Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-09, 14:45   #1891
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Wyglada niezle ten filtr, wyprobuj...
Co do kolejnych pozycji ja gwarancji dac nie moge nigdy, jedynie doradzic
Tonik 2 % BHA bedzie w kwestii mocy dzialania gdzies kolo acne dermu, nie powinna sie po nim zluszczac skora, jesli bedzie uzywany ostroznie, moze go tez stosowac TZ
Tonik 10% AHA i BHA bedzie dzialal silniej, ja osobiscie go nie uzywalam, i moze zluszczac poczatkowo skore, TZ moze rowniez stosowac...aczkolwiek wszytsko to z umiarem i dodatkowo konieczne filtry
Glinke mozesz stosowac zielona, badz kazda inna, w przypadku cer problematycznych najczesciej polecana jest ta zielona
Peelingi tez jak najbardziej ale enzymatycze, mozesz wyprobowac ten z Biochemii z bromelaina, badz zakupic jakis gotowiec w sklepie Enzymatyczny!
Nawilzaj tez skore szczegolnie jesli sie przesusza po tych produktach
Witaminy sa rowniez wskazane, aczkolwiek najlepiej suplementuj sie od wewn.Omega 3 + Omega 6, sporo tych witaminowych kremow o ktorych wspominasz jest dosc ciezka i moze przyczyniac sie do zapychania porow wiec do tego podchodz ostroznie i wybieraj lekkie zele emulsje najlepiiej
Dziękuję pięknie
Jak będę tylko miała gotówkę, zaopatrzę się porządnie.
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 11:13   #1892
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

no to teraz ja mam pytanie: kupilam sobie (bardzo okazyjnie na allegro ) filtr LRP no i wiem ze nie moge na niego klasc pudrów z mika i planuje zakupic wychwalany przez wiele wizazanek puder jedwabny Hauschki. I teraz mam pytanie, czy jak juz zmatuje sie tym jedwabnym to moge po tym na niego nałożyć cos z talkiem czy miką? chodzi mi o ozywienie twarzy różem czy puderkiem brązującym
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 13:23   #1893
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
no to teraz ja mam pytanie: kupilam sobie (bardzo okazyjnie na allegro ) filtr LRP no i wiem ze nie moge na niego klasc pudrów z mika i planuje zakupic wychwalany przez wiele wizazanek puder jedwabny Hauschki. I teraz mam pytanie, czy jak juz zmatuje sie tym jedwabnym to moge po tym na niego nałożyć cos z talkiem czy miką? chodzi mi o ozywienie twarzy różem czy puderkiem brązującym
Zawsze bedzie jakies tam ryzyko, ale mysle ze mozesz smialo nakladac, i nie przejmowac sie tym az tak bardzo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 10:44   #1894
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

teraz ja mam pytanko
chciałam przedstawić moja pielegnacje i zapytac sie czy cos zmienic,dodac itp. bo wydaje mi sie,ze chyba nic na mnie nie dziala.otoz mam cere tlusta,sklonna do wypryskow.w zimie stosowalam acne-derm i skora mi sie bardzo poprawila,lecz odstawilam go na lato,gdzies w maju i wtedy zaczęła sie moja masakra.skora byla strasznie zanieczyszczona mozliwe tez,ze przez naglą zmiane kosmetykow w pielegnacji i kolorowych.uzywalam kremu gruszkowego z daxa,zelu avene,revlonu colorstay i pudru max factor creme puff.odstawilam daxa i troche poschodzily mmi gule,ale zaskorniki i pryszcze pozostaly.teraz odstawilam puder max factor,ale nadal mam podskorna kaszke.nie podejrzewam o to revlonu,bo stosuje go juz dwa lata i wczesniej nic takiego nie mialam,tylko wlasnie na wakacje mi sie zrobilo.moj obecny plan pielegnacji ktory stosuje od miesiaca wyglada nastepujaco:
rano:
myje twarz zelem avene
tonik melisa
krem nawilzajacy iwostin
podklad revlon i puder manhattan clearface

wieczorem
zel avene
tonik ten co rano
acne-derm

dodam jeszcze,ze stosuje dwa dni AD i dzien nawilzacz i tak caly czas.filtrow nie stosuje,bo pod revlona ciezko by bylo cos dobrac,poza tym zapychaja mnie i slyszalam,ze AD nie jest fotouczulajacy.czy mozliwe jest zeby ten zel mnie zapchalprosze o pomoc
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 21:48   #1895
mkn
Przyczajenie
 
Avatar mkn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny,

mam do Was zapytanie - widze, że jesteście niezłymi expertkami. Od jakiegos czasu mam problemy z cerą - jest sucha, za to pod skórą tworzą sie grudki i zaskórniki - nie jest tego duzo, ale cera jest niejednorodna i bez makijazu wygląda fatalnie. W zeszłym tygodniu bylam u lekarza med estetycznej i Pani powiedziala, ze nie jest tak źle i zrobiła mi pierwszy z serii peeling migdalowy (dwufazowy). W przyszlą srode mam miec następny, jednak zainspirowana tym co pisza dziewczyny na wizazu zastanawiam sie nad zakupem peelingu i wykonanie całej serii w domu (głównie ze wzgle na kasę) Pierwsze moje pytanie - czy można robic peeling w domu? I drugie - jaki rodzaj wybrać - migdalowy 30% czy pirogonowy Clareny? z góry dziękuje za odpowiedź.
mkn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 22:21   #1896
mkn
Przyczajenie
 
Avatar mkn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

zapomnialam dodać, że 5 dni przed peelingie zaczęłam uzywać Diacnal. luszczenie po kremie i peelingu znikome. Proszę o radę
mkn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 15:57   #1897
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Proszę o pomoc: czy tonik 2% BHA + 8% kwas L-mlekowy jest odpowiedni na pierwszy raz? Nie chciałabym poparzyć sobie skóry. Tego toniku się nie zmywa?
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-12, 15:59   #1898
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mkn Pokaż wiadomość
zapomnialam dodać, że 5 dni przed peelingie zaczęłam uzywać Diacnal. luszczenie po kremie i peelingu znikome. Proszę o radę
W zeszłym roku w listopadzie stosowałam Diacneal.
W moim przypadku łuszczenia nie było, raczej okropny wysyp krostek.

Teraz od września stosuję atredermową kurację i jestem bardzo zadowolona.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 22:54   #1899
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc: czy tonik 2% BHA + 8% kwas L-mlekowy jest odpowiedni na pierwszy raz? Nie chciałabym poparzyć sobie skóry. Tego toniku się nie zmywa?
jesli masz sucha naczynkowa skore - odradzam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:05   #1900
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ranka - mam raczej grubą, tłustą skórę, jedno mininaczynko pod okiem i to wszystko. Zastanawiam się, bo kiedyś poparzyłam sobie skórę jakimś specyfikiem. Na razie wypróbowałam toto na dekolcie, sprawdziło się dobrze
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 23:14   #1901
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to moze sprobuj wprowadzic ale moze nie codziennie na razie- ja tez mam tlusta skore , ale jak mi diacneal spowodowasl wylanie naczynka to sie troche przestraszylam a naczynek nei bylo widac
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 08:50   #1902
Kathi75
Zakorzenienie
 
Avatar Kathi75
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 132
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam jestem totalnym nowicjuszem ale chcialabym dzieki wam troche powalczyc o wyglad mojej skory

Mam 32 lata cere mieszana sklonna do wypryskow i jestem piegusem
No tak najwazniejsze jestem w ciazy
Po przeczytaniu Pani Basi plam mam taki
Effclair na noc na zmiane z seria Aretina Ziaji
RAno jakies serum z wit C i oczywiscie filtry
Teraz pytanie czy powinnam wprowadzic cos jeszcze do tzw Menu??Napewno tonic ale nie mam pojecia jaki
Bede wdzieczna za porady
__________________

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 10:19   #1903
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
teraz ja mam pytanko
chciałam przedstawić moja pielegnacje i zapytac sie czy cos zmienic,dodac itp. bo wydaje mi sie,ze chyba nic na mnie nie dziala.otoz mam cere tlusta,sklonna do wypryskow.w zimie stosowalam acne-derm i skora mi sie bardzo poprawila,lecz odstawilam go na lato,gdzies w maju i wtedy zaczęła sie moja masakra.skora byla strasznie zanieczyszczona mozliwe tez,ze przez naglą zmiane kosmetykow w pielegnacji i kolorowych.uzywalam kremu gruszkowego z daxa,zelu avene,revlonu colorstay i pudru max factor creme puff.odstawilam daxa i troche poschodzily mmi gule,ale zaskorniki i pryszcze pozostaly.teraz odstawilam puder max factor,ale nadal mam podskorna kaszke.nie podejrzewam o to revlonu,bo stosuje go juz dwa lata i wczesniej nic takiego nie mialam,tylko wlasnie na wakacje mi sie zrobilo.moj obecny plan pielegnacji ktory stosuje od miesiaca wyglada nastepujaco:
rano:
myje twarz zelem avene
tonik melisa
krem nawilzajacy iwostin
podklad revlon i puder manhattan clearface

wieczorem
zel avene
tonik ten co rano
acne-derm

dodam jeszcze,ze stosuje dwa dni AD i dzien nawilzacz i tak caly czas.filtrow nie stosuje,bo pod revlona ciezko by bylo cos dobrac,poza tym zapychaja mnie i slyszalam,ze AD nie jest fotouczulajacy.czy mozliwe jest zeby ten zel mnie zapchalprosze o pomoc
Wiesz, nie jest niczym niezwykłym że coś co wcześniej nie uczulało nagle zaczyna, czy że na jakiś kosmetyk skóra "nagle" zaczyna reagować podrażnieniem.
O zapychanie najpewniej obwiniałabym kolorówkę, ale może też tak być że zapycha Cię krem Iwostinu. Prawie wszystkie mają w składzie potencjalne zapychacze, które mogą ale nie muszą zapychać, choć to bardzo przyzwoite kremy. Bo każda skóra jest inna i ma inne preferencje jeśli chodzi o składniki które mogą zapychać. Nie zauważyłaś aby związku z używaniem tego kremu i zapychaniem?
ColorStay niestety skład ma straszny i radziłabym mimo wszystko wypróbować coś "bezpieczniejszego". Myślę że dobrą alternatywą będzie najnowszy podkład Revlonu Custom Creations, ma ładny skład i to naprawdę świetny podkład, ja jestem z niego baaaardzo zadowolona. Dla mnie fajniejszy niż ColorStay.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:52   #1904
beezer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny

jakiś czas temu przewertowałam prawie cały wątek i podpytałam Was odnośnie pielęgnacji mojej twarzy. jakiś czas zaczęłam stosować to&owo i mam do Was ogromną prośbę czy to wszystko ma sens czy czegoś brakuje coś zmienić?

dla przypomnienia - mam 28 lat, cera normalna majaca sie ku suchej ( tylko policzki czasami traca suchoscia ) zmarszczki (zwlaszcza pod oczami) zaskorniaki i naczynka, ogolnie niejednorodny koloryt cery

u mnie wygląda to tak -

wieczór
demakijaż - oczy Ziaja a twarz myję olejkiem z BU
pod oczy ziaja oliwkowa, a dwa razy w tyg. tokovit A+E
kremy - bilenda kasztanowa / peeling enzymatyczny Dax cosmetics co na noc sie go nakłada - 2 razy w tyg (zamiast biloendy)
diroseal avene (czy nie za rzadko go stosuję bo wychodzi co 3 noc? )
olejek serum Orange z BU

rano przecieram twarz plynem miceralnym ziaji
potem serum C z BU ( pierwsze opakowanie było ok, teraz drugie i chyba mnie uczuliło - wyskakują mi czerwone plamy na twarzy i szyi które po kilkunastu min znikają, co o tym myslicie? odstawić serum na jakis czas?
filtr - teraz Iwostin 40 i na to maka ziemniaczana, jestem na etapie nauki nakładania jej

raz w tyg klade glinke zielona i maseczke aspirynowa( wtedy gdy olejek serum z BU)
jak wykoncze ten peeling to planuje zakupic kolejny na BU.

i jak to wszystk owygląda?? moze cos doradzicie a cos odradzicie

pozdrawiam
beezer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 19:09   #1905
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam.
Dopiero planuje zacząc kuracje kwasami, ale przedtem chcialabym zapytać czy dobrze by ona wygladała ;]

CERA Mieszana (obecnie koncze kuracje differinem i zinerytem od dermatologa. gdy bylam polecala mi rownie z effaclar ale czy razem z tymi dwoma nie bylo by to za duzo?)

Tonik: ogorkowy Ziaja
Na dzień: narazie niewiem jaki filtr wybrac, nie znam sie na tym, takze prosilabym o pomoc ;]
Na noc: Effaclar
Do mycia: zel Calma HLC badz pianka oczyszczajaca Rival de loop

W miedzy czasie:
peeling ogorkowy Ziaja
Maseczka z zielonej glinki
maseczka rozgrzewajaca Garnier

Bardzo prosze o rady. Czy taka kuracja sie nadaje, czy moze jednak powinnam cos zmienic?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 19:16   #1906
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Wiesz, nie jest niczym niezwykłym że coś co wcześniej nie uczulało nagle zaczyna, czy że na jakiś kosmetyk skóra "nagle" zaczyna reagować podrażnieniem.
O zapychanie najpewniej obwiniałabym kolorówkę, ale może też tak być że zapycha Cię krem Iwostinu. Prawie wszystkie mają w składzie potencjalne zapychacze, które mogą ale nie muszą zapychać, choć to bardzo przyzwoite kremy. Bo każda skóra jest inna i ma inne preferencje jeśli chodzi o składniki które mogą zapychać. Nie zauważyłaś aby związku z używaniem tego kremu i zapychaniem?
ColorStay niestety skład ma straszny i radziłabym mimo wszystko wypróbować coś "bezpieczniejszego". Myślę że dobrą alternatywą będzie najnowszy podkład Revlonu Custom Creations, ma ładny skład i to naprawdę świetny podkład, ja jestem z niego baaaardzo zadowolona. Dla mnie fajniejszy niż ColorStay.

Iwostinu zaczęłam uzywac jednoczesnie z AD,wiec sama nie wiem,choć we wrzesniu zeszlego roku bardzo bylam zadowolona z tego kremu,ale może tak jak mówisz nagle mnie uczulił.mogłabyś polecic mi jakiś zamiennik?bo skórę mam bardzo podatna na zapychanie,probowalam juz z humektanem,ale wysypalo mnie po nim.z colorstaya chyba nigdy nie zrezygnuje,bo jako jedyny mi to wszystko kryjea czytalam wlasnie,ze ten nowy revlon CC slabo kryje czyli nie dla mnie.narazie jestem przed @ wiec tlumacze sobie,ze po tym AD zacznie dzialac i zjedzie ten wysyp nim spowodowany.jesli to nie pomoze to zastanawialam sie nad zmiana pielegnacji na lysanel active,filtr lirene 50+ ktory jest niezle wychwalany i jakis podklad na to,hm czy moglby to byc lasting performance max factor?albo satin make up kolastyny?juz mam calkowity metlik w glowie
dochodze do wniosku,ze to avenka jest winowajca...

Edytowane przez kasieńka_wieesz
Czas edycji: 2008-10-18 o 17:54
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 22:27   #1907
natalia_j
Przyczajenie
 
Avatar natalia_j
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Już parę ładnych lat czerpię wiedzę z wizażu i nawet nie wiem, jakim cudem dopiero dziś pierwszy raz coś piszę
Gdyby nie wątek biochemiczny, pewnie do tej pory smarowałabym się codziennie colorstayem, myła się żelami dla nastolatek i dziwiła się, że moja skóra wygląda tragicznie.
Ale do rzeczy: mam 24 lata, skórę, którą określiłabym jako "męską", a to dlatego, że jest w moim odczuciu gruba i usiana rozszerzonymi porami jak u facetów (duuuże dziurki , jak z reklamu normadermu, tylko większe i zanieczyszczone) - mam je szczególnie na nosie i policzkach, oczywiście zaskórniów też masa Do tego skóra wzorcowo się błyszczy, z pryszczami mam w sumie spokój, ale to zasługa pigułek, aż boję się pomyśleć, do będzie, jak je kiedyś odstawię.
Dzięki Waszej wiedzy wyrzuciłam wszystkie "cudowne" kosmetyki na pryszcze z SLS i całkowicie zmieniłam swój program pielęgnacji. I tak...

rano:
żel Ziaji normalizujący z serii Pro
tonik Bielendy limonkowy
emulsja Avene 50+ (wyjątkowo mi podpasował)
gdzieniegdzie Panstik MaxFactora (po chyba 7 latach katowania skóry cięzkimi podkładami zrezygnowałam z tapety i wyglądam 100 lepiej)
ziemniaczanka z cynamonem

wieczorem:
żel Ziaji
Acnederm naprzemiennie z Diacnealem
co kilka nocy Humektan

Na początku stosowałam tylko AD, skóra poprawiła się baaardzo. Jak dołączyłam Diacneal, pogorszyło się (skóra się bardziej zanieczyszcza i parę syfków wyskoczyło), ale cierpliwie czekałam na poprawę. Złuszczyłam się kilka razy (minimalnie na nosie i policzkach) i wciąż nienajlepiej - nie mam już takiej ładnej skóry, jak przy samym AD. I tu moje pytanie - chciałabym oczyścić bardziej pory, wiem, ze do tego najbardziej nadaja się BHA, ale ja jestem uczulona na kwas salicylowyi nie moge go używać. Czy jest jakiś specyfik, który nie zawiera BHA, a dość dobrze oczyszcza? Myślę o Atredermie, ale nie wiem, czy to bedzie dobre posunięcie...

W każdym razie czekam na Wasze podpowiedzi i jednocześnie przepraszam, że tak długo
natalia_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 09:50   #1908
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Uhm atrederm to retinoid, szczerze powiem ze nie wiem czy podziala on na rozszerzone pory, moze odtsaw diacneal jesli Ci on nie sluzy i kontynuuj kuracje acne dermem jesli bylo dobrze.
Atrederm jest mocnym specyfikiem do uzywania w poczatkowej fazie raz w tyg. najprawdopodobniej skora bedzie sie mocno luszczyc i moze to byc dosc uciazliwe, w poczatkowej fazie warto tez zrezygnowac z kwasow i soldnie nawilzac skore, poszukaj watku na jego temat na Biochemii i zapoznaj sie z odczuciami innych dziewczyn i zdecyduj czy rozpoczac kuracje, do wyboru masz tez zorac, ma podobna sile dzialania ale nie jest na bazie alkoholowej...jesli masz skore wrazliwa i sklonna do naczynek atrederm moze ja podraznic. Wiele osob chwali sobie kuracje retonoidami


Cytat:
Napisane przez natalia_j Pokaż wiadomość
Już parę ładnych lat czerpię wiedzę z wizażu i nawet nie wiem, jakim cudem dopiero dziś pierwszy raz coś piszę
Gdyby nie wątek biochemiczny, pewnie do tej pory smarowałabym się codziennie colorstayem, myła się żelami dla nastolatek i dziwiła się, że moja skóra wygląda tragicznie.
Ale do rzeczy: mam 24 lata, skórę, którą określiłabym jako "męską", a to dlatego, że jest w moim odczuciu gruba i usiana rozszerzonymi porami jak u facetów (duuuże dziurki , jak z reklamu normadermu, tylko większe i zanieczyszczone) - mam je szczególnie na nosie i policzkach, oczywiście zaskórniów też masa Do tego skóra wzorcowo się błyszczy, z pryszczami mam w sumie spokój, ale to zasługa pigułek, aż boję się pomyśleć, do będzie, jak je kiedyś odstawię.
Dzięki Waszej wiedzy wyrzuciłam wszystkie "cudowne" kosmetyki na pryszcze z SLS i całkowicie zmieniłam swój program pielęgnacji. I tak...

rano:
żel Ziaji normalizujący z serii Pro
tonik Bielendy limonkowy
emulsja Avene 50+ (wyjątkowo mi podpasował)
gdzieniegdzie Panstik MaxFactora (po chyba 7 latach katowania skóry cięzkimi podkładami zrezygnowałam z tapety i wyglądam 100 lepiej)
ziemniaczanka z cynamonem

wieczorem:
żel Ziaji
Acnederm naprzemiennie z Diacnealem
co kilka nocy Humektan

Na początku stosowałam tylko AD, skóra poprawiła się baaardzo. Jak dołączyłam Diacneal, pogorszyło się (skóra się bardziej zanieczyszcza i parę syfków wyskoczyło), ale cierpliwie czekałam na poprawę. Złuszczyłam się kilka razy (minimalnie na nosie i policzkach) i wciąż nienajlepiej - nie mam już takiej ładnej skóry, jak przy samym AD. I tu moje pytanie - chciałabym oczyścić bardziej pory, wiem, ze do tego najbardziej nadaja się BHA, ale ja jestem uczulona na kwas salicylowyi nie moge go używać. Czy jest jakiś specyfik, który nie zawiera BHA, a dość dobrze oczyszcza? Myślę o Atredermie, ale nie wiem, czy to bedzie dobre posunięcie...

W każdym razie czekam na Wasze podpowiedzi i jednocześnie przepraszam, że tak długo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 12:29   #1909
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

wieki nie byłam na tym wątku......choroba...zmia na pracy....no coś chce sie podzielic wrażeniami.
od juz okkoło 3 miesiecy stosuje artedermi na przemiennie tonikk z kwasu migdałowego i raz na 3 tyg peeling tym kwasem. Powiem tak- skóra schodzi delikatnie- ale większymi płateczkami po kwasie, a wałeczkami po atredermie. atredem bardziej oczyszcza skóre niz peeling.
ale.....skóra wygląda troszkę lepiej...jest bardziej...równa....struk tura sie troszke wygładziła i nie robi mi sie tyle zaskórników. niestety mam ogromne dziury po krostach a a to trzeba czasu. chyba ze jeszcze coś polecacie..?
stosuje tonik ok 10% a peeling około 25%. pozd
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-22, 11:20   #1910
munks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Smile Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc dziewczyny też chciałam zasięgnąć opini specjalistek co do mojej pielęgnacji twarzy... otóż mam problematyczną skórę-->
1. mam 25 lat
2. gdzieniegdzie popękane naczynka
3. moja skóra jest strasznie cienka i bez makijażu wyglądam strasznie, gdyż jej kolor jest bardzo niejednolity (zaczerwienienia, sińce), no i ślady po pryszczach, gdyż jakoże mam cienką skórę to wszystko zostawia na niej blizny
4. podchodzi pod skórę suchą, jednak zawsze pod koniec dnia czoło i nosek świecą się niemiłosiernie ehhh...

Zaczęłam pielęgnację z myślą o przyszłych zmarszczkach no i cichą nadzieją na grubszą i bardziej ujednoliconą kolorystycznie skórę...

moja pielęgnacja to:
1) demakijaż - Vichy purete thermale 3w1 + tonik la roche posay hydraphase
2) na dzień filtr Avene spf50 do cery mieszanej + fluid Biotherm long wear detox
3) na noc co drugi dzień Ystheal+ do cery mieszanej zamiennie z kremem psychiogel oraz sporadycznie diroseal
4) raz w tygodniu maska peeling biotherm biopur

Czy moja pielęgnacja wyjdzie mi na dobre? jak myślicie, czy powinnam dodać jakiś specyfik żeby uzyskać efekt o którym marzę?

za wszelką udzieloną mi poradę i pomoc z całego serca dziękuję! i strasznie się cieszę że to forum istnieje i jest tu tyle dobrych dusz pomocnych innym

całuski
munks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 12:26   #1911
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a ja jestem smutna . Już ponad tydzień stosuję olejek waniliowy do demakijażu, serum rose na noc i hydrolat rumiankowy co dziennie. Dwa razy zrobiłam peeling enzymatyczny. I co? I moja buzia dostała pod skórą takie grudki - czyli mnie zapchało. Tak a priori to najbardziej podejrzewam olejek lub serum. Wczoraj odstawiłam to ostatnie i poczekam do weekendu. Ponadto, mam wrażenie, że te moje naczynka są bardziej czerwone po serum. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 16:51   #1912
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez munks Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny też chciałam zasięgnąć opini specjalistek co do mojej pielęgnacji twarzy... otóż mam problematyczną skórę-->
1. mam 25 lat
2. gdzieniegdzie popękane naczynka
3. moja skóra jest strasznie cienka i bez makijażu wyglądam strasznie, gdyż jej kolor jest bardzo niejednolity (zaczerwienienia, sińce), no i ślady po pryszczach, gdyż jakoże mam cienką skórę to wszystko zostawia na niej blizny
4. podchodzi pod skórę suchą, jednak zawsze pod koniec dnia czoło i nosek świecą się niemiłosiernie ehhh...

Zaczęłam pielęgnację z myślą o przyszłych zmarszczkach no i cichą nadzieją na grubszą i bardziej ujednoliconą kolorystycznie skórę...

moja pielęgnacja to:
1) demakijaż - Vichy purete thermale 3w1 + tonik la roche posay hydraphase
2) na dzień filtr Avene spf50 do cery mieszanej + fluid Biotherm long wear detox
3) na noc co drugi dzień Ystheal+ do cery mieszanej zamiennie z kremem psychiogel oraz sporadycznie diroseal
4) raz w tygodniu maska peeling biotherm biopur

Czy moja pielęgnacja wyjdzie mi na dobre? jak myślicie, czy powinnam dodać jakiś specyfik żeby uzyskać efekt o którym marzę?

za wszelką udzieloną mi poradę i pomoc z całego serca dziękuję! i strasznie się cieszę że to forum istnieje i jest tu tyle dobrych dusz pomocnych innym

całuski
Myślę że wyjdzie, możesz mi dać jakiś linek do tego podkładu bo mnie zaciekawił? Czy jest dostępny w Polsce?
Na dzień pod filtr polecam serum C z BU, powinien rozświetlić szary koloryt buźki i pomóc w walce z naczynkami.

Giga tyle razy mówiłyśmy żeby nie wprowadzać do pielęgnacji kilku kosmetyków naraz, tylko pojedynczo i obserwować jak na każdy reaguje skóra. Wtedy mamy jasność co nam służy, a co nie. Teraz ciężko jednoznacznie stwierdzić co Ci zaszkodziło, produkty z BU zawierają składniki roślinne, możesz mieć na coś uczulenie, raczej nie sądzę żeby Cię zapychały.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:50   #1913
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez natalia_j Pokaż wiadomość
Już parę ładnych lat czerpię wiedzę z wizażu i nawet nie wiem, jakim cudem dopiero dziś pierwszy raz coś piszę
Gdyby nie wątek biochemiczny, pewnie do tej pory smarowałabym się codziennie colorstayem, myła się żelami dla nastolatek i dziwiła się, że moja skóra wygląda tragicznie.
Ale do rzeczy: mam 24 lata, skórę, którą określiłabym jako "męską", a to dlatego, że jest w moim odczuciu gruba i usiana rozszerzonymi porami jak u facetów (duuuże dziurki , jak z reklamu normadermu, tylko większe i zanieczyszczone) - mam je szczególnie na nosie i policzkach, oczywiście zaskórniów też masa Do tego skóra wzorcowo się błyszczy, z pryszczami mam w sumie spokój, ale to zasługa pigułek, aż boję się pomyśleć, do będzie, jak je kiedyś odstawię.
Mam dokładnie taki sam typ skóry, tylko moja dodatkowo ma tendencje do pękających naczynek. Nie wiem czy to możliwe - gruba a jednocześniej naczynkowa skóra? Moja pielęgnacja wygląda tak:

demakijaż - bioderma Sensibo
tonik pichtowy
serum z wit C z BU
rano - Svr Rubialine
wieczorem - Humektan
2,3 razy w tygodniu peeling Svr Xerial i maseczka Lerosett

Chyba najbardziej z tego wszystkiego pomaga mi tonik pichtowy Dla mnie to rewelacja. Kiedy mam przerwę w stosowaniu np. kilkudniową to różnicę widzę zaraz po pierwszym użyciu. Teraz już jesień, mniej słońca więc chciałabym silniej zadziałać na skórę, szczególnie chodzi mi o pozbycie sie rozszerzonych porów i zaskórników otwartych - wstrętnych czarnych kropek, które mam na nosie,policzkach, czole i brodzie czyli...wszędzie! Zastanawiam się nad Acnederm, albo może jakiś tonik złuszczający, znacie coś dobrego dla takiej skóry? Chciałabym zacząć raczej delikatnie i potem jeśli zajdzie potrzeba zwiększać siłe rażenia kosmetyków ze względu na naczynka i skłonność do podrażnień.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 08:47   #1914
munks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[QUOTE=lalaith;9436283]Myślę że wyjdzie, możesz mi dać jakiś linek do tego podkładu bo mnie zaciekawił? Czy jest dostępny w Polsce?
Na dzień pod filtr polecam serum C z BU, powinien rozświetlić szary koloryt buźki i pomóc w walce z naczynkami.

oto link -- http://www.biotherm-usa.com/_us/_en/...COL_Foundation -- ja kupilam ten podklad w Monachium bo tu mieszkam i niestety nie mam pojecia czy jest dostepny w Polsce, ale powinien byc w Douglas´ie, ja osobiscie bardzo go sobie chwale dziekuje za odpowiedz i takie pytanko czy zamiast serum z wit. C z BU moglo by byc:
1. flavo C lub
2. la roche posay Active C lub tez
3. Avene, Creme Nutritive Compensatrice ???

pozdrawiam goraco
munks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 11:14   #1915
isska25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 132
Send a message via Skype™ to isska25
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

jestem tu nowa niewiele z tego wszystkiego rozumiem a zagłębiam się już jakiś tydzień. Jeśli chodzi o mój problem to - przez 10 lat chodziłam systematycznie do solarium, paliłam papieroski , - mam sporo zmarszczek a mam 29 lat. Po zaznajomieniu się z wątkami na wizażu zamierzam zakupić - LPR aktiv C i filtr avene 40 to na dzień plus miejscowo flavo c forte 15 % od czasu do czasu kremik przeciw zmarszczkowy ava mustela na buzie na szyję zaś codziennie. Na noc Roc, Retin Ox intensywny krem przeciw zmarszczkowy. Co o tym sądzą specjalistki od pielęgnacji przciwzmarszczkowej. Proszę o pomoc bo już sama nie wiem - uda mi sie zregenerować skóre?
isska25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:11   #1916
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Giga tyle razy mówiłyśmy żeby nie wprowadzać do pielęgnacji kilku kosmetyków naraz, tylko pojedynczo i obserwować jak na każdy reaguje skóra. Wtedy mamy jasność co nam służy, a co nie. Teraz ciężko jednoznacznie stwierdzić co Ci zaszkodziło, produkty z BU zawierają składniki roślinne, możesz mieć na coś uczulenie, raczej nie sądzę żeby Cię zapychały.
Teraz to wiem - ale nie mogłam się już doczekać i stosowałam wszystko na raz. Dwa dni temu odstawiłam serum - póki co wydaje mi się, że mam mniejsze te grudki pod skórą, ale wciąż bardzo zarumienione poliki. Hm.. poczekam jeszcze parę dni, jeśli te rumieńce nie znikną odstawię olejek. Jak by nie było - dzięki za wskazówki
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:22   #1917
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Szara skóra 30-latki, ale...

Chciałabym poprawić wygląd skóry twarzy. Mam juz prawie trzydziestkę na karku, bladą skórę, problem z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, naczynkami czyli standard.
O ile z naczynkami, porami radzę sobie ( effaclar, atrederm), to z szarością mam problem.
Jako posiadaczka bardzo jasnej karnacji, moja twarz jest blada, co potęguje wyglad szarosci i zmęczenia, o cieniach pod oczami i prześwitujacych żyłkach nie wspomnę nawet.
Chciałabym, zeby moja twarz wygladało troche promienniej, zdrowiej.
Poczytałam trochę o wiem, ze efekt taki mozna uzyskać przy używaniu Wit. C i niacynamidu. Niestety Vit C powoduje u mnie zaczerwienienia a niacynamid zapycha ( nawet gdy jest to proste serum wodne)
Więc co teraz?
Prosiłabym o sugestię jakie konretnie kremu wypróbować.

W tej chwili zaczęłam stosować serie Young 30+ , Dr. I. Eris, Krem regenerujacy na noc ( na dzien czekam na sprowadzenie) ale nie wiem czy przyniesie on coś dobrego.
Wiem ze wyglad mozna poprawic przed odpowiedni makijaż, ale chciałabym zdrowszy wyglad skóry uzyskać tez gdy jestem bez niego.
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 07:15   #1918
Ani@1987
Rozeznanie
 
Avatar Ani@1987
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik/k.Lublina
Wiadomości: 807
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny, od października zaczęłam moją kuracje kwasową.
Mam 21 lat i tłusta skórę z rozszerzonymi porami, wągrami, z przebarwieniami i nadal częstymi "niespodziankami"
Oceńcie proszę mój program pielęgnacji:
Rano:
-żel antybakteryjny Ziaja MED (nie zawiera SLSa)
-filtr La roche-posay Anthelios XL 50+
-podkład rożnie...City Matt, True Match lub mineraly Essence, na impreazy Colorstay...
Doradźcie przy którym zostać najlepiej?
W ciągu dnia czasami antybakteryjny tonik TinTin Ziaji
Wieczorem:
-Ziaja dwufazowa+żel Ziaja MED
-krem Glyco A(wcześniej używałam Effeclaru K)
-Humektan (co kilka dni robie przerwę z Glyco, lub nakładam Humektan na Glyco)
Raz w tygodniu peeling Ziaja Pro mocny+maseczka Herbapolu Kwiat bzu
Ogólnie po miesiącu twarz wygładziło mi fajnie buźke, ale zaskórniki nadal siedzą, pory rozszerzonewysyp juz mam za soba
__________________
Życie zdobywa wartość dzięki miłości.
nasz ślub 10.09.2011
Ani@1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 08:06   #1919
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Mam dokładnie taki sam typ skóry, tylko moja dodatkowo ma tendencje do pękających naczynek. Nie wiem czy to możliwe - gruba a jednocześniej naczynkowa skóra? Moja pielęgnacja wygląda tak:

demakijaż - bioderma Sensibo
tonik pichtowy
serum z wit C z BU
rano - Svr Rubialine
wieczorem - Humektan
2,3 razy w tygodniu peeling Svr Xerial i maseczka Lerosett

Chyba najbardziej z tego wszystkiego pomaga mi tonik pichtowy Dla mnie to rewelacja. Kiedy mam przerwę w stosowaniu np. kilkudniową to różnicę widzę zaraz po pierwszym użyciu. Teraz już jesień, mniej słońca więc chciałabym silniej zadziałać na skórę, szczególnie chodzi mi o pozbycie sie rozszerzonych porów i zaskórników otwartych - wstrętnych czarnych kropek, które mam na nosie,policzkach, czole i brodzie czyli...wszędzie! Zastanawiam się nad Acnederm, albo może jakiś tonik złuszczający, znacie coś dobrego dla takiej skóry? Chciałabym zacząć raczej delikatnie i potem jeśli zajdzie potrzeba zwiększać siłe rażenia kosmetyków ze względu na naczynka i skłonność do podrażnień.
Retinoidy.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 08:19   #1920
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Coś mi się komp zawiesza

balitagscarlet na trądzik, złuszczanie i naczynka polecam retinoidy, jakie dokładnie powinnaś spytać swojego dermatologa. Humektan Cię nie zapycha?

munks jeśli pieniądze nie grają roli to jasne że może być któryś z tych produktów.

Ani@1987 ciężko nam będzie powiedzieć przy którym podkładzie powinnaś zostać na dłużej, Przejrzyj wątek składowy, przeszukaj go czy składy tych podkładów były już analizowane. Poza tym sama powinnaś wiedzieć który z nich najlepiej Ci służy bo to kwestia indywidualna.
Moja rada jest taka żebyś nie używała Humektanu i Glyco na siebie, ale wymiennie. Glyco nie zadziała tak jak powinien stłamszony kremem. I to samo pytanie co do balitagscarlet: czy humektan Cię nie zapycha?
Tonik w ciągu dnia nie ma sensu, nakłada się go po zmyciu makijażu, lepiej wypróbuj jakąś apteczną wodę termalną, albo mgiełkę z minerałami z morza martwego Avonu.
Ogólnie kosmetyki dobre, nie znam tylko maseczki, ale jak Cię nie zapycha ani nie uczula powinno być ok.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.