Rasowy=Rodowodowy - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-20, 14:24   #2131
EdziaAnn
Raczkowanie
 
Avatar EdziaAnn
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 36
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Taak! Damy radę!
__________________
~Idą za rękę. Ona i on. Wszyscy myślą-są parą. Nikt nie przypuszcza, że on trzyma ją tylko za rękę, by nie upadła, nie zgubiła drogi i nie uciekła ze strachu przed przyszłością

http://mrumru.eu/images/signatures/1...e063681a6d.png
EdziaAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:34   #2132
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Yvettaa Pokaż wiadomość
jakoś moi znajomi i znajomych znajomi maja Yorki i to bez rodowodów i jakoś nikt z nich sie nie skarzy że sa chore itp. a wizualnie niewidze róznicy pomiedzy ich Yorkami a yorkami z rodowodem
Niech pojadą na wystawę i postawia te psy koło psa z rodowodem zobaczą różnicę Jakość włosa i wielkość zazwyczaj drastycznie się różnią nie mówiąc juz o budowie, no ale to trzeba sie znać.

Choroby genetyczne jest trudno wykryć , niekiedy tylko dzięki badaniom wychodzą na jaw, pies może być np nosicielem tych chorób, a wcale na nią nie chorować.

ehh a mnie niedawno sąsiad zabił tekstem ze on swoja suczkę posokowca (bez papierów) dopuści "żeby była psem" ! Zero parlamentarnej wiedzy pewnie jakiś "mądry" wet mu powiedział żeby dopuścił dla zdrowia, bo wcześniej miał suczki i nie wpadł na ten pomysł dzięki Bogu. A cocker spaniel którego miał oddali do schronu bo go doprowadzili do takiego stanu ze ich gryzł.
I potem ludzie właśnie kupują od takich psy. Bo przecież tylko raz dopuścili

Ludzie bez wiedzy rozmnażają psy i przekazują je takim samym ludziom i to się szerzy !!!!
__________________


Edytowane przez winogronek
Czas edycji: 2010-08-20 o 14:43
winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:35   #2133
Myyylenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Chodziło mi o to, że skoro siedzisz na forum i czytasz o pseudohodowli, a tym samym wiesz co to jest rodowód. To dlaczego nadal twierdzisz, że lepsze są psy bez rodowodu? Z twojej wypowiedzi wynika iż na całej linii popierasz tego pana, któremu nie potrzebne są dane na temat przodków. Dlatego chciałam, żebyś podała mi 5 argumentów, które przemawiają według ciebie za rozmnażaniem psów "rasowych" nierodowodowych.



Ja nie twierdzę, że lepsze są psy bez rodowodu. Mi chodzi o to, że nie wszystkie pseudohodowle to samo zło, a psy z nich są tylko kulawe i do wyrzucenia jak się znudzą i nie wszystkie hodowle są cacy, a ich właściciele rozmnażają zwierzęta z pasji, a nie dla kasy.
Za rozmnażaniem psów "rasowych" według mnie przemawia dokładniej o jeden argument mniej, niż za rozmnażaniem psów rodowodowych.
Z rodowodem: popyt, doskonalenie rasy
Bez rodowodu: popyt





Ustawa o pseudohodowli miała by na celu ochronę zwierząt przed rozmnażaniem ich przez niekompetentne osoby.

Tylko co decyduje o kompetencjach? Fakt, że ktoś chce rozmnażać z rodowodem, a nie bez?
Myyylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 14:54   #2134
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Za rozmnażaniem psów "rasowych" według mnie przemawia dokładniej o jeden argument mniej, niż za rozmnażaniem psów rodowodowych.
Z rodowodem: popyt, doskonalenie rasy
Bez rodowodu: popyt


Pisać takiej i pisać, a i tak nic nie zrozumie A jak się odniesiesz do tego, co winogronek napisała przed chwilą? Pewnie nic, bo to nie pasuje do Twojej wizji całej sprawy Konsekwentnie pomijasz te kwestie, których podważyć nijak nie potrafisz. Ale wiesz mylenka, świat jest niestety tak skonstruowany, że nawet jeśli będziesz się starała zignorować coś z całych sił, to to nie zniknie. Przykro mi...

A co do tego, kto będzie kompetentny, kwestia regulacji, powiedzmy że np. byłby wymóg ukończenia kursu np. z zakresu genetyki i podstawowych spraw związanych z rozmnażaniem zwierząt. Zależy w jakim zakresie będzie się chciało pseudo ograniczyć
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2010-08-20 o 14:59
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-21, 09:00   #2135
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Ja nie twierdzę, że lepsze są psy bez rodowodu. Mi chodzi o to, że nie wszystkie pseudohodowle to samo zło, a psy z nich są tylko kulawe i do wyrzucenia jak się znudzą i nie wszystkie hodowle są cacy, a ich właściciele rozmnażają zwierzęta z pasji, a nie dla kasy.
Za rozmnażaniem psów "rasowych" według mnie przemawia dokładniej o jeden argument mniej, niż za rozmnażaniem psów rodowodowych.
Z rodowodem: popyt, doskonalenie rasy
Bez rodowodu: popyt

Tylko co decyduje o kompetencjach? Fakt, że ktoś chce rozmnażać z rodowodem, a nie bez?
Boze widzisz i nie grzmisz
Naprawde czytasz to co piszesz?
Czyli wychodzi ze popyt jest oplacalny wiec hulaj dusza piekla nie ma,rozmnazajmy jak leci i zarabiajmy
Tzn wesola tworczosc...
A potem piekne "cockiere" spaniele chodza po ulicy co nawet rasy nie przypominaja.
Nie wspominajac juz o przypadkach gdy ujawnia sie Pra bo przeciez nikt nie wie co niesie dany pies w genach i czy jest zdrowy...
Karlowate "mini" yorki o wadze 1 kg ktore nigdy nie powinny byc rozmnazane czy asty agresywne ....
Wesola tworczosc pseudo psuje rase i powinno to byc zakazane!
Na szczescie ludzie sa coraz madrzejsi,swiadomosc na temat R-R rosnie i coraz wiecej osob daje sie na cale szczescie przekonac do psa rasowego a nie kundla za tysiac zlotych...
A jak kogos nie stac,schroniska sa otware...
Tysiace psow w typie ras,czasem nawet szczeniaki rasopodobne sa do adopcji...
Wiec co za problem?
Same sie nie stworzyly przez paczkowanie...
To czlowiek je powolal do zycia i czlowiek im zgotowal taki los wiec czlowiek powinien teraz im pomoc...

http://pies.onet.pl/50476,13,16,jak_...y,artykul.html
ciekawy artykul na onecie sie dzisiaj pokazal...

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2010-08-21 o 09:04
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 11:24   #2136
york
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Yvettaa Pokaż wiadomość
nierozumiem skod taka niechec do psów bez rodowodu, sama posiadam psa 3 lata bez rodowodu kupionego od prywatnej osoby i jest identyczny i niczym sie nierózni od tego z rodowodem... wiec nieweim czemu take opine niewieże ze kazdy posiada Yorka z rodowodem ... wiem ze wiekszosc ludzi posiada yorki bez rodowodu...
Hm? a kto powiedział, że on jest "identyczny"? Pokaż go sędziemu kynologicznemu niech go opisze i poda swoje nazwisko koniecznie. Zobaczymy czy będzie "identyczny". Masz kundla i chcesz mieć drugiego Twój wybór.Tylko nie płać za niego, w schroniskach można znaleźć pseudoyorki za 1 zł.
Ja mam psy rasowe i to są właśnie Yorki. Czyli zwierzątka, którym wydano rodowód z wpisem
rasa: Yorkshire Terrier
A ty se kupisz mieszankę yorka-cockera i jamnika i jeszcze psa sąsiadów, czyli pieska w przedziale wagowym 1-20 kg, na jamniczych krótkich łapkach i z jamniczą twardą sierścią, z wadą zgryzu i oczu- to dziedziczą po kundloyorkach, uszami zwisającymi - to po cockerach, widziałam jeszcze czarne loczki u tzw. "yorków" - pudel?

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że skoro siedzisz na forum i czytasz o pseudohodowli, a tym samym wiesz co to jest rodowód. To dlaczego nadal twierdzisz, że lepsze są psy bez rodowodu? Z twojej wypowiedzi wynika iż na całej linii popierasz tego pana, któremu nie potrzebne są dane na temat przodków. Dlatego chciałam, żebyś podała mi 5 argumentów, które przemawiają według ciebie za rozmnażaniem psów "rasowych" nierodowodowych.



Ja nie twierdzę, że lepsze są psy bez rodowodu. Mi chodzi o to, że nie wszystkie pseudohodowle to samo zło, a psy z nich są tylko kulawe i do wyrzucenia jak się znudzą i nie wszystkie hodowle są cacy, a ich właściciele rozmnażają zwierzęta z pasji, a nie dla kasy.
Za rozmnażaniem psów "rasowych" według mnie przemawia dokładniej o jeden argument mniej, niż za rozmnażaniem psów rodowodowych.
Z rodowodem: popyt, doskonalenie rasy
Bez rodowodu: popyt





Ustawa o pseudohodowli miała by na celu ochronę zwierząt przed rozmnażaniem ich przez niekompetentne osoby.

Tylko co decyduje o kompetencjach? Fakt, że ktoś chce rozmnażać z rodowodem, a nie bez?
Nawet najgorsza hodowla jest lepsza od pseudohodowcy. W hodowlach suka może mieć max 6 miotów (jeden miot w roku, do 8 roku życia), czyli o co najmniej połowę mniej niż u pseudo, bo oni kryją przy każdej cieczce.
U hodowcy zwierzeta muszą mieć dobre warunki (jedzenie, opieką weterynaryjną, suche ciepłe schronienie, itd - pies na wystawie musi być w dobrej kondycji, chory i głodny nie będzie biegał po ringu), gdyż każdy miot jest sprawdzany przez komisję. Jeśli coś jest nie w porządku hodowca traci zwierzaki i członkostwo w ZK.
hodowcy się znają, utrzymują kontakt, bywają w swoich hodowlach - więc widzą w jakim stanie są psy. Łatwo wykryć nieprawidłowości.
Kto odwiedza pseudohodowle, kto sprawdza zwierzaki? - NIKT!
Rozmnażanie w pseudohodowlach jest dramatem zwierząt!
__________________
Ogloszenia psów

Edytowane przez york
Czas edycji: 2010-08-23 o 11:27
york jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 15:02   #2137
Myyylenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

U hodowcy zwierzeta muszą mieć dobre warunki (jedzenie, opieką weterynaryjną, suche ciepłe schronienie, itd

Już to pisałam, ale powtórzę - mam kotkę z rodowodem i zapewniam Cię, że mogę hodować zwierzęta w warunkach skandalicznych i nikt się o tym nie dowie - wystarczy, że przeniosę małe ze zgrzybiałej piwnicy do mieszkania i wyczyszczę na czas wizyty ewentualnego kupca lub weterynarza. I pod innym nickiem mogę tutaj z Wami wypisywać jakie to pseudo są złe i że pozwolenie na hodowlę powinni mieć tylko właściciele zwierząt z rodowodem. I wszystkie będziecie mnie uważać za pasjonatkę, która hoduje dla dobra rasy, kiedy ja tymczasem będę robiła to tylko i wyłącznie dla pieniędzy.

Nawet najgorsza hodowla jest lepsza od pseudohodowcy.

Jesteś pewna tego, co piszesz? Moja pseudohodowla psów nie traktowała ich źle. Za to jako hodowca kotów mogę robić im dużo naprawdę nieprzyjemnych rzeczy. I i tak będę przez Ciebie uznana za pasjonatkę i wystawisz mi laurkę. W tym cała zabawa z Wami - mogę jako sadystka zaliczać się do szanowanego, prestiżowego grona aniołów dla zwierząt. A jakby się kiedyś coś wydało, to linka do interwencji w mojej hodowli i tak nigdzie nie wkleicie, bo to przeczyłoby Waszym tezom


Kto odwiedza pseudohodowle, kto sprawdza zwierzaki? - NIKT!
Rozmnażanie w pseudohodowlach jest dramatem zwierząt!


A czy ktoś robi NIEZAPOWIEDZIANE wizyty w hodowlach? Oczywiście powinny takie być i w hodowlach i w pseudo.


W hodowlach suka może mieć max 6 miotów (jeden miot w roku, do 8 roku życia), czyli o co najmniej połowę mniej niż u pseudo, bo oni kryją przy każdej cieczce.

Czy jesteś pewna, że w hodowli nie da się kryć co cieczkę nie łamiąc przy tym przepisów?


A ty se kupisz mieszankę yorka-cockera i jamnika i jeszcze psa sąsiadów, czyli pieska w przedziale wagowym 1-20 kg, na jamniczych krótkich łapkach i z jamniczą twardą sierścią, z wadą zgryzu i oczu- to dziedziczą po kundloyorkach, uszami zwisającymi - to po cockerach, widziałam jeszcze czarne loczki u tzw. "yorków" - pudel?

A np. zielone się zdarzają też? Albo yorki wielkości wilczura? Takie też na pewno widziałaś

Boze widzisz i nie grzmisz
Naprawde czytasz to co piszesz?
Czyli wychodzi ze popyt jest oplacalny wiec hulaj dusza piekla nie ma,rozmnazajmy jak leci i zarabiajmy

A Ty rozumiesz to, co czytasz? Gdyby nie było popytu, to ani pseudo, ani hodowcy nie rozmnażaliby tak zwierząt. Chyba, że chcesz mi wmówić, że gdyby nikt nie chciał kupować zwierząt z rodowodem, to hodowcy rozmnażaliby je tylko i wyłącznie dla siebie i mieli po kilkanaście, kilkadziesiąt zwierząt w domach/mieszkaniach - ot tak, dla samej pasji. Nie ważne na ile jest opłacalny popyt - ważne że jest i w ten sposób napędza podaż.


Pisać takiej i pisać, a i tak nic nie zrozumie A jak się odniesiesz do tego, co winogronek napisała przed chwilą?


A do czego ja mam się odnosić w wypowiedzi winogronka? Do głupoty jej sąsiada? Że niby on jest dowodem na coś? Bo rozmnożył psy dla zdrowia? A jak ktoś rozmnoży psy, bo mu jego wiara tak nakaże, to też będziesz chciała, żebym się do tego odnosiła, bo akurat te zwierzęta nie miały rodowodu? A jakby miały, to czego by były dowodem? Nie głupoty właściciela? Bo wydaje mi się, że papier nic tu do rzeczy nie ma. Idioci są wszędzie i ich bronić nie mam zamiaru.

Edytowane przez Myyylenka
Czas edycji: 2010-08-23 o 15:16
Myyylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 21:45   #2138
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Yvettaa Pokaż wiadomość
a gdy piesek juz ma powiecmy ok 10 tyg i wygloda jak York lecz nie ma rodowiodu może wyrosnoć na Yorka czy raczej bedzie tylko troche go przypominał?
Jeśli pies nie ma rodowodu to nie wyrośnie na yorka. Wtedy to będzie tylko pies w typie do yorka podobny. Prawdziwe yorki posiadają rodowód.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 08:03   #2139
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość

Pisać takiej i pisać, a i tak nic nie zrozumie A jak się odniesiesz do tego, co winogronek napisała przed chwilą?


A do czego ja mam się odnosić w wypowiedzi winogronka? Do głupoty jej sąsiada? Że niby on jest dowodem na coś? Bo rozmnożył psy dla zdrowia? A jak ktoś rozmnoży psy, bo mu jego wiara tak nakaże, to też będziesz chciała, żebym się do tego odnosiła, bo akurat te zwierzęta nie miały rodowodu? A jakby miały, to czego by były dowodem? Nie głupoty właściciela? Bo wydaje mi się, że papier nic tu do rzeczy nie ma. Idioci są wszędzie i ich bronić nie mam zamiaru.
Mylenka znowu się kłania zbyt pobieżne czytanie Winogronek pisała też o genetyce, wróć do tych postów, przeczytaj jeszcze raz dokładnie, i dopiero bierz się za odpowiedź...

Kolejny dowód na poparcie mojej tezy, że wyciągasz z postów tylko to, co dla Ciebie jest wygodne, a to z czym nie masz jak polemizować omijasz szerokim łukiem. Byle by tylko podgiąć rzeczywistość do swojej tezy, że pseudohodowle nie są złe.
Są złe, psują rasy i niweczą dorobek hodowców, czy Ci się to podoba czy nie. Faktów nie zmienisz, przykro mi.
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 09:26   #2140
Myyylenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Mylenka znowu się kłania zbyt pobieżne czytanie Winogronek pisała też o genetyce, wróć do tych postów, przeczytaj jeszcze raz dokładnie, i dopiero bierz się za odpowiedź...


A czy ja gdziekolwiek pisałam, że genetycznie te psy są identyczne, co rasowe? Ja pisałam jedynie, że to, że pies jest z pseudo nie znaczy, że musi być od razu chory, krzywy, kulawy itd. Nie rozumiem Twojego czepialstwa. Może sama najpierw przeczytaj moje wypowiedzi i dopiero bierz się za obalanie tego, co rzeczywiście twierdzę. A nie wybierasz to, czego nie skomentowałam (a by Ci pasowało, żebym skomentowała) i od razu podciągasz do tego, że sobie odpisuję tylko na wygodne dla mnie wątki. Wygodne to dla Ciebie jest to, żebym odnosiła się do tego, co Tobie się podoba

Byle by tylko podgiąć rzeczywistość do swojej tezy, że pseudohodowle nie są złe.

Czytasz to, co piszę? Czy sama wymyśliłaś MOJĄ tezę? Ja pisałam, że NIE WSZYSTKIE pseudohodowle są złe.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

A i ciekawa jestem dlaczego Ty w mojej wypowiedzi wybrałaś sobie do skomentowania TYLKO JEDEN fragment...? Nie miałaś z czym polemizować? Nie dało się podciągnąć niczego do Twojej tezy? Hym?
Myyylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 10:54   #2141
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Mylenka widzę że Tobie trzeba pisać jasno i wyraźnie Bo po drodze się gubisz i watki mylisz

Chodziło mi o to porównanie Twoje pseudo i normalnych hodowli i argumenty za jednym i drugim Więc ciekawi mnie, dlaczego nic nie odniosłaś się np. do genetyki, tylko uparłaś się na kwestie zarobkowe tylko i wyłącznie. I chciałam, żebyś podeszła do tematu szerzej i podała w tym szerszym kontekście (wyłączając z tego finanse, bo to już każdy wie co o tym myślisz - rozmnażaj sobie pieski dla kasy ile Ci się żywnie podoba byle by ich nie bić i nie dopuszczać co cieczkę - czyli bardzo uproszczony pogląd) jakie są argumenty za istnieniem pseudo.
Dasz radę czy temat Cię znowu przerośnie i czepisz się jedynie jakiś słówek z tego postu?
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:44
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 12:54   #2142
Myyylenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Chodziło mi o to porównanie Twoje pseudo i normalnych hodowli i argumenty za jednym i drugim Więc ciekawi mnie, dlaczego nic nie odniosłaś się np. do genetyki, tylko uparłaś się na kwestie zarobkowe tylko i wyłącznie. I chciałam, żebyś podeszła do tematu szerzej i podała w tym szerszym kontekście

Przecież napisałam, że jednym z powodów (oprócz popytu), dla których istnieją hodowle (i rozmnażają zwierzęta) jest doskonalenie rasy. Genetyka w to nie wchodzi? Więc przepraszam za ogólne sformułowanie - prawdziwi hodowcy dążą do tego, aby ich psy były idealne pod KAŻDYM względem. Więcej argumentów nie zauważyłam. I jedynym argumentem za istnieniem pseudo jest popyt i nie mam zamiaru SPECJALNIE DLA TWOJEGO SPOKOJU DUCHA kolejnych wymyślać.

Co tu chcesz szerzej? Definicję popytu mam Ci podać? Zróżnicowanie podaży? Charakterystykę hodowców i pseudo?

Dasz radę zrozumieć to co napisałam, czy jeszcze parę razy będę musiała to powtórzyć? Jak potrzebujesz szerszego tłumaczenia, to może poproś znajomego, żeby Ci to przeczytał i wyjaśnił, bo ja już nie mam pojęcia jak pisać, żeby do Ciebie docierało.
Myyylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 13:58   #2143
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Widzisz Mylenka, to jest Twój problem - nieznajomość tematu. Twoje początkowe podejście do tematu pseudo opierało się jedynie na kwestiach finansowych i tego, czy psy się zaniedbuje czy nie Jak zaczęłyśmy pisać o genetyce to ok, odniosłaś się - pisząc, że jak pies z pseudo to nie musi być od razu chory, kulawy itd. itp. Ale, czy to jest argument za? Znowu bardzo zawężone podejście do tematu, bo owszem nie musi i często nie jest, ale to jest jedna wielka loteria i nic więcej, i nie wiemy czy możemy się spodziewać jakiejś wady czy nie, bo nie znamy przodków i tego, jakie wady oni niosą. Ale to już łaskawie pominęłaś Bo niewygodne, prawda? Przecież jak przyjdzie do Ciebie osoba po kolejne szczeniaki i spyta o te sprawy, to nie będziesz wiedziała co powiedzieć. Lepiej więc udać, że sprawy nie ma

Różnice między pseudo a prawdziwą hodowlą nie opierają się jedynie na kwestii kasy czy genetyki. Wypowiadasz się autorytatywnie na temat tego czy pseudo mogą być dobre czy nie zawężając strasznie podejście do tego tematu.
Podałyśmy Ci już mnóstwo argumentów z różnych płaszczyzn odnoszących się do hodowli zwierząt i nie mam zamiaru się powtarzać, jak się wysilisz i poczytasz raz jeszcze to może je dojrzysz

Dla mojego spokoju ducha nic wymyślać nie musisz, ja jestem spokojna w przeciwieństwie do Ciebie
To Ty nam na siłę chcesz udowodnić, że istnieją "dobre" pseudo, których istnienie jest uzasadnione, ale jak na razie mnie do tego nie przekonałaś, dlatego pytam dalej.
My argumentów podałyśmy już naprawdę dużo, jak widać większość dla Ciebie nie do obalenia, dlatego stały się dla Ciebie "niewidoczne".
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 15:16   #2144
Myyylenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Jak zaczęłyśmy pisać o genetyce to ok, odniosłaś się - pisząc, że jak pies z pseudo to nie musi być od razu chory, kulawy itd. itp. Ale, czy to jest argument za? Znowu bardzo zawężone podejście do tematu, bo owszem nie musi i często nie jest, ale to jest jedna wielka loteria i nic więcej, i nie wiemy czy możemy się spodziewać jakiejś wady czy nie, bo nie znamy przodków i tego, jakie wady oni niosą. Ale to już łaskawie pominęłaś Bo niewygodne, prawda?

Myślisz, że tego nie neguję, bo to dla mnie niewygodne? Ja tego nie neguję, bo to fakt - w hodowlach jest większe prawdopodobieństwo, że szczeniak będzie taki, jaki powinien być. Ale przy okazji w hodowlach nie ma gwarancji, że kupimy psa, który nigdy w życiu nie zachoruje. Po prostu wybieramy coś, co jest pewniejsze (ale nie pewne) i tego nie będę kwestionować.
Myślisz, że piszę tutaj po to, żeby przekonać kogoś, że pseudo są dobre a hodowle złe? Mylisz się. Uważam, że hodowle mają więcej zalet niż pseudo.
Przy tym jednak uważam, że mogą istnieć dobre pseudo (które mogą lepiej traktować zwierzęta niż niektóre hodowle) i sprzedawać psy nie po psu w typie rasy skojarzonym z psem w typie "nie wiadomo co to", ale po dwóch psach w typie, które wyglądają bardzo ładnie (i nie podawaj już argumentu, że to, że są ładne powinien stwierdzić znawca) i nie muszą być chore.
Wy za to wybielacie wszystkie hodowle, a przypadki, kiedy zwierzęta są trzymane w złych warunkach, rozmnażane dla kasy, co cieczkę (bo tak też mogą robić prawdziwi hodowcy albo wykorzystując słabe przepisy ZK, albo sprzedając mioty na lewo bez rodowodów) uznajecie za coś co się zdarza tak rzadko, że nie warto nawet o tym mówić. A powiedz mi skąd w sprzedaży zwierzaki bez rodowodu po rodowodowych rodzicach? Już nie roztrząsam, czy miot trafił się, bo suka nieupilnowana, czy dla kasy, ale takie przypadki są. Oczywiście część może być tylko oszustwem, ale na to danych nikt nie ma.

My argumentów podałyśmy już naprawdę dużo, jak widać większość dla Ciebie nie do obalenia, dlatego stały się dla Ciebie "niewidoczne".
Myślisz, że chodzi mi tylko o obalanie wszystkiego, co piszecie, a jak tego nie robię, to dlatego, że udaję, że czegoś nie widzę. Może zastanów się trochę - nigdzie nie miałam zamiaru kwestionować pewnej przewagi hodowli nad pseudo. Jednak i w jednych i w drugich są odstępstwa od wizerunku, jaki podajecie, i te odstępstwa potwierdzają tezę, że za hodowlę zwierząt powinni brać się ludzie odpowiedzialni. I nie ma znaczenia, czy hodują z rodowodem, czy bez.

A to, że w hodowlach jest mniejszy (ale nie zerowy) odsetek oszustów i dręczycieli zwierząt niż w pseudo, nie sprawia, że wszystkie pseudo należy zlikwidować. Są ludzie, którzy chcą sobie kupić psa z pseudo więc niech sobie takiego kupią.

Przecież jak przyjdzie do Ciebie osoba po kolejne szczeniaki i spyta o te sprawy, to nie będziesz wiedziała co powiedzieć. Lepiej więc udać, że sprawy nie ma
Nie ma żadnych kolejnych szczeniaków u mnie. Poczytaj wcześniej.

A jak się udaje, że sprawy nie ma? Odwraca się na pięcie i zaczyna gwizdać? Chyba można przekazać wszystkie informacje i poinformować o tych, których się nie ma. Bez oszukiwania i mydlenia oczu komukolwiek.
Myyylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 21:04   #2145
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Myślisz, że tego nie neguję, bo to dla mnie niewygodne? Ja tego nie neguję, bo to fakt - w hodowlach jest większe prawdopodobieństwo, że szczeniak będzie taki, jaki powinien być. Ale przy okazji w hodowlach nie ma gwarancji, że kupimy psa, który nigdy w życiu nie zachoruje. Po prostu wybieramy coś, co jest pewniejsze (ale nie pewne) i tego nie będę kwestionować.
Nikt nie da Ci gwarancji, w końcu to wszystko zależy od genów. Jednak, jak słusznie zauważyłaś, w hodowlach prawdopodobieństwo, że szczeniak będzie zdrowy i zgodny ze wzorcem jest o wiele, wiele większe niż w pseudo. W pseudo nikt się genami prze przejmuje...

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Myślisz, że piszę tutaj po to, żeby przekonać kogoś, że pseudo są dobre a hodowle złe? Mylisz się. Uważam, że hodowle mają więcej zalet niż pseudo.
Przy tym jednak uważam, że mogą istnieć dobre pseudo (które mogą lepiej traktować zwierzęta niż niektóre hodowle) i sprzedawać psy nie po psu w typie rasy skojarzonym z psem w typie "nie wiadomo co to", ale po dwóch psach w typie, które wyglądają bardzo ładnie (i nie podawaj już argumentu, że to, że są ładne powinien stwierdzić znawca) i nie muszą być chore.
Nie zgodzę się z twierdzeniem, że istnieją dobre pseudo. Pseudo to pseudo. Nie ma moim zdaniem żadnego argumentu - oprócz kasy - za pseudo, nawet taką w której dobrze psy się traktuje, gdyż nie widzę innego niż kasa powodu jej istnienia. Nic się nie robi dla danej rasy, nie analizuje się rodowodów, aby właściwie dobrać partnerów, nie zna się zazwyczaj wcześniejszych pokoleń, nie wiadomo jakie choroby mieli przodkowie itp. Także nie ma dla mnie dobrych pseudo.

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Wy za to wybielacie wszystkie hodowle, a przypadki, kiedy zwierzęta są trzymane w złych warunkach, rozmnażane dla kasy, co cieczkę (bo tak też mogą robić prawdziwi hodowcy albo wykorzystując słabe przepisy ZK, albo sprzedając mioty na lewo bez rodowodów) uznajecie za coś co się zdarza tak rzadko, że nie warto nawet o tym mówić. A powiedz mi skąd w sprzedaży zwierzaki bez rodowodu po rodowodowych rodzicach? Już nie roztrząsam, czy miot trafił się, bo suka nieupilnowana, czy dla kasy, ale takie przypadki są. Oczywiście część może być tylko oszustwem, ale na to danych nikt nie ma.
Hodowle, które rozmnażają co cieczkę, czy nie dbają o zwierzęta to dla mnie też pseudo i od takich hodowli również nie należy kupować zwierząt. Wystarczy pojechać, zobaczyć hodowlę i psy, zobaczyć ilość miotów oraz czy w hodowli są stare psy. Jeśli coś jest nie tak, nie kupuje się u takiego hodowcy zwierzęcia.
Nie wybielamy hodowców, bo jak już napisałam, wszędzie się zgniłe jabłko trafi. Jednak to nie jest reguła a do tego w przypadku hodowli można pojechać, sprawdzić i nie kupić. Wtedy rozmnażać też przestaną.


Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Myślisz, że chodzi mi tylko o obalanie wszystkiego, co piszecie, a jak tego nie robię, to dlatego, że udaję, że czegoś nie widzę. Może zastanów się trochę - nigdzie nie miałam zamiaru kwestionować pewnej przewagi hodowli nad pseudo. Jednak i w jednych i w drugich są odstępstwa od wizerunku, jaki podajecie, i te odstępstwa potwierdzają tezę, że za hodowlę zwierząt powinni brać się ludzie odpowiedzialni. I nie ma znaczenia, czy hodują z rodowodem, czy bez.
Tu masz rację za hodowlę powinni się brać ludzie odpowiedzialni, ale też znający się na danej rasie. Jednak ja uważam, że hodowla powstaje w pewnym celu a nie tylko po to aby rozmnażać. Hodowla powinna mieć dokumenty na mioty i szczeniaki dlatego też hodowla jest wtedy, gdy psy mają rodowody. Takie jest moje zdanie.

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
A to, że w hodowlach jest mniejszy (ale nie zerowy) odsetek oszustów i dręczycieli zwierząt niż w pseudo, nie sprawia, że wszystkie pseudo należy zlikwidować. Są ludzie, którzy chcą sobie kupić psa z pseudo więc niech sobie takiego kupią.
Właśnie dzięki takiemu podejściu mamy tak wysoką bezdomność. Dlatego schrony są przepełnione. Właśnie w schronach i na ulicach widać ile jest bezpańskich, niechcianych kundelków i psów w typie rasy z bezsensownego rozmnażania .....
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 07:38   #2146
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Ja zgadzam się z Tygrysią, nie ma dobrych pseudo, jedynie można mówić, że są pseudo, gdzie dobrze się traktuje zwierzęta. Ale hodowla nie powinna jedynie na tym bazować.

Mylenka Twoje argumenty za istnieniem niektórych pseudo są takie, jakbym ja powiedziała, że powinno się tworzyć podróbki znanych marek, bo niektórzy chcą sobie takie podróbki kupić, bo ich np. nie stać na oryginał A jednak jest to niezgodne z prawem, jak myślisz, dlaczego? A no dlatego, że nie po to ktoś wymyślił oryginalny projekt, włożył w to czas i pieniądze, doskonalił jakość i dbał o dobre imię marki, żeby ktoś po najmniejszej linii oporu na tym sobie zarabiał, kradnąc po prostu całą tę pracę.

Tak samo jest z pseudo - hodowcy przez wiele lat starają się rasę ulepszać, doskonalić, aż nagle takie pseudo stwierdza, że taki fajny pieseczek się będzie dobrze sprzedawać, to sobie rozmnożę. I nie obchodzi go genetyka, właściwy dobór, poprawa eksterieru czy psychiki, byle by tylko był podobny (i to podobny jedynie z wyglądu, bo przecież nikt u szczeniaka i tak nie zobaczy, że charakter nieodpowiedni dla tej rasy).
Tak jak podróbka nigdy nie dorówna oryginałowi, tak i psy z pseudo nigdy nie dorównają tym z prawdziwych hodowli. A ich rozmnażanie jest psuciem rasy i niweczeniem wieloletniego wysiłku wielu osób)

A co do tego, że niby zamiatamy pod dywan to, że i w zrzeszonych hodowlach są nieprawidłowości, to tylko wychodzi to, że nawet się nie wysiliłaś żeby cały wątek przeczytać więc piszesz bzdury.
Poczytaj sobie to zobaczysz, że też ostrzegamy przed tym, że i w tych zrzeszonych hodowlach mogą być czarne owce i trzeba hodowlę dobrze sprawdzić przed kupnem psa. I to nie prawda, że z takimi hodowlami nic się nie robi, już o niejednej interwencji w związku kynologicznym słyszałam i niejednym odebraniu uprawnień.
Z pseudo wśród zrzeszonych hodowli też walczymy, tylko jak się komuś nie chce poczytać tylko pisać co ślina na język przyniesie to nie nasz problem.
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2010-08-25 o 07:40
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 09:01   #2147
york
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Hodowla zwierząt zgodnie z ustawą o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 1997 r. Nr 123, poz. 774) zespół zabiegów zmierzających do poprawienia założeń dziedzicznych (genotypu) zwierząt gospodarskich, w zakres których wchodzi ocena wartości użytkowej i hodowlanej zwierząt gospodarskich, selekcja i dobór osobników do kojarzenia prowadzony w warunkach prawidłowego chowu.

REGULAMIN HODOWLI PSÓW RASOWYCH
I. Przepisy ogólne
§ 3
Celem hodowli jest doskonalenie poszczególnych ras psów pod względem cech fizycznych, psychicznych i użytkowych z uwzględnieniem podstaw naukowych.
__________________
Ogloszenia psów

Edytowane przez york
Czas edycji: 2010-08-25 o 09:06
york jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:33   #2148
Myyylenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Mylenka Twoje argumenty za istnieniem niektórych pseudo są takie, jakbym ja powiedziała, że powinno się tworzyć podróbki znanych marek, bo niektórzy chcą sobie takie podróbki kupić, bo ich np. nie stać na oryginał A jednak jest to niezgodne z prawem, jak myślisz, dlaczego? A no dlatego, że nie po to ktoś wymyślił oryginalny projekt, włożył w to czas i pieniądze, doskonalił jakość i dbał o dobre imię marki, żeby ktoś po najmniejszej linii oporu na tym sobie zarabiał, kradnąc po prostu całą tę pracę.

Mylisz się. Pseudo musiałyby wyrabiać sobie fałszywe rodowody, żeby pasować do Twojego przykładu. A tak można je porównać do podróbek typu "adidos" czy "arrmanni", gdzie sprzedawca nie jest w stanie wcisnąć Ci, że sprzedaje towar od projektanta, bo nie ma "oryginalnych" metek itd. Dlatego podróbki typu "adidos" są legalne, bo są podobne do oryginału, ale nim nigdy nie będą i nikt tego nie ukrywa.
Pseudo nie podają się za hodowle - przyznają, że nie mają rodowodu.


A co do tego, że niby zamiatamy pod dywan to, że i w zrzeszonych hodowlach są nieprawidłowości, to tylko wychodzi to, że nawet się nie wysiliłaś żeby cały wątek przeczytać więc piszesz bzdury.
Poczytaj sobie to zobaczysz, że też ostrzegamy przed tym, że i w tych zrzeszonych hodowlach mogą być czarne owce i trzeba hodowlę dobrze sprawdzić przed kupnem psa. I to nie prawda, że z takimi hodowlami nic się nie robi, już o niejednej interwencji w związku kynologicznym słyszałam i niejednym odebraniu uprawnień.
Z pseudo wśród zrzeszonych hodowli też walczymy, tylko jak się komuś nie chce poczytać tylko pisać co ślina na język przyniesie to nie nasz problem.

No jasne - tak walczycie, że jakoś nie zobaczyłam tutaj osobnego wątku pt. tępimy hodowców - oszustów (a może i jest, ale dokopać się do niego nie sposób). Laik, który wchodzi na to forum jest bombardowany przykładami skrajnych przypadków w pseudo, a co dowiaduje się o hodowlach? "Powinnaś wybrać najlepszą hodowlę - sprawdź jak wyglądają młode, jak właściciele się z nimi obchodzą, czy nie zależy im tylko na kasie, czy chcą potem utrzymywać kontakt. Nie każda hodowla jest dobra". Świadomie czy nie wzbudzacie zaufanie do ogółu hodowli używając jedynie zupełnie innego języka w wypowiedziach na ich temat (bez względu na to, jak źle mogliby się zachowywać) i zaznaczając przy tym, że i w hodowlach "zdarzają się czarne owce".
Możliwe, że jesteście tego nieświadome (nawet uważam, że taka postawa jest zwyczajnie ludzka), ale większość z Was używa łagodniejszych słów do tego samego negatywnego zjawiska w pseudo i w hodowlach.
Myyylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 11:10   #2149
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

A wcale się nie mylę, a już zwłaszcza nie wtedy, jak pseudo mówi, że to "rasowy york" czy też "rasowy spaniel" tylko bez rodowodu No to chyba nie nazywa go yurk ale jednak york, czyli tak jak powszechnie stosowana i znana nazwa rasy To po pierwsze, a po drugie oszukuje mówiąc, że to jest pies rasowy nie mając żadnego dowodu na to (czytaj metryki)...

A co do tej drugiej części, to już ciężko to komentować nawet. Oczywiście mylenko że gorszych słów używamy dla pseudo, bo każda jedna pseudo jest zła! A w hodowlach zrzeszonych tylko niektóre są złe. Uważasz że określenie "czarna owca" nie ma negatywnych konotacji?
Czego Ty jeszcze chcesz, najpierw piszesz, że w ogóle pomijamy kwestie złych legalnych hodowli, jak Ci się udowodni, że to nieprawda, to nagle problemem jest w jaki sposób. O co Ci chodzi bo ja już nie nadążam.

Spójrz sobie na tytuł wątku "Rasowy = rodowodowy", to nie miejsce na zaciekłą walkę ze złymi hodowlami zreszonymi, z tym się idzie do związku, a tu ludzi mimo wszystko ostrzega, że przy kupnie psa trzeba uważnie wybierać hodowlę (przy pseudo nie ma takiej możliwości więc pozostaje edukacja ludzi). Takie to złe według Ciebie? No tragedia normalnie!

mamy nie wzbudzać zaufania do zrzeszonych hodowli? Bo co? Bo pseudo się będzie gorzej powodzić? Mylenko, duża większość legalnych hodowli jest godna zaufania, w przeciwieństwie do pseudo, czy Ci się to podoba czy nie.
Czyli generalnie jak zawsze - Mylenka jest za a nawet przeciw. Raz piszesz, że legalne hodowle są cacy, a raz najeżdżasz na nie ile się da, bo się CZASEM zdarzy pseudo wśród legalnych.
Ale czekaj, jak to mówiłaś - żeby nie generalizować, tak?

Czegoś jeszcze się czepisz, bo Ci nie pasuje że uważamy że każda pseudo jest zła? Jak się argumenty kończą to przerzucamy się na temat zastępczy atakując "bo o tych piszecie tak a tak, a o tamtych tak a tak"? jakby to było w tym wszystkim najważniejsze...

No ale ja wiem, że Ty walczyć musisz, bo jakbyś chciała mieć kolejne szczeniaczki dla zysku to edukacja społeczeństwa może być ogromnym problemem, bo się jeszcze nie sprzedadzą i co będzie?
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2010-08-25 o 11:42
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 13:45   #2150
Myyylenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Czego Ty jeszcze chcesz, najpierw piszesz, że w ogóle pomijamy kwestie złych legalnych hodowli, jak Ci się udowodni, że to nieprawda, to nagle problemem jest w jaki sposób. O co Ci chodzi bo ja już nie nadążam.

Ty chyba w ogóle nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałam: "Wy za to wybielacie wszystkie hodowle, a przypadki, kiedy zwierzęta są trzymane w złych warunkach, rozmnażane dla kasy, co cieczkę (bo tak też mogą robić prawdziwi hodowcy albo wykorzystując słabe przepisy ZK, albo sprzedając mioty na lewo bez rodowodów) uznajecie za coś co się zdarza tak rzadko, że nie warto nawet o tym mówić."

Gdzie napisałam, że w ogóle pomijacie kwestię złych legalnych hodowli?Napisałam, że jak już się trafi taki przypadek, to uznajecie go z zjawisko rzadkie, nie zakładacie dyskusji na ten temat, tak jakby był zbyt małym problemem, aby o nim dyskutować. Chyba to jasne - pomijacie problem złych hodowli, a jak się trafi w dyskusji, to go umniejszacie.
Nie rozumiesz tego, co czytasz, to nie komentuj

Spójrz sobie na tytuł wątku "Rasowy = rodowodowy", to nie miejsce na zaciekłą walkę ze złymi hodowlami zreszonymi, z tym się idzie do związku, a tu ludzi mimo wszystko ostrzega, że przy kupnie psa trzeba uważnie wybierać hodowlę (przy pseudo nie ma takiej możliwości więc pozostaje edukacja ludzi). Takie to złe według Ciebie? No tragedia normalnie!

Rasowy=rodowodowy też nie sugeruje, że wątek ma być kopalnią linków i opowieści o pseudohodowlach, które znęcają się nad zwierzętami. A tego w tym wątku jest pełno. Dlaczego więc nie dyskutować o znęcających się nad zwierzętami hodowcach?

Mam pytanie - czy w przypadku znęcania się hodowcy nad zwierzętami, najpierw idzie się do związku zamiast na policję? Sprawa kończy się tylko na wykluczeniu ze związku?


Mylenka jest za a nawet przeciw. Raz piszesz, że legalne hodowle są cacy, a raz najeżdżasz na nie ile się da, bo się CZASEM zdarzy pseudo wśród legalnych.
Ale czekaj, jak to mówiłaś - żeby nie generalizować, tak?


G E N E R A L I Z O W A N I E - czy wiesz co oznacza to słowo?Może zajrzyj do słownika, albo upomnij się pani na lekcji, żeby Ci wytłumaczyła. Ja NIGDZIE nie napisałam, że WSZYSTKIE hodowle to są takie czy inne. Nie najeżdżam na WSZYSTKIE i nie uważam, że WSZYSTKIE są cacy. Może nie używaj słów, których znaczenia nie znasz, bo tylko się kompromitujesz.


Czegoś jeszcze się czepisz, bo Ci nie pasuje że uważamy że każda pseudo jest zła?

Coś jeszcze odpyskniesz, bo Ci się nie podoba, że ktoś ma inne zdanie niż Ty?


No ale ja wiem, że Ty walczyć musisz, bo jakbyś chciała mieć kolejne szczeniaczki dla zysku to edukacja społeczeństwa może być ogromnym problemem, bo się jeszcze nie sprzedadzą i co będzie?

Argument/ rozumowanie na poziomie podstawówki. Aż nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Może przenieś się z takimi tekstami na forum gazety "Bravo", albo "13"?
Myyylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 13:58   #2151
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Mysle, ze w temacie wszystko zostalo juz powiedziane. Myyylenki z pewnoscia nie przekona juz nic, a ja Myyylenke ostrzegam ponownie, aby darowala sobie osobiste wycieczki. Powyzsze i wszelkie przyszle zlosliwosci beda punktowane - zgodnie z regulaminem - ma sie rozumiec.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-08-25 o 14:01
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 14:07   #2152
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Czego Ty jeszcze chcesz, najpierw piszesz, że w ogóle pomijamy kwestie złych legalnych hodowli, jak Ci się udowodni, że to nieprawda, to nagle problemem jest w jaki sposób. O co Ci chodzi bo ja już nie nadążam.

Ty chyba w ogóle nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałam: "Wy za to wybielacie wszystkie hodowle, a przypadki, kiedy zwierzęta są trzymane w złych warunkach, rozmnażane dla kasy, co cieczkę (bo tak też mogą robić prawdziwi hodowcy albo wykorzystując słabe przepisy ZK, albo sprzedając mioty na lewo bez rodowodów) uznajecie za coś co się zdarza tak rzadko, że nie warto nawet o tym mówić."
Ja jednak myślę że to ktoś inny ma tutaj z tym problem Przeczytaj raz jeszcze to co napisałaś. Skoro uważamy, że nie warto o tym mówić, to dlaczego mówimy? Oj chyba się trochę pogubiłaś już w tym co sama piszesz.
Skoro piszemy, że i wśród hodowli zdarzają się ludzie nieodpowiedzialni i krzywdzący zwierzaki, to czy to oznacza, że "wybielamy wszystkie hodowle"? (Twój cytat)

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Gdzie napisałam, że w ogóle pomijacie kwestię złych legalnych hodowli?Napisałam, że jak już się trafi taki przypadek, to uznajecie go z zjawisko rzadkie, nie zakładacie dyskusji na ten temat, tak jakby był zbyt małym problemem, aby o nim dyskutować. Chyba to jasne - pomijacie problem złych hodowli, a jak się trafi w dyskusji, to go umniejszacie.
Nie rozumiesz tego, co czytasz, to nie komentuj
"Wy za to wybielacie wszystkie hodowle, a przypadki, kiedy zwierzęta są trzymane w złych warunkach, rozmnażane dla kasy, co cieczkę (bo tak też mogą robić prawdziwi hodowcy albo wykorzystując słabe przepisy ZK, albo sprzedając mioty na lewo bez rodowodów) uznajecie za coś co się zdarza tak rzadko, że nie warto nawet o tym mówić."


Patrz Twój powyższy fragment i pogrubione części.
Jeszcze raz, jakbyśmy uważały, że nie warto o tym mówić, to byśmy nie mówiły, a jest odwrotnie. Logika zdań się kłania.

Mylenka, zauważyłaś że piszesz stwierdzenia, które się wzajemnie wykluczają?


Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość

Rasowy=rodowodowy też nie sugeruje, że wątek ma być kopalnią linków i opowieści o pseudohodowlach, które znęcają się nad zwierzętami. A tego w tym wątku jest pełno. Dlaczego więc nie dyskutować o znęcających się nad zwierzętami hodowcach?

Mam pytanie - czy w przypadku znęcania się hodowcy nad zwierzętami, najpierw idzie się do związku zamiast na policję? Sprawa kończy się tylko na wykluczeniu ze związku?
Ad.1 Ależ owszem Mylenko, ma być, bo służy do edukowania ludzi dlaczego nie powinno się kupować zwierząt innych niż z metryką. Jak mamy to robić bez pisania o pseudo, które są podstawową przyczyną tego, że trzeba ludzi uświadamiać że rasowe zwierzę to TYLKO zwierzę z rodowodem?

Ad. 2 Jak się znęcają nad zwierzętami to TOZ plus odpowiednie służby, jak za częste krycia i inne przypadki łamania przepisów związku - to do związku. Logiczne chyba


Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
G E N E R A L I Z O W A N I E - czy wiesz co oznacza to słowo?Może zajrzyj do słownika, albo upomnij się pani na lekcji, żeby Ci wytłumaczyła. Ja NIGDZIE nie napisałam, że WSZYSTKIE hodowle to są takie czy inne. Nie najeżdżam na WSZYSTKIE i nie uważam, że WSZYSTKIE są cacy. Może nie używaj słów, których znaczenia nie znasz, bo tylko się kompromitujesz.
Mylenko wyobraź sobie że znam wiele słów, znaczenie tego również i to bardzo dobrze. Wyobraź też sobie, że niekoniecznie trzeba używać słów takich jak "ZAWSZE" czy "WSZYSTKIE" żeby generalizować. Pouczać innych to jesteś pierwsza, a może zastosuj swoje światłe rady najpierw do samej siebie, dobrze?


Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Coś jeszcze odpyskniesz, bo Ci się nie podoba, że ktoś ma inne zdanie niż Ty?
Mylenka, może zacytuję samą Ciebie:

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Argument/ rozumowanie na poziomie podstawówki. Aż nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Może przenieś się z takimi tekstami na forum gazety "Bravo", albo "13"?
Mylenko to nie jest argument i rozumowanie na poziomie podstawówki, ale na poziomie pseudo...
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2010-08-25 o 14:19
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 18:09   #2153
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
Mylisz się. Pseudo musiałyby wyrabiać sobie fałszywe rodowody, żeby pasować do Twojego przykładu. A tak można je porównać do podróbek typu "adidos" czy "arrmanni", gdzie sprzedawca nie jest w stanie wcisnąć Ci, że sprzedaje towar od projektanta, bo nie ma "oryginalnych" metek itd. Dlatego podróbki typu "adidos" są legalne, bo są podobne do oryginału, ale nim nigdy nie będą i nikt tego nie ukrywa.
Pseudo nie podają się za hodowle - przyznają, że nie mają rodowodu.
Tu się mylisz. Większość pseudo twierdzi, że sprzedaje psy rasowe a to jest kłamstwo. Nie muszą wyrabiać lewych rodowodów, bo łatwowierni lub nie znający się na tym ludzie wierzą we wszystko. Także pseudo sprzedają podróbki twierdząc, że to oryginały a do tego nie posiadając dokumentów. Do tego pseudo często nawet bezpośrednio w ogłoszeniach podają się za hodowle - a to już perfidne kłamstwo!

Cytat:
Napisane przez Myyylenka Pokaż wiadomość
No jasne - tak walczycie, że jakoś nie zobaczyłam tutaj osobnego wątku pt. tępimy hodowców - oszustów (a może i jest, ale dokopać się do niego nie sposób). Laik, który wchodzi na to forum jest bombardowany przykładami skrajnych przypadków w pseudo, a co dowiaduje się o hodowlach? "Powinnaś wybrać najlepszą hodowlę - sprawdź jak wyglądają młode, jak właściciele się z nimi obchodzą, czy nie zależy im tylko na kasie, czy chcą potem utrzymywać kontakt. Nie każda hodowla jest dobra". Świadomie czy nie wzbudzacie zaufanie do ogółu hodowli używając jedynie zupełnie innego języka w wypowiedziach na ich temat (bez względu na to, jak źle mogliby się zachowywać) i zaznaczając przy tym, że i w hodowlach "zdarzają się czarne owce".
Możliwe, że jesteście tego nieświadome (nawet uważam, że taka postawa jest zwyczajnie ludzka), ale większość z Was używa łagodniejszych słów do tego samego negatywnego zjawiska w pseudo i w hodowlach.
Cóż... oczywiście, że należy mieć większe zaufanie do hodowców niż do pseudo - po to hodowle się rejestruje a każdy szczeniak ma tatuaż lub chip. Zresztą do większości pseudo nie pojedziesz i nie zobaczysz "hodowli" i ich psów, bo na to Ci nie pozwolą. Do hodowli możesz pojechać, zobaczyć a jak się warunki nie spodobają nie kupować psa. Przy hodowlach masz wybór. A pseudo to pseudo - to rozmnażanie dla kasy, bo dla rasy to nic nie robią. Wyjaśniłam to już dokładnie wcześniej, ale te argumenty jakoś pominęłaś....
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-08-25 o 18:11
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 21:30   #2154
GoVeg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 51
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Przeczytałam cały wątek i bardzo, ale to BARDZO żałuję, że na innym portalu (nomen omen, modowym), gdzie codziennie bywam, nie ma takich osób jak Wy.

Prawie każdego dnia staczam tam z małą grupką osób niemalże krwawe boje, próbując im wyjaśnić, że rasowy=rodowodowy, że wybór psa nie powinien się ograniczać jedynie do doboru zwierzaka pod względem wyglądu, że york za 400 zł w przyszłości może wcale nie okazać się yorkiem, że jeśli bierze się odpowiedzialność za jakieś zwierzę, a później się je oddaje do schroniska (bo był agresywny i sikał po kątach) to być może, a nawet na pewno, coś jest nie tak z właścicielem, a nie ze zwierzęciem... odpowiedzi, jakie dostaję, są najczęściej wulgarne, prześmiewcze albo głupie.

Gdybym tu wkleiła choć kilka wątków z tamtego portalu, pewnie niejedna z Was by się za głowę złapała.

Widzę, że tu, na Wizażu, jest więcej myślących osób - i chyba tutaj już na dobre zostanę
__________________
I'm vegan.
Yes, I do get enough fibre.
No, my shoes aren't leather.
Yes, I do have a life.

GoVeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 22:51   #2155
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez GoVeg Pokaż wiadomość
Przeczytałam cały wątek i bardzo, ale to BARDZO żałuję, że na innym portalu (nomen omen, modowym), gdzie codziennie bywam, nie ma takich osób jak Wy.
...
Widzę, że tu, na Wizażu, jest więcej myślących osób - i chyba tutaj już na dobre zostanę
Witamy nowa Wizazanke

Ja kilka razy w tygodniu przeprowadzam rozmowy z ludzmi, ktorzy tak naprawde nie wiedza, nie rozumieja... o co chodzi czasem sie udaje - a czasem trafiam na mur - ponoc "sie wymadrzam"... coz - nawet jesli kilka osob pojmie w czym rzecz - to warto to robic
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:14   #2156
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Troszkę offtop, ale w ważnej sprawie

MISTY – PIES ŚPIĄCY NA STOJĄCO
"Kiedy wrócisz zmęczony z pracy, spróbuj zamknąć oczy i zasnąć. Próbuj odpoczywać nie kładąc się na tapczanie. Wyobraź sobie, że jak się położysz, każdy kawałeczek Twojej skóry będzie bolał jeszcze bardziej niż jak stoisz. Spróbuj wystać tak, choć kilka godzin."

Przeczytajcie i jeśli możecie to pomóżcie Misty
http://allegro.pl/owczarek-niemiecki...214081605.htm l
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 14:49   #2157
Corrina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 206
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Świetna jest ta akcja R=R. Sama do niedawna nie zdawałam sobie sprawy ile oznacza zwierzak rodowodowy. Dopiero kiedy kupując prześlicznego kocurka z hodowli dowiedziałam się od hodowczyni jakie to ważne żeby nie wspomagać pseudohodowli. Jednakże dużo też słyszałam złych opini na temat "prawdziwych" hodowli.Stąd wniosek, że tak naprawdę trzeba bardzo starannie zdobywać informację na temat przyszłego pupila, nie sugerując się tylko hasłem "hodowla zarejestrowana" i "zwierzak rodowodowy".
Corrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 10:05   #2158
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

ja już wiem jak wygląda na żywo pseudo-hodowla
ostatnio często chodze ze świnką do weterynarza, bo nie jest z nią najlepiej i duzo się nasłuchałam w poczekalni... Najgorsi są chyba Ci od Yorków

Najpierw jakieś małżeństwo przyszło z całym koszykiem szczeniąt i dwoma suczkami i w pewnym momencie cos się właściciel pochwalił że dużo rodzą ale teraz da im na rok odpocząć, a na to żona "ale Zuzia (imię przypadkowe bo nie pamietam) jest przecież silna da sobie radę jeszcze w tym roku"

Drugim razem facet opowiada że jego suczka jest szczenna, ale że walczyła bardzo przed psem... i wiecie co zrobił - trzymą ją żeby pies mógł zapłodnić

kurcze... to barbarzyństwo
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 11:33   #2159
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Hodowle a Pseudohodowle

Świetny odcinek gdzie Victoria porusza różnice pomiędzy pseudo a prawdziwa hodowlą i jakie sa tego konsekwencje - POLECAM!!
http://vod.onet.pl/ja-albo-moj-pies,...2,odcinek.html
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 09:49   #2160
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Rasowy=Rodowodowy

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
ja już wiem jak wygląda na żywo pseudo-hodowla
ostatnio często chodze ze świnką do weterynarza, bo nie jest z nią najlepiej i duzo się nasłuchałam w poczekalni... Najgorsi są chyba Ci od Yorków

Najpierw jakieś małżeństwo przyszło z całym koszykiem szczeniąt i dwoma suczkami i w pewnym momencie cos się właściciel pochwalił że dużo rodzą ale teraz da im na rok odpocząć, a na to żona "ale Zuzia (imię przypadkowe bo nie pamietam) jest przecież silna da sobie radę jeszcze w tym roku"

Drugim razem facet opowiada że jego suczka jest szczenna, ale że walczyła bardzo przed psem... i wiecie co zrobił - trzymą ją żeby pies mógł zapłodnić

kurcze... to barbarzyństwo
Coś strasznego. Ciekawe czy weci ich starają się uświadomić czy też oko na to przymykają.
Dla mnie ludzie co tak mnożą nie powinni mieć żadnych zwierząt! Sami niech się tak mnożą a nie biedne suczki do granic ich możliwości wykorzystują... i to pewnie "domowa hodowla", co niektórzy tak chwalą, że to przecież nie pseudo i że wszystko oki. Żal psów.
Mam nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy i nie będą z takich "hodowli" kupować. Tylko z prawdziwych hodowli, gdzie psy posiadają uprawnienia a małe metryki
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 11:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.