Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8 - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-01, 23:42   #2011
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

1. No też słyszałam, ale jakby nie było, to czemu nie miałoby dojść w ten sposób do zapłodnienia? Plemniki wprowadzisz, to mają drogę.
2. No właśnie, też mnie to zastanawia, bo ciężko mi uwierzyć, żeby podawane doustnie hormony nagle ześwirowały.
3. Nie wypowiem się, bo nawet nie wiem co o tym myśleć.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 08:24   #2012
julaa55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Czy to ciąża ? POMOCYYY

Ostatnio z moim chłopakiem kochałam się bez zabezpieczenia 31.08, mój cykl trwa ok. 26 dni. Okres powinnam dostać 01.09 a jeszcze go nie dostałam. Piersi w ogóle mnie nie bolą, a ostatnio przed okresem bolały mnie już w czasie owulacji. Czy jest jakaś możliwość ciąży? I czy z moimi piersiami jest wszystko ok jeśli nie bolą w dniu spodziewanego okresu ?
julaa55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 08:34   #2013
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

czy nie lepiej użyć gumki, żeby mieć problem z głowy?
zawsze się zastanawiam jak czytam takie wpisy- co myslały dziewczyny w momencie sexu?
a) raczej nie zaciążę wwięc luz...
b) moge zaciażyć ale nie bedę myślałą o tym teraz- jutro o tym pomyślę...
c) nic nie myślały bo były w siódmym niebie

Myślę ze nie jesteś w ciaży, po okresie owulacji mija mija przynajmniej tydzień do okresu, czyli pewnie około 20 sierpnia były u ciebie dni płodne poczekaj albo zrób test
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 08:47   #2014
julaa55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

zapomniałam dodać, że robiłam test przed tym stosunkiem żeby się upewnić co do poprzednich razów. Wynik wyszedł negatywny. Po prostu panicznie się boję ciąży.
julaa55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 08:54   #2015
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

Cytat:
Napisane przez julaa55 Pokaż wiadomość
zapomniałam dodać, że robiłam test przed tym stosunkiem żeby się upewnić co do poprzednich razów. Wynik wyszedł negatywny. Po prostu panicznie się boję ciąży.
trzymajcie mnie

Dziewczyno, czy to jest prowokacja?

Jeśli nie to nie posiadasz podstawowej wiedzy,
to, że test wyszedł ci negatywny nie oznacza, że nie byłaś w ciąży,
test dopiero w dniu spodziewanej miesiączki a nawet kilka dni po pokaże ci wiarygodny wynik.

Cytat:
Napisane przez julaa55 Pokaż wiadomość
Po prostu panicznie się boję ciąży.
To dlaczego się nie zabezpieczasz???????????? ???????????????????????
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 08:59   #2016
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

No jak to czemu?
-jakoś to będzie
-nie zarabiamy, nie mamy kasy na gumku/tabsy
-wstydzę się iść do ginekologa
-chłopak powiedziać, że zdąży wyjść na czas...

0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 09:37   #2017
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

Okres wakacyjny kochaj szalej nie pytaj co dalej
raz na tydzień pojawia się temat "ratunku czy to ciąża"

tak myślę że jesteś w ciąży- idź do ginekologa i planujcie już ślub- bo za 9 miesięcy będzie dzidzia
nie mogłam się powstrzymać
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 09:45   #2018
Kapisz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 43
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

Zrób test, już po 14 dniach od stosunku może wykryć ciążę.
A na przyszłość zabezpieczaj się, bo fajna zabawa może się źle skończyć...
Skoro panicznie boisz się ciąży, to dlaczego tak ryzykujesz



edytowałam, bo mnie zabolało. F.

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-09-02 o 11:23
Kapisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 09:50   #2019
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

Cytat:
Napisane przez Kapisz Pokaż wiadomość
Zrób test, już po 6 dniach od stosunku może wykryć ciążę.
A na przyszłość zabezpieczaj się, bo fajna zabawa może się źle skończyć...
Skoro panicznie boisz się ciąży, to dlaczego tak ryzykujesz
Nie od stosunku tylko 6 dni od zaplodnienia czyli minimum 14 dni od stosunku test z moczu a minimum 10 dni od stosunku test z krwi.
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 09:53   #2020
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy to ciąża ? POMOCYYY

Cytat:
Napisane przez Kapisz Pokaż wiadomość
Zrób test, już po 6 dniach od stosunku może wykryć ciążę.
A na przyszłość zabezpieczaj się, bo fajna zabawa może się źle skończyć...
Skoro panicznie boisz się ciąży, to dlaczego tak ryzykujesz
Idź się douczyć, bo pierdoły piszesz że głowa boli.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 13:56   #2021
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez loneliness_ Pokaż wiadomość
2. Współczynnik Perla dla tabletek antykoncepcyjnych nie wlicza pomyłki ludzkiej ( zapomniana tabletka itd.) tylko zawodność hormonów ?
Zależy. Zwykle podawana jest skuteczność antykoncepcji przy idealnym stosowaniu i przy tzw. typowym, czyli nie do końca prawidłowym stosowaniu.
Tabletki antykoncepcyjne mają skuteczność 99,7% przy stosowaniu idealnym i 92% przy tzw. typowym.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 18:04   #2022
loneliness_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Chatul a reszta pytań? co sądzisz w pozostałych kwestiach
loneliness_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:09   #2023
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Idealne stosowania anty to znaczy jakie?
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:16   #2024
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Idealne stosowania anty to znaczy jakie?
Bez spóźnień, bez błędów, zwracanie uwagi na to, jakie leki się bierze, czy wchodzą w interakcję itd.

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez loneliness_ Pokaż wiadomość
Witam.
Do pewnego czasu wydawało mi się że moja wiedza dotycząca fizjologii i mechanizmów biologicznych koniecznych do zapłodnienia jest na odpowiednim poziomie jednak ostatnio moją uwage przykuły wypowiedzi dyplomowanych lekarzy , którzy twierdzą :
1. Do zapłodnienia może dojść poprzez wprowadzenie spermy palcem na odpowiednią hmm "głębokość" pochwy?
2. Współczynnik Perla dla tabletek antykoncepcyjnych nie wlicza pomyłki ludzkiej ( zapomniana tabletka itd.) tylko zawodność hormonów ?
3. Wytrysk bezpośrednio na pochwę a nie wewnątrz również może skończyć się zapłodnieniem?
Szokujący jest fakt że dyplomowani lekarze sami sieją zamęt. Co Wy myślicie?
1. No nie bardzo
2. Wlicza i nie wlicza, Chatul napisała.
3. Trzeba mieć ogromnego pecha, ale niemożliwe.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:25   #2025
olulica89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 17
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Frutti widzę, że masz lokalizację Opo ;p że się tak uczepię ;p
Polecisz jakiegoś dobrego ginekologa w Opolu ?
olulica89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:27   #2026
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez olulica89 Pokaż wiadomość
Frutti widzę, że masz lokalizację Opo ;p że się tak uczepię ;p
Polecisz jakiegoś dobrego ginekologa w Opolu ?
Chodzę do p. Katarzyny Seweryn-Serkis w Krapkowicach i polecam z całego serca
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 21:28   #2027
bellmeng
Przyczajenie
 
Avatar bellmeng
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Czy to moze byc ciaza?

Witajcie.
Wiem ze to może być nie możliwe bo z narzeczonym kochaliśmy się z zabezpieczeniem do stosunku doszło na początku sierpnia,ale od tygodnia dziwnie się czuje i zauważyłam ze pojawiły mi się rozstępy na piersiach i boczkach. Jak cos zjem robi mi sie nie dobrze i nic mi nie smakuje miesiączkę powinnam dostać jakoś na dniach i dzis tak mnie boli jajnik okropnie ze nie mogłe sie ruszać.. co mam myśleć? brałam nospe bo wiem ze w ciąży można ten lek brać ale co mam robić? Jak narazie piersi mnie nie bola aa zawsze na miesiączkę bola mnie bardzo piersi... Pomocy..!!

Edytowane przez bellmeng
Czas edycji: 2012-09-02 o 21:30
bellmeng jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 21:34   #2028
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Czy to moze byc ciaza?

Rety, Ty myślisz, że plemniki to terminatory czy jak? Ogarnij się! Zabierasz się za seks, a brakuje podstawowej wiedzy, MYŚLENIA, tudzież używania mózgu. Strach pomyśleć co byś pisała, gdyby doszło do stosunku BEZ zabezpieczenia.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 22:08   #2029
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy to moze byc ciaza?

Cytat:
Napisane przez bellmeng Pokaż wiadomość
Witajcie.
Wiem ze to może być nie możliwe bo z narzeczonym kochaliśmy się z zabezpieczeniem do stosunku doszło na początku sierpnia,ale od tygodnia dziwnie się czuje i zauważyłam ze pojawiły mi się rozstępy na piersiach i boczkach. Jak cos zjem robi mi sie nie dobrze i nic mi nie smakuje miesiączkę powinnam dostać jakoś na dniach i dzis tak mnie boli jajnik okropnie ze nie mogłe sie ruszać.. co mam myśleć? brałam nospe bo wiem ze w ciąży można ten lek brać ale co mam robić? Jak narazie piersi mnie nie bola aa zawsze na miesiączkę bola mnie bardzo piersi... Pomocy..!!
Było zabezpieczenie, użyte prawidłowo?
Ciąży nie będzie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-02, 22:41   #2030
shantinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 47
Unhappy pękła gumka i ogromny stres

Drogie Wizażanki !
Sprawa wygląda tak.
Na początku sierpnia mi i mojemu tż pękła gumka, więc udałam się do ginekologa następnego dnia po tabletkę 72 godziny. Dodatkowo przepisał mi tabletki anty Ovulastan i biorę je od 23 sierpnia czyli od pierwszego dnia miesiączki. Tabletkę biorę o godzinie 22.00. Parę dni temu byłam na imprezie i około godziny 3 w nocy puściłam pawia z powodu nadmiaru alkoholu. Minęło ok 4-5 godzin więc mam nadzieję że tabletka się wchłonęła...
Trzy dni temu niechcący zapomniałam wziąć ze sobą torebki z tabletkami, a wróciłam dopiero ok godziny 1 w nocy i od razu przyjęłam tabletkę.
Wzięłam już ich 9.
Otóż problem jest taki że dzisiaj uprawialiśmy seks z moim tż i pękła nam gumka znów ( to sie nazywa pech). Nie skończył we mnie ale ciągle obawiam się tego płynu ejakulacyjnego i plemników które mogły tam być i jakoś się dostać. Na dodatek mam dni płodne.

Dziewczyny czy jest się czego obawiać? Bo ja już panikuję, znów mam iść do gina po tabletke 72h ( przeciez nie mozna tak czesto jej brac ), czy tabletki anty mogły mnie uchronić? Minęło dopiero 9 dni od kiedy je biorę. Może obniżyłam ich skuteczność przez te wybryki albo może jeszcze za wcześnie żeby działały. Przepraszam że piszę tak od rzeczy ale zżera mnie panika i nie wiem co robić.
shantinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 22:48   #2031
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: pękła gumka i ogromny stres

przeczytaj sobie ulotkę, może nawet ze dwa razy, bo nie masz pojęcia co bierzesz.
i na przyszłość dostosuj sobie lepiej godzinę brania tabletek do trybu życia, bo skoro przez 9 dni już 2 razy było blisko sytuacji mogącej osłabić działanie anty to coś jest nie tak.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 22:55   #2032
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: pękła gumka i ogromny stres

Cytat:
Napisane przez shantinka Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki !
Sprawa wygląda tak.
Na początku sierpnia mi i mojemu tż pękła gumka, więc udałam się do ginekologa następnego dnia po tabletkę 72 godziny. Dodatkowo przepisał mi tabletki anty Ovulastan i biorę je od 23 sierpnia czyli od pierwszego dnia miesiączki. Tabletkę biorę o godzinie 22.00. Parę dni temu byłam na imprezie i około godziny 3 w nocy puściłam pawia z powodu nadmiaru alkoholu. Minęło ok 4-5 godzin więc mam nadzieję że tabletka się wchłonęła...
Trzy dni temu niechcący zapomniałam wziąć ze sobą torebki z tabletkami, a wróciłam dopiero ok godziny 1 w nocy i od razu przyjęłam tabletkę.
Wzięłam już ich 9.
Otóż problem jest taki że dzisiaj uprawialiśmy seks z moim tż i pękła nam gumka znów ( to sie nazywa pech). Nie skończył we mnie ale ciągle obawiam się tego płynu ejakulacyjnego i plemników które mogły tam być i jakoś się dostać. Na dodatek mam dni płodne.

Dziewczyny czy jest się czego obawiać? Bo ja już panikuję, znów mam iść do gina po tabletke 72h ( przeciez nie mozna tak czesto jej brac ), czy tabletki anty mogły mnie uchronić? Minęło dopiero 9 dni od kiedy je biorę. Może obniżyłam ich skuteczność przez te wybryki albo może jeszcze za wcześnie żeby działały. Przepraszam że piszę tak od rzeczy ale zżera mnie panika i nie wiem co robić.
bierzesz tabletki- nie masz dni płodnych..

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

tak btw polecam zmienić Ci przyjmowanie tabletek na inną godzinę, bo 22 to dość późno i właśnie żeby nie było takich sytuacji że będziesz się martwiła o wchłonięcie jak zwymiotujesz na imprezce - lepiej zmienić godzinę o 2 do tyłu (powiedzmy) i być pewnym, że wszystko jest ok
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 22:55   #2033
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: pękła gumka i ogromny stres

JP, dziewczyno, CZY TY WIESZ CO TO TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE?!
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 22:57   #2034
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: pękła gumka i ogromny stres

Cytat:
Napisane przez shantinka Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki !
Sprawa wygląda tak.
Na początku sierpnia mi i mojemu tż pękła gumka, więc udałam się do ginekologa następnego dnia po tabletkę 72 godziny. Dodatkowo przepisał mi tabletki anty Ovulastan i biorę je od 23 sierpnia czyli od pierwszego dnia miesiączki. Tabletkę biorę o godzinie 22.00. Parę dni temu byłam na imprezie i około godziny 3 w nocy puściłam pawia z powodu nadmiaru alkoholu. Minęło ok 4-5 godzin więc mam nadzieję że tabletka się wchłonęła...
Trzy dni temu niechcący zapomniałam wziąć ze sobą torebki z tabletkami, a wróciłam dopiero ok godziny 1 w nocy i od razu przyjęłam tabletkę.
Wzięłam już ich 9.
Otóż problem jest taki że dzisiaj uprawialiśmy seks z moim tż i pękła nam gumka znów ( to sie nazywa pech). Nie skończył we mnie ale ciągle obawiam się tego płynu ejakulacyjnego i plemników które mogły tam być i jakoś się dostać. Na dodatek mam dni płodne.

Dziewczyny czy jest się czego obawiać? Bo ja już panikuję, znów mam iść do gina po tabletke 72h ( przeciez nie mozna tak czesto jej brac ), czy tabletki anty mogły mnie uchronić? Minęło dopiero 9 dni od kiedy je biorę. Może obniżyłam ich skuteczność przez te wybryki albo może jeszcze za wcześnie żeby działały. Przepraszam że piszę tak od rzeczy ale zżera mnie panika i nie wiem co robić.

Jak ktoś już wyżej napisał, dostosuj godzinę brania tabletek do trybu życia. Skoro biorąc tabletkę wieczorem, już dwa razy w ciągu 9 dni zdarzyło się coś takiego, to może po prostu bierz tabetki rano ?
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 23:42   #2035
shantinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 47
Dot.: pękła gumka i ogromny stres

Przesunę tą godzinę na wcześniejszą, ale czy mogę to zrobić od razu? Np od jutra zacznę brać o 20 i nie będzie problemu?

Jak myślicie jaka jest szansa zajscia w ciążę? Czy mam się udac do lekarza po tabletkę 72 godziny czy zaufac tabletkom?
shantinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 00:04   #2036
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
brak okresu

Hej, proszę Was o radę.
2 miesiące byłam na wakacjach w pracy zagranicą- w Szkocji. Wróciłam tydzień temu i od 5 dni spóźnia mi się okres. Współżyłam bez zabezpieczenia. Nie miałam żadnych stresów więc nie wiem czemu okres się nagle spóźnia skoro wcześniej był jak w zegarku? Dodam, że boli mnie czasami podbrzusze (wcześniej bolało mnie tylko jak już dostałam @ raczej nigdy przed). Czy taka mała zmiana klimatu może mieć wpływ na opóźnienie miesiączki? Nie chce mieć dzidziusia, mam tylko 20 lat więc martwię sie bardzo... Jutro rano zrobię test ...
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 00:34   #2037
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: brak okresu

Tak, jak najbardziej możesz być w ciąży, skoro współżyłaś bez zabezpieczenia. Tylko test prawdę Ci powie, bo wątpię czy odpowiedzi typu "nie martw się, to równie dobrze może być jakieś zawirowanie organizmu" Cię uspokoją. Życzę wyniku negatywnego i mam nadzieję, że więcej tak robić nie będziesz
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 00:40   #2038
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: pękła gumka i ogromny stres

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam
- raz wymiotowałaś, ale kilka godzin po wzięciu tabletki- możemy załozyć, ze się normalnie przyjęła, więc ok
- raz miałaś opóźnienie w przyjęciu o 3h, można max 12h, więc jest ok
-gumka pękła, ale chronią Cię tabletki

Podsumowując, jeżeli nie bierzesz leków zabronionych w ulotce, jesteś normalnie chroniona i nie masz się czym stresować.

Jeżeli pokićkałaś coś bardziej, to nie wiem. Przypomnienie w komórce sobie ustaw, przydaje się szczególnie na początku

A godzinę brania możesz spokojnie przesunąć na 20
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 07:06   #2039
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: brak okresu

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Tak, jak najbardziej możesz być w ciąży, skoro współżyłaś bez zabezpieczenia. Tylko test prawdę Ci powie, bo wątpię czy odpowiedzi typu "nie martw się, to równie dobrze może być jakieś zawirowanie organizmu" Cię uspokoją. Życzę wyniku negatywnego i mam nadzieję, że więcej tak robić nie będziesz
masz rację. na pewno nie będę bo zbyt wiele nerwów mnie to kosztowalo. Zrobiłam test - negatywny !!! ale okresu dalej nie ma
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 07:15   #2040
shantinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 47
Dot.: pękła gumka i ogromny stres

Do truskawkowawiosna
Dokładnie tak jak piszesz, nic więcej nie pokićkałam tylko boję się ogólnie co do skuteczności tych tabletek, nigdy przedtem nie brałam tabletek anty, dopiero teraz od 9 dni.

Przypomnienie mam ustawione w tel, zawsze biorę punktualnie tylko raz nie bo zapomnialam torebki, a nie miałam jak wrócic szybko do domu no i te nieszczesne wymioty ale 4-5 godzin po przyjęciu tabletki. Innych leków nie biorę, piję tylko melisę.

Zastanawiam się czy się nie udać do gina dzisiaj żeby mieć większą pewność, ale to jest kolejne 100 zł i ostatnie w portfelu... co byscie zrobiły nas moim miejscu?

Edytowane przez shantinka
Czas edycji: 2012-09-03 o 07:17
shantinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.