Żałoba narodowa, co myślicie? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-25, 10:54   #181
iberiiia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 27
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

nie przeczytałąm całęgo wątku, zaraz to nadrobię

wczoraj na interii przeczytałam, że polacy są zakochani w żałobach narodowych, i całkowicie sie z tym zgadzam
od 2004roku było ogłoszonych tyle żąłób, co w poprzednich dziewięćdziesieciu latach
no jasne, wtedy żałowało się tylko jak umarł Lenin i jemu podobni, nawet po Gierku już żałoby nie było
a teraz Polacy moim zdaniem zbyt łatwo dają sobie coś wmówić i decydować za siebie
kilka dni temu (z niedzieli na poniedziałek) mój znajomy zginąłm w tragicznym wypadku samochodowym, codziennie na drogach ginie więcej osób niż w tej katastrofie lotniczej
jakoś nikt nie ogłasza po nich żałoby
jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy mieć załobę cały rok, nie wiadomo przecież na jki pomysł jeszcze wpadną Ci z wysokich krzesełek
Piszecie, ze czym jest stódniówka w porówananiu z taką tragedia
jak mi umrze bliska osoba, nawet teraz ten znajomy, to nie żądam od bliskich mi osób ani od tych już całkiem obcych, żeby nie szli na imprezę, nie bawili się, nie ogladali seriali komediowych
po prostu wkurza mnie bezsens tego wszystkiego
ja rozumiem żałobę po śmierci Papieża, rozumie nawet tą po tragedii w hali katowickiej, bo była to tragedia na wiele większą skalę
zginęło wiele więcej osób
co za sens jest ogłaszać żałobe na kilka dni, może żałujmy cały rok, bo przecież te żony będą opłakiwać swoich meżów a dzieci ojców wiele dłuzej niz my, któzy zaraz zapomniemy o wszystkim
przypomnę, że żałoba kończy się w sobotę popołudniu, a kilka godzin później polaska młodzież będzie balować na dyskotekach

jeszcze raz pytam PO CO TO???
iberiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 10:58   #182
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
Na pewno jest wśród nas kilka osób, które także straciło kogoś bliskiego w tragicznym wypadku. Ból rodziny swoją drogą, uroczystości, wspomnienia też, ale nam nikt żałoby nie ogłosi, kiedy odejdzie ktoś bliski...
Rany Julek... przeczytaj wszystko co napisalam, a nie wycinaj po kawalku
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 11:04   #183
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez laki82 Pokaż wiadomość
Bo to wszystko przez nich... próbowali nam wmówić, że czarne jest czarne a białe jest białe...
hahaha no wlasnie, dobrze ze znalazles mi winowajcow
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:01   #184
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
A ja uwazam, ze gdyby nie ogloszono to nikt by na to nie zwrocil uwagi nawet. Ale jak juz ja mamy to pograzmy sie w zalobie i rozpaczy bo inaczej to oznacza, ze:

- jest sie pustym
- ma sie gdzies Ojczyzne
- nie ma sie szacunku do smierci
...
Mów za siebie, ok?

Mnie dotyka każda tragedia, nawet jeśli nie ma żałoby narodowej.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:13   #185
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Temat był juz maglowany sto razy a argument ,że dziennie na drogach... jest najbardziej wyświechtanym arg. i juz chyba miliard razy padł .Jak mam go powtarzać to już w ogóle wolę się nie odzywac...
nie chodzi o sam fakt że dziennie x osób ginie w wypadkach, ale o to jaka jest tego przyczyna, a przyczyną jest stan dróg wynikający z zaniedbań państwa. Ale oni zamiast przyznać się do odpowiedzialności za to i działać w tym kierunku aby zmniejszyć ilość ofiar na drogach, urządzają pokazówki w postaci żałoby narodowej po śmierci 20 osób. Zadaniem państwa powinno być ZAPOBIEGANIE tragediom m.in właśnie na drogach.
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:20   #186
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Mów za siebie, ok?

Mnie dotyka każda tragedia, nawet jeśli nie ma żałoby narodowej.
czy Ty czytasz ze zrozumieniem? Odnioslam sie do czyjegos posta wczesniej, nie mowie nic kogo tragedia dotyka czy nie...
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:21   #187
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Temat żałoby dobrze podsumowywuje wczorajszy opis gg znajomego:
'chyba nowa tradycja krajowa: co tydzień żałoba narodowa.....'

Pozdrawiam
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 12:23   #188
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Podałam artykuł i zostałam zjechana. Typowe

Chciałam zwrócić uwagę wyłącznie na ukazaną czestotliwość żałób narodowych.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:24   #189
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

[QUOTE=iberiiia;6391241]
wczoraj na interii przeczytałam, że polacy są zakochani w żałobach narodowych, i całkowicie sie z tym zgadzam"

Naprawdę w to wierzysz? Bo mi w głowie się nie mieści, że ktokolwiek, kiedykolwiek może być zakochanym w żałobie.Przecież to oznacza ból,smutek,cierpienie,str atę.
Można się w czyms takim "lubować"? Myślisz, że ktoś to wprowadza dla przyjmeności?






"a teraz Polacy moim zdaniem zbyt łatwo dają sobie coś wmówić i decydować za siebie"

Co dajemy sobie wmówić bo nie bardzo rozumiem? Bo chyba nie to, że stała się tragedia. Z tym się chyba wszyscy zgadzają. Żałobę narodową w Polsce wprowadza prezydent drogą rozporządzenia .Takie są przepisy.




"kilka dni temu (z niedzieli na poniedziałek) mój znajomy zginąłm w tragicznym wypadku samochodowym, codziennie na drogach ginie więcej osób niż w tej katastrofie lotniczej
jakoś nikt nie ogłasza po nich żałoby"




Nikt nie ogłasza żałoby bo(cyt. za Wikipedią):
Żałoba narodowa ogłaszana jest przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobowości lub z powodu wielkiej katastrofy. Może być ogłaszana na skutek tragicznych wydarzeń w kraju, w którym ją zarządzono, ale także jako rodzaj hołdu złożonego ofiarom podobnych zdarzeń (zamach, katastrofa naturalna lub inna) poza granicami państwa.


"jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy mieć załobę cały rok,"

No własnie dlatego nie ogłasza się jej za każdym razem gdy ktoś umrze, tylko w szczególnych okolicznościach.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:25   #190
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Zaloba sie skonczy a Wy bedziecie dalej swoje walkowac ? Dajcie juz spokoj, jest zaloba i nic ani nikt tego nie zmieni...
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:28   #191
anatol
Raczkowanie
 
Avatar anatol
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 39
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez iberiiia Pokaż wiadomość
nie przeczytałąm całęgo wątku, zaraz to nadrobię

wczoraj na interii przeczytałam, że polacy są zakochani w żałobach narodowych, i całkowicie sie z tym zgadzam
od 2004roku było ogłoszonych tyle żąłób, co w poprzednich dziewięćdziesieciu latach
no jasne, wtedy żałowało się tylko jak umarł Lenin i jemu podobni, nawet po Gierku już żałoby nie było
a teraz Polacy moim zdaniem zbyt łatwo dają sobie coś wmówić i decydować za siebie
kilka dni temu (z niedzieli na poniedziałek) mój znajomy zginąłm w tragicznym wypadku samochodowym, codziennie na drogach ginie więcej osób niż w tej katastrofie lotniczej
jakoś nikt nie ogłasza po nich żałoby
jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy mieć załobę cały rok, nie wiadomo przecież na jki pomysł jeszcze wpadną Ci z wysokich krzesełek
Piszecie, ze czym jest stódniówka w porówananiu z taką tragedia
jak mi umrze bliska osoba, nawet teraz ten znajomy, to nie żądam od bliskich mi osób ani od tych już całkiem obcych, żeby nie szli na imprezę, nie bawili się, nie ogladali seriali komediowych
po prostu wkurza mnie bezsens tego wszystkiego
ja rozumiem żałobę po śmierci Papieża, rozumie nawet tą po tragedii w hali katowickiej, bo była to tragedia na wiele większą skalę
zginęło wiele więcej osób
co za sens jest ogłaszać żałobe na kilka dni, może żałujmy cały rok, bo przecież te żony będą opłakiwać swoich meżów a dzieci ojców wiele dłuzej niz my, któzy zaraz zapomniemy o wszystkim
przypomnę, że żałoba kończy się w sobotę popołudniu, a kilka godzin później polaska młodzież będzie balować na dyskotekach

jeszcze raz pytam PO CO TO???
to bardzo proste .
TO BYLI ŻOŁNIERZE-wysocy rangą dowódcy ,ktorzy odbywali służbe,służbe dla naszego kraju.Tak wiec nalezy im sie wlasnie takie uczczenie ich pamięci ,od tego kraju.
I wlasnie w tym przypadku wydaje mi to to bardzo logiczne.20 zołnierzy ,ktorzy pelnili bardzo wazne funkcje w wojsku.
no i na pewno jest to wydarzenie szczegolne,podawano ze to chyba od wojny 1 tak duza katastrofa w lotnictwie wojskowym?
Ale moze i Kaczynski bedzie pamietany wlasnie z tego ,ze czesto oglaszał żałobe,takie mial odczucia i uwazal ze tak wypada.
__________________
anatol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 12:32   #192
laki82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 61
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Nie przesadzaj. Nie sądzę żeby w wieku 40 lat zdąrzyli zrobić coś dla kraju... Ok rozumiem, że w razie czegoś tam byliby w gotowości ale wcale nie uważam, że któryś z tych ojców jest lepszy od mojego :/ Znałas któregoś z nazwiska, słyszłaś coś o nim? Co zrobili dla Ojczyzny? To, że po prostu wybrali sobie taki zawód żeby skoczyć na wczesniejszą emeryturę? Już nie dodawajcie im zasług za to, że byli żołnieżami. Byli z wyboru. Zginęli natomiast nie na polu bitwy tylko w głupim wypadku komunikacyjnym!!! Współczuję tym którzy ich opłakują. Żałoba niech sobie jest ale odwoływanie imprez, przekładanie studniówek to już przesada.
laki82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:32   #193
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Na cale szczescie polowinek studenckich dnia dzisiejszego nie odwolali...
Wpolczuje dzieczynom ktorym studniowki odwolali ... tez bym sie na waszym miejscu nie wasko wkurzyla... :/

Przesada... bo 20 zolnierzy zgnelo... o matko... wiecej osob ginie codziennie i nikt tego nie zdmuchuje...
A zreszta zaloba nie powinna byc przymusowa...
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:33   #194
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
czy Ty czytasz ze zrozumieniem? Odnioslam sie do czyjegos posta wczesniej, nie mowie nic kogo tragedia dotyka czy nie...
Nie, czytam bez zrozumienia.

Jednak zakładasz tak, że gdyby żałoby nie było, to nikt by się nie przejął. Napisałam Ci, więc, żebyś mówiła za siebie, a nie za wszystkich.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:35   #195
anatol
Raczkowanie
 
Avatar anatol
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 39
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez laki82 Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj. Nie sądzę żeby w wieku 40 lat zdąrzyli zrobić coś dla kraju... Ok rozumiem, że w razie czegoś tam byliby w gotowości ale wcale nie uważam, że któryś z tych ojców jest lepszy od mojego :/ Znałas któregoś z nazwiska, słyszłaś coś o nim? Co zrobili dla Ojczyzny? To, że po prostu wybrali sobie taki zawód żeby skoczyć na wczesniejszą emeryturę? Już nie dodawajcie im zasług za to, że byli żołnieżami. Byli z wyboru. Zginęli natomiast nie na polu bitwy tylko w głupim wypadku komunikacyjnym!!! Współczuję tym którzy ich opłakują. Żałoba niech sobie jest ale odwoływanie imprez, przekładanie studniówek to już przesada.
.Jesli ktos ma range generala to znaczy ze wlasnie ma zaslugi w tym co robi.To nie sa gwiazdy zebys musial o nich slyszec ,szczegoilnie kiedy nie jestes zainteresowany wojskowoscia.
Tak znalam z nazwiska jednego.
__________________
anatol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:38   #196
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez anatol Pokaż wiadomość
.Jesli ktos ma range generala to znaczy ze wlasnie ma zaslugi w tym co robi.To nie sa gwiazdy zebys musial o nich slyszec ,szczegoilnie kiedy nie jestes zainteresowany wojskowoscia.
Tak znalam z nazwiska jednego.
Racja. Tak wysokiej rangi nie ma się za "nic".

Generał Andrzejewski był z mojego miasta.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:39   #197
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Nie, czytam bez zrozumienia.

Jednak zakładasz tak, że gdyby żałoby nie było, to nikt by się nie przejął. Napisałam Ci, więc, żebyś mówiła za siebie, a nie za wszystkich.
dziewczyny pisaly przede mna, ze prezydent zostalby zlinczowany gdyby nie zostala ogloszona zaloba narodowa. A ja napisalam, ze gdyby zaloba narodowa nie zostala ogloszona to nikt by z tego afery nie zrobil.

Z tego=z braku ogloszenia zaloby narodowej.
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:39   #198
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

ostatnio zadałam sobie pytanie co bym zrobiła, gdybym miała zaplanowane wesele a prezydent ogłosiłby żałobę narodową. gdyby impreza mogła się odbyć z pewnością bym jej nie odwołała. no chyba, że brałabym ślub w okolicach śmierci papieża...

zginęło 20 osób. tragedia. współczuje. więcej ludzi ginie codziennie na drogach. a żołnierz pisze się na ryzyko.
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:40   #199
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

I tak nie rozumiem zaloby po kims kogo sie nie znalo ...
ŻAŁOBA NIE POWINNA BYĆ PRZYMUSOWA.
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 12:42   #200
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez iberiiia Pokaż wiadomość
nie przeczytałąm całęgo wątku, zaraz to nadrobię

wczoraj na interii przeczytałam, że polacy są zakochani w żałobach narodowych, i całkowicie sie z tym zgadzam
od 2004roku było ogłoszonych tyle żąłób, co w poprzednich dziewięćdziesieciu latach
no jasne, wtedy żałowało się tylko jak umarł Lenin i jemu podobni, nawet po Gierku już żałoby nie było
a teraz Polacy moim zdaniem zbyt łatwo dają sobie coś wmówić i decydować za siebie
kilka dni temu (z niedzieli na poniedziałek) mój znajomy zginąłm w tragicznym wypadku samochodowym, codziennie na drogach ginie więcej osób niż w tej katastrofie lotniczej
jakoś nikt nie ogłasza po nich żałoby
jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy mieć załobę cały rok, nie wiadomo przecież na jki pomysł jeszcze wpadną Ci z wysokich krzesełek
Piszecie, ze czym jest stódniówka w porówananiu z taką tragedia
jak mi umrze bliska osoba, nawet teraz ten znajomy, to nie żądam od bliskich mi osób ani od tych już całkiem obcych, żeby nie szli na imprezę, nie bawili się, nie ogladali seriali komediowych
po prostu wkurza mnie bezsens tego wszystkiego
ja rozumiem żałobę po śmierci Papieża, rozumie nawet tą po tragedii w hali katowickiej, bo była to tragedia na wiele większą skalę
zginęło wiele więcej osób
co za sens jest ogłaszać żałobe na kilka dni, może żałujmy cały rok, bo przecież te żony będą opłakiwać swoich meżów a dzieci ojców wiele dłuzej niz my, któzy zaraz zapomniemy o wszystkim
przypomnę, że żałoba kończy się w sobotę popołudniu, a kilka godzin później polaska młodzież będzie balować na dyskotekach

jeszcze raz pytam PO CO TO???
zgadzam się z tobą..

Politycy i media promują się kosztem rodzin zmarłych tragicznie osób.. pokazując się na miejscu tragedii itp..

Cytat:
Napisane przez anatol Pokaż wiadomość
to bardzo proste .
TO BYLI ŻOŁNIERZE-wysocy rangą dowódcy ,ktorzy odbywali służbe,służbe dla naszego kraju.Tak wiec nalezy im sie wlasnie takie uczczenie ich pamięci ,od tego kraju.
I wlasnie w tym przypadku wydaje mi to to bardzo logiczne.20 zołnierzy ,ktorzy pelnili bardzo wazne funkcje w wojsku.
no i na pewno jest to wydarzenie szczegolne,podawano ze to chyba od wojny 1 tak duza katastrofa w lotnictwie wojskowym?
Ale moze i Kaczynski bedzie pamietany wlasnie z tego ,ze czesto oglaszał żałobe,takie mial odczucia i uwazal ze tak wypada.
To, że ich śmierć A NIE żYCIE zostaje nagłaśniana nic im nie da wręcz przeciwnie.. powinno się pisać i pokazywać czym się zasłużyli i jak żyli a nie jak zgineli..

a żałoba to powinno być coś co wypływa z serc bliskich a nie sposób na zabłyśnięcie Prezydenta miłością do narodu..

jeśli chodzi o rodziny tych Zmarłych to taki szum medialny wcale im teraz nie jest potrzebny...

pamiętajmy, że w Polsce w tragicznych wypadkach na drogach i np w pracy ginie dużo więcej osób ... im wszystkim należy się szacunek i pomoc bliskim... a nie tylko wybranym...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:44   #201
laki82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 61
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Dla mnie jest to niezrozumiałe i żaden argument mnie nie przekona, że wprowadzenie żałoby cokolwiek zmieni w świadomości ludzi. Kto miał być smutny to jest a kto nie czuje nic to mimo żałoby nadal nie będzie czuł.
laki82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:45   #202
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Nie, czytam bez zrozumienia.

Jednak zakładasz tak, że gdyby żałoby nie było, to nikt by się nie przejął. Napisałam Ci, więc, żebyś mówiła za siebie, a nie za wszystkich.


No proszę, przeczytaj tamten post jeszcze raz..
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:46   #203
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez laki82 Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj. Nie sądzę żeby w wieku 40 lat zdąrzyli zrobić coś dla kraju... Ok rozumiem, że w razie czegoś tam byliby w gotowości ale wcale nie uważam, że któryś z tych ojców jest lepszy od mojego :/ Znałas któregoś z nazwiska, słyszłaś coś o nim? Co zrobili dla Ojczyzny? To, że po prostu wybrali sobie taki zawód żeby skoczyć na wczesniejszą emeryturę? Już nie dodawajcie im zasług za to, że byli żołnieżami. Byli z wyboru. Zginęli natomiast nie na polu bitwy tylko w głupim wypadku komunikacyjnym!!! Współczuję tym którzy ich opłakują. Żałoba niech sobie jest ale odwoływanie imprez, przekładanie studniówek to już przesada.

Moje pytanie brzmi : Ile trzeba miec lat, zeby zdarzyc zrobic cos dla kraju ??????
Co zrobili dla Ojczyzny ??? Byli gotowi w kazdej chwili swojego zycia walczyc za nia !!

Myslisz, ze kazdy wybierac zawod, mysli o wczesniejszej emeryturze ?? Niektorzy poprostu realizuja swoje marzenia...

Co za znieczulica.... Coraz bardziej przychylam sie do tego, ze slusznie zostala ogloszona zaloba narodowa...
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:47   #204
anatol
Raczkowanie
 
Avatar anatol
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 39
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

nie wiem o co wam chodzi z tym promowaniem sie polityków.To ,ze ktos jedzie na miejsce zdarzenia?przeciez to znaczy ze interesuje sie tym co sie wydarzylo,zreszta taki jest jego obowiazek skoro jest premierem ,prezydentem.Gdyby nie pojechal to byloby zle odebrane wg mnie.
Mnie tylko irytuje w kolko bulwersowanie sie tym w tv szczegolnie tvn24 ma taka ceche,rozdmuchiwanie wszytskiego do granic mozliwosci i nadawanie ciagle powtorek.Mowic mowic byle tylko cos gadac.
Nie wiem jak u was ale u mnie czy prezydent oglasza zalobe czy jej nie oglasza to zadnych punktow nie zdobywa.
__________________
anatol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:48   #205
laki82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 61
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Moje pytanie brzmi: Kim trzeba być żeby ogłosili po Tobie żałobę narodową. Moje drugie ppytanie brzmi ilu ludzi musi zginąc żeby ogłosili po nich żałobę narodową??/ Proszę pokaż mi tabelkę. Jaka znieczulica? Nie przesadzaj. 100 razy pisałem, że współczuję tym ludziom i to bardzo przykre. Ale nie dlatego, że zginęła grupa 20 osób, tylko dlatego, że zginął każdy z nich. Rozumiesz?
laki82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:48   #206
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

To obowiązek, niekoniecznie polityk tym się ineteesuje A raczej bardzo rzadko
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:49   #207
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Sniezynka21 Pokaż wiadomość
Co za znieczulica.... Coraz bardziej przychylam sie do tego, ze slusznie zostala ogloszona zaloba narodowa...
A ja wręcz przeciwnie. Takie ogłaszanie żałób co chwila spowoduje odwrotny efekt, że ludzie będą na złość demonstrować objawy radości i zabawy. I wtedy dopiero będzie znieczulica.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:49   #208
anatol
Raczkowanie
 
Avatar anatol
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 39
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Sniezynka21 Pokaż wiadomość
Moje pytanie brzmi : Ile trzeba miec lat, zeby zdarzyc zrobic cos dla kraju ??????
Co zrobili dla Ojczyzny ??? Byli gotowi w kazdej chwili swojego zycia walczyc za nia !!

Myslisz, ze kazdy wybierac zawod, mysli o wczesniejszej emeryturze ?? Niektorzy poprostu realizuja swoje marzenia...

Co za znieczulica.... Coraz bardziej przychylam sie do tego, ze slusznie zostala ogloszona zaloba narodowa...
tak ,argument przeciwko temu jaki pewnie padnie,ze to byl ich wybór.Tyle,ze nie kazdy podejmuje taki wybór.Ilu mezczyzn boi sie odbycia zasadniczej sluzby.A sorry nie boja sie ale uwazaja,ze to nie ma sensu
__________________
anatol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:51   #209
anatol
Raczkowanie
 
Avatar anatol
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 39
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez laki82 Pokaż wiadomość
Moje pytanie brzmi: Kim trzeba być żeby ogłosili po Tobie żałobę narodową. Moje drugie ppytanie brzmi ilu ludzi musi zginąc żeby ogłosili po nich żałobę narodową??/ Proszę pokaż mi tabelkę. Jaka znieczulica? Nie przesadzaj. 100 razy pisałem, że współczuję tym ludziom i to bardzo przykre. Ale nie dlatego, że zginęła grupa 20 osób, tylko dlatego, że zginął każdy z nich. Rozumiesz?
przeciez chyba wyzej bylo napisane kiedy mozna ja oglosic.Przepisy są ,a o reszcie decyduje prezydent
__________________
anatol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:51   #210
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Żałoba narodowa, co myślicie?

Cytat:
Napisane przez anatol Pokaż wiadomość
to bardzo proste .
TO BYLI ŻOŁNIERZE-wysocy rangą dowódcy ,ktorzy odbywali służbe,służbe dla naszego kraju.Tak wiec nalezy im sie wlasnie takie uczczenie ich pamięci ,od tego kraju.
I wlasnie w tym przypadku wydaje mi to to bardzo logiczne.20 zołnierzy ,ktorzy pelnili bardzo wazne funkcje w wojsku.
no i na pewno jest to wydarzenie szczegolne,podawano ze to chyba od wojny 1 tak duza katastrofa w lotnictwie wojskowym?
Ale moze i Kaczynski bedzie pamietany wlasnie z tego ,ze czesto oglaszał żałobe,takie mial odczucia i uwazal ze tak wypada.
Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Nie, czytam bez zrozumienia.

Jednak zakładasz tak, że gdyby żałoby nie było, to nikt by się nie przejął. Napisałam Ci, więc, żebyś mówiła za siebie, a nie za wszystkich.
Cytat:
Napisane przez anatol Pokaż wiadomość
.Jesli ktos ma range generala to znaczy ze wlasnie ma zaslugi w tym co robi.To nie sa gwiazdy zebys musial o nich slyszec ,szczegoilnie kiedy nie jestes zainteresowany wojskowoscia.
Tak znalam z nazwiska jednego.
Pod tym wszystkim sie podpisuje
Nie wiem od czego zalezy stosunek do Zaloby Narodowej, od mentalnosci? wrazliwosci? wychowania? Od czego by nie zalezal - mnie smierc tych zolniezy obchodzi, decyzje o zalobie uwazam za sluszna.

Porownanie tej katastrofy do ilosci wypadkow na drogach jest argumentem tak wyświechtanym, ze nie mam sensu sie od niego odnosic.
Ale nic mnie nie wkurza tak, jak dramatyzowanie na temat ewentualnego odwolywania studniowek (tak, ewentualnego, bo jakos nikt nie pisze. ze mu odwolali studniowke) . No rzeczywiscie, ze tez nie mogli poczekac z ta katastrofa ze dwa tygodnie, do postu, kiedy nie ma imprez i studniowek
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:03.