Nasze Codzienne Jadłospisy XVI - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-11, 18:52   #2101
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze P:

Ś: moja pierwsza owsianka na mleku z kiwi i brzoskwinią ( mniaaam !) , herbata z miodem i cytryna

nutridrink

IIŚ: bułka pszenna z sezamem , pół z serkiem naturalnym , pół z szynką , sałatą, ogórkiem i rzodkiewką, serek wiejski z ogórkiem , kawa zbożowa z cukrem

O: zupa grzybowa zabielana śmietaną z makaronem ( talerz), ziemniaki , gołąbek , buraczki , szklanka soku

P: budyń waniliowy z dżemem wiśniowym

K: bułka z sezamem , pół z serkiem naturalnym , pół z szynka , sałata , ogórkiem , serek wiejski z ogórkiem i rzodkiewką , herbata z miodem i cytryną

Prosze o ocene
nie znam się na tym , ale mi to wygląda jak U
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:32   #2102
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
nie znam się na tym , ale mi to wygląda jak U
niektóre dziewczyny na R jedzą więcej..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:35   #2103
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
niektóre dziewczyny na R jedzą więcej..
No coś ty ... Przecież tu jest ok 2300 kcal . A wydaje mi się ze to się nie nadaję na redukcje , ale moge się mylić bo się nie znam na tym.
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:34   #2104
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
No coś ty ... Przecież tu jest ok 2300 kcal . A wydaje mi się ze to się nie nadaję na redukcje , ale moge się mylić bo się nie znam na tym.
dobra..może z ta erką przesadziłam ale na takim jedzeniu na pewno nie przytyjesz..

poza tym pisząc serek wiejski masz na mysli cały kubeczek 200gr??
owsianki ile?mleko 3,2? na bułkach masło?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:01   #2105
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

R pewnie do poprawy

I: dwie grahamki z jajkiem i szynką z indyka
II: jogurt naturalny z płatkami owsianymi i orzechami, 2 jabłka
III: ryż brązowy, warzywa z patelni, pierś z kurczaka
IV: wieśniak z orzechami
V: jajecznica z 2 jajek z warzywami
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:40   #2106
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Bloody_ Pokaż wiadomość
Podoba mi się, bo jesz to, na co masz ochotę, a przy tym smacznie i zdrowo. I zaintrygowałaś mnie ta kaszą. Muszę kiedyś przetestować, bo nie jadłam jeszcze na słodko gryczanej.
Dziękuję Właśnie staram sie tak jeść. Nie chcę popadać w ortoreksję. Według mnie wszystko jest dla ludzi (nawet te kupne serki homogenizowane z całą masą cukru które większość gani) tylko w odpowiednich ilościach. Jeśli ktoś lubi jeść chleb pszenny to niech je i nie zmusza się do jedzenia razowego czy z ziarnami. Moim zdaniem nie wolno popadać w paranoję. Nasze babcie wychowały sie na chlebie ze smalcem, tłustym mleku od krowy i przezyły a nawet żyją wiele lat. Moja prababcia zmarła w wieku 96 lat i dopiero rok przed śmiercią nie byłą w stanie chodzić. Tak przez cały czas była na nogach, doiła krowy, karmiła kury a nawet rozpalała w kuchni Teraz jak ktoś je chleb ze smalcem to jest ganiony ze to nie zdrowe. Kidedyś nikt nie słyszał o lightach i było dobrze. Czasem wydaje mi sie ze to był lepsze czasy bo wówczas nie było ED. Ale koniec moich wypocin

Cytat:
Napisane przez Bloody_ Pokaż wiadomość
O tak, zgadzam się! Wszystko, co domowe jest dużo lepsze, niż kupione w sklepie. Od razu czuć naturalność i brak chemii. ;]
Kiedyś jak byłam mała jadłam masło robione przez babcię. Potem jak poszlam do gimnazjum (według nowego programu) już takiego masla nie jadlam bo babcia przestała robić. Niedawno takie masło i ser (babcia nigdy nie robiła)dostałam od sąsiadki. Wiadomo nie to samo co babcine ale równie pyszne i zdrowe

A kasza gryczana z owocami i serkiem wiejskim jest na prawdę pyszna Phynn też taką lubi

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
o tak a w szczególności ciasta i pieczywo
Co racja to racja

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze P:

Ś: moja pierwsza owsianka na mleku z kiwi i brzoskwinią ( mniaaam !) , herbata z miodem i cytryna

nutridrink

IIŚ: bułka pszenna z sezamem , pół z serkiem naturalnym , pół z szynką , sałatą, ogórkiem i rzodkiewką, serek wiejski z ogórkiem , kawa zbożowa z cukrem

O: zupa grzybowa zabielana śmietaną z makaronem ( talerz), ziemniaki , gołąbek , buraczki , szklanka soku

P: budyń waniliowy z dżemem wiśniowym

K: bułka z sezamem , pół z serkiem naturalnym , pół z szynka , sałata , ogórkiem , serek wiejski z ogórkiem i rzodkiewką , herbata z miodem i cytryną

Prosze o ocene
Dla mnie to U

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

No i moje wczorajsze bezmięsne U
I serek wiejski z warzywami (groszek,kukurydza,rzodki ewka), bułka ziarnista z osełką
II duża bułka słonecznikowa z twarożkiem i rzodkiewką, jabłko (nie miałam z czym zrobić kanapki na zjazd więc dlatego znowu twaróg)
III miska makaronu pełnoziarnistego ze szpinakiem
IV bułka pszenna na pół obie z osełką i dżemem o smaku kiwi
V racuchy drożdżowe z domowymi powidłami z czarnej porzeczki (nie wiem ile bo były wyjadane z dużego talerza na którym wszystkie leżały)
potem gruszka

W ciągu dnia były fistaszki
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2012-03-12 o 07:42
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:02   #2107
myaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 878
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

witam
pozowle sie dołaczyć do tematu .. .bo coś moje ostatnie 'wyczyny' dot posiłków jakie dostarczyam do oragnizmu zaczynają grubo odbiegać od prawidłowego odrzywniania!

mój przykłądowy jadłospis z wczoraj:
7:00 - omlet (2 całe jajka, 1łyżka mąki, 2łyżki mleka) + jogurt O%tłuszczu activia
10:00 - 1 jabłko
13:00 - obiad: kurczak z grila bez skóry, 3łyżki ryżu (lekko twardego)
13:30 - wrrrrr... ciasteczka my sky flakes!
sky flakes: Serving Size: 3 crackers 25g, Calories: 120, Fat: 5g, Carbs: 16g, Protein: 2g
16: 00 - jogurt - 92 kcl
16:50 - 1/3 kromki z chleba ciemnego z jajkiem + mniejsza połowa banana
20:00 - jabłko

do całości dliczam: 1 kawa - 70kcl
4 litry wody
i dodatkowe śwmieci typu: 1gram krakersa, 3gram miesa w sosie, 1 płatek chipsa, 3gramy ciasta murzynka ale bez cukru
myaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 10:09   #2108
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
witam
pozowle sie dołaczyć do tematu .. .bo coś moje ostatnie 'wyczyny' dot posiłków jakie dostarczyam do oragnizmu zaczynają grubo odbiegać od prawidłowego odrzywniania!

mój przykłądowy jadłospis z wczoraj:
7:00 - omlet (2 całe jajka, 1łyżka mąki, 2łyżki mleka) + jogurt O%tłuszczu activia
10:00 - 1 jabłko
13:00 - obiad: kurczak z grila bez skóry, 3łyżki ryżu (lekko twardego)
13:30 - wrrrrr... ciasteczka my sky flakes!
sky flakes: Serving Size: 3 crackers 25g, Calories: 120, Fat: 5g, Carbs: 16g, Protein: 2g
16: 00 - jogurt - 92 kcl
16:50 - 1/3 kromki z chleba ciemnego z jajkiem + mniejsza połowa banana
20:00 - jabłko

do całości dliczam: 1 kawa - 70kcl
4 litry wody
i dodatkowe śwmieci typu: 1gram krakersa, 3gram miesa w sosie, 1 płatek chipsa, 3gramy ciasta murzynka ale bez cukru

gdzie moderator!!!
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 11:10   #2109
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Redukcja na dzis

woda z cytryną
7:00 owsianka na wodzie z otrębami, serkiem wiejskim, jabłkiem, czerwoną porzeczką i miodem
10:30 2 kromki grahama posmarowane masłem z polędwicą i rzeżuchą
13:30 jogurt owocowa wyspa i jabłko (chyba, że uda się z pracy wyrwać po serek wiejski lub coś podobnego)
17:00 kurczak po chińsku (dużo warzyw) z makaronem razowym
1 h BUP
20:00 pewnie makrela i papryka
30 min hula hop
afryga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 12:01   #2110
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Redukcja-tak ladnie udalo mi sie zrzucic 2 kg a jak zaczelam chodzic codziennie na silownie-jednoczesnie ciut wiecej jesc(ciagle jestem glodna!),to znowu 1,5 kg w gore Od razu zaznaczę,ze nie przepadam za białkiem,stąd mala jego ilosc w mojej diecie,moze i spada wolniej,ale przynajmniej nie wmuszam w siebie tego za czym nie przepadam

sniadanie-2 kromki chleba razowego-jedna z tunczykiem,druga z serkiem wiejskim. kawa z mlekiem 2 procentowym
sniadanie 2-wyjatkowo tylko jablko-mam 10 min miedzy zajeciami i lece z budynku do budynku
obiad- spora porcja makaronu pelnoziarnistego z sosem borowikowym,wkrojonymi pieczarkami i kawalkami mieska z indyka
podwieczorek- 1/2 duzego jogurtu naturalnego z kawalkami jablka, garscia mieszanki orzechow+otręby
1 h siłowni
kolacja-salatka-tunczyk,jajko,salata,papr yka,pomidor,ogorek.

i pytanie-czy zmiana tunczyka w sosie wlasnym na tym w oleju roslinnym mogla miec jakis wplyw na wzrost wagi? bo juz we wszystkim szukam przyczyny...

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2012-03-12 o 12:03
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 12:05   #2111
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
gdzie moderator!!!
I jeszcze ta 1/3 kromki chleba
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 12:35   #2112
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
I jeszcze ta 1/3 kromki chleba
nie..najlepszy jest GRAM krakersa

to chyba pół okruszka
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 12:53   #2113
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 671
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Dzisiejsza lekka eRka:

I: 4 lyzki platkow owsianych i 1 otrebow ugotowanych na wodzie, podanych z musem truskawkowym (zmiksowalam pudeleczko truskawek z 200g kostka twarogu, wrzucilam do owsianki polowe ) i poppingiem amarantusowym; pol grejfruta.

podjedzone kilka (10?) paluszkow juniorkow
II: ok 150g piersi kurzej uduszonej w przecierze pomidorowym na telfonie z polowa paczki mixu fasolowego d'aucy i ok 1/3 torebki brazowego ryzu.

III: porcja salatki z pekinskiej, ogorka, papryki, marchewki, cebuli, garsci czerwonej fasoli plus kilka kosteczek poltlustej fety polanej sosem czosnkowym na jogurcie; dwie male kromki (po 20g) grahamu posmarowane bieluchem z 4 plastrami indyczej wedliny i ogorkiem konserwowym.

IV: wiejski 150g z lyzeczka masla orzechowego crunchy.

V: dwa jajka w koszulkach plus warzywa.

Dzis dzien bez treningu, prosze o ocene

Edytowane przez Maddie
Czas edycji: 2012-03-12 o 12:54
Maddie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 12:54   #2114
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Redukcja-tak ladnie udalo mi sie zrzucic 2 kg a jak zaczelam chodzic codziennie na silownie-jednoczesnie ciut wiecej jesc(ciagle jestem glodna!),to znowu 1,5 kg w gore Od razu zaznaczę,ze nie przepadam za białkiem,stąd mala jego ilosc w mojej diecie,moze i spada wolniej,ale przynajmniej nie wmuszam w siebie tego za czym nie przepadam

sniadanie-2 kromki chleba razowego-jedna z tunczykiem,druga z serkiem wiejskim. kawa z mlekiem 2 procentowym
sniadanie 2-wyjatkowo tylko jablko-mam 10 min miedzy zajeciami i lece z budynku do budynku
obiad- spora porcja makaronu pelnoziarnistego z sosem borowikowym,wkrojonymi pieczarkami i kawalkami mieska z indyka
podwieczorek- 1/2 duzego jogurtu naturalnego z kawalkami jablka, garscia mieszanki orzechow+otręby
1 h siłowni
kolacja-salatka-tunczyk,jajko,salata,papr yka,pomidor,ogorek.

i pytanie-czy zmiana tunczyka w sosie wlasnym na tym w oleju roslinnym mogla miec jakis wplyw na wzrost wagi? bo juz we wszystkim szukam przyczyny...
a nie pomyślałaś że przybyło Ci męśni??-one ważą

ps.tego tuńczyka odsączasz czy z olejem jesz?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:30   #2115
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

No i moje ( niezdrowe) U :
I: 2 kromki razowca / 1 z żółtym serem, szynką ketchupem /2 z serem białym i dżemem, jogurt nat. Tola z otrębami i troszkę kukurydzianych - do ozdoby, jabłko
II ( na mieście niestety - kumpela wyciągneła mnie do Mcdonalda ) - Mc Wrap , jabłko
przekąska : kubek cappucino i marchewka
III : deser w szklance : jogurt nat, jabłko, twaróg , rodzynki ( taka wysoka szklanka )
IV : jajko gotowane z ketchupem, parę plasterków szynki, duży kubek zupy ogórkowej


Proszę o ocenę

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dziękuję Właśnie staram sie tak jeść. Nie chcę popadać w ortoreksję. Według mnie wszystko jest dla ludzi (nawet te kupne serki homogenizowane z całą masą cukru które większość gani) tylko w odpowiednich ilościach. Jeśli ktoś lubi jeść chleb pszenny to niech je i nie zmusza się do jedzenia razowego czy z ziarnami. Moim zdaniem nie wolno popadać w paranoję. Nasze babcie wychowały sie na chlebie ze smalcem, tłustym mleku od krowy i przezyły a nawet żyją wiele lat. Moja prababcia zmarła w wieku 96 lat i dopiero rok przed śmiercią nie byłą w stanie chodzić. Tak przez cały czas była na nogach, doiła krowy, karmiła kury a nawet rozpalała w kuchni Teraz jak ktoś je chleb ze smalcem to jest ganiony ze to nie zdrowe. Kidedyś nikt nie słyszał o lightach i było dobrze. Czasem wydaje mi sie ze to był lepsze czasy bo wówczas nie było ED. Ale koniec moich wypocin


Kiedyś jak byłam mała jadłam masło robione przez babcię. Potem jak poszlam do gimnazjum (według nowego programu) już takiego masla nie jadlam bo babcia przestała robić. Niedawno takie masło i ser (babcia nigdy nie robiła)dostałam od sąsiadki. Wiadomo nie to samo co babcine ale równie pyszne i zdrowe

A kasza gryczana z owocami i serkiem wiejskim jest na prawdę pyszna Phynn też taką lubi


Co racja to racja



Dla mnie to U

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

No i moje wczorajsze bezmięsne U
I serek wiejski z warzywami (groszek,kukurydza,rzodki ewka), bułka ziarnista z osełką
II duża bułka słonecznikowa z twarożkiem i rzodkiewką, jabłko (nie miałam z czym zrobić kanapki na zjazd więc dlatego znowu twaróg)
III miska makaronu pełnoziarnistego ze szpinakiem
IV bułka pszenna na pół obie z osełką i dżemem o smaku kiwi
V racuchy drożdżowe z domowymi powidłami z czarnej porzeczki (nie wiem ile bo były wyjadane z dużego talerza na którym wszystkie leżały)
potem gruszka

W ciągu dnia były fistaszki
jadłospis jak zwykle - super szczególnie III i V
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:41   #2116
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
No i moje ( niezdrowe) U :
I: 2 kromki razowca / 1 z żółtym serem, szynką ketchupem /2 z serem białym i dżemem, jogurt nat. Tola z otrębami i troszkę kukurydzianych - do ozdoby, jabłko a gdzie masło ew. margaryna pod ser
II ( na mieście niestety - kumpela wyciągneła mnie do Mcdonalda ) - Mc Wrap , jabłko czemu niestety. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Wszystko jest dla ludzi nie popadajmy w paranoje mi sie podoba
przekąska : kubek cappucino i marchewka
III : deser w szklance : jogurt nat, jabłko, twaróg , rodzynki ( taka wysoka szklanka ) fajnie i smacznie
IV : jajko gotowane z ketchupem, parę plasterków szynki, duży kubek zupy ogórkowej w sumie nie wiem co to ma być. Nie przypomina mi to posiłku. Brakuje mi konkretnego obiadu


Proszę o ocenę

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------


jadłospis jak zwykle - super szczególnie III i V
Dziękuję Idzie wiosna a mi się dżemu zachciało

Co do jadłospisu to tak jak wyżej. Jak wróciłaś do domu powinnaś zjeść jakiś konkretny obiad a potem wieczorem kolacje

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

I wcale menu nie jest niezdrowe
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:46   #2117
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
U:
I. owsianka (4 łyżki) z połową serka wiejskiego, jabłkiem i garścią orzechów laskowych
II. 2 kromki chleba z masłem, serem, szynką, papryką i sałatą
III. 2. połowa serka wiejskiego z suszonymi jabłkami i garścią rodzynek
IV. chińszczyzna z ryżem(1/3 - 1/2 woreczka)
V. miseczka domowego budyniu waniliowego
Up?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:55   #2118
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dziękuję Idzie wiosna a mi się dżemu zachciało

Co do jadłospisu to tak jak wyżej. Jak wróciłaś do domu powinnaś zjeść jakiś konkretny obiad a potem wieczorem kolacje

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

I wcale menu nie jest niezdrowe
nie było obiadu bo najadłam się tym Mac Wrapem właśnie staram się przełamywać do wychodzenia gdzieś z przyjaciółkami - tak gupio mi jak one coś zamawiaja a ja nic : / rzadko stołujemy się na mieście więc,... chyba raz na jakiś czas nie zaszkodzi Napisałam , że niezdrowe bo wpadł ten Mac Wrap...rozumiem Twoją ochotę na dżem - też uwielbiam.
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:59   #2119
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Up?
strasznie mało...
jak na moje oko to tu ledwo tysiac jest
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 14:38   #2120
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
dobra..może z ta erką przesadziłam ale na takim jedzeniu na pewno nie przytyjesz..

poza tym pisząc serek wiejski masz na mysli cały kubeczek 200gr??
owsianki ile?mleko 3,2? na bułkach masło?
Nie cały , bo nie jestem sama w domu. Lącznie było na pewno 200 gr. Owsianka to szklanka mleka 2% i 5 łyżek płatków owsianych , dodałam jeszcze łyżeczke cukru no i oczywiście dodatki. A masła nie jem od zawsze bo nigdy mi nie smakowało .

Jak narazie przytyłam prawie 2 kg .
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:43   #2121
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
nie było obiadu bo najadłam się tym Mac Wrapem właśnie staram się przełamywać do wychodzenia gdzieś z przyjaciółkami - tak gupio mi jak one coś zamawiaja a ja nic : / rzadko stołujemy się na mieście więc,... chyba raz na jakiś czas nie zaszkodzi Napisałam , że niezdrowe bo wpadł ten Mac Wrap...rozumiem Twoją ochotę na dżem - też uwielbiam.
Jeden wrap nie świadczy o tym że jadłospis jest do bani
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:01   #2122
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
No i moje ( niezdrowe) U :
I: 2 kromki razowca / 1 z żółtym serem, szynką ketchupem /2 z serem białym i dżemem, jogurt nat. Tola z otrębami i troszkę kukurydzianych - do ozdoby, jabłko
II ( na mieście niestety - kumpela wyciągneła mnie do Mcdonalda ) - Mc Wrap , jabłko
przekąska : kubek cappucino i marchewka
III : deser w szklance : jogurt nat, jabłko, twaróg , rodzynki ( taka wysoka szklanka )
IV : jajko gotowane z ketchupem, parę plasterków szynki, duży kubek zupy ogórkowej


Proszę o ocenę [COLOR="Silver"]
Nie obraź się ale mam wrażenie, że bardzo przesadzasz. Normalny człowiek raz na jakis czas zje lody, chipsy, burgera, kebaba, pizzę, ciasto (czy co tam lubi) i mu smakuje i tyle. Ja rozumiem, jakbys codziennie stołowała się w maku to byłoby przegięcie ale zjedzenie raz na jakis czas paskudztwa uważam nawet za wskazane - zdrowe dla psychiki Poza tym jesz bardzo zdrowo, nawet za bardzo. Trochę luzu.

Wstawiam moje wczorajsze leniwe R:

I: tost z twarożkiem i kawa w łóżku
II: 2 kiwi, plaster sera białego, maslanka, otręby - zmiksowane na koktail
III: sałatka (pekinka, ogorek, pomidor, rzodkiewki, oliwki, papryka, vinegret)
IV: kawałek pieczeni, łyżka ziemniaków, sałatka jw
V: wiesniak z natką pietruchy i przyprawami
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:05   #2123
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
a nie pomyślałaś że przybyło Ci męśni??-one ważą

ps.tego tuńczyka odsączasz czy z olejem jesz?
Juz o tym myslalam,ale nie sadze by przybylo mi miesni i jednoczesnie prawie 2 kg w okolo 2 tygodnie zwlaszcza,ze nie robie cwiczen typowo na miesnie(biegam, chodze na aerobiki,tance itd)Generalnie czuje się taka ociężała,nie wiem gdzie moge robic błąd w mojej diecie,bo dotychczasowo mialam caly czas podobny jadlospis i bylo dobrze. W zasadzie widze różnice od kiedy częściej chodzę na silownię..

A jak powinny wygladac posilki okolotreningowe i potreningowe? trenuję najczęsciej o takiej godzinie,ze gdy wracam to akurat wypada mi godzina kolacji-wybieram najczesciej salatkę z tunczykiem (praktycznie codziennie jem salatki na kolację)

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2012-03-12 o 15:07
julink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:06   #2124
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Juz o tym myslalam,ale nie sadze by przybylo mi miesni i jednoczesnie prawie 2 kg w okolo 2 tygodnie zwlaszcza,ze nie robie cwiczen typowo na miesnie(biegam, chodze na aerobiki,tance itd)Generalnie czuje się taka ociężała,nie wiem gdzie moge robic błąd w mojej diecie,bo dotychczasowo mialam caly czas podobny jadlospis i bylo dobrze. W zasadzie widze różnice od kiedy częściej chodzę na silownię..
A mierzyłas obwody? ja też obstawiam mięsnie albo nagromadzenie wody.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:31   #2125
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Nie cały , bo nie jestem sama w domu. Lącznie było na pewno 200 gr. Owsianka to szklanka mleka 2% i 5 łyżek płatków owsianych , dodałam jeszcze łyżeczke cukru no i oczywiście dodatki. A masła nie jem od zawsze bo nigdy mi nie smakowało .

Jak narazie przytyłam prawie 2 kg .
póki tyjeszto oki,ale zobaczysz że niedługo to będzie za mało i zaczniesz spadać
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:31   #2126
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Proszę o ocenę:
RRR
Śniadanie: 8.00
wielka big grahama pól z masłem orzechowym sante i grubo serkiem homo waniliowym maćkowy, pół z dżemem owoce leśne i grubo znowu z serkiem maćkowy; kawa parzona z mlekiem
2 śniadanie: 11. 20
twarożek cały lekki+ 1 łyżka otrebów granulowanych pszennych żurawinowych + garść suszonej żurawiny; kawa parzona z mlekiem
Obiad: 14. 00
zupa krupnik bardzo gęsta z piersią gotowaną z kurczaka
Podwieczorek: 15.40
1 sok marwit jednodniowy marchwiowy; 1 jabłko
Kolacja: 18. 30
kromka duża razowego chleba owalnego: z serem cienkie plastry z biedronki edamskiego i wędliną drobiową na to cały ogórek konserwowy; 1 jajko gotowane; pomidor; kawa zbożowa anatol z mlekiem

lampka czerwonego wina


podbijam
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2012-03-13 o 13:32
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:36   #2127
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Juz o tym myslalam,ale nie sadze by przybylo mi miesni i jednoczesnie prawie 2 kg w okolo 2 tygodnie zwlaszcza,ze nie robie cwiczen typowo na miesnie(biegam, chodze na aerobiki,tance itd)Generalnie czuje się taka ociężała,nie wiem gdzie moge robic błąd w mojej diecie,bo dotychczasowo mialam caly czas podobny jadlospis i bylo dobrze. W zasadzie widze różnice od kiedy częściej chodzę na silownię..

A jak powinny wygladac posilki okolotreningowe i potreningowe? trenuję najczęsciej o takiej godzinie,ze gdy wracam to akurat wypada mi godzina kolacji-wybieram najczesciej salatkę z tunczykiem (praktycznie codziennie jem salatki na kolację)
na tych posiłkach treningowych to sie nie znam ale myśle że dziewczyny na fitnesie (a tu pewnie też są specjalistki Ci pomogą)

a z ta waga -zwłaszcza po tym co piszesz-jestem pewna że to masy mięśniowej Ci przybyło
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:47   #2128
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez hauuu Pokaż wiadomość
Nie obraź się ale mam wrażenie, że bardzo przesadzasz. Normalny człowiek raz na jakis czas zje lody, chipsy, burgera, kebaba, pizzę, ciasto (czy co tam lubi) i mu smakuje i tyle. Ja rozumiem, jakbys codziennie stołowała się w maku to byłoby przegięcie ale zjedzenie raz na jakis czas paskudztwa uważam nawet za wskazane - zdrowe dla psychiki Poza tym jesz bardzo zdrowo, nawet za bardzo. Trochę luzu.

Wstawiam moje wczorajsze leniwe R:

I: tost z twarożkiem i kawa w łóżku
II: 2 kiwi, plaster sera białego, maslanka, otręby - zmiksowane na koktail
III: sałatka (pekinka, ogorek, pomidor, rzodkiewki, oliwki, papryka, vinegret)
IV: kawałek pieczeni, łyżka ziemniaków, sałatka jw
V: wiesniak z natką pietruchy i przyprawami
masz rację szczerze to dużo mi pomagacie. napiszecie czy jadłospis jest ok i że zjedzenia Mac Wrapa to nic złego - gdybym nie napisała tego tutaj zapewne dalsza częśc dnia byłaby głodówką.... a z luzem to postaram się - może nawet jutro zrobię jakieś ciasteczka? Twój II posiłek - pyyycha
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:52   #2129
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
masz rację szczerze to dużo mi pomagacie. napiszecie czy jadłospis jest ok i że zjedzenia Mac Wrapa to nic złego - gdybym nie napisała tego tutaj zapewne dalsza częśc dnia byłaby głodówką.... a z luzem to postaram się - może nawet jutro zrobię jakieś ciasteczka? Twój II posiłek - pyyycha
No i tak ma być!

A propos ciasteczek to przypomniałas mi, że zapomniałam dopisać muffina, którego wczoraj wszamałam Upiekłam takie pyszne czekoladowe, z nutellą i pokruszoną czekoladą gorzką Także jakbys chciała piec to polecam. Najlepsze są jeszcze cieplutkie
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 16:11   #2130
nikol12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 642
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XVI

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
witam
pozowle sie dołaczyć do tematu .. .bo coś moje ostatnie 'wyczyny' dot posiłków jakie dostarczyam do oragnizmu zaczynają grubo odbiegać od prawidłowego odrzywniania!

mój przykłądowy jadłospis z wczoraj:
7:00 - omlet (2 całe jajka, 1łyżka mąki, 2łyżki mleka) + jogurt O%tłuszczu activia
10:00 - 1 jabłko
13:00 - obiad: kurczak z grila bez skóry, 3łyżki ryżu (lekko twardego)
13:30 - wrrrrr... ciasteczka my sky flakes!
sky flakes: Serving Size: 3 crackers 25g, Calories: 120, Fat: 5g, Carbs: 16g, Protein: 2g
16: 00 - jogurt - 92 kcl
16:50 - 1/3 kromki z chleba ciemnego z jajkiem + mniejsza połowa banana
20:00 - jabłko

do całości dliczam: 1 kawa - 70kcl
4 litry wody
i dodatkowe śwmieci typu: 1gram krakersa, 3gram miesa w sosie, 1 płatek chipsa, 3gramy ciasta murzynka ale bez cukru
a krakersa nie było przypadkiem 1,5 g ?
__________________
http://mojawalkazanoreksja.blog.onet.pl/ zapraszam
nikol12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.