Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-29, 16:47   #151
Tyniulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Czesc dziewczyny. Pisze bo jestem zalamana. Nie wiem ile juz kasy wydalam na leczenie tradziku. W koncu dostalam izotek. Biore 5dzien 2x20mg. I od 3dni mam ucisk w klatce piersiowej. Jakies 2lata temu mialam astme ktora po ciazy minela. Mowilam o tym lekarzowi ale stwierdzil ze izotek i astma nie szkodza sb. Tymczasem ciezej mi sie oddycha. Juz nie wiem czy mam to odstawic czy brac 1tabletke dziennie. Dodatkowo od jakoegos czasu mam chyba lojotokowe zapalenie skory. Masci pomagaja w trakcie smarowania po odstawiwniu za max 3dni wszystko wraca. Siedze i rycze. Tradzik lecze 13 lat...
Tyniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 07:31   #152
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez Tyniulka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Pisze bo jestem zalamana. Nie wiem ile juz kasy wydalam na leczenie tradziku. W koncu dostalam izotek. Biore 5dzien 2x20mg. I od 3dni mam ucisk w klatce piersiowej. Jakies 2lata temu mialam astme ktora po ciazy minela. Mowilam o tym lekarzowi ale stwierdzil ze izotek i astma nie szkodza sb. Tymczasem ciezej mi sie oddycha. Juz nie wiem czy mam to odstawic czy brac 1tabletke dziennie. Dodatkowo od jakoegos czasu mam chyba lojotokowe zapalenie skory. Masci pomagaja w trakcie smarowania po odstawiwniu za max 3dni wszystko wraca. Siedze i rycze. Tradzik lecze 13 lat...
Ja mam astmę, brałam acnenormin w końskich dawkach i nic mi się nie działo. Więc idź do lekarza, może zbieg okoliczności.

Swoją drogą mi po tych 3.5 roku od leczenia trądzik na twarzy wrócił pełną parą
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 08:17   #153
Tyniulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Jednak okazalo sie ze nie moge tego lykac. Teraz pytanie co ja mam z tym zrobic? Mam 2opakowania jedno cale z drugiego zuzylam kilka tabletek. Moge to komus odsprzedac czy przyjma mi to w aptece i zwroca czesc kwoty? Nie wiem czy legalne sa ogloszenia w stylu sprzedam izotek choc na necie pelno tego.
Tyniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 09:19   #154
Akacja123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 87
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Hej dziewczyny,

bylam dzisiaj u derma.
Musze zaprzestac brac Izotek. Mam wrazenie, ze znacznie pogorszyl mi sie ostatnio sluch. Z natury slysze zle, ale ostatnio jest gorzej.
derm zakazal brac dalej.

Moje czolo wyglada teraz jak pupa niemowlaka bralam 4 miesiace, 20mg wieczorem. Mialam lekki tradzik, strone wczesniej dodalam fote przed.

Jak myslicie, wroci mi toto?
Derm przepisal mi differin, zebym smarowala.

Ktos byl w podobnej sytuacji?

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Tyniulka Pokaż wiadomość
dgffv.
Sprzedaz lekow na recepte jest nielegalne.
Akacja123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 15:38   #155
Tyniulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Mhm tak myslalam. Oddam je do apteki zeby mi nie zalegaly w domu.
Tyniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:19   #156
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Czy jest tu ktoś, kto miał 2 lub więcej kuracji retinoidami?
Mam 30 lat, trądzik od ok. 16 roku życia. 8 lat temu przeszłam kurację izotekiem, po której miałam ładną cerę przez ok rok. Od tej pory raz lepiej raz gorzej. Nie mam jakiegoś strasznie nasilonego trądziku, ale nie idzie go niczym zaleczyć. 2 lata temu byłam u dermatologa, namawiał mnie na ponowne leczenie, ale się nie zdecydowałam. W międzyczasie zaszłam w ciążę, urodziłam 5 miesięcy temu. Cera ani w ciąży ani po spacjalnie mi się nie poprawiła. Za miesiąc mam wizytę u dermatologa i się zastanawiam czy jednak nie zrobić drugiej kuracji. Lekarz twierdzi, że po ponownym leczeniu praktycznie nie zdażają się nawroty, ale po pierwszym też niby miał trądzik zniknąć na zawsze i g.wno
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:50   #157
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Po pierwszym leczeniu szanse na nawrót są zawsze i nie sądzę żeby lekarz o tym nie informował. Ja bym na Twoim miejscu zdecydowała się na drugą kurację.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-18, 20:33   #158
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Już nie pamiętam czy lekarz mnie informował, to było prawie 10 lat temu... Ale powszechna opinia jest, a przynajmniej wtedy była taka, ze po leczeniu izo trądzik znika na zawsze. Teraz wiem, że to nieprawda, ale mam nadzieję że jak się przeleczę drugi raz ( a jestem już prawie zdecydowana) to może uda się z tym w końcu rozprawić. Dlatego jestem ciekawa, czy ktoś miał dwie kuracje i czy rzeczywiście druga pomogła.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 00:11   #159
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

A czy może wypowiedzieć się jakaś dziewczyna która przeszła kuracje Np 2,3 lata temu i do tej pory ma ładna cerę i trądzik nie wraca?
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 10:03   #160
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez miyavi666 Pokaż wiadomość
A czy może wypowiedzieć się jakaś dziewczyna która przeszła kuracje Np 2,3 lata temu i do tej pory ma ładna cerę i trądzik nie wraca?
Ja - odpukać! co prawda nie mam już idealnej cery jak w trakcie kuracji, ale jest dużo dużo lepiej. Niedoskonałości wyskakują sporadycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 23:27   #161
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Super, dzięki! 👌🏻🙏🏻
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-25, 20:41   #162
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Hej dziewczyny! To mój ostatni miesiąc z Izotekiem. Ale mam pytanie. Bo biorę 30mg ale powiedziałam Pani Doktor że boje się jak zareaguje moja skóra na odstawienie na co lekarka zaproponowała żebym przez październik brała dawkę 20mg a listopad 10mg zamiast 30mg w październiku. Czy myślicie ze stopniowe odstawienie leku jest lepsze niż nagłe przerwanie brania go? Naczytałam się tez ze im większa dawka tym lepiej a 10mg to malutko 😩
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 06:33   #163
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Nie ma żadnych badań wskazujących na to, co jest lepszym rozwiązaniem. W takim podziale jak zaproponował lekarz i tak przyjmiesz taką samą dawkę skumulowaną, więc po co to przyciągać o kolejny miesiąc? Ja odstawiłam z dnia na dzień.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 21:42   #164
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Witajcie, ja nadal nie zdecydowałam się na kuracje izo, ale teraz jestem temu bliższa niż dawniej.Kilkanaście lat temu brałam Dianę35 było ok, ale po odstawieniu nastąpił nawrót. Teraz leczę się tylko zewnętrznie, ostatnio brałam antybiotyk, małe dawki rozłożone w czasie. W moim przypadku najgorsze są ,,podskórne gule'', rosną duże, nabrzmiałe i bolą. Zanim raczą pęknąć swoje muszę wycierpieć. Przykładanie maści ichtiolowej trochę przyspiesza proces wykwitu, potem ropa sączy się długi czas i ciężko jest to wygoić, bo lubią się odnawiać. Zostaje po nich czerwona plama i twardy naciek, czasami taki czarny rdzeń którego wygniatam. Endokrynolog podpowiedział mi, aby pobrać wymaz z tych nacieków i przebadać, więc tak zrobię. Powtórzę jeszcze badania hormonalne, niektóre wyszły trochę ponad normę. Może tutaj znajdę przyczynę. Strasznie boję się tego izo, głownie z powodu Dystymi na którą cierpie kilkanaście lat.
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 17:49   #165
kingaa111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cześć wszystkim. 😉



Postanowiłam udzielić się na forum i mam nadzieje, ze nadal ktoś tu zagłada i jest w stanie opowiedzieć jak to było u was dziewczyny. Mianowicie od 1,5 miesiąca biorę axotret i ogólnie efekty widać i to spore chociaż na początku było nienajlepszej jak nie nawet gorzej niż zanim zaczęłam leczenie, ale mój dylemat polega na tym, ze w tym miesiącu powinnam dostać pierwszą miesiączkę od kiedy zaczęłam zażywać lek (akurat przy pierwszym dniu zażywania axotretu byłam w trakcie miasiaczki). Miesiączka spóźnia mi się już jakieś dwa tygodnie. Nigdy nie miałam regularnie miesiączki jak w zegarku, często bywało, ze okres mi się spóźniał o kilka dni, ale dwa tygodnie to juz trochę sporo czasu. Dodam, ze nie biorę tabletek anty, ponieważ nie chciałam dodatkowo obciążać organizmu, poza tym dermatolog tez na to nie naciskał, mówił tylko oczywiście, ze trzeba uważać bardzo i nie zachodzić w ciąże oczywiście. Mam świadomość tego i podpisałam oświadczenie u lekarza. Uprawiam seks, ale staramy się uważać z partnerem i zabezpieczamy się za każdym razem tj prezerwatywa i stosunek przerywany dla większej pewności. Nie było żadnej sytuacji awaryjnej i szanse na ciąże są raczej mało prawdopodobne, ale oczywiście zrobiłam test wczoraj i wyszedł negatywny. Nie wiem już co myśleć. Czy myślicie, ze axotret może wpływać na cykl i jak to było w tek kwestii u Was? Dzięki z góry za odpowiedzi.
kingaa111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 21:25   #166
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Hej,
Przywitam się i poproszę was o poradę i wasze doświadczenie.
W czerwcu zaczęły mi wypadać włosy, ale było to raczej jakieś okresowe wypadanie bez poważniejszej przyczyny, bo badania mam w porządku, a kiedyś już raz miałam coś podobnego i przeszło po 2-3 miesiącach. Od połowy lipca biorę Izotek 20mg/dzień i wszystko było raczej ok, ale pod koniec sierpnia zaczęło się tak wzmożone wypadanie, że jestem załamana. To nawet nie jest wypadanie tylko jakiś koszmar - wychodzące kołtuny, które wyglądają jakby włosy złamały się w połowie, przesusz na całej długości mimo, że od kilku lat regularnie nakładam oleje, maski i dbałam/dbamo włosy. Aktualnie wcieram ampułki, wcierki, biorę Biotebal i nic - włosy odrastają, ale cóż z tego jak wypadanie się nasila.
Jestem naprawdę załamana i nie wiem czy nie przerwę kuracji, ale fakt zmarnowania 3 miesięcy leczenia mnie równiez zniechęca.
Czy ktoś z was miał podobną sytuację ?
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 16:00   #167
andzelika123
Raczkowanie
 
Avatar andzelika123
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 47
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Idź do swojego dermatologa, może on coś poradzi. Mój mi kazał się zgłaszać jakby problem się pogorszyl, bo też mi bardzo włosy wypadaly, ale u mnie podczas kuracji nie było nasilenia.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
andzelika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 15:49   #168
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Hej

Od wtorku biore Izotretynoine, jak narazie w malej dawce, 10mg dziennie. Za 6 tygodni ide na kontrole i ewentualne zwiekszenie dawki. Nie mam duzego tradziku ale mam ogromna 'kaszke' na twrazy, pelno zapchanych porow i dermatolog przepisala mi wlasnie Izotretynoine . Narazie nie widze przesuszenia skory, biore Vitapil na wlosy zeby nie wypadaly i smaruje usta co chwile.

Zobaczymy jak bedzie! Mam nadzieje ze sie poprawi.
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018

Edytowane przez sunshine_25
Czas edycji: 2018-03-05 o 15:51
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 08:50   #169
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Witam wszystkich,
Od 2 miesięcy biorę Axotret (to moja druga kuracja, pierwszą przeszłam 8 lat temu). I jak przy pierwszej kuracji nie miałam problemu z suchością w nosie tak teraz mam. Robią mi się bolące strupy i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Stosowałam żel nawilżający Xylogel a także Rinopanteine w sprayu. Jednak to nic nie daje. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na tę nieprzyjemną przypadłość?
Jesli chodzi o usta to z czystym sumieniem mogę polecić pomadkę Carmex - jeśli smaruje się często to nie ma żadnego dyskomfortu spowodowanego suchością ust...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-15, 09:07   #170
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
Od 2 miesięcy biorę Axotret (to moja druga kuracja, pierwszą przeszłam 8 lat temu). I jak przy pierwszej kuracji nie miałam problemu z suchością w nosie tak teraz mam. Robią mi się bolące strupy i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Stosowałam żel nawilżający Xylogel a także Rinopanteine w sprayu. Jednak to nic nie daje. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na tę nieprzyjemną przypadłość?
Jesli chodzi o usta to z czystym sumieniem mogę polecić pomadkę Carmex - jeśli smaruje się często to nie ma żadnego dyskomfortu spowodowanego suchością ust...

Tez kupilam Xylogel ale mialam tak nie przyjemny smak w gardle po tym ze przestalam nim psikac.
Mi leci trzeci tydzien, narazie nie mam skutkow ubocznych oprocz suchych ust, smaruje pomadka z Nivea i jest OK.
Ale widze wiekszy wysyp na twarzy.
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 00:42   #171
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Polecam smarować maścią solcoseryl (bez recepty). Czasami też smarowałam carmexem i też była ulga. Najlepiej obficie smarować 👍🏻
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 12:24   #172
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Tez kupilam Xylogel ale mialam tak nie przyjemny smak w gardle po tym ze przestalam nim psikac.
Mi leci trzeci tydzien, narazie nie mam skutkow ubocznych oprocz suchych ust, smaruje pomadka z Nivea i jest OK.
Ale widze wiekszy wysyp na twarzy.
Ja wysyp miałam od około 3-go tygodnia do 7-go. Teraz jest już ok. Pojedyncze wypryski i przebarwienia mam mam jeszcze na żuchwie.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 12:27   #173
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Ja wysyp miałam od około 3-go tygodnia do 7-go. Teraz jest już ok. Pojedyncze wypryski i przebarwienia mam mam jeszcze na żuchwie.
Mi dzis minal 4 tydzien. Mam wypryski wlasnie na zuchwie, takie mega bolace. Mam nadzieje ze bedzie lepiej.
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:52   #174
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Mi dzis minal 4 tydzien. Mam wypryski wlasnie na zuchwie, takie mega bolace. Mam nadzieje ze bedzie lepiej.
Będzie ja już mam 8 tydzień i nie mam ani jednej bolącej guli. Już nic nowego nie wyskakuje
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 12:01   #175
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Będzie ja już mam 8 tydzień i nie mam ani jednej bolącej guli. Już nic nowego nie wyskakuje
Super Nie moge sie doczekac az bedzie lepiej
Za 3 miesiace slub, lepiej zeby bylo lepiej
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 08:15   #176
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
Od 2 miesięcy biorę Axotret (to moja druga kuracja, pierwszą przeszłam 8 lat temu). I jak przy pierwszej kuracji nie miałam problemu z suchością w nosie tak teraz mam. Robią mi się bolące strupy i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Stosowałam żel nawilżający Xylogel a także Rinopanteine w sprayu. Jednak to nic nie daje. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na tę nieprzyjemną przypadłość?
Jesli chodzi o usta to z czystym sumieniem mogę polecić pomadkę Carmex - jeśli smaruje się często to nie ma żadnego dyskomfortu spowodowanego suchością ust...
mam to samo. Psikam Rinopanteine, Nosoil i smaruje mascia Emofix. Jezeli jest sie systematycznym to caly ten arsenal pomaga, ja niestety jedynie jak sobie przypomne, lub jak dyskomfort jest juz mega duzy.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 14:43   #177
e_mm_a
Przyczajenie
 
Avatar e_mm_a
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Odradzałabym stosowanie tych leków. Mam trądzik różowaty i brałam 2 razy po 8 msc curacne... Fakt, zniknęło wszystko, ale potem wróciło i, co najgorsze, miałam mega przesuszoną skórę. Bolały mnie wiecznie plecy, w dodatku dostałam zapalenia czerwieni wargowej....
Także leki to ostateczność. Przerzuciłam się na sevolium i olejki nawilżające np. rycynowy, skórę złuszczam przy pomocy delikatnej chusteczki z mikrofibry nasączonej wodą.... no i mam teraz mniej widocznego motylka na twarzy i przede wszystkim moja twarz nie jest juz taka sucha jak po curacne ;/ może znacie jeszcze jakieś dobre kremy o naturalnym składzie?

Edytowane przez e_mm_a
Czas edycji: 2018-05-23 o 12:51 Powód: literówki
e_mm_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-11, 13:42   #178
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Leci mi dziesiaty tydzien na isotretinoinie. Pierwsze 2 miesiace mialam 10mg 26.02-22.04, od 23 kwietnia mam 20 mg, za dwa tygodnie bedzie 40mg.
Szczerze? Nie widze efektow. Powinny juz jakies byc?

Mam suche miejsca na twarzy- powieki i pod brwiami, gorna czesc nosa i miedzy brwiami, pod oczami, pod ustami i usta.
Co chwile wyskakuja mi bolace diody, prawy policzek kolo brody wyglada najgorzej, tam robi mi sie dioda na diodzie.
Oprocz tego wyskakuja pojedyncze diody na zuchwie.
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 06:44   #179
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Miałaś bardzo malutką dawkę, te 20mg to też niewiele. Nie wiem ile ważysz, ale ja przy wadze 60kg od początku mam 40mg a teraz chciała mi dermatolog zwiększyć nawet do 50mg, ale po rozmowie uznałyśmy, że wolę brać troszkę dłużej niż borykać się większymi skutkami ubocznymi (a że więcej słońca teraz to jeszcze gorzej). Także moim zdaniem na efekty musisz poczekać. Ja przy tej dawce 40 mg dopiero po 12-stym tygodniu widziałam poprawę. Wcześniej wysyp i bolące gule...

Teraz jest super, nie wyskakuje nic, a buźka gładziutka, nawet blizn nie ma tylko trzeba uważać na słońce, bo można sobie szkody narobić.

Życzę powodzenia i cierpliwości.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 08:54   #180
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.IV

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Miałaś bardzo malutką dawkę, te 20mg to też niewiele. Nie wiem ile ważysz, ale ja przy wadze 60kg od początku mam 40mg a teraz chciała mi dermatolog zwiększyć nawet do 50mg, ale po rozmowie uznałyśmy, że wolę brać troszkę dłużej niż borykać się większymi skutkami ubocznymi (a że więcej słońca teraz to jeszcze gorzej). Także moim zdaniem na efekty musisz poczekać. Ja przy tej dawce 40 mg dopiero po 12-stym tygodniu widziałam poprawę. Wcześniej wysyp i bolące gule...

Teraz jest super, nie wyskakuje nic, a buźka gładziutka, nawet blizn nie ma tylko trzeba uważać na słońce, bo można sobie szkody narobić.

Życzę powodzenia i cierpliwości.
Ja waze 62 kg. Mam atopowe zapalenie skory/ egzeme wiec dlatego zaczela od 10mg bo ja mam sucha skore sama w sobie.
Ale dzis jest troszke lepiej, gule sie wysuszyly. Z ok 10 ktore mialam zostaly 4 takie bolace a reszta jest plaska i czerwona, lepsze takie niz takie wystajace i 'swiecace' bo to masakra, nawet sie ich pomalowac nie da bo sie nie trzyma makijaz.

Za 6 tyg mam slub, za tydzien zaczynam 40mg. Miejmy nadzieje ze wypieknieje
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-22 22:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.