Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-23, 13:19   #181
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

myślę właśnie nad tym tematem. kiedyś byłam za swoim, później za podwójnym, a teraz myślę czy zostać przy swoim czy wziąć męża, podwójne niepraktyczne TŻ nie protestuje bo mówi, że ja dla niego zawsze będe się kojarzyła z panieńskim nazwiskiem, ale gdybym chciała jego, byłoby mu miło. mam zagwozdkę
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:46   #182
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Ja po ślubie zamierzam przyjąć nazwisko TZ, moje mi się nie podoba a jego jest ładne gdybym była przywiązana do swojego nazwiska to zostałabym przy nim albo zrobiła podwójne. Jakby jego było brzydsze od mojego to zostałabym przy swoim.
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 12:57   #183
aggo_di
Wtajemniczenie
 
Avatar aggo_di
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 2 575
Talking Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Uznaliśmy z Mężem, że pozostajemy przy swoich nazwiskach. Nie ukrywaliśmy tego, ale tez nie trąbiliśmy na prawo i lewo.

Jednak zdziwiła mnie dezaprobata wśród koleżanek, które (czasem nawet nie wiedząc, że mam inne nazwisko) stwierdzały, że takie żony to mniej kochają małżonków

Edytowane przez aggo_di
Czas edycji: 2014-04-04 o 12:49
aggo_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 18:19   #184
marzenkafiorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 183
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez aggo_di Pokaż wiadomość
Uznaliśmy z Mężem, że pozostajemy przy swoich nazwiskach. Nie ukrywaliśmy tego, ale tez nie trąbiliśmy na prawo i lewo. Część znajomych i rodziny tytułuje nas nazwiskiem Męża. Nie poprawiam ich, bo nie robi mi to większej różnicy. Myślę, że czułabym się tak samo z innym nazwiskiem.

Jednak zdziwiła mnie dezaprobata wśród koleżanek, które (czasem nawet nie wiedząc, że mam inne nazwisko) stwierdzały, że takie żony to mniej kochają małżonków

Cóż może przez to jesteśmy tacy szczęśliwi i zakochani, bo ciągle staramy się dla tej drugiej osoby o innym nazwisku
czy tak na prawdę to jakie nazwisko będziemy nosić po ślubie jest aż tak ważne? mi sie wydaje , że to mało istotne. A innych nie powinno to interesować i powinni się "starsi" ludzie oswajać z tym , iż takie rzeczy są na porządku dziennym, co nie oznacza że jestesmy inni i kochamy inaczej! - w końcu to nasza decyzja co bedzie po imieniu . W końcu nazwiskiem w rodzinie się nikt do nikogo nie zwraca. Tytułowanie w rodzinie małżeństwa zawsze będzie się odbywało nazwiskiem męża, więc nie widzę problemu

Edytowane przez marzenkafiorka
Czas edycji: 2012-09-25 o 18:20 Powód: poprawka
marzenkafiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 18:29   #185
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez marzenkafiorka Pokaż wiadomość
Tytułowanie w rodzinie małżeństwa zawsze będzie się odbywało nazwiskiem męża, więc nie widzę problemu
To już chyba zależy od rodziny
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 18:54   #186
marzenkafiorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 183
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
To już chyba zależy od rodziny
tak , oczywiście masz rację.
Ja nawiązałam do postu poprzedniczki

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

no właśnie - tak jeszcze apropo , jeśli kobieta nie przyjmuje nazwiska męża, to jak zatytułują ich w rodzinie?
Że spodziewają się wizyty xnp Hani .... z mężem yBartkiem...? chyba raczej zatytułuja nazwiskiem męża, no chyba że, jest jeszcze jedno wyjście , powiedzą "Markowie", "Sławkowie"...... jeszcze bedą! ...hmm
ale deliberujemy
marzenkafiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:00   #187
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez marzenkafiorka Pokaż wiadomość
no właśnie - tak jeszcze apropo , jeśli kobieta nie przyjmuje nazwiska męża, to jak zatytułują ich w rodzinie?
Że spodziewają się wizyty xnp Hani .... z mężem yBartkiem...? chyba raczej zatytułuja nazwiskiem męża, no chyba że, jest jeszcze jedno wyjście , powiedzą "Markowie", "Sławkowie"...... jeszcze bedą! ...hmm
ale deliberujemy
Zależy Jak cała rodzina ma jakieś jedno wspólne nazwisko, a np. tylko żona ma dwuczłonowe, to zatytułuję raczej tym wspólnym. Ale jak żona ma inne niż mąż, to zatytułuję tym ładniejszym czy łatwiejszym… Jak mąż jest Jaworowicz, a żona Jabłońska, to spokojnie mogę powiedzieć zarówno „czekam na Jaworowiczów”, jak i, że „czekam na Jabłońskich” Ale jak żona jest Rak, a mąż Pietruszkiewicz, to raczej powiem, że „czekam na Raków” niż, że „czekam na Pietruszkiewiczów”, choćby ze względu na długość nazwiska męża.

U mnie w rodzinie funkcjonuje też nazywanie par od imienia jednego małżonka. Jak mąż jest Marek, a żona Monika, to się mówi: „idziemy do Marków” albo „idziemy do Moników” albo nawet „idziemy do Monik”
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 19:19   #188
marzenkafiorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 183
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Zależy Jak cała rodzina ma jakieś jedno wspólne nazwisko, a np. tylko żona ma dwuczłonowe, to zatytułuję raczej tym wspólnym. Ale jak żona ma inne niż mąż, to zatytułuję tym ładniejszym czy łatwiejszym… Jak mąż jest Jaworowicz, a żona Jabłońska, to spokojnie mogę powiedzieć zarówno „czekam na Jaworowiczów”, jak i, że „czekam na Jabłońskich” Ale jak żona jest Rak, a mąż Pietruszkiewicz, to raczej powiem, że „czekam na Raków” niż, że „czekam na Pietruszkiewiczów”, choćby ze względu na długość nazwiska męża.

U mnie w rodzinie funkcjonuje też nazywanie par od imienia jednego małżonka. Jak mąż jest Marek, a żona Monika, to się mówi: „idziemy do Marków” albo „idziemy do Moników” albo nawet „idziemy do Monik”
to więc właśnie to napisałam zazwyczaj u mnie się stosuję "imiennictwo" a nie tytułuje się nazwiskiem. Ale jak sama napisałaś , co kraj to obyczaj
marzenkafiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 19:37   #189
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez marzenkafiorka Pokaż wiadomość
to więc właśnie to napisałam
Nie do końca… Ty pisałaś o tym, że pary mające różne nazwiska będą tytułowane albo nazwiskiem męża, albo jego imieniem („Sławkowie” itd.).
U mnie w rodzinie się tworzy te formy zarówno od nazwisk/imion mężczyzn, jak i od nazwisk/imion kobiet. I patrzy się głównie na to, jaką formę łatwiej utworzyć i jaka lepiej brzmi
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 13:13   #190
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Ja przyjęłam nazwisko męża z podbnych względów jak Copykat

Pozatym po prostu mi się to podoba, jak rodzina ma jedno nazwisko - to oczywiście moje subiektywne odczucie, ale dziwnie wygląda jak matka i dzieci nazywają się inaczej.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 11:29   #191
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

A ja mam takie pytanie do kobiet noszących podwójne nazwisko po ślubie.
Czy jak np. rejestrujecie się w przychodni do lekarza i proszą Was o podanie nazwiska to podajecie tylko tylko jedno (tak żeby było szybciej, wiadomo jak to przez telefon, recepcjonistki nigdy czasu nie mają i wszystko na szybko) czy podajecie podwójne?

Można się przedstawić tylko tym pierwszym, panieńskim? Jak myślicie?

Chodzi o taką, że moje panieńskie jest bardzo ładne, a narzeczonego niekoniecznie... On jest do swojego przyzwyczajony, zmieniać nie chce, ale nie ma żadnego problemu z tym, żebym ja została tylko przy swoim. Sam mi nawet proponował, żeby po prostu została przy swoim i tyle. Ale ja nie do końca tak chcę, chcę jednak podwójne.
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 11:43   #192
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie do kobiet noszących podwójne nazwisko po ślubie.
Czy jak np. rejestrujecie się w przychodni do lekarza i proszą Was o podanie nazwiska to podajecie tylko tylko jedno (tak żeby było szybciej, wiadomo jak to przez telefon, recepcjonistki nigdy czasu nie mają i wszystko na szybko) czy podajecie podwójne?

Można się przedstawić tylko tym pierwszym, panieńskim? Jak myślicie?
Ja nie mam nazwiska podwójnego, ale pozwolę sobie odpowiedzieć

Moim zdaniem należy się w takiej sytuacji przedstawić dwoma nazwiskami. Zwłaszcza, jeśli idziemy do lekarza na NFZ. Jednak jest to sytuacja oficjalna, a my podajemy swoje dane. Podanie tylko jednego nazwiska byłoby równorzędne z podaniem fałszywych danych. A jednak w przypadku chodzenia do lekarza na NFZ nasze dane są dość istotne

Za to przy zapisywaniu się do fryzjera itd., myślę, że spokojnie można podać tylko jedno nazwisko. To i tak jest nieistotne, nikt tam naszej tożsamości nie sprawdza.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:13   #193
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Moja mama ma podwójne nazwisko i u lekarza (w zasadzie u różnych, bo chodzi o do różnych specjalistów) podawała przeważnie jedno - albo panieńskie albo to po mężu. Więc ja bym Ci radziła jednak albo przedstawiać się/rejestrować się na oba nazwiska, albo wybrać jedno np. to po mężu. Chodzi o to, żeby potem się nie zastanawiać gdzie, do którego lekarza na jakie nazwisko jesteś zarejestrowana. Moja mama raz podawała jedno, raz drugie i potem się recepcjonistki wkurzały, że nie wie jakie podawała podczas rejestracji... No i żeby potem się nie czepiały, że inaczej jest w dowodzie, a Ty inaczej podajesz to może lepiej jednak na oba się rejestrować.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:34   #194
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie do kobiet noszących podwójne nazwisko po ślubie.
Czy jak np. rejestrujecie się w przychodni do lekarza i proszą Was o podanie nazwiska to podajecie tylko tylko jedno (tak żeby było szybciej, wiadomo jak to przez telefon, recepcjonistki nigdy czasu nie mają i wszystko na szybko) czy podajecie podwójne?

Można się przedstawić tylko tym pierwszym, panieńskim? Jak myślicie?

Chodzi o taką, że moje panieńskie jest bardzo ładne, a narzeczonego niekoniecznie... On jest do swojego przyzwyczajony, zmieniać nie chce, ale nie ma żadnego problemu z tym, żebym ja została tylko przy swoim. Sam mi nawet proponował, żeby po prostu została przy swoim i tyle. Ale ja nie do końca tak chcę, chcę jednak podwójne.
Ja też się wypowiem jako osoba, co prawda nie z przychodni, ale administrująca danymi - wkurza mnie jak ktoś ma podwójne nazwisko i przedstawia się tylko jednym. Ja wypruwam sobie flaki żeby znaleźć panią Kowalską, a okazuje się, że pani nie jest Kowalska, tylko Nowak - Kowalska
W drugą stronę: Gdyby pani się przedstawia "Nowak" to też odpowiadam, że takiego nazwiska nie mam, chociaż domyślam się, że zapewne "zapomniała" dodać drugiego nazwiska.
W takich przypadkach zawsze się zastanawiam - po jaką cholerę kobiety przyjmują podwójne nazwisko, skoro potem tak trudno jest im się przedstawić?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2012-09-28 o 09:35
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:53   #195
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Narzeczony czuje się nieco dotknięty tym,że nie będę nosić jego nazwiska.

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
W takich przypadkach zawsze się zastanawiam - po jaką cholerę kobiety przyjmują podwójne nazwisko, skoro potem tak trudno jest im się przedstawić?
Mnie również to zastanawia. Jak ktoś wie, że nie będzie chciał się przedstawiać dwoma nazwiskami, to niech weźmie sobie tylko jedno. W sytuacjach nieoficjalnych nazwisko nie ma znaczenia, ale w sytuacjach oficjalnych trzeba podawać pełne dane osobowe

Znam jedną kobietę, która ma nazwisko podwójne i nie dość, że używa tylko odmężowego, to jeszcze w formie urobionej (Nowak → Nowakowa). I zupełnie nie wiem po co jej to panieńskie nazwisko w takim razie Zwłaszcza, że potem się ludzie zastanawiają, czy pani Sosnowska-Mazur i pani Mazurowa to ta sama osoba, czy nie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.