Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 15:52   #2221
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rafineria Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie dotyczące savon noir. Naczytałam się o jego właściwościach, a że mam płytko unaczynioną cerę chciałabym używać go jako peelingu enzymatycznego do twarzy. Planowałam kupić "kultowe" z Royal Alepp, ale jeszcze się wstrzymuję, bo na All widzę dużo wariantów tańszych, nieraz nawet dwukrotnie (np. http://allegro.pl/czarne-mydlo-marok...117411063.html ).

Moje pytanie brzmi: czym się te tańsze mydła różnią od droższych? Składy są podobne, opisy producenta obiecują z grubsza to samo. Jeśli powiecie mi, że podlinkowany produkt to bubel, to oczywiście zrezygnuję z jego zakupu (bo kto tanio kupuje, dwa razy kupuje), ale przedtem chciałabym się upewnić czy nie przepłacam za logo znanej firmy...
To mydło z linku jest zrobione tylko z oliwy z oliwek, natomiast oryginalna receptura bazuje na zmiażdżonych oliwkach z dodatkiem oliwy. Taka jest różnica. Nie musi być to złe mydło, ale nie jest oryginalnym Savon Noir.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 16:02   #2222
Rafineria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziękuję A masz może dla mnie wskazówkę po czym rozpoznać na czym bazuje dane mydło? Bo w składzie np. Royal Alepp mamy: "Olea europea oil, Lauris nobilis (Laurel) oil, Aqua, Potassium hydroxide", w składzie Alepia - "POTASSIUM OLIVATE, AQUA, POTASSIUM HYDROXIDE" i straciłam pewność czego tak naprawdę powinnam szukać...
__________________
Less is more.
Rafineria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 16:10   #2223
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rafineria Pokaż wiadomość
Dziękuję A masz może dla mnie wskazówkę po czym rozpoznać na czym bazuje dane mydło? Bo w składzie np. Royal Alepp mamy: "Olea europea oil, Lauris nobilis (Laurel) oil, Aqua, Potassium hydroxide", w składzie Alepia - "POTASSIUM OLIVATE, AQUA, POTASSIUM HYDROXIDE" i straciłam pewność czego tak naprawdę powinnam szukać...
Muszę jeszcze nadmienić, że za oryginalną recepturę została uznana ta wywodząca się z Syrii. Jednakowoż w każdym kraju nieco inaczej się to mydło przyrządza, w Maroku inaczej, w Turcji inaczej

Osobiście miałam tylko Alepię i jestem jedną z nielicznych osób, które tego mydła szczerze nie polubiły Alepia jest właśnie ze zmiażdżonych oliwek. Kto wie, czy wersja marokańska z samej oliwy bardziej nie przypadłaby mi do gustu. Oryginalne nie dla każdego oznacza lepsze

Uważam, że decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie, bo jak widzisz na moim przykładzie, to co wszyscy zachwalają nie u każdego się sprawdza. Jeśli zależy Ci na cenie, to dlaczego nie spróbować taniej, a nóż widelec się sprawdzi. Oczywiście wiele jest racji w tym przepłacaniu za markę, jednakże akurat Royal alepp, Alepia nie są jeszcze tak bardzo ceniącymi się jak np L'orient.

Co do składów to najlepiej sobie sprawdzać znaczenie łacińskich słówek np w google.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-03-24 o 16:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 16:21   #2224
Rafineria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Właśnie sęk w tym, że (przynajmniej na moje oko) w żadnym z tych składów nie jest zaznaczone, że są w nim zmiażdżone oliwki. Nawet w Alepii stoi tylko Potassium Olivate, czyli najzwyklejsza oliwa z oliwek zmydlona potasem. Może powinnam w takim razie zaufać opisom producenta? Choć przyznam, że mam z tym duże opory, już od dawna nie czytam tych (bardzo często) marketingowych manipulacji, bo kompletnie nie mam do nich zaufania... Ale w każdym razie pięknie dziękuję za odpowiedzi

EDIT: A jeszcze z ciekawości - w Alepii te oliwki są jakoś wyczuwalne w dotyku, np. jako jakieś drobinki?
__________________
Less is more.
Rafineria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 16:36   #2225
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rafineria Pokaż wiadomość
Właśnie sęk w tym, że (przynajmniej na moje oko) w żadnym z tych składów nie jest zaznaczone, że są w nim zmiażdżone oliwki. Nawet w Alepii stoi tylko Potassium Olivate, czyli najzwyklejsza oliwa z oliwek zmydlona potasem. Może powinnam w takim razie zaufać opisom producenta? Choć przyznam, że mam z tym duże opory, już od dawna nie czytam tych (bardzo często) marketingowych manipulacji, bo kompletnie nie mam do nich zaufania... Ale w każdym razie pięknie dziękuję za odpowiedzi

EDIT: A jeszcze z ciekawości - w Alepii te oliwki są jakoś wyczuwalne w dotyku, np. jako jakieś drobinki?
Producent widocznie nie ma obowiązku wpisywać dokładnych nazw substancji w inci, potasium olivate może mieć znaczenie dwojakie, gdyż jest to nazwa już gotowej substancji stworzonej z dwóch-trzech składników, Potasium hydroxide i oliwek lub oliwy, albo jednego i drugiego.

Ta alepia ma spolszczony skład w KWC. Możliwe, że kiedyś taki widniał na starych opakowaniach po angielsku, albo u dystrybutora. W mojej Alepii nie było żadnych kawałeczków, to ma konsystencję jednolitą, jakby zmiksowanych, zmielonych oliwek Widziałam jednak kilka razy na zdjęciach w necie mydła savon noir o przezroczystej lub zupełnie płynnej konsystencji.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 20:57   #2226
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Hej dziewczyny

Na jakimś blogu znalazłam artykuł o mydełkach naturalnych właśnie Alep więc postanowiłam drążyć temat i w pierwszej kolejności udałam się na wizażowe forum

Właśnie przeglądam wszystkie marki mydełek naturalnych na biolander i zastanawiam się dlaczego właśnie mydła Alep są najbardziej chwalone?

Postanowiłam odstawić wszystkie Palmolive, Fa, Dove czy inne jak pięknie pachnące żele... tylko pachnące i nic po za tym... wręcz efekt odwrotny od zamierzonego. Jestem przed wyborem swojego pierwszego mydełka naturalnego i zwracam się do Was o podpowiedzi które mydełko jest dobrze nawilżające? Boje się mocnego wysuszenia mojej podrażnionej i lekko naczynkowej cery, niby nie mam dużego problemu z krostami czasem przy okresie na plecach coś wyskoczy, jednak cera moja poddawana kuracjom kwasowym jest trochę przesuszona, do twarzy używałam olejków z BU jednak ciekawa jestem czy mydełko ją także trochę popielęgnuje.

Dziękuje
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 22:40   #2227
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Na jakimś blogu znalazłam artykuł o mydełkach naturalnych właśnie Alep więc postanowiłam drążyć temat i w pierwszej kolejności udałam się na wizażowe forum

Właśnie przeglądam wszystkie marki mydełek naturalnych na biolander i zastanawiam się dlaczego właśnie mydła Alep są najbardziej chwalone?

Postanowiłam odstawić wszystkie Palmolive, Fa, Dove czy inne jak pięknie pachnące żele... tylko pachnące i nic po za tym... wręcz efekt odwrotny od zamierzonego. Jestem przed wyborem swojego pierwszego mydełka naturalnego i zwracam się do Was o podpowiedzi które mydełko jest dobrze nawilżające? Boje się mocnego wysuszenia mojej podrażnionej i lekko naczynkowej cery, niby nie mam dużego problemu z krostami czasem przy okresie na plecach coś wyskoczy, jednak cera moja poddawana kuracjom kwasowym jest trochę przesuszona, do twarzy używałam olejków z BU jednak ciekawa jestem czy mydełko ją także trochę popielęgnuje.

Dziękuje
Witaj, ja osobiście nigdy nie spotkałam się z mydłem nawilżającym. dlaczego więc mydło? Spotkałam się w mydłach naturalnych z tym, że one poprawiają stan cery, poprawiają jej nawilżenie na dłuższą metę po przez to, że jej nie wysuszają.

Wiele osób twierdzi co innego. Jednak ja widzę ewidentną różnicę po latach stosowania żeli z detergentami, czy syntetycznych kostek myjących. Przy nich cera była zawsze sucha, mniej lub bardziej, ale sucha. Po kilku miesiącach z mydłami zamiast żeli nie mam już tego problemu.

Klasyczne mydło stworzono przede wszystkim do mycia, nie do nawilżania i pielęgnacji. Owszem, może zawierać dodatkowe substancje, dzięki którym skóra bedzie lepiej nawilżona, jednakowoż nie należy od mydła oczekiwać pod tym względem cudów. Od tego są kremy i inne kosmetyki.

Musisz się przygotować na to, że po odstawieniu klasycznych detergentów i rozpoczęciu przygody z naturalnym mydłem skóra może przez pierwsze tygodnie bardzo cierpieć. Wiele osób to przetrwało, nie poddało się i teraz nie wyobraża sobie łązienki bez naturalnego mydła, wiele niestety skapitulowało i wróciło do SLS'ów i dalej ubolewają nad suchością i wrażliwością skóry.

Jeśli miałabym Ci coś doradzić, to nie porywaj się od razu na Alep, to jest wbrew pozorom silnie działające mydło. Możesz się niepotrzebnie zrazić. Najlepiej jako pierwsze mydło do przyzwyczajenia cery wybrać jakieś dziecięce z dodatkami kojącymi, nawilżającymi, bezzapachowe, zrobione z olejów najmniej uczulających, doskonale oczyszczonych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 15:54   #2228
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 05:23   #2229
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Witaj, ja osobiście stosuję białego jelenie. Jest to typowe szare mydło. Doskonale nawilża skórę i chroni przed podrażnieniami. Kosztuje jakieś 2, 70 zł. i wystarcza mi na tydzień. Dobrze wpływa na miejsca intymne, a zwłaszcza podczas jajeczkowania kiedy jesteśmy skłonne do podrażnień i infekcji. Zazwyczaj stosuję je od dni płodnych do skończenia miesiączki, potem przechodzę na nivea, również dobre mydełko. Podzielam Twoje spostrzeżenie, że mydła w kostce są treściwsze, również je stosuję i namawiam wszystkich do stosowania szarego mydła Biały Jeleń, które doskonale leczy podrażnienia i chroni.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 08:48   #2230
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Witaj, ja osobiście stosuję białego jelenie. Jest to typowe szare mydło. Doskonale nawilża skórę i chroni przed podrażnieniami. Kosztuje jakieś 2, 70 zł. i wystarcza mi na tydzień. Dobrze wpływa na miejsca intymne, a zwłaszcza podczas jajeczkowania kiedy jesteśmy skłonne do podrażnień i infekcji. Zazwyczaj stosuję je od dni płodnych do skończenia miesiączki, potem przechodzę na nivea, również dobre mydełko. Podzielam Twoje spostrzeżenie, że mydła w kostce są treściwsze, również je stosuję i namawiam wszystkich do stosowania szarego mydła Biały Jeleń, które doskonale leczy podrażnienia i chroni.
A o której wersji BJ i Nivei piszesz
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 10:22   #2231
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Korah dziękuje Ci za odpowiedź i cenne wskazówki myślałam i przeglądałam, poczytałam na forach i blogach i postanowiłam zakupić mydełko Alepia z 16% zawartością Laurie, waga 125g więc jak nie będzie mi odpowiadało to odstawie, tak na próbę... hmm... zobaczymy zdaje sobie z tego sprawę że tak jak pisałaś skóra zaszczepiona tymi wszystkimi detergentami SLSami itp jak w nałogu nie będzie chciała od razu zaakceptować innych nowych tych nie drażniących składników. Moje zakupione mydełko, więc czekam na zamówienie i wskakuje do wanny pozdrawiam serdecznie i dziękuję : http://biolander.com/produkty/katego...-laurie-125gr/
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 19:15   #2232
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 07:20   #2233
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nawet niedawno wyszły jakieś nowości BJ i producent sugeruje, że są naturalne, mają ekstrakty itp, np z otrębami albo nagietkiem. Kosztują ok 5 zł, maja takie opakowania szary kartonik a'la recycling, a w składzie SLS i glikol propylenowy, parfum itp To już bezpieczniejsze to klasyczne szare, bo nie zawiera takich śmieci, tyle że jest z tłuszczu zwierzęcego
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 08:35   #2234
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Muszą się producenci nauczyć nie robić "ludziom" wody z mózgu

Skoro obiecują nawilżenie, natłuszczenie i "cudownie miękką skórę", to taki "ludź" ma zupełną słuszność, że wybiera akurat mydło z takim opisem (jeśli szuka takiego działania). Ja w ten sposób lekko rozczarowałam się mydełkami z LF.

Skoro ma nawilżać i natłuszczać to tego oczekuję, nic w tym dziwnego.

Mimo wieloletniego "doświadczenia" z kosmetykami (różnymi) nadal łapię się na piękne obietnice, jednocześnie zdając sobie sprawę, że mogę nie widzieć takiego efektu, jaki obiecuje producent. Jesli chodzi o mydełka, to po tylu wypróbowanych wymóg mam jeden - ma nie wysuszać skóry na wiór i nie wywoływać uczucia pękającej skóry.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 08:42   #2235
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o mydełka, to po tylu wypróbowanych wymóg mam jeden - ma nie wysuszać skóry na wiór i nie wywoływać uczucia pękającej skóry.
Mam podobne wymagania i cenię też mydełka, które załagodzą różne sprawy, podrażnienia, mają działanie gojące, są antyseptyczne.

Ostatnio troszkę szumu robią mydła Gamila, mega drożyzna, ale ponoć działąją cuda. Polecam przejrzeć blogi też zagraniczne. Z opisów i zdjęć użytkowniczek wynika, że te wyroby łamią stereotyp mydła, ja te zapewnienia dzielę jednak przez 3, żeby się przypadkiem nie skusić
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 09:35   #2236
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Mi ostatnio bardzo dobrze służy kostka myjąca Lipikar z LRP (ale to już inna kategoria myjadeł). Skóra nie domaga się od razu kremu, jest gładka, miękka i jak najbardziej łagodzi podraznioną skórę.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:25   #2237
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:29   #2238
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A największym paradoskem jest to, że pod niektórymi tymi mydłami, pod całą listą cudownych właściwości napisano, że nie działa leczniczo

Osobiście LF lubię, ale bez szału.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 14:32   #2239
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Uzywam od jakiego czasu bialego jelenia i straszny przesusz, z poczatku wydawalo mi sie to ok, bo krem nawilzajacy sobie z tym radzil, ale teraz na dluzsza metę przesuszanie sie nasila.
W miedzy czasie zamienilam tradycyjnego jelenia na z lnem i glogiem. Mniej przesusza ladnie pachnie, no ale jednak mimo tego moja cera z miszanej zrobila sie sucha.

A co myslicie o kostce myjącej dove? Ma bardzo dobre opinie na kwc.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 14:41   #2240
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Możesz podać link?

Ja mam kostkę myjącą LRP i jestem w niej zakochana
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 14:53   #2241
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Uzywam od jakiego czasu bialego jelenia i straszny przesusz, z poczatku wydawalo mi sie to ok, bo krem nawilzajacy sobie z tym radzil, ale teraz na dluzsza metę przesuszanie sie nasila.
W miedzy czasie zamienilam tradycyjnego jelenia na z lnem i glogiem. Mniej przesusza ladnie pachnie, no ale jednak mimo tego moja cera z miszanej zrobila sie sucha.

A co myslicie o kostce myjącej dove? Ma bardzo dobre opinie na kwc.
ja myślę, że kostka dove nie należy do grupy mydeł naturalnych, których dotyczy ten wątek.
kostka lrp chyba równiez naturalna nie jest.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-03-27 o 14:56
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:09   #2242
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Możesz podać link?

Ja mam kostkę myjącą LRP i jestem w niej zakochana
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ar.html&next=1
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:17   #2243
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja myślę, że kostka dove nie należy do grupy mydeł naturalnych, których dotyczy ten wątek.
kostka lrp chyba równiez naturalna nie jest.
I tak napisałam wyżej
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:23   #2244
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
I tak napisałam wyżej
czytałam co napisałaś
ale nie zmienia to faktu, że to raczej zły wątek na wymianę doświadczeń w stosowaniu tych kostek
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2013-03-27 o 15:25
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:58   #2245
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Lata temu coś mnie pokusiło, zeby umyć się nim pod prysznicem, ale masakra ... skóra tępa, sucha, bleeee.

Żeby nie było OT : po mlecznym mydle z LF miałam to samo :/
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:05   #2246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A co myslicie o kostce myjącej dove? Ma bardzo dobre opinie na kwc.
Z tego co wiem, kostka dove w ogóle nie jest zaliczana do mydeł. Jest to syndet. Skład ma niezły, ale ma detergenty, tak samo jak żele do mycia czy pianki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 18:15   #2247
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 18:55   #2248
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mi ostatnio bardzo dobrze służy kostka myjąca Lipikar z LRP (ale to już inna kategoria myjadeł). Skóra nie domaga się od razu kremu, jest gładka, miękka i jak najbardziej łagodzi podraznioną skórę.
zgadza sie bo to nie mydlo tylko syndet

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Uzywam od jakiego czasu bialego jelenia i straszny przesusz, z poczatku wydawalo mi sie to ok, bo krem nawilzajacy sobie z tym radzil, ale teraz na dluzsza metę przesuszanie sie nasila.
W miedzy czasie zamienilam tradycyjnego jelenia na z lnem i glogiem. Mniej przesusza ladnie pachnie, no ale jednak mimo tego moja cera z miszanej zrobila sie sucha.

A co myslicie o kostce myjącej dove? Ma bardzo dobre opinie na kwc.
Dove to tak samo jak kostka od LRP to nie mydlo tylko syndet i ja sobie chwale, uzywam do mycia rak przy zlewie

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a czy mydla z LF sa wogole przetluszczone? Dostalam odkrawki kiku mydel od kolezanki miedzy innymi tego tlustego i az mnie zatkalo jakie to badziewie. ja uzywam recznie robionych mydel przetluszczonym. Najmniej przetluszczone mam takie ktore jest 8% przetluszczone, a tak to przewaznie uzywam 12 i 15% przetluszczone, mialam nawet 20% przetluszczone i te w stanie suchym bylo tlusciutkie, zreszta 12-tka i 15-tka tez sa inne od klysycznego mydla, tez sa lekko tluste w stanie suchym i owszem te mydla pielegnuja. Po paru latach sa dla mnie norma, ale pamietam pierwsze umycia sie takim mydlem. Galy mi z orbit wyszly, bo skora lekko natluszczona, nic nie sciagniete. MOje pierwsze uzycia np Aleppo juz takie super nie bylo, bo to tzw kernseife i nie jest przetluszczone, wiec u niektorych skora moze byc efekt wysuszenia, ale po tych przetluszczonych skora jest wypielegnowana, bo zawieraja oleje niezmydlone, ktore pozostaja na skorze i dzialaja pielegnacyjnie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:55   #2249
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 698
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a czy mydla z LF sa wogole przetluszczone? Dostalam odkrawki kiku mydel od kolezanki miedzy innymi tego tlustego i az mnie zatkalo jakie to badziewie. ja uzywam recznie robionych mydel przetluszczonym. Najmniej przetluszczone mam takie ktore jest 8% przetluszczone, a tak to przewaznie uzywam 12 i 15% przetluszczone, mialam nawet 20% przetluszczone i te w stanie suchym bylo tlusciutkie, zreszta 12-tka i 15-tka tez sa inne od klysycznego mydla, tez sa lekko tluste w stanie suchym i owszem te mydla pielegnuja. Po paru latach sa dla mnie norma, ale pamietam pierwsze umycia sie takim mydlem. Galy mi z orbit wyszly, bo skora lekko natluszczona, nic nie sciagniete. MOje pierwsze uzycia np Aleppo juz takie super nie bylo, bo to tzw kernseife i nie jest przetluszczone, wiec u niektorych skora moze byc efekt wysuszenia, ale po tych przetluszczonych skora jest wypielegnowana, bo zawieraja oleje niezmydlone, ktore pozostaja na skorze i dzialaja pielegnacyjnie.
A na czym polega produkcja takiego przetłuszczonego mydła? Chodzi o to, że części olejów nie poddaje się procesowi zmydlania, tzn dodaje się do formy już gotowe mydło i do tego surowe oleje?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:40   #2250
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Moje pierwsze naturalne mydełko do nawilżania

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.