Anglia :) - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-10, 18:02   #2161
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Exclamation Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
olka nie bardzo rozumiem o co chodziz Twojego postu zrozumiałam,że agencja jest agencją pośrednictwa pracy i jednocześnie pośrednictwa nieruchomości??? czy agencja pracy wynajmuje od kogoś dom dla pracowników?
Jeśli jest to drugi przypadek to szczerze radzę się wyprowadzić, starać się wywalczyć depozyt.
A przy wynajęciu kolejnego mieszkania koniecznie zadbać o sporządzenie protokołu dotyczącego ewentualnych uszkodzeń w mieszkaniu.
Odpowiedź na pytanie pierwsze-TAK. Pytanie drugie-TAK z tym że nie ujęte jest to że wynajmuje mieszkanie pracownikom danej firmy a przypadkowym ludziom.
Chętnie zawinęlibyśmy się wczesniej, tylko jak będzie wolne nowe mieszkanie ale z tego co dziewczyny pisały- lepiej nie zostawiać niezapłąconych rachunków.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 18:15   #2162
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

ja z mojego poprzedniego mieszkania do tej pory nie dostalam zadnego rachunku, ani za gaz ani za prad, a mieszkam juz prawie rok gdzie indziej, znajomi, ktorzy do tej pory tam mieszkaja probowali to zalatwic ale cisza do tej pory,rozmawialismy z landlorka kilka razy, bo to ona w koncu powinna to na poczatku zalatwic jak je kupila, ale na nie nie ma co liczyc,w sumie to 19 miesiecy rachunki nie byly placone, nie ma tego domu na zadnej liscie w firmach, ktore się zajmuja dostraczaniem energii. zaraz jak sie wprowadzilismy dostalismy list ze scottish gas z danymi do wypelnienia, wyslalam i od tej pory nic, dzwonilam ale mi powiedzieli ze to nie oni nam dostarczaja, w british gas tez tego mieszkania nie ma. te mieszkania byly zrobione z pubu, a my bylismy pierwszymi mieszkancami. wiem ze prawo niedawno sie zmienilo i moga chciec zaplaty tylko za ostatnie 12 miesiecy, i to musza rozlozyc na dogodne raty. mam tylko nadzieje ze do marca sie nic nie wyjasni i wtedy to ja juz sie nie musze martwic. nasi sasiedzi juz 4 lata nie placa za prad
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 18:29   #2163
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Odpowiedź na pytanie pierwsze-TAK. Pytanie drugie-TAK z tym że nie ujęte jest to że wynajmuje mieszkanie pracownikom danej firmy a przypadkowym ludziom.
Chętnie zawinęlibyśmy się wczesniej, tylko jak będzie wolne nowe mieszkanie ale z tego co dziewczyny pisały- lepiej nie zostawiać niezapłąconych rachunków.
Oczywiście rachunki warto zapłacić z tym,że moim zdaniem nie trzeba czekać aż ktoś się zlituje i rachunek przyśle. Obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia i to wszystko (chyba,że istnieją odpowiednie zapisy umowie najmu).
U nas za pierwszym razem (wynajmowaliśmy pokój przez pracodawcę; ściągano z nas czynsz 13 razy w roku) nie wyzerowano liczników i płaciliśmy cudze rachunki, po naszej wyprowadzce nie wiem co się działo (ale my na rachunki nie czekaliśmy).
Za to w naszym mieszkaniu poprosiliśmy o to by liczniki zostały wyzerowane, płacimy od początku za nasze zużycie i tak będzie do końca pobytu tutaj
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 18:46   #2164
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

my po wprowadzce do domu spisalismy stan licznikow przy poprzednim wlaścicielu, on podpisal, i po miesiacu dostalismy 2 rachunki jeden dla niego, a jeden dla nas, on zaplacil za swoje a my za swoje
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 19:11   #2165
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

o jesuuuu jakie to wszystko zagmatwane..... Wiecie jaki jest jeszcze problem? O to mieszkanie które chcemy wynająć stara sie jeszcze jedna para i jesli przyniesie ona wniosek w ten sam dzień co my, to o tym kto dostanie mieszkanie zadecyduje landlord. Nikt nie wspomniał niestety czy zostaną nam zwrócone 150 funtów które zapłącimy agencji. A to przecież nie będzie z naszej winy, że nie dostaniemy mieszkania. Obawiam się natomiast, ze agencja zechce na nas sobie zarobić, weźmie pieniądze po czym landlord powie ze woli tą drugą parę, a nam powiedzą w agencji że to z powodu złych referencji nie możemy wynająć mieszkania.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 19:35   #2166
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Olka nie sadze zeby wam oddali, u nas jest agencja, tylko nie pamietam nazwy, ktora bierze po 80 funtow przy skladaniu wnioskow i nie oddaja jak ktos inny dostaje mieszkanie, a czesto sie zdarza, ze jest po kilku chetnych na to samo i za kazdym razem jak chcesz sie starac o nowe mieszkanie trzeba placic
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 19:46   #2167
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

u nas w agencjach jakiekolwiek pieniądze są wpłacanem gdy klient wie,że będzie wynajmował dane mieszkanie/dom. Wyjątkiem są sytuacjem gdy cżłowiek zleca agencji wyszukanie mieszkania (cen tej usługi nie znam)
Uważam,że pobieranie opłat wcześniej jest nie fair.
Daliśmy zadatek wiedząc,że jeśli wszystko będzie z referencjami ok. to mieszkanie będzie dla nas.


Z drugiej strony kiedyś czytałam o nielegalnym procederze. Facet/landlord/ wynajmował dość fikcyjnie mieszkanie-fikcyjnie, bo to było oszustwo.

Umawiał się z ludźmi, podpisywał umowę, oni dawali mu zaliczkę, i to bardoz wysoką, po kilku dniach oon stwierdzał,że ich referencje są nie takie i mieszkania nie wynajmie. Ludzie więc chcieli zwrotu zaliczki. Nic z tego. Maleńkim drukiem w umowie był zapis,że landlord pobiera niebotyczne opłaty/h za sprawdzenie referencji (praktycznie koszt usługi pokrywał się z wysokością zaliczki).
Osuzkał wielu ludzi, zdaje się postawili go w stań oskarżenia w końcu.
Historyjka ku przestrodze
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-10, 19:58   #2168
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

ja tez uwazam ze to nie fair- placic komus za przejrzenie wniosku to juz wyzyskiwanie
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 20:08   #2169
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Poinformowano nas też,że warto wynajmować mieszkania nie umeblowane. BO człowiek jest bardziej wiarygodny np. w banku. Nie umeblowane- znaczy meblujesz sam- znaczy stać cię na to meblowanie
no i jak nieumeblowane to nie mogą się potem przyczepić, że coś poginęło albo jest zniszczone

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
nasi sasiedzi juz 4 lata nie placa za prad
kurcze a do nas rachunki przychodzą co 3 miesiące

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Oczywiście rachunki warto zapłacić z tym,że moim zdaniem nie trzeba czekać aż ktoś się zlituje i rachunek przyśle. Obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia i to wszystko (chyba,że istnieją odpowiednie zapisy umowie najmu).
U nas za pierwszym razem (wynajmowaliśmy pokój przez pracodawcę; ściągano z nas czynsz 13 razy w roku) nie wyzerowano liczników i płaciliśmy cudze rachunki, po naszej wyprowadzce nie wiem co się działo (ale my na rachunki nie czekaliśmy).
Za to w naszym mieszkaniu poprosiliśmy o to by liczniki zostały wyzerowane, płacimy od początku za nasze zużycie i tak będzie do końca pobytu tutaj
luna uczymy się na własnych błędach
trzeba pilnować wszystkiego, bo inaczej to oszukują

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
my po wprowadzce do domu spisalismy stan licznikow przy poprzednim wlaścicielu, on podpisal, i po miesiacu dostalismy 2 rachunki jeden dla niego, a jeden dla nas, on zaplacil za swoje a my za swoje
Była właścicielka mówiła, że wszystko popłacone, ale ja wolałam dmuchać na zimne i spisałam licznik jak się wprowadziliśmy. Całe szczęście Pani nie kłamała

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
o jesuuuu jakie to wszystko zagmatwane..... Wiecie jaki jest jeszcze problem? O to mieszkanie które chcemy wynająć stara sie jeszcze jedna para i jesli przyniesie ona wniosek w ten sam dzień co my, to o tym kto dostanie mieszkanie zadecyduje landlord. Nikt nie wspomniał niestety czy zostaną nam zwrócone 150 funtów które zapłącimy agencji. A to przecież nie będzie z naszej winy, że nie dostaniemy mieszkania. Obawiam się natomiast, ze agencja zechce na nas sobie zarobić, weźmie pieniądze po czym landlord powie ze woli tą drugą parę, a nam powiedzą w agencji że to z powodu złych referencji nie możemy wynająć mieszkania.
olka trzymam kciuki, żebyśie to Wy dostali. Moja koleżanka była w takiej samej sytuacji, ale właściciel wybrał tę inną parę i niestety agencja nie zwróciła im pieniędzy za pośrednicto

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
u nas w agencjach jakiekolwiek pieniądze są wpłacanem gdy klient wie,że będzie wynajmował dane mieszkanie/dom. Wyjątkiem są sytuacjem gdy cżłowiek zleca agencji wyszukanie mieszkania (cen tej usługi nie znam)
Uważam,że pobieranie opłat wcześniej jest nie fair.
Daliśmy zadatek wiedząc,że jeśli wszystko będzie z referencjami ok. to mieszkanie będzie dla nas.


Z drugiej strony kiedyś czytałam o nielegalnym procederze. Facet/landlord/ wynajmował dość fikcyjnie mieszkanie-fikcyjnie, bo to było oszustwo.

Umawiał się z ludźmi, podpisywał umowę, oni dawali mu zaliczkę, i to bardoz wysoką, po kilku dniach oon stwierdzał,że ich referencje są nie takie i mieszkania nie wynajmie. Ludzie więc chcieli zwrotu zaliczki. Nic z tego. Maleńkim drukiem w umowie był zapis,że landlord pobiera niebotyczne opłaty/h za sprawdzenie referencji (praktycznie koszt usługi pokrywał się z wysokością zaliczki).
Osuzkał wielu ludzi, zdaje się postawili go w stań oskarżenia w końcu.
Historyjka ku przestrodze
okropnie nie fair jakby to mnie psotkało to bym burzę zrobiła
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 21:15   #2170
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Poinformowano nas też,że warto wynajmować mieszkania nie umeblowane. BO człowiek jest bardziej wiarygodny np. w banku. Nie umeblowane- znaczy meblujesz sam- znaczy stać cię na to meblowanie
Bardziej wiarygodny w Banku? A skád bank wie jakie mieszkanie wynajmujesz? Nie rozumiem
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 21:20   #2171
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Bardziej wiarygodny w Banku? A skád bank wie jakie mieszkanie wynajmujesz? Nie rozumiem
mojego TŻ zapytali wprost.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 09:45   #2172
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
mojego TŻ zapytali wprost.
Tak, tak juz wiem bo spytalam o to mojego TZta.
Ja nigdy o nic w banku sie nie staralam wiec nie wiedzialam.
Podobno chcá o ludziach jak najwiecej wiedziec. Jesli wynajmujesz mieszkanie nieumeblowane to niby maja jakies zabezpieczenie ze masz tam swoje rzeczy ktore oni jesli nie bedziesz splacac pozyczki mogá zabrac.. ale nie wiedzá ze mogá byc tacy ludzie co wynajmuja puste mieszkanie i nic w nim swojego nie majá ..mysle ze sa tacy ludzie
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 09:49   #2173
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
ale nie wiedzá ze mogá byc tacy ludzie co wynajmuja puste mieszkanie i nic w nim swojego nie majá ..mysle ze sa tacy ludzie
oj sa tacy ludzie znam taka pare, ktora od 2 lat spi na materacu przykryta spiworem na lozko i koldre pieniedzy nie maja, ale na zagraniczne wycieczki tak osobiscie wolalbym sie wygodnie wyspac, jak czlowiek zjesc obiad przy stole, a nie na podlodze czy materacu ale ludzie sa rozni i maja rozne priorytety, dlatego jest tak ciekawie
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 09:53   #2174
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Anglia :)

Zagraniczne wycieczki moge zrozumiec, na to warto oszczedzac (choc we wszystkim sa jakies granice), nie zrozumiem natomiast tych, ktorzy robia to np. dla nowego samochodu

Odnosnie wycieczek - od roku nie mialam wakacji Pozostaja tylko weekendowe wypady.
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 09:58   #2175
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Anglia :)

Oo, a co rozumiesz pod slowem oszczedzanie bo chyba nie spanie na dmuchanym materacu, zeby pojechac na oklepana Dominikane i lezec plackiem tydzien na plazy Oszczedzanie oszczedzaniem, ale z glowa
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 10:00   #2176
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Anglia :)

Ja tak troszke na inny temat
Dziewczyny wiecie moze gdzie poza Chipping Norton jest jeszcze taka fabryka jak "Owenmanford" Dostalam wczoraj ta nazwe. Robia tam z tego co udalo mi sie dowiedziec sprzet medyczny. Ja mieszkam w Banbury i do Chipping Norton mam okolo godziny drogi a ta fabryka znajduje sie w jeszcze 1 miescie, wlasnie blizej Banbury. Szukalam w internecie ale nic nie udalo mi sie znalezc
Moze dziewczyny mieszkajace w Chipping by wiedzialy. Zalezy mi na tym bo chcialabym w czyms takim pracowac. Mam juz doswiadczenie w tym, a chcialaym kiedys po powrocie do PL wrocic do dawnej pracy, a doswiadczenie zdobyte tutaj napewno wtedy by mi sie przydalo
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 10:28   #2177
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Anglia :)

Lea, to zalezy od czasu.. kilka miesiecy to ja moge mieszkac i w namiocie. Moze to dlatego, ze wygody nigdy nie byly dla mnie zbyt wazne. Przez prawie 3 mies mieszkalam z 7 chlopakami w hotelowych "suicie" () typu podwojna sypialnia i salon z kanapa i materacem. Wszyscy pracowalismy calymi dniami, dochodzilo do 100h/tydzien, wiec i tak w hotelu tylko spalismy, ewentualnie chlodzilismy sie w basenie (ale zawsze byl czas na dobry koncert czy gre w noge na plazy po polnocy, po wieczornych zmianach, zazwyczaj Polacy v Slowacy ). Mieszkajac w ten sposob moglismy wiecej zaoszczedzic, wiec oprocz kasy na studia moglam tez pojechac z wschodniego wybrzeza na zachodnie: w Gory Skaliste, do Vegas, Los Angeles i przede wszystkim Meksyku. I moim zdaniem naprawde warto bylo poczatkowe miesiace tych wakacji pomeczyc sie w tej klitce z chlopakami.

Z drugiej strony, dluzej niz te 1 wakacje to byloby przegiecie. A teraz juz chyba za stara bym byla na to..

beat@, ale w tym innym miejscu to na pewno tez produkcja, czy zaplecze?

tutaj masz export:

Address:
Owen Mumford Ltd
Brook Hill
Woodstock
Oxford
OX20 1TU
United Kingdom

Tel: +44 1993 812021
Fax: +44 1993 813473

http://www.owenmumford.com/en/locations/ - albo sama ich zapytaj, to chyba najprosciej
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 10:30   #2178
yummy_mummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15
Dot.: Anglia :)

Co do wyposazenia mieszkania- my kupowalismy prawie wszystko- kanape, fotele, stol do jadalni, lodowke, pralke itd i nigdy nie bylo problemow przy przeprowadzce. Sa firmy ktore wypozyczaja auta do przeprowadzek - takie vany. Wystarczy okazac prawo jazdy- my za caly dzien zaplacilismy chyba tylko 15f. Jesli chodzi o rachunki- zawsze w pierwszy dzien po przeprowadzce dzwonilismy do firmy dostarczajacej gaz i prad , ze zmienili sie mieszkancy domu- nigdy nie dostawalismy jakis obcych rachunkow. Hmm...taka ladna pogoda sie ostatnio zrobila. POszlam wczoraj z coreczka do polskiego Kosciola, strasznie duzo ludzi. Czy w waszych miastach tez sa polskie Koscioly?? Zaraz ide na spacerek z malutka. Milego dnia zycze.
yummy_mummy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 11:35   #2179
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
ja tez uwazam ze to nie fair- placic komus za przejrzenie wniosku to juz wyzyskiwanie
slyszalam o podobnych sytuacjach od znajomych,wiezyc mi sie nie chcialo w to !!!! zwlaszcza,ze oni angielskiego zero !!! myslalm,ze moze cos zle zrozumieli,albo nie umieli poprosic o zwrot.
bede uwazac przy wynajmowaniu domu,bo gazeta odpada. przejrzalam cala,a tu same mieszkania przez agencje. kiedys byly 2str z prywatnymi ogloszeniami,a teraz znalazlam zaledwie 5 ofert
[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;6555777]oj sa tacy ludzie znam taka pare, ktora od 2 lat spi na materacu przykryta spiworem na lozko i koldre pieniedzy nie maja, ale na zagraniczne wycieczki tak osobiscie wolalbym sie wygodnie wyspac, jak czlowiek zjesc obiad przy stole, a nie na podlodze czy materacu ale ludzie sa rozni i maja rozne priorytety, dlatego jest tak ciekawie [/quote]
dla mnie lozko to podstawa!!! juz 2 razy zmienialismy materac.teraz zbieram na piankowy :P pewnie,ze moge spac na podlodze,czy materacu jesli nie ma innych warunkow,ale skoro ma sie pieniadze na wycieczki,jedzenie,picie to chyba da sie odlozyc na lozko.
no ale kazdy ma inne priorytety

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Zagraniczne wycieczki moge zrozumiec, na to warto oszczedzac (choc we wszystkim sa jakies granice), nie zrozumiem natomiast tych, ktorzy robia to np. dla nowego samochodu

Odnosnie wycieczek - od roku nie mialam wakacji Pozostaja tylko weekendowe wypady.
znajomy wzial cala kase z kredytowki i kupil audi a6,raty go zrzerazja,on angielskiego ani slowa i nie wiedzial na jakich zasadach,zreszta mysle ,ze i tak by wzial,ale samochod musial miec, bo inaczej w pl sie nie pokaze

my tez tylko na weekendy. w te wakacje jedziemy do szkocji i amsterdamu,ale tez tylko na weekend ;/ za rok za to czeka nas Maroko
Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Lea, to zalezy od czasu.. kilka miesiecy to ja moge mieszkac i w namiocie. Moze to dlatego, ze wygody nigdy nie byly dla mnie zbyt wazne. Przez prawie 3 mies mieszkalam z 7 chlopakami w hotelowych "suicie" () typu podwojna sypialnia i salon z kanapa i materacem. Wszyscy pracowalismy calymi dniami, dochodzilo do 100h/tydzien, wiec i tak w hotelu tylko spalismy, ewentualnie chlodzilismy sie w basenie (ale zawsze byl czas na dobry koncert czy gre w noge na plazy po polnocy, po wieczornych zmianach, zazwyczaj Polacy v Slowacy ). Mieszkajac w ten sposob moglismy wiecej zaoszczedzic, wiec oprocz kasy na studia moglam tez pojechac z wschodniego wybrzeza na zachodnie: w Gory Skaliste, do Vegas, Los Angeles i przede wszystkim Meksyku. I moim zdaniem naprawde warto bylo poczatkowe miesiace tych wakacji pomeczyc sie w tej klitce z chlopakami.
ja moge oszczedzac na: jedzeniu,ciuchach i .... to by bylo na tyle
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 12:06   #2180
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Anglia :)

No a ja mam pytanie z innej beczki

My z racji nie zaleznej od nas musimy wrocic do kraju. Teraz pytanie placimy ubezpieczenie tutaj i teraz co z nimi zrobic jesli wracamy do kraju. Skladki placimy po 3 lata juz. Czy napisac trzeba jakis wniosek o zwrot sklade czy prosbe o przeniesienie do funduszu emerytalnego w Polsce?
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 13:57   #2181
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez yummy_mummy Pokaż wiadomość
Co do wyposazenia mieszkania- my kupowalismy prawie wszystko- kanape, fotele, stol do jadalni, lodowke, pralke itd i nigdy nie bylo problemow przy przeprowadzce. Sa firmy ktore wypozyczaja auta do przeprowadzek - takie vany. Wystarczy okazac prawo jazdy- my za caly dzien zaplacilismy chyba tylko 15f. Jesli chodzi o rachunki- zawsze w pierwszy dzien po przeprowadzce dzwonilismy do firmy dostarczajacej gaz i prad , ze zmienili sie mieszkancy domu- nigdy nie dostawalismy jakis obcych rachunkow. Hmm...taka ladna pogoda sie ostatnio zrobila. POszlam wczoraj z coreczka do polskiego Kosciola, strasznie duzo ludzi. Czy w waszych miastach tez sa polskie Koscioly?? Zaraz ide na spacerek z malutka. Milego dnia zycze.
U mnie w mieście nie ma polskiego kościoła natomiast w pobliskich miastach są- jednak nie było nigdy okazji żeby wpaść i zobaczyć co i jak. Moze na poświęcenie jajek pojedziemy??

CO do oszczędzania- to na pewno mogę na jedzeniu oszczędzać (TZN. unikać zbędnych wydatków na chipsy, ciastka czy cole w dużej ilości) na kosmetykach- nie jestem osobą która potrzebuje kolejnego 8 balsamu do ciała czy pudru do twarzy, na ubraniach - to samo co z kosmetykami poza tym nie lubię chodzić i szukać coś do ubrania bo nigdy nei mogę nic znaleźć, na wodzie, prądzie i gazie mogę oszczędzać bo po co ma mi ogrzewanie działąć jak mieszkanie grzeje się od świecącego słońca?

A takie niedyskretne pytanie-czy udaje wam się dużo oszczędzać na życiu w UK? Chodzi o takie normalne życie- nie (jak ktoś wspomniał ) spanie na ziemi w śpiworze. Jeśłi chodzi o spanie na ziemi na materacu to my z TZ śpimy Bo rama do łóżka za dużo miejsca by w pokoju zajęła i jakoś się wygodniej śpi tak nisko.

natomiast dzisiaj się dowiedziałam że w przypadku gdybyśmy nie dostali mieszkania do wynajęcia bo zostałoby one innej parze wynajęte wówczas zwracają pieniążki.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 15:06   #2182
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość

beat@, ale w tym innym miejscu to na pewno tez produkcja, czy zaplecze?

tutaj masz export:

Address:
Owen Mumford Ltd
Brook Hill
Woodstock
Oxford
OX20 1TU
United Kingdom

Tel: +44 1993 812021
Fax: +44 1993 813473

http://www.owenmumford.com/en/locations/ - albo sama ich zapytaj, to chyba najprosciej
z tego co mi wiadomo to w tym miejscu o ktore mi chodzi to tez produkcja. Nazwe firmy mam od znajomego , znajomego a glupio mi juz po raz kolejny prosic aby ten zadzwonil do tamtego

Dziekuje za odpowiedz, zaraz wejde na strone i poszperam tam sobie
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 15:34   #2183
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Anglia :)

W tej chwili to moje oszczedzanie polega na tym, ze usiluje przekonac TZ zeby jednak obiad zjesc w domu lub zeby jezdzil do pracy pociagiem (duzo szybciej, bo tylko 8 minut, taniej i nie grzeznie sie w korkach wracajac). Na jedzeniu? To tylko w ten sposob, ze nie kupuje slodyczy. Na zdrowym jedzonku nie mam zamiaru.

Na ciuchach to chyba nie jest oszczedzanie, bo po prostu zazwyczaj zwisa mi, w czym chodze. Ma byc wygodnie.

W sumie, to wydajemy cala kase na biezaco, co nie jest trudne bedac na wychowawczym
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:10   #2184
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Anglia :)

My tez oszczedzamy glownie na wyjsciach Przed urodzeniem Oliviera 2 razy w miesiacu gdzies jezdzilismy w weekendy, 2-3 razy w tygodniu obiady na miescie, kino, no i ja czesto chodzilam w piatkowe wieczory na ploty winkowo-kolacyjne z kolezankami Teraz sila rzeczy 99% z tego odpada bo jakos nie usmiecha mi sie w polowei kolacji biec do domu, bo Oli dostal zlego humoru
Na jedzeniu oszczedzam tylko tak, ze nie kupuje slodyczy, lub wlasciwie kupuje ich mniej
A tak naprawde to jak miesiecznie uda nam sie odlozyc 200 funtow to juz cos uroki macierzynskiego a jak pomysle, ze zaraz bedzie tylko jedna pensja to
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:41   #2185
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia :)

Yummy - to ja we wrzesniu wychodze za Slazaka
Olka - mysle, ze warto pomeczyc sie nad odzyskaniem depozytu, z reszta jest jeszcze pare innych waznych rzeczy przy wprowadzaniu/wyprowadzaniu sie, ale to strasznie duzo opisywania. Jesli uzywasz skype, napisz mi wiadomosc z Twoim loginem, to jakos sie umowimy i powiem Ci co i jak.
A o oszczedzaniu to nawet nie chce slyszec... bardzo slabo nam to idzie ale tak to wlasnie jest, jak sie bez przerwy jezdzi po swiecie - podroze kosztuja. Ale nie martwcie sie, mamy bardzo porzadny materac, a nawet cale lozko Piankowe polecam - my z TZ wolimy twardsze materace i niestety zaden ze sprezynowych nam nie odpowiadal (nie znosze efektu "zapadania sie"). Kupilismy cos, co bylo dosc drogie i zwiniete w rulonik, zapakowane prozniowo w folie i myslalam, ze TZ zwariowal, zeby sie na to zdecydowac. Pan w sklepie zaznaczyl, ze to materac o przeznaczeniu specjalnym - po prostu ortopedyczny Po wypakowaniu taki "flaczek" mielismy zostawic na lozku na kilka czy tam kilkanascie godzin i on w tym czasie nabral powietrza. Okazal sie najwygodniejszym materacem na swiecie, ale mysle, ze wygoda materacow to sprawa bardzo indywidualna.

Alez mamy pogode, co? za 20 min koniec pracy i lece na spacer!
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:43   #2186
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Wszytsko zalezy od tego co kto rozumie przez slowa "oszczedzanie na jedzeniu"
Mi sie to kojarzy z ludzmi ktorzy staraja sie jak najwiecej pieniedzy zaoszczedzic ..Tzn. kupujá najtansze produkty-glownie szybkie zupki-ogolnie suchy tani prowiant, plus jakas fasolka w puszce,tp. Czytalam kiedys artykul gdzie facet wydawal 10F TYGODNIOWO na jedzenie,ale i tak to bylo duzo dla niego i chcial zejsc do 5F na tydzien!! Moim zdaniem to juz glupota.
Nie powinno sie oszczedzac na jedzeniu bo potem to co sie odlozy mozna wydac na lakarza w Polsce.
Ja raczej na jedzeniu nie oszczedzam, w domu mamy normalne obiady. Czasem ugotuje obiad za 3 funty a czasem za 8-nie wyobrazam sobie jednak zycia na szybkich zupkach dzien w dzien po to by oszczedzic.
Natomiast denerwuje mnie moj TZ kiedy nie chce mu sie rano wstac i zrobic bulki do pracy, i tego dnia wyda 5 F na jedzenie ktorym i tak sie praktycznie nie naje.
Moge zrezygnowac czasem z moich zachcianek,ale czasem kupie jakás taniá czekolade i na tym tez zaoszczedzam. Zamiast 2 funty place 0,25p
Kosmetyki... kupuje tylko to co jest mi potrzebne.
Ubrania... Nie robie zbyt czestych zakupow jesli o ubrania chodzi..jakos nie niszcze ubran,a jak kupuje to cos porzadnego raczej.
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 16:50   #2187
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Vedma Pokaż wiadomość
Yummy - to ja we wrzesniu wychodze za Slazaka
Olka - mysle, ze warto pomeczyc sie nad odzyskaniem depozytu, z reszta jest jeszcze pare innych waznych rzeczy przy wprowadzaniu/wyprowadzaniu sie, ale to strasznie duzo opisywania. Jesli uzywasz skype, napisz mi wiadomosc z Twoim loginem, to jakos sie umowimy i powiem Ci co i jak.
A o oszczedzaniu to nawet nie chce slyszec... bardzo slabo nam to idzie ale tak to wlasnie jest, jak sie bez przerwy jezdzi po swiecie - podroze kosztuja. Ale nie martwcie sie, mamy bardzo porzadny materac, a nawet cale lozko Piankowe polecam - my z TZ wolimy twardsze materace i niestety zaden ze sprezynowych nam nie odpowiadal (nie znosze efektu "zapadania sie"). Kupilismy cos, co bylo dosc drogie i zwiniete w rulonik, zapakowane prozniowo w folie i myslalam, ze TZ zwariowal, zeby sie na to zdecydowac. Pan w sklepie zaznaczyl, ze to materac o przeznaczeniu specjalnym - po prostu ortopedyczny Po wypakowaniu taki "flaczek" mielismy zostawic na lozku na kilka czy tam kilkanascie godzin i on w tym czasie nabral powietrza. Okazal sie najwygodniejszym materacem na swiecie, ale mysle, ze wygoda materacow to sprawa bardzo indywidualna.

Alez mamy pogode, co? za 20 min koniec pracy i lece na spacer!
A co to za materac jakiej firmy i za ile był?
może w przyszłości sie zdecyduje

co do oszczedzania, to mi raczej nie wychodzi, ale zawsze mam w rezerwie iles kasy i nie wydaje juz ponad moje zarobki.

Ja sama sie utrzymuje i tygodniowo na jedzenie wydaje 20 - 30 funtów, dla niektórych to pewnie mało, ale raczej dobrze jem, warzywa, owoce i takie tam, a czekoladę to taka za 25 p zup z paczki nie jadam , ble.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 17:25   #2188
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Anglia :)

ja wiem,ze to brzmi kiepsko,ale ja naprawde potrafilam oszczedzac na jedzeniu,bo np wolalam kupic papierosy,albo zbieralam na wystrzalowego ciucha efekt byl taki,ze gdy zylam sobie sama mialam na koncie spokojnie 2,500 tys. odkad jestem w zwiazku zaczelam gotowac,co bardzo lubie i "jako tako" sie odrzywiac. zawsze mialam pusta lodowke,bo jedzenie bylo ,malo wazne dla mnie. teraz wyjscie do miasta zaczynam dobra kawa i nie jest mi ani troche na to szkoda. kiedys bylam tu zupelnie sama i nic nie sprawialo mi przyjemnosci. teraz mam rodzinke i az sie chetniej pieniazki wydaje odkad jestem na macierzynskiem zaczelismy odkladac pieniadze,nie wiem jak to mozliwe,bo mamy ich mniej. odkladamy 500funtow,wiem bo mamy konta oszczednosciowe.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 17:36   #2189
greczynka1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: BIELSKO-BIALA
Wiadomości: 8
GG do greczynka1970
Dot.: Anglia :)

witam was mile emigrantki,jestem tu raczkujaca tu na tym forum,dlatego witam was serdecznie ,tak sobie czytam wasze poty,dzielicie sie wszystkimi infomacjami, to dobrze ze takie forum dziala,brawo dla was,jednoczesnie chcialam sie was zapytac-doradzic, otoz czy mata samotna z dwojka dzieci moze sie utrzymac w Angli,czy ma szanse przezycia,bo jak wiadomo w polsce jest ciezko przezyc bede wdzieczna za wszystkie wypowiedzi,rady pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif Dzidzia.gif (47,1 KB, 74 załadowań)
greczynka1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 18:50   #2190
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Anglia :)

yummy mummy witaj


Cytat:
Napisane przez greczynka1970 Pokaż wiadomość
witam was mile emigrantki,jestem tu raczkujaca tu na tym forum,dlatego witam was serdecznie ,tak sobie czytam wasze poty,dzielicie sie wszystkimi infomacjami, to dobrze ze takie forum dziala,brawo dla was,jednoczesnie chcialam sie was zapytac-doradzic, otoz czy mata samotna z dwojka dzieci moze sie utrzymac w Angli,czy ma szanse przezycia,bo jak wiadomo w polsce jest ciezko przezyc bede wdzieczna za wszystkie wypowiedzi,rady pozdrawiam
greczynka zależy wiele od tego: jaką pracę ma samotna mama, w jakim wieku sa dzieci itd.

Przeżycie jest możliwena pewno. Pytanie tylko w jakim standarcie.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.