Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-02, 10:21   #1921
Kinia_F
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 320
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Zastanawiam się, czy aplikując do sklepu wpisywać moje pełne wykształcenie, czy lepiej zatrzymać się np. na licencjacie. Chcę pochodzić trochę po sklepach różnych i osobiście poroznosić CV.
Kinia_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 11:00   #1922
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Kinia_F Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy aplikując do sklepu wpisywać moje pełne wykształcenie, czy lepiej zatrzymać się np. na licencjacie. Chcę pochodzić trochę po sklepach różnych i osobiście poroznosić CV.

jeśli nie studiujesz/studiowałaś dwóch kierunków, to nie masz po co ukrywać wykształcenia.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 11:19   #1923
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

U mnie na razie posucha, ale się nie daję.
Staram się codziennie wysłać chociaż jedno CV.
Uczę się języków i piszę pracę licencjacką.
Gdy zmęczę 2 rozdziały zajmę się bardziej rozwojem zawodowym. Może opanuję lepiej pakiet Office (ECDL?).
Na studiach mam mieć teraz prawdopodobnie jakiś program księgowy, to też się rozwinę
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 12:21   #1924
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
co o tym sądzicie?
dostałam coś takiego na maila


Szanowni Panstwo! Wydzial Magellan Petroleum Corporation, duzej miedzynarodowej firmy, przyjmuje aplikacje na stanowisko w swoim dziale Kontroli Kredytowej dla Europy Wschodniej. Obecnie potrzebujemy pracownikow w terenie, poniewaz nasz wydzial rozprowadza produkty firmy w krajach europejskich. Dzieki poprawie koniunktury po kryzysie ekonomicznym co raz wiecej duzych firm zatrudnia pracownikow do pracy zdalnej. Praca zdalna w znaczacym stopniu obniza koszty utrzymania przestrzeni biurowej w budzecie firmy, a pracownicy nie maja potrzeby codziennego dojazdu do biura. W nowoczesnym swiecie technologii informacyjnej jest to ekonomiczne rozwiazanie, ktore uwalnia fundusze dla wzrostu firmy i pozwala na godziwe wynagradzanie pracownikow. Obecnie poszukujemy agentow terenowych, ktorych zadaniem bedzie kontrola platnosci pomiedzy nasza firma a klientami w krajach europejskich, ktore nie sa czlonkami strefy euro. Potrzeba ta wynikla z faktu, ze realizacja przelewow internetowych zajmuje duzo czasu i nie posiadaja one wystarczajacego poziomu zabezpieczen przed kradzieza naszych funduszy. Z tego powodu kontrolujemy oplaty za pomoca agentow. Do obowiazkow agenta nalezy wykonywanie przelewow bankowych oraz dokonywanie biezacych przelewow srodkow za pomoca miedzynarodowych systemow platnosci. Plan pracy agenta musi byc wystarczajaco elastyczny, aby umozliwic mu kontrole srodkow przychodzacych na konto w ciagu dnia. Agent musi rowniez posiadac zdolnosc szybkiego finalizowania transakcji. Nasza firma oferuje pracownikom satysfakcjonujace wynagrodzenie oraz zabezpieczenie spoleczne. Jesli jestescie Panstwo zainteresowani podjeciem pracy na tym stanowisku, prosimy o wyslanie krotkiego CV na nasz adres e-mail: magellan.resume@juno.com Nasz menedzer skontaktuje sie z Panstwem

to jakaś ściema aby wyłudzić np dane osobowe?

zapomniałam dodać, że ja tam nie wysyłałam żadnej aplikacji, nie wysyłałam również do żadnej agencji pośrednictwa...
Kurcze wiecie co!? Dostałam dziś wiadomość podobnej (niemal identycznej!!) treści na maila... ze swojego uniwersyteckiego biura karier!!??!!
Sama teraz nie wiem co o tym myśleć, może skoro takie wiadomości rozsyła BIURO KARIER, to to nie jest żadna ściema?

Trochę się zszokowałam Nie wiem, może napisać do biura karier w tej sprawie?????
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 14:42   #1925
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Kurcze wiecie co!? Dostałam dziś wiadomość podobnej (niemal identycznej!!) treści na maila... ze swojego uniwersyteckiego biura karier!!??!!
Sama teraz nie wiem co o tym myśleć, może skoro takie wiadomości rozsyła BIURO KARIER, to to nie jest żadna ściema?

Trochę się zszokowałam Nie wiem, może napisać do biura karier w tej sprawie?????
a myślisz, że Biuro Karier sprawdza wszystkie informacje?
z biura karier z mojej uczelni czasem dostawałam w mailu taki spam, że włosy się jeżyły. A potem się dowiedziałam, że przy przekazywaniu informacji siedzą dwie dziewczyny i pykają co przyjdzie dalej nie czytając i nie sprawdzając
a w niektórych biurach karier, nie osoby, a program, który łatwo oszukać.
moim zdaniem, to jest jakaś śmierdząca sprawa i lepiej tego nie tykać.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 14:51   #1926
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Kinia_F Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy aplikując do sklepu wpisywać moje pełne wykształcenie, czy lepiej zatrzymać się np. na licencjacie. Chcę pochodzić trochę po sklepach różnych i osobiście poroznosić CV.
Ja kłamstwa nie lubię i jestem za tym,żeby grać w otwarte karty,a nie zatajać prawdę.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 15:49   #1927
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
a myślisz, że Biuro Karier sprawdza wszystkie informacje?
z biura karier z mojej uczelni czasem dostawałam w mailu taki spam, że włosy się jeżyły. A potem się dowiedziałam, że przy przekazywaniu informacji siedzą dwie dziewczyny i pykają co przyjdzie dalej nie czytając i nie sprawdzając
a w niektórych biurach karier, nie osoby, a program, który łatwo oszukać.
moim zdaniem, to jest jakaś śmierdząca sprawa i lepiej tego nie tykać.
Na to wygląda, że i na mojej uczelni dziewczyny z BK nie sprawdzają co przesyłają dalej Mało profesjonalne...
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 16:01   #1928
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

U mnie kicha....
Prawie się rozryczałam dziś na ulicy..jak chodziłam za stażem.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 16:04   #1929
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
U mnie kicha....
Prawie się rozryczałam dziś na ulicy..jak chodziłam za stażem.
A co się stało? Dostałaś odmowne odpowiedzi?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 17:00   #1930
Pani_Pusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Pani_Pusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 016
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Mam pytanie czy aplikuje rowniez do firm, ktore nie prowadza aktualnie rekrutacji?
Jak wowczas pisze w temacie maila do tych firm i co piszecie w tresci maila?
__________________
Perełki cruelty - free - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=478181

Wygoogluj sobie "animal testing" - od razu przestawisz się na kupowanie towarów nie testowanych
Pani_Pusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 17:32   #1931
Palulina
Raczkowanie
 
Avatar Palulina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 344
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cześć. Jestem po drugim dniu pracy w żłobku.
Na chwilę obecną ogarniam jeden wielki chaos z dziećmi i pamiętam tylko dwa imiona z 24. Najgorsze są kupy. Próbuję jakoś się wdrożyć choć ciężko jest mi teraz, bo nie chciałam ogólnie iść na ten staż. No ale pieniądze, pieniądze i nie siedzenie w domu.
__________________
- magister już jest!
- staram się myśleć pozytywnie
- jestem z moim M. już 5 lat !



Palulina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 17:42   #1932
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
U mnie kicha....
Prawie się rozryczałam dziś na ulicy..jak chodziłam za stażem.

odpocznij już dzisiaj, napij się ciepłej herbaty
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 17:46   #1933
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
A co się stało? Dostałaś odmowne odpowiedzi?
Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość

odpocznij już dzisiaj, napij się ciepłej herbaty
Jeszcze tylko dwa miejsca mogę odwiedzić. (Składanie wniosków od poniedziałku do piątku w UP, pierwsza tura).
Pluje sobie, że nie chodziłam za tym zaraz po obronie 4 lutego. Ale kiedyś w jeden dzień wszystko załatwiłam, zapytanie o staż, napisanie na miejscu od razu wniosku i zaniesienie do UP na drugi dzień. Chyba teraz się wszystko zmieniło i trzeba chodzić duuuużo wcześniej:/

Tak... dziś potrzebuje odpoczynku i ciepłej herbaty...
Nie wiem co dalej jak nie uda się.. a są marne szanse. Nie wiem...po prostu nie wiem.
I zamiast dziś się cieszyć -rodzi mi się od paru godzin chrześnica, pierwsza! To ja się martwię.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2012-03-02 o 17:48
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 18:15   #1934
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Pani_Pusia Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy aplikuje rowniez do firm, ktore nie prowadza aktualnie rekrutacji?
Jak wowczas pisze w temacie maila do tych firm i co piszecie w tresci maila?
tek piszemy
kilka stron wcześniej była o tym dyskusja.
informacje na ten temat są napisane wyostrzoną czcionką

Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem po drugim dniu pracy w żłobku.
Na chwilę obecną ogarniam jeden wielki chaos z dziećmi i pamiętam tylko dwa imiona z 24. Najgorsze są kupy. Próbuję jakoś się wdrożyć choć ciężko jest mi teraz, bo nie chciałam ogólnie iść na ten staż. No ale pieniądze, pieniądze i nie siedzenie w domu.
pieniądze? a możliwość nauczenia się czegoś?

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko dwa miejsca mogę odwiedzić. (Składanie wniosków od poniedziałku do piątku w UP, pierwsza tura).
Pluje sobie, że nie chodziłam za tym zaraz po obronie 4 lutego. Ale kiedyś w jeden dzień wszystko załatwiłam, zapytanie o staż, napisanie na miejscu od razu wniosku i zaniesienie do UP na drugi dzień. Chyba teraz się wszystko zmieniło i trzeba chodzić duuuużo wcześniej:/

Tak... dziś potrzebuje odpoczynku i ciepłej herbaty...
Nie wiem co dalej jak nie uda się.. a są marne szanse. Nie wiem...po prostu nie wiem.
I zamiast dziś się cieszyć -rodzi mi się od paru godzin chrześnica, pierwsza! To ja się martwię.
czasami tak jest, że czegoś się wcześniej nie zrobi, teraz, to takie gdybanie "co by było gdyby babcia była dziadkiem"
w weekend będziesz cieszyć się z narodzin chrześnicy
ale usiądź nad swoimi papierami aplikacyjnymi, spisz co musisz zrobić i w poniedziałek mobilizacja.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 18:20   #1935
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
czasami tak jest, że czegoś się wcześniej nie zrobi, teraz, to takie gdybanie "co by było gdyby babcia była dziadkiem"
w weekend będziesz cieszyć się z narodzin chrześnicy
ale usiądź nad swoimi papierami aplikacyjnymi, spisz co musisz zrobić i w poniedziałek mobilizacja.
Masz racje, nie ma co gdybać.
Papierki są dopracowane. Już nie mam co poprawiać. I zostały tylko 2 miejsca do których mogę jechać. Ale to we wtorek (wtedy odbiorę dyplom i z dyplomem pojadę - bo jedno z tych miejsc to tam gdzie znajoma radziła bez dyplomu się nie pokazywać).
Spisać już nie ma co..dwa miejsca zostały do odwiedzin.
Trzeba kolejny plan wymyślić jeśli staż nie wypali. Ale narazie nie mam kompletnie pomysłu, nie wiem już co robić.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:02   #1936
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem po drugim dniu pracy w żłobku.
Na chwilę obecną ogarniam jeden wielki chaos z dziećmi i pamiętam tylko dwa imiona z 24. Najgorsze są kupy. Próbuję jakoś się wdrożyć choć ciężko jest mi teraz, bo nie chciałam ogólnie iść na ten staż. No ale pieniądze, pieniądze i nie siedzenie w domu.
A ile jest osób zatrudnionych do tych 24 dzieci ? . Jak na jedną grupę to dużo dzieci. W jakim wieku są dzieci ? Grzeczne są dzieci ?
Z czasem może polubisz tą pracę. Dasz radę . Początki są ciężkie. To dopiero drugi dzień .Za parę dni będzie tylko łatwiej i fajniej.
Jak ja pracowałam na świetlicy, to mało dzieci czasami przychodziło i to było najgorsze, bo nie było nic wtedy do roboty i ogólnie nudy były. Wiedzę jaką zdobyłam na świetlicy, to taka co to jest krepina i nauczyłam się jednej nowej gry liczbowej. Pograłam sobie w chińczyka, warcaby

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-03-02 o 19:04
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:10   #1937
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Masz racje, nie ma co gdybać.
Papierki są dopracowane. Już nie mam co poprawiać. I zostały tylko 2 miejsca do których mogę jechać. Ale to we wtorek (wtedy odbiorę dyplom i z dyplomem pojadę - bo jedno z tych miejsc to tam gdzie znajoma radziła bez dyplomu się nie pokazywać).
Spisać już nie ma co..dwa miejsca zostały do odwiedzin.
Trzeba kolejny plan wymyślić jeśli staż nie wypali. Ale narazie nie mam kompletnie pomysłu, nie wiem już co robić.
Jak nie uda się w zawodzie dostać stażu to może w jakiejś innej dziedzinie, ja odbywałam staż w innej dziedzinie niezwiązanej w ogóle z wykształceniem, ale bardzo mi się podobało i dużo się nauczyłam.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:22   #1938
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Jak nie uda się w zawodzie dostać stażu to może w jakiejś innej dziedzinie, ja odbywałam staż w innej dziedzinie niezwiązanej w ogóle z wykształceniem, ale bardzo mi się podobało i dużo się nauczyłam.
Nie mam szans na taki staż. Chyba że ktoś by mi od razu zapewnił przyjęcie po stażu.
Teraz może bym dostała środki jako staż właśnie w zawodzie, wtedy nie trzeba mieć gwarancji. I staż na 3 miesiące tylko. (Chodzi o wyższe wykształcenie).
Jeden staż już odbyłam jako pracownik biurowy, 3miesięczny, jakieś 1,5 roku temu. Ogólnie dużo przeszłam żeby wtedy znaleźć staż.I udało się na tak niewiele).

"Staż organizuje się u podmiotu, który:
-deklaruje zatrudnienie osoby bezrobotnej po zakończonym stażu - wyjątek stanowi sytuacja gdy bezrobotny:
a)posiada wykształcenie wyższe oraz kwalifikacje zgodne z proponowanym
programem stażu,

b) posiada orzeczony stopień niepełnosprawności,
c) jest osobą powyżej 50 roku życia"
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2012-03-02 o 19:23
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 19:33   #1939
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Nie wiedziałam o tym. Próbuj dalej, jak się nie uda ze stażem to się uda z pracą
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 20:09   #1940
Palulina
Raczkowanie
 
Avatar Palulina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 344
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
A ile jest osób zatrudnionych do tych 24 dzieci ? . Jak na jedną grupę to dużo dzieci. W jakim wieku są dzieci ? Grzeczne są dzieci ?
Z czasem może polubisz tą pracę. Dasz radę . Początki są ciężkie. To dopiero drugi dzień .Za parę dni będzie tylko łatwiej i fajniej.
Jak ja pracowałam na świetlicy, to mało dzieci czasami przychodziło i to było najgorsze, bo nie było nic wtedy do roboty i ogólnie nudy były. Wiedzę jaką zdobyłam na świetlicy, to taka co to jest krepina i nauczyłam się jednej nowej gry liczbowej. Pograłam sobie w chińczyka, warcaby
Dzieci od roku do trzech lat. Trzy opiekunki na grupę. Czy grzeczne? Nie za bardzo. Panuje ciągle chaos i nie wiadomo czy w danym momencie przebierać kupę, rozkładać talerze czy ratować bijące się dzieci.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość



pieniądze? a możliwość nauczenia się czegoś?
No a co, nie pieniądze? Idziesz do pracy tylko po to bo chcesz sie czegoś nauczyć? Chyba normalne jest, że w większości idziesz do pracy bo potrzebne są pieniądze. Nie oszukujmy się.
__________________
- magister już jest!
- staram się myśleć pozytywnie
- jestem z moim M. już 5 lat !



Palulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 22:00   #1941
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Dokładnie. Moim zdaniem nie ma co przesadzać z ambicją i gadaniem o karierze, choć oczywiście są tacy ludzie, ale jestem pewna na 100%, że oni jak szli do pracy to też nie dlatego, że chcieli robić karierę ale dlatego, że musieli np. rodzinę utrzymać albo siebie.
Śmieszy mnie też pytanie: "dlaczego szukasz pracy". Bo co? Nudzi mi się w domu? To jest przecież oczywiste, że każdy musi na siebie pracować, bo przecież nie będzie siedział u rodziców całe życie i musi gdzieś te pieniądze zarobić..
Wiem, że zaraz się posypie milion wyjątków, że ktoś może zmieniać pracę i wtedy szuka lepszej itd i jeszcze wiele innych przypadków, ale podstawową przyczyną szukania pracy są pieniądze, bo bez nich nie da się żyć. No chyba, że ktoś ma naprawdę bogatych rodziców i oni mu pozwalają nie pracować, albo ktoś jest multimiliarderem albo wygrał majątek w totka i wiele innych przyczyn..
Nie chcę tu wywołać dyskusji, tylko piszę jak moim zdaniem jest.

A co do mojego dzisiejszego spotkania w kawiarni, to nie było tak źle. Ale pan nie był w garniturze, kawiarnia malutka i jego stertę papierków zasłaniało mi krzesło.. w związku z czym nie poznałam go i idąc cały czas w jego stronę, doszłam do końca i zawróciłam.. heheheh po czym pan mnie zawołał. hehehhe No i dziwnie było, bo pan zadawał bardzo krótkie pytania w stylu: "wady?", "plany na przyszłość". Więc troszkę mi się wydawał taki nie profesjonalny ale to wpłynęło też na mój mniejszy stres. Najlepsze było jak mi powiedział, żebym spontanicznie zareklamowała jego długopis.. Myślę, że jak na taki spontan to mi nieźle poszło. Takie zadania mnie bawią więc podeszłam do tego z luzem i dlatego chyba w ogóle coś powiedziałam.
W kawiarni było dużo ludzi, w stoliku obok siedziały 3 osoby i jedna pani się cały czas patrzała.. ;p ale przynajmniej było na czym oko zawiesić, nie chodzi mi o panią ;p ale w porównaniu z pustym pokojem i wpatrzonym we mnie pracodawcą to było dużo ciekawiej w kawiarni. Bo zazwyczaj w takim pustym pokoiku to trzeba patrzeć tylko na pracodawcę i to jest też stresujące..
Generalnie rozmowa ok, ale idąc do tej kawiarni minęłam takie stoisko na którym miałabym pracować i już sama zwątpiłam czy bym chciała.. No w każdym razie pan powiedział, że jak będzie zainteresowany to zadzwoni nawet dziś. Nie zadzwonił. Więc szukam dalej. Może to i dobrze. Moja zmiana nastawienia działa, bo nie załamało mnie to spotkanie w ogóle. Szukam dalej. Pozdrawiam Was dziewczyny.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy

Edytowane przez ajeva
Czas edycji: 2012-03-02 o 22:03
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 22:08   #1942
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
No a co, nie pieniądze? Idziesz do pracy tylko po to bo chcesz sie czegoś nauczyć? Chyba normalne jest, że w większości idziesz do pracy bo potrzebne są pieniądze. Nie oszukujmy się.
Zgadzam się.
Ja nie jestem jakoś mega ambitna, nie mam parcia na karierę, na jakieś realizowanie się w pracy itd. Potrzebuję pracy dla kasy i żeby nie zgnuśnieć z nudów w domu. I tyle. Taka jest wstydliwa prawda
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-02, 23:05   #1943
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Jasne, że pracuje się dla kasy
Fajnie, żeby praca była ciekawa i rozwojowa, aby trzeba było się dokształcać, a nie wpadać w rutynę, ale to chyba za duzo szczęścia naraz
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 12:24   #1944
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

nie wątpię, że pieniądze nie są ważne, ale jak się nie ma celu zawodowego, to ciężko będzie wam osiągnąć w życiu coś lepszego.
To się nie ma co dziwić, że rozmowa kwalifikacyjna może przyprawiać o zawał.

Edytowane przez meryy82
Czas edycji: 2012-03-03 o 12:27
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 12:29   #1945
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
nie wątpię, że pieniądze nie są ważne, ale jak się nie ma celu zawodowego, to ciężko będzie wam osiągnąć w życiu coś lepszego.
To się nie ma co dziwić, że rozmowa kwalifikacyjna może przyprawiać o zawał.
Mnie nie przyprawia
Ale jakieś tam swoje cele, mimo wszystko, mam
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 13:26   #1946
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Dziewczyny.... kumpel załatwił mi rozmowę w dużym markecie w poniedziałek. Wychwalał mnie bardzo u kierownika.
Ale mam przez to schizę. Większa presja sprawdzenia się.
(Market otwierają w czwartek, ale już są przyjęci ludzie od miesiąca, układali towary itd)

Wiadomo-wolałabym staż w zawodzie.
We wtorek miałam odebrać dyplom i jechać jeszcze w dwa miejsca za stażem.
Zobaczymy co mi powie gość w poniedziałek.
Wiecie co jest najlepsze, zawsze tak miałam że jak nie miałam pracy to nie miałam, a jak coś się trafiało to przeważnie dwie naraz i wybierałam źle.
Jedna firma wczoraj wzięła moje podanie o staż.
Jak zadzwonią w poniedziałek to wtedy padnę!

Wolałabym staż, bo zobaczyłabym jak wygląda praca w moim zawodzie i miałabym kiedyś szanse na przyjęcie właśnie w nim. Ale nie zrezygnuje z szansy na prace, bo pieniądze są mi potrzebne. Gdyby to był staż na pół roku, rok to wtedy bym się zastanawiała, ale jak na 3 miesiące to nie warto.

Trzymajcie kciuki w poniedziałek!
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 13:45   #1947
perhydrol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 256
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Dziewczyny mam takie zpaytanie do Was. Robię teraz studia podyplomowe, ale jeszcze jestem w trakcie. Jak to zapisać w CV?
perhydrol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 13:52   #1948
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Cytat:
Napisane przez perhydrol Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie zpaytanie do Was. Robię teraz studia podyplomowe, ale jeszcze jestem w trakcie. Jak to zapisać w CV?
październik 2011 - nadal - Studia podyplomowe...
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 14:28   #1949
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Ja też tak mam zapisane.

I też mam pytanie co do CV. Bo czytałam jakiś wątek odnośnie CV na goldenline i pisał tam jakiś pan, żeby nie mieć więcej niż 5 pozycji w doświadczeniu zawodowym, tym bardziej, jeśli te doświadczenia nie pokrywają się z miejscem pracy do którego aplikujemy..
I tak się zastanawiam czy mam u siebie wpisywać wszystko. Tak naprawdę każdy moje doświadczenie jest z innej bajki. Ale jak np. nie wpiszę prac zagranicznych to mam wielkie luki. I wcześniej rozsyłałam cv bez tych prac i mało kto się do mnie odzywał, a teraz wpisałam i zdecydowanie się liczba zaproszeń na rozmowy zwiększyła.. być może to przez zmianę cv..
I teraz się też zastanawiam czy wpisać ostatnio odbyte praktyki? Może tylko wtedy gdy będę wysyłała cv w podobne miejsce i gdzie, to czego się na praktykach nauczyłam mogłoby mi się przydać? Czy w ogóle wpisać. Bo jak wpiszę to będę miała już 7 pozycji. I to nie dlatego, że tyle prac miałam ale one dosyć krótko trwały, plus te zagraniczne prace, które jakoś wyjaśniają luki w czasie. Mam tak zrobione, że i tak CV mieści się na 1 stronie.
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 14:42   #1950
inamata
Raczkowanie
 
Avatar inamata
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 196
Dot.: Jak znaleźć pracę-wątek dla tych,którzy naprawdę CHCĄ PRACOWAĆ

Myślę, że możesz wpisać. Co innego jakbyś miała w CV kilkanaście pozycji, z czego żadna praca nie trwała więcej niż rok, ale 7 pozycji, w tym praktyki wydają mi się OK.
__________________
j. angielski
j. niemiecki
j. włoski
j. szwedzki



inamata jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.