terminacja ciąży - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-09, 13:32   #1891
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez klaudus_2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi coś powiedzieć o badaniu kariotypów? Ile czasu od terminacji musi minąć żeby je zrobić?
Nam kazali czekać 3 miesiące

Cytat:
Napisane przez julia0903 Pokaż wiadomość
kochane witam

Limonka trzymam kciuki**

Musze sie wyzalic bo zaraz pekne z rozpaczy!!!!
A wiec krwiaka juz niema
ALe pojawilo sie cos gorszego chce mi sie plakac,
malenstwo ma niby obrzek, za maly jest pecherzyk i cos jeszcze, lekarze sugerowali ze prawdopodobnie to woda genetyczna

Gdzie jest ta sprawiedliwosc???!!!
Jula może to zniknie, tak samo jak krwiak?? Co ci powiedzieli, co teraz?? Jak to sprawdzić, potwierdzić??

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi jak to się dzieje, że kobiety, które nie dbają o siebie, o ciążę, w ogóle należą do patologii, nie chodzą na badania, ewentualnie chodzą tylko po to, by dostać becikowe, najczęściej rodzą zupełnie zdrowe dzieci? Ile jest takich, które nawet różnymi sposobami chcą się pozbyć ciąży, a dziecko nawet alergii nie ma? Może mi to ktoś wytłumaczyć?!
no właśnie...
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 14:12   #1892
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi jak to się dzieje, że kobiety, które nie dbają o siebie, o ciążę, w ogóle należą do patologii, nie chodzą na badania, ewentualnie chodzą tylko po to, by dostać becikowe, najczęściej rodzą zupełnie zdrowe dzieci? Ile jest takich, które nawet różnymi sposobami chcą się pozbyć ciąży, a dziecko nawet alergii nie ma? Może mi to ktoś wytłumaczyć?!

Też tego nie ogarniam.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 19:16   #1893
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: terminacja ciazy

coś w tym jest limonka ... w szpitalu leżały w większości takie "nadgorliwe" martwiące się dziewczyny, miałam na sali też jedną, która co chwilę wychodziła na papierosa <sic!> , miała tylko badania poziomu cukru, a finalnie i tak się okazało, że wszystko z nią i dzieckiem idealnie

julia obrzęk to poważna sprawa, ale nie beznadziejna - kciuki ogromne za Ciebie i malucha.
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 11:17   #1894
Bobby86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 49
Dot.: terminacja ciazy

Dziewczyny dzięki za wsparcie. Muszę wam do czegoś się przyznać, nie wytrzymałam i wczoraj rano zrobiłam test w 29 dc i oczywiście wyszedł negatywny (mam cykle 30-32 dniowe). Po południu miałam ból jak na @ i lekkie krwawienie/plamienie. Pomyślałam, że już nic z tego...nawet w kalendarzyku zaznaczyłam sobie nowy początek cyklu. Niestety na kilku kroplach się skończyło i dzisiaj @ dalej brak. Nie wiem co mam o tym myśleć...może już sobie coś wkręcam. Pomóżcie
Bobby86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 11:18   #1895
julia0903
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 47
Dot.: terminacja ciazy

Hej

Limonka widzisz tak to juz jest ale napewno u CIebie bedzie ok, trzymam mocno kciuki&&&&

Kochane a wiec po tej diagnozie w szpitalu, skontaktowalam sie pania Doktor do ktorej moj gin mnie skierowal na badania prenatalne a pozniej robila mi aminponkcje,
wiec po spotkaniu z nia, jestem spokojniejsza!
Ona niewidzi zadnego obrzeku dzidziusia mojego, widzi zalążki raczek i nozek mozg sie wyksztalca
Moze cialko zolte nie jest idealne ale narazie niema do czego sie przyczepic
Nadal jest ten krwiak i tym mam sie teraz martwic, bo nadal grozi mi poronienie...

za tydzien we wtorek mam wizyte u swojego gina juz niemoge sie doczekac i wierze ze przetrwamy to!!!!
julia0903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 12:06   #1896
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Chłopczyk bez downa. Właśnie mi zadzwonili. Jadę w autobusie i ryczę jak głupia
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 12:32   #1897
mariolaw_132
Zakorzenienie
 
Avatar mariolaw_132
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 636
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Chłopczyk bez downa. Właśnie mi zadzwonili. Jadę w autobusie i ryczę jak głupia
bardzo sie ciesze

Bobby trzeba powtorzyc test
__________________
Niespełnione Marzenia:
11.04.2013, 11.09.2013, 27.08.2014
Nasze wyczekane, wymodlone szczęście 24.09.2015
mariolaw_132 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 13:02   #1898
Bobby86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 49
Dot.: terminacja ciazy

Limonka wiedziałam !!!! Mówiłam, że będzie chłopak Nawet nie wiesz jak się cieszę Swoją drogą to bardzo szybko otrzymałaś wyniki fisha

Teraz czekamy dziewczyny na kolejne dobre wiadomości. Może w końcu los uśmiechnie się do nas wszystkich

Ja poczekam jeszcze ze 2-3 dni jak mi @ się nie rozkręci to powtórzę test. Ach..to czekanie jest irytujące
Bobby86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 13:12   #1899
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez Bobby86 Pokaż wiadomość
Limonka wiedziałam !!!! Mówiłam, że będzie chłopak Nawet nie wiesz jak się cieszę Swoją drogą to bardzo szybko otrzymałaś wyniki fisha

Teraz czekamy dziewczyny na kolejne dobre wiadomości. Może w końcu los uśmiechnie się do nas wszystkich

Ja poczekam jeszcze ze 2-3 dni jak mi @ się nie rozkręci to powtórzę test. Ach..to czekanie jest irytujące
Im dłużej byłam w ciąży, tym więcej osób mówiło, że to będzie chłopczyk Sama jestem w szoku tempem. Liczyłam na piątek. Akurat będę miała urodziny i tak myślałam, że wieści dostanę w prezencie To było najlepiej wydane 900 zł.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 13:37   #1900
Bobby86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 49
Dot.: terminacja ciazy

Limonka to chyba lepszego prezentu nie mogłaś otrzymać
Bobby86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 14:23   #1901
nadzieja_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 15
Dot.: terminacja ciazy

jesteś z Łodzi ? dr Roszkowski z Matki Polki ?
wiadomość do joli
nadzieja_26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 15:29   #1902
sevmek
Raczkowanie
 
Avatar sevmek
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 79
Dot.: terminacja ciazy

Julia0903 Dasz radę, wszystko sie ułoży napewno tylko dbaj o siebie i duxo musisz leżeć, trzymam kciuki

Limonka cudowne wieści super teraz to już musi byc dobrze, życzę nudnej i spokojnej ciąży

Bobby86 trzymam kciuki
__________________
17.03.15[*] Malwinka
sevmek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 15:44   #1903
koliber80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 27
Dot.: terminacja ciazy

Limonka wierzyłam, że będzie dobrze. Gratuluję zdrowego chłopczyka i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Ja jestem prawie 2 miesiące po terminacji, nie ma dnia, żebym nie myślała o moim synku. Siłę i chęć do życia dają mi dzieci. Poza tym staram się ciągle coś robić, żeby nie zwariować. Mój mąż chce, żebyśmy spróbowali jeszcze raz, ale niewiem, czy kiedykolwiek się zdecyduję. Na samą myśl, że mogłoby się to powtórzyć paraliżuje mnie strach.
koliber80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 15:47   #1904
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

julia to teraz wypoczywaj

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Chłopczyk bez downa. Właśnie mi zadzwonili. Jadę w autobusie i ryczę jak głupia
faktycznie, dobrze było wydać te $$

bobby wiem, że trudno się powstrzymać, ale poczekaj do planowanej @
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 18:08   #1905
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

Witajcie Kochane!

Nie było mnie niecałe dwa dni, a tutaj tyle się wydarzyło!!

limonka1983 ale wspaniała wiadomość! HURA!! Strasznie się cieszę! Wyobrażam sobie co przeszłaś, ale super, że ten stres i nerwy zakończyły się łzami szczęścia! Gratuluję Synka! Teraz odpocznij, zrelaksuj się i możesz płakać jedynie z radości i dowcipów..

Bobby86 powtórzyłaś test?? Musisz koniecznie! Wiesz, że takie plamienie przed terminem @ może oznaczać implantację zarodka w macicy? Więc do apteki i czekam na kolejne super wieści!!

sevmek bardzo Cię proszę - idź do szpitala po wyniki, bo musisz w końcu zamknąć ten rozdział i przestać się zadręczać! Potem jak już się upewnisz, że były podstawy do terminacji to spróbuj iść na cmentarz do Córeczki.... Ona na pewno się ucieszy jak Cię tam zobaczy.... Mam nadzieję, że po tych dwóch trudnych "czynnościach" będzie Ci łatwiej popatrzeć w przyszłość i zacząć w końcu kolejne starania... Czekamy na Ciebie w gronie "Staraczek" - prawda Dziewczyny?? Głowa do góry...

klaudus_2 nam mówiono, że kariotypy można wykonać po minimum 3 miesiącach po terminacji. Kariotypy wykażą tylko prawidłowość, bądź nie w Waszych genach i chromosomach. Niestety nie otrzymacie informacji, czy podobne wady mogą pojawić się u kolejnego dziecka... Na to nie ma jeszcze żadnych badań... Szkoda...

julia0903 to piękne nerwy przeszłaś ostatnio... Dobrze, że kolejna wizyta Cię uspokoiła. Wierzę, że ginekolog we wtorek na wizycie już na 200% pozbawi Cię niepokoju i wątpliwości!! Musi być przecież dobrze... Teraz leżeć, leżeć i leżeć...

kitana83 Kochana nie bój się tylko bierz się za kolejne starania!! Strach zawsze będzie! Co ja mam powiedzieć?? No co?? Już się martwię jak będę szaleć z niepokoju po transferze, wiedząc, że szanse mam na zdrowe dziecko, ale ... z miesiąca na miesiąc coraz mniejsze, bo 40 lat na karku... A mimo to próbuję wszelkimi sposobami zostać mamą...
Co do kolejnego podejścia do in vitro to podczas najbliższego @ zaczynam brać antyki przez 21 dni, następnie będę mieć scratching endometrium, później zaczynam zastrzyki jak przy pierwszym podejściu... Stymulacja pod koniec lipca, punkcja i transfer, jak będą zarodeczki... Najbliższy @ mam dostać ok. 24 czerwca... Czekam na rozpoczęcie kolejnej "nadziei"...

koliber80 spokojnie, daj sobie więcej czasu... Każda z nas duuużo go potrzebowała... Ja też na początku mówiłam, że NIGDY więcej się nie odważę... A teraz sama widzisz jak dzielnie próbuję... Przytulam...

Edytowane przez mimi39
Czas edycji: 2015-06-10 o 18:14
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 18:30   #1906
jola35
Rozeznanie
 
Avatar jola35
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 502
Dot.: terminacja ciazy

limonka to cudowna wiadomosc! mam nadzieje ze juz nie bedziesz sie tak stresowac, bo wiesz ze ci nie wolno!
nadzieja26 to dr Roszkowski ze szpitala czerniakowskiego w warszawie. Jezeli kiedykolwiek jeszcze bede w ciazy to na pewno pojde na usg do niego- ale nie do szpitala- bo tam jest szybko i nie ma czasu na gadanie bo zaraz nastepna osoba, poza tym sa tam studenci i dla mnie bylo to bardzo upokarzajace, lepiej wydac 450 zl na wizyte prywatna, zeby miec pewnosc.
jola35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 19:58   #1907
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez julia0903 Pokaż wiadomość
Hej

Limonka widzisz tak to juz jest ale napewno u CIebie bedzie ok, trzymam mocno kciuki&&&&

Kochane a wiec po tej diagnozie w szpitalu, skontaktowalam sie pania Doktor do ktorej moj gin mnie skierowal na badania prenatalne a pozniej robila mi aminponkcje,
wiec po spotkaniu z nia, jestem spokojniejsza!
Ona niewidzi zadnego obrzeku dzidziusia mojego, widzi zalążki raczek i nozek mozg sie wyksztalca
Moze cialko zolte nie jest idealne ale narazie niema do czego sie przyczepic
Nadal jest ten krwiak i tym mam sie teraz martwic, bo nadal grozi mi poronienie...

za tydzien we wtorek mam wizyte u swojego gina juz niemoge sie doczekac i wierze ze przetrwamy to!!!!
super, że nie widziała obrzęku

i dodam, że masz zakaz martwienia się - zabraniam!!!
wiem, że łatwo się pisze

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Chłopczyk bez downa. Właśnie mi zadzwonili. Jadę w autobusie i ryczę jak głupia
hehe - też wiedziałam (ale cwaniakujemy teraz, co? ) cieszę się razem z Tobą
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 20:18   #1908
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
super, że nie widziała obrzęku

i dodam, że masz zakaz martwienia się - zabraniam!!!
wiem, że łatwo się pisze



hehe - też wiedziałam (ale cwaniakujemy teraz, co? ) cieszę się razem z Tobą
Wszyscy WIEDZIELI, a jednocześnie trzymali kciuki Tylko ja byłam pewna najgorszego, choć mówiłam coś innego.

Cieszę się, że nie tylko u mnie pojawiają się dobre wieści

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2015-06-10 o 20:21
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 20:56   #1909
Bobby86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 49
Dot.: terminacja ciazy

Mimi na razie nie robię testu, wolę poczekać, boję się kolejnego rozczarowania. ciągle sobie myślę, że to może @ mi takiego psikusa robi. Dzisiaj znowu miałam jakieś takie plamienia brązowe...nie wiem co to jest kurde. W pierwszej ciąży też miałam plamienie implantacyjne (byłam przekonana, że to @), ale tylko jeden dzień...Ostatecznie po tygodniu zrobiłam test i wyszły 2 kreski i to nie jakieś tam mega mocne.
Czy takie plamienia mogą trwać dłużej? Jak to było u was dziewczyny? Bo jak nie, to ja kurde zaczynam się martwić o swoje hormony ) przecież czymś trzeba się zamartwiać, tak żeby nie było nudno
Bobby86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 21:53   #1910
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

bobby u mnie nie było krwawień w ogóle, z tego co czytałam to jedynie pojawiają się delikatne krwawienia jeśli już. Każda kobieta jest inna - pamiętaj. Nie martw się na zapas, zajmij głowę czymś innym
__________________
Perfect Housewife
Razem

Edytowane przez cobra115
Czas edycji: 2015-06-10 o 21:54
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 08:36   #1911
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

Bobby86 ja nie miałam przy żadnej ciąży plamień implantacyjnych. Testy robiłam w pierwszym dniu terminu @ i zawsze wychodziły - słabe, bo słabe, ale widoczne. Zrób test w pierwszym dniu i na pewno wyjdzie, albo idź na betę z krwi. Kilka godzin i wynik masz!
Nie denerwuj się... Stres to najgorsze w takiej sytuacji... Trzymam mocno kciuki!!

mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 09:32   #1912
klaudus_2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Limonka cieszę się, że Twój synek jest zdrowy życzę nudnej ciąży.
Julia dużo odpoczywaj na pewno będzie wszystko ok.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Bobby trzymam kciuki za dwie kreski na teście i czekam na informacje.
Ja po trzech tygodniach wolnego wracam do pracy bo w domu chyba zwariuję. Trochę się boję bo ludzie będą pytali co się stało a ja chyba nie potrafię jeszcze rozmawiać o tym. Boję się, że ktoś zapyta czy już urodziłam a ja się po prostu rozpłaczę.
Tak bardzo tęsknię za moim synkiem nie potrafię sobie z tym poradzić czasami myślę, że chciałabym zasnąć i już się nie obudzić.
Przed moim narzeczonym i rodziną jakoś się trzymam bo nie chcę ich martić ale tak naprawdę mam ochotę płakać i krzyczeć. Dlaczego nas musiało to spotkać?
klaudus_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 10:02   #1913
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

klaudus, jak ktoś zapyta to po prostu powiedz, że straciłaś dziecko - w 99% przypadków nikt nie będzie dociekał i dopytywał, a jak znajdzie się ten 1% odpowiedz, że nie chcesz o tym rozmawiać. Wbij sobie w głowę te odpowiedzi i mów je automatycznie tak jest najlepiej, niż zaczynać coś w stylu "ciężka sytuacja" itp. bo ludzie mogą wtedy dopytywać.
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 10:46   #1914
Bobby86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 49
Dot.: terminacja ciazy

No i lipa...w nocy tak mi @ się rozkręciła, że spać nie mogłam. Mam mega obfitą i bardzo bolącą...Najgorsze jest to, że ten ból przypomina co miesiąc to o czym najchętniej chciałabym zapomnieć..zresztą tak jak każda z was pewnie. Muszę chyba wyluzować...bo inaczej nie zajdę w ciążę. Dziewczyny którym się udało...po jakim czasie od terminacji zobaczyłyście 2 kreseczki?

Ja nigdy wcześniej nie miałam plamień przed @, myślicie, że to mogą być jakieś zmiany hormonalne? I od kiedy liczyć początek cyklu od plamień czy od właściwej @ czyli od dzisiaj?

Klauduś ja na początku jak wychodziłam z domu to patrzyłam czy nikogo znajomego nie spotkam przypadkiem na klatce schodowej, żebym nie musiała się nikomu tłumaczyć i odpowiadać na pytania. Najbezpieczniej czułam się we własnym domu. Najlepiej tak jak mówi Cobra, powiedz, że nie chcesz o tym rozmawiać i tyle. To nie jest temat, który chcemy poruszać z pierwszymi lepszymi osobami. Uwierz mi, że już więcej Ciebie nikt nie zapyta. Zresztą w większości przypadków i tak nikt nie będzie miał na tyle odwagi, żeby ten temat poruszyć. Ludzie unikają tego tematu jak ognia. Głowa do góry...dasz radę. Jak coś to jesteśmy z Tobą
Bobby86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 10:53   #1915
klaudus_2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
klaudus, jak ktoś zapyta to po prostu powiedz, że straciłaś dziecko - w 99% przypadków nikt nie będzie dociekał i dopytywał, a jak znajdzie się ten 1% odpowiedz, że nie chcesz o tym rozmawiać. Wbij sobie w głowę te odpowiedzi i mów je automatycznie tak jest najlepiej, niż zaczynać coś w stylu "ciężka sytuacja" itp. bo ludzie mogą wtedy dopytywać.
Mam nadzieję, że dam radę jakoś bo takie siedzenie w domu albo na cmentarzu też mi nie pomaga.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Bobby86 Pokaż wiadomość
No i lipa...w nocy tak mi @ się rozkręciła, że spać nie mogłam. Mam mega obfitą i bardzo bolącą...Najgorsze jest to, że ten ból przypomina co miesiąc to o czym najchętniej chciałabym zapomnieć..zresztą tak jak każda z was pewnie. Muszę chyba wyluzować...bo inaczej nie zajdę w ciążę. Dziewczyny którym się udało...po jakim czasie od terminacji zobaczyłyście 2 kreseczki?

Ja nigdy wcześniej nie miałam plamień przed @, myślicie, że to mogą być jakieś zmiany hormonalne? I od kiedy liczyć początek cyklu od plamień czy od właściwej @ czyli od dzisiaj?

Klauduś ja na początku jak wychodziłam z domu to patrzyłam czy nikogo znajomego nie spotkam przypadkiem na klatce schodowej, żebym nie musiała się nikomu tłumaczyć i odpowiadać na pytania. Najbezpieczniej czułam się we własnym domu. Najlepiej tak jak mówi Cobra, powiedz, że nie chcesz o tym rozmawiać i tyle. To nie jest temat, który chcemy poruszać z pierwszymi lepszymi osobami. Uwierz mi, że już więcej Ciebie nikt nie zapyta. Zresztą w większości przypadków i tak nikt nie będzie miał na tyle odwagi, żeby ten temat poruszyć. Ludzie unikają tego tematu jak ognia. Głowa do góry...dasz radę. Jak coś to jesteśmy z Tobą
Ja nawet na cmentarz idę boczną drogą żeby nikogo nie spotkać a do sklepu chodzę z moim chłopakiem żeby w razie czego on mógł odpowiadać. Ostatnio spotkaliśmy kuzynkę a ja zwycxajnie uciekłam bo bałam się pytań
klaudus_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 11:01   #1916
Bobby86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 49
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez klaudus_2 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że dam radę jakoś bo takie siedzenie w domu albo na cmentarzu też mi nie pomaga.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------


Ja nawet na cmentarz idę boczną drogą żeby nikogo nie spotkać a do sklepu chodzę z moim chłopakiem żeby w razie czego on mógł odpowiadać. Ostatnio spotkaliśmy kuzynkę a ja zwycxajnie uciekłam bo bałam się pytań
Miałam dokładnie to samo...jakaś taka fobia społeczna mi się wkręciła...ale to z czasem minie. U mnie 4 miesiące po jest już trochę lepiej, bo wiem, że praktycznie wszyscy już wiedzą o tym co się stało i nikt już nie pyta jak się czuję itp. Jak ktoś chciał nas odwiedzić to najpierw kazałam mojemu mężowi poinformować wszystkich o tym, że nie jestem już w ciąży, żebym ja nie musiała z nimi na ten temat rozmawiać i żeby nikt nie był zdziwiony w trakcie wizyty u nas.
Bobby86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 11:33   #1917
klaudus_2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 57
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez Bobby86 Pokaż wiadomość
Miałam dokładnie to samo...jakaś taka fobia społeczna mi się wkręciła...ale to z czasem minie. U mnie 4 miesiące po jest już trochę lepiej, bo wiem, że praktycznie wszyscy już wiedzą o tym co się stało i nikt już nie pyta jak się czuję itp. Jak ktoś chciał nas odwiedzić to najpierw kazałam mojemu mężowi poinformować wszystkich o tym, że nie jestem już w ciąży, żebym ja nie musiała z nimi na ten temat rozmawiać i żeby nikt nie był zdziwiony w trakcie wizyty u nas.
Trochę mnie uspokoiłaś bo już myślałam,że to tylko ja tak wariuję i uciekam przed ludźmi.
klaudus_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 12:40   #1918
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez Bobby86 Pokaż wiadomość
No i lipa...w nocy tak mi @ się rozkręciła, że spać nie mogłam. Mam mega obfitą i bardzo bolącą...Najgorsze jest to, że ten ból przypomina co miesiąc to o czym najchętniej chciałabym zapomnieć..zresztą tak jak każda z was pewnie. Muszę chyba wyluzować...bo inaczej nie zajdę w ciążę. Dziewczyny którym się udało...po jakim czasie od terminacji zobaczyłyście 2 kreseczki?
Ja nigdy wcześniej nie miałam plamień przed @, myślicie, że to mogą być jakieś zmiany hormonalne? I od kiedy liczyć początek cyklu od plamień czy od właściwej @ czyli od dzisiaj?
U mnie jakiś czas po porodzie pojawiły się dziwne @... właśnie tak jak u ciebie, 2-3 dni plamek i na raz obfite. Lekarka kazała mi liczyć od tego mocniejszego krwawienia.
Ja zaszłam w ciążę po 8 miesiącach starań. (14 miesięcy od porodu). Dopiero jak odpuściłam, jak zrozumiałam, że nic na siłę to po jakichś 2-3 miesiącach się udało
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 12:47   #1919
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: terminacja ciazy

Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
U mnie jakiś czas po porodzie pojawiły się dziwne @... właśnie tak jak u ciebie, 2-3 dni plamek i na raz obfite. Lekarka kazała mi liczyć od tego mocniejszego krwawienia.
Ja zaszłam w ciążę po 8 miesiącach starań. (14 miesięcy od porodu). Dopiero jak odpuściłam, jak zrozumiałam, że nic na siłę to po jakichś 2-3 miesiącach się udało
Odpuszczenie sobie jest najlepszym wyjściem. Ja starałam się kilka lat. Wyniki niby dobre, zapas jajeczek też, sperma super, a ciąży brak. Poprzednia gin mówiła, że problem tkwi w mojej głowie. Za chwilę historia z rakiem, po którym wyjściem było raczej in vitro. Pogodziłam się z tym i grzecznie czekałam do maja. 21 marca okazało się, że jestem w 5 tygodniu. Zdrowia mi nie przybyło, wręcz trochę go straciłam, ale głowa opuściła. Bardzo się zdziwiłam tą ciążą. Nic na siłę.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 13:19   #1920
mimi39
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 257
Dot.: terminacja ciazy

Bobby86 no szkoda, że się nie udało, ale to dopiero początek starań, hihi... Głowa do góry! Trzeba przetrwać @ i niedługo kolejne podejście! Ja nie miałam plamień po terminacji. Musisz liczyć od obfitego krwawienia, plamienia się nie liczą... Co do starań - po pierwszym poronieniu, po 3 cyklach zielone światło dał nam gin i zaszłam "od strzała", a po terminacji 6 m-cy starań i lipa, więc stanęło na in vitro...

klaudus_2 bardzo Ci współczuję! Powrót do szarej rzeczywistości poza domem nie należy do przyjemnych na pewno! Musisz być silna i umieć spokojnie reagować na trudne pytania i aluzje. Nie zwracać uwagi na szepty i zawieszony wzrok na Twoim brzuchu... Dasz radę!! Wierzę w Ciebie!! Ja całe szczęście nie miałam tych problemów - nikt poza "domem" nie wiedział o moich dwóch ciążach i miała święty spokój... Po trzech dniach po terminacji pojechałam z pracownikami na weekendowe szkolenie do Wisły z mega krwawieniem. Myślałam, że zdechnę, ale wytrzymałam...
Trzymaj się i powodzenia!!

Edytowane przez mimi39
Czas edycji: 2015-06-11 o 13:21
mimi39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-31 20:01:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.