Misja w Zambii - proszę pomóż ! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-01, 11:25   #151
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez agajot Pokaż wiadomość
Aż łzy stanęły mi w oczach - przyłączam się i dziś pędzę po zakupy
Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Ja jutro pędzę na zakupy dla dzieci
Nawet zrobiłam listę wszystkiego, co mogłoby im być potrzebne i zaraz wydrukuję.

Ale mamy szczęście, że żyjemy tu, gdzie żyjemy i mamy co jeść i nie ma takiej biedy

A jeszcze małe pytanko - przeczytałam tu, żeby na paczkach pisać dużymi literami, że to dla szpitala, żeby nie naliczyli cła. Czy to tyczy się tylko paczek?? Bo ja będę przesyłać przecież tylko przesyłki listowe A w adresie jest już napisane, że to St. Luke's Mission Hospital To jak - pisać jeszcze obok dużymi literami, że to dla szpitala????
Witajcie dziewczyny!!!!Super ze sie przylaczacie!!!!Musimy tez o tej akcji pamietac tez po swietach!!!!Ach, ja bylam na poczcie ale jest zamknieta bo ktos w nocy sie do niej wlamal, troche sie wscieklam, ale moja kolezanka ma do mnie przyjsc w poniedzialek i przyniesc tez cos dla dzieci bo powiedziala ze mi cos da jak powiedzialam jej o akcji pomocy dzieciakom.Wiec nawet dobrze bo wylsle za jednym zamachem.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 11:28   #152
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
strasznie się cieszę z kazdego nowego uczestanika naszej akcji: agajot

równocześnie przypominam o podanych kontach, może jest coś czego akurat siostry potrzebuja (jestem pewna ze nie jedna rzecz) a nam to do głowy nie przyjdzie i z waszych pieniążków mogłyby to kupić
za 1 $ - mozna naprawdę dużo kupić w Zambii

jeszcze jedno : czy dołączacie do siostry listy z informacjami o sobie i oczywiście adres zwrotny?

ona nie spodziewa się takiego Mikołaja
Ja dołączę Napiszę coś tam o sobie może i że dowiedziałam się z internetu o ich misji A adres zwrotny podam z tyłu koperty... A czy dla sióstr wysłanie listu z podziękowaniem to nie za duży wydatek Pytam, bo nie wiem i nie obraziłabym się, jeśli bym takiego nie dostała, bo te pieniążki, co poszłyby na wysłanie listu mozna przecież przeznaczyć na dzieci

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
nie Ally wystarczy że ten napis co wyżej był widoczny bardziej niz imię i nazwisko siostry jak zwykło się to robić przy normalnej korespondencji i oczywiście dotyczy to też listów !


no i masz racje z tym szczęściem - ja codziennie Bogu dziękuję za to.
A jak mam ochotę ponarzekać na los i że mi źle to ogladam sobie zdjęcia i mi przechodzi nie potrzebny psychoterapeuta
Ok, to napiszę nazwę misji większymi literami
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 11:44   #153
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Zgoda. Ale jesli te datki ida na konkretne dzieci i powiedzmy na ich nauke, to w tym momencie daje sie temu dziecku "wedke", prawda?
Prawda Luba . Ale to taka kropla w morzu potrzeb

A tak wogóle to nie wiem czy wszystkie z was wiedzą, ale właśnie niedawno zakończyłyśmy pracę z dziewczynami ze "Zrób to sama" nad cegiełką, która będzie sprzedawana na allegro. Jest to płytka CD z nagranymi projektami kartek, tapet, kalendarzem itp, które są autorstwa dziewczyn. Będziemy ten projekt kontynuować także dla innych potrzebujących dzieci. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie by takie efektowne "afrykańskie" cegiełki przygotować i wystawić je na allegro po np. 5 zł. Dochód przekazałybyśmy na konto sióstr. Jeśli któraś z Was obsługuje jakies graficzne programy, być może również zechce dołączyć do ekipy
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 11:58   #154
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Prawda Luba . Ale to taka kropla w morzu potrzeb

A tak wogóle to nie wiem czy wszystkie z was wiedzą, ale właśnie niedawno zakończyłyśmy pracę z dziewczynami ze "Zrób to sama" nad cegiełką, która będzie sprzedawana na allegro. Jest to płytka CD z nagranymi projektami kartek, tapet, kalendarzem itp, które są autorstwa dziewczyn. Będziemy ten projekt kontynuować także dla innych potrzebujących dzieci. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie by takie efektowne "afrykańskie" cegiełki przygotować i wystawić je na allegro po np. 5 zł. Dochód przekazałybyśmy na konto sióstr. Jeśli któraś z Was obsługuje jakies graficzne programy, być może również zechce dołączyć do ekipy
La-ra - wspaniały pomysł, wiedziałam że macie wiele wspaniały ch pomysłów, jest jak najbardziej za tez myślałam o podobnej akcji ale ani nie umiem obsługiwać takich programów ani wystawiać na allegro

Ally - tak to kosztuje ale siostry zdaja sobie sprawę że ludzie czekaja na takie listy, czy paczka doszła, ja czasami dostaję z pieczątka z Polski więc pewnie siostra albo to komuś daje albo korzysta z jakichś przesyłek zbiorczych, listy tez często pisane sa do wszystkich jednakowe i kserowane a na końcu dopisek do konkretnej osoby własnoręcznie przez siostrę, ona ma juz ok. 60 adopcyjnych rodzin i wyobraźcie sobie teraz korespondencję i jeszcze zdjęcia. Ale siostra jest bardzo pracowita. Jest tam jeszcze siostra Sabina z Polski a 6 to Zambijki.

traci - nic nie dzieje się bez powodu
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 12:05   #155
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Boli mnie to ze te "gwiazdeczki" majace tyle kasy nie moga sponsorowac takiego szpitala.Przeciez jakby wszyscy bogacze z tego swiata dali choc troche to nie byloby tak zle.Ale po co lepiej sobie kupic nowy dom piaty z kolei albo 156 pare butow. a do tego kreacje D&G w ktora ubiora sie raz i schowaja na dnie szafy.Co za swiat...
Niestety, ale to jest jedna z kwestii, na które nigdy nie uda się znaleźć odpowiedzi. To jest temat na inny wątek, ale moim zdaniem nie jest tak, że jak ktoś ma dużo (w naszym pojęciu) pieniędzy, to ma obowiązek oddawać je potrzebującym. Taka pomoc to jest kwestia woli. Jednakowoż prawdą jest, że najczęściej pomagają ludzie bardzo średnio zamożni, tacy, którym też niejednokrotnie czegoś brakuje. Tak jest świat skonstruowany. Cieszmy się, że jest ktoś, kto chce pomóc
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 12:22   #156
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Ja dołączę Napiszę coś tam o sobie może i że dowiedziałam się z internetu o ich misji A adres zwrotny podam z tyłu koperty... A czy dla sióstr wysłanie listu z podziękowaniem to nie za duży wydatek Pytam, bo nie wiem i nie obraziłabym się, jeśli bym takiego nie dostała, bo te pieniążki, co poszłyby na wysłanie listu mozna przecież przeznaczyć na dzieci


Ok, to napiszę nazwę misji większymi literami
Ja jednak doradzam swoj adres napisac jeszcze dodatkowo w srodku, w liscie. Bo z tylu koperty moze sie zatrzec i byc nieczytelny.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 12:41   #157
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja jednak doradzam swoj adres napisac jeszcze dodatkowo w srodku, w liscie. Bo z tylu koperty moze sie zatrzec i byc nieczytelny.
Po napisaniu wcześniejszego posta doszłam do tego samego wniosku
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 12:46   #158
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Słuchajcie, myślicie, że jeśli wyslę paczkę w poniedziałek, to jest sens wkładać tam ozdoby świąteczne? Bo mam wrażenie, że mogą dojść za późno, już po świętach, a nie chciałabym zajmować cennego miejsca w paczce czymś zbędnym. Priorytetem zamierzam wysłać, a zapomniałam ile czasu on idzie do Zambii.

Edit
Doczytałam, że idzie 2 tyg, a siostra jeździ po odbiór raz na 2 tyg... Więc może być już po świętach. Szkoda, ale może skupię się na innych rzeczach
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 12:52   #159
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Słuchajcie, myślicie, że jeśli wyslę paczkę w poniedziałek, to jest sens wkładać tam ozdoby świąteczne? Bo mam wrażenie, że mogą dojść za późno, już po świętach, a nie chciałabym zajmować cennego miejsca w paczce czymś zbędnym. Priorytetem zamierzam wysłać, a zapomniałam ile czasu on idzie do Zambii.

Edit
Doczytałam, że idzie 2 tyg, a siostra jeździ po odbiór raz na 2 tyg... Więc może być już po świętach. Szkoda, ale może skupię się na innych rzeczach
Dokladnie tak samo pomyslalam, dlatego nie wysylam zadnych ozdob choinkowych bo moga dojsc po swietach, a ja moge wyslac teraz cos co przyda sie zawsze.Ozdoby wysle w przyszlym roku.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 12:52   #160
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

lexie - proponuję kupic wycinanki, jak dojda przed to zrobią łańcuchy a jak po to cos innego

ale palnęłam - łańcuchy niby na co?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 13:46   #161
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Ja juz nie pierwszy raz zauwazam, ze my tu mamy grupowe przemyslenia, wszyscy mysla o tym samym. Bo ja tez o ozdobach choinkowych. Ja poslalam. Stwierdzilam, ze:
po pierwsze, moze zdarzy sie cud i dojdzie przezd swietami (pani na poczcie mowila, ze dojdzie)

po drugie nie przewiduje konca swiata i raczej Swieta w przyszlym roku tez beda to sie ozdoby zawsze przydaja.

a po trzecie wyslalam dwie paczuszki. Jedna z ozdobami a druga z zupami, odzywkami dla dzieci itd.

a po czwarte. w koncu jeszcze cos bede posylac, to co tam, teraz polecialy ozdoby.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 13:50   #162
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Dziewczyny, tak się wciągnęłam w ten wątek, że wciąż zaglądam tu - co nowego. Chociaż nie mogę nic teraz wysłać, to trzymam kciuki za Wasze paczuchy i mam nadzieję, że wszystkie dojdą w jednym czasie, sprawiając tym samym dzieciakom i ich opiekunom wielką niespodziankę
- dla Was wszystkich!
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 13:55   #163
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
- dla Was wszystkich!
I dla Ciebie także Cheer za wrażliwe Serduszko i podpis, który przywiedzie do wątku napewno kogos jeszcze
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 14:03   #164
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak się wciągnęłam w ten wątek, że wciąż zaglądam tu - co nowego. Chociaż nie mogę nic teraz wysłać, to trzymam kciuki za Wasze paczuchy i mam nadzieję, że wszystkie dojdą w jednym czasie, sprawiając tym samym dzieciakom i ich opiekunom wielką niespodziankę
- dla Was wszystkich!
Ja tak samo ciagle patrze co tu nowego, no i zeby przypadkiem watek gdzies nie uciekl.I trzeba pamietac o tym watku takze po swietach.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 14:06   #165
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
I dla Ciebie także Cheer za wrażliwe Serduszko i podpis, który przywiedzie do wątku napewno kogos jeszcze

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Ja tak samo ciagle patrze co tu nowego, no i zeby przypadkiem watek gdzies nie uciekl.I trzeba pamietac o tym watku takze po swietach.
Ja mam nadzieję, że po nowym roku u mnie coś ruszy z pracą i będę mogła pomóc
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 14:09   #166
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość


Ja mam nadzieję, że po nowym roku u mnie coś ruszy z pracą i będę mogła pomóc
Z calego serduszka Ci tego zycze!!!!!!!!!!!!!!!!
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 14:14   #167
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Ja jeszcze o jedym zaczęłam myleć - cieawe czy tylko ja - chciałam wysłać jakieś nasiona, jako, że są lekkie i przydatne. Ale zaczęłam się też zastanawiać kiedy właściwie w Zambii wypada pora deszczowa... Zdaje się, że listopad-grudzień i kwiecień-czerwiec. Więc teraz może nie warto pakować nasion i wysłać je następnym razem...?
(zaraz wychodzę na zakupy )
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 14:28   #168
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja jeszcze o jedym zaczęłam myleć - cieawe czy tylko ja - chciałam wysłać jakieś nasiona, jako, że są lekkie i przydatne. Ale zaczęłam się też zastanawiać kiedy właściwie w Zambii wypada pora deszczowa... Zdaje się, że listopad-grudzień i kwiecień-czerwiec. Więc teraz może nie warto pakować nasion i wysłać je następnym razem...?
(zaraz wychodzę na zakupy )
jeżeli nie czytałaś wcześniej że można wysłać nasiona i sama na to wpadłaś to masz głowę nie od parady
ja wysyłałąm nasiona we wrześniu i mam nadzieje że się przydały bo szczerze mówiac to ja tez się gubię w tych porach roku
nasiona są bardzo, bardzo przydatne tyle że nie wiem do końca jakie bo czy np. kapusta, która jest pozywna, zdrowa i mozna z 1 główki dużo ugotować to czy będzie rosła w tamtym klimacie? wiem ze dynie napewno bo kiedys siostra pisałą że obrodziły w tym roku i kukurydza też. Napewno znajdzie się tu jakis biolog i rozwieje nasze watpliwości.

cheer - przecież ty juz pomagasz, byłaś jedną z pierwszych, kótre napisały

Luba - to dzięki tobie nie mam wyrzutów sumienia że dzieci będa bez ozdób bo za późno tutaj napisałam, zamiast chodzić po innych miałam od razu tu wpaść
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 14:33   #169
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

U mojego TZ w kraju pora deszczowa przypada na grudzien styczen napewno.Musze sie mu spytac dokladnie.A tak wogle to nic nie szkodzi bo zuzyja te nasinka na nastepna pore deszczowa.Nic sie nie zmarnuje ,najwyzej poczeka.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 14:34   #170
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

MAMA, o nasionach wcześniej już czytałam to, co napisałaś

Stwierdziłam, że może teraz dam spokój z nasionami bo najprawdopodobniej nie da się ich teraz wykorzystać, a na dodatek nie jestem pewna jakie są odpowiednie... Zapytam w liście do siostry jakie nasiona by się przydały, bo co prawda szukałam wczoraj informacji na temat tego, co można tam wyhodować, ale za wiele się nie dowiedziałam... Nie mam na przykład pojęcia, czy tam jest odpowiednia ziemia, żeby marchewkę wysiać. Lepiej się wcześniej dowiedzieć. A pomysłów na paczkę i tak mam sporo, więc nasiona mogą być przy następnej
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 15:02   #171
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

no to i ja lecę na pocztę i nie jestem zbyt oryginalna: budyń, cukier waniliowy, sos do pieczeni (proszę się nie śmiać), kaszka ryżowa dla niemowlat, no i tyle bo waga juz pokazuje granicę do 350 g.
mam prośbę czy ktoś wysłał juz igły do szycia? ja nie zdazę do sklepu no i nie zmieszczę.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 15:50   #172
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
no to i ja lecę na pocztę i nie jestem zbyt oryginalna: budyń, cukier waniliowy, sos do pieczeni (proszę się nie śmiać), kaszka ryżowa dla niemowlat, no i tyle bo waga juz pokazuje granicę do 350 g.
mam prośbę czy ktoś wysłał juz igły do szycia? ja nie zdazę do sklepu no i nie zmieszczę.
A to ja najwyzej wysle w przyszlym tyg te igly.kaszka ryzowa ,niezly pomysl.Moze tez wysle jakas kaszke.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 16:04   #173
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Belcia Pokaż wiadomość
oto ten adres:
S.M. Józefa Słaba
St. Luke’s Mission Hospital
Mpanshya
P.O. Box 32 789 Lusaka
ZAMBIA – Centr. Afryka
Przypominam adres
dzis wysylam dzieciakom plastry opatrunkowe, budynie, naklejki, witaminki, gumy , i kostki rosołowe oraz sosy w proszku.
Nasiona wysle po swietach ...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 16:48   #174
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Thumbs up Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Przypominam adres
dzis wysylam dzieciakom plastry opatrunkowe, budynie, naklejki, witaminki, gumy , i kostki rosołowe oraz sosy w proszku.
Nasiona wysle po swietach ...
Adres juz mam, pisze teraz kartke swiateczna dla siostry i dzieciakow, i dzisiaj wysylam razem z przesylka
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 17:35   #175
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

byłam na poczcie i na spotkaniu z miłą młodzieżą z Jastrzębia Zdroju, która przygotowuje się do sakramentu bieżmowania.
Oczywiście każdy dostanie link na to forum, czekamy więc na młodą krew i pomysły

Po wizycie na poczcie doszłam do pewnych wniosków:
zapłaciłam za przesyłkę więcej niz była warta (oczywiście chodzi mi o wartość materialną bo radość dzieci jest bezcenna). Kosztowało mnie to wszystko kilkanascie dolarów, więc miesiąc chodzenia do szkoły z internetem jednego dziecka. A jakby to przeliczyć na samo jedzenie to pewnie bardzo duzo - muszę to jeszcze skonsultować z siostrą i zastanowić się czy nie lepiej przelewać te pieniazki na konto.

Teraz jest wyjatkowa sytuacja - bo święta i siostry np. budyniu za zadne pieniadze tam nie kupią ,ale tak na przyszłość

Mam nadzieję że nie odbieram nikomu radości robienia paczek, to tylko moje wieczorne przemyślenia.

Za chwilę przepiszę kolejny list od siostry Józefy z pewna prośbą, saądzę ze do spełnienia
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 17:47   #176
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Wiesz Mama tez pomyslalam zeby wlasnie przesylac pieniazki.
to co ja zaplace na poczcie- koperta i oplata...moglabym przeciez w w calosci przelac na konto

no ale z drugiej strony napewno wiele rzeczy nie mozna tam kupic.

widze, ze coraz wiecej paczek sie szykuje ciekawa gdziez ta moja paczka juz jest...
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 18:00   #177
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Mama, masz racje. Ale radocha tez sie liczy. I nasza i dzieci
To moze od czasu do czasu paczka a od czasu do czasu przelew.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 18:07   #178
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

list do P. Bernadetty:

"Dla Pani i wszystkich dzieci oraz Grupy Misyjnej przesyłam parę zdjęć naszych dzieci z Parafii św. Józefa z Mpanshyi - co niedziela spotykamy się z naszymi czarnymi siostrami by przy Parafii się pobawić, pomodlić, pograć w piłkę. Jest ich ponad 200. Spotkania te noszą nazwę "holy childhood" tzn. święte dzieciństwo. Chcemy aby mogli dobrze spędzić czas w niedzielne popołudnie.
Marzymy dla nich o takiej maszynce do robienia waty cukrowej - słyszałam że produkują takie maszynki w Bielsku -Białej.
Działa na butle gazową - która mamy i na baterię, którą tez mamy, ale nie mamy takiej maszynki.
Czy pomozecie nam spełnić w przyszłości te marzenia dla tej duzej grupy dzieci?
Już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam Was gorąco.
Szczęść Boze !
S. Józefa"
(zdjęcia ma zeskanować jedna dziewczyna z tej grupy do bieżmowania jak tylko je dostanę to oczywiście zaraz Wam prześlę link)


no to co pomożemy ???
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 18:25   #179
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

rozmawiałam juz z Panem, który wystawia taka maszynkę na Allegro, 1 raz uzywana , mozna kupić za 500 zł, P. Bernadetta ma 200 uzbierane.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-01, 18:29   #180
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

mysle, ze moglabym cos dolozyc
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.