Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-21, 18:47   #2131
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się wolno, na złoto-brązowo, nie ma we mnie żadnego odcienia szarości opalenizny, nigdy nie byłam mocno opalona

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Szaro-niebieskie, z ciemniejsza obwodka, maja plamki,
rzesy i brwi-ciemne (ciemny brąz)

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Mam kilka na nosie jasne, złotawe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

jasna, czysty beż (podklady z żółtymi tonami wogole mi nie pasuja, ale cialo mozliwe że mam trochr złotawe)
rumienie sie na czerwono ( czasem na buraka )

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


nie jest mysi, ciemny blond, jasny bronz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

czerwone, bordowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

dobrze-pastelowy fiolet, czarny, ciemny beż, bialy, żóły, jasna czerwień, szary, turkusowy, niebieski

zle- rozowy, pomaranczowy, zielony, ciemny szarawy bronz


Czekam na sugestie
na tym ostatnim zdjeciu, mam przy głowie naturalne włosy, dół był kiedys troche rozjasniany (pasemka)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 052009184621.jpg (150,0 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 052009184812.jpg (148,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 052009184829.jpg (150,7 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 112808103232nn.jpg (148,9 KB, 27 załadowań)
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-05-21 o 19:02
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 19:28   #2132
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dobby Pokaż wiadomość

aluniaa007 - klasyczna wiosna, daj spokój z tym niebieskim
dzieki za odp. tylko,ze niebieski to jeden z moich ulubionych kolorow i uwazam,ze jest mi w nim dobrze tym bardziej jak juz jestem opalona to cos ze mna nie tak ?
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 20:20   #2133
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 103
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dobby dziekuje za odpowiedz
Samej ciezko mi bylo do tego dojsc ale teraz przeanalizowalam juz pod pewnym kontem i chyba faktycznie. Bo już nie wiedziałam->myślałamże masakrycznie pomieszana jestem
Dodaj, że jak bylam mala mialam troche jasniejsze wloski.

Dziękuję jeszcze raz i będę moga w końcu jakoś z głową kompletować sobie i garderobę i paletki.
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 21:02   #2134
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

DZieki
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 07:39   #2135
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 103
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A mi pojawily sie jeszcze watpliwosci..bo przeczytalam tu na wizazu na jakims watku ze LATO w naturalnym swietle nie moze miec zlotych przeblyskow wlosow. Ze tylko cieple typy urody tak maja. A ja normalnie mam ciemne wloski ale w sloncu wydaje mi sie ze wlosy maja odrobine wlotawy odcien...-> to juz nie wiem chyba jestem pomieszana..
Ale z tym cieplym typem urody nie zgadzaja mi sie inne rzeczy np kolor zyl to jest ten niebisko-fioletowy jak maja zimne typy urody.
Pomoze mi ktos? Czy lato moze miec jednak taki odcien jasniejszo-zlotawy wlosow w sloncu czy to swiadczy ze jestem lato-.....? No wlasnie lato i kim zmieszanym?
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 10:23   #2136
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

to zyły mają cos do typu urody łał
bo ja to mam fioletowe
a jakie mozna miec i jak to sie ma do typów??? jaki typ ma jakie kolory?
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 10:45   #2137
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 103
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
to zyły mają cos do typu urody łał
bo ja to mam fioletowe
a jakie mozna miec i jak to sie ma do typów??? jaki typ ma jakie kolory?
przeczytalam ze typy zimne mają koloru niebiesko-fioletowego na nadgarstku a typy ciepłe->wiosna,jesień zielonego

Edytowane przez c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Czas edycji: 2009-05-22 o 10:49
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 11:05   #2138
dobby
Przyczajenie
 
Avatar dobby
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Cytat:
Napisane przez dobby Pokaż wiadomość

aluniaa007 - klasyczna wiosna, daj spokój z tym niebieskim
dzieki za odp. tylko,ze niebieski to jeden z moich ulubionych kolorow i uwazam,ze jest mi w nim dobrze tym bardziej jak juz jestem opalona to cos ze mna nie tak ?
Niezupełnie. Chodzi mi tylko o to, że jesteś ciepłym pastelowym typem. I o ile pastelowy niebieski to jeszcze nie jest taki trudny do wyobrażenia to ciepły niebieski już tak Generalnie niebieski to jest trzon zimnych kolorów, żeby sprawdzić czy jakiś kolor jest zimny m.in. szuka się w nim odcienia niebieskiego.. Dlatego choć możesz lubić niebieski, ale niekoniecznie w nim dobrze wyglądać. Mały test: przyłóż jakiś swój niebieski ciuch do twarzy i sprawdź jak wygląda Twoja twarz - czy wygląda na "wydobytą" czy jest "zapadnięta", czy skóra Ci promienieje czy wręcz przeciwnie, czy oczy błyszczą czy matowieją i giną w twarzy.. Teraz spróbuj przyłożyć jak ciepły kolor np. rozbielany brąz, jabłkowa zieleń
, delikatny turkus, żółty, czy pomarańczowy. Oczywiście wszystko w dobrym świetle Spróbuj


Cytat:
A mi pojawily sie jeszcze watpliwosci..bo przeczytalam tu na wizazu na jakims watku ze LATO w naturalnym swietle nie moze miec zlotych przeblyskow wlosow. Ze tylko cieple typy urody tak maja. A ja normalnie mam ciemne wloski ale w sloncu wydaje mi sie ze wlosy maja odrobine wlotawy odcien...-> to juz nie wiem chyba jestem pomieszana..
Wiesz co, miałam podobny problem, bo jestem mocną szatynką i pod słońce wydawało mi się w ogóle jestem ruda

Cytat:
Ale z tym cieplym typem urody nie zgadzaja mi sie inne rzeczy np kolor zyl to jest ten niebisko-fioletowy jak maja zimne typy urody.
No właśnie W dodatku wydaje mi się (ze zdjęcia), że Twoje brwi mają popielaty odcień a nie własnie rudawy..
Jeśli masz wątpliwości to jak wyżej, zrób test, weź najlepiej dwa ciuchy (możesz nawet szal, spodnie, cokolwiek przyłożyć) w tym samym kolorze, tylko w innym odcieniu, zimnym i ciepłym. Patrz wyżej jak sprawdzić, którym typem jesteś

incorrect - wiosna, bardzo dobrze na policzkach widać brzoskwiniowy odcień

Edytowane przez dobby
Czas edycji: 2009-05-22 o 11:09
dobby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 11:36   #2139
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[1=c042958294e99042f58d4b6 e63f583de5e67f661_63eacf5 328b46;12415125]przeczytalam ze typy zimne mają koloru niebiesko-fioletowego na nadgarstku a typy ciepłe->wiosna,jesień zielonego [/quote]

aha dzieki
czyli kolejne potwierdzenie mojej zimowatosci
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 12:28   #2140
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 103
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Faktycznie dobby . Przyłożyłam wsciekly niebieski i troche jasniejszy turkus i niebieski z pomaranczem tak samo z rozem tez. Te wlosy moze faktycznie myla w sloncu i dlatego tye osob mialo problemy z klasyfikacja bo blednie patrza sie jedynie na wlosy.. a one wcale tak nie wpadaja w zloto->są ciemne
A co do rzęs to są popielate właściwie to czarne może nie kruczoczarne ale czarne z odrobiną popielatego. na tym zdjęciu miałam je za bardzo wycieniowane.

Ale z tymi kolorami to różnie bo np teraz jestem ubrana na czarno z brązem tym jasnym co teraz jest modny i mam na sobie taki hmm sweterek między pomarańczem a morelą i naweet pasuje ale tylko daltego ze rozjaśnia ciemny strój. Takze nie trzeba skreślać od razu jakichś kolorków
pozdrowionka
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 12:40   #2141
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dobby, bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czemu, ale zawsze myślałam, że jestem latem. Chyba się sugerowałam tym, że kocham słońce i miesiące letnie, nie wiem. Pokręcona jestem

[1=c042958294e99042f58d4b6 e63f583de5e67f661_63eacf5 328b46;12415125]przeczytalam ze typy zimne mają koloru niebiesko-fioletowego na nadgarstku a typy ciepłe->wiosna,jesień zielonego [/quote]


Hmmm, tak się przyglądam swoim żyłkom i stwierdzam, że są niebiesko fioletowe... A ja przecie wiosenka
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 12:41   #2142
OmNomNomNomXD
Raczkowanie
 
Avatar OmNomNomNomXD
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 106
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania

1. opalam się ciężko, na różowo , na drugi dzień jestem już brązowa.
2. raczej jasne. brwi i rzęsy mam zdecydowanie czarne.
3. piegi mam złotawe, ciepłe.
4. jasny wpadający w róż. rumienię się na czerwono
5. ciemny. ciemny brąz.
6. nasycona czerwien
7. czuje sie dobrze w czarnym, ciemnym foletowym, szarym i we wszystkich ciemnych kolorach.
OmNomNomNomXD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 12:50   #2143
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[1=c042958294e99042f58d4b6 e63f583de5e67f661_63eacf5 328b46;12415125]przeczytalam ze typy zimne mają koloru niebiesko-fioletowego na nadgarstku a typy ciepłe->wiosna,jesień zielonego [/quote]
A ja mam niebieskie i fioletowe
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 14:03   #2144
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam drogie Wizażanki. Przeglądnęłam cały ten wątek, ale nie znalazłam dziewczyny, która wyglądałaby podobnie do mnie (zawsze przynajmniej jedna cech się nie zgadza) więc bardzo proszę o pomoc specjalistki w tym temacie(od kilku lat próbuję określić swój typ, ale nadal nic nie wiem )

1. Jak się opalasz
- bardzo ciężko, jeśli nie zastosuję blokera, to nawet słabe słońce powoduje u mnie efekt "raka", poparzenia, schodzący naskórek. Żeby się opalić muszę robić to stopniowo po kilkanaście minut przez całe lato a i tak efekt jest niemal niewidoczny (lekkie przybrązowienie o ciepłym odcieniu, ale spektaktularny efekt jest u mnie nie do uzyskania)

2. Kolor oczu - byłyby niebieskie (takie wodniste) ale wokół źrenicy mam żółty "pierścień" przez co oczy wydają się zielone. Wokół tęczówki jest ciemniejsza obwódka.
Oprawa oczu właściwie nie istnieje Rzęsy są rzadkie, cienkie, jasne (na końcówkach całkiem jasne), brwi też jasne. Tylko dobry makijaż sprawia, że moje oko może się podobać ; ) ale bez makijażu oko nie odznacza się zbyt wyraźnie...

3. Piegi - w dzieciństwie miałam ich więcej, teraz są mało widoczne (zwłaszcza zimą nawet lekkie przypudrowanie całkowicie je ukrywa). Latem jest ich więcej i zmieniają kolor z jasno szarawego na brązowy. Nie występują na całej twarzy - skupiają się głównie wokół nosa.

4. Cera - bardzo (wręcz chorobliwie) blada, ziemista, na powiekach widoczne są niebieskawe żyłki, często się rumienię na mocny, pąsowy kolor :/

5. Naturalny kolor włosów - dosyć ciemny brąz, ciężko powiedzieć czy ciepły czy zimny (wszystko zależy od światła. ale chyba skłaniałabym się ku ciepłemu... ). Od słońca włosy lekko mi jasnieją na końcówkach, ale żadnych refleksów nigdy nie zauważyłam. W dzieciństwie byłam jaśniutką błondynką.
Czesto ktoś mi raczi, żebym przyciemniła kolor o kilka tonów (podobno z bardzo głębokim, czekoladowym brązem wyglądałbym bardziej wyraziście

6. Usta- niezbyt intensywny kolor... ciężki do scharakteryzowania... taka jakby zgaszona czerwień z lekkim koralowym odcieniem. Czasami (np. w emocjach, kiedy mam rumieńce na twarzy) usta brzybierają mocny, karminowy kolor (wygląda jakbym miała gorączkę)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze wyglądam we wszystkich intensywnych kolorach. Najładniej mi w czerwieni (zawsze kiedy mam na sobie karminową sukienke czy bluzkę, ktoś zwrca mi uwagę, że ładnie wyglądam - czerwień skutecznie ożywia mi twarz), ale lubię też nasyconą zieleń, kobalt, turkus... czerń też może byc, chociaż podkreśla moją bladość. Brzydko wyglądam w odzieży kremowej, białej, cytrynowej oraz w zgniłych odcieniach wszystkich kolorów (potęgują efekt "niby-anemii&quot .

Makijażem dobrze ukrywam te wszystkie niedoskonałości (mocne tuszowanie rzes, kredka do brwi, nasycone pigmentem pomadki, puder, obowiązkowy róż, cienie do powiek wydobywające kolor tęczówki.... ale bez makijażu wyglądam naprawde źle (jakbym była chora)

Błagam Was o pomoc.

EDIT: dodałam dwa zdjęcia(jedno w białym świetle dziennym, drugie w ciepłym, sztucznym. Niestety na obu jestem w pełnym makijażu (nie mam innych :/ )

Edytowane przez SweetPea
Czas edycji: 2009-08-10 o 19:27
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 14:05   #2145
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez OmNomNomNomXD Pokaż wiadomość
1. opalam się ciężko, na różowo , na drugi dzień jestem już brązowa.
2. raczej jasne. brwi i rzęsy mam zdecydowanie czarne.
3. piegi mam złotawe, ciepłe.
4. jasny wpadający w róż. rumienię się na czerwono
5. ciemny. ciemny brąz.
6. nasycona czerwien
7. czuje sie dobrze w czarnym, ciemnym foletowym, szarym i we wszystkich ciemnych kolorach.
mozliwe ze zima ?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 18:23   #2146
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

a po czym poznajecie że magzulaa to nie jest zima? bo ja na chłopski rozum patrzac na zdjecie bym tak powiedziala
__________________
I don't need a parachute
Baby, if I've got you
smiley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 22:00   #2147
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dobby Pokaż wiadomość


incorrect - wiosna, bardzo dobrze na policzkach widać brzoskwiniowy odcień
nie mogę być wiosna

" delikatna oprawa twarzy- prawie niewidoczna, gdy patrzymy na twarz z daleka"

"Typ wiosenny bardzo dobrze się opala, nawet pomimo swojej bladości i przezroczystości skóry. Wiosna dość łatwo opala się nawet na ciemny brąz"

ja mam ciemna oprawe oczu, i sie wogole nie potrafie opalic na sloncu
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 22:01   #2148
Champs
Zadomowienie
 
Avatar Champs
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Okolice pięknego miasta Kraków
Wiadomości: 1 754
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Champs Pokaż wiadomość
Ja również proszę o pomoc w określeniu mojego typu,bo sama już się gubię


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Raczej ciężko. Na początku jestem troszkę czerwona a później ta czerwień zamienia się na taki czekoladowy kolor.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu to ciemno brązowe bez żadnych plamek. Brwi i rzęsy mam koloru czarnego.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cerę mam raczej jasną coś jak kość słoniowa. Jeśli już się rumienię to jest to kolor raczej różowy

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Kolor włosów to jednolity ciemny brązowy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Nie taki bardzo jasny i nie bardzo ciemny różowy-taki średni odcień


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w kolorach zimnych.
Lubię kolor cytrynowy, turkusowy,zimny czerwony,biały,czarny,róż owy,jasna zieleń.
Nie znoszę się w kolorach: miodowych,ceglastych,poma rańczowych,rudych,ciepłyc h żółciach.
Dołączam zdjęcie może tak będzie prościej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Nowe 009a.jpg (53,4 KB, 17 załadowań)
Champs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-22, 22:03   #2149
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się raczej szybko, najpierw na czerwono. Odcień opalenizny jest ciepły.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor niebiesko-zielono-szary. Tęczówki mają trochę ciemniejszą obwódkę, ale maja takie jakby plamki, dlatego ciężko mi określić kolor oczu. Oprawa oczu jasna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Chyba ciepły brzoskwiniowy/złoty.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny to dość ciemny brąz. Na pewno nie mysi i nie popielaty.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Kolor ust jasny, chyba koralowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuję się dobrze w kolorach ziemi, one też chyba podkreślają moją urodę. Lubię też fiolety i turkusy.


odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania
Proszę o ocenę mojego typu urody
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..

Edytowane przez virginia
Czas edycji: 2009-05-22 o 22:09
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 22:54   #2150
dobby
Przyczajenie
 
Avatar dobby
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

OmNomNomNomXD - byłoby lato tylko te piegi złotawe nie pasuja, przyjżyj się włosom, a przede wszystkim brwiom - nie tylw kolorowi co ODCIENIOWI - szare czy rudawe?

SweetPea - wydaje mi się, że jestes tym rzadkim typem lata, który ma tak transparentną cerę, slabą oprawę oka i tak cięzko się opala...,ale mogę się mylić jak w kązdym innym przypadku

incorrect - wydaję mi się, że jesteś wiosną, bo masz rudawe refleksy we włosach, brwi w rudawym odcieniu i cerę z odcieniem brzoskiwniowym. "delikatna oprawa oka" nie zawsze oznacza "niewidoczną", a jesli chodzi o opalanie nie dotyczy to wszystkich wiosen - moja siostra jest wiosna i w ogole nie moze sie opalic na zaden normalny kolor Ale oczywiście nie traktuj tego jako wyroczni.

Champs - to chyba ten delikatniejszy typ zimy..

virginia - wiosenka

pozdrawiam
dobby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 02:48   #2151
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dobby Pokaż wiadomość
SweetPea - wydaje mi się, że jestes tym rzadkim typem lata, który ma tak transparentną cerę, slabą oprawę oka i tak cięzko się opala...,ale mogę się mylić jak w kązdym innym przypadku
oo! Nie pomyślałabym o lecie. Tymczasem to rzeczywiście może być to. Teraz jeszcze raz poczytałam na ten temat i naprawdę wiele moich cech pasuje do tego typu urody.

Dziękuję dobby za ukierunkowanie mnie! Sama nijak nie umiałam się określić, więc póki co będę się trzymać Twojej wersji
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 08:51   #2152
Veronca
Zakorzenienie
 
Avatar Veronca
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 302
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hmm szkoda, że nikt mi nie odpowiedział,
no ale trudno się mówi, żyje sie dalej
__________________
"Świat wypadł mi z moich rąk... Jakoś tak nie jest mi nawet żal..."
Veronca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 09:58   #2153
dobby
Przyczajenie
 
Avatar dobby
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
oo! Nie pomyślałabym o lecie. Tymczasem to rzeczywiście może być to. Teraz jeszcze raz poczytałam na ten temat i naprawdę wiele moich cech pasuje do tego typu urody.

Dziękuję dobby za ukierunkowanie mnie! Sama nijak nie umiałam się określić, więc póki co będę się trzymać Twojej wersji
To oczywiście nic pewnego, ale możliwe, że tak jest A możesz się upewnić wykonując mały test
Cytat:
przyłóż jakiś swój niebieski ciuch do twarzy i sprawdź jak wygląda Twoja twarz - czy wygląda na "wydobytą" czy jest "zapadnięta", czy skóra Ci promienieje czy wręcz przeciwnie, czy oczy błyszczą czy matowieją i giną w twarzy.. Teraz spróbuj przyłożyć jakiś ciepły kolor np. rozbielany brąz, jabłkowa zieleń
, delikatny turkus, żółty, czy pomarańczowy. Oczywiście wszystko w dobrym świetle
nie musi być niebieski ciuch, chodzi o jakiś typowo zimny kolor.. po wskazówki odsyłam do artykułu o kolorach na stronach wizażu, który już pewnie czytałaś Jeśli będą Ci bardziej pasowały te zimne kolory to uprawdopodabnia to, że jesteś latem

Veronca - jeśli mogłabyś wkleić jeszcze raz swoje odpowiedzi to chętnie pomożemy

pozdrawiam serdecznie
dobby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 10:06   #2154
Veronca
Zakorzenienie
 
Avatar Veronca
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 302
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

dobby z góry dziękuję

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

W zasadzie nie opalam się wcale, jeśli już to bardzo powoli na różowo, po kilku dniach znów jestem biała.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Dość ciemny brąz z czarną obwódką, kolor raczej czysty, delikatne zielone refleksy. Oprawa oczu ciemna, ale nie czarna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Występują latem, w zimie raczej bledną, odcień szaro-brązowy

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera bardzo jasna, porcelanowa, niekiedy rumienię się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włosy ciemne, w przeszłości czarne. Teraz ciemny brąz, w słońcu mienią się delikatnymi, ciemnozłotymi refleksami.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w czerwieni, czerni, bieli, granacie oraz szarości, ogólnie w zdecydowanych kolorach. Gorzej wyglądam w brązie, żółci, beżu i kolorze łososiowym.
__________________
"Świat wypadł mi z moich rąk... Jakoś tak nie jest mi nawet żal..."
Veronca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 10:21   #2155
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 103
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
a po czym poznajecie że magzulaa to nie jest zima? bo ja na chłopski rozum patrzac na zdjecie bym tak powiedziala :D
Przeanalizowałam wiiiieeele stronek wczoraj, przedwczoraj i wyszło mi,że jestem typem mieszanym. Bardziej lato, ale wydaje mi się,że jestem LATO-ZIMĄ. Zostawie swoje wklejone zdjęcie. Może komuś się przyda do porównania:D, albo ktoś wyprowadzi mnie z błędu kiedyś.

W opisie poprawiłam jedną odpowiedz->mianowicie kolor ust. Specjalnie pytałam się paru osób by na 100% być pewną.

Właśnie te kolorki lata do końca mi nie pasowały i pasują chyba bardziej typu mieszanego-> lato-zimy.
----
A tutaj podaje link to innego wątku w którym jest bardzo fajny test kolorystyczny->polecam. Już trochę zapomniany a myslę,że może odrobinę się przydać. Wiadomo test testem, ale może trochę pomóc:D

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...rystyczny+test
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 10:31   #2156
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
opalam sie szybko, na czerwono potem moja skóra robi się w takim lekkim odcieniu brązu(zalezy ile leżałam na słoneczku)

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
oczka zdecydowanie ciemne, brązowe obwódki tęczówki lekko cimniejsze rzęsy ciemne ale brwi jaśniejsze i rzdkie

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
piego zdecydowanie ciepłe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
ciepły brzoskwiniowy rumienię sie na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
zdecydowanie czarne, aktulanie z czerwonymi pasemkami ale czarne jak u kurka(jak to niekórzy mówią) często pytaja się jaką farbą je maluję a natura z tego mnie wyręczyła


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?taki ciemniejszy róż



7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? wydaje mi sie że najlepiej wyglądam w czerni poza ty że wyszczupla to dodatkowo dodaje tajemniczości i pasuje do ciemnego odcieniu moich oczu ale lubię równiez zółty, zielony, CZERWONY ! kocham ogólenie we wszystkim dobrze się czuję ale pewnie niekorzystnie w niektórych odcieniach sie prezentuję dlatego piszę do Was i prosze o pomoc ;*

Gorąco pozdrawiam ;* i czekam ...
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 10:51   #2157
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam
Do mnie pasują wszystkie cechy lata i na 99 % jestem latem, tylko że mam bardzo ciemnobrązowe oczy... To możliwe u lata, czy jestem jakimś typem mieszanym?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 12:20   #2158
OmNomNomNomXD
Raczkowanie
 
Avatar OmNomNomNomXD
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 106
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dobby Pokaż wiadomość
OmNomNomNomXD - byłoby lato tylko te piegi złotawe nie pasuja, przyjżyj się włosom, a przede wszystkim brwiom - nie tylw kolorowi co ODCIENIOWI - szare czy rudawe?
znaczy się piegi mam takie wpadające w pomarancz. odcien włosów i brwi raczej rudawy.
OmNomNomNomXD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 13:23   #2159
chabrowykocyk
Raczkowanie
 
Avatar chabrowykocyk
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 145
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się na czerwono, ale szybko zmienia się w złocisty brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Niebieskie, nie mają plamek, jasne brwi i brązowe rzęsy

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nigdy nie miałam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Mam bardzo jasną porcelanową skórę.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny, bardzo jasny blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Delikatnie różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nie lubię krzykliwych kolorów, dobrze czuję się delikatnych odcieniach, np: bieli, beżach, lubię też szary, kiedyś kochałam brązy. Bardzo podoba mi się kolor żółty/musztardowy, ale wydaje mi się, że mdło w nim wyglądam. Uwielbiam czerń, butelkową zieleń, chaber (kolory ładnie kontrastujące z moim typem urody) oraz czerwony - ale tylko w eleganckim wydaniu, nie przepadam ogólnie za czerwonym ubiorem.


Proszę o ocenę mojego typu urody, nie chcę błędnie sama siebie oceniać

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2009-05-23 o 13:25 Powód: Dopisek
chabrowykocyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 16:39   #2160
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się na czerwono, ale szybko zmienia się w złocisty brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Niebieskie, nie mają plamek, jasne brwi i brązowe rzęsy

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nigdy nie miałam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Mam bardzo jasną porcelanową skórę.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Naturalny, bardzo jasny blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Delikatnie różowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nie lubię krzykliwych kolorów, dobrze czuję się delikatnych odcieniach, np: bieli, beżach, lubię też szary, kiedyś kochałam brązy. Bardzo podoba mi się kolor żółty/musztardowy, ale wydaje mi się, że mdło w nim wyglądam. Uwielbiam czerń, butelkową zieleń, chaber (kolory ładnie kontrastujące z moim typem urody) oraz czerwony - ale tylko w eleganckim wydaniu, nie przepadam ogólnie za czerwonym ubiorem.


Proszę o ocenę mojego typu urody, nie chcę błędnie sama siebie oceniać
ja równiez dodałam swoją i narazie sie nie odczekałam pomocnego zdania, więc i ty zapewne poczekasz
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.