9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-23, 10:23   #181
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Witam, my już po badaniu i ważeniu mała już dobila do 4560 g więc lekarka pochwaliła i oddechowo czysto. Dostaliśmy jakąś maść cholesterolowa do smarowania skóry bo po trądziku wysuszona i pomaga Pobrano mocz kontrolny i zobaczymy czy lepiej? Jestem ciekawa czy leczenie zaczęło działać, mam nadzieję że tak .
Wczoraj przyszła na dyżur lekarka jakaś nowa i wchodzi do sali i do mnie tak : Na jakim etapie leczenia jesteście? Ja na nią patrzę zdziwiona ze ona nie wie. Powiedziałam co wiedziałam i mówię że czekamy na posiew z moczu a ona : no to jak będzie to powiem. Poszła i już więcej nie przyszła. Co to jest za opieka, tragedia ze lekarka nawet karty pacjenta nie przeczyta tylko się pyta mnie co i jak. Ale beton.
Druga sprawa jest taka ze odkąd jestem w szpitalu to jem wszystko tzn zupa jarzynowa z selerem i porem, jajecznica, szczypior, jabłka, kabanosy, itd a mała nie płacze i wali kupy lepiej niż w domu. Zastanawiam się czy ta infekcja miała na to wpływ? Ciekawe.

Co do zakupu auta to zastanawiamy się nad zmianą samochodu tż bo mój peugeot 206 to taka moja pszczółka wycyckana i szkoda mi jej, a przeważnie ja jeżdżę nią samą z dziećmi bo tż twierdzi że to samochód dla malutkich ludzi ha ha. Zastanawiamy się mad WV Sharan lub coś w tym stylu, duży rodzinny i dużo miejsca, ewentualnie Ford Galxy czy coś takiego ale to rzecz gustu, kto co potrzebuje, nas jest 5- cioro więc minimum 6 osobowy z miejscem na wózek


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 10:27   #182
ecencia
Raczkowanie
 
Avatar ecencia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Agatka- słońce bylo niestety silne o tek 13 i bylo bezchmurnie. Mysle, ze stosujac filtr takie nie dlugie wustawianie bylo by ok ale bez ze latwo o poparzenie sloneczne.
ecencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 10:27   #183
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Pokaże wam jakie łóżka są w szpitalu dla dzieci, oczywiście córcia śpi ze mną bo do tego bym jej nie włożyła :-/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1408786054948.jpg (55,8 KB, 54 załadowań)
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 11:11   #184
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Iza, ja Jimmkowi myję w dzien bardzo często rączki i buzie, ale wyłącznie wodą, ewentualnie woda + Biały Jeleń/Bubchen.

aga_tka, zmieniam Pampki Jimmkowi także jak spi. Jestem juz tak wprawiona, ze Mały nawet nie drgnie

Z samochodów to ja polecam Kie. Cee'd kombi i Sportage Ekonomiczne, maja ładny design i sa rodzinne




Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 11:40   #185
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Hej wszystkim


Juz mi lepiej dziś po wyzaleniu się tak już mam z moją mamą, że niestety poglądy są zupełnie różne i to rodzi mnóstwo konfliktów...


Jeśli chodzi o auto to wiem, że fordy focus są ok w dieslu. Ekonomiczne i spoko się nimi jeździ. Aktualnie mamy volvo, sedana który nie jest ekonomiczny ani trochę, ale jest mega komfortowy i po prostu piękny i jakoś nie potrafimy go zmienić by kupić inne bardziej rodzinne auto.

Młoda dziś po raz kolejny od 21 do 6 spała chyba taki model dostałam i tyle.


Była niedawno moja kuzynka synkiem który ma 3 miesiące i pytam ile potrafi zjeść. Ona do mnie, że 90-120 ml co 4 godziny. Haha, a moje Dziecko zjada 120-150 ml co 3 godziny i poprawia jeszcze mlekiem z piersi i mimo wszystko jest dość drobna a jej synek okraglutki i bądź tu mądry człowieku...
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 12:01   #186
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Witam z samochodu... mala dzis w nocy malo spala... ma bardzo niespokojny sen, nie wiem czemu... w samochodzie na szczescie spi. Mamy jeszcze ponad godzine - ciekawe czy da rade ja bym nie wyrobila gdybym malej miala zmieniac tak czesto pieluchy tj. co 1-2h - jak narobi to tak ale jak siku tylko to nie.
A mam pytanie odnosnie tej wody przrgotowanej - onama temp pokojowa czy ja podgrzewacie?!

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
ja dałam w pokojowej - starszym zawsze też tak dawałam i daję do tej pory.... wczoraj co prawda dolewałam ciepłej z czajnika kropelkę, ale to dlatego że moja woda stojąc zaraz koło okna za którym był deszcz i zimno miała zdecydowanie niższą temp niż standardowo pokojową

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Witam was weekendowo



O nie! Jeszcze takie teksty typu, niedobra mama/tata albo co za krzywda sie dziecku dzieje itp...to bym przełknęła ( chociaż pewnie w zależności od nastroju ) bo to takie gadki szmatki i utarte slogany. Wszyscy tak gadają do dzieci, z reszta sama czasami walne cos takiego do Mikosia. Np. Jak mu czyszczę nos a ten ryczy, to potrafię palnąć " ojej, no taka krzywda sie dziecku dzieje" i daję buziaka
Ale jakby mi ktoś palnął, ze rodzice go nie kochają to by poszły noże w ruch!

Co do chusteczek jeszcze, to widzę ze nie przewinęły sie BOBiNi. Miałam niebieskie i sa ok, chociaż zapach intensywny i moze zmęczyć, teraz mam różowe (sensitive) i pachną delikatniej. Plus jeszcze taki ze maja sztywne zamknięcie i nie trzeba mieć do nich pojemników żadnych.

Dziewczyny a wycieracie chusteczkami rączki i buzie? Bo na moim opakowaniu sa wlasnie 3 rysuneczki: wycieranie rączek, buzi i pupala,ale jakoś tak nie jestem przekonana czy to do końca rozsądne by było...i jednak wycieram rączki woda przegotowaną.

Agatkawlasnie tez gdzieś słyszałam ze zamrozonego mleka nie powinno sie za długo przechowywać nie ze względu na utratę jakości, tylko dlatego, ze skład sie zmienia w zależności od potrzeb dziecka.I tak jak piszesz, miedzy pierwszymi tygodniami a kolejnymi miesiącami ta zmiana jest najwieksza.

Tak piszecie o kłótniach z mamami/teściowymi a mnie zdenerwowała wczoraj siostra. Aż powiedziałam "moze lepiej juz nie rozmawiajmy" i odłożyłam słuchawkę.
Wiecie, ze mikos ma te wysypkę na twarzy i na dodatek na cialku, teraz widze tez ze nie ominie nas problem ciemieniuchy. Podchodzę do tego z umiarkowanym spokojem, staram sie nie robic afery i stosuje do zaleceń lekarzy zeby sie z problemem pożegnać (na cialku to najprawdopodobniej uczelenie, a na twarzy dodatkowo tradzik) . I tak z nią gadam opowiadam co i jak, a ta co chwile, oj to on cos ma z ta Skora nie tak, oj ciemieniucha to tez zle, to choroba. Tłumacze jej ze ciemieniucha to powszechne u takich dzieciaczków, ale dla niej nie. To choroba i juz bo jej córka nie miała :/ i tak mi z Mikosia zrobiła chore dziecko bo sie biedak uczulić na cos, ma tradzik i ciemieniuche :/ i wszyscy dookoła każą mi sie nie przejmować, ze to minie a siostrzyczka w 5 min zasiala panikę
nie kojarzę tych chusteczek gdzie kupujesz?
ja raz kupiłam chusteczki kauflandowe i całkiem dobrze się sprawdziły, a do tego miały pudełko w komplecie, co prawda kosztowały z pudełkiem trochę drożej, ale w porównaniu do innych z pudełkami, "pudełko" wychodziło tanio... teraz jestem bardzo zadowolona z tego zakupu, bo pudełko to rewelacyjna sprawa, u koleżanki widziałam takie mniejsze na wyjścia i takie bym bardzo chciała, ale nigdzie nie widziałam ... mam też pudełka do papieru nawilżanego do łazienki dla starszaków i też polecam (te papiery nawilżane też - fajnie się sprawdzają, bo można wyrzucać do toalety)

jeśli chodzi o wycieranie rączek i buźki, to takiemu maluchowi na pewno bym chusteczkami nie wycierała, ale dla starszych dzieci, jak chcą biszkopta na placu zabaw a ręce brudne, albo zjedzą loda i cali są brudni, to takie chusteczki na pewno się przydają i do buzi i do rąk i nawet do butów



Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Witam, my już po badaniu i ważeniu mała już dobila do 4560 g więc lekarka pochwaliła i oddechowo czysto. Dostaliśmy jakąś maść cholesterolowa do smarowania skóry bo po trądziku wysuszona i pomaga Pobrano mocz kontrolny i zobaczymy czy lepiej? Jestem ciekawa czy leczenie zaczęło działać, mam nadzieję że tak .
Wczoraj przyszła na dyżur lekarka jakaś nowa i wchodzi do sali i do mnie tak : Na jakim etapie leczenia jesteście? Ja na nią patrzę zdziwiona ze ona nie wie. Powiedziałam co wiedziałam i mówię że czekamy na posiew z moczu a ona : no to jak będzie to powiem. Poszła i już więcej nie przyszła. Co to jest za opieka, tragedia ze lekarka nawet karty pacjenta nie przeczyta tylko się pyta mnie co i jak. Ale beton.
Druga sprawa jest taka ze odkąd jestem w szpitalu to jem wszystko tzn zupa jarzynowa z selerem i porem, jajecznica, szczypior, jabłka, kabanosy, itd a mała nie płacze i wali kupy lepiej niż w domu. Zastanawiam się czy ta infekcja miała na to wpływ? Ciekawe.

Co do zakupu auta to zastanawiamy się nad zmianą samochodu tż bo mój peugeot 206 to taka moja pszczółka wycyckana i szkoda mi jej, a przeważnie ja jeżdżę nią samą z dziećmi bo tż twierdzi że to samochód dla malutkich ludzi ha ha. Zastanawiamy się mad WV Sharan lub coś w tym stylu, duży rodzinny i dużo miejsca, ewentualnie Ford Galxy czy coś takiego ale to rzecz gustu, kto co potrzebuje, nas jest 5- cioro więc minimum 6 osobowy z miejscem na wózek


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no to ładnie ta lekarka zorientowana
my chcieliśmy 7o miejscowy, ale ostatecznie to że trzeba było kupić szybciej niż planowaliśmy zmusiło nas do drobnej modyfikacji planów, a uznaliśmy że dodatkowe miejsce jest nam mniej potrzebne niż duży bagażnik i stąd Kangurek, ale powiem Wam że jak oglądałam na zdjęciach, to mi się nie podobał, ale w tym kolorze co się nam trafił (na szczęście, bo nie planowaliśmy patrzeć na kolor) i "wykończeniu" to wygląda całkiem spoko, w przeciwieństwie do niektórych białych jeżdżących po ulicach... Nawet Teściowa się zdziwiła że wygląda ładnie jak zobaczyła, bo jej kuzyn miał (starszy model) i mimo że niebieski to jej się bardzo nie podobał i nam odradzała bardzo zakup - ale jej powiedzieliśmy, że trudno wolimy żeby się nikomu nie podobał, ale dla nas był wygodny... a rozsuwane drzwi przy fotelikach to jest rewelacyjne rozwiązanie

Cytat:
Napisane przez ecencia Pokaż wiadomość
Agatka- słońce bylo niestety silne o tek 13 i bylo bezchmurnie. Mysle, ze stosujac filtr takie nie dlugie wustawianie bylo by ok ale bez ze latwo o poparzenie sloneczne.
w sumie to pod parasolką też by tego słońca dosyć dostała... pytałam bo u nas nie było słońca tak bezpośrednio, bo chmurki były, a też bym pewnie wolała z parasolką jechać, żeby te chwile pomiędzy chmurkami osłonić i zazdroszczę Wam słoneczka

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Iza, ja Jimmkowi myję w dzien bardzo często rączki i buzie, ale wyłącznie wodą, ewentualnie woda + Biały Jeleń/Bubchen.

aga_tka, zmieniam Pampki Jimmkowi także jak spi. Jestem juz tak wprawiona, ze Mały nawet nie drgnie

Z samochodów to ja polecam Kie. Cee'd kombi i Sportage Ekonomiczne, maja ładny design i sa rodzinne




Wysłane z iPhone
o rety - to ja nie mam takiej wprawy - tzn ja stosuję zmianę pieluchy jako wybudzenie - zawsze działa, nawet jeśli się bardzo staram nie obudzić - u moich dzieci goła pupa=obudź się (no dobra, ze 3 razy w życiu zdarzyło mi się przebrać pieluchę przez sen, ale to tylko jak dzieciaki były bardzo zmęczone...)

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2014-08-23 o 12:04
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 13:30   #187
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

agatka kupuję w Stokrotce, ale np. W tesco tez powinny byc bo kojarzę, ze maja inne kosmetyki tej marki. W Rossmanie nie widziałam ich. A jak w innych sklepach/drogeriach to nie wiem.
O tak o wyglądają: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-i-dzieci.html
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 13:36   #188
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

aga_tka, produkty Bobini są w bardzo wielu miejscach Kiedyś, kiedyś (jak ja byłam małym bąkiem) byly bardzo popularne. Są na pewno także w Realach

Jimmek skończył wczoraj 10 tygodni

I wygląda tak: ImageUploadedByTapatalk1408797358.307687.jpgImageUploadedByTapatalk1408797379.274186.jpg


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 14:33   #189
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

My po spacerku pierwszy raz wybraliśmy się z nią na dłuższy - godzinny spacer. Mała przespała cały ten czas i nadal śpi w wózeczku. Szkoda mi ją budzić. Myślę, że lada co powinna się obudzić, bo jadła ostatnio ok. 3 godziny temu.

Dziewczyny, czy was bolą plecy w okolicy krzyża? Jakby miednica ?
Mnie boli :/ ciężko mi chodzić :/ do tego czuje takie ciągnięcie w dół w kroczu :/ nie fajne uczucie. Jestem miesiąc po porodzie, fakt, że pewnie mięśnie zastojałe, bo za bardzo się nie ruszałam przez ten miesiąc, tylko co przy małej, ale żeby aż tak? Ech... :-(
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2014-08-23 o 19:59
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 14:50   #190
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
aga_tka, produkty Bobini są w bardzo wielu miejscach Kiedyś, kiedyś (jak ja byłam małym bąkiem) byly bardzo popularne. Są na pewno także w Realach

Jimmek skończył wczoraj 10 tygodni

I wygląda tak: Załącznik 5770910Załącznik 5770911


Wysłane z iPhone
w realu to można mezowi na liste wpisac dziś wlasnie wrocil ze starszymi z zakupow - mala nie była jeszcze w markecie i jakiś czas mam nadzieje nie będzie... nawet mniejszych sklepow unikam, ale nie zawsze się da, a markety - co prawda starsze dzieci tez raczej nie powiiny tam jezdzic, ale nie mogę się jednak oprzeć pokusie tych wolnych dwóch godzin i wysyłam, zakładając że im to już tak nie zaszkodzi... jak kiedyś poczytałam artykuł o sprzątaniu w marketach, to wolę unikać z małym dzieckiem tego przybytku jak najdłużej - nie zawsze się da, bo mąż np. dziś kilku rzeczy nie kupił, bo nie znalazł, a jak samemu się kupuje to zawsze się znajdzie kilka istotnych spoza listy... w końcu będę musiala uzupelnic zapasy... jak on jedzie, to następnego dnia zawsze coś trzeba dokupić, bo zapomniałam wciągnąć na listę, jak jadę ja, to w większości przypadków możne 2-3dni nie robić zakupów...


Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
agatka kupuję w Stokrotce, ale np. W tesco tez powinny byc bo kojarzę, ze maja inne kosmetyki tej marki. W Rossmanie nie widziałam ich. A jak w innych sklepach/drogeriach to nie wiem.
O tak o wyglądają: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-i-dzieci.html
mam stokrotke obok bloku, musze zerknąć
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 15:01   #191
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Co do samochodów to NIE POLECAM Mazdy! Im nowsza tym gorsza (w sumie jak każdy samochód) i strasznie rdzewieje!!
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 15:48   #192
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Asia te łóżeczka szpitalne są koszmarne ale ja akurat Julkę kładłam na nie bo sama spałam na materacu który przed przyjściem salowej musiałam składać ale miałam swój leżaczek z domu w Tczewie są jeszcze przeszklone sale wiec dodatkowo nie ma prywatności kuchnia obskurna a łazienka koszmar zastanawiałam się czy tam wejść ale kochana dasz rade zapomnieć na pewno nie zapomnisz tego przeżycia ale jakoś te 8 dni dasz rade ja w ciebie wierzę
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 15:57   #193
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
aga_tka, produkty Bobini są w bardzo wielu miejscach Kiedyś, kiedyś (jak ja byłam małym bąkiem) byly bardzo popularne. Są na pewno także w Realach

Jimmek skończył wczoraj 10 tygodni

I wygląda tak: Załącznik 5770910Załącznik 5770911


Wysłane z iPhone
biore na zięcia tego ladnego chłopaka
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 15:58   #194
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez dusia_tcv Pokaż wiadomość
Asia te łóżeczka szpitalne są koszmarne ale ja akurat Julkę kładłam na nie bo sama spałam na materacu który przed przyjściem salowej musiałam składać ale miałam swój leżaczek z domu w Tczewie są jeszcze przeszklone sale wiec dodatkowo nie ma prywatności kuchnia obskurna a łazienka koszmar zastanawiałam się czy tam wejść ale kochana dasz rade zapomnieć na pewno nie zapomnisz tego przeżycia ale jakoś te 8 dni dasz rade ja w ciebie wierzę
Masz rację, wanienka dla dziecka splesniala a prysznic nie działa więc myje małą w zlewie . Przeszklone sale są ale na szczęście mam normalne drzwi, chociaż tyle. Każdy lekarz mówi co innego a szkoda gadać. Mam nadzieję że to szybko minie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 16:40   #195
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

JOANNA jesli chodzi o SHARANA to bardzo polecam te 1.9 TDI - silniki nie do zdarcia - mialam sluzbowy i jestem mega zadowolona. Mega pakowny i w ogole wygodny

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 16:45   #196
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Masz rację, wanienka dla dziecka splesniala a prysznic nie działa więc myje małą w zlewie . Przeszklone sale są ale na szczęście mam normalne drzwi, chociaż tyle. Każdy lekarz mówi co innego a szkoda gadać. Mam nadzieję że to szybko minie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nooo ale zdaj się na własny instynkt i będzie ok
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:07   #197
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

aga_tka, dogadamy się Basia jest śliczna, ma przepiękne imię (mam do niego ogromną słabość, moja babcia ma na imię Barbara)

Moje Dziecko cały dzien dzisiaj spi Dwa bardzo długie spacery na pewno Mu w tym pomogły

Kupiłam dzisiaj Jimmkowi podusię do wózka - Świnkę Chudzinkę z LaMillou

Ponadto wpadłam na pomysł fajnego biznesu i chyba zrobie cos w tym kierunku. W sumie siedzę teraz w domu, wiec czemu nie


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:14   #198
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
JOANNA jesli chodzi o SHARANA to bardzo polecam te 1.9 TDI - silniki nie do zdarcia - mialam sluzbowy i jestem mega zadowolona. Mega pakowny i w ogole wygodny

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
Dzięki za info, mi on bardziej leży niż Galaxy ;-) muszę tż przekonać i napomknę, że tak mówiłaś ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:26   #199
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Dzięki za info, mi on bardziej leży niż Galaxy ;-) muszę tż przekonać i napomknę, że tak mówiłaś ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O tych silnikach juz nie jeden mechanik sie wypowiadal. Jak gdzies jechalismy z tz po czesci do jego auta.to mowili jak widzieli 1.9 Tdi ze to super silniki, szybciej rdza zje auto niz silnik sie zepsuje.
Moj szef oddawal w.rozliczeniu za nowego mercedesa, to.moj tz do dzis przezywa ze nie mielismy wolnej gotowki bo na slub zbieralismy a takie auto by sie przydalo...

Moja mala od nocy prawie w ogole nie spi... jesy marudna, jak ja wozimy w wozku to jest ok, tak samo jak jechalismy autem. ogolnie zaczela mi plakac przez sen co niby nie jest stanem emocjonalnym tylko fizjologicznym u tak malego dziecka, ale wczesniej tak nie mialaaa... zaczynam sie martwic...

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 19:17   #200
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
O tych silnikach juz nie jeden mechanik sie wypowiadal. Jak gdzies jechalismy z tz po czesci do jego auta.to mowili jak widzieli 1.9 Tdi ze to super silniki, szybciej rdza zje auto niz silnik sie zepsuje.
Moj szef oddawal w.rozliczeniu za nowego mercedesa, to.moj tz do dzis przezywa ze nie mielismy wolnej gotowki bo na slub zbieralismy a takie auto by sie przydalo...

Moja mala od nocy prawie w ogole nie spi... jesy marudna, jak ja wozimy w wozku to jest ok, tak samo jak jechalismy autem. ogolnie zaczela mi plakac przez sen co niby nie jest stanem emocjonalnym tylko fizjologicznym u tak malego dziecka, ale wczesniej tak nie mialaaa... zaczynam sie martwic...

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
Nie martw się moja też poplakuje tak i to podobno normalne ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 20:08   #201
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Iza spała dzisiaj łącznie ze 2 godziny myślałam że po kąpieli padnie, ale nie... Patrzy się na karuzelę tylko
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 20:15   #202
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Fame, może spróbuj kupić Izie płyn do kąpieli/balsam do ciała z lawendą? Wycisza, uspokaja
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 20:18   #203
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Fame, może spróbuj kupić Izie płyn do kąpieli/balsam do ciała z lawendą? Wycisza, uspokaja
Na razie Pani doktor zaleciła oilatum. A masz jakiś lawendowy płyn godny polecenia?
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 20:22   #204
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Fame, niestety nie Jimmek zasypia mi bardzo ładnie (odpukać! ptfu, ptfu), ale rozmawiałam z tym neurologiem, u którego byliśmy i on mówił, że gdyby pojawiły się problemy z zasypianiem to kosmetyki z lawendą są niezastąpione. No i też po każdej kąpieli dobrze robić Dziecku delikatny masaż
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 20:52   #205
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
aga_tka, dogadamy się Basia jest śliczna, ma przepiękne imię (mam do niego ogromną słabość, moja babcia ma na imię Barbara)

Moje Dziecko cały dzien dzisiaj spi Dwa bardzo długie spacery na pewno Mu w tym pomogły

Kupiłam dzisiaj Jimmkowi podusię do wózka - Świnkę Chudzinkę z LaMillou

Ponadto wpadłam na pomysł fajnego biznesu i chyba zrobie cos w tym kierunku. W sumie siedzę teraz w domu, wiec czemu nie


Wysłane z iPhone
swinki sa boooooskie

chyba mi się wlasnie udało uspac mala, po 2h przeszkadzania w usypianiu reszty wcześniej roznie było, ale raczej spokojnie, a jak bylam potrzebna gdzie indziej to placz nieopanowany, nawet moje noszenie nie bardzo pomagalo... ehhh zazdrość

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2014-08-23 o 20:55
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 21:47   #206
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cześć

My już po chrzcinach wszystko posprzątatane i ogarnięte i trwa "afer party"
Wszystko się udało, Mała super kochana i wogóle.

Jutro się odezwę
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 22:59   #207
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Aaaaaa! Jimmek spał cały dzień, obudził sie pół godziny temu i stwierdził, ze czas na zabawę Śmieje sie przez łzy...


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 00:37   #208
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

U nas też nie ma szału. Iza nie może puścić bąka i się strasznie wierci więc położyłam ją teraz na brzuszku i czekam...
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 02:41   #209
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Moje dziecko wynagrodzilo mi wczorajszy dzien i spalo od 22 do 3 - ale sie wyspalam dzisiaj idziemy pierwszy raz do kosciola ciekawe jak bedzie

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 03:41 ---------- Poprzedni post napisano o 03:30 ----------

A i jeszcze puki mam czas to pozale sie na tz... przyjechalismy do jego rodzicow, fakt.ze.wnuczki nie widzieli juz od 26.07, przychodzi gpdzina 20:15 gdzie zazwyczaj kapiemy mala, oczywiscie mala nie spala i byla troszke.glodna... ja.mowie zabieramy ja.na.gore i robimy mini kapiel i spac, a tz.ze.jeszcze troche zeby dziadkowie sie nacieszyli wiec ja poszlam sie kapac a on mi ryczace dziecko o 20:40 przynosi i mowi ze juz moge jej wieczorna pielegnacje zrobic w myslach rozszarpalam go z 10 razy...

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 03:17   #210
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Domi - - chociaż wiem, że to trudne a czasem wręcz niemożliwe to życzę Ci ....... cierpliwości - to starsze pokolenie już się nie zmieni
moja babcia też ostatnio o tym cukrze wspominała


Iza - nie słuchaj siostry - to wszystko szybciutko minie ja bym to określiła bardziej jako "przypadłość" niż chorobę - a siostra swoje czarnowidztwo powinna zostawić dla siebie i być wsparciem zwłaszcza, że ma już swoje dziecko
a chusteczek na razie nie używam ani do buzi ani rączek - nawet do dupki nie za często - ale tak jak Agatka pisze przy starszym dziecku w terenie jak najbardziej


joanna - dobrze, że codziennie bliżej domku -warunki faktycznie straszne a łóżeczko..... aż żal patrzeć zdrówka dla Laurki i siły dla Ciebie

Mamaya - jaki słodziak

Fame - no to mnie zmartwiłaś - czemu tak zdecydowanie odradzasz ? jeździłaś nią ? i jakim modelem? nam się spodobała właśnie (konkretnie mazda6)- chociaż bliższego kontaktu z mazdą wogóle nie mieliśmy - znajomy tż z pracy kupił nową w tamtym roku lub 2 lata temu i bardzo zadowolony - i masz rację, że z większością aut jest tak, że im nowsze tym gorsze a my chcielibyśmy dłużej pojeździć

malwiska - naprawdę fajny silnik - teraz taki mamy i następny też taki byśmy chcieli tylko w nowym opakowaniu ....a już ich nie robią i mi się lepiej jeździ dieslem a nowy pewnie będzie benzyna
Kochana nie zamartwiaj się takimi drobnymi "przypadłościami" bo co będzie w przyszłości a powodów do zmartwień raczej nie będzie coraz mniej niestety mój synuś też tak ma


Bambusek - super, że chrzciny udane u nas jutro-już dziś i się trochę obawiam nastroju synka ....



nie śpię od 2 - strasznie leje u mnie - synuś obudził się na jedzenie - zjadł i śpi a ja najpierw pozamykałam okna dachowe - na szczęście nie zdążyło napadać - uprasowałam ubranie na jutro dla całej rodziny, spakowałam prezenty, zjadłam i nadal nie śpię :/
mam nadzieję, że jutro- znaczy dziś w południe- nie będzie padać chociaż w czasie mszy bo moje plany spacerowania wokół kościoła pójdą sobie gdzieś .... :/

Edytowane przez kularek
Czas edycji: 2014-08-24 o 03:19
kularek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-21 19:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.