Praca a ciąża - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-07, 06:39   #151
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Umowa na rok, ciąża ją przedłuży niemal o dwa lata. Fajnie, fajnie.... Naprawdę.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 23:07   #152
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 20:26   #153
makowianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

no nie chwaliłam się koleżance z pracy, bo ze mną nie pracuje. Rozmawiałam z nią kiedyś na kawce, że chcę mieć dziecko, wtedy nie miałam pojęcia, że się z nimi zna.
I nie rozumiem, dlaczego tak niektóre z was żałują tych pracodawców. To oni są nieuczciwi, bo chcą mnie zwolnić mimo, że ja wykonuję swoją pracę sumiennie i z najwyższą starannością. Generalnie zawsze byli ze mnie bardzo zadowoleni. Zwalniają mnie tylko dlatego, bo będą musieli zapłacić mi miesiąc chorobowego zanim zrobi to zus?no moim zdaniem to karygodne
makowianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 21:03   #154
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

A potem się dziwimy, że pracodawcy boją się zatrudniać młode kobiety...
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 23:53   #155
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Pfff. Pół roku pracujesz? Faktycznie, "żałosny" pracodawca.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 14:21   #156
Asia112233
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 45
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

W pracy koledzy tak ale na dystans... nie ma czegoś takiego jak życzliwość, każdy patrzy tylko swojego stolka. Załatwiaj wszystko jak najszybciej, żeby wyjść w tej sytuacji na swoje!
Asia112233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 19:38   #157
makowianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Pfff. Pół roku pracujesz? Faktycznie, "żałosny" pracodawca.
Owszem -żałosny, to są jakieś wytyczne kiedy to jest fair zajsć w ciaże? jak po pół roku to nie , a jak po trzech latach to w porządku? rozumiem, że Ty się zwolnisz jak będziesz chciała mieć dziecko, aby być w porządku
Owszem- żałosny, bo jego żona jest zatrudniona w pewnej firmie i urodziła tam 3 dzieci praktycznie pod rząd...
makowianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 20:12   #158
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Czasami przesadzacie. A co w sytuacji, kiedy pracownica kilka lat pracowała w jednej firmie, potem zmieniła pracę i w niedługim czasie zaszła w ciążę? Czasami różnie losy człowieka pokierują. Co w sytuacji, kiedy kobieta tyle lat uczciwie pracowała, a w zamian za swoją pracę otrzymywała marny świstek nie uprawniający do otrzymania zasiłku macierzyńskiego? I potem zaczęła umowę w dobrej firmie, a że lata lecą i rodzinę chciałaby zakładać to co?
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 20:54   #159
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Ale my patrzymy na postepowanie autorki i nas nie interesuja te inne kobiety.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 20:59   #160
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

No to ile wg Ciebie autorka powinna zaczekać z planowaniem ciąży? Pół roku już tam pracuje. A nie dwa miesiące. I dopiero planuje ciąże.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 21:20   #161
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
No to ile wg Ciebie autorka powinna zaczekać z planowaniem ciąży? Pół roku już tam pracuje. A nie dwa miesiące. I dopiero planuje ciąże.
powinna zamrozić jajeczka i zajść w ciążę na emeryturze
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 11:54   #162
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez makowianeczka Pokaż wiadomość
Owszem -żałosny, to są jakieś wytyczne kiedy to jest fair zajsć w ciaże? jak po pół roku to nie , a jak po trzech latach to w porządku? rozumiem, że Ty się zwolnisz jak będziesz chciała mieć dziecko, aby być w porządku
Owszem- żałosny, bo jego żona jest zatrudniona w pewnej firmie i urodziła tam 3 dzieci praktycznie pod rząd...
masz 100% rację! Bo przecież to karygodne, żeby kazać pracować kobiecie w ciąży, ba! nawet starającej się o ciąże przecież potem ten bobas może mieć do końca życie traumę, że jego mama nie odpoczywała przez 9miesięcy kontemplując radość współżycia i tworzącą się więź z pierworodnym. Na stos z takim pracodawcą!
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 19:19   #163
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
No to ile wg Ciebie autorka powinna zaczekać z planowaniem ciąży? Pół roku już tam pracuje. A nie dwa miesiące. I dopiero planuje ciąże.
Pół roku. Boże. Naprawdę powalający staż pracy, który daje szansę pełnego sprawdzenia się i pokazania pracodawcy, że jest się lojalnym pracownikiem, na którego warto czekać.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 21:03   #164
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Czasami przesadzacie. A co w sytuacji, kiedy pracownica kilka lat pracowała w jednej firmie, potem zmieniła pracę i w niedługim czasie zaszła w ciążę? Czasami różnie losy człowieka pokierują. Co w sytuacji, kiedy kobieta tyle lat uczciwie pracowała, a w zamian za swoją pracę otrzymywała marny świstek nie uprawniający do otrzymania zasiłku macierzyńskiego? I potem zaczęła umowę w dobrej firmie, a że lata lecą i rodzinę chciałaby zakładać to co?
Ja właśnie jestem w takiej sytuacji. Pracowałam prawie 4 lata w jednej firmie i naprawdę byłam jedną z najlepszych, a na L4 byłam bodajże w ciągu tych lat może z tydzień. Po 3 latach w tamtej firmie zaczęliśmy się starać o dziecko i niestety nam sie nie udało. Potem z powodu przeprowadzki do innego miasta musiałam z tamtej firmy odejść, no i wiadomo starania o dziecko przerwać . Teraz szukam nową pracę w nowym mieście i jak tylko ją znajdę na normalną umowę, to zamierzam mniej więcej po przepracowaniu pół roku znów się starać o dziecko. Ogólnie oficjalnie mój staż wynosi prawie 5 lat, a jeżeli dodać do tego dorywczą pracę na zlecenie w call centrach i pracę typu niania (w czasie studiów), to pracuję już prawie 10 lat.

Edytowane przez zaksy
Czas edycji: 2015-03-12 o 23:19
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 16:19   #165
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem w takiej sytuacji. Pracowałam prawie 4 lata w jednej firmie i naprawdę byłam jedną z najlepszych, a na L4 byłam bodajże w ciągu tych lat może z tydzień. Po 3 latach w tamtej firmie zaczęliśmy się starać o dziecko i niestety nam sie nie udało. Potem z powodu przeprowadzki do innego miasta musiałam z tamtej firmy odejść, no i wiadomo starania o dziecko przerwać . Teraz szukam nową pracę w nowym mieście i jak tylko ją znajdę na normalną umowę, to zamierzam mniej więcej po przepracowaniu pół roku znów się starać o dziecko. Ogólnie oficjalnie mój staż wynosi prawie 5 lat, a jeżeli dodać do tego dorywczą pracę na zlecenie w call centrach i pracę typu niania (w czasie studiów), to pracuję już prawie 10 lat.
dlaczego?
a co, to bezrobotne nie mogą się o dziecko starać?
zadne wytłumaczenie, że bylas dobrą pracownicą przez iles tam lat. robisz identycznie jak autorka.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 16:49   #166
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
dlaczego?
a co, to bezrobotne nie mogą się o dziecko starać?
zadne wytłumaczenie, że bylas dobrą pracownicą przez iles tam lat. robisz identycznie jak autorka.
oczywiście, bezrobotne mogą się starać o dziecko, jak ich stać lub mają wsparcie rodziców. a my nie, bo jesteśmy sami, chłopak ma tylko mnie, a ja tylko chłopaka, oddajemy pół jego wypłaty za wynajem mieszkania, druga połowa idzie na rachunki i jedzenie. przy jednym pracującym rodzicu bez wsparcia ze strony rodziny i zapewnionego mieszkania mało kogo jest stać na dziecko.

a według ciebie ile kobieta musi przepracować w firmie, aby było można pójść na macierzyński?

Edytowane przez zaksy
Czas edycji: 2015-03-13 o 16:53
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 17:44   #167
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
oczywiście, bezrobotne mogą się starać o dziecko, jak ich stać lub mają wsparcie rodziców. a my nie, bo jesteśmy sami, chłopak ma tylko mnie, a ja tylko chłopaka, oddajemy pół jego wypłaty za wynajem mieszkania, druga połowa idzie na rachunki i jedzenie. przy jednym pracującym rodzicu bez wsparcia ze strony rodziny i zapewnionego mieszkania mało kogo jest stać na dziecko.

a według ciebie ile kobieta musi przepracować w firmie, aby było można pójść na macierzyński?
ma tyle przepracować, żeby ją było stać na dziecko.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 18:48   #168
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
ma tyle przepracować, żeby ją było stać na dziecko.
no, widzisz, w moim przypadku jak zacznę pracować, to będzie mnie od razu stać na dziecko

a jeszcze mam pytanie do dziewczyn, które uważają, że nie można zachodzić w ciążę po 6 miesięcy. wiadomo, że teraz dostać umowę o pracę na czas nieokreślony jest dość trudne, a nawet powiedziałabym ogólnie trudno dostać umowę o pracę. No i załóżmy, że kobieta dostaje umowę o pracę na rok, obiecano jej, że następną dostanie na dłużej, a po roku nie dostała nic. szuka nową pracę, znajduje i dostaje znów na rok i znów po roku nie dostaje nic. to według was ona ma do 40 lat czekać póki nie dostanie umowy chociażby na 5 lat, żeby przepracować chociaż by te 2 lata i pójść na macierzyński?
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 19:02   #169
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Podobno rząd pracuje nad tym, aby każda matka, nie ważne, czy pracuje, czy nie, mogła otrzymywać zasiłek macierzyński przez rok. Myślę, że to dobre rozwiązanie. Wtedy nie byłoby takich problemów.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-13, 20:05   #170
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
no, widzisz, w moim przypadku jak zacznę pracować, to będzie mnie od razu stać na dziecko

a jeszcze mam pytanie do dziewczyn, które uważają, że nie można zachodzić w ciążę po 6 miesięcy. wiadomo, że teraz dostać umowę o pracę na czas nieokreślony jest dość trudne, a nawet powiedziałabym ogólnie trudno dostać umowę o pracę. No i załóżmy, że kobieta dostaje umowę o pracę na rok, obiecano jej, że następną dostanie na dłużej, a po roku nie dostała nic. szuka nową pracę, znajduje i dostaje znów na rok i znów po roku nie dostaje nic. to według was ona ma do 40 lat czekać póki nie dostanie umowy chociażby na 5 lat, żeby przepracować chociaż by te 2 lata i pójść na macierzyński?
gratuluje, ja widocznie mam wieksza potrzebe bezpieczenstwa niz otrzymywanie jedynie 80% podstawy wynagrodzenia, bo wnioskuje, ze nie zamierzasz oszukiwac pracodawcy i nie pracowac również przez 9miesiecy ciazy
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 20:22   #171
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
gratuluje, ja widocznie mam wieksza potrzebe bezpieczenstwa niz otrzymywanie jedynie 80% podstawy wynagrodzenia, bo wnioskuje, ze nie zamierzasz oszukiwac pracodawcy i nie pracowac również przez 9miesiecy ciazy
80% podstawy? Do wynagrodzenia na macierzyńskim chyba wlicza sie srednia pensja sumaryczna z premią?

Poza tym, na macierzyńskim zmniejszają się koszty dojazdu
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 21:41   #172
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
gratuluje, ja widocznie mam wieksza potrzebe bezpieczenstwa niz otrzymywanie jedynie 80% podstawy wynagrodzenia, bo wnioskuje, ze nie zamierzasz oszukiwac pracodawcy i nie pracowac również przez 9miesiecy ciazy
no wiesz, zależy jaka jest podstawa wynagrodzenia. jak znajdę pracę, jakiej szukam, to nawet jak będę dostawała mniej o 20%, to i tak to nie zrujnuje naszego budżetu. I jak wyżej nelciak napisała, nie będę musiała płacić za dojazdy plus jedzenie, bo do pracy zawsze oddzielnie gotuję. A co do 9 miesięcy ciąży, widzę, że nie dopuszczasz takich sytuacji, że nawet zdrowa kobieta może mieć zagrożoną ciążę i według ciebie jak kobieta idzie na L4, to oszukuje pracodawcę?
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 21:49   #173
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
80% podstawy? Do wynagrodzenia na macierzyńskim chyba wlicza sie srednia pensja sumaryczna z premią?

Poza tym, na macierzyńskim zmniejszają się koszty dojazdu
no właśnie też tak myślałam, ale internety twierdza inaczej zresztą tak czy siak, nawet bez dojazdów, jest mniej

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
A co do 9 miesięcy ciąży, widzę, że nie dopuszczasz takich sytuacji, że nawet zdrowa kobieta może mieć zagrożoną ciążę i według ciebie jak kobieta idzie na L4, to oszukuje pracodawcę?
tak, oszukuje pracodawcę, jeżeli wymusza na lekarzu zwolnienie tylko i wyłącznie dlatego, że jest w ciąży. Bo ciąża to nie choroba. Zgodzisz się chyba ze mną w tym względzie?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 22:24   #174
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
no właśnie też tak myślałam, ale internety twierdza inaczej zresztą tak czy siak, nawet bez dojazdów, jest mniej

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------


tak, oszukuje pracodawcę, jeżeli wymusza na lekarzu zwolnienie tylko i wyłącznie dlatego, że jest w ciąży. Bo ciąża to nie choroba. Zgodzisz się chyba ze mną w tym względzie?
http://prawo-porady.pl/artykuly,czy-...kiego,197.html
http://www.ekspertbeck.pl/podstawa-w...h-pracownikom/

Poza tym, w niektorych firmach mozna dostac dodatkowy 'zasilek' po urodzeniu dziecka.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 22:32   #175
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

[/COLOR]
tak, oszukuje pracodawcę, jeżeli wymusza na lekarzu zwolnienie tylko i wyłącznie dlatego, że jest w ciąży. Bo ciąża to nie choroba. Zgodzisz się chyba ze mną w tym względzie?[/QUOTE]

zgodzę się z tobą tylko co do kwestii fikcyjnych L4. nie zgodzę się, że wszystkie L4 ciężarnych to oszukiwanie pracodawcy i ZUS. mam jedną bliską mi osobę, która miała takie zdrowie, że tylko można było jej pozazdrościć. po zajściu w pierwszą ciążę miała takie zdrowotne problemy, że prawie co tydzień musiała odwiedzać szpital (powtarzam szpital, nie przychodnię), na szczęście dziecko przeżyło, sama dziewczyna po jakimś czasie też doszła do siebie i nawet po roku chciała już wracać do pracy, ale okazało się, że znów jest w ciąży. i znów to samo, cały czas karetki, szpitale, badania, skończyło się tym, że z powodu problemów z sercem musiała rodzić w 27 tygodniu, córeczka żyła tylko 5 dni...minęło prawie 3 lata a dziewczyna do tej pory nie może dojść do zdrowia. ostatnio znów przebywała w szpitalu, ale lekarze powiedzieli, że jak znów zajdzie w ciążę, to mogą ją już nie uratować. i raz jeszcze powtarzam, do pierwszej ciąży była bardzo zdrowa.
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 22:38   #176
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Ok, czyli średnie wynagrodzenie a nie podstawa. Dzięki Nelciak
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 07:44   #177
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

A znajdziecie za siebie w pracy zastępstwo dla pracodawcy?

Z dnia na dzień pracodawca zostaje bez pracownika.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 12:36   #178
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Pokaż wiadomość
A znajdziecie za siebie w pracy zastępstwo dla pracodawcy?

Z dnia na dzień pracodawca zostaje bez pracownika.
no, po pierwsze, nie z dnia na dzień, pracodawca ma prawie 9 miesięcy na znalezienie zastępstwa, a po drugie, zrobię ze swojej strony wszystko, aby znaleźć sobie zastępstwo. w zeszłym roku jak odchodziłam z pracy z powodu przeprowadzki, miałam 3 miesięczne wypowiedzenie, w tym czasie pomagałam menedżerowi robić testy wśród innych pracowników na swoje stanowisko, po wybraniu 2 osób siedziałam z każdą po 2 tygodnie i szkoliłam.
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 14:17   #179
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
no, po pierwsze, nie z dnia na dzień, pracodawca ma prawie 9 miesięcy na znalezienie zastępstwa, a po drugie, zrobię ze swojej strony wszystko, aby znaleźć sobie zastępstwo. w zeszłym roku jak odchodziłam z pracy z powodu przeprowadzki, miałam 3 miesięczne wypowiedzenie, w tym czasie pomagałam menedżerowi robić testy wśród innych pracowników na swoje stanowisko, po wybraniu 2 osób siedziałam z każdą po 2 tygodnie i szkoliłam.
O ile nie dostanie w twarz L4 pięć sekund po tym, jak dowie się o ciąży swojej pracownicy, co jest nagminne, wystarczy posiedzieć chwile dłużej w kolejce do ginekologa i posłuchać wywodów ciężarnych o zasłużonym urlopiku i konieczności przygotowania się na przyjście potomka. a potem wielkie zdziwienie, że przez takie oszustki i kretynki normalne, uczciwe kobiety mają takie problemy z pracodawcami.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 18:17   #180
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: ciąża na wypowiedzeniu

Ja, jako matka i osoba szukająca sobie współpracowników powiem, że nie problemem są ciąże. Problemem są zwolnienia od 3. miesiąca, bo w ciąży ma się mdłości lub dlatego, że lekarz zabronił chodzić do pracy, ale na zakupy nie zabronił

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
O ile nie dostanie w twarz L4 pięć sekund po tym, jak dowie się o ciąży swojej pracownicy, co jest nagminne, wystarczy posiedzieć chwile dłużej w kolejce do ginekologa i posłuchać wywodów ciężarnych o zasłużonym urlopiku i konieczności przygotowania się na przyjście potomka. a potem wielkie zdziwienie, że przez takie oszustki i kretynki normalne, uczciwe kobiety mają takie problemy z pracodawcami.
O, w tym leży problem.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 18:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.