Dieta dla nastolatki - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 20:31   #2221
Melody95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dla nastolatki

To już wiem, tak zrobię Tydzień temu zjadłam pod rząd mega długie zapiekanki z serem i pieczarkami, masakra. Jem niesamowicie dużo, dziwię się, że ważę 'tylko' 60kg a nie 100... A ruchu zero. Ale zmienię to, już od dziś
A co na te nieszczęsne łydki?
Melody95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 00:02   #2222
Smiled
Raczkowanie
 
Avatar Smiled
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 39
Dot.: Dieta dla nastolatki

Melody95 Witaj Wiesz, myślę,że w twoim przypadku schudnięcie nie da pożądanego efektu. Stawiałabym raczej na ćwiczenia, brzuszki, pływanie itp.
Masz wagę taką jaką ja chcę mieć docelową. 15 kg mi brakuje -.-

Z łydkami chyba raczej nic nie zrobisz, skoro mówisz,że u Mamy jest podobnie. Ale mogę Ci polecić rower- fantastycznie rzeźbi nóżki :P
__________________
75-72-69-65-62-60-57...55
Wiem, że mi się uda!
Smiled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:32   #2223
cusieeek
Raczkowanie
 
Avatar cusieeek
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: podl.
Wiadomości: 139
Dot.: Dieta dla nastolatki

Widzę, że tu jakiś zastój. Mnie parę dni nie było z powodu braku czasu i zaniedbałam wątek, ale to nic, wszystko da się nadrobić Jak tam? Kilogramy lecą? Ja dopiero jutro na wagę to się okaże
__________________
`I will be perfect. I will be strong. I will be me.

Odchudzanie 64 63 62 61 59 57 55 53!
Walka ze słabościami, poprawa kondycji, cery, stanu włosów i paznokci, opalanie naturalne :P Sporo tego...
cusieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:23   #2224
heatemyheart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 37
Dieta dla 16-latki ? ;)

Więc tak, zacznijmy od tego, że mam dopiero 16 lat i wiem, że nie mogę jeszcze stosowac jeszcze takich ''poważniejszych'' diet, ponieważ jeszcze dojrzewam. Ważę około 55 kg (przytyło mi się ) i mam około 170 cm wzrostu, jednak chciałabym wrócic do swojej wcześniejszej wagi, a mianowicie do 52 kg. W sumie to chciałabym ważyc z 50 kg, ale te 52 mi starczy. Może i moja waga byłaby wtedy nieprawidłowa, ale błagam, pomóżcie, ponieważ ja się strasznie źle czuję w swoim ciele ... mówią mi wszyscy, że jestem szczupła, ale gdy na siebie parzę w lustrze, to chce mi się płakac.. Chciałabym bardzo schudnąc do wakacji te 3 kg, by nie ucierpiało na tym moje zdrowie. No i oczywiscie włosy, ponieważ czytałam że niektóre diety źle wpływają na włosy, a muszę przyznac, że mam teraz koszmarr z włosami, ponieważ rozdwawiają mi się i łamią strasznie. Poradźcie, błagam. Z góry dziękuję
__________________
studentka kosmetologii, Wrocław
heatemyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:41   #2225
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta dla 16-latki ? ;)

Cytat:
Napisane przez heatemyheart Pokaż wiadomość
Więc tak, zacznijmy od tego, że mam dopiero 16 lat i wiem, że nie mogę jeszcze stosowac jeszcze takich ''poważniejszych'' diet, ponieważ jeszcze dojrzewam. Ważę około 55 kg (przytyło mi się ) i mam około 170 cm wzrostu, jednak chciałabym wrócic do swojej wcześniejszej wagi, a mianowicie do 52 kg. W sumie to chciałabym ważyc z 50 kg, ale te 52 mi starczy. Może i moja waga byłaby wtedy nieprawidłowa, ale błagam, pomóżcie, ponieważ ja się strasznie źle czuję w swoim ciele ... mówią mi wszyscy, że jestem szczupła, ale gdy na siebie parzę w lustrze, to chce mi się płakac.. Chciałabym bardzo schudnąc do wakacji te 3 kg, by nie ucierpiało na tym moje zdrowie. No i oczywiscie włosy, ponieważ czytałam że niektóre diety źle wpływają na włosy, a muszę przyznac, że mam teraz koszmarr z włosami, ponieważ rozdwawiają mi się i łamią strasznie. Poradźcie, błagam. Z góry dziękuję
dojrzewasz, rośniesz, masz wagę w normie, na granicy niedowagi wręcz.
odchudzaniem zrobisz sobie jedynie krzywdę, więc proponuję dbać o siebie zdrowym odżywianiem oraz ćwiczeniami.
jeśli chodzi o włosy, to sugeruję wzbogacić dietę o nnkt (niezbędne! nienasycone kwasy tłuszczowe), czyli oliwę z oliwek, orzech, ryby...
poważnie, nie krzywdź się dietą i nie chudnij do wyglądu kościotrupa. :-( po co?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 21:39   #2226
wyskok
Przyczajenie
 
Avatar wyskok
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 14
Dot.: Dieta dla 16-latki ? ;)

Cytat:
Napisane przez heatemyheart Pokaż wiadomość
Ważę około 55 kg (przytyło mi się ) i mam około 170 cm wzrostu, jednak chciałabym wrócic do swojej wcześniejszej wagi, a mianowicie do 52 kg. W sumie to chciałabym ważyc z 50 kg, ale te 52 mi starczy. Może i moja waga byłaby wtedy nieprawidłowa, ale błagam, pomóżcie, ponieważ ja się strasznie źle czuję w swoim ciele
Moim skromnym zdaniem nie potrzeba Ci diety, tylko kuracji akceptowania swojego ciała Ja wiem, takie cyferki nic nie mówią, bo każdemu się rozkłada inaczej, często ubrania zakrywają to i owo, więc ludzie inaczej oceniają nasz wygląd, ale naprawdę sądzę, że schodzenie do 50kg przy Twoim wzroście to przesada! Może zamiast dążyć do zrzucenia tych kilogramów spróbuj zamienić je na mięśnie?
wyskok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:07   #2227
anabelka1977
Przyczajenie
 
Avatar anabelka1977
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta dla 16-latki ? ;)

Cytat:
Napisane przez wyskok Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem nie potrzeba Ci diety, tylko kuracji akceptowania swojego ciała Ja wiem, takie cyferki nic nie mówią, bo każdemu się rozkłada inaczej, często ubrania zakrywają to i owo, więc ludzie inaczej oceniają nasz wygląd, ale naprawdę sądzę, że schodzenie do 50kg przy Twoim wzroście to przesada! Może zamiast dążyć do zrzucenia tych kilogramów spróbuj zamienić je na mięśnie?
Ja również pragnę się podpisać pod powyższą wypowiedzią. U nastolatków ważny jest prawidłowy rozwój a ponad to zbyt często wyolbrzymiają swój aktualny stan. Akceptacja samego siebie jest kluczem do satysfakcji a dieta tylko jeśli nie zaburza prawidłowego rozwoju.
anabelka1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-18, 11:16   #2228
heatemyheart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 37
Dot.: Dieta dla 16-latki ? ;)

Niby macie rację, ale ja naprawdę źle czuję się w tym ciele. Nie wiem no zależy mi, by trochę w biodrach zejśc i tak z 1, 2 cm w udach, to wszystko bo w sumie brzuch mam płaski, ale przeszkadzają mi te biodra (zbyt szerokie) i uda, które według mnie są za grube. Będę robic 50 brzuszków codziennie, 15 nożyc i nie wiem ;d jakies cwiczenia na zgrabny tyłek
__________________
studentka kosmetologii, Wrocław
heatemyheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 23:03   #2229
Elegance
Rozeznanie
 
Avatar Elegance
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 791
Dot.: Dieta dla 16-latki ? ;)

Zaczęłam dzisiaj a6w :P ile wytrzymam to się okaże... chciałabym do połowy i to jest mój cel

Ale co z detą, jak rodzice dają jeść,to musze to jesc....;/
__________________
Próbuje zrzucić kg dla siebie

Studentka Politechniki Wrocławskiej
Elegance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 16:32   #2230
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: Dieta dla nastolatki

Elegance przecież dieta to kwestia dogadania się i wspólnych zakupów. Obiady radzę jeść ale śniadania i kolacje? Tu masz pole do popisu. Poza tym jedzenie obiadu możesz też zmodyfikować np. jeść więcej sałatek do obiadu, unikać tłustych sosów itd
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 18:32   #2231
kassia17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta dla nastolatki

Wiek: już niedługo 16
Wzrost: 171,5 (i rosnę!!!)
Waga: 60
Cel: 55 oraz zmniejszenie mojego tyłka i wszystkiego poniżej niego;/
Motywacja: mój wielki tyłek nie mieszczący się w chuśtawki dla dzieci (większości się nie mieści ale coś musiałam ubzdurać sobie w głowie), WAKACJE, moja sukienka z H&M którą kupiłam w tamtym roku i trochę wagi od tamtego roku przybyło.

A tak pozatym GIMNAZJUM jest ZŁE od 2 klasy tylko tyję (kłamstwo! w tamtym roku svhudłam ale znowu przytyłam)

Najgorzej będzie przełamać ciąg do słodyczy (jestem Czekoladoholikiem ) i do włoskiej kuchni

Jak to wytrzymam? Nie wiem! Czy mi się uda? Na pewno!
kassia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 21:28   #2232
julaa95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta dla nastolatki

Wiek: 6 września będzie 16
Wzrost: 161
Waga: 58,5
Cel: 50! oraz chude nogi!
Motywacja: krótkie spodenki, opalenizna - marzy mi się ale jak na razie to mogę jedynie chodzić w długich :/ + zmieniam szkołę, a do urodzin jeszcze jakieś trzy miechy, więc chcę wyglądać super

teraz, jak tak na to wszystko patrzę, to dochodzę do wniosku, że łatwiej mi będzie, w końcu to tylko 8,5 kg, dam radę

Edytowane przez julaa95
Czas edycji: 2011-05-24 o 22:44
julaa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 10:13   #2233
Piotulka
Raczkowanie
 
Avatar Piotulka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 44
Dot.: Dieta dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez f_ola Pokaż wiadomość
Elegance przecież dieta to kwestia dogadania się i wspólnych zakupów. Obiady radzę jeść ale śniadania i kolacje? Tu masz pole do popisu. Poza tym jedzenie obiadu możesz też zmodyfikować np. jeść więcej sałatek do obiadu, unikać tłustych sosów itd
f_ola ma rację, jeśli nie możesz się dogadać z rodzicielami odnośnie tego, że przechodzisz na dietę to przecież obiadki domowe są zdrowe, jak zamiast ziemniaków dorzucisz więcej surówki to też będzie dobrze. Ja swoich przekonywałam inaczej. Jestem na diecie 36s i jak matka nie chciała słyszeć o żadnych dietach to pokazałam jej na czym to polega i sama zaczęła znacznie lepiej i przede wszystkim zdrowiej gotować. Moja kumpela przeszła na Dukana i tu był znacznie większy problem i to taki, że w domu miała starcia z rodzicami ale poradziła sobie w podobny sposób, o którym mówiła f_ola. Wszystk0o da się zrobić, ważne jest podejście i cierpliwość. Powodzenia!
Piotulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 09:41   #2234
Maped
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta dla nastolatki

Wiecie co- ja tez zaczęlam odchudzanie jak mialam 16 lat i schudłam 20kg, ale moja rodzina nie robiła problemów :P Tyle, że niestety na podstawie artykułów z gazet i z neta sie wszystkiego dowiedziałam na temat odchudzania i zrobiłam sobie małą kżywdę... Potem lekarze, szpitale... W tym wieku trzeb abardzo uważać. Lepiej chyba do specjalisty... Albo nie szaleć z 1000kcal czy nawet 1200...
Maped jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 15:24   #2235
f_ola
Zakorzenienie
 
Avatar f_ola
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wiecie tam dają takie fajne kaftaniki...Nie wiem tylko czemu są wiązane od tyłu...
Wiadomości: 3 167
Dot.: Dieta dla nastolatki

Ja zaczęłam niełączenie a potem Dukana brrr a i chyba głodówki jakieś
Całe szczęście że przerwałam. Ale głupia byłam i młoda.
Teraz mam 19 na karku i zrypany metabolizm :P
Dlatego radze ostrożnie
f_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 10:54   #2236
Maped
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Dieta dla nastolatki

No tak- DUKAN... Ja tez miałam zryty metaboliz i inne problemy po dietach i teraz wszytsko od nowa, ale już z głową... Najgorsze, ze człowiek zawsze się uczy na błędach i dopiero jak sam przez coś przejdzie...
Maped jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:06   #2237
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Dieta dla nastolatki

Mmm...ja bym chętnie zrzuciła 2, 3 kg. Nie mówie tu o jakiejś głodówce tylko z zdrowym odżywianiu. Jednocześnie organizm by się oczyścił, cera byłaby by czystsza... Wszystko mogłabym sobie odpuścić, ale z czekoladą przegrywam -.- ech...
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 15:57   #2238
oliwia1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Dieta dla nastolatki

Wiek: 16 lat
Wzrost: 169
Waga: 69 kg
Cel: 55 kg, chudsze nogi, brzuch
Motywacja: chudsze koleżanki i sukienki
oliwia1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.