kontakt z jego rodzicami przez lekarkę która opublikowała art. naukowy dot. tej choroby właśnie opisując przypadek tego chłopca.
Zbierałam kasę na badania genetyczne wes bo NFZ tego nie refunduje niestety. No szok jak dostałam wyniki. Tym bardziej że się okazało że choroba jest dziedziczna młodszy synek na szczęście jest tylko nosicielem.
Rozmawiałam z genetykiem prof. Płoskim z instytutu genetyki w Warszawie no i ręce opadają że lekarze tego nie wykryli po urodzeniu synka niestety olali cała diagnostykę a wpisali diagnozę na odwal...



Płoski coś mówił że w przypadku planowania dziecka przy wysokim procencie dziedziczenia choroby trzeba by było już pomyśleć nad in vitro w sensie selekcji zarodków i cała zabawa z genetyka ale dla mnie to już wyzszy level i nie chciałabym bawić się w Boga...
Zresztą problem sam się rozwiązał bo nie jestem z mężem i więcej dzieci nie planuje.
Nie wiem może oni chcą iść tą drogą ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, chca in vitro z selekcja zarodka z tego co czytałam, więc właściwie szansa na zdrowe dziecko będzie większa niż u zdrowych ludzi przez naturalne poczęcie.

Wg mnie nie ma szans, że Agata to udzwignie. Ale co na to poradzić? Nie oni pierwszy, nie ostatni robią dziecko nie mając warunków.
Połowa wizażu ma zaburzone dzieciństwo.

Bardzo Ci współczuję. Nie da rady wywalczyc od męża większych alimentów, żebyś miała na opiekunkę, chociaż część etatu? Dla mnie twój mąż przy takim podejściu to powinien żyć o wodzie i chlebie i oddawać Ci wszystkie pieniądze. Dramat.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 08:28   #179
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89346044]Tak, chca in vitro z selekcja zarodka z tego co czytałam, więc właściwie szansa na zdrowe dziecko będzie większa niż u zdrowych ludzi przez naturalne poczęcie.

Wg mnie nie ma szans, że Agata to udzwignie. Ale co na to poradzić? Nie oni pierwszy, nie ostatni robią dziecko nie mając warunków.
Połowa wizażu ma zaburzone dzieciństwo.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U nich dochodzi jeszcze to, że z tego co kojarzę, to ich na to nie stać. Jak już ktoś to napisał, większość pieniędzy mają od ludzi, skąd wezmą pieniądze na utrzymanie dziecka? In vitro też kosztuje. Mnie się to w głowie nie mieści.
Maruda

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-09-12 o 08:48
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 08:36   #180
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 771
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Dla mnie Wojtek to mądry facet, ale Agata ma coś w sobie takiego na nie. W sumie też obawiam się jak to się dalej potoczy.
Mój synek jest w podobnym stanie. I tak opieka nad nim to 24g na dobę. Jest ciężko ale daje radę. Mąż nie dźwignął tematu chorego dziecka w tej chwili łączą nas tylko dzieci. Nie mam nikogo do pomocy, urlopu nie miałam od 9 lat. Nie stać mnie na wynajęcie kogokolwiek do synka mam czas jak przychodzą jego nauczycielki. Jak uda mi się wyjść samej na kilka godzin raz w tyg to jest dobrze (mąż wtedy zostaje ) a mam jeszcze młodszego synka. Ostatnio prawie popłakałam się w restauracji jak udało mi się wyjść na 3 godziny samej na kawę.
Siedzialam i cieszyłam się chwilą to takie moje małe chwilę łapania i oddechu... tak trzeba dużo poświęcić ale miłość i uśmiech synka mi wynagradza wszystko.

co do żywienia synek też na dojelitowym ale do pega można bez problemu podawać normalne zmiksowane jedzenie (synkowi gotuje bo ma dietę bez glutenu laktozy i org cukru - te przemysłówki to niestety sama chemia i syf).
Co do Agaty to nie wiem co o niej myśleć mam mocno mieszane odczucia do niej. Życzę im dobrze ale sama miłość to czasem za mało i obawiam się czy dadzą radę jak przyjdą kryzysy a będzie ich mnóstwo...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Strasznie przykro takie coś czytać, szkoda że nie masz obok żadnej siostry, przyjaciółki która chociaż na kilkanaście godzin w tygodniu by Cię odciążyła, bo jak każda kobieta powinnaś mieć chwilę tylko na swoje sprawy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-04 16:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.