Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 10:05   #1921
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
z tym paliwem niezłe jaja! jak to się tłumaczy publicznie?

Hmmm.... stara prawda, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to najpewniej chodzi o pieniądze, sprawdza się także i w tym przypadku.

Lakonicznie mówiąc, cena paliwa w Emiratach jest niska, bo rząd do niego dopłaca, a tu rządzi Abu Dhabi jakkolwiek komuś mogłoby się wydawać, że Dubaj sam w sobie coś znaczy... a znaczy w porównaniu z Abu Dhabi naprawdę niewiele.
Dubaj nie ma ropy, Dubaj nie ma nic, to jest sen, miraż, niezwykłe miasto ale bez pomocy Abu Dhabi, już dawno byłoby niewypłacalną ruiną.
Sam port, rafineria to niewiele aby się samemu utrzymać.


Subsidy blues hurt Enoc's operations

Cytat:
The four UAE oil retailers — Adnoc Distribution, Enoc, Eppco and Emarat — are paid subsidies by the government to cover the cost of buying petrol at international rates.

Adnoc Distribution's subsidies are directly borne by the Abu Dhabi National Oil Company, while Emarat's operating budget is approved by the Ministry of Finance with additional subsidies borne by the Abu Dhabi government.
The cost of Enoc's and Eppco's subsidies is borne by the Dubai government.
...
While Abu Dhabi produces and refines its own crude, Dubai oil retailers buy petrol at market prices from multiple sources.
The state oil firms cannot unilaterally revise pump prices without the federal government's approval.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-06-25 o 10:07
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 15:02   #1922
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Najna_d Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny...
Piszę do Was bo potrzebuję pilnie informacji!!! Czy wiecie gdzie w Dubaju albo w Sharjah mogę kupic kosmetyki firmy ,,Mac" i ,, Urban Decay" ?
Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Witaj Najna


MAC - MAC Cosmetics Dubai

Arabian Centre, Mirdiff - location map - foto 1
Phone: +971 4 284 5383

Burjuman Mall, Bur Dubai - location map - foto 2
Phone: +971 4 351 2880

Dubai Mall, - location map - foto 3
Phone : +971 4 339 9681





Urban Decay

Sprawdź w Annex & Allied w Outlet Mall i w Sephora (+971 4 434-2711) oddziałach, najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj.

Urban Decay will be available at Sephora in Mall of the Emirates and Dubai Mall!


Dubai Mall - location map - foto 4

Mall Of Emirates - location map - foto 5

Halloooooo... Najna_d z Sharjah, czy znalazłaś kosmetyki, o których informację prosiłaś?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-06-26 o 08:55
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:51   #1923
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Wiecie może jak się nazywają te różowe kwiatki, które wszyscy mają na balkonach i gdzie je kupić? Chciałabym posadzić coś, co wytrzyma w tym klimacie.
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 07:34   #1924
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Wiecie może jak się nazywają te różowe kwiatki, które wszyscy mają na balkonach i gdzie je kupić? Chciałabym posadzić coś, co wytrzyma w tym klimacie.
Chodzi Ci o Bougenville ???

Madelie, Ty mieszkasz w Abu Dhabi?


W Abu Dhabi możesz podjechać do Al Meena na Irani Market.


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bougenville.jpg (25,4 KB, 22 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-06-27 o 07:41
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 20:59   #1925
Zollerki
Raczkowanie
 
Avatar Zollerki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc dziewczyny..

Tak sie zastanawiam, czy ktoras z Was (Ewa Ty pewnie wiesz, Ty wiesz wszystko ;.)) wie, czemu w Abu Dhabi jest tyle roznych rodzajow tablic rejestracyjnych samochodow? I co one oznaczaja...

mnie sie ostatnio obilo o uszy, ze jedna cyfra na tablicy to Sheik, trzy to Emiratczycy, a piec to cala reszta..

pozdrawiam Was serdecznie!
Zollerki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 06:02   #1926
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Zollerki Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam, czy ktoras z Was (Ewa Ty pewnie wiesz, Ty wiesz wszystko ;.)) wie, czemu w Abu Dhabi jest tyle roznych rodzajow tablic rejestracyjnych samochodow? I co one oznaczaja...

mnie sie ostatnio obilo o uszy, ze jedna cyfra na tablicy to Sheik, trzy to Emiratczycy, a piec to cala reszta..
Zollerki, ahahahahaha.... idąc dalej, to czego nie wiem, po prostu nie istnieje, huh?

Tablice rejestracyjne faktycznie są różne.

Trzeba przede wszystkim rozgraniczyć na te stare i te nowe.

Stare tablice są w dwóch językach (angielskim i arabskim) i mają oznaczenie koloru, niebieskie, zielone, czerwone, brązowe.... kolor oznaczał dzielnicę lub region Abu Dhabi, np. zielony kolor był w Al Ain, a brązowy oznaczał centrum miasta Abu Dhabi, chyba bo już sama dobrze nie pamiętam.

Prawo tutaj jest takie, że można tablice sprzedawać lub oddawać z samochodem, można też tablice sobie zatrzymywać i rejestrować na nowym już samochodzie.

Stare tablice zwykle mają osoby, które już w Abu Dhabi dłużej mieszkają, zarówno expaci jak i locale, jedno-dwu-trzy-cztero cyfrowe są dlatego, że za każdym razem dodawano kolejną cyferkę, naturalnie rejestrację samochodów zaczęto od rodziny królewskiej i szejków, bo to oni jako pierwsi mieli tutaj samochody, słynne Mercedesy z klimatyzacją
Niektóre numery przepadły przy zmianie samochodów, a niektórzy sobie te tablice zatrzymywali i nadal na nich jeżdżą.
Jest plan aby całkiem je zastąpić nowymi, ale jeszcze nie wiedzą jak te osoby przekonać do zmiany.

Nowe tablice są już tylko w języku angielskim, (tylko nazwa miasta jest po arabsku) duże cyfry i wyraźne, mają z boku czerwony pasek i kolejny numer paska, już jest 11, a cyfr w rejestracji jest 5.

Nie od dziś wiadaomo, że ludzie Bliskiego Wschodu mają żyłkę do interesów, więc postanowiono stworzyć świetny biznes na handlu tablicami rejestracyjnymi i co jakiś czas wystawiane są aukcje z różnymi niskimi numerami.

Cytat:
Abu Dhabi Police and Emirates Auction sold the most expensive license plate in the world -Plate "1" - at its February 16 auction for Dh 52.2 million, smashing the previous Guinness World Record by more than double. Plates 5 and 7 were sold for Dh 25.5 million and Dh11.4 million respectively.








Number plate and the price (in million)
  • No. 1 - 52.2
  • No. 5 - 25.5
  • No. 9 - 15.4
  • No. 6 - 15.3
  • No. 7 - 11.4
Brzmi to może zabawnie, ale tablica rejestracyjna jest droższa od najdroższego samochodu na świecie.... i teraz kłopot, do jakiego samochodu to doczepić?!

Zdradzę tajemnicę, zwycięzca aukcji i właścieciel rejestracji z numerem 1 Saeed Abdel Ghaffar Khouri jeździ Pagani Zonda, kupił też rejestrację z numerem 100, którą ma na swoim Ferrari 612 Scaglietti, natomiast jego kuzyn Talal Ali Mohammad Khouri, z tablicę z numerem 5 umieścił na Rolls Royce, kupił też z numerem 7 to dla swojego drugiego Rollsa.





Dla małej równowagi, w Dubaju na tablicy z numerem 1 jeździ Bugatti Veyron


Tak w ramach ciekawostki, jeden z Abudhabijskich Bugatti Veyron, ma zwykłą stara rejestrację, a bardzo rzadki okaz Lamborghini Reventon ma także starą lecz dwucyfrową.
Te stare rejestracje nie są na aukcjach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Plate No 1 goes under the hammer at the much-anticipated auction on Saturday at 4 pm at Emirates.jpg (28,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Along with Plate No 1, a total of 90 distinguished license plates will be on offer at the Saturd.jpg (32,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 570-1.jpg (78,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plateno5.jpg (13,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AS_UAE_AbD_GI.jpg (68,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Talal Ali Mohammad Khouri.jpg (49,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bugatti-veyron-pegaso-edition-spotted-in-dubai_s.jpg (14,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Veyron ad.jpg (75,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg reventon ad.jpg (43,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uae-ad_272.jpg (27,6 KB, 14 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-06-29 o 08:14
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 07:59   #1927
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

a ja wam zazdroszcze ze chodzicie w takich butach , na takich obcasach -ja mam 176 cm wzrostu i 12 cm obcasa czyni ze mnie koszykarke
to nie znaczy ze nie nosze szpilek ale zdecydowanie rzadziej niz w kraju
mi.a a ty ? majac 178 czy lubisz popatrzec sobie na ludzi z gory ???hahha
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 10:30   #1928
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Matko, tyle płacić za rejestrację? Szaleństwo
A ten
Bugatti Veyron jest okropnie brzydki, i pomyśleć, że taki drogi
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 10:55   #1929
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Matko, tyle płacić za rejestrację? Szaleństwo
A ten Bugatti Veyron jest okropnie brzydki, i pomyśleć, że taki drogi

hehehehe... sprawa gustu nieprawdaż?
Na obrazku żaden samochód nie wygląda prawdziwie, stąd chyba popularność tandety z Korei typu Hyundai czy też inna KIA.


Uwielbiam Bugatti Veyron zwłaszcza w stylizacji Vincero Mansory.

Nie sądzę aby to auto w ogóle było w Polsce?!

Jeśli mówisz, że Bugatti jest brzydkie, to ja się pytam jakie auto jest ładne według Ciebie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mansory-bugatti-veyron-linea-vincero-1.jpg (106,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mansory veyron 2.jpg (108,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mansory-bugatti-veyron-linea-vincero-2.jpg (94,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bugatti-Veyron-Vincero-by-Mansory-In-Roof.jpg (63,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2009-Mansory-Bugatti-Veyron-Linea-Vincero-Console-1280x960.jpg (101,8 KB, 8 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 11:12   #1930
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

W Polsce chyba nie ma, ja widziałam tyle co w TV albo na zdjęciach
Ja mam słabość do japońskich marek, ale wśród nich chyba nie ma takich exclusive?

__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 11:22   #1931
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Jednak dowiedziałam się, że jest jeden Bugatti Veyron we Wrocławiu, chyba Czarnecki jest właścicielem.

Japonia nie ma w swojej kolekcji TOP luksusowych aut, bo Lexus , Infiniti i Acura to całkiem inna półka od Bugatti, Lamborghini, Aston Martin, czy też swojskiego już niemal ale kochanego Ferrari.


Osobiście nie mam nic do Japońskich samochodów, ale rozumiem dlaczego najwięksi szefowie ich koncernów jeżdżą Mercedesami klasy S
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-29, 12:05   #1932
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Mnie jakoś od zawsze ciągnęło w stronę japońskich marek Sama jeżdżę starym Mitsubishi Colt a kiedyś chciałabym Lancera
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 14:12   #1933
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
a ja wam zazdroszcze ze chodzicie w takich butach , na takich obcasach -ja mam 176 cm wzrostu i 12 cm obcasa czyni ze mnie koszykarke
to nie znaczy ze nie nosze szpilek ale zdecydowanie rzadziej niz w kraju
mi.a a ty ? majac 178 czy lubisz popatrzec sobie na ludzi z gory ???hahha
haha czy Ty się ze mnie nabijasz będąc ledwie 2 cm niższą?
tak na prawdę, to nie mam żadnych kompleksów dotyczących wzrostu (ale w młodości miałam ogromne, kiedy wszyscy koledzy byli niżsi! teraz mam akurat dość wysokie towarzystwo znajomych, więc luzik) i na imprezy śmigam w obcasach wyższych niż 6 cm zawsze (a zwykle 8-12 cm), jednak na co dzień preferuję wygodę i noszę płaskie sandałki/mokasyny/trampki, lubuję się też w pantoflach w męskim stylu ale fakt też taki, że nie pracuję, więc nie obowiązuje mnie dress code pracowniczy

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
hehehehe... sprawa gustu nieprawdaż?
Na obrazku żaden samochód nie wygląda prawdziwie, stąd chyba popularność tandety z Korei typu Hyundai czy też inna KIA.


Uwielbiam Bugatti Veyron zwłaszcza w stylizacji Vincero Mansory.

Nie sądzę aby to auto w ogóle było w Polsce?!

Jeśli mówisz, że Bugatti jest brzydkie, to ja się pytam jakie auto jest ładne według Ciebie?
aaaj mnie pociąga przede wszystkim prędkość, jaką może osiągać to auto
sama lubuję się raczej w Mercedesach właśnie (SLK, SLR, rodzinny R i moje ulubione, a przede wszystkim osiągalne dla nie-milionera mercedesy CLS i CL) i ogromnie podobają mi się produkowane w Polsce Leopardy (ale to już półka LUX)!!
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL

Edytowane przez mi.a
Czas edycji: 2011-06-29 o 14:13
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 16:14   #1934
CrazyOlcia
Rozeznanie
 
Avatar CrazyOlcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Dziki Zachód ;]
Wiadomości: 782
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam Wszystkich
Jestem tutejsza, ale ostatnio.. udało mi się poznać.. i utrzymuje kontakt z arabami, mieszkającymi Dubaju.
Oczywiście kontaktuje się z Nimi po angielsku, ale chciałabym zabłysnąć.. i napisać coś po arabsku.. w sms'ie do nich..
Wiem, ze jeden z znajomych jest niestety, ale chory...
Jak napisać.. "Jak się czujesz? Wracaj szybko do zdrowia"? Czy ktoś mógłby mi pomóc.. ?
Mam nadzieje,że niedługo uda mi się do nich wybrać.. bo podobno Dubaj jest piękny..
__________________
Walczę! Ma być -10kg
Miłość życia
Kurs nurkowania
Wyprawa życia -> już niedługo
Generalnie zmiany Duuuuuuuuużo zmian!

Żyjeeeeee...Kolooooorami.. !!!
CrazyOlcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 18:54   #1935
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
...... i ogromnie podobają mi się produkowane w Polsce Leopardy (ale to już półka LUX)!!

Mi.a, mój pełen szacunek, sięgnęłaś do klasyki z pełnym wdziękiem!
Niewielu Polaków ma pojęcie o tym roadsterze, jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem.
Autko ma silnik Chevroleta 6.0-litrów, V8 .
Szybko nie jeździ bo tylko 250 km/h, i cena w miarę przystępna 120,00 Euro

Ja natomiast kupiłabym jako jeden z kilku samochodów jak dla mnie piękny Wiesman Roadster MF5.

Cudne auto z logo Jaszczurki cena €189,500.

Ewentualnie używany
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Front-1920x1440.jpg (89,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Front-And-Side-1920x1440.jpg (134,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Rear-Angle-Topless-1280x960.jpg (89,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Side-Top-Up-1600x1200.jpg (88,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Door-Sill-1280x960.jpg (78,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Wheel-1920x1440.jpg (111,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Seat-Top-1280x960.jpg (100,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Dashboard-1920x1440.jpg (113,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Engine-1920x1440.jpg (92,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2010-Wiesmann-Roadster-GT-MF5-Headlights-1280x960.jpg (47,1 KB, 2 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 06:44   #1936
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Tata mi jakiś czas temu mówił o tych Leopardach.

A prawda to, że w Dubaju jeżdżą polskie autobusy Solaris?
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 06:49   #1937
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość

A prawda to, że w Dubaju jeżdżą polskie autobusy Solaris?

Jeździły, tylko coś bardzo szybko szlag je trafił
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 07:20   #1938
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Mi.a, mój pełen szacunek, sięgnęłaś do klasyki z pełnym wdziękiem!
Niewielu Polaków ma pojęcie o tym roadsterze, jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem.
Autko ma silnik Chevroleta 6.0-litrów, V8 .
Szybko nie jeździ bo tylko 250 km/h, i cena w miarę przystępna 120,00 Euro

Ja natomiast kupiłabym jako jeden z kilku samochodów jak dla mnie piękny Wiesman Roadster MF5.

Cudne auto z logo Jaszczurki cena €189,500.

Ewentualnie używany
muszę przyznać, że zwykle nie mam z kim dzielić zachwytów nad tą marką więc również jestem pozytywnie zaskoczona
w rzeczywistości nie jestem jakąś fanką motoryzacji, przede wszystkim dlatego, że poruszam się głównie metrem ewentualnie jak przyjeżdżam do rodzinnego miasta, to czeka tam na mnie odziedziczona stara beczka
ale jestem tym typem, który chciałby wszystko wiedzieć, do tego estetką, więc baaardzo dużo czytam, przeglądam i tym sposobem trafiłam na Leoparda kilka lat temu - wtedy stał się moim marzeniem raczej trudnym do spełnienia (ze względu na $$, ale też niepraktyczność autka, no chybaże kiedyś będę mogła sobie pozwolić na kilka w kolekcji )
a i wydawało mi się, że jest droższy, albo to ja z wiekiem przesuwam granice tolerancji

ten Wiesman Roadster MF5 jest baaaaardzo efektowny! słyszałam głosy, że właśnie twórcy Leoparda się wzorowali na tym aucie ja raczej wolę klasyczną kolorystykę, bardziej by mi pasowała do mojej garderoby
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 07:12   #1939
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

po Dubaju jezdza polskie busy-neoplany rodem z Poznania i wiem ze sa bardzo chwalone
mamy tez polskie nocniki hahahahha rodem z Bydgoszczy
jest tu tez wielka polska fabryka puszek kapsli i korkow chyba
spotykajac tu Polakow naprawde jestem dumna w jakich przeroznych dziedzinach jestesmy doceniani -mamy naprawde swietnych fachowcow
z racji mojego zawodu -mam kontakt z wieloma rodakami -przekroj zawodowy jest imponujacy
od fryzjerek po energetykow jadrowych
a dzis czytalam na onecie ze w Holandii zaczynaja nas nie lubic -mowia o nas polskie tsunami -ze niby zabieramy prace miejscowym i trakuje sie nas gorzej niz Turkow cz Marokanow smutne to gdyby tylko place dla zwyklych robotnikow byly tu w Emiratach lepsze to nasze zlote raczki mialyby co tu robic ..ostatnio wezwalam fachowca do domu -chyba wiecie jakiej narodowosci mogl byc ten pan ---spedzil 5 godzin i wkoncu tak sie wku...am ze go popedzilam i sama zreperowalam co trzeba --pewnie powinam wystawic menagerowi posesji rachunek jak myslicie ???

Edytowane przez bogotta
Czas edycji: 2011-07-01 o 07:24
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 08:28   #1940
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

doceniaja tez polska bielizne marki "obsesive" ;P
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 12:55   #1941
Zollerki
Raczkowanie
 
Avatar Zollerki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva, a nie mowilam, ze Ty wszystkow iesz Dziekuje za rozjasnienie mi pojecia o tych tablicach rejstracyjnych..

Autka sa w Emiratach niesamowite.. najlepszy ich przeglad zaobserwowalam na tylnym parkingu (tym przy Mercedesie) w Marina Mall w weekend.. bo jak sie mlodzi Emiratczycy zjezdzaja na shishe, to od razu swoimi furami.. Ale widzilam tez gang skuterowy... hehe, fajnei wygladali, tutaj goscie w bentleyami a po drugiej ich stronie 10 mlodych chlopaczkow na 'pierdzikolkach'..

A czy Ty Ewa wiesz co to sie nam za oknem porobilo dzis.. nromalnei tak szaro i piaskowo-pochmurnie.. prawie jak w Europie, tylko temperatura wyzsza

O i jeszcze jeden nowy news: Bylam wczoraj na Family Beach (wejscie od Gate 1) i sie przerazilam.. pelno Pakistanczykow, Hindusow, w ogole facetow).. I co sie okazalo, ze zamkneli Public Beach (ten na srodku) i teraz dziala tylko jeden (kolo Spineya), a poza tm wpuszczaja czesc faceto na Family Beach, bo sie nie mieszcza n Public Beach.. chyba poczekam, az posprzataja ta zamknieta czesc, wymienia piasek, etc.. bo jakos wlepione oczy tych wszystkich panow mnie denerwuja

papa
Zollerki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 13:55   #1942
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Evo , jako ze wiesz wszystko ;p mam pytanie co arabowie dodaja do kawy, ojciec nie moze sobie przypomniec z czym pil kawe w Iraku (bardzo mu smakowala) a ze jak wrocil to u nas jeszcze PRL byl wiec nawet nie szukal przypraw
sprawdzal w slowniku ale niesttey nie ma takiego slowa wymawia sie :heel ( e jest gardlowe/ chrapliwe)
mam nadzieje ze bedzieice wiedzialy o co chodzi ;D
pozdrowienia z mokrego poznania u nas od wczoraj ostro leje ( w srode bylo bardzo cieplo ponad 30 st) i jest 15 st
nie wiem czy wiece od dzis do konca roku przewodnictwo w UE przejela Polska http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,9...my_Europa.html
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:06   #1943
bogotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

w Saudii dodaja do kawy kardamon zmielone gozdziki i szafran - ma inny smak kolor i moooooooc -ale ona dawala kopa i smakowala cudownie z daktylami
a teraz niech sie Eva wypowie
a pogoda rzeczywiscie -dzis w Dubaju bylo pochmurno i piaskowo

Edytowane przez bogotta
Czas edycji: 2011-07-01 o 18:07
bogotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:13   #1944
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Zollerki Pokaż wiadomość
O i jeszcze jeden nowy news: Bylam wczoraj na Family Beach (wejscie od Gate 1) i sie przerazilam.. pelno Pakistanczykow, Hindusow, w ogole facetow).. I co sie okazalo, ze zamkneli Public Beach (ten na srodku) i teraz dziala tylko jeden (kolo Spineya), a poza tm wpuszczaja czesc faceto na Family Beach, bo sie nie mieszcza n Public Beach.. chyba poczekam, az posprzataja ta zamknieta czesc, wymienia piasek, etc.. bo jakos wlepione oczy tych wszystkich panow mnie denerwuja
Ale ich tam za darmo wpuszczają? :O Bo właśnie jak ostatnio poszłam na public beach, to byłam tylko ja i ratownik .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 19:02   #1945
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva - jaka jest ta kawa od Ciebie? Smakuje tak rześko jak czekolada z miętą w słońcu...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 20:57   #1946
Zollerki
Raczkowanie
 
Avatar Zollerki
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 33
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

W sumie przy mnie wcisnelo sie dwoch Pakistanczykow.. Nie zrozumialam c mowili, bo gadali z ochraniarzem w ich jezyku, ale weszli bez kupowania bileu. Dzias znow bylam na family beach i bylo pusto
Zollerki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 21:28   #1947
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Zollerki Pokaż wiadomość
W sumie przy mnie wcisnelo sie dwoch Pakistanczykow.. Nie zrozumialam c mowili, bo gadali z ochraniarzem w ich jezyku, ale weszli bez kupowania bileu. Dzias znow bylam na family beach i bylo pusto
Bo dzisiaj nie za bardzo jest pogoda na plażowanie :/. Przez ten piach paskudnie się zrobiło .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 06:06   #1948
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
..ostatnio wezwalam fachowca do domu -chyba wiecie jakiej narodowosci mogl byc ten pan ---spedzil 5 godzin i wkoncu tak sie wku...am ze go popedzilam i sama zreperowalam co trzeba --pewnie powinam wystawic menagerowi posesji rachunek jak myslicie ???
Bogotta, oj znam to, znam to.... Tik-Taki potrafią wyprowadzić z równowagi najbardziej spokojnego człowieka na świecie.
Najlepsze, że oni w ogóle nie rozumieją, o co chodzi, że klient się wścieka?! Shueia-shueia

Cytat:
Napisane przez Zollerki Pokaż wiadomość
A czy Ty Ewa wiesz co to sie nam za oknem porobilo dzis.. nromalnei tak szaro i piaskowo-pochmurnie.. prawie jak w Europie, tylko temperatura wyzsza
Zollerki, burza piaskowa, czyli po naszemu Sandstorm

Nie lubię tych plaż publicznych, to już lepiej za miasto pojechać, albo wykupić kartę klubową w którymś z hoteli.


Cytat:
Napisane przez r k Pokaż wiadomość
Evo , jako ze wiesz wszystko ;p mam pytanie co arabowie dodaja do kawy, ojciec nie moze sobie przypomniec z czym pil kawe w Iraku (bardzo mu smakowala) a ze jak wrocil to u nas jeszcze PRL byl wiec nawet nie szukal przypraw
sprawdzal w slowniku ale niesttey nie ma takiego slowa wymawia sie :heel ( e jest gardlowe/ chrapliwe)
RK, nie wiem co okładnie dodają w Iraku, bo Cardamom to chyba na pewno, kawa Emiracka jest inna, a Egipska jeszcze inna, więc tu trzeba by się zapoznać z tematem głebiej.
Tej Egipskiej nie lubię, jest zbyt "twarda" w smaku jak dla mnie.

Kawa to qahwa w języku arabskim.

W Emiratach kawa jest inna, ma bardzo dużo ziół i przypraw, parzy się ją nieraz w wodzie różanej, jest przesycona różnymi aromatami.

Podałam niedawno przez mojego znajomego taką właśnie kawę Emiracką dla Malli.

Faktycznie ta kawa smakuje rześko.

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Eva - jaka jest ta kawa od Ciebie? Smakuje tak rześko jak czekolada z miętą w słońcu...

Cytat:
Napisane przez bogotta Pokaż wiadomość
w Saudii dodaja do kawy kardamon zmielone gozdziki i szafran - ma inny smak kolor i moooooooc -ale ona dawala kopa i smakowala cudownie z daktylami
a teraz niech sie Eva wypowie
Pochodzenie tej mieszanej kawy jest czysto beduińskie, dodają też: Cynamon, Mięta, Ajwain (Carum Ajowan), Aniseed (saunf).


Można przygotować samemu arabską qahwe dodając wszystkie te składniki do zmielonej kawy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg qahwa 1.jpg (53,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg coffee.jpg (54,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2628993558.jpg (31,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1305727613109.jpg (46,9 KB, 6 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-07-04 o 06:08
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 08:11   #1949
r k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

dziekuje za wszystkie odpowiedzi a czy to slowo hel (oznaczajace ta przyprawe) cos Wam mowi, moze Jumeriah gdzies slyszala ???
a ta mieszanka to w jakich proporcjach??

Edytowane przez r k
Czas edycji: 2011-07-04 o 12:16
r k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:12   #1950
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez r k Pokaż wiadomość
a ta mieszanka to w jakich proporcjach??
RK, wiesz w zasadzie to po troszeczku wszystkiego, dodając najwięcej tego co Ty lubisz najbardziej.


Przykład:

Cytat:
Ingredients:

  • 1 tablespoon arabic coffee
  • 2 tablespoons cardamoms, roughly ground
  • 2 cups water
  • 1/4 teaspoon saffron (optional)
  1. warm coffee on low heat.
  2. add water and bring to boil 3-4 minutes
  3. remove from heat and allow coffee to settle.
  4. filter.
  5. add cardamom and saffron.
  6. bring to boil once again, simmer 20 minutes
  7. serve.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2011-07-04 o 19:15
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.