Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-26, 07:51   #151
MargoF1
Raczkowanie
 
Avatar MargoF1
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pzn
Wiadomości: 221
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Ja chciałabym iść w październiku na ten kierunek na UAM, ale chyba za późno się obudziłam... bo zdaję gegrę. Trudno się dostać? Co zdawałaś? WOS?

Zdaję gegrę, bo myślę nad turystyką i rekreacją również na UAM.

A tak przy okazji mogłabyś mi napisać jak jest ze studiami zaocznymi? Coraz częściej biorę pod uwagę zaoczne, bo średnio widzę moją maturę, więc jeśli miałabym wybierać między zaocznymi studiami TiR a BN, wybrałabym to drugie, ale zależy mi na dziennych.
W zeszłym roku było dość łatwo się dostać. Podobno był najniższy próg na wydziale i "brali każdego". Dwa lata temu było dużo gorzej.
Zdawałam rozszerzony WOS, bo był najlepiej punktowany. Nie zaliczyłam go jakoś super, ale udało mi się dostać. Zawsze możesz spróbować
Nie wiem jak jest z zaocznymi, ale chyba nie narzekają
__________________
razem od 08.12.12r.
zaręczyny 07.06.2014r.
ŚLUB 01.05.2016r.
dbam o włosy i zapuszczam!
WWW.F1-SHOW.BLOGSPOT.COM
MargoF1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:32   #152
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez MargoF1 Pokaż wiadomość
W zeszłym roku było dość łatwo się dostać. Podobno był najniższy próg na wydziale i "brali każdego". Dwa lata temu było dużo gorzej.
Zdawałam rozszerzony WOS, bo był najlepiej punktowany. Nie zaliczyłam go jakoś super, ale udało mi się dostać. Zawsze możesz spróbować
Nie wiem jak jest z zaocznymi, ale chyba nie narzekają
dziękuję, spróbuję na pewno
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 16:11   #153
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Fruzja Pokaż wiadomość
Powiem tak - ja studiuję drugi rok kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i jeśli ktoś naprawdę serio wiąże przyszłość z WOJSKIEM - polecam. Ale polecam też bardzo BARDZO mocne przemyślenie, bo jeśli już się w to "wejdzie" nie ma odwrotu.

Kierunek jak kierunek - interesujący... wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć i nauczyć. Jako studentka polecam. Jest naprawdę ciekawy, dla osób które lubią tę tematykę i które chcą w tę stronę ruszyć.
Powodzenia dziewczyny ! obyście dobrze wybrały. Trzymam kciuki.
za mną lada chwila IV semestr będzie i z samego kierunku też jestem zadowolona Ostatnio w ramach zajęć praktycznych byliśmy w areszcie śledczym, teraz mamy wyprawę do prosektorium hłe hłe
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 08:33   #154
paplyczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja wybrałam rok temu bezpieczeństwo wewnętrzne na uczelni Chodkowskiej w Warszawie. Zdecydowałam się na ten kierunek, bo zależało mi na studiach humanistycznych, które jednak przygotują mnie do konkretnego zawodu. Wojsko i służby mundurowe nigdy mnie nie przerażały, a studia okazały się bardzo ciekawe J Na wydziale jest wielu wykładowców z dużym doświadczeniem w bezpieczeństwie – od nowego semestru choćby gen.Dukaczewski.
paplyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 10:38   #155
Gabiii92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Odp: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Jestem na 3 roku BW - studia ciekawe, wybitni wykladowcy np W.Smolski A.Peplonski R.Polko mam bardzo dużo zajęć z prawa karnego które prowadzi K.Laskowska - bardzo wymagająca ale jak najbardziej w porządku kobieta, w ramach zajec wyprawy do sądu na rozprawy , dyskusja nt wyroków itd wyjscia do komendy wojewodzkiej policji i wizyta w wojewodzkim laboratorium kryminalistycznym - nauka zabezpieczenia dowodów np odcisków palców różnymi metodami, praktyki w areszcie śledczym i zwiedzanie więzienia o ile tak można to nazwać , strzelnica, samoobrona , kurs pierwszej pomocy. W zbliżającym sie roku dochodzi mi cos na wzór medycyny sądowej takie zapoznanie się z działaniem itd co wiąże sie z wizyta w prosektorium.. Na prawdę fajna sprawa , polecam o ile jestes pewna że chcesz isc do pracy w tym kierunku

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 4
Gabiii92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 11:59   #156
Evellka
Raczkowanie
 
Avatar Evellka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gda/Lbn
Wiadomości: 112
GG do Evellka
Dot.: Odp: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Gabiii92 Pokaż wiadomość
Jestem na 3 roku BW - studia ciekawe, wybitni wykladowcy np W.Smolski A.Peplonski R.Polko mam bardzo dużo zajęć z prawa karnego które prowadzi K.Laskowska - bardzo wymagająca ale jak najbardziej w porządku kobieta, w ramach zajec wyprawy do sądu na rozprawy , dyskusja nt wyroków itd wyjscia do komendy wojewodzkiej policji i wizyta w wojewodzkim laboratorium kryminalistycznym - nauka zabezpieczenia dowodów np odcisków palców różnymi metodami, praktyki w areszcie śledczym i zwiedzanie więzienia o ile tak można to nazwać , strzelnica, samoobrona , kurs pierwszej pomocy. W zbliżającym sie roku dochodzi mi cos na wzór medycyny sądowej takie zapoznanie się z działaniem itd co wiąże sie z wizyta w prosektorium.. Na prawdę fajna sprawa , polecam o ile jestes pewna że chcesz isc do pracy w tym kierunku

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 4
na jakiej uczelni??
__________________
l4
Evellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 20:23   #157
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Odp: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Evellka Pokaż wiadomość
na jakiej uczelni??
Po nazwisku wykladowcy obstawiam miasto Bialystok. Uczelnia Uniwersytet Bialostocki Wydzial Prawa i Administracji, ew. NWSP Bstok, chociaz bardziej mysle, ze UwB. Niestety, ale takie rzeczy to tylko na studiach dziennych.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 21:13   #158
Gabiii92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odp: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Kornelciaczek Pokaż wiadomość
Po nazwisku wykladowcy obstawiam miasto Bialystok. Uczelnia Uniwersytet Bialostocki Wydzial Prawa i Administracji, ew. NWSP Bstok, chociaz bardziej mysle, ze UwB. Niestety, ale takie rzeczy to tylko na studiach dziennych.
NWSP składałabym na UwB , ale niestety wtedy nie było tego kierunku na dziennych, a na takich mi zależało ale mgr bede już na UwB
Gabiii92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 13:41   #159
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

najlepsze studia, polecam kierunek na prawdę!
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 17:50   #160
Yokq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez xxxruntomexxx Pokaż wiadomość
Hej, ja złożyłam dokumenty na Bezpieczenstwo Narodowe na Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni

I jak jest na tym kierunku? Ja myślę o bezpieczeństwie wewnętrznym właśnie na tej uczelni Czy mogłabyś mi napisać trochę więcej o tej szkole ? Zależy mi na opinii
Yokq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 13:57   #161
Miannka
Przyczajenie
 
Avatar Miannka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja jestem na bezpieczeństwie wewnętrznym na AMW więc jeśli masz jakieś pytania to pisz
Miannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 17:01   #162
1991kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Gorzów/Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

sporo moich koleżanek na to poszło, także nie jest to chyba 'męski' kierunek
__________________
<ciach_reklama>
1991kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 17:25   #163
Sasza_
Raczkowanie
 
Avatar Sasza_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja również studiuję w AMW na kierunku BN 3 rok.
Kierunek bardzo mi się podoba, jedynie na co mogę narzekać to na przedmioty, które treścią się ze sobą pokrywają.
Sasza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 23:43   #164
slonko_69
Raczkowanie
 
Avatar slonko_69
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 65
GG do slonko_69
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja jestem po wewnętrznym na AMW i nie polecam. Szczególnie uczelni. Ładna tylko w nazwie a studia niestety przejdzie każdy. Zero wymagań.

Pracodawcy niechętnie patrzą na papierek po AMW - w końcu akademia minimalnych wymagań i tak niestety jest.
A po kierunku nie ma co się oszukiwać, ale ciężko z pracą.
__________________
`Porażka jest elementem dążenia do doskonałości.`
slonko_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 19:13   #165
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Sasza_ Pokaż wiadomość
Ja również studiuję w AMW na kierunku BN 3 rok.
Kierunek bardzo mi się podoba, jedynie na co mogę narzekać to na przedmioty, które treścią się ze sobą pokrywają.
Tak chyba na każdej Uczelni o tym kierunku :C
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 09:26   #166
Yun1182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Talking Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Żeby dostać się do CBŚ/CBA trzeba najpierw dostać się do Policji i przepracować 'kilka' lat. A żeby dostać się do Policji to wiadomo co trzeba - odpowiedni profil psychologiczny, sprawność fizyczną i wykształcenie ale też nie można być 'za mądrym'. A same studia mogą jedynie pomóc kilkoma punktami w rekrutacji... Wcale nie jest tak kolorowo.

____________________
Na tanie zakupy to tylko do nas! administrowanie nieruchomościami warszawa zapraszamy!

Edytowane przez Yun1182
Czas edycji: 2014-04-11 o 15:06
Yun1182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:26   #167
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zgodzę się, że nie jest kolorowo, ale.. CBŚ i CBA to nie tylko mundur Podobnie jak Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna.. Wszystkie jednostki oferują także stanowiska cywilne, gdzie musisz tylko wykazywać się odpowiednią wiedzą, rzetelnością i liczyć z konsekwencjami.
Choć niestety w takim kraju żyjemy, gdzie bez znajomości lub kogoś 'wewnątrz' niewiele możemy zdziałać. Ale z tym kierunkiem, można całkiem fajnie zakręcić się na zagranicznych lotniskach. I tak lepiej płacą i lepiej się żyje ;-)
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 08:31   #168
Grzesznick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

U mnie na uczelni jest Bezpieczeństwo narodowe.
Jest umowa z Policją przez co skrócone jest później szkolenie wstępne o połowę.

Prawda jest też taka, że same studia nie pomagają w dostaniu się do policji. Pomagają później w awansie.
Grzesznick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 09:05   #169
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Jak masz mgr z bezpieczeństwa to się startuje na lepsze stanowiska
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 13:38   #170
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Grzesznick Pokaż wiadomość
U mnie na uczelni jest Bezpieczeństwo narodowe.
Jest umowa z Policją przez co skrócone jest później szkolenie wstępne o połowę.

Prawda jest też taka, że same studia nie pomagają w dostaniu się do policji. Pomagają później w awansie.
Zadna osoba, ktora po bezpieczenstwie, prawie lub administracji na kursie podstawowym miala mozliwosc przystapienia do testu, by skrocic szkolenie podstawowe nie zaliczyla, wiec to ze cos jest podpisane, a rzeczywistosc to dwie rozne bajki. A awanse, no coz na oficerke w sluzbie przygotowawczej to Cie nie wysla... Moze najpierw trzeba dobra orientacje zrobic
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 13:49   #171
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

a kto mówi o oficerce? chyba, ze coś przegapiłam? Chyba masz bardzo słabą Uczelnię skoro jesteś tak pewna wyników Albo ,,ktoś powiedział" :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 20:42   #172
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

"Startuje sie na lepsze stanowiska" - jasne... Co rozumiesz pod pojeciem "stanowiko" w Policji?
Studia i awans to dwie rozne sytuacje... Nie wiem, czy wiesz, ale zaczynasz od kursanta, po szkole podstawowej masz referenta, a pozniej zalezy od Wydzialu w jakim jestes... Np. wyzej w RD to kontroler, a np. w nielatach asystent, ale z st. sierz. nie bedziesz miala tego stanowiska Lata sluzby to po pierwsze. Poza tym awanse dostaje sie z roznych powodow.

Akurat studia mam za soba i mnie jeszcze wtedy to nie dotyczylo Skad mam takie informacje, no popatrz pracuje w Firmie i wiem co i jak, a dostep do takich info nie jest trudny i nikt do tej pory nie mial skroconego kursu, bo ten test byl/jest trudny ...
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 21:52   #173
siwy355
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Witam,również studiuję BN,jestem na IV semestrze. Chciałbym dowiedzieć się jakie "certyfikaty",kursy i szkolenia są potrzebne,pomocne po studiach,starając się o pracę w policji,wojsku itp.
Zamierzam zrobić magistra z innego,pochodnego kierunku
siwy355 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 07:34   #174
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

na pewno związane z ratownictwem medycznym, wszelkie taktyki organizowane w terenie m. in. przez https://www.facebook.com/obozy.szkoleniowe
Oczywiście nie jest to decydujące o czymkolwiek, bo całą procedurę przechodzisz normalnie, ale pewne rzeczy lepiej jest wiedzieć zwłaszcza, jeśli się tym interesujesz Na szkółce są jeszcze techniki interwencyjne i samoobrona, ja to mam teraz w ramach zajęć z panem z Policji, ale i tak się to powtarza na szkółce.. tylko mam już jakąś wiedzę i przygotowanie, a to dużo daje.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 20:22   #175
aniusia1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej, Ja skończyłam rok temu studia BN na wyższej szkole bezpieczenstwa i do Policji sie dostalam, studiow nie żałuje bo było sporo fajnych zajec terenowych. Kadra całkiem spoko i przede wszystkim załapałam sie na promocje nie powiem, że to mi załatwiło testy ale na pewno,pomogło,wiec szkole moge polecic zgodniem z sumieniem pozdro!
aniusia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 11:10   #176
zaneta95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zamierzam złożyć podanie na WSOWL we wroclawiu na studia cywilne. Uczelnia oferuje kierunki : zarządzanie, inżynieria bezpieczenstwa i bezpieczenstwo narodowe. Poczatkowo bylam nastawiona na BN dlatego zdawalam na maturze rozsz geo i ang. Polecono mi jednak inzynierie bezpieczenstwa na ktorej jest duzo mat, fiz i chemii co mnie martwi. Przyszłosc wiaze ze sluzbami mundurowymi (policja, straz pozarna lub graniczna). Rozwazam tez opcje pojscia na zarzadzanie i po semestrze przepisanie na studia wojskowe jednak nie wiem czy sobie poradze),wszystko ma swoje plusy i minusy... Co waszym zdaniem powinnam wybrac? Wolalabym pozostac na studiach cywilnych...
zaneta95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 13:19   #177
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

kochane powiedzcie mi gdzie moge odbyć praktyki po 2 roku?
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 11:55   #178
aniaaa440
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja od października będę studiować bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Śląskim w tym roku to jest nowa specjalność administracji
Szukam osób, które studiują ten kierunek z chęcią odkupie książki, materiały.
może znajdzie się nawet ktoś, kto będzie też studiował od października na UŚ-u ?
aniaaa440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:44   #179
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

nie odkupisz materiałów ani książek bo to nowa specjalizacja, jak sama napisałaś, więc raczej niewiele osób miało przyjemność to studiować na UŚ. Ale nic wielkiego, UŚ nie ma za wiele do zaoferowania.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:04   #180
gloryandgoore
Raczkowanie
 
Avatar gloryandgoore
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 108
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

W przyszłym roku piszę maturę i całkiem niedawno wpadłam na pomysł tego gdzie chcę iść i wypadło właśnie na bezpieczeństwo wewnętrzne/narodowe. Akurat taki kierunek wybrałam, bo wydaje mi się on ciekawy i niebanalny jak większość kierunków humanistycznych.
Wszystkie wymagane przedmioty przy rekrutacji na ten kierunek mam w rozszerzeniu, ale nie wiem gdzie najlepiej złożyć papiery
Kuzynka mojej koleżanki, z którą rozmawiałam całkiem niedawno na ten temat studiuje BW na UJ, jednak nie wiem czy UJ to nie za wysokie progi na mnie. Oczywiście, będę próbować ale chcę mieć jeszcze jakąś alternatywę.
Nie przeglądałam jeszcze wszystkich postów i nie czytałam gdzie studiujecie, ale chcę was się dziewczyny spytać czy opłaca się studiować ten kierunek? Jakie są, i czy w ogóle są po nim jakieś perspektywy pracy?
gloryandgoore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 12:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:33.