BEZROBOTNI łączmy się część 2 - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 23:03   #2071
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie trzeba robić open offica
Każdy z nich ma po 100 godzin, więc już wszystko jasne. Tylko dość niejasno jest to przedstawione.

A co jeśli chciałabym zrobić oba? (Pazerna baba ze mnie ).

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:02 ----------

Cytat:
Napisane przez purple Pokaż wiadomość
Jeszcze mi się taka kwestia nasunęła odnośnie tego kursu, co w sytuacji jeśli np. dzisiaj zapisuje się na kurs, a za tydzień dostaje pracę (marzenia ) Trzeba będzie zrezygnować czy można ukończyć ?
Też się nad tym zastanawiałam.
Może kurs można kontynuować, ale wcześniej trzeba uaktualnić dane o sobie.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 23:07   #2072
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez purple Pokaż wiadomość
Jeszcze mi się taka kwestia nasunęła odnośnie tego kursu, co w sytuacji jeśli np. dzisiaj zapisuje się na kurs, a za tydzień dostaje pracę (marzenia ) Trzeba będzie zrezygnować czy można ukończyć ?
Zadzwoń i zapytaj te panie nie gryzą <sie przekonałam osobiście>. Moim zdaniem możesz robić kurs, to ze masz prace chyba sprawi tylko ze nie jestes w grupie docelowej czyli nie kwalifikujesz sie na staż
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:01   #2073
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Z tego co ja zrozumiałam to się wybiera co mamy zainstalowane na kompie czy ms offica czy open offisa i wtedy się robi programy z tego pakietu.
Co do pracy to ja pytałam jak dzwoniłam, Pani powiedziała, że oczywiście kurs można dokończyć, a jeśli potrzebujemy wiecej czasu, to wtedy piszemy do nich meila z podaniem przyczyny dlaczego chcemy mieć przedłużony termin, w końcu celem szkolenia jest znalezienie pracy
Po przemyśleniu tematu doszłam do wniosku, że nie wiem gdzie popełniłam błędy, podjerzewam, ze w którys pytaniach zaznaczyłam za dużo odp bądź za mało, dlatego raczej nie będę próbować poprawiać swojego wyniku, w końcu i tak wg. nich celująco opanowałam materiał
A teraz mam pytanie co do roznoszenia cv po centrum handlowym.
Rozumiem, ze jak było ogłoszenie to wchodziłyście i mówiłyście, że chcecie zostawić cv i co dalej zostawiałyście sprzedawcy czy prosiłyście kierownika i czy zostawiałyście cv w czymś, tzn w koszulce, zaklejonej kopercie czy jak? Bo myślałam o zaklejonej kopercie, a na niej informacja, że jest to aplikacja na stanowisko sprzedawcy i moje nazwisko i tel np. choć nie wiem czy tak sie robi.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:25   #2074
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
A teraz mam pytanie co do roznoszenia cv po centrum handlowym.
Rozumiem, ze jak było ogłoszenie to wchodziłyście i mówiłyście, że chcecie zostawić cv i co dalej zostawiałyście sprzedawcy czy prosiłyście kierownika i czy zostawiałyście cv w czymś, tzn w koszulce, zaklejonej kopercie czy jak? Bo myślałam o zaklejonej kopercie, a na niej informacja, że jest to aplikacja na stanowisko sprzedawcy i moje nazwisko i tel np. choć nie wiem czy tak sie robi.
*misia* - Ty jesteś po studiach z tego, co kojarzę. Nie chcę Cię zniechęcać, możesz oczywiście próbować, ale mojej koleżance, która roznosiła CV po sklepach w CH mówiono, że nie ma co liczyć na pracę albo że szanse są niewielkie, bo ma ona wykształcenie wyższe i wiadomo, że nie chce tej pracy na dłużej. CV roznosiła tylko w koszulkach, nie zaklejała ich, nie wkładała do kopert. Chociaż ja bym zrobiła tak jak piszesz - włożyła w kopertę i podpisała - choćby z tego powodu, że na CV są nasze dane...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:30   #2075
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

tak najlepiej do teczki lub koperty dać CV, też już o to pytałam w innym wątku
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:33   #2076
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Ja zazwyczaj dawałam tak po prostu, sprzedawcom.

Dokładnie - moja sis po studiach i ani razu nie dostała telefonu ze sklepu. Pracodawcy wiedzą, że człowiek po studiach raczej długo nie zagrzeje takiej posady.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:42   #2077
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

k-n ja jestem po liceum ekonomicznym, studnia kiedyś przerwałam i już do nich nie wróciłam. Ale faktem jest, że mam doświadczenie tylko na stanowiskach biurowych i idąc ich tokiem rozumowania obawiam sie, ze też może nic z tego nie wyjść, ale cóż spróbować nie zaszkodzi.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 09:56   #2078
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

ja jestem po studiach (mgr) i w akcie desperacji roznosiłam CV po sklepach...nikt się nie odezwał do tej pory...przeważnie wywalali na mnie oczy i pytali: "pani naprawdę po studiach? I chce Pani pracować w sklepie?'....
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 11:01   #2079
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Ja słyszałam, że w "moim" centrum handlowym pracują same dziewczyny po studiach, nawet z mojego roku kilka dziewczyn zostało w tej pracy. Ale fakt, że jak chcialam znaleźć pracę w CH pod koniec studiów to mi od razu mówili, że mnie nie chcą bo pewnie będę próbowała szukać pracy w zawodzie. Wolął przyjmować studentów bo tak szybko nie zwieją.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 11:51   #2080
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

to fakt, biora studentow - raz że dużych wymagań finansowych nie mają. Często są to osoby na 3/4 etatu, które sobie dorabiają i cieszą się że maja prace. Albo zaoczni to wiadomo. jak juz ktoś szuka pracy w CH, jest po studiach - to cos w tym jest, że niechętnie dzwonia. Do mnie nikt nie zadzwonil.

Jak bylam studentka, bylo latwiej. Pracowalam w kawiarni i milo to wspominam. najlepiej jak ogloszenie jest wystawiane na portalu internetowym, wiadomo cv trafia do kierownika czy kogos tam. A jak zanosisz osobiscie, ja bralam cv od chetnych, chowalam do szafki a potem do kierwniczki dałam
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 12:07   #2081
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
to fakt, biora studentow - raz że dużych wymagań finansowych nie mają. Często są to osoby na 3/4 etatu, które sobie dorabiają i cieszą się że maja prace. Albo zaoczni to wiadomo. jak juz ktoś szuka pracy w CH, jest po studiach - to cos w tym jest, że niechętnie dzwonia. Do mnie nikt nie zadzwonil.
Nie mają dużych wymagań finansowych, ale też nie żądają umowy o pracę, poza tym nie odprowadza się od nich składek, więc są opłacalni dla pracodawcy.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 12:27   #2082
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Nie mają dużych wymagań finansowych, ale też nie żądają umowy o pracę, poza tym nie odprowadza się od nich składek, więc są opłacalni dla pracodawcy.
otóż to
Z drugiej strony rozumiem pracodawcę. I przyznaję mu rację. Praca w sklepie to nie szczyt marzeń dla osoby po studiach, raczej wynika z desperacji i chęci pracowania i zarabiania, więc jak tylko trafiło by się coś lepszego to chyba wybór oczywisty...

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, że w "moim" centrum handlowym pracują same dziewczyny po studiach, nawet z mojego roku kilka dziewczyn zostało w tej pracy. Ale fakt, że jak chcialam znaleźć pracę w CH pod koniec studiów to mi od razu mówili, że mnie nie chcą bo pewnie będę próbowała szukać pracy w zawodzie. Wolął przyjmować studentów bo tak szybko nie zwieją.
To pewnie też zależy od regionu Polski, w mojej okolicy (Podkarpacie) jest niewiele CH a zarobki ogólnie są marne w sklepach tymbardziej. Godziny pracy niefajne (bo 7 dni w tyg) a kasa kiepska.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:46   #2083
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Szukam kolejnych szkoleń bezpłatnych typu internetowego, ale najczęściej są skierowane do osób pracujących, w celu podnoszenia kwalifikacji, no to jest wkurzające, nie dość, że pracują to jeszcze mają darmowe szkolenia, a jak zwykle bezrobotni są igorowani
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:52   #2084
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

nadal cisza, najlepsze jest to ze od kilku dni meczył mnie jakis zastzrezony numer i ja nigdynie zdazylam go odebrac bo albo nie słyszałam jak ktos dzwoni albo nie mialam telefonu pod reką wiec sie wkurzałam na maxa, bo odddzwonic nie mogłam
wczoraj znowu dzowni ten numer ja szybko odebrałam a tu z banku dzwonili z jakimis promocjami, mysllalamz e padne ze smiechu
ale w sumie nadal pracy nie mam, a poszukiwania zawieszam na kilka dni - ucze sie na egzamin pozniej znowu otwieram poszukiwania i mam zamiar tez wyslac do kin do mcdonalda, zawsze te pare groszy sie przyda jesli tylko mnie przyjmna kurcze no ja chce do pracy
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 17:38   #2085
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Szukam kolejnych szkoleń bezpłatnych typu internetowego, ale najczęściej są skierowane do osób pracujących, w celu podnoszenia kwalifikacji, no to jest wkurzające, nie dość, że pracują to jeszcze mają darmowe szkolenia, a jak zwykle bezrobotni są igorowani
ja robiłam kilka z PARP - u i nawet fajnie są zrobione. Później po ukończeniu można wydrukować sobie certyfikat z podpisami.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 10:18   #2086
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

dostalam odpowiedz na jedno ogloszenie na ktore odpowiedzialam. napisali ze chca zdjecie sylwetki. Mam dylemat bo nie uznaje czegos takiego, z drugiej strony jednak praca wydaje sie byc atrakcyjna i rozwojowa
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 10:21   #2087
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
dostalam odpowiedz na jedno ogloszenie na ktore odpowiedzialam. napisali ze chca zdjecie sylwetki. Mam dylemat bo nie uznaje czegos takiego, z drugiej strony jednak praca wydaje sie byc atrakcyjna i rozwojowa
kennedy a jakie to ma byc stanowisko??
na niektorych wlasnie chca zobaczyć sylwetkę zwazywszy jesli jest to praca zwiazana z reprezentowaniem
ale przed wysłaniem fotki poczytałabym co nie co o nich
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 10:43   #2088
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez malina19 Pokaż wiadomość
kennedy a jakie to ma byc stanowisko??
na niektorych wlasnie chca zobaczyć sylwetkę zwazywszy jesli jest to praca zwiazana z reprezentowaniem
ale przed wysłaniem fotki poczytałabym co nie co o nich
Kierowanie biurem w dosc sporej firmie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 10:49   #2089
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Malina miałam tak samo z tymi zastrzezonymi numerami:P nigdy nie udało mi sie odebrać, a pozniej sie okazało że to z ING dzwonili hehe. tez sie wkurzałam, no ale cóż..
No z tymi szkoleniami tez jest lipnie, dlaczego tylko dla pracowników a nie bezrobotnych? Nie powinno być na odwrót? Tez wlasnie chciałam isc na takie szkolenie..no ale nici... Jeszcze w PUP u mnie pojawiły sie szkolenia, ale dopiero w kwietniu bedą startować, a teraz zbierają chętnych. Chyba się zapisze na kurs księgowości, ale czy mnie wybiorą to już kolejna sprawa...
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 10:55   #2090
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Malina miałam tak samo z tymi zastrzezonymi numerami:P nigdy nie udało mi sie odebrać, a pozniej sie okazało że to z ING dzwonili hehe. tez sie wkurzałam, no ale cóż..
No z tymi szkoleniami tez jest lipnie, dlaczego tylko dla pracowników a nie bezrobotnych? Nie powinno być na odwrót? Tez wlasnie chciałam isc na takie szkolenie..no ale nici... Jeszcze w PUP u mnie pojawiły sie szkolenia, ale dopiero w kwietniu bedą startować, a teraz zbierają chętnych. Chyba się zapisze na kurs księgowości, ale czy mnie wybiorą to już kolejna sprawa...
wywiesili u ciebie szkolenia na 2011 rok? bo u mnie jeszcze nic, przynajmniej na necie nic nie ma jeszcze takiego. Jak do momentu rozpoczecia kursów z up nie będę mieć roboty to zapisze się na operatora wózków widłowych albo spawacza, bo inne kursy raczej nic nie dadzą;/
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 11:28   #2091
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

u mnie na stronie mojego PUP pojawiła się taka informacja
UWAGA!
Osoby zainteresowane SZKOLENIAMI
W związku z bardzo ograniczonymi środkami na wsparcie dla
osób zarejestrowanych, PUP .....informuje, że:
Finansowane będą szkolenia na wniosek indywidualny osób zarejestrowanych
O szkolenia takie będzie mógł ubiegać się:
Bezrobotny, jeżeli:
  • nie był kierowany na szkolenie w 2010r.
  • w czasie ostatnich 12 miesięcy nie korzystał ze środków FP lub EFS w ramach odbywania stażu, prac interwencyjnych lub robót publicznych
  • uzasadni celowość szkolenia poprzez przedłożenie Oświadczenia Pracodawcy o zamiarze zatrudnienia go po ukończeniu wskazanego szkolenia.
    Pracodawca zostanie uznany za wiarygodnego, jeżeli w ciągu ostatnich 2 lat zatrudnił co najmniej połowę bezrobotnych, którym wydał Oświadczenia o zamiarze zatrudnienia
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 11:46   #2092
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

a u mnie coś takiego
Powiatowy Urząd Pracy w ...

informuję, że Plan Szkoleń na rok 2011 zostanie ostatecznie ustalony po otrzymaniu decyzji finansowej i zatwierdzeniu podzaiłu tych środków na programy aktywizacji lokalnego rynku pracy przez Powiatową Radę Zatrudnienia



Plan szkoleń zostanie umieszczony na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń w PUP ...
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 12:54   #2093
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Ja idę 9 do PUP, ciekawe czy już są szkolenia czy coś. Mi najbardziej by się przydało jakieś szkolenie księgowości. Ale szkolenie szkoleniem, a większość ofert u mnie w mieście gdy już chodzi o księgowość to wymagają doświadczenie, najlepiej z dwa lata do 5-ciu nawet widziałam i najlepiej w danej placówce w danym dziale.
W sobotę popołudniu dowiedziałam się, że szukają do sklepu na dwie zmiany, od 6-14 i od 14-22. Ale dowiedziałam się tego za późno. Dzis poszłam się spytać co i jak, i czy trzeba mieć kasę fiskalną czy tylko komputer - tak jak słyszałam, ale niestety dziś już nieaktualne. A z braku laku to i nawet w sklepie bym pracowała.
Z dwa lata temu koleżanka miała taką sytuację, że rano chodziła po sklepach i pytała się czy potrzebują, znalazła jeden sklep i hmm jakaś godzinę później była z powrotem z dokumentami, i okazało się że już znaleźli.
Nie mam już pomysłu na siebie i coraz gorzej się z tym czuję.
A co do szkolenia z eurokobiety, też je robę ostatecznie. Ale czy certyfikat posiada jakieś wyszczególnienie, co dokładnie ukończyłam? bo chciałabym zrobić każdy dział (komputer już mam w świetnym stopniu obcykany w zasadzie w większości tych działów, więc powinno pójść szybko, mam nadzieję) ale jeżeli nie ma wyszczególnienia, to jak to dalej udowadniać? Już raz byłam na rozmowie, nie powiem do jakiej placówki państwowej, gdzie uznano, że w cv to można wszystko wpisać, ale skąd on ma wiedzieć że naprawdę umiem obsługiwać komputer, przecież nie mam na to żadnego dokumentu już nie chciałam mu dogadać, że on ma dr z biologii, a zajmuje zupełnie inne stanowisko.
swoją drogą ciekawe czy uda mi się nakręcić pup na szkolenie które sama znajdę. Słyszałam ostatnio na spotkaniu że mogę sobie znalexć sama szkolenie i wnioskować o opłacenie go, ciekawe jak to wyjdzie. Znalazłam szkolenie księgowości, ale składa się z 4 stopni, z czego 1 stopień to koszt 1000 zł z groszami. Z rodziny w ten sposób osoba dostała się na szkolenie z grafiki komputerowej, w zeszłym roku w listopadzie, gdy już na nic kasy nie było
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 13:00   #2094
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

A ja sie pochwalę, że przeszłam do III etapu konkursu w sądzie Cieszę się jak głupia bo po pierwsze źle mi poszło i byłam zła po II etapie a po drugie moje zmagania zazwyczaj kończyły się na II etapie i nawet nie dane mi było iść na rozmowę kwalifikacyjną. Trzeci plus jest taki, że z 70 osób wybrali 10 i te 9 osób (bo jedna zostanie przyjęta) będzie brane pod uwagę jak się zwolni kolejne stanowisko, więc będę miała większe szanse. Prisha jeszcze raz Ci dziękuję za cenne rady bo wszystko co mówiłaś się sprawdziło
Teraz muszę się jakoś przygotować na rozmowe kwalifikacyjną ale jak?
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 14:00   #2095
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

dziewczyny właśnie dostałam certyfikaty z Eurokobiety. Nie chcę skanować i wklejać bo są tam moje dane, ale jeśli macie jakies pytania to odpowiem na każde



---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
A ja sie pochwalę, że przeszłam do III etapu konkursu w sądzie Cieszę się jak głupia bo po pierwsze źle mi poszło i byłam zła po II etapie a po drugie moje zmagania zazwyczaj kończyły się na II etapie i nawet nie dane mi było iść na rozmowę kwalifikacyjną. Trzeci plus jest taki, że z 70 osób wybrali 10 i te 9 osób (bo jedna zostanie przyjęta) będzie brane pod uwagę jak się zwolni kolejne stanowisko, więc będę miała większe szanse. Prisha jeszcze raz Ci dziękuję za cenne rady bo wszystko co mówiłaś się sprawdziło
Teraz muszę się jakoś przygotować na rozmowe kwalifikacyjną ale jak?
gratulacje powodzenia

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

1. DYPLOM UKOŃCZENIA SZKOLENIA ......(imie i nazwisko). Przedmiot: (wyszczególnione te 5 kursów - zawartość godzinowa.....
Łączna zawartość godzinowa 180 godzin. Realizator szkolenia: Informatyczne Centrum Szkoleniowe CompLearn Wrocław
i podpis prezesa zarządu

2. Certyfikat anglojęzyczny EITCA INFORMATION TECHNOLOGIES KEY COMPETENCIES PROGRAMME BRUSSELS, BELGIUM, EUROPEAN UNION (z hologramem pieczątką, logiem.
I przyznam, że ten po angielsku wygląda fajnie tak profesjonalnie
a tamten po polsku tka trochę "średnio" zwyczajnie
__________________



Edytowane przez AsiaW**
Czas edycji: 2011-02-07 o 13:54
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 15:31   #2096
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
ja robiłam kilka z PARP - u i nawet fajnie są zrobione. Później po ukończeniu można wydrukować sobie certyfikat z podpisami.
Asia a jak Ty robiłaś te szkolenia z PARP-u to były takie dla chcących założyć własny biznes bądź dla msp? Tylko takie znalazłam internetowe. I jak już wcześniej pisałam, obawiam sie, co gdy owej firmy nie założę. Może akurat takie szkolenia robiłaś.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 16:42   #2097
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Ekaterina, tak u mnie na stronie PUP już pisze jakie są do wyboru na rok 2011. Ostatnio jak patrzyłam był jeszcze rok 2010, czyli sie zmieniło. A po zatym nic nie pisze. Jutro sie dowiem co i jak. Troche sie boje bo 4 miesiace temu miałam jeszcze staż z PUP....także ciekawe czy mi dadzą takie szkolenie...Chciałabym tez ksiegowosci szkolenie albo sekretarki, bo po tym moge miec łatwiej z pracą....
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 17:13   #2098
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez agata_1985 Pokaż wiadomość
Asia a jak Ty robiłaś te szkolenia z PARP-u to były takie dla chcących założyć własny biznes bądź dla msp? Tylko takie znalazłam internetowe. I jak już wcześniej pisałam, obawiam sie, co gdy owej firmy nie założę. Może akurat takie szkolenia robiłaś.
Tak, te szkolenia robiłam. Ale zaznaczyłam, że zamierzam w przysżłości założyć DG. Nikt mnie nie zmusi do faktycznego jej założenia. Myślę że sporo jest takich osób które skorzystało z tychże szkoleń nie mając własnej DG.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 18:11   #2099
agata_1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 55
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Tak, te szkolenia robiłam. Ale zaznaczyłam, że zamierzam w przysżłości założyć DG. Nikt mnie nie zmusi do faktycznego jej założenia. Myślę że sporo jest takich osób które skorzystało z tychże szkoleń nie mając własnej DG.
oo to świetnie. W takim razie zacznę też i te szkolenia. Co mi szkodzi, a nóż widelec.
agata_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-07, 18:15   #2100
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 2

Cytat:
Napisane przez agata_1985 Pokaż wiadomość
oo to świetnie. W takim razie zacznę też i te szkolenia. Co mi szkodzi, a nóż widelec.
zacznij. Ja sporo się nauczyłam z nich, fajnie są opracowane. Nawet mój TŻ (informatyk - pracujący) zrobił 2 bo potrzebował podszkolić się w pewnej dziedzinie - tak dla własnej satysfakcji. Może i te szkolenia nic nie dadza dla ewentualnego pracodawcy ale robiac je przynamnjiej mam poczucie że cokolwiek robie a nie zbijam bąki. Taka posucha w ofertach pracy, ze nawet nie mam gdzie wysyłać wysyłam i składam do firm (bez ofert) ale odzewu na razie żadnego
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.