Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-06, 15:24   #181
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Moje licówki kompozytowe.
Robiłam w Szczecinie.

IndygoViolet- tak, można normalnie gryźć. Pewnie po jakimś czasie mogą wyjść przebarwienia ale ja się umówiłam ze swoją dr że będę przychodzić za każdym razem jak coś mi się nie będzie podobało. Ona mi je wyczyści i w razie czego nałoży świeżą warstwę kompozytu.
Nie, nie są dużo grubsze. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy w "użytkowaniu"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2042.JPG (204,1 KB, 467 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2115.jpg (100,9 KB, 469 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2116.jpg (102,8 KB, 369 załadowań)
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 19:50   #182
IndygoViolet
Raczkowanie
 
Avatar IndygoViolet
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Bardzo dziękuję za odpowiedź Licówki są śliczne.
A powiedzcie jeszcze dziewczyny jak one wyglądają przy dziąśle?
Czy są z nim zrównane czy odstają?
Piłuje się trochę zęba przy dziąśle czy nic się nie opiłowuje?
IndygoViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 22:01   #183
gwiazdka100000
Raczkowanie
 
Avatar gwiazdka100000
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 420
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Hej laski Od niedawna zastanawiam się nad zrobieniem porządku z moimi jedynkami- jedna jest martwa a druga była klejona już kilka razy i przez to ma nierówny koloryt Zastanawiam się nad licówkami i trafiłam na ten wątek.
Może jest któraś z Was z Górnego Śląska i mogłaby polecić jakiegoś godnego zaufania dentystę?
gwiazdka100000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 10:55   #184
magda1302
Zadomowienie
 
Avatar magda1302
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk/Ateny
Wiadomości: 1 670
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

dziewczyny o co chodzi z tymi licówkami kompozytowymi? czy koszt to faktycznie 200zł za jeden? jak długo się takie licówki trzymają? czy trzeba ingerować w prawdziwego zęba? jak to się sprawdza?
polecacie kogoś z 3 miasta?
magda1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 08:52   #185
toffi2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Czy możecie kogoś polecić we Wrocławiu? Oczywiście zależy mi na umiarkowanej cenie i przyzwoitej jakości. Z góry dzięki za pomoc.
toffi2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 09:27   #186
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez magda1302 Pokaż wiadomość
dziewczyny o co chodzi z tymi licówkami kompozytowymi? czy koszt to faktycznie 200zł za jeden? jak długo się takie licówki trzymają? czy trzeba ingerować w prawdziwego zęba? jak to się sprawdza?
polecacie kogoś z 3 miasta?


Ja płaciłam 150 zł.
Trzymają sie długo ale kolor pewnie juz nie bedzie taki ładny. Ja szacuje ze około 2-3 lata moze sie utrzymać. Oczywiście przy prawidłowej pielęgnacji oraz regularnych wizytach i dentysty gdzie lekarz dodatkowo bedzie czyścił licówki.
Nie trzeba ingerować w zęba.

IndygoViolet- przy dziasle nic nie odstaje i nic sie nie piłuje!!!

Wysłane z mojego iPhone'a przez Tapatalk
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"

Edytowane przez Jacqueline27
Czas edycji: 2016-05-25 o 09:29
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 15:43   #187
mannijonnim
Raczkowanie
 
Avatar mannijonnim
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Świdnica ŚL.
Wiadomości: 362
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

__________________

Edytowane przez mannijonnim
Czas edycji: 2016-06-22 o 14:14
mannijonnim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-26, 10:58   #188
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
Moje licówki kompozytowe.
Robiłam w Szczecinie.
Jejku jakie piękne...
Gratuluję!!!

Cytat:
Napisane przez Jacqueline27 Pokaż wiadomość
IndygoViolet- tak, można normalnie gryźć. Pewnie po jakimś czasie mogą wyjść przebarwienia ale ja się umówiłam ze swoją dr że będę przychodzić za każdym razem jak coś mi się nie będzie podobało. Ona mi je wyczyści i w razie czego nałoży świeżą warstwę kompozytu.
Nie, nie są dużo grubsze. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy w "użytkowaniu"
Kochana, ciekawe ile za takie poprawki się płaci... Pytałaś?

Kurczę, byłam na konsultacjach w PrimaDent w Lublinie. Poradził uczciwie doktor najpierw założyć aparat (Mam krzywe trójki u góry) za co jestem mu wdzięczna. Nosiłam w dzieciństwie wykładany, dół w miarę ładnie się zrobił, ale niestety u góry mam ZA CIASNO...

Teraz myślę na jakiego ortodontę się zdecydować w Lublinie, w PrimaDent jest co prawda. Ale nie mam rozeznania w opiniach ani żadnego pojęcia o cenach...

Marzę, aby po obronie wrześniowej założyć i bez wstydu się uśmiechać pełną gębą...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 22:10   #189
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Jejku jakie piękne...
Gratuluję!!!


Kochana, ciekawe ile za takie poprawki się płaci... Pytałaś?

Kurczę, byłam na konsultacjach w PrimaDent w Lublinie. Poradził uczciwie doktor najpierw założyć aparat (Mam krzywe trójki u góry) za co jestem mu wdzięczna. Nosiłam w dzieciństwie wykładany, dół w miarę ładnie się zrobił, ale niestety u góry mam ZA CIASNO...

Teraz myślę na jakiego ortodontę się zdecydować w Lublinie, w PrimaDent jest co prawda. Ale nie mam rozeznania w opiniach ani żadnego pojęcia o cenach...

Marzę, aby po obronie wrześniowej założyć i bez wstydu się uśmiechać pełną gębą...


Dziękuje
Jeszcze nie byłam na poprawkach ani na czyszczeniu wiec nic nie wiem.
Jak bede miała jakieś informacje to na pewno napisze

Ja niestety odnośnie aparatów nie pomogę bo nigdy nie nosiłam.




Wysłane z mojego iPhone'a przez Tapatalk
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 18:52   #190
raija23
Przyczajenie
 
Avatar raija23
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Witajcie
Jestem w trakcie zakładania korony na jedynce po złamaniu zęba. Moja dentystka zaproponowała że na drugi ząb założyłaby mi licówkę w celu zlikwidowania diastemy, w ten sposób że przygotowałaby mi koronę dopasowaną do tej licówki, a nie w kształcie mojego naturalnego zęba.
Co myślicie o takim sposobie i czy może któraś wie czy nie będzie różnicy pomiędzy koroną, a licówką?
__________________
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
raija23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 18:44   #191
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Hej dziewczyny!
Od zawsze miałam krótszą jedynkę i nie mam korzenia jednej dwójki. Dlatego wcześniej miałam na tych dwóch zębach założone zwykłe białe plomby. W sumie z 2 razy odpadały, aż wreszcie jedna z dentystek powiedziała żeby założyć licówkę kompozytową. Wiedziałam, że to ingerencja w zdrowego zęba, dlatego bałam się tego "zabiegu". Niespełna po roku, zainspirowana jedną z dziewczyn z innego wątku (nie mogę już znaleźć : ( ) postanowiłam założyć te licówki.

Droga była długa - bo ponad rok zeszło na dobranie prawie idealnego koloru.

Zdjęcie
Pół roku przed zabiegiem zaczęłam wybielać zęby nakładką opalescence 16%.

1-4 Jedynka ułamana. Jak widać kieł jest kłem (bez plomby). Celem założenia licówek jest ukrycie ułamanej jedynki i zamaskowanie trójki na dwójkę.

5-8 "Metoda nakładki"
Koszt: 150 zł za jedną licówkę (2- 300zl)
Trwałość: bardzo dobra, w pewnym momencie zaczęła odchodzić od góry.
Odcień: Za pomocą próbników odcieni różnych firm.
Z trafieniem koloru zębów jest bardzo ciężko. Ten wydawał nam się "najbardziej zbliżony" do moich zębów. Jednak z czasem (wtedy już nie stosowałam wybielania) zęby zaczeły jeszcze bardziej się wybielać. Opalescence jest aktywny do pół roku od momentu pierwszego wybielenia. To był kolor o jeden ton ciemniejszy od A1. Stwierdziłam, że nie chcę mieć takich białych nienaturalnych zębów, dlatego za niedługo pewnie mi ściemnieją. Przyjęłam te licówki i odczekałam kolejne pół roku... zęby delikatnie ściemniały, ale znajomi nadal mówili, że widać ten kontrast.
Technika:Dentysta szlifuje ułamek minimetra zęba, przygotowuje wcześniej wybrany kolor i nakłada płatami.
Tekstura: Śliskie, niemiłe uczucie, lekkiej sztuczności ala porcelany. Z profilu ząb ten wystawał. A miał się grubością jakoś strasznie nie wyróżniać...

9-12 "Metoda zlepiania plomb"
Koszt: 220 zł za jedną licówkę (2 - 440zl)
Trwałość: dobra, za 1 razem odpadł kawałek z kła, ale to wina mojego zgryzu. Na gwarancji.
Odcień: Trochę ryzykowałam. Dwie nowe dentystyki zaczęły mi przylepiać na zęby jakieś plomby. I w sumie nalepiły jedną i taką zastosowały : D I myśle WTF? Tamta wybierała ze mną z pół h, a ta 2 min...
Technika:Dentysta zeszlifował tamtą licówkę i nałożył wymieszaną plombę. Wybielanie laserowe tejże plomby.
Tekstura: Szorstka, chropowata, naturalne uczucie jak reszta zębów. Dentystka ta chodzi na szkolenia z najnowszych technik dentystycznych i pierwszy raz stosowała wdrażającą-szlifujące urządzenie (?) które wibrowało w moich zębach, żeby właśnie był taki efekt naturalny (prążki na zębach)

Porównanie
Chociaż "Metoda zlepiania plomb" była droższa i ukruszył się kawałek z dwójki, to wybieram tę metodę, ponieważ jej efekt jest najbardziej zbliżony do moich zębów. Ponad to uczucie komfortu stanowiło ważny element do oceny.

Nazwane metody są jedynie nazwane przeze mnie i nie stanowią one profesjonalnej definicji tych zabiegów. Dentystka powiedziała, że metod jest wiele i każda stosuje według doświadczenia. Nie ukrywam, że różnica wieku dentystek gra tu jakąś rolę, ale przecież doszkalać można się w każdym wieku.

Mam nadzieję, że nie będę już ingerować w te przednie zęby.

PS. Wybaczcie moje bezkształtne usta spowodowane częstymi zimnami ; )

Jak coś to pytajcie i nie zastanawiajcie się - jak macie podobny problem do mojego, tylko działajcie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (68,5 KB, 369 załadowań)
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-15, 12:55   #192
liska_miska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez gwiazdka100000 Pokaż wiadomość
Hej laski Od niedawna zastanawiam się nad zrobieniem porządku z moimi jedynkami- jedna jest martwa a druga była klejona już kilka razy i przez to ma nierówny koloryt Zastanawiam się nad licówkami i trafiłam na ten wątek.
Może jest któraś z Was z Górnego Śląska i mogłaby polecić jakiegoś godnego zaufania dentystę?
Też miałam nierówny koloryt jedynek w dodatku wcześniej u innego dentysty miałam szlifowane te ząbki (sic!) nie wiem co temu dentyście przyszło do głowy, że to będzie dobry pomysł. Teraz zmieniłam na innego i od razu doradził mi licówki na jedynkach, a resztę zębów wybielałam i jestem mega zadowolona z efektu. Z tym, że ja robiłam w Krakowie http://www.pro-orto-dent.pl/protetyka.html Jak patrzyłam jeszcze na inne stronki http://esteticakrakow.pl/protetyka-stomatologiczna/ są pokazane efekty i powiem Wam, że nie ma się co zastanawiać dziewczyny, piękne ząbki są wizytówką kobiety i niesamowicie dodają uroku (pomijając ze sto razy wyższą samoocenę ) Teraz po zabiegu mogę powiedzieć, że warte każdej kasy.

Edytowane przez liska_miska
Czas edycji: 2016-10-04 o 12:27
liska_miska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 19:09   #193
plastelinka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Dziewczyny, a polecicie kogoś kto zakłada ładne kompozyty w Płocku?
plastelinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 19:04   #194
agadebska1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

moje licowki kompozytowe tylko na jedynkach, wcześniej porażka zęby
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20161028_195930.jpg (52,2 KB, 303 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161028_195917.jpg (57,7 KB, 262 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161028_074048.jpg (91,6 KB, 318 załadowań)

Edytowane przez agadebska1
Czas edycji: 2016-10-28 o 19:06
agadebska1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 18:03   #195
miss_osiedla
Przyczajenie
 
Avatar miss_osiedla
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cześć

Natrafiłam na wątek szukając porad odnośnie licówki kompozytowej.

Historia mojej jedynki jest trochę długa. Po tym, jak ją ułamałam była dwa razy dorabiania. Niestety w międzyczasie ząb ubumarł, zrobił się ciemny. Na przełomie września i października przeszłam leczenie kanałowe i wybielanie. Dentystka chciała dobrze i wyrównała zęba, przez co jest trochę krótszy od drugiej jedynki. Kolor czasem się wyróżnia, czasem nie - dużo zależy od światła. Przez pierwszy tydzień płakałam, bo nastawiłam się, że wrócę do stanu przed.

Poważnie myślę o licówce, na początek kompozytowej. Oglądając Wasze zdjęcia widzę, że ma to sens

E. Dodaję zdjęcia.
1 - moje jedynki kiedyś
2 - tak wyglądają obecnie, lewą chcę zrównać z prawą i bardziej dopasować kolor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 001.jpg (104,7 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zęby teraz.jpg (17,3 KB, 203 załadowań)

Edytowane przez miss_osiedla
Czas edycji: 2017-01-13 o 12:12
miss_osiedla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 02:52   #196
justysieq13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cześć, dobrych parę lat temu pisałam w tym wątku jak bardzo jestem zadowolna z licowek kompozytowych. Minęło już chyba z 4 lata odkąd mialam zakladane licówki Na trojke i dwie dwójki. Od jakiegos roku źle zaczęło się dziać z moimi licowkami. Zaczęły się kruszyc, bardzo zszarzały i wyglądają naprawdę brzydko. Niedawno tak miałam dość wyglądu swoich zębów, ze wybralam się do innej dentystki, prywatnie. Po konsultacji doszlysmy do wniosku, ze nie ma wyjscia i muszę naprawić zęby od trójki do trójki. W sumie 6 zębów na ktore muszę założyć korony. Jeden ząb to koszt rzedu 600zł. Drugi raz nie zdecydowalabym sie na kompozyt. Za jeden ząb placilam 250zl. Mogłam dolozyc i mieć z głowy. Nie wiem czemu zdecydowałam sie na kompozyt, serio. Dentystka uprzedzala mnie, ze żywotność kompozytu to 2-5 lat.
justysieq13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 23:44   #197
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Ja uwazam, ze jesli kogos stac to moze robic i po 2 tys za sztuke zęba/ Tylko roznica miedzy 250 a 600 to 350zł wezmy na to x4 to masz 1400zł. Co jesli ktos ma pensję na styk? Oczywiscie jak sie mieszka za darmo , czy poldarmo na swoim mieszkaniu , nie ma wydatkow procz prozaicznego jedzenia to wydaje sie smieszna kwota. Niestety wiele osob ma kasę na styk od 1go do 1go. \Wtedy lepiej pozbyc sie kompleksów i za te 3 lata nastepny raz zrobic licówki. O "dołozeniu" to ja mogę mowic- płaciłam 500 a za 600 już mozna znalezc licówki porcelanowe. Natomiast te korony o któryc Ty mowisz, tzn w takiej cenie to bedą chyba na metalu/ Pytałaś się? Metal może przebijać , nie uzyskasz nim wysokiej estetyki
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 11:04   #198
justysieq13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Tak ma to być korona na metalu. Nie bedzie przebijać przez ząb, może przebic przez dziąsła Ale nie musi. Jednak korona na cyrkonii jest dla mnie za droga. Jeżeli miałabym zrobić dwa lub jeden ząb to zrobilabym na cyrkonii ponieważ jest to koszt ok 1100zl za ząb, a przy 6 zębach no to jednak trochę jest. Ja licówki kompozytowe robiłam jeszcze gdy mieszkalam z rodzicami. Nie jestem wielce Bogata Ale jeżeli chce coś mieć to sama na siebie pracuje i wolę pracować po 16 godzin i mieć ładny uśmiech. Co masz nam myśli mówiąc poldarmo w swoim mieszkaniu? Swoje czy nie, czynsz, prąd i gaz i tak trzeba płacić
justysieq13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 15:06   #199
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

a jak oprocz czynszu , prądu i gazu płacisz jeszcze za najem (co jest dodatkowo 2-3 krotnością opłat ,które wymieniłaś)
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 22:14   #200
Jesse
Rozeznanie
 
Avatar Jesse
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 523
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Hej
dziewczyny, w dalszym ciągu dostaję prywatne wiadomości z pytaniami jak sprawują się licówki. Zakładałam ten wątek kupę lat temu a wychodzi na to, że licówki zakładałam w listopadzie 2010 wiem, że to zawsze wartościowa opinia, gdy ktoś po wielu latach wypowie się na taki temat. Otóż, jedna licówka mi się delikatnie uszczerbiła i wymieniłam ją całą. Chyba 4 lata od założenie (chyba w 2014 roku) zrobiłam na jednym zębie rysę (z mojej winy) ale stomatolożka mi ją wypolerowała.
Podsumowując, w dalszym ciągu bardzo polecam, One są wytrzymałe i nie zmieniły mi koloru, za taką cenę miałam naprawdę piękny uśmiech wiele lat.
Teraz jedynie mam problem bo jedynka mi się zepsuła i czeka mnie najpierw zdjęcie licówki, dojście do zęba, wyleczenie go i od nowa zrobienie licówki. To są koszta.

Przede mną jednak inna akcja - tym razem planuję zrobić sobie zęby całkiem nowe, to znaczy wszystkie wyleczyć, wstawić implanty (sztuk 3) i porcelany na całej linii uśmiechu. To się wiąże z mega wydatkiem ale nie chcę już się bawić w pojedyncze łatanie zębów. Chcę pójść gdzieś gdzie zrobią mi zęby od A do Z.

Mimo wszystko, polecam kompozyty!! ja po tych 6 latach podjęłabym dokładnie taką samą decyzję.

Tylko serio ważne jest moim zdaniem, zeby czyścić zęby elektryczną szczoteczką. Gdy kiedyś tam wyleciałam za granice i czyściłam przez miesiac (czy tam dwa) manualną szczoteczką to odcień zębów się trochę zmienił. Dobra pasta, elektryczna szczota po każdym jedzeniu i zęby posłużą Wam na długie lata
Do boju!
__________________
"...powiedziałabym raczej, umiarkowany optymizm"
Jesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 17:41   #201
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Dziewczyny polecicie jakiegos dentyste w Warszawie/Plocku?
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 13:16   #202
karoli77
Przyczajenie
 
Avatar karoli77
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

ja już mam swoje licówki ponad 2 lata i póki co nic się z nimi nie stało. trochę kasy poszło, ale cieszę się, że podjęłam taką decyzje. Naprawdę wiele pewności siebie mi dodały nowe zęby, xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-29 o 11:08 Powód: reklama
karoli77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 15:27   #203
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Dziewczyny, mam licówki kompozytowe już ponad 3 lata.
Czy z czasem noszenia licówek wasze dziąsła nie są podrażnione i spuchniete?

Wcześniej nie miałam problemu z dziąsłami. Ale od roku mam dość często zapalenie dziąseł. Wiem, że wpływ na nie mogą mieć różne czynniki, ale coraz bardziej skłaniam się do tego, że to wina licówek. Ostatnio jak miałam dokleić licówkę, to dentystka odesłała mnie do domu, żeby "uspokoić dziąsła", bo byly w stanie mocnego zapalenia. Mówiła, że tak się dzieje od licówek jak się zbierają bakterie pomiędzy przestrzenią licówki, zdrowego zęba a dziąsłem. Podleczylam preparatami 2 tyg, po czym wróciłam na założenie licówki. I znów... minął tydzień a ja jestem z nową licówka i z zapaleniem dziąseł

Edytowane przez gilgocze
Czas edycji: 2017-05-31 o 15:30
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 16:56   #204
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

To bardzo możliwe, mi na jedną licówkę na dole zachodzi tak dziąsło ,ze haczy o krawędź. \od takiego niepłynnego przejścia, tj z krawędzią mogą jak najbardziej podrażniac się dziąsła
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 12:02   #205
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
To bardzo możliwe, mi na jedną licówkę na dole zachodzi tak dziąsło ,ze haczy o krawędź. \od takiego niepłynnego przejścia, tj z krawędzią mogą jak najbardziej podrażniac się dziąsła
Jednak miałam aftę nad dziąsłem wtedy... nie dojrzałam jej. Teraz jest ok, ale nad licówkami widać nieco inny kolor dziąseł jednak nie boli ani nie puchnie. Dzięki za odp
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 08:44   #206
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez gilgocze Pokaż wiadomość
Jednak miałam aftę nad dziąsłem wtedy... nie dojrzałam jej. Teraz jest ok, ale nad licówkami widać nieco inny kolor dziąseł jednak nie boli ani nie puchnie. Dzięki za odp
To znaczy jak inny kolor dziąsła?
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 06:22   #207
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
To znaczy jak inny kolor dziąsła?
Taki mocniejszy róż, normalnie nad resztą zębów bez licówek mam bledszy. Kompozyty powinno wymieniać się co ok. dwa lata a ja już mam jednego z 5 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 13:53   #208
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez gilgocze Pokaż wiadomość
Taki mocniejszy róż, normalnie nad resztą zębów bez licówek mam bledszy. Kompozyty powinno wymieniać się co ok. dwa lata a ja już mam jednego z 5 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow... nieźle. A gdzie chodzisz do dentysty?
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 20:36   #209
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Wow... nieźle. A gdzie chodzisz do dentysty?
A do takiego lokalnego. Póki co nic się nie dzieje, nie boli, a to jedynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 17:06   #210
Atyde71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Ja swoje licówki robiłam ... 25 lat temu i wprawdzie nie wyglądaja idealnie jednak zadawalająco. Postanowiłam je wymienić i poszukuję sprawdzonego stomatologa w okolicach Leszno, Poznań, Wrocław, Głogów. Może ktoś poleci dobrego stomatologa. Swoje poprzednie robiłam w Gdańsku ale podejrzewam, że Pani Doktor już chyba nie pracuje. Wykonała pracę świetnie: każdy ząb był innej długości i krzywo ustawiony - uważam, że dokonała cudu. Teraz jednak chciałabym jeszcze bardziej poprawić kształt, długość i kolor.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 23232052_10203719207058798_1354900475_n.jpg (69,1 KB, 199 załadowań)
Atyde71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-07 17:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.